•  

  pokaż komentarz

  A takie pytanie.... skoro to obecnie najlepszy karabin to dlaczego nie dostaną go żołnierze zawodowi ?

  •  

   pokaż komentarz

   @pszymczyk2: bo niestety pupilki Macierewicza maja pierwszeństwo, jestem dość blisko związany z wojskiem i powiem szczerze ze nastroje nie są optymistyczne. Kasa ogromna ładowana jest w wot a o zawodowych się zapomina, dochodzi nawet do sytuacji ze podkupuje się oficerów dając im wyższy stopień w zamian jak przejdzie do wot na etat. Nie wyglada to różowo i optymistycznie

  •  

   pokaż komentarz

   @pszymczyk2: Żeby przyciągnąć ludzi do WOT. Jakby im dali kałachy i pasoszelki to raczej szybko by się zniechęcili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Francisco_dAnconia: wydaje mi sie,że kto ma przyjść to przyjdzie a zamiast ściągać miłośników militariów to może zadbają o ludzi dla których to jest chleb powszedni i którzy robią to codziennie ? Może będzie z tego większy pożytek ?

  •  

   pokaż komentarz

   @pszymczyk2: A moim zdaniem źle Ci się wydaje, bo właśnie kto ma służyć w zawodowej służbie, ten służy, a do takich wynalazków jak WOT trudniej znaleźć ochotników.
   Chociaż niedługo i do zawodowej będą musieli coś wymyślić, bo też chętnych coraz mniej, od kiedy wprowadzili tą emeryturę 25/55.

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Żołnierze zawodowi będą jeździć na wycieczki do jednostek wotu, żeby poużywać nowszego sprzętu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Francisco_dAnconia ja chciałem iść do zawodowej, ale zorientowałem się podczas studiów, które ciałem skończyć. Teraz mogę zrobić coś co chciałem wcześniej

  •  

   pokaż komentarz

   @JusTQL: Języka polskiego raczej nie studiujesz (;

  •  

   pokaż komentarz

   @pszymczyk2: poniewaz WOT, ma powstac rónolegle do wojska nie przeszkadzajac wojsku.
   MSBS to nowa bron, wiec nowe wyposazenie zbrojowni, przeszkolenie w konserwacji i procedura wdrozenia.
   Dlatego wojsko kupuje beryle by wdrazac je bez problemów na miejsce AKMS.
   Postaje nowa formacja wiec tak czy tak na nowo trzeba to tworzyc, wiec mozna przy okazji przetestowac nowa bron.
   WOT to ludzie o nizszej kulturze poslugiwania sie bronia, oni bardziej odpowiadaja rzeczywistemu zolnierzowi z poboru jaki bedzie uzywal tej broni w czasie wojny.
   Jesli dasz bron specjaliscie, nauczonemu konserwacji i który ma wpojone jak obchodzic sie z bronia, moze sie okazac, ze ta bron inaczej sprawuje sie w rekach zwyklego poborowego.

   Wiec decyzja o tyym zeby to wlasnie ta formacja jako pierwsza wdrozyla ta bron jest bardzo dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   @Francisco_dAnconia nie, pisanie na tel poprawiającym wg swego uznania też naznacza piętnem jak widać

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Ktoś musi bronić macierewicza jak będzie wojna domowa.

  •  

   pokaż komentarz

   A takie pytanie.... skoro to obecnie najlepszy karabin to dlaczego nie dostaną go żołnierze zawodowi ?

   @pszymczyk2: jesli by to byl "najlepszy karabin na swiecie" to bylby uzywany przez formacje zagraniczne... a na chwile obecna lista jego (tj. msbsa) urzytkownikow wynosi 1- WOT. ot, taki to swietny karabin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anal_i_zator Macierewicza to akurat będzie bronić OSŻW, a nie WOT.

  •  

   pokaż komentarz

   @WolverinePL: OSŻW to do skutecznej obrony osobistej. Jako mięso armatnie pójdzie WOT.

