•  

   pokaż komentarz

   W listopadzie 2009 OECD opublikowało szacunki deficytów strukturalnych sektora finansów publicznych, będących podstawową miarą stabilności polityki fiskalnej, ponieważ uwzględniają czynniki jednorazowe i fazę cyklu koniunkturalnego. Z 26 badanych państw Polska jest na czwartym miejscu od końca. Większe deficyty strukturalne mają tylko USA, Wielka Brytania i Irlandia, czyli kraje anglosaskie, w które jednocześnie uderzył potężny kryzys bankowy i kryzys sektora nieruchomości. Być może jeszcze Grecja będzie gorsza od Polski, bo w momencie pisania raportu OECD nowe kłamstwa greckie na temat budżetu nie były znane. To proszę mi powiedzieć, jak można mamić obywateli dyrdymałami na temat oszczędnego państwa, gdy RZĄD DOPROWADZIŁ DO JEDNEGO Z NAJWIĘKSZYCH NA ŚWIECIE DEFICYTÓW STRUKTURALNYCH W FINANSACH PUBLICZNYCH, i to w sytuacji, gdy w Polsce nie było żadnego poważnego kryzysu.

  •  

   pokaż komentarz

   1. Komorowski jest zaj%%isty
   2. Ma fajne wąsy
   3. Jest wyższy od Kaczyńskiego
   4. Ma żonę
   5. Wykop k!#!A

  •  

   pokaż komentarz

   @learc: Skąd wziął się ten deficyt? Tzn. które posunięcia rządu do niego doprowadziły? Pytam, bo nie wiem. Tzn mam swoje typy, ale jestem ciekaw co o tym sądzą inni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolas_Bourbaki: Pytasz, bo chcesz ponarzekać, czy pytasz, bo naprawdę chcesz się dowiedzieć? Jeżeli to drugie, to tutaj masz odpowiedź (pierwszy komentarz): http://www.wykop.pl/link/264757/rosna-dlugi-panstwa-czy-nasze-wnuki-beda-bankrutami/

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolas_Bourbaki: Zadłużanie się zamiast likwidować deficyt, jak to ładnie piszą w programie wyborczym PO: "W Polsce sytuacja gospodarcza jest dobra, więc nie ma powodów, aby w kasie państwa był deficyt". Podwyższanie akcyzy na alkohol, zamiast obniżać - wpływy spadły, a miały rzekomo wzrosnąć, itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: Chcę ci tylko powiedzieć, że wybierając prezydenta powinieneś kierować się tylko sobą. Pytać się o coś takiego na Wykopie to nie jest dobry pomysł. Wiele osób ma tu uraz do Komorowskiego i odwrotnie - nie licz tu na obiektywną opinię tylko na koloryzowanie na rzecz innego kandydata.
   A dla wszystkich przeciwników Komorowskiego chce obalić jeden argument przeciw niemu: jeżeli boicie się, że prezydent z PO pozwoli Tuskowi na przepychanie każdej ustawy - za rok wybory parlamentarne. Jeżeli coś spie*dolą - możecie ich wykopać ze stołków.
   Tak czy inaczej, moim zdaniem jeden jest wart drugiego. Kogo wybierzecie w II turze - i tak będzie źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @learc: A Hiszpania, Włochy, Portugalia czy Węgry to gdzie są niby? Przed nami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: To cytat z Forbes 2/2010, ale może ty jesteś mądrzejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goral_nizinny: Pytam serio.

   Gdyby ktoś mnie zapytał, dlaczego dług USA rośnie byłbym w stanie odpowiedzieć
   Prowadzą dwie wojny, zreformowali służbę zdrowia (na co pójdzie ogromna kasa) oraz dofinansowywali upadłe przedsiębiorstwa i banki.

   Miałem nadzieję, że ktoś mi wskaże konkretną ustawę albo konkretne działania rządu, które doprowadziły do wzrostu długu. To, że dług rośnie wiem.

   @learc
   No nie wiem, czy spadek dochodów z akcyzy jest odpowiedzialny za wzost długu. Troche tak, ale czy w całości?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: Dlaczego nie Komorowski:
   1. Oczywistym jest, że będzie marionetką w rękach Tuska. Jego zwolennicy sami to mówią. Tusk to pan, który wraz z panem Pawlakiem decyduje o podpisaniu przez nas umowy na 30 (zdaje się) lat z Rosją i to w sytuacji kiedy odkryto u nas te łupki. Umowa ta daruje Rosji część długów jakie miała wobec Polski (opłaty wynikające z poprzedniej umowy). Umowa ta, poza tymi kilkoma szczegółami jest tajna i gdy prezydent poprosił o wgląd do niej, Tusk z Pawlakiem mu jej nie udostępnili mówiąc że jest tajna. Wiecie co się stało, jak tą umowę parafowali? Była wzmianka na którejśtam stronie o tym w Rzeczpospolitej. Skąd słyszymy o tym w mediach. Ano stąd, że sprawę rozdmuchał Lech Kaczyński. Gdyby nie on, w ogóle by się o tym nie mówiło.

   2. Na pewno słyszeliście o tym burdelu w Grecji. Pani Merkel i pan Sarkozy stwierdzili, że chcą wprowadzić prawo, wg którego UE ma wgląd w budżety państw członkowskich (chodziło głównie o strefę euro). Tusk pojechał tam i powiedział, że nie móżna dzielić Unii na lepszą i gorszą (z euro i bez euro) i w związku z tym ta zasada nie powinna się ograniczać do strefy euro. Czyli Tusk chciałby, aby Polska MUSIAŁA przedstawiać swój budżet UE. Dodam, że jeśli polityka fiskalna byłaby nieprawidłowa, nałożone by były na państwo sankcje finansowe i związane utratą miejsc w Radzie Europy. Dla mnie oznacza to ograniczenie suwerenności państwa w sprawach fiskalnych.

   3. PO to partia, która nigdy nie grała fair. TVN (gloryfikujący Bronka) w sposób wręcz chamski manipuluje ludźmi (zobaczcie sobie którekolwiek Fakty - chociażby ten zlecony przez TVN sondaż pokazujący 10 pkt proc. różnicy między Bronkiem i Jarkiem).

   4. Pomijając sprzedajność PO, Komorowski po prostu intelektualnie nie dorasta Kaczyńskiemu do pięt. To moja subiektywna ocena. Ale posłuchacie sobie jednego i drugiego kandydata. Doszło do tego, ze Tusk tłumaczy Bronka z tych głupot, kótre on wygaduje (było na Wykopie nawet), bo już się zorientował, że wiele ludzi ma Komorowskiego za kretyna. Mam wrażenie, że Tusk wybrał Komorowskiego, bo Bronek jest głupszy od Donalda. Głupszym się łatwiej manipuluje.

   5. Bronek to człowiek bez zdania, opinii na prawie żaden temat. Dlatego tak trudno cokolwiek o nim coś powiedzieć. Najpierw nie chce wyjścia z Afganistanu (podpisuje stosowne papiery) - tłumaczy się zobowiązaniami wcześniejszymi - bzdura, bo zobowiązaniem jest właśnie ten papier. Potem jednak chce wyjść z Afganistanu. Potem tam jedzie i jednak nie chce pochopnie niczego zmieniać a potem wraca i chce wyjść z Afganistanu.

   6. PO popierało traktat z Lizbony, który zmiejsza znaczenie Polski w UE. Mieliśmy więcej władzy, teraz mamy mniej. Niech mi ktoś wytłumaczy tę korzyść. Kaczyńscy się przeciwiali, ale niestety podpisali w końcu (niestety).

   Dlaczego Kaczyński:

   1. Różne rzeczy można o nim powiedzieć, ale nie że jest przekupny. To prawie że anomalia. Chrońmy ten gatunek.

   2. Kieruje się interesem państwa. Jest patrotą. Nie ma lizania tyłka Angeli, czy Putinowi. Podkreśla znaczenie dywersyfikacji dostaw gazu i ropy, jak najwcześniejszego ruszenia z łupkami. Mówi, że w UE powinniśmy walczyć o to, żeby mieć coś do powiedzenia (o tym się krzyczy, że źle, że strasznie - ale dlaczego źle? mam zaufać pani Angeli Merkel? ona dba o interes Niemiec, nie nasz)

   3. Człowiek bardziej skłonny do cywlizowanej debaty (tak, tak!). Będziecie kpić. A zobaczcie tę kampanię. PiS nie miał żadnego Palikota robiącego nagonkę (niecywilizowaną - umówmy się). Palikot nawiasem mówiąc jest bliskim kolegą Bronka. PiS nie atakował PO. Kaczyński ani razu nie powiedział: głosujcie na mnie, bo ten drugi jest gorszy. Bronek jak najbardziej - przykładowo ta gadka o żaglach i statkach. Tusk jak wyszedł z Komorowskim to mówił to samo. Mówi się że TVP jest opanowane przez PiS. No jest. Ale nie było żadnych głupawych, zakłamanych sondaży (takich jak Tusk Vision Network - 10 pkt proc. różnicy - pamiętacie?). Nie było negatywnej nagonki na Bronka. A TVN? Posłuchajcie sobie jednych Faktów, którychkolwiek, a zobaczycie o czym mówię.

   4. Człowiek mimo wszystko bardziej inteligentny i wykształcony. Posiada doktorat. Już z samej jego twarzy widać, że nie jest kretynem. Nie wygląda jak gajowy/farmer (sorry, poniżej pasa, ale jak patrzę na Bronka to tak mi się kojarzy). Jarek nie p!#%##$i o wodzie wlewającej się do Bałtyku. Potknięcia Kaczyńskich z przeszłości to raczej przejęzyczenia. Przejęzyczyć się, a pieprzyć głupoty to lekka różnica.

   5. Mówi się że Kaczyńscy wszystkich do więzień chcieli powsadzać. A to że paru zdrajców i łapówkarzy, którzy okradają nie Jarka, nie Lecha, ale was podatników to źle? Ja wiem, ze on ma świra na tym punkcie. Ale chyba lepiej wsadzać takich...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: Po pierwsze powinieneś przeglądnąć programy obydwu panów na ich stronach a jeżeli gówno na nich jest to przeglądnąć programy PIS i PO bo raczej nikt nie ma wątpliwości, że ci kandydaci będą niezależni od tych partii:) . Później możesz sugerować się debatami, które będą dwie. Następnie pytaj otoczenie. Mam wrażenie, że zrobiłeś to w odwrotnej kolejności :P. Moje argumenty za Komorowski i za Kaczyńskim(sporo mniej) zamieściłem poniżej. Ale jeżeli Tobie się nie chcę czytać czy szukać to główny argument za gajowym jest taki jaki podał Szab. Jak PO nie zrobi tego co ma zrobić bo teraz nie będzie się wymigiwała złym prezydentem to się ich za rok wykopie ( w naszym slangu zakopie:) a posadzi się na premiera Jarka(nasz język- wykopie:). Jednak ostateczną decyzje powinieneś podjąć Ty. Dlatego polecam zrobić to w takiej kolejności wagi jaką ja zaproponowałem. Wtedy świadomie zagłosujesz i nie powinieneś mieć wyrzutów sumienia, że źle postawiłeś krzyżyk.
   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @foolish123: Zabrakło mi miejsca:D

   wsadzać takich do więzienia niż produkować.

   6. Kaczyński nie prze do euro. PO mało się nie posika. Wszyscy patrzą jak tu wyjść, a my jak wejść;D Słowacja nie wróży dobrze. Poza tym Belka zapowiada aprecjację złotego (powolną ale konsekwentną). Jeśli właśnie taką politykę będzie prowadził, to do euro wejdziemy po zawyżonym kursie (ciężko powiedzieć co będzie za parę lat, ale doświadczenie pokazuje, że NBP kocha umacniać złotego). To też źle wróży. Poza tym jak będzie kryzys, to nie będzie można zdeprecjonować złotego do euro (tak jak było teraz - żadna w tym zasługa Tuska, ale weź mu to wytłumacz...) i nie da to porządnego kopa eksportowi (dzięki temu jesteśmy na plus). Stracimy narzędzie polityki monetarnej. Uważam, że to źle.

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętajcie, że głosując na Komorowskiego głosujecie tak jakby na Tuska. To niebezpieczne by prezydent i premier rządu byli z tej samej partii, poobstawiają sobie ludźmi z po najważniejsze stanowiska, co już zaczęli robić wcześniej. Poza tym będą mogli przepchnąć to co będą chcieli, bo wątpię by Komor zawetował jakieś tuskowe wymysły w przyszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolas_Bourbaki: Postkomuniści i masowa grabież majątku państwowego. Przykładowo zniszczenie Stoczni polegała na zadłużeniu jej do tego stopnia, że odsetki zaczynały się od 65%. Zleceń było mnóstwo, ale wszystko szło w długi. Na nagraniu zdesperowany dyrektor dzwoni do prezydenta, a Wałęsa rżnie głupa: http://www.youtube.com/watch?v=UhqTdgMWt6g Już, rozjaśniło się?

  •  

   pokaż komentarz

   @learc: Bardzo chciałbym przeczytać na ten temat więcej, możesz proszę wskazać jakieś źródła?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: Idę do sklepu i mam dylemat. Otóż nie wiem co kupić truskawki czy jagody. I tutaj pytanie do wykopowiczów, czy w czerwcu ze względu na powódź truskawek nie zalało, i czy leśne jagody nie są aby radioaktywne w tym roku. Podajcie mi po 5 argumentów co kupić bo mam ograniczone fundusze.

   zakop

  •  

   pokaż komentarz

   @learc: Twój post sugeruje, że jesteśmy w czarnej dupje w zestawieniu z resztą planety. OECD zrzesza najlepiej rozwinięte gospodarki świata. To że Polska pod względem większości wskaźników makroekonomicznych jest wśród nich na szarym końcu, nie jest żadną tajemnicą i bez tego raportu.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieocenzurowany88: a koalicję PiS,samogwalt i LPR pamietasz? I brata prezydenta?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zagłosuję na Kaczyńskiego, bo mam pamięć dłuższą niż 2 miesiące. Doskonale pamiętam dokonania Kaczyńskiego, a raczej obydwu Kaczyńskich, od początku ich kariery politycznej. Pamiętam jak wjechali do Belwederu na grzbiecie Wałęsy. Wylansowali prostaka na prezydenta, żeby załapać się do pierwszej ligi w polityce. Potem już było z górki. Wiadomo. Władza, wpływy, kasa... Gdyby tego nie zrobili, to dawno byśmy o nich zapomnieli. Kaczyński sam przyznał, że gdyby nie rzucił hasła o prezydenturze Wałęsy, jako celu dla Porozumienia Centrum, na pierwszej konferencji prasowej, to nikt by nie zauważył powstania tej partii. Fakty i argumenty przeciw niemu można by mnożyć, aż do zapełnienia Wykopu. Ale to i tak na nic. Do pustaków i nawiedzonych i tak to nie dotrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieoddamglosunastarego_kawalera:
   dobrze gada!

  •  

   pokaż komentarz

   @learc: Chciałbym Ci tylko uświadomić, że deficyt budżetowy, wzrost czy spadek PKB, inflacja i inne zagadnienia związane z finansowaniem państwa są zagadnieniami dlugofalowymi. To nie wina rzadow PO, ze teraz mamy bryndze (chociaz oni swoje pare groszy tez dorzucili), taka sytuacja jest wina zlego zarzadzania na przestrzeni kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu lat.
   Tak samo jak PiSuar się chwalil super wzrostem PKB, ktory nie mial nic wspolnego z ich rzadami, a z rzadami poprzednikow. Oni po prostu za swojej kadencji mieli tego efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   @foolish123: W odniesieniu do łupków polecam film z festiwalu sundance o tym jaki wpływ na ludzi ma wydobycie gazów łupkowych. Z uwagi na zasięg łupków w Polsce bardzo ważna jest świadomość minusów tej technologii. Inną sprawą jest charakter umowy i koncesji na wydobycie - czy rząd ma ekspertów którzy są lepsi od ekspertów z USA i czy rząd będzie ich słuchał.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieoddamglosunastarego_kawalera: I jeszcze do tej pory nie wyjasnione afery w stylu FOZZ, Fundusz Prasowy.... Państwo policyjne, uzywanie instytucji panstwowych do realizacji wlasnych celow (glownie CBA i prokuratura).

   BTW - teraz sie pluja, ze nie moze tak byc, ze prezydent i premier z jednej partii... A co bylo jak byl Lech (Panie świeć nad jego duszą) i Marcinetka Jarka? Wszystko było pięknie. :)

   Miesiąc temu - precz z postkomuchami, teraz - "Oleksy to polityk starszego pokolenia o lewicowych pogladach, do ktorego mam szacunek"?

   Smieszne to jest.

   Komorro sie nie nadaje moim zdaniem na prezydenta. Ale ten klutliwy, nadpobudliwy, nie znajacy zasad dobrego wychowania i arogancki konkurent grajacy tylko pod siebie a nie pod Państwo, to największa pomyłka w historiach polskiej polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   @foolish123:
   Komorowski:
   ad 1. Lech Kaczyński był równie oczywistą marionetką w ręku brata, więc może to jest klucz do sukcesu? A teraz nagle okazuje się, że był "obrońcą ucieśnionych" i ratował przed sowiecką inwazją? Ciekawe.

   ad 2. Może to i nie jest dobre, ale jest konsekwencją polityki zagranicznej prowadzonej przez poprzednie rządy - z wyjątkiem PiS, które się "wybiło" i chciało wszystko rozwalić. Mieliśmy jasny cel - wejście do UE, przyjęcie Euro, stanie się pełnoprawnym członkiem Zachodu. Zła idea? Nie sądzę.

   ad 3. Teraz to pieprzysz głupoty. PO to partia jak partia, ale co do "grania fair" to PiS przy porównaniu odpada. "Tusk Vision Network" to jakiś mit rozpropagowany przez biednych PiSowców, którzy najchętniej pokazywaliby tylko wpadki Komorowskiego w TVP. Co mają Fakty do sondaży zleconych zewnętrznej firmie, która zresztą się pokajała i planuje przeprowadzić sondaż po drugiej turze metodą "exit poll"?

   ad 4. No toś się popisał. Parę krzywych zdjęć (to z głównej wp.pl faktycznie jest dobrane tendencyjnie i wygląda na nim "nie za bardzo"... ale na Kaczyńskiego niejedno takie zdjęcie by się znalazło), i co z tego? A "wpadki" to w większości przejęzyczenia, które nagłośniono bardziej niż "Czarne jest czarne".

   ad 5. Tu faktycznie można mu sporo zarzucić - i odpowiedzi szukam w tym, że Bronek chciał po prostu nie narażać się nikomu (vide sprawa z prywatyzacją szpitali) - 5 lat temu o wyniku wyborów zdecydowała konserwatywna grupa moherowych babć, nic więc dziwnego, że nie chce się im narażać. Ale jak to mówią - "po owocach go poznacie".

   ad 6. - patrz 2.

   Kaczyński:
   ad 1. To samo można powiedzieć o Pawlaku. Czemu więc ma ciągle niskie poparcie?

   ad 2. Interesem czyim? PiS generalnie za swoich rządów dbał o interes sobie podobnych, czyli wiecznie pokrzywdzonych przez system komunistyczny. A w kraju są też i inne grupy, które potrzebują zainteresowania ich sprawami. A specjalnością PiSu było rozdmuchiwanie afer, których potem - jak się okazało - nie było, ale stare dziadki się cieszą, bo to albo agenta zlinczują publicznie, a to doktor, co to długie kolejki u niego są i to ich wnerwia - pójdzie siedzieć.

   ad 3. Katastrofa Smoleńska i udawanie przez Jarka, że nagle jest kimś innym - nic dodać, nic ująć. Postawiło to PO w niezręcznej sytuacji - to oni muszą nacierać. PiSowi pięć lat temu się to opłaciło - a Kurski, wtedy symbol największej szmaty politycznej, dalej w partii. Jarek za to ciągle grał katastrofą, nawet w wieczorze wyborczym. "Nie było negatywnej nagonki na Bronka" - nie było? Oglądałeś Wiadomości chociaż raz? "Wspomnienie o Lechu Kaczyńskim" wrzucone tuż przed ciszą wyborczą to też granie fair?

   ad 4. Skoro już porównujemy, to Kaczyński przypomina mi pijaka spod budki. Argument mało merytoryczny, ale na poziomie podobnym, co "wygląda jak farmer". I oczywiście jednemu przejęzyczenia mają prawo się zdarzać, a drugi to zaraz d#!#%. No pięknie. A że woda wlewa się do Bałtyku to nie zaprzeczysz ;-)

   ad 5. Paru zdrajców i łapówkarzy, którzy łapówkarzami okazali się nie być, i nikogo też - o zgrozo! - nie zdradzili. Lepper wielki aferzysta i przestępca - pytam się więc, dlaczego nie siedzi? Ot, zagwozdka.

   ad 6. Teraz to wszyscy mądrzy, ale... patrz punkt 6 pod Komorowskim.

   ---------

   Komorowski też nie do końca mi się widzi, ale bilans "zysków i strat" jak dla mnie jest na jego korzyść. Komuś, kto już skompromitował kraj i władzę nie zaufam - Komorowski ma jednak w miarę czystą kartę pod tym względem.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieoddamglosunastarego_kawalera: Konto ewidentnie założone na potrzeby agitowania w kampanii wyborczej. Według mnie admini powinni coś z takimi gościami zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @foolish123:
   To, ze TVN manipuluje ludźmi Ci przeszkadza, ale Radio Maryja manipulujące staruszkami już nie?
   To właśnie mój największy żal do PIS, igłe w czyimś oku widzą, ale belki we własnym już nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieoddamglosunastarego_kawalera:
   "Fakty i argumenty przeciw niemu można by mnożyć, aż do zapełnienia Wykopu. Ale to i tak na nic. Do pustaków i nawiedzonych i tak to nie dotrze."
   Oczywiście, można mnożyć - tylko się nie chce, chyba że takie jak Twój nick. Można przekonywać (w końcu taki cel komentarzy w tym wykopie), ale można też wyzwać od pustaków i nawiedzonych, tych którzy mają inne zdanie.

   "Władza, wpływy, kasa..." - skoro więc patrzysz tak daleko w przeszłość, czy Kaczyńscy byli tam dla kasy? (żaden nie dorobił się większego majątku, zwyczajnie nie okradł Państwa, w przeciwieństwie do tych, którzy nagle stali się właścicielami nie wiadomo jak wielkich ziem i firm). Kaczyńscy byli tam tylko dla władzy? (kiedy mieli okazje rządzić kolejne 3 lata, a wiedzieli, że nic nie będą w stanie zrobić z Lepperem, ani z PO - to zwyczajnie władzę oddali wyborcom).
   Można jednak powiedzieć, że wszyscy startujący w wyborach chcą wpływów i władzy - nie ma w tym nic nadzwyczajnego - ważne tylko by dobrze te wpływy wykorzystywać, nie tylko we własnym interesie, ale w interesie Narodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: co za bzdety, kto to wykopuje?!

   Wlacz sobie dziecko jeszcze radio Maryja i jak bys to napisal "Noooo juz bede wiedzial na kogo zaglosowac". Zal.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zmieściłbym się w poprzednim...
   @AtoMan:
   1. Marionetka w rękach brata, może jakiś przykład? Jak zauważyłeś byli BRAĆMI, wywodzącymi się z jednej partii, wychowywani przez jednych rodziców - mieli więc bardzo podobne wizje Polski i podobne zdanie w wielu kwestiach. Odnośnie obrońcy uciśnionych przed inwazją rosyjską, to może posłuchaj Prezydenta Saakaszwilego, albo innych Prezydentów, którzy mieli odwagę tam polecieć, a nie tych którzy siedzieli wygodnie, tak samo jak nasi sojusznicy w 1939.

   2. "wejście do UE, przyjęcie Euro, stanie się pełnoprawnym członkiem Zachodu. Zła idea? Nie sądzę."
   Idea, a realizacja tej idei... by stać się pełnoprawnym członkiem Zachodu, trzeba czegoś więcej niż zgadzania się na wszystko co ten Zachód zaproponuje. Unia w takim kształcie jak jest teraz, to ograniczenie suwerenności, np. dopuszczenie by sąd w innym kraju uchylał wyroki Naszego sądu - to kpina.

   3. "Tusk Vision Network" - oglądasz TVN, to z jakichkolwiek faktów podziel sobie informacje na chwalące i krytykujące rząd/Tuska/Komorowskiego i tak samo przy PIS/Kaczyńskim. Będzie łatwiej ocenić.

   4. Przejęzyczenia Komorowskiego i Kaczyńskich (kilka z pamięci).
   Kaczyński: "Irasiad" jest bardzo zdenerwowany (gdy pies miał na imię Ira, a rzecz nie miała nic wspólnego z polityką), "Borubar" (tam było można też zrozumieć odpowiednio Boruc bardzo, rzecz też nie miała nic wspólnego z polityką). "Małpa w czerwonym" - to już nie przejęzyczenie, a złe zachowanie, za które przeprosił także wręczając kwiaty.
   Komorowski: "Miałem przyjemność wizytowania na wałach powodziowych" - to nie jest przejęzyczenie, to miało ładnie brzmieć, a jaką można czerpać z tego przyjemność? (rzecz dotyczy tragedii wielu ludzi)
   "Jakieś kawałki ubrań, rzeczy to nie problem" - były nawet kawałki ciał (które później spalone przyleciały w urnach trochę ciszej niż miało to miejsce za pierwszym razem). To ma być przejęzyczenie? (rzecz dotyczy katastrofy Smoleńskiej - tragedii dla wielu osób) "Norwegia w UE" - przejęzyczenie czy brak wiedzy? (rzecz dotyczy polityki), "Odkrywkowa kopalnia gazu łupkowego" - przejęzyczenie czy brak wiedzy? (rzecz dotyczy gospodarki).
   W jakich sprawach więc myli się Kaczyński (była jeszcze marihuana z konopi - gdzie mogło chodzić, że nie robi się jej ze zwykłej konopi (dostępnej w sklepach). W jakich sprawach myli się Komorowski?

   Kaczyński:
   1. Pawlak ma niskie poparcie, bo za każdym pójdzie po stanowisko, chyba nie jest więc dobrym przykładem nieprzekupnego polityka. Jednak nie o Pawlaku tutaj mowa, była podana zaleta Kaczyńskiego.

   2. Dbał o interes sobie podobnych? Tutaj nie zgłębiając się do poglądów na dany temat ale:
   Becikowe, uwłaszczenie (mieszkania), obniżenie podatków, uproszczenie prawa darowizn dla najbliższej rodziny bez podatku. Co tutaj wymieniać, skoro dbanie o interes sobie podobnych jest jedynie hasłem bez poparcia w faktach.

   3. Kurski... przy Palikocie to dużej klasy gentelmen polityczny. Podaj chociaż jedną wypowiedź Kurskiego w której zwyzywał kogokolwiek z PO od chamów itp. Jarek grał katastrofą, nawet gdy o niej nie mówił, bo jak się nie odzywał to grał przygnębionego katastrofą człowieka, jak się wypowiedział to gra katastrofą, jak ubrał czarny garnitur - to również grał żałobą.
   Jakbyś pomyślał to "Wspomnienie o Lechu Kaczyńskim" było wyemitowane w jego urodziny... i czy Wspomnienie o kimś jest atakiem na Komorowskiego? Jak się cytuje wypowiedzi Bronka to też są na niego ataki, bo gafa, wpadka... On nawet na wiecu w piątek zachęcał do "poparcia w dniu jutrzejszym".

   4. Odnośnie przejęzyczeń - jest wyżej. Nieposiadanie podstawowej wiedzy z zakresu konstytucji (stany wyjątkowe itp, Rada Bezpieczeństwa Narodowego) to nie jest przejęzyczenie - w dodatku będąc od 21! lat w sejmie.

   Komuś kto już skompromitował kraj i władzę? Gdzie ta kompromitacja kraju? Przykłady, nie hasła.

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego my mamy przekonywać? Przeczytaj programy kandydatów i jako istota ludzka, czyli myśląca ze zdolnością do analizowania faktów określ, który kandydat jest najlepszy albo wrzuć pustą kartę. Na wybory pójdź bo szkoda marnować pieniądze, które i tak już poszły na wybory, a także żeby pokazać, że jesteś osobą którą coś obchodzi polityka państwa(czyli jakby nie było i twoja)

  •  

   pokaż komentarz

   @stb73: nie widziałam, przyznaję. Oczywiście, że należy udostępnić ludziom jak najwięcej informacji na temat tych łupków (byle nie tendencyjnie). Jednak siedzenie na gazie i jednoczesne niewydobywanie go i poddawanie się szantażowi Putina wydaje mi się nierozsądne.

   "czy rząd ma ekspertów którzy są lepsi od ekspertów z USA"
   W sprawie technologii wydobywania łupków? Nie, nie ma z tego co wiem. Jednak tu jest jedna ważna sprawa. Gaz jest u nas. To nasza ziemia i to my dyktujemy warunki wydania pozwoleń na wydobycie. Ekspertów potrzebujemy ale od porządnego napisania umów z tymi koncernami (z tego co wiem, to zostało spieprzone). Trzeba zablokować możliwość przejęcia przez Gazprom tych koncernów chociażby. Jest wiele innych spraw, które wymagają porządnego uregulowania w tej sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @e-welina:
   Ależ jest na odwrót - to zarzuty manipulacji zaczęły się od RM, każdy już wie że RM manipuluje "ciemnogrodem" i moherami. To salon i elektorat PO znalazł sobie wroga (a zaczęło to SLD od akcji z rzekomym maybachem - stare, sprawdzone ubeckie metody ośmieszania) w postaci Rydzyka i "ciemnogrodu".

   Od kilku lat każdy kto tylko coś negatywnie powie czy napisze o PO - manipulator.
   Jeśli ktoś wylewa pomyje na PiS, często nieprawdziwe - to już nie jest manipulacja a "prawda".

   A prawda jest taka jak sondaże które publikował TVN, Polsat czy GW. Te sondaże były opublikowane z premedytacją. Stacje miały świadomość ich nieprawdziwości.

   Za to GW wierzyła do końca.
   Cytat z publikacji jednego z felietonistów
   "Gdyby Internet wyparł już prasę papierową, jak się prorokuje, salon nie miałby kłopotu.

   Jak w powieści Orwella, usunąłby ślady kompromitacji z wydań online i udawałby, że nic się nie stało. Tak jak usunęła “Gazeta Wyborcza” z sieci komentarz swej publicystki szydzącej z szefa OBOP i tradycyjnie atakującej TVP za podawanie podejrzanych sondaży. Z sieci usunęła, ale z papieru nie mogła. Trochę szkoda, że zabrakło redakcji odwagi, by pójść na całość.

   W swych najlepszych latach pojechałaby następnego dnia po PKW, że powtarza kłamstwa OBOP i TVP, zażądałaby komisji śledczej do wyjaśnienia tej kolejnej zbrodni IV RP i zaczęłaby zbierać pod odpowiednim apelem podpisy intelektualistów."

  •  

   pokaż komentarz

   @AtoMan:
   Bronek
   1. Samo bycie marionetką nie uważam za coś złego. Pod warunkiem, że osoba kierująca tą marionetką to człowiek mądry i dbający o interes państwa. Zaraz po tym zdaniu o marionetce masz wypisane dowody na to, że Tusk nie dba o Polskę (w moim pierwszym poście).

   2. Eeee? Jaką konsekwencją? Nie widzę związku między twoim argumentem a moim.
   A tak a propos tego "pełnoprawnego członka zachodu". Wiesz dlaczego Niemcy i Francja są pełnoprawnymi członkami zachodu? Nie dlatego, że są w UE, nie dlatego że mają euro, nie dlatego że są w NATO. Są dlatego, że jak coś powiedzą, to każdy się z tym musi liczyć. Nikt nie może tak sobie po prostu olać stanowiska Niemiec. A jest tak dlatego, że jest silna władza, która nie daje się ruchać przy każdej okazji. To oni ruchają innych. A my jesteśmy ruchani. Możemy sobie wstąpić do euro i do czego chcesz, ale to nie zmieni nas z ruchanych w ruchających.

   3. Zobacz sobie Fakty w TVN i Wiadomości w TVP. Zrob sobie tabelkę. Pozytywne i negatywne rzeczy mówione o Jarku i o Bronku. I ilość czasu poświęcona na każdego z kandydatów. I porównaj.

   4. Moje wrażenie. Ciężko dyskutować z czyimś wrażeniem. A widziałam go w kilku stacjach różnych. No ale możesz się nie zgadzać, twoje prawo.

   5. Narażać? No albo masz jakieś poglądy, albo ich nie masz. Jak się boisz swoje poglądy głosić, to skąd mam wiedzieć, czy mam na ciebie głosować? Poza tym to jakiś niepoważny człowiek, jak mu się co 5 min. zmienia zdanie.

   6. Patrz punkt drugi

   Jarek
   1. Jaja sobie robisz? Pawlak żyje za pieniądze Gazpromu.

   2. Interes nasz na arenie międzynarodowej. Z polityką wewnętrzną można dyskutować. Przyznaję.

   3. "Postawiło to PO w niezręcznej sytuacji - to oni muszą nacierać"
   W cywilizowanych krajach kampanię staramy się wygrywać poprzez merytoryczne argumenty, a nie nacierając na kogokolwiek i nie przez argumenty typu "głosujcie na mnie, bo ten drugi jest gorszy".

   4. Przejęzyczenie (np. "czarne jest czarne"), a p#%##%!enie głupot to różnica.

   5. Pewien jesteś?

   6. Nie rozumiem o co ci chodzi. Nie popieram wejścia do euro i tłumaczę dlaczego. I że niby jak mam to porównać do Lizbony?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: Dlatego skłaniam się ku tezie aby nie każdy miał prawo głosować. Nie słyszałeś o programach wyborczych? Chyba prościej jest przeczytać program wyborczy i zobaczyć do którego ci bliżej, niż zgrywać idiotę i prosić ludzi aby wybrali za ciebie brawo...

  •  

   pokaż komentarz

   1. Z Komorowskiego się nie śmieją za granicą.
   2. Jego sobowtór nie był wcześniej preziem.
   3. Nie jest sfrustrowany.
   4. Nie układał się z Lepperem i Giertychem.
   5. Wygląda na rozsądnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @forencka: I jaki to ma skutek dla przeciętnego obywatela? Bo to że rekordowo zadłużył kraj ma dla każdego skutek dosyć znaczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: Mojego kandydata w drugiej turze nie ma. Za to niezmiernie mnie raduje wszechobecna nagła i niepohamowana lewicowość PO i PiS. A to Jarek przypomni sobie, że w sumie to on zawsze był lewicowy, a to nagle w Polsce zniknęła postkomuna, a to Kopacz zrewiduje swoje poglądy dot. in vitro.
   Czy na prawdę wszyscy mają tak krótką pamięć...? Ten spektakl już widzieliśmy i to nie jeden raz.
   Nawet kwach "zawsze był trochę liberałem", były dwukrotne koalicje z ludźmi marnej reputacji.
   Dlaczego nikt już nie zauważa, że przecież rodowodem i programem nadal bliżej PO do PiS niż której kolwiek z tych partii do SLD. Ale nie - bo takie rowy sobie wykopali że się nie da i łatwiej z napier-przepraszam-alskim się dogadać.
   Idź, głosuj za "Polską liberalną", dostaniesz państwo opiekuńcze (no bo przecież kompromis z sld)
   Myślałeś, że głosujesz na wartości konsertwatywne??? Hehe. Mamy dla ciebie invitro i związki jednopłciowe.
   Muszę wstydliwie wyznać że mi to całą dzisiejszą politykę zohydza. I nie próbujcie mi tu ściemniać, że prawa demokracji, że porozumienie. Masz poparcie dla swojego pomysłu - rządź. Nie masz? Won.
   Aukcja na "bycie bardziej lewicowym" trwa - kto przebije? Czekam kto pierwszy przyzna się do bycia homoseksualistą, albo obieca pomnik dla oleksego.

  •  

   pokaż komentarz

   Przy poziomie obecnych kandydatów , pójscie na wybory to jak wizyta w burdelu w celu znalezienia sobie żony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szab: Sobą się kierowałem wybierając Korwina, teraz to nawet nie wiem który jest ciut gorszy, aby odrzucić jednego.

 •  

  pokaż komentarz

  Głosuję na Jarosława Kaczyńskiego, bo chcę, aby ustawy takie jak ta o "przemocy w rodzinie" (tak jakby przemoc dotykająca dzieci, najczęściej miała miejsce w rodzinie, a nie w konkubinacie) były wetowane.
  Głosuję na Jarosława Kaczyńskiego, bo wiem, że nie dopuści do całkowitego zawłaszczenia wszystkich możliwych stanowisk, przez przedstawicieli jednego środowiska politycznego, które ma niepohamowany apetyt na stołki.
  Głosuję na Jarosława Kaczyńskiego, bo gdy wygra, w Pałacu Prezydenckim, a więc w realnym ośrodku władzy (albo przynajmniej w jego najbliższym otoczeniu) nie znajdzie się polityczny oszust, błazen, żul (pijący publicznie alkohol na ulicy) i największy szkodnik politycznego dyskursu w Polsce, jakim jest Janusz Palikot.

  To na razie tyle, jak interesuje Cię jakieś zdanie w konkretnej kwestii to pytaj.

  Co do sondaży to masz rację, mój znajomy pracuje w jednej z firm badawczych.
  Należy zdecydowanie odróżnić badania zamawiane do publikacji, od danych na wewnętrzny użytek wyborczych taktyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: masz minusa za nazwanie mnie żulem!

  •  

   pokaż komentarz

   @pellinore: Pijesz publicznie alkohol na ulicy?
   Spoko.
   Twoja sprawa, ale jeśli chciałbyś takie zachowania promować w telewizji, jak Palikot, to byłbym zmuszony podtrzymać swoją ocenę.
   Żulem nazwałem Palikota, ale jeśli się z nim identyfikujesz, to chyba nie masz wyboru w II turze.
   Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: Wszyscy są tu ostatnio za bardzo poważni... Zdrowie! ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: Przekonałeś mnie, jeszcze czekam na stanowisko wyborców Komorowskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: Sorry ale miażdżę w tym momencie stanowisko wyborców Komorowskiego http://pokazywarka.pl/s0eazv-2/

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy: No to już z 85% poszło na 100% na rzecz Jarka :].

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy:
   1) "Aleksander Ścios zadał 29 pytań Bronisławowi Komorowskiemu. Poprosił o odpowiedź lub o podanie do sądu. Został zignorowany."
   Pomijac jakosc tych pytan, zgloszenie sprawy do sady byloby na reke Sciosowi. Pytania zostalyby rozpowszechnione wiecej ludzi by je uslyszalo wyrobilo sobie zdanie niezaleznie od wyroku sadu.

   2) "Wywiad z Romualdem Szeremietiewem. O prawdziwym obliczu Komorowskiego."
   Gosc wyrzucony przez szefa msci sie na nim. Szkoda, ze zawsze wierzymy tej stronie medalu, ktora nas interesuje.

   3) "Polityka PO. Polityka miłości- jak sami określają swoje działania. Skoro tak wygląda miłość w ich wykonaniu to jak wygląda nienawiść ?"
   ZOMO, "minstrowie spraw zagranicznych to agenci", "warcholstwo", Kurski, Ziobro itp. itd. Ani argument za PO, ani za PiSem.

   4) Komercyjne stacje maja to do siebie, ze moga popierac kogo chca w przeciwienstwie do TVP. TVP zostalo zdobyte przez PiS wraz z SLD (ktorego przeciez tak nie lubi PiS). Jedynie publiczna telewizja (czyli ta za PiSem i SLD) ma obowiazek byc apolityczna, stacje prywatne sa wolne i moga robic co chca.

   5) "Komorowski jest przeciwny ponieważ wg. niego wydobywa się go metodami odkrywkowymi co jest kłamstwem i oszustwem. Komorowskich został po raz kolejny wyśmiany przez ekspertów. Gazu łupkowego nie wydobywa się metodą odkrywkową."
   Manipulujesz. Z metoda odkrywkowa sie faktycznie zblaznil, ale nie zmienia to faktu, ze wydobycie tego gazu nie jest bez znaczenia dla srodowiska (byl filmik na wykopie, jak gosc podpalal wode z kranu, bo tak byla nasycona tym gazem). I Komorowski nie powiedzial, ze jest przeciwko wydobyciu, tylko, ze nalezy rozwazyc "za i przeciw". Wole takie podejscie niz hurraoptymizm i zrywanie umowy z Rosja na dostawe gazu.

   6) Co do cytatu, to oczywista wpadka, nie do wybronienia.
   "Ponad to PO anuluje w 2008 r. projekty PIS, które mogły zabezpieczyć Polskę w razie powodzi i zminimalizować jej skutki."
   Projekty, ktore nie byly warte funta klakow. Rzucone w ostatniej chwili jako kielbasa wyborcza. Istnialo spore ryzyko nie wywiazania sie z terminow, co skutkowaloby strata srodkow z UE, ktore zostaly spozytkowane na inne cele.

   7) "Wojna w Afganistanie. Bronisław Komorowski po śmierci Lecha Kaczyńskiego jako marszałek sejmu przejął tymczasowo urząd prezydenta RP. Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobił było przedłużenie misji polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie"
   Znow manipulujesz:
   "Zwiększenie liczebności kontyngentu i odwodu strategicznego ma zwiększyć swobodę działania polskich żołnierzy w Ghazni, a przez to pozwolić skuteczniej szkolić afgańskie wojsko i policję oraz administrację i dzięki temu pomóc w stabilizacji sytuacji i zapewnieniu bezpieczeństwa miejscowej ludności.Zwiększenie kontyngentu ma docelowo pozwolić na wcześniejsze wycofanie się z Afganistanu "
   Z tego samego linka, ktorego wyslales. Przedluzanie misji nie oznacza checi wycofania sie, mamy zobowiazania wobec sojusznikow, nie robi sie tak, ze konczy sie misje z dnia na dzien.

   "Komorowski po tej śmierci zapowiada wycofanie wojsk z Afganistanu mimo, że niespełna miesiąc wcześniej zwiększył kontyngent i przedłużył misje!! Poza tym mówi o tym zapominając o zobowiązaniach Polski wobec NATO."
   Co to za bzdura, przeciez wyraznie mowil, ze nalezy probowac uzgodnic wspolna z NATO strategie wyjscia, a jesli to sie nie uda to wychodzic samemu. Nie nalezy do naszych zobowiazan wobec NATO siedzenie w Afganistanie tak dlugo jak oni tego chca.

   "Przypuszczenia ekspertów potwierdzają się kilka dni później. Baza wojskowa, w której stacjonują Polacy zostaje ostrzelana. Ginie kolejny polski żołnierz.Dwóch pozostałych jest rannych. Jest to wynik niekompetencji, ignorancji oraz braku elementarnej wiedzy Bronisława Komorowskiego."
   Kolejna manipulacja. Wpierw byl drugi zamach, potem eksperci stwierdzili, ze mogla to spowodowac wypowiedz Komorowskiego. A moim zdaniem, ogladajac kiedys film o przygotowaniach do zamachu przez talibow (byl na wykopie) szczerze watpie, zeby byli w stanie przygotowac w 3 dni zamach, raczej oba byly zaplanowane, mozliwe, ze w zwiazku z zblizjacymi sie wyborami.

   8) "Komorowski wybrany to internet cenzurowany. Chcesz aby twoja obecność w sieci była nieustanie śledzona ? Wybierz Komorowskiego."
   Znajdz mi wypowiedz, ktoregos z Kaczynskich mowiaca, ze oni nie podpisza tej ustawy.

   "267 afer PO. To nie pomyłka, słownie: dwieście siedemdziesiąt sześć afer z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej."
   To wogole smiech na sali bylo pare razy dementowane. A afery to w 90% inne niz PiSowskie poglady polityczne.

   "Należą do niego m.in. takie osoby jak Wajda, Kutz, Bartoszewski, Jaruzelski..."
   Kolejne klamstwo:
   http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7881983,Wybory_2010__Kora__Smuda__Bartoszewski___znani_popieraja.html
   Gdzie tutaj Jaruzelski? Z reszta co zlego miec w komitecie 2 rezyserow...

  •  
   b........e

   -14

   pokaż komentarz

   @cameel: " w Pałacu Prezydenckim, a więc w realnym ośrodku władzy (albo przynajmniej w jego najbliższym otoczeniu) nie znajdzie się polityczny oszust, błazen,"

   **Otóż już się znalazł **- żięć prezydenta który na jego plecach wjechał do pałacu i tam pomieszkuję - oczywiście jako darmozjad. Wraz z całą rodzinką.

   " przez przedstawicieli jednego środowiska politycznego, które ma niepohamowany apetyt na stołki."
   Otóż** własnie kancelaria prezydenta wydała 4x więcej pieniedzy **(publicznych oczywiście) na premie dla swoich urzędasów i innych pierdzących w stołki.

   Ustawa dot. przemocy w rodzinie - Uważam ,że jeśli Twoja rodzina nie jest patologią , nie lejesz swojej żonki i żulem nie jesteś - to nic Ci nie grozi , nie wiem skąd ten strach.
   Wg mnie ustawa zrobi duzo dobrego, szczególnie wobec dotychczas nietykalnych dzieci alkoholików które codziennie płacą za to że żyją w takiej a nie innej rodzinie.

   W większkości cywilizowanych krajów partia rządząca ma swojego prezydenta i realizuje swój program (który zreszta większość ludzi w demokratycznych wyborach poparło) i nie ma nikt z tym żadnego problemu. Tylko u nas panika przed nieznanym, jak zawsze.

   Tak samo strach przez prywatyzacją (!) którą szczuje tylko jarek. ** KOMERCJALIZAcja** oznacza porządek w szpitalach, a nie jak dotychczas kazdy ordynator niczego się nie bał, bo nie miał nad sobą bata. Takie szpitale muszą na siebie pracowac, stale polepszając jakość usług i kwalifikacje personelu.
   i dodam że każdy SKOMERCJALIZOWANY szpital otrzymuję normalne zlecenia od NFZ DARMOWEJ opieki medycznej dla potrzebujących , z tym że po prostu na innym (cywilizowanym) poziomie.

   Łykacie papkę którą wam serwuja media (pisowskie) , nawet nie zainteresując się tym czego się obawiacie.
   Wszystkie wioski psioczą tylko "Bronek sprzeda Polske" (słyszałem nawet plote która wszyscy łyknęli że jak sie nie zagłosuje to wyboru dokona komputer.)

   I to własnie jest elektorat Jarka.
   Bój się Polaku, bój się..

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: "Głosuję na Jarosława Kaczyńskiego, bo wiem, że nie dopuści do całkowitego zawłaszczenia wszystkich możliwych stanowisk, przez przedstawicieli jednego środowiska politycznego, które ma niepohamowany apetyt na stołki."

   Zapewniam Cię, że dokładnie tak zrobi. Zapomniałeś już jak było za IV RP?

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: Bardzo dobre sprostowanie fałszywych zarzutów wobec Komorowskiego. Jak widać gra polityczna PIS opiera się na manipulacji i przekłamywaniu faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @haren:
   "Zapomniałeś już jak było za IV RP?"

   Sorry kolego , to w której RP żyjemy ? Do tej pory wydawało mi się , że w trzeciej , ale zasiałeś we mnie ziarno niepewności . Czyżby w piątej !?
   Fuck ! Przespałem dwie zmiany konstytucji !

  •  

   pokaż komentarz

   @haren: przypomnij mi jak było za IV RP bo nie pamiętam?

  •  
   f......s

   +5

   pokaż komentarz

   @cameel: Zaraz po przejęciu rządów przez PiS poklei zmieniały się władze każdej spółki w moim mieście. Teraz za PO, nadal niektóre spółki mają ludzi z PiS.
   I nie ma sytuacji, żeby prezesem dużej spółki produkcyjnej został etnolog.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_:
   1. A co niby z jakością tych pytań ? Skoro Bronisław Komorowski nie ma co ukrywać to niech odpowie...

   2. A przeczytałeś ten wywiad ? Zapoznałeś się z biografią tego Pana ?

   3. Chyba raczysz żartować ? Ostatnie lata to chamskie publiczne wyżywanie się na braciach Kaczyńskich. Niezależnie czy zgodnie z prawdą czy nie. Hipokryzja górą.

   4.Mogą sobie popierać kogo chcą te komercyjne stacje. Ale absolutnie nie mają prawa manipulować społeczeństwem i wywyższać kłamliwie jednych kosztem drugich.

   5. Nic nie manipuluje. Zbłaźnił się, nie ma pojęcia o sprawach na temat, których się wypowiada.

   6. Sam przyznajesz.

   7. Zapoznaj się z opiniami ekspertów bo głupoty gadasz.

   8. A znajdź mi taką, że podpisze

   "267 afer PO
   Afera stoczniowa, hazardowa - to te które były zdementowane ?

   Jaruzelski poparł Komorowskiego, nie jest w jego komitecie honorowym. Moja pomyłka.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: To jak nazwiecie mnie, który pije przed komputerem?

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel:
   Ja właśnie głosuję PRZECIW Jarosławowi Kaczyńskiemu żeby ustawy takie jak ta o "przemocy w rodzinie" BYŁY WETOWANE. Aktualne przepisy są dobre. To z ludzką mentalnością trzeba walczyć. Ja nie chcę w Polsce drugiej Szwecji.
   Ja właśnie głosuję PRZECIW Jarosławowi Kaczyńskiemu bo wiem że jego działanie polegające na blokowaniu zajmowania wszystkich stanowisk w państwie przez jedną partię to gra pod publiczkę. Doskonale pamiętam jak jako Premier sam obsadzał swoimi ludźmi wszystkie możliwe stołki. Winię go za to? Nie. Bo jak Rząd ma rządzić krajem gdzie na każdym stołku siedzi ktoś z innej partii i blokuje ustawy czy działania tylko dlatego że to nie jego partia rządzi. (Nie mówię tylko o roli Prezydenta)
   Ja właśnie głosuję PRZECIW Jarosławowi Kaczyńskiemu bo gdy wygra w Pałacu Prezydenckim,("a więc w realnym ośrodku władzy" - dobra, tego nie przytoczę bo to bzdura. Zapraszam do zapoznania się z konstytucją RP) znajdzie się polityczny oszust, krętacz, człowiek który swoją walkę polityczną opiera na hakach, groźbach ("Dla mnie Ciebie zabić to jak splunąć" - pamiętacie jeszcze to?) i największy szkodnik politycznego dyskursu w Polsce...

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy:
   zjadlo mi caly komentarz, wiec teraz niestety tylko w skrocie:

   1) Same pytania sa manipulacja. Sa specjalnie ulozone w taki sposob, ze pytanie np. pytanie nr 5 sugeruje prawdziwosc pytania nr 4 (liczby wymyslone chodzi o zasade). Czytelnik bez uslyszenia odpowiedzi wyrabia sobie zdanie i uznaja (pytania!) za fakty. Bardzo ciekawy zabieg psychologiczny. Poza tym Komorowskiemu zwyczajnie nie oplaca sie robic szumu wokol tych pytan. A nuż zadziala afekt, ktory opisalem wyzej. "Najbardziej wiarygodne sa informacje, oficjalnie zdementowane" :)

   2) Przeczytalem, i? Troche na poczatku bylem przerazony, ale potem przemyslalem i doszedlem do wlasnych wnioskow.

   3) Oczywiscie, ale to nie PiS czasem zaczal? To nie PiS wyskoczyl z lodowkami i dziadkiem z Wehrmachtu? To nie PiS dal wladze takim ludziom jak Lepper czy Giertych? Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

   4) "Mogą sobie popierać kogo chcą te komercyjne stacje. Ale absolutnie nie mają prawa manipulować społeczeństwem i wywyższać kłamliwie jednych kosztem drugich." A TVP ma prawo? TVN moze sobie walnac zdjecie Tuska w logo jesli ma taka ochote. TVP ma byc APOLITYCZNE, bo jest PANSTWOWE. Prywatne media maja to do siebie, ze moga miec prywatne zdanie.

   5) Przyznalem, ze sie zblaznil. Manipulowales twierdzac, ze jest przeciwko wydobyciu gazu. Jesli nie widzisz roznicy pomiedzy "rozwazaniem za i przeciw", a bycie przeciwko to nie moj problem. W sumie ta logika ma sens, biorac pod uwage, ze "nie bedzie koalicji z Lepperem" znaczylo mniej wiecej "tak mi zalezy na wladzy, ze nawet z Lepperem pojde w tango" (wiem, chamska manipulacja:P).
   Btw. krzyczenie, ze bedziemy wydobywac gaz nie byloby zbyt rozsadnym w kontekscie tego, ze tylko Rosja sprzedaje nam gaz, a wiemy jakie oni maja zwyczaje, kiedy ktos im gra na nosie (vide Bialorus). A wydobycie lupkowego to kwestia kilkunastu lat. Nie lepiej poczekac, zanim zaczniemy wkurzac Rosje (a moze nawet umocnic sie w UE i wymuszac inna polityke, jesli beda chcieli nam odcinac gaz?).

   6) Przyznaje i widze szerszy kontekst. Trudno zaprzeczac fakta, ze wycofali te projekty, ze PiS zglosil je pod koniec kadencji wraz z duza iloscia innych ustaw (ktorych po nie wycofalo).

   7) Pokaz opinie, ktora zostala wygloszona PRZED drugim zamachem i go zapowiada. To nie ja chwale sie znajomoscia takowej. w innym przypadku to znow TANIA MANIPULACJA.

   8) Znow. To nie ja sugeruje, ze Kaczynski nie podpisze. Z tego co wiem nie wypowiedzial sie na ten temat, a znajac jego zapedy do prowokacji, podsluchow itp. moge wyciagnac swoje wnioski ;).

   stoczniowa w sensie biznesmena z Kataru, ktory w pore zorientowal sie, ze kupuje szmelc?
   hazardowa to poki co dla mnie niemoralne zetkniecie biznesu z polityka. Czekam na wyrok sadu. Za to ciekawy jest kontekst wyplyniecia afery. Kaminski przychodzi do Tuska, mowi o sprawie, ale : teraz sa dwie wersje (mowi, ze nalezy zlozyc doniesienie albo nie mowi). Pominmy, ktora wersja jest prawdziwa, bo nie wiemy i nigdy sie nie dowiemy. W kazdym razie: dlaczego nie sklada doniesienia do prokuratury skoro uwazal, ze sa ku temu podstawy? PO raczej tak glupie nie bylo i wiedzialo, ze jesli to naprawde jest nielegalne to PiS na pewno to wykorzysta. Ale co ciekawsze, po paru tygodniach sprawa wycieka do dziennika zwiazanego z PiSem... No i dopiero wtedy zostaje zlozone zawiadomienie o podejrzeniu etc.

   "Jaruzelski poparł Komorowskiego, nie jest w jego komitecie honorowym. Moja pomyłka."
   :) Ciesze sie. A teraz co jest zlego w mieniu dwoch znanych rezyserow i dziadka, ktorego wielu Polakow uwaza za autorytet w swoim komitecie honorowym?

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy: cdn, źródło sie nie spodoba, ale można znaleźć parę ciekawych rzeczy
   http://teczki.obserwowani.pl/8561.html#top

  •  

   pokaż komentarz

   @haren:
   nie, tego nie pamiętają, a jeśli komuś jednak coś świta to twierdzą, że to co innego, bo w dobrej sprawie. szkoda słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_:
   Ja dodam tylko, że na Sundance festival pokazano film o skutkach wydobycia gazu łupkowego w USA, zważywszy na jego szacowane ilości w Polsce jest to ważny temat i tu się zgodzę z owym za i przeciw, a przeciwny jestem głośnemu hurrra.
   Te owe dwieście ileś afer to kupa bzdur, afer było kilka owa hazardowa, stoczniowa i pewnie jeszcze kilka. Jednak takich przekrętów jak dymanie przez lobbystów jest za każdym rządem czy to z lewa czy z prawa. Co do jakości polityki PiS mógłbym powiedzieć kilka rzeczy jako były pracownik jednej z agencji rządowych, a moi znajomi np. z min gosp mogliby zarzucic to forum przykładami niekompetencji ze strony marionetek PiSu. Podam jeden przykład - prezesura w AMW Pana Macieja Olex Szczytowskiego, który za PiS załatwił pewnej firmie audytorskiej zlecenia a teraz jest jej partnerem, w ciągu bodajże 5m-cy roztrwonił budżet reprezentacyjny firmy na prywatne cotygodniowe przeloty do domu w Londynie, plus wymusił dodatkowo rozliczanie wyjazdów weekendowych jako delegacji i pobierał za to dietę. Do tego ekscentryczne zakupy elektronicznych gadżetów. Jego następca to żałosny rzeźnik, który powyrzucał dyscyplinarnie ludzi z pracy według swojego widzimisię. Ponieważ te dyscyplinarki były nieuzasadnione to sądy pracy przywracały tych ludzi do pracy i firma wypłacała odszkodowania - ot taka racjonalna i przemyślana czystka kadrowa. Jego następca to żałosny karierowicz z Poznania jednak PO się na nim poznało i zastąpiło vice od spraw ekonomicznych, który jest normalnym urzędnikiem, który w odróżnieniu od poprzedników nie "trzepie gruchy" na widok swojego nazwiska na drzwiach. Tyle w kontekście PiS. PO jaka jest taka jest jednak jest orientacja polityczna patrzącą w przyszłość a nie kopiącą w piwnicach IPNu. Z drugiej strony uważam że w polityce potrzebna jest równowaga i zagarnięcie całej puli przez jedna orientację skutkuje tym co było za rządów SLD i Kwaśniewskiego czyli monarchią i baronomanią tolerującą takie zbrodnie jak porwanie i zabójstwo Olewnika. Dlatego albo staniemy przed wyborem równowagi/blokady politycznej, albo ryzykujemy być może powtórką z SLD.
   Dla równowagi brakuje mi kontry wobec PiS, tak aby sobie przypomnieć ich "występy", wszyscy tu piszący pro PiS zapominają że każda władza ma swoja schizofrenię i obawiam się że schizofrenia polityczna PiS jest większa od innych patrii razem wziętych. Ostatnio się dowiedziałem troszkę o zapleczu finansowym SKOKu, to można powiedzieć pralnia pieniędzy PiS i Rydzyka, instytucja o dziwnym statusie we władzach której zasiadają fanatycy, czego dowodem jest instrukcja dla ochrony o tym aby bacznie obserwować wszystkich wchodzących z wyborczą pod pachą lub jeśli to możliwe ich nie wpuszczać - zachęcam do próby w głównej siedzibie w Gdyni na ul.Legionów.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: A browarka w ogródku knajpianym nigdy nie piłeś? Realny ośrodek władzy w Pałacu? Przeintelektualizowałeś się chłopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @stb73:
   "Ostatnio się dowiedziałem troszkę o zapleczu finansowym SKOKu, to można powiedzieć pralnia pieniędzy PiS i Rydzyka"
   co do SKOKu to tylko jeszcze to mnie uderzylo;
   http://bi.gazeta.pl/im/1/8000/z8000231X,Reklama-SKOK-ow.jpg
   http://bi.gazeta.pl/im/0/8000/z8000230X,Plakat-wyborczy-Jaroslawa-Kaczynskiego.jpg
   znajdz 3 roznice ;)

   PS. Minusujacym dziekuje, za merytoryczna odpowiedz:).

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: Proszę bardzo, był minus teraz merytoryczna odpowiedź.
   1. Inne ułożenie flagi.
   2. Na jednym jest Kaczyński, a na drugim nie ma.
   3. Inny napis.

   Dowidziałeś się coś, to podziel się wiedzą nie hasłem:)

  •  

   pokaż komentarz

   @rpawelek:
   "Proszę bardzo, był minus teraz merytoryczna odpowiedź. "
   Mowilem o mojej poprzedniej wypowiedzi ;).
   Ta o bilbordach praktycznie nic nie wnosi. Tyle tylko, ze osobiscie watpie w przypadek podobienstwa tych dwoch reklam, pamietajac o "wejsciach" Kaczynskiego w SKOKu. To tylko taka mala dygresja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_:
   SKOK SKOKiem ale nic nie przebije bezczelności PO i agitacji w czasie ciszy wyborczej z uczestnikami ich komitetu wyborczego (vide Karolak i reszta) albo w 2007 r. "Leviatan - idź na wybory i zmień Polskę". ;)

 •  

  pokaż komentarz

  pięć argumentów za Kaczyńskim :
  - nie jest przydupasem Tuska
  - nie jest głupi
  - nie jest tępy niczym cep ale to wyżej nadmieniłem
  - nie pieprzy głupot o miłości do wszystkiego i wszystkich , a tego typu pieprzenie kojarzy mi się z sowietami raczej niż z demokracją
  - nie kryje się ze swoimi poglądami
  - nie podpisałby tej gównianej ustawy o niewychowywaniu dzieci
  - potrafi i korzysta z umiejętności przemiawiania z głowy , słowem klasyka jeśli chodzi o oratorstwo
  -ma wyższe wykształcenie - jest doktorem prawa
  - ma kota

  pięć przeciw
  - więcej by wskórał , gdyby został prezesem PiS
  - poniósł dotkliwą stratę 10 04 2010 , nie jestem przekonany czy jego kandydatura to dobry pomysł
  - nie ma żony, drugorzędna sprawa dla polityka, dla prezydenta to jednak coś więcej, bo żona doradzi, przytuli i utemperuje- słowem, żona to najbliższy doradca
  - no i wszystko .trzy mi tylko do głowy przychodzą

  pięć argumentów za Komorowskim
  - ma żonę, choć niewyględną , jej oblicze również inteligencją nie grzeszy, ale może to tylko pozory . Żonę jednak ma
  - no i to wszystko , bo obiecanki cacanki to każdy głupi wysmażyć potrafi

  pięć argumentów przeciw Komorwskiemu
  - czyta z kartki, a jak nie czyta, to tak jakby czytał
  - jest, albo sprawia wrażenie przydupasa Tuska
  - empatią przebija go nawet Jaruzelski obwieszczający stan wojenny
  - chce wyglądać i brzmieć mądrze - nie brzmi ani nie wygląda,
  - sprawia wrażenie tępego nadętego gostka
  - nic sam w polityce nie osiągnął
  - podpisał tą kretyńską ustawę o niewychowywaniu dzieci w rodzinie , podpisał nowelęIPN, będąc jedynie po prezydenta - te ustawy mogły zaczekać
  -jest z PO - jakby nie było koalicji rządzącej , a przynajmniej udającej , że rządzi
  i więcej mi się nie chce.

  To moje punkty za i przeciw.

  •  

   pokaż komentarz

   @qbik: Przekonałeś mnie. Raczej już na 85% głos oddam na Jarosława.

  •  

   pokaż komentarz

   @qbik: Twoje argumenty są jednostronne i zdecydowanie za Kaczyńskim. Zastanawiam się czy w ogóle brać udział w II turze.
   Nie ufam Komorowskiemu, ponadto prezydent z tej samej partii co rząd może wyrządzić wiele złego. np "klaps" czy próba cenzury internetu"... ale tym bardziej nie ufam Kaczyńskiemu. (Smoleńsk, Rydzyk, uzależnienie od USA) On może wyrządzić równie wiele szkód dla Polski co Komorowski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: No właśnie, nie ma tu mniejszego zła ;/. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że Komorowski ciut gorszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: Co masz na myśli pisząc, że nie ufasz Kaczyńskiemu m.in przez Smoleńsk?
   Pytam z ciekawości.
   Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: Osobiście nie ufam żadnemu socjaliście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik:
   :)
   Ja też tak mogę powiedzieć, pytanie, jaką posiadasz definicję socjalistów?
   Jeśli taką jak np. JKM, to socjalistami są wszyscy, którzy nie popierają JKM, co moim zdaniem nie jest prawdą.
   Poza tym, co to ma wspólnego z moim pytaniem do Filipixa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tabacznik: Przypominam że rząd tego "socjalisty" obniżył podatki, zapoczątkował dyskusje o budżecie zadaniowym i likwidacji podatku od spadków oraz umożliwił wykup mieszkań spółdzielczych ( prym własności prywatnej na wspólnotą

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: tak akurat wyszlo, ze wszyscy startujacy w wyborach oprocz JKM to byli socjalisci, wiec moze to tak wygladac.

  •  

   pokaż komentarz

   http://www.wykop.pl/link/389559/polska-podzielona/#comment-2477875
   Mój komentarz, nie będę przeklejał, ale uwazam politykę zagraniczną za argument na głosowanie na Kaczyńskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @koszernyrozum: pro-polska polityka L Kaczynskiego ? Dobre sobie. Podpisal traktat lizbonski.

  •  

   pokaż komentarz

   @qbik: ja pierdziu, chyba muszę wrócić do szkoły, bo licze se te twoje argumenty i ni wuja nie wychodzi mi 5.

  •  

   pokaż komentarz

   @janexwwa: nie obiecywałem, że będzie pięć, ale nie jestem politykiem. Taki sobie limit narzuciłem jako wyjściowy. Wyszło ile wyszło. Wyluzuj,nie musisz do szkoły wracać.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora: też nie zgadzam się z tym "traktatem" ale skończ p#$$$!!ić i przyjrzyj się faktom.
   Mamy demokrację? Mamy (niestety!). Więc co miał zrobić? Wypiąć się na wszystkich? Poszedł za wolą "ludu". Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @koszernyrozum: A ja wkleje wpis z pewnego bloga. Też warto przeczytać

   Jeśli się jednak przyjrzeć poglądom Kaczyńskiego bliżej, są one wyraziste i określone tylko na poziomie ogólnym. I cóż tam widzimy? Skrajny etatyzm i centralizm, wolności obywatelskie podporządkowane interesom państwa, przekonanie, że państwo wie lepiej, co służy obywatelom i że ma prawo to im narzucać. Nieufność wobec wszystkich, którzy tej wizji nie podzielają, tylko chcą zrobić cokolwiek na własny rachunek (stąd "układ"). Komuniści wielkim złem, ale renegaci z własnego obozu złem największym (stąd "agenci"). W polityce zagranicznej nieufność wobec wszystkich krajów europejskich - za wyjątkiem Czech, Gruzji i Litwy, a więc krajów mniejszych, które można traktować paternalistycznie - połączona z bardzo niejasną wizją budowania jakiejś wspólnoty regionalnej, oczywiście pod przewodnictwem Polski i z lekceważeniem dla istniejących inicjatyw regionalnych. Nieufność wobec instytucji europejskich, przekonanie, że w są one narzędziami w rękach innych krajów, chcących Polskę oszukać i wykorzystać, a niewykluczone, że wprost wynarodowić. Oczekiwanie, że Polsce się coś "należy" z racji przeszłych zasług i ofiary krwi, jako że nasze narodowe ofiary, dawane świadectwo i tragiczni bohaterowie są naszym największym skarbem, połączone z przeświadczeniem, że świat tych zasług i tej ofiary nie docenia. Ślepe zaufanie do Stanów Zjednoczonych, a ściślej, do Stanów Zjednoczonych rządzonych przez Republikanów. Całkowita obojętność wobec wszystkich innych spraw międzynarodowych i ponadnarodowych.

   Jeśli jednak przejść na poziom konkretów, wszystko staje się daleko mniej jasne. Jarosław Kaczyński jest w stanie wykonać dowolną woltę i zaprezentować bezgraniczny cynizm polityczny, jeśli tylko uzna, że posłuży to jego doraźnym interesom. Przykładami na to niech będą sojusz z Lepperem - choć wcześniej Kaczyński mówił o Samoobronie, że założyli ją agenci NKWD - i sojusz z LPR - choć o ZChN, partii, po której LPR odziedziczył oblicze ideowe, elektorat i część działaczy, Kaczyński mówił, że jest "najlepszą drogą do laicyzacji Polski" - a także sposób zrywania i odnawiania tych sojuszy. Kupczenie stanowiskami, na co wskazywała sprawa taśm Beger. Wreszcie sojusz z Rydzykiem, mimo iż ten we wszystkich najważniejszych dla Polski sprawach - akcesja do NATO, akcesja do Unii Europejskiej, udział w misjach zagranicznych, budowa elektrowni jądrowych - konsekwentnie reprezentował interesy post-sowieckie. Jeśli połączyć to z całkowitą niekompetencją Jarosława Kaczyńskiego w sprawach gospodarczych, małostkowością, nadzwyczajną zdolnością do kreowania podziałów, obrażania ludzi i kierowaniem się urażonymi ambicjami, uważam, że powrót Jarosława Kaczyńskiego do władzy byłby niebezpieczny dla Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   Wg mnie najgorszą cechą Jarosława Kaczyńskiego jest nieprzewidywalność. Nigdy nie wiadomo co zrobi. Rano może straszyć ZOMO, a wieczorem stwierdzi, że nie isntieje postkomunizm tylko lewica, do której sam się po części zalicza. Podobnie jego brat negocjował TL, a po tym jak część PiS nie głosowała za jego przyjęciem, orientacja Kaczyńskiego zmieniła się o 180 stopni. Wiedząc, że przeciwnikami traktatu w jego partii byli protegowanie Rydzyka, prezydent wygłosił orędzie, że nam gejów chcą w Polsce żenić. Niestety Kaczyński dla naszych partnerów w Europie jest niewarygodny
   Głosować na Kaczyńskiego to głosować w ciemno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolas_Bourbaki: Zadziwiające, że to wszystko to ponoć poglądy p. Kaczyńskiego (o którym to wszyscy doskonale wiedzą. I wierzy się, że to taki bardzo zły i kłótliwy starszy pan którym nic tylko dzieci straszyć). Bo przecież nie może tak być, że jak się człowieka ostro zaatakuje, zrobi mu w mediach całkowicie zafałszowany wizerunek, to ten człowiek się uniesie i nazwie po imieniu pewne sprawy. [Takie prawo przysługuje tylko JKM.] A jak się już uniesie to oznacza to nic innego że jest potworem w ludzkiej skórze i niebezpieczeństwem dla całego kraju, a nawet (co się będziemy szczypać) - planety!

   Tyle w tej wypowiedzi przymiotników/obelg, a ja sobie kupiłam wywiad rzekę z panami Kaczyńskimi i jakoś tego tam nie widzę, posłuchałam sobie bez uprzedzeń wykładów JK i myślę, gdzież te negatywne emocje w tym człowieku są, ze wszyscy o tym mówią a ja nie mogę dostrzec. Popatrzyłam też na te konkrety powyżej i pomyślałam sobie hmm, ma poglądy, ale gdy trzeba idzie na kompromis - asertywność. Zobaczyłam też te hiperbole, w stylu "całkowita niekompetencja", "bezgraniczny cynizm" i przypomniało mi się hasło - Kto podmienił Lecha Kaczyńskiego? - bo oto ten sam mechanizm działa tutaj. Z jednej strony realna osoba, ze swoimi wadami, ale też wiedzą, intencjami i czynami, a z drugiej karykatura i okrojona, hiperbolizowana myśl. Jak dla mnie ta druga strona jest o wiele mniej wiarygodna, ale większość i tak jest mądrzejsza i zadecyduje po swojemu :(

  •  

   pokaż komentarz

   @xBeatax: Co prawda to prawda. Dłuższy komentarz wkleiłem z pewnego bloga i nie chciałem w nim nic zmieniać, ale oczywiście ponoszę pełną odpowiedzialność za te słowa (całkowita niekompetencja" itd). To jest oczywiście za ostro i niepotrzebnie.

   Nie kreujmy jednak JK na bezbronną ofiarę. (Ofiarę może czasami, ale napewno nie bezbronna)
   To JK pierwszy zaatakował Tuska. Najpierw dziadkiem. (swoją drogą poczytajcie sobie blogi na rp.pl, tam już doszukano się, że pradziadek Komorowskiego służył w wojsku carskim). Potem afera billbordowa i pamiętne słowa: Skoro nie znaleziono dowodów tzn, że te dowody zniszczono. JK często atakował też swoich rywali w sposób absolutnie poniżej pasa. "Ja coś wiem, ale nie powiem, ale jak powiem i ujawnię szokujące fakty, to opinia publiczna będzie porażona tą wiedzą ". Celem takiego ataku był też Komorowski (słynny aneks WSI). Lepper miał być agentem SB, lecz po wyborach stał się koalicjantem. Nie przeszkadzało to inputować PO, że jest w sojuszu z SLD. Choć to u premiera Kaczyńskiego w rządzie zasiadał sędzia Kryże, znany z wsadzania do paki działaczy opozycyjnych (m.in. Komorowskiego)

   Może JK nie jest bezgranicznie cyniczny. Jednak po wykreśleniu słowa "bezgraniczny" to zdanie jest jak najbardziej prawdziwe. Dowód:
   - JK oraz Lepper
   - kłamstwa w sprawie służby zdrowia. Nikt nigdy nie chciał likwidować państwowych ubezpieczeń (zresztą zabrania tego art 68 konstytucji). PO nie prywatyzowała służby zdrowia, chciała jedynie komercjalizacji. To nie przeszkodziło Kaczyńskiemu straszyć umierającymi na ulicach, do których nie przyjeżdzają karetki(słynny spot, w który dyspozytor z pogotowia wysłanie karetki uzależnia od podania nr karty kredytowej) JK wie, że to kłamstwo. Jednak jest to kłamstwo zwane inaczej ciemny-lud-to-kupizm i zostało wprowadzone do polskiej polityki własnie przez JK( wg mnie jest to wyjątkowo cyniczne )
   - JK i sędzia kryże
   - JK i ostatnia wypowiedź o Oleksym

   Niestety w świetle powyższych faktów teza mówiąca, że JK jest w stanie wykonać dowolną woltę uważam za uzasadnioną. Co więcej, nikt mi nie zagwarantuje, że JK nie wejdzie w sojusz z SLD (zrobiło tak np w przypadku TVP). Prezydent Kaczyński to osoba całkowicie nieprzewidywalna.

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: wybrali go ludzie, ktorzy wierzyli ze takiego k##!%$$a nie popelni. Chyba nie rozumiesz demokracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolas_Bourbaki: Ależ jestem daleka od określania tak silnego polityka bezbronną ofiarą. Po prostu po lekturze wspomnianego wywiadu, swoją drogą "Alfabet braci Kaczyńskich" rozumiem jego intencje i wiem coś więcej o jego relacjach z takim Tuskiem, czy Wałęsą. I nie, nie zaczęło się od dziadka z Wermachtu, już w tym czasie Kaczyńscy mieli przyprawione "gęby" i sto powodów do ataku. Z kolei szukanie haków to stary jak świat sposób na pokonanie politycznego rywala, PO też ją stosuje, ale z JK ma mały problem, bo na niego ciężko coś znaleźć oprócz tego, że jest politykiem, a więc dostosowuje się do sytuacji, czy układa się nawet z diabłem, byle przy sterze i rządzić po swojemu. Sęk w tym, że to też cel Tuska i Komorowskiego, no ale o tym ciii.

   Przecież każdy polityk, a nawet każdy człowiek przynajmniej raz w życiu się na kimś przejechał, zaczął współpracować, okazało się, że współpraca nie idzie, lub druga strona ma coś na sumieniu i koniec wspólnoty. Każdy polityk manipuluje informacją na swoja korzyść, to właśnie jest polityka, zręczne i układne działanie w celu osiągnięcia określonych zamierzeń. Każdy też zmienia zdanie co do pewnych osób, zjawisk lub rzeczy, nie koniecznie ostateczną ocenę, ale np. stosunek z mniej radykalnego na gotowy do kompromisu. I nie jest to tylko p. Kaczyński. To że p. Komorowski przed wyborami w mediach pojawiał się rzadko, nie oznacza, że jest bardziej przewidywalny od JK, a tylko tyle, że też nie możemy być pewni jego działań (także na polu językowym :).
   Poza tym dla mnie bardziej przewidywalna jest osoba, którą w działaniu już widziałam, i skoro znam kontekst tych działań i wiem z czego wynikały, wiem też czego się spodziewać teraz. Także nie zgodzę się, że JK jest nieprzewidywalny. Może się wydawać takim którzy oceniają pobieżnie i przesadzają z wnioskami oraz ich trafnością. Co innego nie podzielać czyichś poglądów, a co innego mówić, że się nie spodziewało takiej czy takiej wolty. To już nie wina polityka, że się ktoś nie orientuje w jakichś tendencjach.

   A już z pewnością wiele zadziwień czeka osoby, które za mocno wierzą w stereotyp, a potem rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. BTW Sojusz z SLD raczej by mnie nie zaskoczył. SLD szuka swojej szansy, a PiS chce wygrać parlamentarne, a następnie mieć większość. A skoro tak, będą się teraz wdzięczyć także do PSL. I nadal uważam, że to nie cynizm a zwykła polityka i nie ma to związku z domniemaną nieprzewidywalnością JK.

  •  

   pokaż komentarz

   @qbik: Moje odniesienie po kolei do Jarka:
   -ale jest przydupasem kleru
   -ale jest naiwny do bólu
   -to nieprofesjonalne było, a fe
   -bo on wszystkich nienawidzi
   -mówi szczerze jak dziecko do niedorozwiniętych
   -ale zatwierdził Giertycha na ministra edukacji
   -zupełnie jak Adolf na przykład
   -tak realizuje swój kompleks władzy
   -nie ma psa

 •  

  pokaż komentarz

  nie ma co się okłamywać, stare pokolenie polityków czy będzie z PO czy z PIS nic nie zrobi,
  zaczyna i kończy się na obietnicach..
  żeby coś się działo, trzeba postawić na świeżych... no ale to realne będzie dopiero za jakieś 3-4 kadencje gdy kandydaci i wyborcy się zmienią

  •  

   pokaż komentarz

   @budzyn: Wydaje mi się jednak, że Jarek, jaki był taki był, ale jednak coś próbował zmienić, mimo chwiejnej koalicji jakieś reformy przeszły. Obniżono i uproszczono podatki. Podjęto próby reformy finansów (pakiet Romana Kluski).
   Próbowano także usprawnić system sądowniczy i otworzyć drogę dla młodych prawników (sprzeciw kasty sędziowskiej z Trybunału Konstytucyjnego).
   Obecne rządy to marazm i tłumaczenie się kolejnymi trudnościami.
   A to "prezydent wetuje, a to kryzys zaatakował, a to powódź przyszła, dlatego nic nie zrobiliśmy a rządzimy już dłużej niż straaaaszny PiS."

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: szczerze, to ja na drugą turę wyborów nie mam koncepcji...
   chyba narysuje na kartce kwadracik z moim nazwiskiem i go zaznaczę, bo w dzisiejszych czasach można liczyć tylko na ... siebie

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: W sumie dobrze to opisałeś słowem "próbowano". Moim zdaniem z tych wszystkich reform chyba tylko tę o CBA ostatecznie można określić jako coś co spowodowało zmianę "na lepsze". Całą resztę potraktowałbym nawet jako krok wstecz. Owszem, udało im się obniżyć podatki, ale w zamian za to jako pierwsi wyciągnęli deficyt budżetowy na wyżyny. Mieli wspaniałe warunki, i moim zdaniem spartolili tę szansę.
   Co do trudności, to trudno nie przyznać im trochę racji. PiS miał praktycznie idealne warunki do rządzenia, a większość reform jak się okazało ("Panie pośle Kurski, dlaczego pan kłamie" - pamiętacie Giertycha) to zasługi, dziś pomiatanych partii, jak LPR i Samoobrony. Dla mnie rządy PiS to szukanie haków i walka polityczna m.in. za pomocą CBA. Za rządów PO CBA zaczęło zajmować się tym czy mieli, czyli walką z korupcją, a nie szukaniem haków.

   Czy uważam PiS za złą partię? W sumie nie. To jej Prezes jest dla mnie rakiem który ją toczy i jedyny powód dla którego nie mają mojego głosu. Poprę PiS dopiero po odejściu Jarosława Kaczyńskiego w niebyt. "Mierny, bierny, ale wierny" doskonale obrazuje ludzi z najbliższego otoczenia byłego premiera. co to w praktyce oznacza? Totalitaryzm i zamordyzm. Charyzmy mu nie odmówię, ale czy naprawdę chcemy takiego Prezydenta?

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: Sprawdź ile ustaw odrzucił Lech to zobaczysz jak było naprawdę.

 •  

  pokaż komentarz

  Słowa Jarosława Kaczyńskiego z niedalekiej przeszłości:
  "Historia Polski, jak każdego narodu, nie jest idealna. Mieliśmy
  bohaterów, mieliśmy i hołotę, to jest zupełnie oczywiste. Po 1945
  roku ta hołota mogła tryumfować, socjalizm to był ustrój hołoty dla
  hołoty, można powiedzieć". Źródło: Wprost24.

  Jesteśmy jedyną partią opozycyjną, bo SLD to tylko żart historii.
  Źródło: onet.pl z 15 stycznia 2009.

  Precz z komuną a przede wszystkim precz z postkomuną.
  Opis: przemówienie w stoczni gdańskiej.

  Słowa z dzisiejszgo wiecu w Radomiu
  www.wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/jesli-teraz-ktos-mnie-zapyta-kim-jest-j-oleksy-odp,1,3302444,aktualnosc.html

  I co na to mierny, bierny, ale wierny elektorat PISu??, na onecie
  pod dzisiejszym artykułem długo była cisza, chyba zaniemówili z wrażenia"

1 2 3 4 5 6 7 ... 19 20 następna