...
 •  

  pokaż komentarz

  Jak to śpiewał pewien znany bard, poeta i wieszcz narodowy

  Potężna wichura, łamiąc duże drzewa,
  trzciną zaledwie tylko kołysze.
  Uważaj! Uważaj! Uważaj! Uważaj!
  Uważaj! Uważaj! Uważaj! Uważaj!

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Destr0: ta płytta to takie polskie 808's & Heartbreak szanuję w ch@#

  •  

   pokaż komentarz

   @Destr0: Opowiem wam historię związaną z tą płytą. Jestem właścicielem małego studia muzycznego na obrzeżach Warszawy. Biznes rodzinny, fucha po ojcu, jednakże nie mogę narzekać, gdyż lubię tę robotę. Niestety od lat kilku w biznesie jest coraz ciężej i nie mam pojęcia dlaczego. Wiem jednak jedno - ja i mój portfel nie zapomnimy przebiegu wydarzeń pewnego wiosennego dnia z 2009 roku.
   Siedziałem w studiu tak jak zwykle, testując sprawność swojego sprzętu i ton wątpliwej jakości kabli Made In China. k$@#a, mówię wam, te j???ne grube czarne sk$@#ysyny kiedyś mnie wykończą. Niby kilka centymetrów średnicy, a i tak się zaplączą czy połamią w środku. Ale do rzeczy - dostałem telefon od jakiegoś młodego gnojka, na ucho tak z 17 lat, mówi, że chce z kumplami nagrać kilka kawałków w ramach mixtape'a dla koleżanki na urodziny. Mówię no im jacha wbijajcie, studio dzisiaj wolne calutki dzień. Na to on że hehehe no oki to wpadniemy za trzy godzinki. Cieszyłem się jak poj???ny, bo od dwóch dni nie miałem żadnego klienta. Odłożyłem słuchawkę od stacjonarnego. Wtedy właśnie zdarzyło się coś kompletnie niespodziewanego. Idealnie w momencie położenia jej usłyszałem pukanie do drzwi. Pewien dziwnie znajomy niski głos zapytał zza drzwi:

   Otwarte? Jest tam kto?
   Podbiegłem więc aby przywitać niespodziewanego gościa i dowiedzieć się, skąd do cholery wydaje się on tak dziwnie bliski. Otworzyłem drzwi. Z promieni oślepiającego światła wyłoniła mi się wysoka, potężnie zbudowana sylwetka w okularach przeciwsłonecznych, cierpiąca na absolutny brak włosów. TO BYŁ ON!…
   Tak! To był on! Przez moje skromne, niemalże amatorskie progi przeszedł artysta wielu pokoleń, ikona polskiej popkulury - STACHURSKY!
   Pytam go więc, czemu zawdzięczam wizytę tak znanej osobowości w moim studiu. A on do mnie, że sp?@%%!!ił reszcie grupy bo chce nagrać kilka tanecznych kawałków solo a oni mieli o to srogi ból dupy, bo w końcu inny podział pieniążkami - sprawa typowa dla komercyjnych zespołów. Cała jego historia delikatnie mnie zdziwiła, ale klient nasz pan. Zaprowadziłem go do wyizolowanej sali nagraniowej. Gwiazdor zasiadł przy mikrofonie i dał znak, że mogę już nagrywać. Upewniając się, że poziomy głośności są w normie, kliknąłem duży, stereotypowy wręcz przycisk RECORD. Oczekiwałem, że zacznie śpiewać swoje miłosne ballady od razu, on jednak wyciągnął jakieś małe płaskie pudełeczko i kartkę. „Taki poważny muzyk a z kartki śpiewa?” - pomyślałem, jednak srogo się myliłem. W pudełeczku znajdował się jakiś biały proszek. Kartka zaś została zwinięta w rulonik i posłużyła jako narzędzie do wciągania owego proszku.

  •  

   pokaż komentarz

   Moje zdziwienie sięgnęło apogeum, a przynajmniej tak w tamtym momencie uważałem. Jestem jednak świadomy tego, że artyści wiele rzeczy robią pod wpływem, więc przymknąłem na to oko i kontynuowałem oczekiwanie na partię wokalną. Widziałem, jak mój dawny idol otworzył usta i zaczął śpiewać:
   KURWAAAA!
   Momentalnie podskoczyłem z krzesła przy moim mikserze. Zamurowało mnie. Czas zatrzymał się, a ja patrzyłem jak na idiotę. Jaki był powód tak srogiego i tłusto brzmiącego zamiennika przecinka w naszym ojczystym języku? Myślałem, że coś go zirytowało, jednak chwilę potem stało się dla mnie jasne, że to jednak tekst piosenki…
   JAZDAAA!
   AMOOK!
   CHŁOSTA!
   Nie wiedziałem kompletnie co się dzieje. Czy on zwariował? Poj!??ło go do reszty? Co on tam k!%$a wciągnął, lek na paradontozę? Nagle sk!%$ysyn zaczął się telepać, upadł na ziemię i dostał ataku przypominającego padaczkę. Rzuciłem swoje studyjne słuchawki w kąt i pobiegłem do sali. Trzymam go za ramiona widząc pianę pojawiającą się na jego ustach. „Jaceeek! Wszystko w porządku!?? Jaaaceeek!” On jednak otworzył oczy, ostatkami sił złapał mikrofon i zaczął śpiewać dalej:
   I DOSKO SIĘ CZUJĘ
   I WSZYSTKO KAPUJĘ
   I NA LEKKIEJ FAZIE
   WCIĄŻ TRYBIĘ I JARZĘ!
   Chciałem podać mu wody, którą przygotowuję w szklankach dla wokalistów w celu oczyszczenia gardła przed wykonywaniem partii wokalnych, jednak nie było takowej nigdzie w pobliżu, gdyż jak już wspomniałem klientów jak na lekarstwo. Miałem przy sobie jednak trochę Coli Original z biedro. „Jacek? Chcesz kolę?”
   O JA CIĘ PINDOLĘ
   Spanikowałem, zalany zimnym potem. Puściły mi nerwy i krzyknąłem - „k!%$a Jacek pij tę kolę!” On jednak odpierdał bonanzę dalej:
   A JA CHCE NERWOSOOOL!
   Były to jego ostatnie słowa przed zapadnięciem w krótki, aczkolwiek głęboki sen. Nie wiem co działo się ze mną przez kolejne piętnaście minut. Wiem natomiast, że zdążył w tym czasie obudzić się i wstać. Rzucił mi z portfela pięć tysięcy i mówi, żebym mu ten wokal wypalił na płytkę.
   ”k!%$a Jacek, prawie umarłeś, jakie ty wokale chcesz?”
   ”Nagrywaj nie pierdol”
   Wypaliłem mu więc płytkę z jękami niczym z otchłani piekieł. Uśmiechnął się, podziękował i wyszedł, mówiąc „Jam jest Czterysta Czterdzieści… i Cztery.”. A ja przez dwie kolejne godziny próbowałem zrozumieć, co właściwie się stało. Tych młodych od mixtape’a nie wpuściłem. Bałem się otwierać drzwi do studia przez kolejny tydzień. Tak było.

   pokaż spoiler #pasta

  •  

   pokaż komentarz

   @rzaden_problem: Heh, pasta niezła, ale autora w jednym momencie mocno poniosło:

   Z promieni oślepiającego światła wyłoniła mi się wysoka, potężnie zbudowana sylwetka w okularach przeciwsłonecznych

   Ta wysoka, potężnie zbudowana sylwetka nadaje się w sam raz do robienia fikołków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Z naturą nie wygrasz

  •  

   pokaż komentarz

   @DzonySiara wygrasz. Jak widac nikomu nic sie nie stalo.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: No tylko 5 osób nie żyje w tym dwójka harcerek z obozu w środku lasu więc jednak się stało.

   To, że przeżyjesz, nie znaczy, że wygrałeś, dla mnie wygrać = opanować. Potrafisz odwołać taką wichurę? :) Bo ja tylko umiem deszcz wywołać umyciem auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MeAndI no jak ktos stawia namiot w wichurę to jest idiotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: Dwie dziewczyny w mojej rodzinie od lat jeżdżą na obozy tak jak dziesiątki tysiący polskich dzieci / nastolatków. Takie obozy trwają po 4 tygodnie więc oni nie rozstawiali sobie namiotów podczas wichury tylko wichura nadleciała nad ich obóz. Złe miejsce i czas. Dlatego z naturą nie wygrasz bo takiej siły nie powstrzymasz.
   Wypadki są nieodłączną częścią życia, jakby zamiast być na obozie te dziewczyny jechały z rodzicami samochodem i zginęły bo wjechałby w nie pijany kierowca to co, byliby idiotami bo do auta wsiedli?

   Można się zastanowić nad tym czy organizatorzy popełnili błąd i np. jeśli było wiadomo, że tam jest wysokie ryzyko trąby to czy nie powinno się ich zabrać do bezpiecznego schronienia kilka godzin wcześniej. Mądrzy ludzie powinni wyciągnąć wnioski z tego co się stało.
   Ale z pogodą jest tak, że często jest nieprzewidywalna - ja w tym roku miałem już w swoim obszarze 3 razy ostrzeżenie o bardzo duzym ryzyku trąby powietrznej, a ani razu dużej burzy nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @MeAndI: kiedy turysta próbuje rozbić obozowisko/namiot w lesie to zostanie przegoniony przez leśniczego bo hurr durr niebezpieczeństwo, spadające gałęzie ale gdy dzieciak ubierze mundurek moro i nauczy się kilku harcerskich zawołań to spoko, niech sobie biwakuje pod drzewami gdy zapowiadają burze..

  •  

   pokaż komentarz

   kiedt turysta próbuje rozbić obozowisko/namiot w lesie to zostanie przegoniony przez leśniczego

   @hu-nows: Bo robi to bez pozwolenia. Zgłoś się do najbliższego nadleśnictwa i zapytaj czy możesz rozbić namiot w lesie takim a takim, obiecując, że nie rozwalisz runa leśnego, nie zostawisz śmieci et cetera, to Ci raczej pozwolą nawet na rozpalenie ogniska.

   Harcerze obozują w okręslonych miejscach i nie robią tego "na dziko". Problem w tym, że taka wichura nie respektuje tego, że mieli wszystkie pozwolenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @MeAndI: pisząc "pozwolenie" masz zapewne na myśli deklarację pisemną obozowicza, że jest świadomy zagrożeń i zrzeka się roszczeń wobec nadleśnictwa w razie gdy konar wejdzie mu w dupe. Leśniczy ma lepsze zajęcia niż przepędzanie ludzi z publicznego lasu, woli mieć jednak dupochron w razie w i spokój sumienia, że człowieka ostrzegł. Czy te nastolatki ktoś ostrzegł czym ryzykują? Dla dorosłych to nie jest oczywiste więc tym bardziej dla dzieciaka.

  •  

   pokaż komentarz

   no jak ktos stawia namiot w wichurę to jest idiotą.

   @ziobro2: Przeciez ten oboz juz tam stal jakis czas kiedy nadeszla wichura; mozna sie spierac, kto tu jest idiota.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego z naturą nie wygrasz bo takiej siły nie powstrzymasz.

   @MeAndI: bo nikt nie próbował rozładowywać siły huraganów za pomocą broni termojądrowej

  •  

   pokaż komentarz

   @MeAndI o burzy w tym miejscu było wiadomo nawet 2-3h przed uderzeniem, więc czas na ewakuację był

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2 ja p!$?$?$ę jak ty naprawdę czasem coś palniesz to ja się za głowę łapię.

  •  

   pokaż komentarz

   wygrasz. Jak widac nikomu nic sie nie stalo.

   @ziobro2: poza tymi 5 osobami, które nie żyją.

   no jak ktos stawia namiot w wichurę to jest idiotą.

   @ziobro2: on nie był stawiany w wichurę. Poza tym hej... albo nikomu nic się nie stało,a albo dobieramy sobie argumenty jak nam pasują...

  •  

   pokaż komentarz

   @dragon240994: z moich obliczeń wynika, że już 40 megatonowa bomba termojądrowa powinna rozwiązać problem. A opad radioaktywny? Pfffff...

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   A' propos tych harcerek. Jaka jest różnica między harcerzami a żydami?
   Harcerze wracają z obozu.

   No i kawał już nieaktualny.

 •  

  pokaż komentarz

  Elektrownia doliczy im ten prąd do rachunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)