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Jesteś blisko MONu, ale zapomniałeś dodać, ze głownym problemem na chwile obecna jest biurokracja w MONie, a to że WOT dostanie je do testów spowodowane jest tylko tym że jeżeli dobrze pamiętam, WOT został wyciagnięty z cyrku i kolejki zwanej Inspektorat Uzbrojenia, i Kukuła może robić zakupy z wolnej ręki.

   Jestem przeciwnikiem WOTu w obecnej postaci (pomysł jak najbardziej, ale wykonanie, to tak jak wszystko markowane niestety PiSem :() - ale to być może dzięki nim, tylnymi drzwiami MSBS wkońcu trafi na etatowe uzbrojenie ...

  •  

   pokaż komentarz

   @pszymczyk2: To ma sens, po co nowych rekrutów szkolić i trenować na starej broni żeby znowu za jakiś czas przeszkalać na nowe karabinki.
   Lepiej od razu oswajać ich z nową bronią, tym bardziej że ta znacznie różni się ergonomią, obsługą i przyrządami celowniczymi.
   Wydaje mi się że wotowcy szybciej ogarną MSBSy niż żołnierze przyzwyczajeni do beryli.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Ty się naoglądałeś filmów .Widać,że masz nikłą wiedzę o tym co się w monie dzieje.Według ciebie mamy tak dobrze wyszkolonych żołnierzy liniowych,że trzeba lat na przeszkolenie do tego poziomu człowieka?
   Ludzie ,co są z powołania angażują się o wiele bardziej niż ci,co poszli do wojska bo nie ma innego pracodawcy w okolicy.Oczywiście jest to uogólnienie,ale tak niestety jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty się naoglądałeś filmów .Widać,że masz nikłą wiedzę o tym co się w monie dzieje.Według ciebie mamy tak dobrze wyszkolonych żołnierzy liniowych,że trzeba lat na przeszkolenie do tego poziomu człowieka?
   Ludzie ,co są z powołania angażują się o wiele bardziej niż ci,co poszli do wojska bo nie ma innego pracodawcy w okolicy.Oczywiście jest to uogólnienie,ale tak niestety jest.


   @zablokowanyumysl: biedak, to termin który dotyczyl kadry która zostawala po sluzbie zasadniczej w wojsku, to co mowisz odnoscilo sie do tych ludzi,
   zolnierz zawodowy to zypelnie inny poziom obslugi broni od poborowego, my mamy problem podoficeram odchodzacymi po 12 latach co zlikwidowal macierewicz.
   Parodia byl pobór w wydaniu post PRL jak i kadra która sie z nim uzerala, wojsko zawodowe to inny kaliber.
   nie widze w wojsku zawodowym ludzi którzy poszli bo nie bylo pracodawcy w okolicy, zwlaszcza ze pojscie do wojska oznacza zmiane okolicy na dlugo jesli nie zn zawsze

  •  

   pokaż komentarz

   @Anal_i_zator: macierewicza to bedzie bronic fsb w podziekowaniu zawiele zaslug dla Rosji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prawysektor: Ale ktoś go musi bronić zanim dotrze do wschodniej granicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Wydaje mi się że wotowcy szybciej ogarną MSBSy niż żołnierze przyzwyczajeni do beryli.

   @Lisiu: A mi się wydaje że ludzie oswojeni z bronią szybciej ogarną nową broń niż ci którzy nie znają się na broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @pszymczyk2: bo tak naprawdę to jeszcze większe gowno niż Beryle, które nawet w magazynie potrafią rdzewieć. Info potwierdzone, ale nie mogę za bardzo o tym pisać.

  •  

   pokaż komentarz

   @pszymczyk2: Bo wymiana istniejącego arsenału i ew przekazanie beryli WOT jest operacją dwa razy droższa i zajmie trzy razy więcej czasu. Lepiej przekazać od razu nową broń nowo tworzonym jednostkom. a później wymieniać beryle, które wcale do wymiany się nie kwalifikują, bo są to bardzo dobre karabiny. Bezpieczniej jest nawet utrzymać w jednostkach liniowych broń sprawdzoną, a nową "do testów" dać WOTowcom.

  •  

   pokaż komentarz

   @zablokowanyumysl: nie sluze, a służyłem w Nadwislanskich, nie bylem w MON a w MSWiA

  •  

   pokaż komentarz

   @pszymczyk2: Dlatego, że wymiana będących obecnie na wyposażeniu żołnierzy zawodowych Beryli jest logistycznie, biurokratycznie, proceduralnie i finansowo przedsięwzięciem o wiele trudniejszym, niż zakup MSBS'ów dla nowo powstałych WOT, których i tak trzeba wyposażyć od podstaw. Docelowo jeżeli nowy karabinek Łucznika pozytywnie przejdzie wszystkie testy, to będzie on stopniowo zastępował Beryle, które są bardzo dobrą bronią i nie widzę powodu by je na siłę wymieniać dopóki nie skończy im się resurs.
   Teraz słów kilka o samym WOT. To nie jest armia Macierewicza , tylko OCHOTNICY służący w czwartym rodzaju sił zbrojnych RP. Składający taką samą przysięgę jak ja, będący żołnierzem zawodowym, posiadający taką samą hierarchię wojskową oraz odpowiadający karnie wobec wojskowego kodeksu karnego, więc zalecam trochę szacunku dla nich, zwłaszcza, że nikt ich do tego nie zmusza i zdecydowali się na to z własnej woli.

   @Saper86: Widzę że mam do czynienia ze specjalistą. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale jeżeli jakakolwiek broń lub cokolwiek innego wykonane jest z części metalowych to podlega prawom przyrody jak wszystko inne. Czy Beryle mogą rdzewieć? Oczywiście jeżeli nie są odpowiednio zakonserwowane po użyciu lub w celu długotrwałego przechowywania i nie jest to wina konstrukcji broni.

 •  

  pokaż komentarz

  Obecnie są 3 z 17 nie do końca sformowane brygady. Od lutego 2015 MON nie może znaleźć niezbędnej ilości rekruta. Kibole nie chcieli, bo w soboty i niedziele są mecze.

 •  

  pokaż komentarz

  Strasznie c$?%%wy artykuł. WOT używa i będzie używać beryla a MSBS ma trafić na testy co oznacza, że dostanie go pewnie drużyna, może pluton.

 •  

  pokaż komentarz

  Kto się zna? Czy w Polsce produkuje się jakąś amunicję czy wszytko sprowadzamy z Czech i zachodu ?

 •  

  pokaż komentarz

  Fajnie, że MSBS idzie do przodu, ale odrazu do WOT? Himmler też starał się aby ochotnicy z Waffen SS dostawali najlepszy sprzęt hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @eddiechapman: na wojnie walczy pobór, nie armia zawodowa, kto lepiej odpowiada poziomowi ludzika z poboru
   - zolniez zawodowy
   - WOT

   oczywiscie WOT, dlatego oni beda robic za testerów, wojsko nie lubie eksperymentów.

  •  

   pokaż komentarz

   na wojnie walczy pobór, nie armia zawodowa, kto lepiej odpowiada poziomowi ludzika z poboru
   - zolniez zawodowy
   - WOT


   oczywiscie WOT,

   @mobilisinmobile: Idąc tym tokiem rozumowania, to rozwiążmy wojsko i przerzućmy żołnierzy zawodowych do WOT. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-niczyporek: uwierz mi nie chce podazac twoim tokiem co bierzesz za rozumowanie
   jest wojsko, taka instytucja która kocha sprawdzone rozwiazania, mamy reolucyjny karabin, w cholere cos czego wojsko nie cierpi. Przy okazji tworzymy nowa formacje pomocnicza dla wojska. Pytanie robimy rewolucje w wojsku, czy wdrazamy w formacji pomocniczej, testujemy usuwamy niedociagniecia i za powiedzmy 2-5 lat, sprawdzony sprzed ladujemy do wojska. Zwlaszcza ze wojsko na bierzaco bedzie monitorowalo jak sie MSBS sprawuje w WOT.
   Do WOT, potrzebujesz oklolo 30tys, bo 50tys formacja, czesc dostanie bron zespolowa, czesc bedzie w logistyce, ale dla wojska + rezerwy potrzebujesz ich minimum 300 000 tys.
   Wiec to jest bezpieczne podejscie do tematu

  •  

   pokaż komentarz

   uwierz mi nie chce podazac twoim tokiem co bierzesz za rozumowanie

   @mobilisinmobile: Masz rację. Trudno uznać to:

   na wojnie walczy pobór, nie armia zawodowa, kto lepiej odpowiada poziomowi ludzika z poboru
   - zolniez zawodowy
   - WOT

   oczywiscie WOT,

   za rozumowanie.

  •  
   M...............l via Android

   -9

   pokaż komentarz

   @pawel-niczyporek Debilna odpowiedź
   Wojsko zawodowe tak naprawdę może istnieć kiedy jest pokój i spokój, to są jednostki specjalne itp, pierwsza linia

   A WOT to tak naprawdę wojsko za wojny, podstawowe, krótkie szkolenie i na wojnę

  •  

   pokaż komentarz

   Debilna odpowiedź

   @Magiczny_Kartofel: Wcale nie. Przeciwnie - prawdziwa i mądra.

  •  
   M...............l via Android

   -7

   pokaż komentarz

   @pawel-niczyporek w równoległym wymiarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   w równoległym wymiarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Magiczny_Kartofel: Debilna odpowiedź.

  •  
   M...............l via Android

   -4

   pokaż komentarz

   @pawel-niczyporek w równoległym wymiarze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   na wojnie walczy pobór, nie armia zawodowa, kto lepiej odpowiada poziomowi ludzika z poboru

   - zolniez zawodowy - WOT

   oczywiscie WOT,

   @pawel-niczyporek:
   ok, zolnierz zawodowy, umie poslugiwac sie bronia, to tak zwana wyzsza kultura uzytkownika, wiec dostajac MSBS wykaze jego wady, ale nie bedzie odpieprzal numerów jakie z bronia potrafi zrobic poborowy.
   WOT- to kultura uzycia broni wlasnie na poziomie zblizonym do poborowego, wiec wiec tu latwiej sprawdzic czy karabin jest odporny.
   W czasie wojny, to poborowy walczy, wiec skoro mamy wdrozyc bron dla armi, a nie mamy juz poboru, to wybieramy opcje która pozwoli nam przetestowac bron w jak najbardziej zblizonych do poborowego warunkach.

  •  

   pokaż komentarz

   w równoległym wymiarze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   @Magiczny_Kartofel: Gratulacje - ostatnie słowo należało do ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Moim zdaniem odjaniepawlasz sięganie prawą ręką do lewej kieszeni, tworzysz jakieś wydumane uzasadnienia. Prawdziwym uzasadnieniem jest to, że Macierewicz chce wyposażyć swoje WOT w nowoczesną broń i jednocześnie dać zarobić rodzimemu przemysłowi zbrojeniowemu. I tyle - pięknie brzmi Twoje uzasadnienie, ale kompletnie nieprzekonująco.

   Nowoczesna broń powinna trafiać do podstawowej, głównej części wojska, czyli do wojska zawodowego.

  •  

   pokaż komentarz

   Nowoczesna broń powinna trafiać do podstawowej, głównej części wojska, czyli do wojska zawodowego.

   @pawel-niczyporek: sprawdzona nowoczesna bron, przypominam m16

  •  

   pokaż komentarz

   Nowoczesna broń powinna trafiać do podstawowej, głównej części wojska, czyli do wojska zawodowego.

   @pawel-niczyporek: sprawdzona nowoczesna bron, przypominam m16

   @mobilisinmobile: Nowoczesna broń - bez żadnych komentarzy, dopowiedzeń, uwag, jak Twoja powyższa. Jeśli ma być w Polsce produkowana nowoczesna broń, to powinna być kierowana do wojska zawodowego. Po żołniersku trzeba myśleć - tak, tak, nie, nie - prosto i bez kombinowania. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   na wojnie walczy pobór, nie armia zawodowa, kto lepiej odpowiada poziomowi ludzika z poboru

   @mobilisinmobile: na której wojnie? Na II WW podczas której armia zawodowa nie istniała? Czy może mówisz o wojnie na bliskim wschodzie gdzie walczy sama armia zawodowa z ONZ? A strona przeciwna takiej nie posiada więc ratuje się czym może?

  •  

   pokaż komentarz

   @WolverinePL: tak w momenice wprowadzenia tej nowoczesnej broni w wojnie w wietna,mie byla teoretycznie wysmienita, super produkt. Który jednak w zderzeniu z rekrutem okazal sie bardzo zawodny.
   TO samo z MSBS rewolucyjny bardzo nowoczesny produkt, lepiej by go do reki dostali ludzie o mniejszej znajomosci urzycia broni i to ooni go uzyli w praktyce. Nim wojsko zakupi wlasciwe olbrzymie partie.

  •  

   pokaż komentarz

   na wojnie walczy pobór, nie armia zawodowa,

   @mobilisinmobile: Amerykanie ostatni pobór mieli podczas wojny w Wietnamie. Rosjanie w ostatnich latach coraz bardzie opierają swoją armię na żołnierzach zawodowych i kontraktowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: i uzywaja skarpet
   tyle ze to nie ma nic wspólnego z pełno skalowa wojna, tak na drobne konflikty, misje, hybrydę uzywa sie zolnierzy zawodowych, na wojne zawodowi ida w kadry, a za mieso robi poborowy

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: W pełnoskalowym konflikcie nie mamy szans na uzupełnianie siły żywej żołnierzami z poboru. Ani na uzupełnianie uzbrojenia zniszczonego w pierwszej fazie walk. W ciągu góra 2 tygodni Ruscy przejadą aż do Odry. Obrona Terytorialna może oczywiście rozproszyć się po lasach i szarpać trochę przeciwnika, al;e trudno mówić ze przejmie główny ciężar walk. Po złamaniu sił armii zawodowej (czyli pancernych i zmechanizowanych) będą tylko grupki walczące jak kiedyś Hubal, ale strategicznie nie będą miały znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   W pełnoskalowym konflikcie nie mamy szans na uzupełnianie siły żywej żołnierzami z poboru. Ani na uzupełnianie uzbrojenia zniszczonego w pierwszej fazie walk. W ciągu góra 2 tygodni Ruscy przejadą aż do Odry. Obrona Terytorialna może oczywiście rozproszyć się po lasach i szarpać trochę przeciwnika, al;e trudno mówić ze przejmie główny ciężar walk. Po złamaniu sił armii zawodowej (czyli pancernych i zmechanizowanych) będą tylko grupki walczące jak kiedyś Hubal, ale strategicznie nie będą miały znaczenia.

   @Mario7400: jasne, wogle to sie na marsie zatrzymaja z rozpedu,
   skad ty bierzesz takie bajki, rosjnaie moga na naszym odcinku zgrupować okolo 1000-1500 czolgów, które byly by konkurencja dla leoparda, tyle ze my je sukcesywnie wymieniamy, wiec za 2-5 lat bedziemy mieli ich okolo 400, juz mamy spora ilosc spike, w terenie wysoko zurbanizowanym, sa bardzo niebezpieczne.
   biorac pod uwage miazdzaca przewage lotnictwa NATO to te czolgi nad odre by tunelami musialy jechac.
   dla nas wlasnie sila zywa jest numerem jeden, NATO nie ma problemu z zapleczem gospodarczym produkujacym tony najlepszego sprzetu, nato ma problem z stratami wsrod rekrutów. Wiec fabryki eur i USA pracowaly by pelna moca dla sprzet dla nas nie chcac jednak wysylac zolnierzy.
   W polece nie ma czego zajac by wygrac, w rosji zajęcie Moskwy oznacza koniec wojny, a Polsce zajecie warszawy nie zmienia nic. My latwo morzemy przenosic walke na teren ukrainy i bialorusi, Rosjanie zblizajac sie do niemiec beda po prostu masakrowani przez lotnictwo i pociski manewrujace.

  •  

   pokaż komentarz

   skad ty bierzesz takie bajki, rosjnaie moga na naszym odcinku zgrupować okolo 1000-1500 czolgów, które byly by konkurencja dla leoparda, tyle ze my je sukcesywnie wymieniamy, wiec za 2-5 lat bedziemy mieli ich okolo 400, juz mamy spora ilosc spike, w terenie wysoko zurbanizowanym, sa bardzo niebezpieczne.
   @mobilisinmobile: Nie wiem skąd byłyby te dodatkowe Leopardy bo zdaje się że z tych tanich wszyscy się już wyprzedali. Hiszpanie mają 2A4 - zdaje się w fatalnym stanie.

   biorac pod uwage miazdzaca przewage lotnictwa NATO to te czolgi nad odre by tunelami musialy jechac.
   To zależy kto przejąłby kontrolę nieba nad Polską.

   NATO nie ma problemu z zapleczem gospodarczym produkujacym tony najlepszego sprzetu,
   Pytanie ile tygodni rządy niemieckich landów (zwłaszcza tych opanowanych przez SPD) dyskutowałyby czy przepuszczenie transportów broni jest dopuszczalne. Wszak takiego konfliktu nie można rozwiązać metodami militarnymi. Dali próbkę przed manewrami gdy nie chcieli przepuścić Amerykanów przez swoje drogi.

   W polece nie ma czego zajac by wygrac, w rosji zajęcie Moskwy oznacza koniec wojny,
   Dziwne. W Polsce po upadku Warszawy walki nie trwały długo. ZSRR broniło Moskwy wyłącznie ze względów prestiżowych. Przemysł mieli głęboko na wschodzie.

   My latwo morzemy przenosic walke na teren ukrainy i bialorusi,
   Żeby wejść na ich teren musielibyśmy mieć przewagę. Oni bez problemu mogliby rzucić siły dające im przewagę rzędu 5 do 1, w zupełności wystarczającą do szybkiego zakończenia. Jak ty byś się chciał wbić na ich teren to ja nie wiem. bez osłony z powietrza, bez przewagi w wojskach pancernych. Przy pomocy naszych zielonych ludzików (WOT), którzy mieliby działać bez wsparcia wśród ludności cywilnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-niczyporek: Widzę pan ekspert od nie znam się to się wypowiem.

   Po pierwsze każdą broń się testuje przed wprowadzeniem do głównych jednostek. Najlepiej robić to na mniejszą skalę (MSBS - testy w jednostkach specjalnych, teraz w WOT) Nie wprowadza się do uzbrojenia czegos tylko dlatego że jest nowoczesne.

   Po drugie w armii istnieje coś takiego jak Inspektorat Uzbrojenia i ma różne procedury wprowadzania uzbrojenia, często poronione (patrz nowy granatnik rewolwerowy i problem z uzyskaniem atestu na amunicję do niego - wg przepisów musi być wprowadzany jako komplet i broń i amunicja). Z tego powodu łatwiej jest wprowadzić MSBS do WOT bo tam nie ma takiej instytucji jak Inspektorat Uzbrojenia. Nie ma betonu wojskowego.

   Po trzecie, trzeba gdzieś wprowadzić karabinek bo jego testy w wojsku się przeciągają a system finansowania i zainwestowane środki zaczynają ciążyć Łucznikowi. To jest wrażliwy moment aby uratować program bo jest zagrożony. (winne są decyzje tak MON, WP jak i samej FB Radom)

   Po czwarte z czysto logistycznego powodu znacznie łatwiej wprowadzać nowe uzbrojenie w całkowicie nowej formacji.

   I po piąte, co jest złego w dawaniu zarobić rodzimemu przemysłowi? Szczególnie jeśli ma bardzo dobry produkt.

  •  

   pokaż komentarz

   @OS7RY: A po szóste Macierewicz chce po prostu dać atrakcyjną zabawkę swojemu wojsku ze szkodą dla zasadniczej części Wojska Polskiego i to jest jedyne prawdziwe uzasadnienie, a nie Twoje wydumane teoryjki.

   I po piąte, co jest złego w dawaniu zarobić rodzimemu przemysłowi? Szczególnie jeśli ma bardzo dobry produkt.

   @OS7RY: Nic, jeśli jest to decyzja przemyślana i uzasadniona, a nie kupowanie sobie popularności pracowników zbrojeniówki i ich rodzin kosztem możliwości operacyjnych wojska, a więc obronności kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-niczyporek: Widzę ze dyskusja z tobą nie ma sensu. Zarzucasz mi wydumane retoryki a sam na jakiej podstawie twierdzisz ze wiesz czym się kieruje Macierewicz?

   Poza tym wydumana retoryka jest podanie przykładów konkretnych powodów dla których jest tak jak jest? Akurat MSBS interesuje się od kilku lat. Przeczytałem wiele publikacji ale nie na wyborczej czy w innym TVN tylko na branżowych forach, w branżowych czasopismach i serwisach. A nawet pofatygowałem się do Fabryki Broni.

   Wiec nie gadaj mi tu p wydumanej retoryce bo sam się nią posługujesz, nie znasz tematu i rzucasz jakimiś pustymi frazesami. Nie masz pojęcia co się składa na obronność kraju (np ta zbrojeniówka).

   Nie masz tez pojęcia o procedurach i problemach z wprowadzaniem uzbrojenia do WP. Tez bym chciał aby wojsko mało już MSBS ale na dzień dzisiejszy to nie możliwe a uratować program warto. Już i tak wiele zrobiono wyłączając MSBS z Tytana bo wtedy to byśmy go zobaczyli za 20 lat.

   Także swój protekcjonalny ton zostaw dla swoich kolegów bo w dyskusji z kim kto choć trochę zasięgnął języka w temacie nie masz szans. Zostaw swoje krytykanctwo na forum gazety.

  •  

   pokaż komentarz

   A po szóste Macierewicz chce po prostu dać atrakcyjną zabawkę swojemu wojsku ze szkodą dla zasadniczej części Wojska Polskiego i to jest jedyne prawdziwe uzasadnienie, a nie Twoje wydumane teoryjki.

   I po piąte, co jest złego w dawaniu zarobić rodzimemu przemysłowi? Szczególnie jeśli ma bardzo dobry produkt.

   @OS7RY: Nic, jeśli jest to decyzja przemyślana i uzasadniona, a nie kupowanie sobie popularności pracowników zbrojeniówki i ich rodzin kosztem możliwości operacyjnych wojska, a więc obronności kraju.

   Sorry, że powtarzam swój wpis, ale jest on najlepszą odpowiedzią i komentarzem do Twoich wpisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-niczyporek: Nie jest ani dobra odpowiedzią ani komentarzem. Jest głupio mądrym p?@%@%?eniem. Nie masz żadnych dowodów ani przesłanek aby wysuwać takie wnioski. Po prostu p?@%@%?isz dla p?@%@%?enia jak każdy lewak. Masz jakieś domysły i nap@#@#!$asz jakieś swoje projekcje rzeczywistości. Jakie masz dowody na to że projekt ten jest podyktowany tylko chęcią poparcia przez pracowników zbrojeniowki? Urojenia się nie liczą.

   A w kwestii MSBS już nie mam zamiaru z tobą dyskutować bo nie masz pojęcia o niczym. Fakty są takie jakie są, motywacja Macierewicza nie ma nic do tego. Bo jadna z niewielu obecnie szansą na uratowanie dobrego projektu i to jeszcze rodzimego, jest wprowadzenie MSBS do WOT bo do armii w tym momencie się nie da. A do WOT o tak trafi mała ilość.

  •  

   pokaż komentarz

   I po piąte, co jest złego w dawaniu zarobić rodzimemu przemysłowi? Szczególnie jeśli ma bardzo dobry produkt.

   @OS7RY: Chyba że się mocno przepłaca. No i nie wiadomo czy to dobry produkt. W sumie obie sytuacje są działaniem na szkodę gotowości obronnej. Podpieranie się hasłem o patriotyzmie gospodarczym nie zmienia tego, że jest to działalność szkodliwa.