•  
  WuDwaKa

  +284

  pokaż komentarz

  Idźmy o krok dalej. Niech w całej polsce obowiązuje jedna stawka za trzaśnięcie drzwiami i kilometr... Na śląsku działa Taxi Lider i oni mają 1,6 zł za 1 km ヽ( ͠°෴ °)ノ

 •  

  pokaż komentarz

  Mocny, mocny wykop. Szczerze, ludzie powinni wiedziec tak naprawde z kim obcuja jezdzac taksowka. Wiadomo, nie mieszajmy w to prywatnych pogladow. Ale tacy ludzie niszcza rynek swoja mentalnoscia. Raz jeszcze, Polska zawisc i zazdrosc puka wprost do naszych drzwi. Jesli rzad tego nie zmieni, my to zmienimy korzystajac z uslug wyzszej jakosci i wybierajac dla nas lepsze produkty. Nie zapominajcie, rynek reguluje konsument przez popyt, a nie rzad przez podaz.

  •  

   pokaż komentarz

   @CCTVm8 kapitalizm i wolny rynek to fantastyczny samograj. Sam sie reguluje gdy nikt nie próbuje go regulować. Niestety takie chore pomysly jak stawka minimalna czy maksymalna to wszystko psuje. Tak samo jak dopłaty do mleka ktore przeciez i tak są finansowane przez nas wszystkich. Chora patalogia ktora niszczy rynek. Warto wysłuchać całą audycję i posluchac te idiotyczne argumenty taxowkarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2 wspanialy wolny rynek tak sie sam wyreguluje, ze bedziesz mial jedna korporacje w kraju ktora bedzie wymyslac swoje ceny. Wspaniala akapowa przyszlosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @CCTVm8: wszyscy wiedzą, stąd popularność Ubera i huk pękających dup. A już najgorsze co można zrobić to wziąć taksówkę stojącą pod jakimkolwiek dworcem w Polsce, to już są turbo-janusze.

  •  

   pokaż komentarz

   @rimyi: A niby jak miałoby do tego dojść na wolnym rynku? Jedyną opcją by było gdyby oferowali najlepsze ceny i jednocześnie jakość - co jest niemożliwe, a gdyby się stało to z pożytkiem dla wszystkich.Jedynymi gałęziami w których wolny rynek średnio działa to rynek super wyspecjalizowany bo zwyczajnie próg wejścia jest przeolbrzymi, czasami niemożliwy (np produkcja procesorów) i powstaje monopol. Zaleta taka że regulowany rynek radzi sobie z tym jeszcze gorzej, bo zwykle wymusza by firma uciekła. Wolny rynek nie pomoże, ale nie przeszkodzi. Przy innych biznesach, anwet monopol na wolnym rynku nie jest zły bo sama świadomość że może powstać zapobiega nadmiernemu wzrostowi cen itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: akurat w przypadku przejazdów stawki maksymalne (odpowiednio wysokie) o tyle mają sens, że działali pseudotaksówkarze, którzy wprowadzali pasażerów w błąd a następnie wymagali od nich horrendalnie wysokich kwot (np. tu).

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman dlaczego uwazasz, ze dumping przy wejsciu nowego uslugodawcy czy nawet zastraszanie nie moze istniec na wolnym rynku? Wezmy fejsa, dlaczego myslisz, ze na wolnym rynku nie moglby zaoferowac czesci zyskow za blokowanie wszystkich podobnych do fejsbuka serwisow spolecznosciowych?

  •  

   pokaż komentarz

   @rimyi: W przypadku usług przewozowych nie ma dużego zagrożenia kartelizacją, ze względu na to, że do prowadzenia takiego biznesu nie potrzeba dużego kapitału początkowego, specjalnych kwalifikacji itp. Wystarczy samochód, prawo jazdy i kilka dokumentów. Natomiast może dojść do takiej sytuacji, że duże korporacje taksówkarskie zaczną lobbować na rzecz regulacji które wykoszą z rynku mniejszą konkurencję.

  •  

   pokaż komentarz

   @ponury_grabarz: nie ma reguly, ostanio bralem taxi w Wawie na zachodnim, kulturalny Pan, dobra furka, zaplacilem mniej wiecej tyle co Uber by mnie kosztowal. A mam tez tak c!%$#we doswiadczenia z zlotowami w stolicy, ze nawet nie chce wspominac..

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: Jakie dopłaty do mleka? Dopłaty w UE są obszarowe, nie towarowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @rimyi: Może, wykosi konkurencję, podniosą cenę, konkurencja wróci. Dlatego wbrew pozorom nie opłaca się dumping cenowy by zniszczyć konkurencję która ma niski koszt wejścia na rynek. Bardziej opłaca się chwilowy dumping w ramach reklamy co najwyżej. Czym abrdziej zaawansowane dziedziny tym rynek troszkę rządzi się innymi prawami, ale w Polsce nie ma nawet takiego biznesu by było warto o tym rozmawiać na poważne, do wszysktich pozostałych wolny rynek sobie poradzi.

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego uwazasz, ze dumping przy wejsciu nowego uslugodawcy czy nawet zastraszanie nie moze istniec na wolnym rynku?

   @rimyi:
   to podaj przykład udanego działania. ale w takim gdzie obniżyli ceny wykosili konkurencję i podnieśli cenę tak że zwróciło się za czas dumpingu. a konkurencja nie powstała przy wysokich cenach.

  •  

   pokaż komentarz

   @CCTVm8: jak ktoś nie wyszedł z mentalnej komuny to nic na to nie poradzisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @rimyi Ciii...psujesz kucom wizję idealnego świata.

  •  

   pokaż komentarz

   Jedynymi gałęziami w których wolny rynek średnio działa to rynek super wyspecjalizowany bo zwyczajnie próg wejścia jest przeolbrzymi, czasami niemożliwy (np produkcja procesorów) i powstaje monopol.

   @Loloman:
   Ten próg wejścia jest tak wysoki głównie ze względu na państwową ingerencję w gospodarkę w postaci prawa patentowego. Bez niego obniża się. Ja twierdzę, że jak istnieją państwowe regulacje (np. prawo patentowe), to nie mamy do czynienia z wolnym rynkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam sie reguluje gdy nikt nie próbuje go regulować.

   @ziobro2:
   Może pod warunkiem, że wszyscy zaczynaliby z takim samym kapitałem początkowym jak w jakimś Monopoly. Wprowadź wolny rynek w momencie w którym istnieje kilka ogromnych korpo, które mogą kupić całą resztę firm a będziesz się cieszył przez kolejne kilkanaście dekad nieustannym monopolem jednej lub drugiej korporacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @prop: Nie prawda. Patenty to jeden z elementów który jest wręcz KONIECZNY do istnienia wolnego rynku. Wolny rynek nie oznacza rynku bez prawa. Prawo patentowe ma służyć ochronie prawnej tego co wymyślisz. Jeśli by taka ochrona nie istniała - rozwój technologiczny stanąłby praktycznie w miejscu, ludzie mogli by kraść, niszczyć firmy itd. Wolny rynek nie może istnieć jeśli prawo, własność, pomysły itd nie będą chronione. To jest prawdziwa rola państwa - nie wtrącać się w rynek, ale go chronić - prawnie. Dlatego akurat jestem pełnym zwolennikiem prawa patentowego, ale w wersji europejskiej, nie kretyńskiej amerykańskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie prawda. Patenty to jeden z elementów który jest wręcz KONIECZNY do istnienia wolnego rynku. Wolny rynek nie oznacza rynku bez prawa

   @Loloman:

   No cóż, ja nie jestem zwolennikiem teorii Szumlewicza "Żeby istniał wolny rynek, to muszą być bardzo surowe regulacje" i twierdzę, że jak coś jest regulowane ustawami, to nie jest wolne. Co do kwestii zastoju w rozwoju to jakoś tego nie widać na przykładzie Chin, które wyrosły na największą gospodarkę świata kopiując i doskonaląc zagraniczne rozwiązania.

  •  

   pokaż komentarz

   @prop: Gówno prawda. Anarchizm - forma najczystszej wolności która w 30s zamienia się w terror i władzę silniejszego, tak działa brak regulacji i czegokolwiek. Nie ma wolności bez państwa, póki ludzie nie są doskonali i zawsze dobrzy.
   Do tego nie zrozumiałeś chyba - regulację a ochrona prawna to dwie całkowicie różne rzeczy. Ochrona prawna polega na tym że państwo bierze na siebie ochronę umów - sądownictwo, policję, patenty itd. NIe oznacza to jednak że cokolwiek reguluje prócz podstaw czyli "przestrzegaj umów", oraz chroni podstawową wolność.
   Co nie zmienia faktu że wolny rynek nie jest idealny i część regulacji nie wpływa negatywnie na wolny rynek ale pozytywnie na wszystko inne - np. wymuszenie podawania składów produktów - niby regulacji, ale w 100% pozytywna dla wszystkich prócz oszustów itd. Dlatego wolny rynek powinien istnieć na równi z doskonałą konkurencją, trochę z tego trochę z tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman:
   Nie ma się co tak spinać, zwyczajnie posługujemy się różnymi definicjami. Absolutnie nie zgadzam się z teorią, że po 30s anarchii będzie terror i władza silniejszego, a nawet jeśli to i tak potrwa to o całe 30s dłużej niż w przypadku państwowości, która z natury swojej jest formą terroru i władzy silniejszego - działa to identycznie jak mafia, której płacisz haracz (podatki) w zamian za ochronę przed innymi mafiami (państwami), a jak nie tow najlepszym razie wp$!%!?@ (egzekucja skarbowa), a w najgorszym ...

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: Mozna by myslec i gdybac na setki, tysiace sposobow jak naprawic sytuacje. Mimo ze bedzie to wiele lepsze dla konsumenta a nawet gospodarki, zawsze sie znajdzie banda palantow bez szkoly i pojecia o ekonomi ktorzy powiedza "Leee Panie, za tyle ja nie bede robic.". Niestety, ta czesc spoleczenstwa jeszcze zyje mentalnie w czasach Jaruzelskiego i dlugo sie to nie zmieni. Termin zmian ich mentlanosci to moment w ktorym przeterminuje sie ich zycie. Troche sytuacja patowa, albo patusowa, bo juz widze po reformie te setki taksowek blokujacych ulice w marszu "ku chwale rakogennej taksowkarskiej zmowie".

  •  

   pokaż komentarz

   @prop: No smutno że nie żyjemy w utopii i absurdzie, tylko w rzeczywistości. A w tej masz do wyboru - anarchizm i stanie się niewolnikiem silniejszego, albo żyć w cywilzacji, w państwie które też samemu kształtujesz i które pozwala Ci mieć tyle wolności ile to możliwe żeby nadal utrzymywać porządek. Bez policji, sądów itd nie ma wolności i taka prawda. Oczywiście dopóki ludzie mają emocje i nie są klonami i nie żyjemy w utopii. Dopiero wtedy to co piszesz miałoby sens. Nie ma co narzekać na państwo. Dopóki nie wpieprza się zbyt mocno to jest to i tak najlepsza opcja. Choć jak dla mnie państwo Polskie wpieprza się znacząco za mocno i chciałbym by to się zmieniło, ale ludzie lubią być debilami i niewolnikami, choć i tak milion razy jest lepiej niż gdyby był anarchizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @prop: Chiny wyrosły, bo każdy głupi wyrośnie na taniej sile roboczej, która nie ma co do gara włożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne:
   To Sudan czy tam inna Somalia kiedy będą supermocarstwami?

  •  

   pokaż komentarz

   @prop: Tam nie ma taniej siły roboczej, tam nie ma nic i ludzie tam mieszkający, nie nadają się do niczego. Chociaż możliwe, że za kilkadziesiąt lat, jak Indie i Chiny będą za drogie, takie super biedne kraje będą na celowniku korporacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: apropos samych komentarzy taxiarzy. Temat sie przemielil juz przez cala Polske, w Szczecinie huczy, internet peka w szwach od opinii a oni dalej dra morde ze chlop jezdzi za zlotowke. Po prostu jak to slysze czy widze to mi sie slabo robi. Facet znalazl swietna nisze dla siebie bo utrze nosa wszystkim na krotkim dystansie, plus podejsciem do klienta sprawi ze klient na bank zaplaci tyle samo lub ciut wiecej na dlugiej trasie bo stawke za km ma odrobine wyzsza niz inni taksiarze. k#!?a wychodzi ze ta j?@$na banda debili nawet nie wie o co dokladnie chodzi tylko beda jeczec jak p%%$y bo zaczynaja sie zmiany i ktos sie odwazyl zrobic cos z pomyslem i dawaj dzwonia do radia ze taxi to juz bieda Panie i nie da sie zyc. Naprawde milo sie jezdzi taxi i jezdzilem sporo po Szczecinie, ale juz nie wsiade choc bym mial lapac stopa na Trasie Zamkowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @CCTVm8:

