•  

  pokaż komentarz

  Ah te sądy i sędziowie! Żyją w urojonym świecie! Dobrze, że PIS się wziął za nich... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jjstok: Czy ten przepis uchwalili sędziowie?

  •  

   pokaż komentarz

   Ah te sądy i sędziowie! Żyją w urojonym świecie! Dobrze, że PIS się wziął za nich... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @jjstok: A co mają do tego sądy? Sądy żyją w świecie prawa napisanego przez rządzących i je egzekwują - pretensje o głupie prawo, a nie do sądów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mietek79: @btr: Sądy są od interpretacji przepisów. Zgadzam się z adwokatem: "Z kolei jej pełnomocnik przekonywał, że litera prawa nie może brać góry nad zdrowym rozsądkiem i relacjami łączącymi rodzinę."

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadzam się z adwokatem: "Z kolei jej pełnomocnik przekonywał, że litera prawa nie może brać góry nad zdrowym rozsądkiem i relacjami łączącymi rodzinę

   @jjstok: To po co nam prawo i jak go przestrzegać, skoro bliżej nieokreślone "relacje rodzinne" mają być ważniejsze? Sprawa jest prosta, laska dostała (rzekomo) dużą kasę od rodziców (kupiła samochód i mieszkanie), której nie zgłosiła do skarbówki, a prawo JASNO mówi o tym, że w przypadku dzieci trzeba zgłosić i płacić podatek od darowizny powyżej 9637zł. Nie musiałaby nawet płacić żadnego podatku, a taka rejestracja przeciwdziała w pewien sposób praniu pieniędzy kiedy nagle biorą się one "z powietrza" - bo nagle się okazuje, że zarobione na czarno pieniądze wygrałem w kasynie, albo dostałem od rodziców. Nie dopełniła oczywistego obowiązku - gdzie tu miejsce do interpretacji przez sąd? Jeśli to komuś nie pasuje, to trzeba zmienić prawo, a nie mieć pretensje do sądu i słuchać gadek adwokata, które jakkolwiek może i nie zupełnie bez sensu - maja się nijak do obowiązującego prawa.

 •  

  pokaż komentarz

  Fiskus nie jest w tym przypadku winny i wyrok sądu jest prawidłowy. Winne jest idiotyczne prawo uchwalane przez osłów z wiejskiej, którzy zostali wybrani przez "odpowiedzialne" społeczeństwo w demokratycznych wyborach. Przez 20 lat żadna opcja nie zlikwidowała tych podatków a przepisy wciąż powiększają swoją objętość.
  Więc przestańcie marudzić tylko w wyborach wybierzcie tych co chcą to zmienić o ile umiecie myśleć a nie tylko podniecać się jednostkowymi sprawami.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak to jest od zachowku ? Mama zmarła a po sprzedaniu mieszkania po trzech latach od jej śmierci dostałem 60000zpl. Czyli jak zgłoszę w ciągu pół roku do US to powinienem nie płacić bo jednak to jakaś forma darowizny czy jednak te 10000zpl muszę zapłacić bo mieszkanie sprzedane przed upływem 5 lat a ja kasę wydałem na inne rzeczy niż kupno mieszkania ?

 •  

  pokaż komentarz

  Bohaterka twierdzi, ze nie jest to pozyczka ani darowizna, w takim razie wynika z tego, ze kwote ukradla rodzicom :P

  Inna sprawa,ze dobrze iz nie jest to duza rodzina bo gdyby rodzice dali corce, corka przekazala siostrze, siostra bratu, brat bratu, a na koncu brat oddalby rodzicom to US by mial 100% tej kwoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Niewolnictwo w pigułce.

  źródło: thebiggestpicture.net