•  

  pokaż komentarz

  Ciekawy jestem czy ci ludzie co siedzą na widowni też tak klaszczą jak sprzedawca im pokazuje świeżutką kaszankę na mięsnym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   J..I

   +227

   pokaż komentarz

   @krystian87: Na podstawie nick'u w chwili premiery iPhona byłeś już rok/dwa po maturze ( lub w podobnym wieku ) pamiętasz jaki miałeś wtedy telefon? Pamiętasz co to WAP?

   To co pokazano wtedy było rewolucyjne.

  •  

   pokaż komentarz

   @JRtI: Czy ja wiem, przecież już wtedy istniały te zajebiste Nokie N

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz_uchciok: Pamiętam te Nokie N ze zj!!#nym wolnym symbianem. Telefon był non stop podłączany do kompa żeby coś zgrać.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystian87: @JRtI: @tomasz_uchciok: @gc89: Jak dla mnie największym atutem iPhone'a był ekosystem. W czasach rozdarcia między Symbianem trącącym myszką, a nieintuicyjnym Windows Mobile zredefiniowali interfejs i funkcjonalność. W końcu dostaliśmy wygodny system szyty na miarę możliwości nowej generacji urządzeń mobilnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawy jestem czy ci ludzie co siedzą na widowni też tak klaszczą jak sprzedawca im pokazuje świeżutką kaszankę na mięsnym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @krystian87: trochę powiało ignorancją, bo usunięcie wszystkich przycisków fizycznych, tak aby każda aplikacja mogła wyświetlić swoje oraz taka głupota jak przewijanie palcem listy była naprawdę rewolucyjna.

   Większość osób uważała to za oczywiste, a mimo to nikt wcześniej na to nie wpadł. Reszta producentów w tym czasie nadal nawigowała joystickiem albo poprzez przesuwanie scrollbara rysikiem. Można wiele złego mówić o Apple, ale jak widać te rozwiązanie jest po 10 latach używane we wszystkich urządzeniach dotykowych.

   Chodzi dokładnie o ten moment:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @rothenburg-vw: tak samo powiększanie zdjęć dwoma palcami..teraz to jest oczywiste dla wszystkich, wtedy to była zupełna nowość. fajnie się to teraz ogląda a to tylko 10 lat temu

  •  

   pokaż komentarz

   @rothenburg-vw: nie wiem co w tym rewolucyjnego (przewijanie za pomocą gestu). Konkurencja posiadała podobne rozwiązania. Przykładowo HTC Touch z tamtego okresu. Apple potrafi(ło) jedynie ładnie opakować i sprzedać coś, co już istniało od dawna.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @rothenburg-vw: nie wiem co w tym rewolucyjnego (przewijanie za pomocą gestu).

   @Erus:

   TouchFLO 3D debuted in 2008 on the HTC Touch Diamond. Early updates removed many of the animations to increase the perception of speed.[11][12] Since then, it has been altered several times:

   At Macworld 2007 (January 8–12), Steve Jobs introduced the iPhone mobile device

   Wow, HTC pokazało przewijanie pół roku po konferencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Apple potrafi(ło) jedynie ładnie opakować i sprzedać coś, co już istniało od dawna.
   Pokaż mi te rozwiązania istniejące od dawna (czyli przed rokiem 2007)

  •  

   pokaż komentarz

   @rothenburg-vw: ciężko znaleźć filmik sprzed 10 lat na yt xD W każdym razie sam Windows Mobile, bodajże od wersji 5, posiadał taki feature (a przynajmniej w przeglądarce).

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętam te Nokie N ze zj!!#nym wolnym symbianem

   @gc89: miałem N95 8 GB. Może nie była najszybsza, ale nie była też jakoś mega wolna. Na tamten czas była super, miała wszystko co potrzebowałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @rothenburg-vw: IMB i Sun miały przesuwalne touch screeny we wczesnych latach 90. Z tego co kojarze CERN pracował nad tym już w na początku lat 70 albo wtedy zaczął produkować pierwsze ekrany dotykowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erus: na powyższym filmie masz symulację działania systemu, a uwierz mi Windows Mobile nie był systemem dotykowym dla palca ręki, nie mówiąc o multi touch. Palcem nie dawało się tego obsługiwać. Miałem takie urządzenie od HP z WM w 2007 z rysikiem do obsługi i jak znajomy pokazał mi iphona 1, którego sobie przywiózł, to nie mogłem uwierzyć jak działał dotyk, to urządzenie ze względu na użyteczność biło wszystko co wtedy było w sprzedaży.

  •  

   pokaż komentarz

   ciężko znaleźć filmik sprzed 10 lat na yt xD

   @Erus: a to ciekawe bardzo co piszesz, bo tutaj np. filmik sprzed 129 lat, z 1888:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @kkrycha: no tak. Windows Mobile nie był przyjazny dla palca, bo być nie musiał. Wtedy stosowano głównie ekrany rezystancyjne, które co prawda były dokładniejsze, jednak wymagały użycia rysika i nie posidały multitouch :(

  •  

   pokaż komentarz

   te zajebiste Nokie N

   @tomasz_uchciok: Haha, pamiętam ten łabędzi śpiew Nokii, czyli model N95, nawet miałem ten szajs. Wielki ekran bez dotyku, toporna obsługa, klawiatura alfanumeryczna i do tego przesuwanie kursora wbudowany joystickiem. Koszmar.
   Apple wzięło istniejące technologie i stworzyło z nich coś co się dało wygodnie obsługiwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba wtedy wydawały mi się być zajebiste :///

  •  

   pokaż komentarz

   @Erus: @rothenburg-vw: To nawet nie chodzi o to kiedy wyszedł ten htc, tylko jak to działało. Jeden kolega chyba w 2009 kupił sobie htc touch diamond czy jakoś tak bo "iphone taki ograniczony itp.". Sprzedał po kilku dniach. Ten touch to był śmiech na sali w porównaniu do iP, 15fps i nie zawsze załapał - po prostu tagedia. A iphone miał tą naturalną inercję przewijania.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz_uchciok: Do tego pamiętam reklamy tego kloca, obiecywały jakieś doznania multimedialne. W praktyce po załadowaniu pliku wideo zawsze się coś kaszaniło, jak już się uporałeś z kodekami to i tak dźwięk był często przesunięty względem obrazu. Zarządzający nokią spektakularnie wtedy rozminęli się z oczekiwaniami rynku i kompletnie nie wykorzystali istniejących technologii w użyteczny dla klienta sposób.

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   Apple potrafi(ło) jedynie ładnie opakować i sprzedać coś, co już istniało od dawna.

   @Erus: To zarzut? To przecież podstawowa zdolność, której nigdy nie zdobędzie 95% firm. Dobrze zaprojektować i dobrze sprzedać. Tej zdolności nie miały nawet giganty. Np. HP iPAQ przez lata wyglądał jak zmniejszony Windows 3.1, do którego funkcje mobilnej komunikacji trzeba było doczepiać modułami. Nikt w HP nie wpadł na to by zrobić coś rewolucyjnego, stworzyć całego środowisko systemowe, aplikacyjne i zaorać rynek. Wszyscy męczyli się z rysikami i czujnikami dotyku, które nawet z tymi rysikami (zwykłym plastikowym patykiem) miały problem.

   Apple wiele nauczyło o rynku samych siebie i innych. Dobry projekt, dbałość o szczegóły, rozbudowane zaplecze, które też powinno przynosić dochody. Ekosystem, coś co pozwala urządzeniom żyć, a w dodatku jeszcze bardziej wiąże z klientem. Co starał się zrobić Microsoft jeszcze nie tak dawano? Tworzył ekosystem. Co robili inni producenci? To samo. A że im nie wyszło... no cóż.

   Apple chce zarobić najwięcej jak się da, więc wkładają 200% w projekt i wykonanie. Rozwój urządzeń i dokładanie dobrze zrobionych (nawet dawno znanych) funkcji delikatnie nakłania ludzi by kupowali nowe urządzenia. Gdy reszta firm, by zarabiać, musi ścigać się w produkcji całej gamy urządzeń różnych klas, Apple robi od czasu do czasu nowy model tego samego urządzenia. Resztę pieniędzy zarabiają aplikacje, multimedia i usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @hades9: tak, to zarzut. Dlatego że Apple pod względem technologii oraz rozwiązań nie wnosi nic nowego. Po prostu potrafi(ło) doskonale przeanalizować rynek, skopiować mnóstwo fajnych rozwiązań i wpakować do swojego produktu, który następnie doskonale rozreklamowali.
   To nic złego, prawda?
   No nic, pod warunkiem że po wyrobieniu pozycji na rynku nie zaczynasz patentować wszystkiego jak leci, w tym nie swoich rozwiązań oraz prostych kształtów, utrudniając za wszelką cenę działania konkurencji, a przy okazji rozwój technologii. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Wtedy stosowano głównie ekrany rezystancyjne, które co prawda były dokładniejsze, jednak wymagały użycia rysika

   @Erus: dla precyzji może się przydawał, ale na pewno nie wymagały rysika

  •  

   pokaż komentarz

   @boho: ok, paznokieć też mógł się nadać. Opuszek był skrajnie nieprecyzyjny.

  •  

   pokaż komentarz

   skopiować mnóstwo fajnych rozwiązań i wpakować do swojego produktu, który następnie doskonale rozreklamowali.

   @Erus: Ale mniejsze lub większe rozwiązania techniczne są kopiowane na prawo i lewo przez wszystkich. Problem w tym, że wiele z nich nie jest umiejętnie zaprojektowanych i sprzedanych. Dotykowy ekran (na rysik) mieliśmy w 1992 roku w mobilnym urządzeniu Apple Newton. I co z tego? Apple nie potrafiło wtedy tego sprzedać.

   Poza tym te "fajne rozwiązania" to często jedynie detale całości i w wielu urządzeniach innych producentów często występują jako jedyny "ficzer" najczęściej nie pasujący do całości. Apple zrobi to samo, na dodatek połączy z całą gamą innych cech, dobrze to obuduje by było użyteczne i wydajne. Chcesz zarzucić komuś, że efektywnie eksploatuje pomysły? Równie dobrze możesz powiedz naturze by przestała powielać pomysł opierania życia na węglu.

   No nic, pod warunkiem że po wyrobieniu pozycji na rynku nie zaczynasz patentować wszystkiego jak leci, w tym nie swoich rozwiązań oraz prostych kształtów, utrudniając za wszelką cenę działania konkurencji, a przy okazji rozwój technologii. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @Erus: Jeśli patentowane przez Apple bryły komuś utrudniają rozwój, to znaczy, że nie ma nic do zaproponowania i sam chciał podążać w podobnym kierunku (a może zwyczajnie kopiować). Apple ma swoje za uszami, ale tłumaczenie braku własnego rozwoju patentami jakiś brył czy kształtów interfejsu jest słabe.

  •  

   pokaż komentarz

   @hades9:
   Nie mam bólu dupy o to, że Apple eksploatuje czyjeś pomysły, a o to że traktuje się ich jako wielkich odkrywców/wynalazców, którymi nie są, wręcz przeciwnie.
   Bryła była przykładem tego, do czego są w stanie się posunąć jako troll patentowy.
   Chodziło mi raczej o m.in. długie batalie z Samsungiem. Nie bez powodu Google kupiło Motorole.

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętasz co to WAP?

   To co pokazano wtedy było rewolucyjne.

   @JRtI: Trzeba przyznać że Apple z pierwszym iPhonem wyprzedziło konkurencję. Gdzieś tam rodził się Android, ale oni pierwsi wyszli z konkretnym produktem, który zainicjował albo przynajmniej napędził nowy trend w czasach gdy telefony nadal działały na okropnym Symbianie. Kolejne iteracje również wprowadzały jakieś nowe rozwiązania.
   Trzeba jednak przyznać, że każda kolejna wersja przynosi coraz mniej nowości a coraz więcej rozwiązań, które konkurencja już zdążyła wdrożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawy jestem czy ci ludzie co siedzą na widowni też tak klaszczą jak sprzedawca im pokazuje świeżutką kaszankę na mięsnym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @krystian87: Jeśli rzeźnik i kaszanka robiłby na nich takie wrażenie

  •  

   pokaż komentarz

   @JRtI: jedyną rewolucją jaką iphone wprowadził było zastąpienie rysika palcem. Niby mała zmiana a jednak przełom. Kłamstwem jest jednak nazywanie iphona pierwszym smartfonem bo urządzenia z windowsem już były potężne ... tylko bez rysika do kitu.

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89: symbian to był gniot. Nokia N8 to gniot przez duże G. Ciężko było cokolwiek na nim zrobić - ustawić. Już Windows Mobile działa lepiej. Zresztą co tu gadać. Symbian padł bo był gniotem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @zarowka12: ta nokia była zajebista i miała zajebistą jakość dźwięku :)

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: był jeszcze taki telefon, nie pamiętam marki, który pod ekranem miał taki obrotowy wałeczek. jak się po nim jechało palcem, to przesuwało się okienko selekcji na niedotykowym wyświetlaczu. a naciśniecie wałeczka robiło za Enter. to było fajne.
   a co do dotyku i telefonów z klawiszami, to pamiętam, że klawisze miały jedną zaletę - można było smsy pisać pod stołem, bez patrzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam bólu dupy o to, że Apple eksploatuje czyjeś pomysły, a o to że traktuje się ich jako wielkich odkrywców/wynalazców, którymi nie są, wręcz przeciwnie.

   @Erus: Ale to już zależy od klientów. Widzą produkt, który spełnia ich oczekiwania, niekoniecznie te techniczne. Ich znajomi o nim marzą z jakiegoś powodu (czasami nawet stricte technicznego). Więc co mają uważać? Skoro Apple znajduje klientów, pewnie jest lepsze i pewnie powynajdowało te wszystkie cuda. Zresztą to mało istotne. Apple jest "emejzing" i to ludziom wystarcza. Nie wchodzą w detale, mają ważniejsze sprawy. To moja próba wyjaśnienia tego fenomenu. Na pewno znajdzie się coś do dodania, ale nie warto się tym ekscytować.

   Patrząc na rynek, mimo wszystko to jednak Apple pierwsze poskładało klocki do kupy w wydajne, eleganckie środowisko. Urządzenia, oprogramowanie, deweloperzy, klienci. Wszystko okraszone minimalistycznym designem i prostym interfejsem (skrolowanie listy utworów tak naturalne jak przesuwanie kartki papieru??? nikt wcześniej nie przebił się z tym pomysłem). Łatwa dystrybucja oprogramowania i proste kupowanie oraz dużo darmowych użytecznych rzeczy by ludzi przyciągnąć. Reszta producentów nie miała i nadal nie ma szans na żadne innowacje w tej skali. Potrafiła robić wyłącznie sprzęt i nie łączyła tego z oprogramowaniem, deweloperami i klientami. Produkowali kolejnego "NowegoSprzęta 9XR 515C" i klient miał się cieszyć, że dostanie kolorowy ekran, albo zajefajną klapkę.

   Bryła była przykładem tego, do czego są w stanie się posunąć jako troll patentowy.

   @Erus: Ale to jest USA. Patent dla nich jest jedną z form kontroli swojej pozycji, a czasami nawet narzędziem do zarabiania. Ale tylko narzędziem. Apple nie jest głupie i nie odda pola. Patent jest wpisany w ich rynek i skoro na nim działają to korzystają z tego narzędzia. Każda inna firma zrobiłaby to samo. Inny scenariusz nie jest możliwy. To tak jakby liczyć na dobre serce np. fotografa, że odda nam swoje zdjęcia za darmo w pełnej rozdzielczości nie chroniąc swoich praw. Jeśli może dodać jakieś zabezpieczenie to tak uczyni. Straty są nieakceptowane.

   Chodziło mi raczej o m.in. długie batalie z Samsungiem. Nie bez powodu Google kupiło Motorole.

   @Erus: Batalie prawne to chleb powszedni i narzędzie do osiągnięcia pozycji lub pieniędzy. Z tego właśnie powodu korporacje się procesują lub kupują oddziały firm siedzących w branży. Mniejsze znaczenie ma kto zostanie uznany za wynalazce kolejnej drobne funkcyjki. Chodzi o efektywność i zysk.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystian87: trochę powiało ignorancją, bo usunięcie wszystkich przycisków fizycznych, tak aby każda aplikacja mogła wyświetlić swoje oraz taka głupota jak przewijanie palcem listy była naprawdę rewolucyjna.

   Większość osób uważała to za oczywiste, a mimo to nikt wcześniej na to nie wpadł.

   @rothenburg-vw: Sony Ericsson P800 wrzesień 2002, czyli niemal 5 lat przed iPhonem

  •  

   pokaż komentarz

   @rothenburg-vw: Sony Ericsson P800 wrzesień 2002, czyli niemal 5 lat przed iPhonem

   @malyco: przecież tam przewijało się kółkiem z boku obudowy

   3:49 na filmie poniżej

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: Taki manipulator miało kilka telefonów (pierwszy raz obrotowy "jog" widziałem chyba w jakimś sony ericsson przedpotopowym albo nawet philipsie), ale najlepiej pamiętam Nokię 7110 (choć pewnie głównie przez mechanizm sprężynowy).
   To porównianie fajnie się czyta, szczególnie chwalenie głośniczków stereo i faktu słuchania bez słuchawek. Zdaje się, że ten bezsensowny "ficzer" pojawił się w iPhone 7, co pokazuje, że obecnie apple ma problem z innowacyjnością i dodaje bezsensowne pierdoły jak nokia dekadę temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: ja chyba widziałem ten. nie pamiętam, bo bardziej interesowała mnie panna, która go miała. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @zarowka12: Pamietam ten model to było moje marzenie ahh... wspomnienia

  •  

   pokaż komentarz

   przecież tam przewijało się kółkiem z boku obudowy

   @rothenburg-vw: Jak sam napisałeś sposób przewijania to drobiazg. Wygodny, ale wciąż tylko drobiazg będący naturalną pochodną zwiększeniu ekranu. Najistotniejszą zmianą było usunięcie przycisków dające większy ekran, a to nie był rewolucyjny pomysł apple... W przypadku SE P800 kółko wynikało z niskiej rozdzielczości ekranu, kiepskiego dotyku i wciąż niewielkiego rozmiaru, ale to już kwestia 5 lat różnicy, czyli wieczności w świecie elektroniki lat 00's.

 •  

  pokaż komentarz

  A teraz innowacyjność polega na usuwaniu gniazda słuchawek...

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2 Steve Jobs zmarł to i dobre pomysły się skończyły.

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: Usunięto je po to by po 2-3 latach mogły triumfalnie powrócić jako innowacyjne rozwiązanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: Wszystkim niestety się nie dogodzi. Dla wielu użytkowników gniazdo słuchawek już nie jest potrzebne, bo słuchawki bezprzewodowe zaczynają rozpychać się na rynku i w końcu nadejdzie taki moment, że słuchawki z jackiem, przynajmniej przy telefonie, będą w mniejszości. Ja sam zainwestowałem w bezprzewodowe i jestem z nich bardzo zadowolony i nie mam już potrzeby używania jacka w telefonie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawpawe ja osobiście nikogo takiego nie znam, a tego rozwiązania bronią tylko jacyś psychofani Apple lub ziaomi, używając durnych argumentów że Hur dur to przyszłość albo o tym bym se kupił przejściówkę, tak jakbym miał biedasamsunga solid a nie lux smartfona

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz_uchciok: To, że nie znasz nikogo takiego nie oznacza, że wszyscy są niezadowoleni z takiego rozwiązania ;-) Ja mam wciąż powiększającą się ilość znajomych, którzy przechodzą na bezprzewodówki - i nie są to jedynie użytkownicy iPhone. Jak dla mnie rozwiązanie bezprzewodowych słuchawek jest bardzo wygodne i z chęcią z niego korzystam, niezależnie od producenta telefonu. Czy to Apple czy Samsung nie ma gniazda jack, nie będzie mi go jakoś szczególnie brakowało. Oczywiście nie mówię o jakichś audofilskich słuchawkach, bo tam to już jest inna bajka, ale audiofilskie słuchawki do słuchania muzyki z telefonu to chyba mija się z celem :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @pawpawe no ja w sumie to nie widzę sensu bo usunięcie jednej dziurki niczego specjalnego nie daje, a tylko sprawia kłopoty ludziom którzy z różnych przyczyn nie chcą korzystać ze słuchawek bezprzewodowych

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz_uchciok: Daje więcej miejsca na inne podzespoły w sprzęcie, w którym i tak wszystko jest upchane :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @pawpawe: a ja nie mam potrzeby ładować. dla mnie to bardziej upierdliwe niż wtykanie jacka.

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2 daj 3 czy 5 lat. Znikna z kazdego flagowca.

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystkim niestety się nie dogodzi. Dla wielu użytkowników gniazdo słuchawek już nie jest potrzebne

   @pawpawe: właśnie się dogodzi. Przecież tym, którym to gniazdo nie jest potrzebne, w niczym nie przeszkadzało. Pozostawienie go zadowalało by obie grupy.

   Daje więcej miejsca na inne podzespoły w sprzęcie, w którym i tak wszystko jest upchane

   Jakie fajne podzespoły weszły w miejsce tego gniazda? Co klient zyskał?

  •  

   pokaż komentarz

   Usunięto je po to by po 2-3 latach mogły triumfalnie powrócić jako innowacyjne rozwiązanie.

   @Masson: wątpię, chodzi o to, żeby Apple mogło sprzedawać swoje własne, opatentowane rozwiązania, plus patenty innym firmom na wypuszczanie licencjonowanych gadżetów. W obecnej sytuacji Apple kosi dodatkowe siano, na standardowego audio jacka patentu nie dostaną.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawpawe:
   @tomasz_uchciok: Widziales co jest w miejscu jacka? Kawalek plastkiku, ktory niby ma sluzyc jako regulacja cisnienia w urzadzeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Uzywam praktycznie calego ekosystemu Apple, wlacznie z macbookami i brak jacka mi autentycznie przeszkadza - wiele osob jak ja zainwestowalo np. w dobre Car Audio, gdzie samo radio jest warte tyle co telefon, a nie ma bluetootha, tylko auxa. Jezeli chcesz posluchac muzyki i ladowac jednoczesnie telefon, to musialbys sie bawic w choinkę przejsciowek w samochodzie. (powodzenia z bateria przy korzystaniu z nawigacji i sluchaniu jednoczesnie muzyki)

   Z tego wzgledu nie zmienilem na nowego iPhone.

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: Mnie teraz mega ciekawi co się stanie z rynkiem smartfonów. Na obecną chwilę wszyscy jadą bez jakichś większych rewelacji, rynek kostnieje. Czy teraz Apple jakoś ogarnie temat i powróci do tej swojej innowacyjności czy będziemy w końcu mieli początek końca sławy smartfonów tego producenta? Oczywiście finansowo jest obecnie tip top, ale jak długo będzie to trwało? Czy pojawi się jakiś zupełnie nowy producent, który złamie ten zastój?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dla mnie rozwiązanie bezprzewodowych słuchawek jest bardzo wygodne i z chęcią z niego korzystam, niezależnie od producenta telefonu

   @pawpawe: No i widzisz, kupujący np. Samsunga mają wybór, mogą korzystać z tego lub tego. Kupujący iPhone'a mają narzucone.
   To gniazdo nikomu tak naprawdę nie przeszkadzało. Oczywiście za parę lat, JEŚLI słuchawki bezprzewodowe wyprą przewodowe, bo rozsądne będzie to gniazdo usunąć. Na razie jest to bez sensu. A wątpię żeby wyparły, bo są dostępne od lat i jakoś wciąż nie są żadnym standardem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: ja dokładnie z tego powodu musiałem kupić po zmianie na iPhone 7, zestaw Bluetooth z auxem

  •  

   pokaż komentarz

   @Saper86: Mnie kusi takie radio pioneera z dotykowym wyswietlaczem i apple car play ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz_uchciok: To, że nie znasz nikogo takiego nie oznacza, że wszyscy są niezadowoleni z takiego rozwiązania ;-) Ja mam wciąż powiększającą się ilość znajomych, którzy przechodzą na bezprzewodówki - i nie są to jedynie użytkownicy iPhone. Jak dla mnie rozwiązanie bezprzewodowych słuchawek jest bardzo wygodne i z chęcią z niego korzystam, niezależnie od producenta telefonu.

   @pawpawe: niestety, bezprzewodówki mają kilka bardzo poważnych wad:
   1. konieczność ładowania, o tyle upierdliwa że nawet nie wiadomo ile baterii zostało. Już wystarczająco mnie wkurza, że muszę pamiętać o ładowaniu zegarka.
   2. Gorsza jakość dźwięku i opóźnienia - to drugie dość wkurzające przy materiałach video
   3. Łatwiej zgubić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: mnie też kusiło, a skończyło się na xiaomi + wtyczka do zapalniczki z ładowarką, bluetoothem, mikrofonem i transmitterem FM + normalne radio. i już mnie nic nie kusi. transitter ma guziczek start/stop/odbierztelefon i działa jak zestaw głośnomówiący + granie muzyki /audiobooków na radiu... i już bym się nie zamienił. nie za te pieniądze, których chce Apple. ツ

  •  

   pokaż komentarz

   @enron korzystałem przez jakiś czas ze słuchawek BT, zanim to u Apple zostało modne, lecz wróciłem do zwykłych. Zdecydowały punkty 1 i 2.

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: Niestety jakość transmitterów FM pozostawia wiele do życzenia.
   Wiesz, Xiaomi jak dla mnie nie jest zle - naprawde ladne, dobrze wykonane i z tego co widzialem - relatywnie plynne i bezproblemowe telefony . Niestety, ja osobiscie nie mógłbym się wrócić ponownie do Androida - gesty, przyzwyczajenia, "Apple Continuity" - udogodnienia zwiazane z posiadaniem kilku urzadzen tej firmy ; no niestety to wszystko dla mnie to przekreśla Xiaomi.
   Nie mowiac juz o tym, ze cala rodzina korzysta z Apple, a wiec sporo korzystamy z iMessage, Facetime, etc.

  •  

   pokaż komentarz

   nikogo

   @pejczi: na serio ??
   Moja rodzina również jest cała w Apple i korzystasz na serio z iMessage ?
   Janostatnio chyba z 1 rok temu jak zamiast whatsuppem to wysłałem imessegem

  •  

   pokaż komentarz

   @vici: No z mamą rozmawiam np. przez imessage, bo dla niej ciezko jest ogarnac kilka komunikatorow, a tak to ma wszystko w wiadomosciach :D

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: rozumiem to. z moich znajomych nikt, kto wszedł w Apple, już nigdy nie wrócił. z jednym wyjątkiem, ale tylko na chwilę, bo rozpieprzył USB - nie wiedział, że wtyczka pasuje tylko w jedną stronę.
   ale nie wracają nawet ci, którzy twierdzą, że nie będą płacić za applową chmurę i kombinują gdzie by tu trzymać fotki.

  •  

   pokaż komentarz

   @enron: 1. Moje trzymają 8 godzin, więc nawet dają radę. No ale fakt, trzeba ładować ;-)
   2. Też się bałem tego na początku, ale jak się kupi w miarę dobre słuchawki, to jakość jest zadowalająca. Opóźnień nie zauważyłem.
   3. No to fakt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: No wlasnie to jest cala magia Apple - te telefony maja duzo wad, ale tez na tyle duzo zalet, ze ciezko sie przerzucic na co innego . Jak ktos juz raz wejdzie w to, to juz raczej nie wroci - przez wiele lat bylem zagorzalym androidowcem (i to raczej wyzsza polka cenowa) , a i tak nie sadze bym w najblizszej przyszlosci wrocil na Androida.

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: @frytex2: telefon jest Ok
   Ale iMac mnie denerwuje
   Prawie żadnych gier nie można wiem zainstalować
   Wiem powiecie ze modna kupić konsole lub parallelsa, ale po co?
   I wkurza mnie włączanie tego komputera prawie 5 minut jak już wszystko się załaduje
   Ma plusy ale sa sprawy które można tylko na windowsie zrobić bo nie ma wersji na imaca, wiec by mieć imaca musisz również mieć windowsa

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2 Steve Jobs zmarł to i dobre pomysły się skończyły.

   @bobbb: Przecież to jego pomysł jeszcze za życia

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: ja zostanę jestem przy 6 ale wyższego modelu już bym nie kupił z powodu braku wyjścia na słuchawki
   To był ich największy błąd

  •  

   pokaż komentarz

   @vici: No nie wiem, ja korzystam z Macbooka i nie mialem nigdy lepszego laptopa. W tym iMacu pewno masz zwykly HDD , a nie SSD, wiec nie dziwne ze wolno ci sie odpala. Dostalby drugie zycie na ssd.
   W gry nie gram, ale jakby mnie naszla ochota to zawsze mam obok stacjonarke dosyc mocna i winde na niej.
   Na macbooku mam oczywiscie parallelsa, ale to tylko po to zeby miec MS Accessa (smiech na sali ze nie nie ma go w pakiecie office na MacOS)...

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: ale widzisz trzeba kombinować by działał ten komputer
   Albo jak mam plik Pages już mi to trochę kłopotów przysporzyło, bo przy wysyłce zapomniałem go na plik worda zamienić i przez to ktoś nie mógł go odczytać

  •  

   pokaż komentarz

   @vici: No zazwyczaj dajesz zapisz jako albo eksportuj jako ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @enron: 1. Moje trzymają 8 godzin, więc nawet dają radę. No ale fakt, trzeba ładować ;-)

   Jak używałem słuchawki BT (do rozmów, muzycznych wtedy nie było albo były w chorych cenach) to mnie szlag trafiał gdy w najbardziej potrzebnym momencie zabrakło mocy. A żeby naładować to nigdy nie miałem głowy... Koniec końców w aucie mam już radio z BT, a poza autem korzystam ze zwykłych słuchawek które działają zawsze :)

   2. Też się bałem tego na początku, ale jak się kupi w miarę dobre słuchawki, to jakość jest zadowalająca. Opóźnień nie zauważyłem.

   Ja słyszę bardzo wyraźną różnicę na minus gdy w samochodzie puszczam muzykę z telefonu przez BT w porównaniu do tego gdy podłączę bezpośrednio do radia - aż płakać się chce chwilami, i to nie ze wzruszenia...

   3. No to fakt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @pawpawe: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: wiem ze eksportuj jako
   Tylko pliki mam zapisane w pages i nie jak muszę coś wysłać i biorę godz folderu dokumenty często zapominam go zamienić
   Widzisz dla ciebie to nie problem a mnie takie małe rzeczy wkurzają

  •  

   pokaż komentarz

   @vici: No to zainstaluj normalnego Office for Mac :D

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: i widzisz, wszędzie problemy
   Czemu ja muszę się dostosowywać do komputera a nie komputer do mnie

  •  

   pokaż komentarz

   @vici: Na Windowsie bazowo nie otworzysz plikow office (docxow ani nic)- tak samo musisz zainstalowac soft.
   To tak jakbys sie fochal na libre office ze nie zapisuje ci docelowo w docxie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi
   @Saper86 Jak to takie drogie radio to pewnie masz usb albo SD wiec jaki problem? Wrzucasz muze na nosnik i sluchasz w aucie. Mam taki fajny pendrive USB-miniUSB wpinam go do telefonu sciagam muze, kopiuje na pendrive, wpinam do radia i slucham. Jak chce posluchac np youtuba czy Spotify na glosnikach to mam Xiaomi Roidmi, ktory ma jeszcze 2 gniazda ladowania i zestaw głośnomówiący.

  •  

   pokaż komentarz

   @pejczi: akurat w LO można ustawić docelowy format na docx... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaiser_Soze: w moim wypadku mam zwykle fabryczne radio volvo z wyjsciem aux. Poza tym nie po to płace za Spotify, żeby piracić muzykę i ja zgrywać na pendrive, żeby podpinać go pod usb, pod wyimaginowane wejście w radio (nawet gdybym miał wejście na usb, to cała ta operacja jest strata czasu). W ip6 podpinalem się pod kabel aux i osobno mogłem ładować tel pod lightningiem. W ip7 miałem albo ładowanie, albo słuchanie muzyki na aux po użyciu przejściówki. W końcu zdecydowałem się na zakup przejściówki umożliwiającej jednoczesne ladowanie tel i podpięcie jacka, ale przejściówka lubiła płatać figle. Stanęło na zestawie Bluetooth od Sony za 350 golda :/

  •  

   pokaż komentarz

   @vici: u mnie wszyscy, ktorzy maja iphony korzystaja z imessage. Po pierwsze wygoda, bo jak ktos jest poza zasiegiem internetu dostanie to jako smsa, po drugie integracja z facetime.

  •  

   pokaż komentarz

   @blinxdxb:imessege jest przestarzaly a po drugie nie wszyscy maja imessage
   znam bardzo duzo ludzi ktorzy maja iphone lecz nikt z tego nie korzysta
   chyba nie ma nic lepszego od whatsuppa

  •  

   pokaż komentarz

   @vici: WhatsApp jest u mnie zablokowany jeśli chodzi o dzwonienie, poza tym każdy, kto ma iphone pisze ze mną właśnie w iMessage, bo też od razu na maku się wyświetla i można pisać bez logowania się i skanowania qr.

  •  

   pokaż komentarz

   @blinxdxb: na maca ściągnęłem whatsuppa
   Chce ci się bawić na pisanie na osoby które maja iosa i na te którego tego systemu nie maja
   Ja wole wszystko mieć w jednym miejscu
   I jeszcze w Whatsup masz czaty grupowe

 •  

  pokaż komentarz

  Przez cały ten czas miałem na to wyj!?#ne a smartfona nie potrzebuję do tej pory. I jak teraz patrzę na młodzianów którzy bez srajfona nie potrafią się nawet obyć w restauracji czy barze to mi się płakać chce - siedzą puste w środku klony i zamiast pogadać gapią się w ekrany tych małych gówien jak zombie, żałosne czasy.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie zastanawia jedno - jak to możliwe, że za czasów Jobsa praktycznie nie nie było wiadomo do samej premiery, jaki produkt, jak będzie wyglądał, co to będzie, jakie innowacje itd... a teraz wszystko wiadomo duuużo wcześniej przed premierą

  źródło: fm.cnbc.com

  •  

   pokaż komentarz

   @bobbyjones: sztuka marketingu się rozwinęła. Udostępnianie informacji przed premierą (otwarcie albo w "wyciekach") nakręca zainteresowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bobbyjones: tak mi się wydaje, z dużym napięciem czeka się na coś jeśli wiesz co to jest, jakie ma cechy, wiesz że spełnia jakieś oczekiwania i rozwiązuje jakieś problemy, chcesz teraz zobaczyć to na własne oczy, przekonać się, dowiedzieć się o nieznanych jeszcze szczegółach i dostać zabawkę w swoje ręce.

   Z drugiej strony jeśli wiadomo tylko tyle że "to będzie coś nowego", to trudno powiedzieć czy w ogóle cię zainteresuje. No, chyba że stoi za tym jakaś osobowość czy przedsiębiorstwo znane z interesujących rzeczy (jak apple i Jobs), ale nawet wtedy takie budowane samą marką napięcie działa co najwyżej raz na jakiś czas i tylko jeśli poprzednio publika się nie zawiodła.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie zastanawia jedno - jak to możliwe, że za czasów Jobsa praktycznie nie nie było wiadomo do samej premiery, jaki produkt, jak będzie wyglądał, co to będzie, jakie innowacje itd... a teraz wszystko wiadomo duuużo wcześniej przed premierą

   @bobbyjones: może inaczej, wiadomo że nic nowego nie wymyślą ^^

  •  

   pokaż komentarz

   jak to możliwe, że za czasów Jobsa praktycznie nie nie było wiadomo do samej premiery, jaki produkt, jak będzie wyglądał, co to będzie, jakie innowacje itd...

   @bobbyjones: To nie do końca tak, przed premierą pierwszego iphona też były wycieki, tutaj można prześledzić ich całą historię: LINK a na np. na macrumors.com zobaczyć możemy zdjęcia oryginalnego iphona które pojawiały się w internecie jeszcze przed premierą.

  •  

   pokaż komentarz

   a teraz wszystko wiadomo duuużo wcześniej przed premierą

   @bobbyjones: pomiędzy ogłoszeniem pierwszego iPhona, a początkiem sprzedaży minęło prawie 6 miesięcy. Teraz mijają mniej niż dwa tygodnie. W ciągu pierwszego miesiąca sprzedają się dziesiątki milionów telefonów, więc musisz uruchomić masową produkcję miesiące przed ogłoszeniem nowego telefonu. Masowa produkcja w jakichś Chinach albo Tajwanie bardzo ułatwia wycieki, w porównaniu do sytuacji, gdzie o telefonie wie tylko iluś inżynierów i pracowników Apple.

  •  

   pokaż komentarz

   @bobbyjones: niestety, ale to prawda. Miał charyzmę i pomysły. Aktualna ekipa tego kiedy posiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @bobbyjones: Jobs ponoć surowo karał ludzi za jakiekolwiek przecieki. Pprócz zwolnień można było liczyć nawet na sprawę w sądzie i odszkodowania. Ogólnie do pracowników był niezbyt przyjaźnie nastawiony. Każdy miał robić wszystko jak najlepiej i błędy nie były tolerowane.
   Teraz mamy ciepłą kluchę Tima, który jest grzeczny miły, błędy toleruje, a ludzi nie kara za wycieki. Dlatego mamy sytuację jaką mamy.
   Tak z ciekawostek, Jobs przymykał oko na Jailbreak. Niby walczył z tym, ale nie do końca chciał się tego pozbyć, bo widział ile pomysłów mają ludzie ze sceny moderskiej i że wiele z nich faktycznie można użyć (paradoksalnie większość podkradło Google w Androidzie:P). Cook natomiast walczy z łamaniem zabezpieczeń na serio, przez co scena moderska od kilku lat ledwo zipie, a od roku jest praktycznie martwa - przekłada się to na brak innowacyjnych pomysłów zarówno ludzi z zewnątrz, jak i samego Apple, które mimo wszystko najlepsze jest w udoskonalaniu cudzych wynalazków.

 •  
  J..I

  +84

  pokaż komentarz

  @bobbyjones piękna prezentacja. Widziałem kilkanaście razy w ostatnich latach.
  A pomyśleć, że software jeszcze wtedy tak kulał, że po odtworzeniu muzyki telefon się wieszał.
  Na każdy etap prezentacji miał podmieniany egzemplarz iPhone.

  iPod, Phone, Internet Communicator
  iPod, Phone, Internet Communicator
  are you getting it
  these are not three separate devices
  this is one device
  and we are calling it iPhone
  today Apple is reinvent the phone

  •  
   J..I

   +36

   pokaż komentarz

   6:30 - kapitalne.
   Pamiętać należy, że iPhone miał premierę w czerwcu, sprzedaż rozpoczęto we wrześniu.

   A tak wygląda statystyka sprzedaży top telefonów wydanych w 2007 roku: ( za cały okres ich życia )

   Nokia 2600 classic, 15 million sold
   Nokia 2760, 15 million sold
   Nokia 5610, 15 million sold
   Nokia 3110 classic, 15 million sold
   Nokia 6500 Slide, 15 million sold
   Nokia 3500, 15 million sold
   Nokia 6500 classic, 15 million sold
   Samsung SGH-E250, 12 million sold
   LG Shine, 8 million sold
   Nokia N95, 7 million sold
   Apple iPhone, 7 million sold
   LG Viewty (KU990), 2 million sold
   HTC Touch, 2 million sold
   Palm Centro, 2 million sold


   W pierwsze 5 dni sprzedano milion egzemplarzy iPhone.
   W kolejnym roku iPhone 3G był telefonem z największą sprzedażą, ponad 10 milionów egzemplarzy przewagi nad konkurencją.

   Odpowiedzią Nokia na iPhone była w kolejnym roku Nokia 5800 i Nokia E71
   A samsung zaprezentował Samsung SGH-F480

  •  

   pokaż komentarz

   @JRtI: A nie miał premiery w styczniu?

   Publically, it all started on January 9, 2007, when Jobs unveiled the original iPhone at the Macworld conference in San Francisco.

  •  
   J..I

   +2

   pokaż komentarz

   @Mesk: racja, mój błąd sprzedaż 29 czerwca rozpoczęto.

  •  

   pokaż komentarz

   A samsung zaprezentował Samsung SGH-F480

   @JRtI: Żona go miała, badziew straszny, nawet wtedy ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   A samsung zaprezentował Samsung SGH-F480

   @JRtI: Miałem ten telefon, mam chyba jeszcze gdzieś w szafce. Po założeniu futerału, w którym była druga bateria ten telefon potrafił wytrzymać 10-14 dni. I to intensywnego używania. Serio.

  •  

   pokaż komentarz

   A samsung zaprezentował Samsung SGH-F480

   @JRtI: O kurde! Genialny filmik :D Jak tam wszystko tnie jak koleś okna na ekranie przenosi :D Miało to to w ogóle multi-toucha? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Elven lagowało strasznie. Mało tego, żeby schować te nic nie wnoszące widgety, nie raz trzeba było kilka podejść bo dotyk często nie łapał.