•  

  pokaż komentarz

  Netflix

  Agnieszki Holland

  Tja, jakoś mnie to nie dziwi.

 •  

  pokaż komentarz

  Holland już współpracowała z Netflixem przy reżyserowaniu kilku odcinków House of Cards więc nie jestem zdziwiony. Może powstanie coś fajnego, jakaś odpowiedź na The Man in the High Castle. Obawiam się tylko że reakcje Polaków na ten serial mogą być różne. Pewnie będzie kontrowersyjnie ale to nieistotne. Najważniejsze że Netflix produkuje coś polskiego. To już krok w kierunku wysokobudżetowej produkcji z Polski. Cieszy.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba pochwalić Netflixa, że na pierwszy polski serial wybrano projekt, który przynajmniej brzmi ciekawie i ambitnie.

  Jednocześnie Showmax, który miał ostro rywalizować z Netflixem w Polsce, ma wypuszczać jakieś gunwo-seriale od Vegi z tymi samymi aktorami i śmiesznymi tekstami Oświecińskiego xD

  •  

   pokaż komentarz

   @sartek: mam juz tego showmaxa 4msc i narazie ogladalem tylko uchoprezesa. Ogolnie to jest porażka bo na YT maja lepsza jakosc niz na tym showmaxie gdzie jest premiera 0.o Co chce jakis film znalezc ktory dostaje z proponowynych na filmwebie to nic nie ma na showmaxie. Ostatnio widze reklame w tv showmaxa i reklamują sie uchem prezesa 0.o Troche słabo, skoro to najlepsze czym sie mogą zareklamowac...

  •  

   pokaż komentarz

   @sartek: Wyobraźcie sobie, że sławny polski reżyser filmów akcji Patryk Vega został poproszony o napisanie scenariusza nowego Batmana. No przecież to jest k??%a złoto na samym wejściu. Już widzę ten motyw jak coś dramatycznie zj#?#ło się w Gotham i zarządzono ewakuację miasta. Komisarz Gordon w przypływie obowiązku obrony miasta, na wieżowcu wzywa Batmana. Ten przylatuje pyta „co jest”, a Gordon na jednym wydechu „Joker ch$? rozj#?#ł k??%a pół miasta kurwa”. Batman poruszony rozpoczyna dochodzenie, żeby dopaść Jokera.

   Dochodzi do lokacji w których Joker podłożył bomby i praktycznie po 15 minutach filmu sprawa wydaje się dobiegać ku końcowi. Jednak mamy tu film akcji, wątek Jokera zostaje wyciszony, pojawia się Agnieszka Dygant jako kobieta kot i zostaje poruszony zupełnie inny wątek na temat tego jak złodzieje i zli brutalniu policjanciu wykorzystują seksualnie złodzieje-kobiety, a ona z tym dzielnie walczy. Wpada w grupke złodziejaszków i super fajnym tekścikiem „ja k??%a się z wami zaraz zabawię kurwa”. Ujeciami z drona pokazana jest walka, w której kobieta kot masakruje towarzystwo. Przyjeżdzają źli policjanci i na wejściu jeden do kobiety kot „włożysz do buzi? heheheheheh”. Kobieta Kot ucieka i można zająć się ewakuacją Gotham.

   Do gry wchodzi Tomasz Oświeciński policjant-debil. Pierwsza scena – pogania staruszkę tekstem „pani k??%a szybciej do tego autobusu kurwa”. Po tej scenie przychodzi przybliżenie postaci policjanta. Ciężkie życie, matka mu umarła, ojciec chleje, nie ma żony ani dzieci. Ciuła w tej policji w mieście najbardziej zj#?#nym dla policji i na każdym kroku pokazywana jest jego głupota jak np wtedy kiedy na bomby w radiowozie powiedział "kury". W pracy ma takiego kolegę Radka powiedzmy najlepszego kumpla. Siedzą se w barze i nagle do baru huehue "wchodzi" Oracle, czyli córka Gordona, która Radkowi się bardzo spodobała. Leci bajera i następna scena to już wulgarne bzykanie w łóżku. Oczywiście nie mogło zabraknąć sceny jak Radek wstaje z łóżka cały goły i widać mu dupę. Przecież w każdych filmach to jest to czemu nie tu. Radek wraca do siebie, a Oracle musi pomóc Batmanowi.

   O co tam chodziło? Aaa bomby. Jednak do Oracle zgłasza się Kobieta Kot, bo chce pomocy przy takiej „fujarze”. Niestety rozmowę podsłuchał Batman. Zaczyna śledzić Kobietę Kot i dochodzi do szokującego odkrycia, że ma romans z nikim innym jak komisarzem Gordonem i to jest ta „fujara”, której chce się pozbyć. Ch$? wie czemu.

   Wraca wątek ewakuacji. Otóż okazuje się, że Radek przy ewakuacji molestował bezbronne kobiety. Traf chciał, że jedna z nich okazała się być siostrą Kobiety-Kot. Ta siostra z kolei ma męża, który jest bratem Oświecińskiego. I tyle w sumie.

   Batman uchronił komisarza Gordona przed Kobietą-Kot. I tu mamy plot twist. Umiera ojciec Tomka. Tomek wypłakuje się Radkowi „jak to k??%a umarł k??%a to był mój ojciec”. Wracamy do konfrontacji z Jokerem. Wielki spotkanie odwiecznych wrogów. Batman standardowo na jednym wydechu „co Ty k??%a ty, poj#?#ło Cię k??%a? Nie możesz niszczyć miasta kurwa” a joker „ssij k??%a mi pałę”. Dochodzi do konfrontacji. Kolejna walka nagrana przy użyciu dronów i hura batman wygrywa, miasto uratowane.

   Pomyśleć by można, że to koniec. Ale tu przebitka na Kobietę Kot. Zabija Radka za molestowanie siostry. Całą sytuację wdziała Oracle. W płaczu i smutnej muzyce odjeżdża z miejsca zdarzenia, bo komisarz nie może się nic dowiedzieć. Oczywista zapowiedź fabuły drugiej części. Ekran powoli gaśnie. Nikt nic nie zrozumiał i gitara.

  •  

   pokaż komentarz

   @alpag: Czy to streszczenie Niebezpiecznych kobiet?

  •  

   pokaż komentarz

   ciekawie i ambitnie.

   @sartek: man in high castle

 •  

  pokaż komentarz

  bardzo ryzykowny wybór. Holland jest za bardzo kontrowersyjna. Jeśli serial będzie miał małą oglądalność w Polsce to na następny polski serial będziemy musieli bardzo długo poczekać. Oby był więc świetny

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond: Na Pokot poszło 270 tys. widzów, a zważywszy na to że jest to dość ciężkie kino to jest to bardzo dobry wynik.

  •  

   pokaż komentarz

   Na Pokot poszło 270 tys. widzów

   @kwmaster: To jest tragedia a nie dobry wynik.

  •  

   pokaż komentarz

   @Primusek: https://www.pisf.pl/rynek-filmowy/box-office/filmy-polskie Czy ja wiem oprócz produkcji TVN wyżej jest tylko ostatni film Wajdy film o Curie Skłodowskiej i Konwój.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwmaster: Względnie tak, ale taki Wołyń w premierowy weekend obejrzało 230 tys. widzów. Generalnie przekroczyło to 1 mln widzów (gdzie w necie znalazłem 1 386 078 widzów) . I to pomimo tego, że jest to bardzo ciężki film, trudny do oglądania. Więc taki Pokot, który nie "odstraszał" zebrał marne 270 tys.
   Generalnie, że coś obejrzało względnie więcej to nie znaczy, że obejrzało dużo tak at all.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond: W jaki sposób kontrowersyjna? Widziałeś kiedyś show-biznes w Ameryce? Tam większość to polityka właśnie.
   I nie mów, że jesteś tak naiwny, że sądzisz, iż Netflix robi ten serial tylko dla Polaków. Każdy ich serial ma być globalny, tak chcą robić kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   @RedBulik: Nie jesteśmy wcale takim małym rynkiem. Czy warto dla nas robić seriale okaże się wkrótce. Serial ma być polsko języczny więc tak, myślę, że jest robiony pod polską widownię. Ile znasz seriali nieangielskojęzycznych które osiągnęły światowy sukces?

  •  

   pokaż komentarz

   @Primusek: @kwmaster: @Hermond:

   Lista filmów z największą widownią w Polsce poniżej według stanu na 8 września (czyli dołączyło po tym chociażby "To".)
   Moim zdaniem jest to przeciętny wynik jak na polską produkcję. Wyniki od 200 do 300k widzów są dosyć standardowe jak na większe polskie filmy. Podobne wyniki miał "Konwój" czy "Powidoki". Zdecydowanie nie jest to przebój frekwencyjny. Trzeba pamiętać jednak, że mimo sukcesu na Berlinale film nie otrzymał bardzo dużej kampanii reklamowej, która dodatkowo nie robiła z niesamowitej obsady dużego użytku. Film z pewnością jawił się dla przeciętnego widza jako niemainstreamowy, festiwalowy film, bardziej niż Wołyń.

   1. Gru, Dru i Minionki - 1 mln 903 tys.
   2. Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej - 1 mln 799 tys.
   3. Sing - 1 mln 635 tys.
   4. Ciemniejsza Strona Greya - 1 mln 480 tys.
   5. Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - 1 mln 368 tys.
   6. Smerfy: Poszukiwacze Zaginionej Wioski - 1 mln 266 tys.
   7. Szybcy i Wściekli 8 - 1 mln 50 tys.
   8. Piękna i Bestia - 1 mln 38 tys.
   9. Dzieciak Rządzi - 885 tys.
   10. La La Land - 802 tys.
   12. Auta 3 - 801 tys.
   12. Porady Na Zdrady - 745 tys.
   13. Dunkierka - 670 tys.
   14. Po Prostu Przyjaźń - 640 tys.
   15. Był Sobie Pies - 632 tys.
   16. Lego Batman. Film - 626 tys.
   17. Strażnicy Galaktyki Vol. 2 - 578 tys.
   18. Annabelle: Narodziny Zła - 543 tys.
   19. Transformers: Ostatni Rycerz - 515 tys.
   20. Balerina - 507 tys.
   21. Volta - 502 tys.
   22. Spider-Man: Homecoming - 491 tys.
   23. Logan: Wolverine - 456 tys.
   24. Valerian i Miasto Tysiąca Planet - 397 tys.
   25. Maria Skłodowska-Curie - 382 tys.
   26. Kong: Wyspa Czaszki - 369 tys.
   27. Gang Wiewióra 2 - 331 tys. [N]
   28. Obcy: Przymierze - 328 tys.
   29. Chata - 323 tys.
   30. Assassin's Creed - 320 tys.
   31. Bodyguard Zawodowiec - 318 tys. [N]
   32. Konwój - 314 tys.
   33. Kapitan Majtas - 291 tys.
   34. Powidoki - 290 tys.
   35. Wonder Woman - 288 tys.
   36. Mumia - 282 tys.
   37. Ghost In The Shell - 281 tys.
   38. Mała Wielka Stopa - 276 tys.
   39. Pokot - 266 tys.
   40. Ozzy - 263 tys.
   41. Król Artur: Legenda Miecza - 253 tys.
   42. Jutro Będziemy Szczęśliwi - 251 tys.
   43. Baby Driver - 224 tys.
   44. Zerwany Kłos - 209 tys.
   45. John Wick 2 - 198 tys.
   46. W Starym Dobrym Stylu - 189 tys.
   47. Polandja - 185 tys.
   48. Azyl - 184 tys.
   49. Barry Seal: Król Przemytu - 177 tys. [N]
   50. Zając Max Ratuje Wielkanoc - 176 tys.
   51. Moje Wakacje z Rudym - 175 tys. [N]
   52. Wszystko Albo Nic - 175 tys.
   53. Mroczna Wieża - 173 tys.
   54. Wielki Mur - 171 tys.
   55. Rock Dog, Pies Ma Głos - 159 tys.
   56. Atomic Blonde - 158 tys.
   57. Ostatni Smok Świata - 151 tys.
   58. Rings - 149 tys.
   59. Jackie - 147 tys.
   60. Amok - 143 tys.
   61. Uciekaj - 139 tys.
   62. Wojna o Planetę Małp - 138 tys.
   63. Milczenie - 137 tys.
   64. Baywatch. Słoneczny Patrol - 136 tys.
   65. Ponad Wszystko - 134 tys.
   66. Monster Trucks - 132 tys.
   67. Riko Prawie Bocian - 131 tys.
   68. Dlaczego On? - 129 tys.
   69. Alibi.com - 119 tys.
   70. Split - 116 tys.
   71. Barbie w Świecie Gier - 114 tys.
   72. The Circle. Krąg - 112 tys.
   73. Ostra Noc - 110 tys.
   74. Life - 108 tys.
   75. Baba Jaga - 104 tys.
   76. Power Rangers - 102 tys.

  •  

   pokaż komentarz

   @parolek124: WTF? Z tych filmów z TOP 30 może 5 jest wartych uwagi xD Ech, czemu ludzie chodzo do kina na takie gnioty? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @H4v3n: co z nim? To amerykański serial, z amerykańskimi aktorami. Częściowo w języku hiszpańskim (drugim najbardziej popularnym języku świata).

  •  

   pokaż komentarz

   @H4v3n: wciąż jest na pierwszym miejscu :p

  •  

   pokaż komentarz

   @DOgi: w Polsce te zjawisko jest silniejsze niż w USA, bo ludzie mają totalnie wyrąbane na recenzje tutaj.

   Faktycznie, ja naliczyłem 8-9 filmów wartych uwagi, to jest dramat.

 •  

  pokaż komentarz

  ...żelazna kurtyna nigdy nie upadła? czyli spełnienie marzeń pani reżyser "żeby było tak jak było"

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna