...
 •  

  pokaż komentarz

  Może ktoś się nie zgodzić, ale nigdy nie przepuszczam ludzi na pasach, kiedy to powoduje zagrożenie dla ich życia, bo jedzie ktoś z przeciwka, albo ktoś mi w lusterku popiernicza z dużą prędkościa. Raz przepuściłem bezmyślnie i o mało nie doszło do tragedii, jak kierowca autobusu z naprzeciwka o mało nie wyhamował.Wiem że byłby winny, ale pieszy przechodzą czasem przez jezdnie bezmyślnie. Nie chciałbym ich widzieć lecących w powietrzu.

  •  

   pokaż komentarz

   @khaman: dokładnie, jak pieszy poczeka minutę czy dwie to nic mu nie będzie a przynajmniej będzie żył.

  •  

   pokaż komentarz

   @khaman: Słuszna uwaga. Nie ma co być nadmiernie uprzejmym dla pieszych. Nawet najbardziej ostrożny kierowca może nie zauważyć, że ktoś przepuszcza pieszego szczególnie na dwupasmowej jezdni o dużym natężeniu ruchu i wielu drogach podrzędnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @khaman: No dziwne, pieszy wchodzi na jezdnię nie patrząc, czy coś jedzie z drugiej strony. To się nazywa samobójstwo, bo nawet jeśli ktoś cię przepuszcza, to nie oznacza, że ten z naprzeciwka zdąży wyhamować. To już jest kwestia ogarnięcia pieszego, czy może wchodzić, czy nie. Zaś w przypadku uwiecznionym na filmie, to kierowca ma bezwzględny zakaz wyprzedzania na przejściu (swoją drogą, kierowca stający przed przejściem też złamał przepisy, nie można wjeżdżać na skrzyżowanie, jeśli nie ma się możliwości zjazdu, czytaj albo zatrzymuje się przed skrzyżowaniem, albo po prostu nikogo tam nie puszcza) i pieszy powinien się spodziewać, że na pasie obok nic nie jedzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hardporecorn: ale większość nie patrzy, już nie wymagaj za wiele od ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @VETVnevermind: @khaman: Plus ode mnie jako pieszej, byłam szczególnie często przepuszczana, gdy jeszcze dziecko jeździło w wózku. I było to dla mnie utrudnienie, bo nigdy nie wychodzę beztrosko w ciemno zza przepuszczającego samochodu, nie sprawdziwszy drugiego pasa w tym samym kierunku. A weź się wychyl z wózkiem, musiałam kombinować, żeby go mieć obok siebie, a nie przed sobą. A jak jeszcze zatrzymujący się jedzie terenówką czy inną landarą to już w ogóle katastrofa, widoczność zerowa, trzeba przejść przed nim kawałek i wyciągnąć szyję jak struś.

  •  

   pokaż komentarz

   @khaman:
   Ja gość często puszczam, z tą różnicą, że staram się w miarę możliwości zatrzymywać przy krawędzi drugiej strony przejścia, tak aby pieszy nie wychodził zza mojego auta na drugi pas

  •  

   pokaż komentarz

   @jeden_na_dziesiec: Otóż to, kierowca jak i pieszy powinni mieć do siebie ograniczone zaufanie i przede wszystkim zdrowy rozsądek. Wielu pieszych myśli, że jak z jednej strony zatrzyma się samochód to w drugą stronę nie muszą już patrzeć... Najgorsze jest jak kierowcy zatrzymują się i przepuszczają przechodniów znajdujących się w ogóle po drugiej stronie jezdni

  •  

   pokaż komentarz

   @lupaczkokosow: jak ty to się zatrzymujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Może ktoś się nie zgodzić, ale nigdy nie przepuszczam ludzi na pasach, kiedy to powoduje zagrożenie dla ich życia

   @khaman: mozesz jeszcze dopiszesz ze to wina pieszego w takiej sytuacji, ja p** ale ty glupi jeste ze az szkoda gadac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   piszesz takie farmazony jak np szwedzkie lewactwo obwiniajace szwedow za to ze ci sie nie chca integrowac z "uchodzcami" i przez to ci robia rozpier*ol w kraju no po prostu genialna teza z tymi pieszymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @khaman: Ile ma czekać pieszy jak coraz więcej tego bydła ma prawo jazdy i tamuje ruch, a często jedzie jedna osoba 7 osobowym karawanem.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcingp5: Tyle, aż kierowca będzie pewny, że puszczając go, kto inny go nie zabije. Ja puszczam ludzi na przejściach, chyba nie doczytałeś, że tylko jak mam pewność, że ktoś ich nie zmiecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @VETVnevermind: w końcu głos rozsądku. Takie skrzyżowania powinny być dużo czytelniej oznaczone, bo natenczas trzeba obserwować czy sąsiedni samochód nie zwolni aby nie przepuszczać, a przecież to niemozliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @khaman: ja miałem taka sytuacje w Lublinie na Jana Pawła przez lidlem (kto z Lbn ten wie ocb), jak ostatni debil chciałem puścić babkę z dzieckiem, a byłem na prawym pasie, ale dobrze że w ostatniej chwili krzyknąłem przez okno żeby się babka zatrzymała, bo debil w terenówce na lewym pasie miał wyj$$%ne na pasy, ciął chyba z 100 jak nie więcej. Miałbym na sumieniu dwa życia. Fakać takie interesy z uprzejmością, życie ważniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   nigdy nie przepuszczam ludzi na pasach

   @khaman: Widzę, że powoli ludzie mądrzeją, już tylko jeden minusujący debil na dwóch plusujących twój komentarz.

  •  

   pokaż komentarz

   jak pieszy poczeka minutę czy dwie to nic mu nie będzie

   @Singularity00: pomyślało "kilku" kierowców, a pieszy czekał jak debil o wiele dłużej.

  •  

   pokaż komentarz

   @VETVnevermind: Najlepsze jest umiejscowienie przejścia dla pieszych tuż przy zjeździe z ronda. To jest dopiero dramat czasami

  •  

   pokaż komentarz

   @fAzI:
   Jak pieszy (1) chce przejść z mojej lewej to zatrzymuje się (2) na prawym pasie, jak z prawej to zatrzymuje na lewym pasie. Ta tak aby kierowca na drugim pasie dobrze go widział a nie w ostatniej chwili jak wychodzi zza mojego samochodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lupaczkokosow: dobre, będę musiał spróbować

  •  

   pokaż komentarz

   @FotelPrezesa: Przepraszam że spytam, w jakiej odległości łaskawco umieściłbyś te przejścia dla pieszych? 50 metrów? Proponuję, rzuć okiem na przykład na rondo Hulanka w Bielsku-Białej, którego średnica wynosi 80 metrów, a obwód w przybliżeniu 250. Dodaj do tego ten dystans który zaproponujesz (razy dwa - tam i z powrotem) pomnożony przez każdy z 5 wyjazdów z ronda, który pieszy musi pokonać w drodze do celu. Podobne, odrobinę mniejsze rondo jest niecały kilometr dalej, na zachód, więc jeśli tenże pieszy ma na swojej drodze dwa takie ronda, i na każdym z wyjazdów musi swoje odczekać, to pokonanie każdego z nich zajmuje wieki.
   Uważasz, że piesi to jakiś inny, gorszy gatunek człowieka, który dla wygody pana za kierownicą (i oczywiście własnego bezpieczeństwa, a jakże!) powinni się dostosować do klasy panującej, poruszającej się samochodem?

  •  

   pokaż komentarz

   @odzyskajdane: Z takim tonem to sobie dyskutuj z kim innym.

  •  

   pokaż komentarz

   @FotelPrezesa: nieważne co piszę, skoro ton niesłuszny?

 •  

  pokaż komentarz

  Taki powinien mieć zaraz zabrane prawko

 •  

  pokaż komentarz

  piękny stan techniczny samochodu, po wciśnieciu hamulca zaczyna miotać nim jak szatan.

  •  

   pokaż komentarz

   @blackphoenix:
   Dokładnie o tym samym miałem napisać. Teraz przy płaceniu z góry za przegląd być może część takich wraków zostanie wyeliminowana z ruchu. Sam miałem 2 eFki w caravanie i znam te auta zwłaszcza z silnikiem X16SZ/R na wylot. Tu widać niesprawne hamulce+walnięte amortyzatory a to przecież jak by nie było najtańsze w utrzymaniu względem zakupu podzespołów (zaraz obok golfa3) auto na polskim rynku ...

 •  

  pokaż komentarz

  Mieszkałem przez rok w Częstochowie. Prawdziwa dzicz na drogach. Po pewnym czasie przestałem na tego typu drogach przepuszczać pieszych, bo kierowcy na sąsiednim pasie praktycznie nigdy się nie zatrzymują, a nie chciałem mieć kogoś na sumieniu...

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_krk: to moze lepiej zakazac przejsc dla pieszych i wprowadzic im np takie silniki odrzutowe w plecaku jak w raporcie mniejszeosci aby tak "przechodzili" przez jezdnie, ja p** ludzie co za wnioski macie.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) to wsrod aut trzeba szukac winnych a nie pieszych, PoRD jasno definiuje jak sie powinien zachowac kierowca w takiej sytuacji gdyby tak sie zachowal nie byloby zadnego zagrozenia, trzeba to zaczac egzekwowac a nie ciemiezyc pieszych.. dżizas

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_krk: potwierdzam choć w tym miejscu występuje chyba największe stężenie głupoty kierowców w galaktyce

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_krk: Ilu-dziesięciu już zgłosiłeś? Jak żądnego to sam im dajesz przyzwolenie na taką jazdę. Świadomych jest już wystarczająco dużo, żeby przy pomocy dostępnych i adekwatnych środków im przemówić do rozsądku.

  •  

   pokaż komentarz

   @jacynty Ja nie szukam winnych wśród pieszych. Po prostu z obawy o pieszych bałem się zatrzymywać na takich przejściach. Gdy przyjechałem do Częstochowy zatrzymywałem się za każdym razem. Po tym jak kilkukrotnie musiałem trąbić na pieszych, żeby ich ostrzec przed pojazdem nie mającym zamiaru zatrzymania się na pasie obok przed przejściem, zrozumiałem że w Częstochowie nie jest to przyjętą normą. W związku z tym, że nie miałem ochoty być naocznym świadkiem takiego zdarzenia, zaprzestałem na terenie Częstochowy tych czynności, gdy w zasięgu lusterek znajdował się inny pojazd. W Krakowie zatrzymuję się zawsze, a przypadki niezatrzymania prsez innego kierowce są sporadyczne. W Częstochowie widać również po zachowaniu pieszych, że nikt się nawet nie spodziewa zatrzymania pojazdu przed przejściem.

  •  

   pokaż komentarz

   @abraca Gdyby możliwe było tworzenie anonimowych zgłoszeń, z których są wyciągane konsekwencje, w skrajnych przypadkach zdecydowałbym się na zgłoszenie, jednak przy obecnej procedurze nie mam ochoty spędzać czasu na komisariatach. Ponadto idea donosów społecznych nie jest czymś co mi się podoba. Skoro są specyficzne ulice/skrzyżowania na których dochodzi do takich sytuacji, można tam wysłać patrol policji, aby zadbał o poprawność ruchu. W Krakowie takie akcje były przeprowadzane, jak i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych było piętnowane w programie jedź bezpiecznie. Doprowadziło to do znaczącego zwiększenia świadomości kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_krk: A dzwoniłeś żeby tam patrol postawić? Czy "niech ktoś" postawi policję, "niech ktoś" ich pozgłasza, "niech ktoś" zmieni nauczanie na kursach?

   donosów społecznych nie jest czymś co mi się podoba

   Zgłaszanie czynów stwarzających wysokie zagrożenie dla życia ludzi i mocno karanych jest... negatywne? Jak ktoś ma bombę w plecaku w autobusie i to zobaczysz to też nie "donosisz"?

 •  

  pokaż komentarz

  i dlatego nie powinno się puszczać na takich drogach pieszych.