•  

  pokaż komentarz

  W odpowiedzi MON każe Adrianowi iść do kąta.

 •  

  pokaż komentarz

  Macierewicz zepsuł kolejną polską uroczystość. Facet swoją antypolską obsesję doskonale zamaskował w udawany patriotyzm ale niszczy Polskę od dawna, znacznie dawniej niż jego próby zdyskredytowania Rosomaka czy odtajnienie naszych danych wywiadowczych.
  Duda jest chyba jedynym pisowcem, który się na to nie zgadza.

 •  
  p..........i

  -20

  pokaż komentarz

  ja wyjaśnię za MON

  •  

   pokaż komentarz

   @paratachitki: Oj polecą ci minusy, wielu będzie takich co będą jakoś musieli odreagować dysonans poznawczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @paratachitki: Gdyby Macierewicz nie nakazał "doklejania" tzw. "apelu smoleńskiego" do każdego apelu pamięci i apelu poległych, gdy wojsko wystawia asystę honorową, to nie było by takich cyrków.

  •  
   p..........i

   -15

   pokaż komentarz

   @vash78: Tak? A pod Stocznią Gdańską też mieli czytać?
   Bo tam ten sam prezydent Gdańska organizację obchodów podpisania Porozumień Sierpniowych zamiast Solidarności przyznał KOD-owi.
   Taka sama prowokacja jak ten harcerz, jak ranny Szumełda na pogrzebie Inki i jak ten pajac co się kładł pod Sejmem na ulicy do fotografii.

  •  

   pokaż komentarz

   @paratachitki: W Twoim obrazku w 2016 pominąłeś "apel smoleński" pytanie co ma katastrofa lotnicza z 2010 roku do wybuchu 2 wojny światowej i agresji na Polskę z 1939 roku?

   Apel smoleński odczytany na Westerplatte w 77. rocznicę,

   Wołam wszystkich, którzy w tragiczny poranek 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wiernie pracowaliście dla Polski i zginęliście, wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o Waszej służbie dla Ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w sercach rodaków!
   (...)

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @paratachitki: w życiu do tej pory nie oglądałem tych obchodów, nie mam pojęcia, kto dotychczas czytał apel i szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. Wiem jednak, że w tym roku miał ten apel czytać harcerz. i że nie dopuszczono go do mównicy, zamiast niego posyłając inną osobę, z innym tekstem. I to jest dla mnie chamstwo i sk$$%ysyństwo.

  •  
   p..........i

   -16

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: nie, nie miał odczytac harcerz - prezydent z PO sobie to sam wymyslił i postawił tam bogu ducha winnego harcerza choc wiedzial, że ceremoniał mówi, że tylko oficer moze to czytać
   takie decyzje w 2014 roku podjął minister Obrony w rządzie PO

  •  

   pokaż komentarz

   @paratachitki: bzdura, program był inny, uzgodniono z wojskiem że odczyta to harcerz, a regulamin tego nie zabrania.
   Przecież to nie była samowolka tego harcerza.

  •  

   pokaż komentarz

   @paratachitki: Pod stocznią Solidarność NIE PLANOWAŁA uroczystości - bo przenieśli się do Lubina.
   Dopiero kiedy KOD się zgłosił, to wojewoda pomorski dał Gdańsk Solidarności i jeszcze imprezę cykliczną wpisał - z pierwszeństwem chronionym prawnie.
   KOD się wycofał.

   Westerplatte. Ponieważ obchody państwowe 1 Września przeniesiono do Wielunia, organizatorem obchodów na Westerplatte jest miasto Gdańsk.

   MIASTO ustala program, MON MOŻE (ale nie musi) udzielić asysty honorowej.
   I teraz zgodnie z ceremoniałem apel powinien odczytywać oficer z jednostki udzielającej asysty honorowej.
   ALE nadal to ORGANIZATOR określa program. Jeśli MON uznało że odczytanie apelu przez harcerza łamie ceremoniał to nie powinno udzielać asysty. Prosta i oczywista sprawa.

   Oczywiście prezydenta gdańska też jest winny, bo nie byl w stanie skutecznie doprowadzić do porozumienia z MON.
   Ale to nie zmienia faktu że MON ZAPLANOWAŁ I WYKONAŁ siłowe przejęcie mównicy, łamiąc wszelkie ustalenia z organizatorem.
   Dowodzi tego jednoznacznie WŁASNE NAGŁOŚNIENIE w czasie odczytywania apelu.
   Widzisz takie w latach ubiegłych?

  •  

   pokaż komentarz

   @paratachitki: Każda uroczystość ma swój uzgodniony przebieg. Jeżeli MON, miasto Gdańsk i stowarzyszenia kombatanckie ustaliły taki a nie inny podział obowiązków i harmonogram imprezy to należy go przestrzegać. Sytuacja kiedy jedna strona ostentacyjnie łamie ustalenia, które złożyła kombatantom w dniu ich święta jest niedorzeczna. Kogo reprezentowało tamto wojsko, kombatantów i poległych w obronie Westerplatte czy 96 osób tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej? Macierewicz pokazał środkowy palec całemu środowisku wojskowemu i udowodnił że wszystkie ustalenia ma głęboko w dupie. Tym gestem nie walczył z prezydentem Gdańska z PO, walczył z harcerzami i kombatantami. To jest śmiesznotragiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @paratachitki: Jeśli to autentyczne, to wnioskuję ze harcerz miał "misję do spełnienia" by nas jeszcze bardziej podzielić. Teraz trzeba zdobyć to co "harcerz miał odczytać i już będzie wiadomo co jest grane. A po zachowaniu Abramowicza który zalatuje kanalią tam jest odpowiedź. Podejrzewam że harcerz miał odczytać myśl o referendum w sprawie Freie stadt Danzing.