   @ziobro2:

   @rimyi: Sam jestem taksówkarzem. Uwierzcie, ze to zależy od rynku moja korporacja zaczęła wchodząc na rynek zaniżając ceny na lotniska itp. Lekko mniejszy start. Nikt nie miał problemu, nikt nie robił na złość nikomu. Gadamy jak kumple czy nam się to opłaca itp. Uwierzcie, ze jest to zależne dużo od miasta, ale tez uważam, ze "Taxi zlotowa" zrobił trochę z siebie celebrytę. Uważam, ze tez za bardzo zaniżył cenę, czasami poniżej opłacalności i to jest jego strata. Durni starzy taksówkarze, dali się za bardzo w to wplatać. Taki jeden co nawet by woził za darmo to żadna konkurencja. Ja jestem podejścia takiego, jakość przedewszytkim i dla klienta i dla siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne:
   Indie i Chiny mają zbliżoną liczbę ludności, przy czym Indie z tego co mi wiadomo są ogólnie tańsze jeśli chodzi o siłę roboczą. Pomimo tego w okresie zimnej wojny demokratyczne Indie rozwijały się w podobnym tempie co Chiny również w czasie szalejącej Rewolucji Kulturalnej. Na chwilę obecną jest jeszcze gorzej, PKB per capita Indii to 1617 dolarów, a Chin 8400 dolarów (dane z Wikipedii). W 1992 wartości te były równe dla obu. Moja konkluzja jest taka, że to nie dostępność taniej siły roboczej wpływa na rozwój.

   Tak na marginesie, wschodnie Chiny bywają już droższe niż Polska.

  •  

   pokaż komentarz

   @totti10: Ja powiem wprost - jesli prowadzi legalna dzialalnosc ( A jestem pewien ze gdyby robil cos wbrew rynkowi zaraz by go trzasneli ) to nikomu nie jest niczego winny. Zarabia ile zarabia, widocznie mu sie to oplaca, zwlaszcza ze start ma niski a kilometraz normalny. On tez pokazuje swoje kursy na FB, jaka konkurencje stanowi dla zlotow jesli pol dnia zajety jest kursami za 2,50 czy tam 1,20 bo przejedzie 0,5-1km? Zadna. To prawda, zrobil z siebie celebryte ale nie na swoje zyczenie - ze wzgledu na bezkarny wandaliz konkurencji ktora w nieczysty sposob proboje sobie oczyscic rynek. To jest gosc ktory powiedzial "stop" taksowkarskiej mafii. Dlaczego w Angli dla przykladu, UBER nie ma problemow z taksowkarzami, bo 3/4 korpo taksowkarzy korzysta z ubera! Pojdzmy wiec dalej, polskich zlotow nie stac na to, zeby miec auta zgodne z regulaminem ubera. Bo niestety, ale uber nie dopuszcza aut rocznikow 80-90. Wszystko zamyka sie w mentalnosci i zawisci, bo zdrowa konkurencja nie wchodzi w gre jesli ktos celowo niszczy kogos mienie. Co do bycia celebryta - udal mu sie marketing, a to rowniez nie jest nielegalne, zeby promowac sie na rozne sposoby. Przynajmniej facet nie robi z siebie ofiary ze "auto zniszczyli, nie mam na chleb dajcie 100zl na nowe auto". Ale remontuje je za wlasne pieniadze, kase oddaje na fundacje i brnie do przodu jak rasowy ogier. Podoba mi sie jego postawa, a tym samym jestem zawiedziony jak Polak potrafi traktowac brata.

   Zycze powodzenia w karierze taksowkarza i duzo klientow, mam nadzieje ze nie jestes jednym z tych ktorzy przyczyniaja sie do stwierdzenia "Taxi = HIV".

  •  

   pokaż komentarz

   @prop: Na Indie czas dopiero nadchodzi. Chiny się rozwinęły, stały się droższe, biznes pójdzie do innego kraju. Możliwe, że do Indii. Chiny po prostu wykorzystały dostępność taniej siły roboczej i nie jest jakimś sukcesem, tylko ślepym zaułkiem. Chiny już dużo więcej nie urosną, bo przestały być tanim chłopcem na posyłki.

  •  

   pokaż komentarz

   @CCTVm8: Przyjdzie taki młody gnój jak ten rak ze złotówką za trzaśnięcie drzwiami i psuje innym biznes bo mu tatuś zasponsorował auto, debil nie liczy się z tym że auto traci na wartości i że "zarabia" ale tylko teoretycznie niestety wykopowi analfabeci matematyczni i tak nie zrozumieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne:
   Poczekamy, zobaczymy. Ja jestem przekonany, że Indie nigdy nie dogonią Chin. Założenie to opieram o fakt, że przeciętne IQ w Chinach to 105, a w Indiach 82. Demokracja, system kastowy, sranie na ulicach itp. itd. też raczej nie sprzyjają rozwojowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @progejmer: W druga strone - przyjdzie stary cham komunista, co mysli ze mu wszystko wolno bo jezdzi gratem z 80 lat. Rosci sobie prawa do bycia krolem miasta i drog, nie pozwala nikomu uczciwie zarabiac. To jest poglad baaardzo personalny, o czym pisalem w 1 wpisie, tego sad nie bedzie rozpatrywac. Jesli jest zgodne z prawem - ma prawo pracowac na siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   kapitalizm i wolny rynek to fantastyczny samograj. Sam sie reguluje gdy nikt nie próbuje go regulować.

   @ziobro2: Jednak coś go reguluje - to ta słynna niewidzialna ręka wolnego rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @totti10 jak poniżej opłacalności to znaczy ze dlugo by takich cen nie utrzymał. Taxowkarze robiąc gownoburze sami spowodowali ze gosc sie wypromował.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: mi sie nóż w kieszeni otworzył jak usłyszałem typa, który mówi, że pracuje 40 lat i nagle pojawia sie koleś, który jeździ taniej i ON MU PRACE ZABIERA, i ten szloch w głosie. Albo drugi koleś, który mówi, że wszystkie ceny powinny być uregulowane od górnie takie same. Ja p$%@%@!e. Lepiej będzie jak pokolenie prl wymrze. Czyli za naszego zycia pewnie nie doczekamy sie społeczeństwa nieskażonego komuną.

  •  

   pokaż komentarz

   @CCTVm8: Dajesz zarobic burakowi, bandycie, pijaczkowi spod sklepu. Ludzie z taka mentalnoscia nie beda mieli oporu okraść druga osobe jak zasłabnie lub cos innego sie stanie

  •  

   pokaż komentarz

   @prop: Oczywiście, że bardzo dużo ma do rzeczy to, że Chińczycy to inteligentna i pracowita rasa. Dlatego chociażby wybierano ich paręnaście lat temu na tanią siłę roboczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @CCTVm8: mnie zastanawia jak to jest że są fryzjerzy którzy mają zakłady obok siebie, piekarnie które przywożą chleb do tego samego sklepu i pierdyliard innych przedsiębiorców którzy się widują oko w oko i są dla siebie konkurencją, pojęczą ponarzekają, czasem nawet do skarbówki podp%!#!##ą, ale tylko złotówy odjebują inby na taką skalę. Co to k$@$a za sort ludzi?

 •  

  pokaż komentarz

  "Prawdziwy taksówkarz pracuje po 12h na utrzymanie siebie i rodziny"

  O k?$$a. XD

  Niemal jak hurr durr, tylko praca fizyczna!

 •  

  pokaż komentarz

  ciężko pracujemy za grosze

  I do tego uczciwie!

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna