•  

  pokaż komentarz

  Coś się popsuło i nie było go słychać. Bestialsko przebite koła już napompowane XD

 •  

  pokaż komentarz

  Matematyka królową nauk ? W tym wypadku chyba tak! Wyobrażmy sobie taki scenariusz: Taxi Złotówa twierdzi, że 1 zł na start się opłaca. 1000 szczecińskich taksówkarzy twierdzi, że się nie opłaca. Chyba pora na naukę biznesu. Byłoby jeszcze jako tako, gdyby Złotówa zaczynał następny kurs tu gdzie aktualnie kończy. Ale tak nie jest. Musi gdzieś dojechać, a to kosztuje. Paliwo i CZAS. Wysymulujmy czas dojazdu na 7 min. Dodatkowo cała operacja poczekania/przyjęcia/rozliczenia klienta na 3 min. 10 min na kurs to 6 na godzinę. 8 godzin pracy (19-3) daje nam 48 kursów i to hardkorowego zasuwania - trudne do osiągnięcia. Co w sytuacji gdy szczecińscy taksówkarze, ich rodziny i przyjaciele zdecydują się dać lekcję matematyki panu Złotówie i będą zamawiać go gremialnie w celu odbycia kursu za 1 zł ? To przecież tysiące ludzi - zawsze trochę chętnych się znajdzie - koszty nie powalają (1zł). Co najbardziej zabawne cała operacja a nawet nagłośnienie jej jest w pełni legalne bo pan Złotówa ma taki a nie inny cennik i tak reklamuje swoje usługi. Zarobek - koszty paliwa - kawa McD (optymistycznie -25 -6,20 +48 = 18,60 zł dniówki ) pozwoliłby zapewne panu TAXI Złotówa na zgłębienie ekonomicznego pojęcia dumpingu...

  •  

   pokaż komentarz

   @szymon-slupnik: Matematyka? No to trzeba liczyć dokładnie. Wszystko zależy ile jest za następny kilometr. Tak na prawdę to on tylko obniża cenę kursu o 2 zł (albo mniej) w stosunku do innych - więc niedużo a nadrabia ilością kursów.

   Auto ma nowe - nie wrak jak większość taksówek, korpo jak CITY-TAXI nie płaci, do tego pewnie w koszty nie musi ustawek i zjazdów korporacyjnych jak ta ustawka na stacji wliczać. Poza tym - może to okres promocyjny? Coś jak loty za 1 zł ? Kto wie? Do tego pewnie przy okazji złapie parę kursów dalszych - osobiście jak miał bym jechać to wybiorę TAXI złotów a nie CITY-Taxi - czyli marekting mu działa.

 •  

  pokaż komentarz

  nic nie słyszę ( ͡° ʖ̯ ͡°)