•  
  k...v

  +65

  pokaż komentarz

  Bez owijania w bawełnę i miękkiego p##%$$!enia:

  Wykopowicze napisali powstało tylko i wyłącznie dlatego, żeby wypieprzyć pokazywarkę. Funkcja ta powstała w pośpiechu i jest niedopracowana, np. nie wiadomo po co klik w odnośnik przenosi nas do strony z komentarzami. To jest takie innowacyjne?

  Można sobie zadać pytanie. Czemu im ta pokazywarka przeszkadza? Umniejsza w jakiś sposób dochody? Na razie nie, ale zapewne w przypadku spopularyzowania się tej funkcji władują tam reklamy.

  Administracja jednak potraktowała pojawienie się coraz bardziej popularnej pokazywarki jako element, o którym sami nie pomyśleli a którego brakuje. Otóż nie, administracjo, kiedy już się pojawiła pokazywarka - ta luka została zapełniona przez osobę ze społeczności i tym samym wasz pomysł jest SPÓŹNIONY i jeśli chcieliście się do czegoś przydać to trzeba było to zrobić porządnie.

  Dlaczego mamy się przenosić do strony z komentarzami ZANIM mamy okazję przeczytać zawartość wykopu - kto zatrudnia ludzi w ten sposób myślących?

  •  

   pokaż komentarz

   @klfov: to przenoszenie do komentarzy zamiast do treści pojawia się dość często(nie tylko przy wykopowicze napisali), strasznie to jest wk%##iające.

  •  

   pokaż komentarz

   @klfov: Ja bardziej odniosłem wrażenie, że ta opcja powstała, jako przeciwwaga do niepopularnych wykopów sponsorowanych. Całe to narzekanie na Wybiórczą na głównej mogło spowodować nie do końca przemyślaną reakcję - wstawienie opcji "wykopowicze napisali" na zasadzie wykopu sponsorowanego.

   Niestety, zamiast mniej, mamy więcej spamu, więc rozwiązanie nietrafione. Oczywiście kifov też masz z pewnością rację.

   Generalnie moim zdaniem im więcej kombinowania, tym gorzej. Serwis w pierwotnej wersji funkcjonował bardzo dobrze, a potem zaczęło się przedobrzanie. Pewnie - mało inwazyjne reklamy Google czy jeden wykop sponsorowany na głównej byłyby lepiej przyjęte przez użytkowników, ale właściciele mogą sobie ze swoim serwisem robić co im się żywnie podoba i zarabiać jak chcą.
   Jak widać wszyscy użytkownicy nie pouciekali, a niższy ogólny poziom nie wpływa na liczbę kliknięć w reklamy.

   Jak komuś się bardzo nie podoba niech założy własny wykop na starych zasadach (ja nie jestem informatykiem i nie umiem), a sam chętnie się tam przeniosę - jeśli tylko będzie po co. Na razie nikt niczego takiego nie zrobił, co chyba znaczy, że wykop jest nawet w tej postaci bezkonkurencyjny - a admini nie są idiotami i nie zrobią czegoś po czym stracą użytkowników.

   A kolejne apele to tylko dodatkowe śmieci - choć chwała autorowi powyższego, że nie skorzystał z wykopokazywarki.

  •  
   D.....R

   0

   pokaż komentarz

   @reventon: prace trwają :)
   (nie ja to robię...)

  •  

   pokaż komentarz

   @reventon: ja też bym się przeniósł chyba :) było już wyczaj.to, ale okazało się niewypałem

 •  

  pokaż komentarz

  Zasada działania jest bardzo prosta:
  popierasz apel - wykop,
  jesteś przeciwny - zakop.
  Chciałbym także zaznaczyć, że nie mam zamiaru dyskutować z autorami poszczególnych wykopalisk na temat tego, że ich wykopowiczonapisanidło było akurat w porządku. Nie miałem też na celu robić osobistych przytyków żadnemu z autorów. Ot napisałem bo uważam, że funkcja jest właśnie "z dupy" i tyle. Mam nadzieję, że uda mi się coś zwojować ;)

  PS. Chciałbym zaznaczyć, że nie jest to duplikat tematu o "złej usability" wykopokazywarki tylko próba podważenia zasadności promowania wykopów wykopokazywarkowych.

  •  
   i...t

   +8

   pokaż komentarz

   W pełni popieram.
   Okropnie wnerwia mnie, gdy wchodzę na wykop żeby przejrzeć najnowsze znaleziska i muszę się przedzierać przez spam ludzi, dodawany poprzez "wykopowicze napisali".
   Przykładowy wykop który ostatnio mi się rzucił w oczy: http://www.wykop.pl/artykul/388517/szokujace-doswiadczenia-z-wysokimi-napieciami-pioruny-dziesiatki-tysiecy-volt/
   super, że Cię tak podniecił Twój z eksperymentami z wysokim napięciem ale do cholery LINK DO ŹRÓDŁA proszę! g..no mnie obchodzi Twoja subiektywna ocena własnego znaleziska którą narzucasz nam do przeczytania! Może raczysz innym użytkownikom wykopu samym zdecydować czy im się podoba i co o tym sądzą! A komentarz jak sama nazwa wskazuje powinien się znaleźć pomiędzy komentarzami, bo co to za filozofia wykopywać komentarz...

   Oczywiście proszę to potraktować nie jako bezpośrednie przemówienie wyłącznie do autora powyższego wykopu, ale moja wypowiedź jest adresowana do WSZYSTKICH osób dopuszczających się podobnego czynu.

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałbym jeszcze prosić o wyrozumiałość w kwestii składni oraz literówek (zamiast "BZ" zacząłem pisać "BS", nie wiedzieć czemu). Pisałem to w nocy, w przerwie w kuciu do kolokwium - wszedłem akurat na chwilkę na wykop no i szlag mnie trafił ;)

  •  
   P....l

   0

   pokaż komentarz

   @tashtrac: powiem ci tak, bo tutaj jak widać chodzi o mój wykop.. chciałem użyć tej funkcji, bo, k###a mać, po to ona jest, miałem dosłownie gdzieś czy to będzie promowane czy nie będzie, wszystko ładnie było zrobione do momentu opublikowania, gdzie połowa rzeczy została wykasowana. Nigdzie opcji "usuń znalezisko" nie było, więc jak mógłbyś zauważyć (chociaż nie wiem) pierwsze słowa tego mojego "komentarza" brzmiały "można zakopywać". a skoro już praca została zrobiona i była na pokazywarce, to czemu nie dodać tego tam?

  •  

   pokaż komentarz

   @tashtrac: popieram, ten mechanizm + okres przedwyborczy spowodowal ze na glownej jest straszna sieka

  •  

   pokaż komentarz

   Autor znaleziska podjął słuszną kwestię jaką jest podatny na nadużycia mechanizm promocji twórczości własnej na stronę główną, wg mnie ten mechanizm jest to krok w złą stronę - pogorszenia wartości merytorycznej wykopu.

   Remedium?
   Co zrobić, aby nie było takich nadużyć, jakie są teraz (opisane dokładniej w tym znalezisku) a jednocześnie utrzymać lekkie promowanie treści twórczych od znalezionych? Wystarczy określić np. nieco niższy próg od którego twórczość własna przechodzi na główną niż w przypadku znalezisk tradycyjnych. Ale nie od 0 wykopów bo to faktycznie małe przegięcie jest.

   I po krzyku, wilk cały i owca syta czy jakoś tak.

   Administracjo, do roboty ;)

 •  

  pokaż komentarz

  To mogles napisac w ,,wykopowicze napisali''. W koncu sie napisales, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: Uważam, że dobre znalezisko samo się obroni, bez dodatkowych forów. Jeżeli nie wejdzie na główną to po prostu nie jest wystarczająco dobre, i tyle. Nie powinno być od tego wyjątków (no, może poza reklamami ale to już zupełnie inna bajka).

   PS. O, w momencie pisania tej odpowiedzi akurat wskoczyło ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Poprę każdy apel mający na celu wykopanie gówna w postaci "wykopowicze napisali" z głównej. Co to za czasy że byle spam z 5 wykopami automatycznie ląduje na głównej. Za komuny było lepiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Dokladnie tak! Popieram! Co chwila tylko gorzkie zale, a to Netia oszukuje a to w Play mniej minut dostalem, a to maslo w tesco bylo stare.