•  

  pokaż komentarz

  Coraz grubszy od tych wyjazdów. Chyba trzeba uratować mu życie #zakop? PS. Rzadko widać jak nocuje w namiocie i innych uroków autostopu itp Coś mi tu zaczyna podśmierdywać. Pierwotna idea z ameryki płd padła. Mam takie przeczucia jak na początku z mamą Madzi z Sosnowca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak nudnego odcinka jeszcze nie było. Pozostaje zakopać.

 •  

  pokaż komentarz

  Boże, jakie to smutne. Idealny przykład fałszu powiedzenia, że podróże kształcą...
  20 minutowy reportaż z fantastycznych Teb i Karnaku, kolebka cywilizacji egipskiej, ogrom świątyni powala, ogromny wkład Polaków, którzy do dziś tam pracują, w odkrycie i odbudowanie świątyni Hatszepsut... przecież wymieniać można długo jakie to cudne miejsca ten gość mija a jedyne czego się dowiedziałem między ciapaniem klapkami i "k!#$a ale gorąco" to to, że był na koncercie kogośtam na Śląsku.
  Sam podróżuję, staram się wynosić z wypraw jak najwięcej, poznawać ludzi, kultury, obyczaje również dzieła ich rąk, od zabytków po pracę codzienną. Ten gość wlazł do świątyni w Tebach nawet nie wiedząc gdzie jest, nie poznał nawet promila jej historii... wlazł-wylazł. Przeczłapał przez świątynię Hatszepsut gadając o jakimś koncercie... wlazł- dobra, zwiedziłem - wylazł...
  Ludzi nie cierpi jak sam mówi, czyli kultura i obyczaje go nie interesują, zabytki zwiedza na zasadzie "dobra, zobaczyłem" ale co to jest i gdzie jestem , często nie mam nawet pojęcia.
  Mieć taką okazję do tak fantastycznych wypraw przy czym być takim ignorantem zamkniętym na otaczające nas cuda... wiem, opinie są różne ale mnie to strasznie smuci...

  •  

   pokaż komentarz

   @nowart76: każdy zwiedza na swój sposób. To, że ty przed podróżą musisz wchłonąć kilka książek o turystyce w danym kraju i co warto zwiedzić, nie oznacza tego, że osoby, które robią to bardziej spontanicznie mają czy muszą posiąść taką wiedzę. Sam ostatnio spędzilem ponad tydzień nad morzem zwiedzając trójmiasto nie mając planu na zwiedzanie i dopiero po fakcie zacząłem szukać informacji na temat pewnych rzeczy, które widziałem. Pomijam to, że może zainteresowało mnie 10% widzianych atrakcji, a cała reszta, która zapewne byłaby w równym stopniu ciekawa dla ciebie, była dla mnie po prostu mało istotna lub nudna.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowart76: Po fazie spodziewałeś się jakiegoś ciekawego wywodu nt. tego co widzimy wokół? Niedoczekanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż przyznam, że widać już po nim znużenie tą cała podróżą i jedzie po najmniejszej linii oporu tak aby tylko przejechać i skreślić dany kraj z listy. Podobnie było z poprzednią wyprawą do Azji kiedy to kraje arabskie fajnie przedstawił, Indie początkowo też, ale potem mu odj??#ło, wpadł w alkociąg i ogólnie szkoda strzępić ryja co dalej się działo.

  •  

   pokaż komentarz

   @KorelacjaProkrastynacji: mylisz się, bardzo. Podróżuję na zasadzie typowych lastów lotniczych. Była okazja na wylot pojutrze, kupiłem lot, poleciałem. Wszystkiego dowiadywałem się na miejscu, czy to przystając obok przewodnika jakiejś grupy, czy to biorąc ulotki do ręki, czy to otwierając przewodnik ściągnięty na szybko na telefonie, czy to choćby głupia wikipedia. Są setki sposobów na poznanie choćby z grubsza otaczającego nas świata i miejsc w których mamy niesamowitą okazję być, wystarczy chcieć. Faza nie chce, nie umie, nie mnie to oceniać, jego sprawa. Nie oczekuję, że wchłonie całą historię danego miejsca ale przyznasz, że jakże przyjemniej oglądałoby się jego wyprawy, gdyby wspomniał choćby o paru ciekawostkach z każdego miejsca zamiast pieprzyć jakieś głupoty, gdzie połowa filmów to jego gęba i człapanie po ulicach bez celu...

  •  

   pokaż komentarz

   Mieć taką okazję do tak fantastycznych wypraw przy czym być takim ignorantem zamkniętym na otaczające nas cuda... wiem, opinie są różne ale mnie to strasznie smuci...

   @nowart76: Zawsze możesz zorganizować taką wyprawę i nakręcić o tym materiał po czym go tu wkleić. xD

   Więc żyj i daj żyć innym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eternit_z_azbestu: przyznam, że tak, miałem jakąś nadzieję. nie jestem jego fanem, mógłby być moim synem ale sam kocham podróże i wpadły mi w oko jakieś kawałki dające nadzieję, że się otworzył na świat - czy to wioska Himba, gdzie pogadał, popytał, pokazał, poopisywał co i jak. Z grubsza ale w miarę zajmująco dla kogoś, kogo intesuje odrobina więcej niż "ale k!!#a upał" czy "ale mnie wkurwiają".
   Najciekawsze jednak kraje w Afryce, czyli Etiopia i Egipt - przynajmniej pod względem kultury, zabytków, ludzi - potwierdził tylko, że to zwykły janusz w klapkach dla którego cel to te szlaczki na mapie z początków każdego odcinka.
   Przepraszam jeśli uraziłem jego wiernych fanów. Zapowidało się na zmianę z ignoranta na coraz bardziej świadomego podróżnika, wyszło szydło z worka, kurtyna opadła...

  •  

   pokaż komentarz

   @nowart76: Widocznie uznał Egipt i Egipcjan za Indie Afryki. Jaki ma stosunek do Indii, to już prawdopodobnie wiesz z jego poprzednich filmów o ile śledzisz. W dodatku osobiście uważam, że zwiedzając tyle krajów, jeśli nie jest zainteresowany historią daną architekturą, to widocznie go nie zachwyciła. Można nawet porównać filmy bodajże z tego jak był chyba w Etiopii (opowiadał o piramidach wydrążonych w skałach) a tego w Egipcie.

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli nie jest zainteresowany historią daną architekturą, to widocznie go nie zachwyciła.

   @KorelacjaProkrastynacji: ale jego zachwyciła tylko nic o niej nie potrafił powiedzieć. Poopowiadał za to o pancurach ze śląska i o tym, że ma sraczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowart76: Sama prawda. Pierwszy raz mnie wk%@%ił. Niestety sodówka zaczyna uderzać do główki. Kiedy ostatnio spał w namiocie? jakim cudem nie tylko nie chudnie ale jeszcze bardziej grubnie? coraz mniej szacunku do widzów, ai same komentarze i wypowiedzi pod względem ego dorównują TW Bolkowi.

  •  

   pokaż komentarz

   Przeczłapał przez świątynię Hatszepsut gadając o jakimś koncercie... wlazł- dobra, zwiedziłem - wylazł...

   @nowart76: Czepiacie się Fazy, ale zawsze tak się kończy.
   Na początku nie maił nic, tylko chęci zwiedzania świata "na krzywy ryj" z czego czerpał radość. Z czasem jak zebrało się dużo widzów, zaczęły napływać oczekiwania. Faza zrób to, zrób tamto my Ci damy kasę. Od tego momentu umiera w człowieku ta pierwotna, nieskalana chęć podążania za ciekawością i marzeniami, pozostaje jedynie wymuszony obowiązek i tak wszechobecna rutyna, od której chciało się uciec w świat.

  •  

   pokaż komentarz

   @skinnydog: Fajna hipokryzja. A może ty daj prawo konstruktywnie krytykować. Mamy wolność słowa.

  •  

   pokaż komentarz

   przy czym być takim ignorantem zamkniętym na otaczające nas cuda

   @nowart76: Sam o sobie mówi, że jest głupkiem i prostakiem. Czego się spodziewałeś? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @nowart76: co zrobisz mirku, nic nie zrobisz, mamy epokę jutuba i takie wynalazki jak faza czy tam inny daniel magical poprostu będac trafiac w target, gruby zamiast udawać eksperta lpeiej żeby wrócił do starej konwencji

  •  

   pokaż komentarz

   @nowart76 lubię go oglądać że względu na zdjęcia miejsc przez które podróżuje, ale to co p$#@!?!i to jest krzywda dla uszu. Dobranoc

 •  

  pokaż komentarz

  Ale żeby ten napis przeoczyć (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  źródło: DSCF3055.JPG

 •  

  pokaż komentarz

  W Egipcie najbardziej wylazła ignorancja Fazy. Nie ma pojęcia o historii i kulturze krajów które zwiedza. Właściwie to czy zwiedza, czy tylko przelatuje, jakby z obowiązku zaliczania? Jednak na pewno coś na tym skorzysta. Z podróży każdy czerpie na miarę swoich możliwości.