•  

  pokaż komentarz

  Tygodniknarodowy.pl xD te nazwy sa coraz lepsze

 •  

  pokaż komentarz

  zgasił go jak peta

 •  

  pokaż komentarz

  k?@#a to ma być ich kultura? To tak nasi przodkowie powiedzmy 500 la temu nawet nie obchodzili się ze zwierzyna. Muzułmanie mają przemoc we krwi dlatego że ich puste głowy wypełnia bełkot Koranu i tak to się kręci.

  •  

   pokaż komentarz

   @fraps9800: Najgorsze jednak jest to, że kiedy u nas grillowano czarownice, u nich montowano do kupy medycynę, matematykę i astronomię... Coś się tylko nieźle pokręciło po drodze...

  •  

   pokaż komentarz

   k?@#a to ma być ich kultura? To tak nasi przodkowie powiedzmy 500 la temu nawet nie obchodzili się ze zwierzyna. Muzułmanie mają przemoc we krwi dlatego że ich puste głowy wypełnia bełkot Koranu i tak to się kręci.

   @fraps9800: XDDDD

   Powiedz tej krowie okładanej żelaznym prętem po głowie albo świniom rażonym prądem do konwulsji i kopanym, że mają szczęście bycia zarzynanymi w cywilizowanym, katolickim kraju, gdzie dumni Lechici nigdy nie zostali zatruci bełkotem żadnej świętej księgi przyzwalającej im na zabijanie zwierząt i którzy nigdy nie zniżyli się do przemocy wobec słabych i całkowicie bezbronnych istot:

   pokaż spoiler "Aktywiści podczas trwającego pół roku dochodzenia ujawnili szereg przypadków znęcania się nad zwierzętami oraz nieprawidłowości przy rozładunku krów i świń na terenie rzeźni w Witkowie (woj. zachodniopomorskie), która należy do spółdzielni Agrofirma Witkowo. Kopanie i bicie zwierząt we wrażliwe części ciała (m.in.w twarz, głowę), uderzanie ich młotkiem, plastikową pałką i tatuownicą kolcową, używanie w niedozwolony sposób poganiacza elektrycznego, wprowadzanie do rzeźni zwierząt rannych i z kontuzjami nóg, dopuszczanie do tratowania osłabionych, leżących świń przez inne zwierzęta – to przykłady zaobserwowanych zachowań pracowników, które są normą w rzeźni." Nagranie pochodzi z 2016 roku.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: Nigdzie nie jest w Biblii napisane, żeby znęcać się nad zwierzętami, przysparzać im niepotrzebnego bólu i cierpienia itp. W księdze rodzaju jest napisane "Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną".
   Według tych słów powinniśmy rządzić Ziemią. Wiele osób źle interpretuje te słowa. My jako dobrzy władcy powinniśmy dbać o swoich "poddanych". Źli władcy natomiast wykorzystują swoich poddanych, traktując ich jak niewolników. Tacy władcy to są zwykli tyrani.
   Jezus np. mówił: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”, a naszymi braćmi są jak mówił św. Franciszek również zwierzęta.
   To wszystko znaczy, że bicie zwierząt, okaleczanie ich, zabijanie bez powodu jest niezgodne z naukami kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadam91: Ale wiesz, że muzułmanie korzystają z tej samej Biblii, tych samych wytycznych i wierzą w tego samego boga, co chrześcijanie wyrzucający psy na autostradzie? I, jak widzimy, tak jedni jak i drudzy traktują te teksty wybiórczo albo całkowicie mają gdzieś.
   Zwalanie bycia śmieciem na religię to wygodna wymówka i upraszczanie sobie wizji świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: i w cywylizowanym kraju powinni odpowiedzieć za to przed sądem. Prawo i regulacje tego zabraniają. W krajach zacofanych nie ma takich ograniczeń więc Twój post z dupy jest.

  •  

   pokaż komentarz

   i w cywylizowanym kraju powinni odpowiedzieć za to przed sądem. Prawo i regulacje tego zabraniają.

   @olszus: Zabraniają wyrzucania psów na ulicę, ale nie zabraniają np. tego:

   Z perspektywy krajów, w których podobne praktyki są całkowicie zakazane- Wielka Brytania, Czechy, Austria, Chorwacja, Nowa Zelandia i inne- to my jesteśmy barbarzyńcami.

  •  

   pokaż komentarz

   k?@#a to ma być ich kultura? To tak nasi przodkowie powiedzmy 500 la temu nawet nie obchodzili się ze zwierzyna. Muzułmanie mają przemoc we krwi dlatego że ich puste głowy wypełnia bełkot Koranu i tak to się kręci.

   @fraps9800: Brednie, to po prostu banda kretynów. 25 lat temu wielu Polaków pastwiło się nad dzikimi kotami, psy trzymały na krótkich łańcuchach, a bicie zwierząt było na porządku dziennym. Na szczęście chociaż u nas ludzie zmądrzeli, tam jak gnidy pastwią się nad zwierzętami tak się pastwią…

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadam91: Jest w księdze kapłańskiej, jak przygotowywać posiłki. Ubój rytualny to konieczność w ich klimacie. To nie jest jakiś wymysł.
   @Ektrom: Najazdy Mongołów. Taki Bagdad wyrównał własną populację z przed najazdów w połowie... XX w.!

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: korzystaja z tej samej Biblii? Skad te bzdury? Czesc ksiag Biblii akceptuja, reszte odrzucaja. Roznic maja tyle, ze na pewno z tego nie korzystaja

  •  

   pokaż komentarz

   korzystaja z tej samej Biblii? Skad te bzdury? Czesc ksiag Biblii akceptuja, reszte odrzucaja. Roznic maja tyle, ze na pewno z tego nie korzystaja

   @miknan: Jesteś pewien, że nie korzystają z Księgi Rodzaju i Ksiąg Mojżeszowych? Czy tak sobie tylko gdybasz? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: napisales, ze korzystaja z tej samej Biblii, ja napisalem, ze akceptuja pare ksiag. Pare ksiag to dla Ciebie "ta sama Biblia", ktora zreszta w calosci uwazana jest za cos nieoswieconego?

  •  

   pokaż komentarz

   @miknan: Napisałam, jestem kobietą.

   Oczywiście, to był skrót myślowy; chodziło o konkretne fragmenty odnoszące się do zwierząt, dotyczące np. uboju rytualnego i koszerności. Pochodzą one ze starych, podstawowych i wspólnych dla wszystkich wielkich monoteistycznych religii ksiąg. I nawet, jeśli różnią się w szczegółach i nie są zapisane słowo w słowo identycznie, to w Biblii chrześcijańskiej również można czytać o czynieniu sobie zwierząt poddanymi i o upuszczaniu im krwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: No tak, rozowy pasek, wybacz. Ok, tak ujety skrot myslowy rozumiem

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadam91: Ciebie chyba posrało, że mówisz nam jak żyć, bo tak napisały jakieś dawne ciemniaki w starej książce.
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @kupkesobieciagne: Nigdzie nie napisałem, że masz żyć według jakiejś tam księgi. Jesteś ateistą to żyj jak ateista, jesteś katolikiem to żyj jak katolik.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedz tej krowie okładanej żelaznym prętem po głowie albo świniom rażonym prądem do konwulsji i kopanym

   @to_juz_przesada: świnki powinny dostawać pisemne zaproszenia i jechać do rzeźni limuzyną

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wiesz, że muzułmanie korzystają z tej samej Biblii

   @to_juz_przesada: Nie, muzułmanie korzystają z koranu i hadisów.

   Oczywiście, to był skrót myślowy; chodziło o konkretne fragmenty odnoszące się do zwierząt, dotyczące np. uboju rytualnego i koszerności.

   @to_juz_przesada: Ubój rytualny jest wymogiem w tamtym klimacie a nie religijnym wymysłem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wiesz, że muzułmanie korzystają z tej samej Biblii, tych samych wytycznych i wierzą w tego samego boga, co chrześcijanie wyrzucający psy na autostradzie? I, jak widzimy, tak jedni jak i drudzy traktują te teksty wybiórczo albo całkowicie mają gdzieś.

   @to_juz_przesada: Nie no, ja rozumiem skrót myślowy ale to jest tak skrajne twierdzenie, że aż głupie :p Chrześcijaństwo i Islam to są tak różne wyznania, że ciężko szukać jakichkolwiek podobieństw. Jest to niezaprzeczalnym faktem, że dużo oparli na Starym Testamencie, ale to nie świadczy jeszcze o podobieństwie.

   Pochodzą one ze starych, podstawowych i wspólnych dla wszystkich wielkich monoteistycznych religii ksiąg. I nawet, jeśli różnią się w szczegółach i nie są zapisane słowo w słowo identycznie, to w Biblii chrześcijańskiej również można czytać o czynieniu sobie zwierząt poddanymi i o upuszczaniu im krwi.

   Mam wrażenie, że nie za bardzo rozróżniasz też jak się ma Judaizm do Chrześcijaństwa (Stare Przymierze do Nowego Przymierza), bo te wyznania też są diametralnie różne, pomimo że jedno wywodzi się od drugiego. To są kompletnie różne światopoglądy na każdym szczeblu od pojęcia grzechu, po pojęcie zbawienia itd. No całe fundamenty wiary.

   Teraz jeszcze odrębną sprawą jest to co kto robi, a co WYNIKA z jego religii, a co kto robi POMIMO tego w co wierzy :p

  •  

   pokaż komentarz

   Mam wrażenie, że nie za bardzo rozróżniasz też jak się ma Judaizm do Chrześcijaństwa (Stare Przymierze do Nowego Przymierza)

   @TulipanowyPostumentMelodii: Nie dalej jak wczoraj zapoznawałam się ze stanowiskiem KK odnosnie traktowania zwierząt i jak najbardziej odwołują się do Starego Testamentu i wiadomych fragmentów ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada: Katolicyzm to tylko podzbiór większej grupy zwanej "Chrześcijaństwo", w której są inne denominacje i KKK nie jest najbardziej wymiernym odniesieniem wobec niej :p W każdym razie, jestem ciekaw jakie to są fragmenty. W sensie, jestem naprawdę ciekaw bo nie orientuję się w temacie wytycznych kościelnych, a bardziej opierałem swoje wcześniejsze twierdzenie czysto na Biblii.

  •  

   pokaż komentarz

   Aktywiści podczas trwającego pół roku dochodzenia

   @to_juz_przesada: Napisz jeszcze co to za "aktywiści", bo może się okazać, że to jedna z tych nawiedzonych, skrajnie zj%$#nych organizacji, a wtedy nie warto sobie nawet zawracać głowy tych ich "newsami", bo pewnie 90% z nich to bzdura wymyślona na poczekaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   To tak nasi przodkowie powiedzmy 500 la temu nawet nie obchodzili się ze zwierzyna

   @fraps9800: to ty chyba "bicia" świni kiedyś na wsi nie widziałeś, o traktowaniu zwierząt w transporcie, lisów itp na futro czy kur w klatkach nie wspomnę. Znęcanie się w białych rękawiczkach to nad znęcanie się.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_juz_przesada:

   Ale wiesz, że muzułmanie korzystają z tej samej Biblii, tych samych wytycznych i wierzą w tego samego boga, co chrześcijanie wyrzucający psy na autostradzie? I, jak widzimy, tak jedni jak i drudzy traktują te teksty wybiórczo albo całkowicie mają gdzieś.
   Zwalanie bycia śmieciem na religię to wygodna wymówka i upraszczanie sobie wizji świata.

   Pojechałaś kobieto i się pogrążyłaś. Mówiąc "traktują wybiórczo", miałaś może na myśli chrześcijańską reformację z XVI w? Bo muzułmanie starają się trzymać wiernie czystego tekstu z wczesnego średniowiecza i jakie są skutki, wszyscy widzimy. Muzułmanie uznają stary testament. Uznają Jezusa jako proroka, ale nie Nowy Testament, który miał być sfałszowany przez Żydów. Sympatyczna muzułmanka powiedziała mi, że powiedzieć Syn Boży, to potworne przewinienie u nich, bo Bóg nie może mieć Syna. Ich Bóg także jest bezlitosny. Ich duchowni ZARZUCAJĄ chrześcijanom odejście od zasad Starego Testamentu. Stary Testament obejmuje czasu od czasów Patriarchów, przez opowieści sprzed 2000 lat przed Chrzystusem, przez Kronikę królów żydowskich, tradycje plemion koczowniczych, do Jezusa. Baranki sądzą, że atakują chrześcijaństwo odnosząc się do księgi opisującej czasy przed założycielem chrześcijaństwa. Teraz czekam, aż wkleisz cytat z ewangelii Mateusza :) Nie wolno nam odrzucić Starego Testamentu, bo pokazuje jak rewolucyjna i inna była myśl Chrystusa na tle zwyczajów Starego Testamentu.

   Nie dalej jak wczoraj zapoznawałam się ze stanowiskiem KK odnosnie traktowania zwierząt i jak najbardziej odwołują się do Starego Testamentu i wiadomych fragmentów ¯_(ツ)_/¯
   To się zapoznaj jeszcze raz i poducz czym było tzw. stare przymierze (tego ci bardzo brakuje). Plusujący ciebie również. Tu masz fragment współczesnego prawa kościelnego:

   KKK 2416 Zwierzęta są stworzeniami Bożymi. Bóg otacza je swoją opatrznościową troską (Por. Mt 6, 26). Przez samo swoje istnienie błogosławią Go i oddają Mu chwałę (Por. Dn 3, 57-58). Także ludzie są zobowiązani do życzliwości wobec nich. Warto przypomnieć, z jaką delikatnością traktowali zwierzęta tacy święci, jak św. Franciszek z Asyżu czy św. Filip Nereusz.
   I tak, kościół odnosi się w kontekście starego testamentu (dokładnie 10 przykazań) do zwierząt:nie pożądaj żony bliźniego swego ...ani żadnej rzeczy, która jego jest (jak zwierzę należy do innego człowieka).
   Aha, możesz sprawdzić jak wygląda sprawa schronisk dla psów w świecie chrześcijańskim i państwach islamskich. I sprawdzić, czy przykład firmy, którą wkleiłaś wyżej, jest akceptowany przez nasze społeczeństwo, czy np. nie mają przez to problemów z prawem.

 •  

  pokaż komentarz

  jak człek umar od puk puk w czachę?

 •  

  pokaż komentarz

  Już prędzej obrona konieczna niż MORDERSTWO

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna