•  

  pokaż komentarz

  Wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbon315: Czyli można taniej ? ;)
   Zachowują się jak taksówkarze w stosunku do ubera.
   Jak ktoś sprzedaje taniej to godzi w zasady równej konkurencji ( ͡º ͜ʖ͡º)

   "To niespotykane do tej pory odejście od kardynalnej zasady jednej ceny w każdym kanale sprzedaży. Szczególnie dziwi fakt, że Rainbow Tours, jedna z największych firm w branży zgadza się na praktyki jawnie godzące w zasady równej konkurencji"

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbon315 słowo na dziś: "dumping cenowy"

  •  

   pokaż komentarz

   @Stulejman_Wspanialy Żaden dumping, tylko dotychczasowa zmowa cenowa polskich touroperatorów. Dlaczego wycieczki z niemieckim biurem podróży zawsze były tańsze od polskich? Od kilkunastu do kilkudziesięciu procent tańsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis: tak się składa, że niemieckie firmy zawsze sprzedają kilka sztandarowych produktów poniżej kosztów aby zdobyć udział w rynku, łatwość dostępności do niskooprocentowanego kapitału powoduje to, że są w stanie wygrać maraton cenowy z każdą konkurencją.

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis: jakoś mimo to co roku upadało kilka biur podróży, a ludzie zostawali na lodzie zagranica

  •  

   pokaż komentarz

   @Stulejman_Wspanialy: nie tłumacz Wykopką, dla wielu z nich Korwin "krul" a wszystko to wolny rynek! Ale wiesz w szkole raczej się jeszcze nie prowadzi DG i trudno ocenić że konkurencja może też grać nieuczciwie. I że nie wszystkie działania to wolny rynek. Najlepszym przykładem tego co napisałeś są supermarkety które schodząc do Polski zabiły dumpingiem większość drobnego handlu

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziadekmietek I co w związku z tym? Wiele czynników decyduje o tym, czy dany interes w danym miejscu i czasie się przyjmie. Żaden argument.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: za to w szkole mieliśmy ortografię
   i wiemy, że słowo "wykopki" w celowniku liczby mnogiej brzmi "wykopkom"

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbon315: @Mcx00: @Stulejman_Wspanialy:

   Wykańczają konkurencję. Większość biur leci na krechę i finansuje działalność obecną z "przyszłorocznych wycieczek"
   Dlatego od czasu do czasu któremuś się noga podwinie bo działają prawie jak piramida finansowa.

   Teraz wchodzi nowy gracz z sporym kapitałem i zdywersyfikowanymi zyskami. Potrzyma rok dwa a część biur padnie jak muchy.

  •  

   pokaż komentarz

   do Polski zabiły dumpingiem większość drobnego handlu

   @grzylen: Tym samym dając polskim konsumentom większy wybór przy niższych cenach. Ojej, biedni sklepikarze. Tyle że społeczeństwo jako całość zyskało. A "nieczyste zagrywki" to jedynie te kiedy państwo daje jakiemuś podmiotowi uprzywilejowaną pozycję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stulejman_Wspanialy: to nie dumping, dumping występuje gdy coś sprzedawane jest poniżej kosztów produkcji w celu wykoszenia konkurencji, tak długo jak na czymś się zarabia nawet parę groszy to nie jest dumping

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojStaryToKorniszon: powiedział co wiedział. Szkoda że nie na temat

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbon315: ostatnio można zauważyć, ze co niektórzy janusze biznesu mają o to ból dupy. Hurr jak można tak tanio durr nie opłaci ci się to wyp!!!$!@aj

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: @Stulejman_Wspanialy: Ekonomiści z wykopu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   Przeczytajcie sobie pojęcie "dumpingu", ale ze zrozumieniem. Jeśli obniżyli ceny i nadal na tym zarabiają (a nawet wychodzą na zero), to ta praktyka jest w porządku. Dlatego nikt ich nie oskarża o dumping wprost, tylko o jakąś wymyśloną zasadę (ha! kardynalną ( ͡° ͜ʖ ͡°)):

   odejście od kardynalnej zasady jednej ceny w każdym kanale sprzedaży. Szczególnie dziwi fakt, że Rainbow Tours, jedna z największych firm w branży zgadza się na praktyki jawnie godzące w zasady równej konkurencji"

   Sytuacja z dumpingiem wyglądałaby w sposób następujący: sprzedaż tanich wycieczek i dopłacanie do nich żeby ubić konkurencję.

   Oferowanie czegoś taniej, nie jest od razu dumpingiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A tutaj agenci sami się przyznają:

   Presja cenowa na swoich dostawców umożliwia im dumping cenowy, który w dłuższej perspektywie ma na celu ograniczenie jakiejkolwiek konkurencji

   Jeśli obniżka cen w Lidlu jest spowodowana oszczędnościami na transporcie... to nadal nie jest dumping.

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: społeczeństwo nie zyskało teraz będzie płacić więcej bo ceny wzrosy gdy nie ma konkurencji

  •  

   pokaż komentarz

   @Stulejman_Wspanialy: w niemieckim lidlu oferta dla świeżo upieczonego emeryta: rejs do około świata z żarciem chlaniem i wycieczkami po lądzie przez 3 miesiące za 10 tys euro.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: Będzie płacić więcej, marże wzrosną, przyciągnie więcej przedsiębiorców, większa konkurencja, ceny spadną. Zapętlić.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen:

   Ale wiesz w szkole raczej się jeszcze nie prowadzi DG i trudno ocenić że konkurencja może też grać nieuczciwie.

   Ale jak to tak?! Przecież ludzie są bardzo uświadomieni i jeśli firma gra nieuczciwie, to natychmiast się o tym dowiedzą, przestaną kupować produkty takiej nieuczciwej firmy i ona upadnie! Krul tak mówił!

   Bo ludzie mają mnóstwo czasu, wcale nie są zawaleni obowiązkami i pracą. Mogą siedzieć godzinami i śledzić gospodarcze doniesienia prasowe, a także samodzielnie analizować rynek i wyłapywać nieuczciwe zagrywki, natychmiast "banując" daną firmę ze swojego gospodarstwa domowego.

   I że nie wszystkie działania to wolny rynek.

   Ale przecież wtedy zaraz wkroczy inna, uczciwa firma - i ten działający nieuczciwie dostanie po zadku oraz straci udziały w rynku! Tak mówił Krul i tak musi być!

   Ok, a teraz tak na serio: Korwin, mimo że zdecydowaną część majątku odziedziczył po matce, prowadzi wydawnictwo, zarabia na publikacjach prasowych i artykułach. Zatem kontakt z pracą i mechanizmami państwa jakiś posiada. Tym bardziej dziwi mnie jego oderwanie od rzeczywistości i zwyczajne nieuwzględnianie wielu ważnych zmiennych w swoich wyidealizowanych teoriach.
   Mówi się, że młodzi ludzie popierają Korwina, a w miarę nabywania kolejnych lat przestają (tak jak autor niniejszego wpisu). Otóż sądzę, że nie przestają ot tak albo z nudów - po prostu zdobywają coraz większą wiedzę praktyczną, jak to wszystko działa i dociera do nich, że teorie pana Mikke zadziałają jak rewolwer z lufą skierowaną do tyłu.

   pokaż spoiler Nie, nie jestem lewakiem. Uważam, że wszystkie skrajności są tak samo złe. Skrajna prawicowość jest be, tak samo jak skrajna lewicowość, skrajny wolny rynek i komunizm. