•  

  pokaż komentarz

  A dziwicie się? Skoro ceny mieszkań w centrum są absurdalne z tego względu, że są wykupywane pod wynajem przez ludzi, którzy mają majątek w postaci kilku mieszań?

 •  

  pokaż komentarz

  Praca poza miastem, mieszkanie w centrum. Najlepszy sposób na dojazdu do pracy bez korków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grande_Esteban: Polecam ten styl życia! =]

  •  

   pokaż komentarz

   @Grande_Esteban: Bzdura. Najlepiej mieszkać obok pracy i chodzić do niej spacerem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: oczywiście, ale jeśli Twoja branża koncentruje swoje biura i zaplecza np. w parkach technologicznych lub specjalnych strefach przemysłowych to powodzenia w budowaniu domu w okolicy, jeśli lubisz w takich klimatach mieszkać :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: A najlepiej wybudować własny zakład na posesji swojej i chodzić o drzwi do drzwi( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Grande_Esteban: No to jesteś w mniejszości, bo większość pracuje w centrach miast (w mniejszych miastach może zdarzyć się jednak na odwrót). Skoro pracujesz w takim miejscu to nie musisz mieszkać w centrum, a na wsi i mieć np 5 km rowerem do pracy.

   @Bomboniusz1986: Pójdźmy dalej. Po co budować i męczyć się chodzeniem do innych drzwi? Nie łatwiej zostać na tym samym fotelu, a pracę zacząć przełączając się na inną zakładkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: pewnie lepiej, ale nie każdy jest informatykiem( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż mam znajomego z branży i jak patrzę na jego dyżury weekendowe...o 4 nad ranem pada serwer i się zaczyna( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bomboniusz1986: Poważnie mówić to powiem Ci, że niekoniecznie lepiej. Pracowałem kiedyś trochę zdalnie i dla mnie to nie jest dobra opcja, wolę pójść do biura. Najlepszy system dla mnie to praca w biurze z możliwością pracy zdalnej w każdej chwili jak się ma taką potrzebę.

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: Praca zdalna + pociąg + spacer. Ostatnio uskuteczniam. Godzinkę robię z pociągu, później spacerek do firmy, po 7h powrót do pociągu i książka/film. Za cenę mieszkania w Krakowie mam dom, ogród, w okolicznych miasteczkach jest wszystko co potrzebne, może poza Kinem/Teatrem (choć i to się zdarza w ramach kina letniego).

  •  

   pokaż komentarz

   @eyewitness: Ważne, żeby być zadowolonym :)

   Wychowałem się w małym mieście, teraz mieszkam w dużym. Nigdy nie byłem wożony do szkoły, nigdy też nie jeździłem do pracy autem, bo stanie w korku strasznie mnie irytuje. Wolę stać w tramwaju i czytać książkę. Mieszkałem w różnych częściach miasta i powiem Ci, że najlepiej mieszkało mi się w starym budownictwie (1956 r.) w dzielnicy tuż za śródmieściem. W promieniu 300 metrów miałem ze 20 linii autobusowych i tramwajowych, szpital, urząd skarbowy, prokuraturę i akademik, dużo sklepów, w tym całodobowy spożywczak, fryzjerów, bary, restauracje, zakon, boisko, rowery miejskie pod blokiem. W promieniu 600 m basen z sauną, siłownią i łyżwami, dworzec pkp i autobusowy, a w promieniu 1 km 2 duże parki. Mimo tego wszystkiego było bardzo spokojnie, a gdybym mieszkał w drugim skrzydle tego niskiego bloku to byłoby też bardzo cicho.
   To wszystko powodowało, że czułem, że żyję w mieście. Obecnie mieszkam trochę dalej od centrum, choć nie są to na pewno peryferia. Jednak jest to typowa sypialnia, gdzie poza blokami, cmentarzem i ubogą ilością sklepów nie ma nic. Nie ma gdzie pójść na spacer, bo zamiast ciekawej i starej zabudowy z duszą mam nijakie klocki z wielkiej płyty.

   Jak zawsze rozchodzi się o kasę i ilość osób w rodzinie, ale przy 3-4 osobowej rodzinie jakoś nie mogę sobie wyobrazić mieszkania na obrzeżach, dowozu dzieci autem i stania w korkach. Wolę 50-60 m2 niż domek pod miastem. Ewentualnie za niewielką kasę da się kupić ogródek działkowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grande_Esteban: Bzdura. Najlepiej mieszkać obok pracy i chodzić do niej spacerem :)

   @marian1881: Już to przerabiałem i było fajnie do momentu, gdy żona musiała pracę zmienić - okazało się, że wszystkie sensowne oferty są zamiast 10minut jazdy, to 30-50minut jazdy od domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grande_Esteban: Lepsza jest praca i mieszkanie poza centrum

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli Twoja branża koncentruje swoje biura i zaplecza np. w parkach technologicznych lub specjalnych strefach przemysłowych

   @Grande_Esteban: ... to drogi dojazdowe do nich są zakorkowane tak samo, jak centra miast (✌ ゚ ∀ ゚)☞ Wiem z doświadczenia, dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: a ja wiem, że jest zupełnie odwrotnie, również z doświadczenia. Pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  A później narzekanie że dojazd kiepski, wszędzie daleko, koguty pieją, itd...

 •  

  pokaż komentarz

  no niesamowite! :D sama działka w budowlana w takim Wrocławiu (administracyjnie, praktycznie 20km od "centrum") ~300 tys. złotych, a jeszcze trzeba coś na niej postawić ;) 10km dalej, taka sama działka 60-80 tys. A Wrocław jest relatywnie tani, w porównaniu do np. takiej Warszawy ;) ludzie uciekają i będą uciekać, bo zwyczajnie niewiele ludzi zarabia na tyle dobrze, żeby zamieszkać bliżej

 •  

  pokaż komentarz

  to są w większości ci skuszeni ofertami "tanie mieszkania 15 min. od centrum" *

  * ! w nocy, na zielonych, samochodem, jak nie ma ruchu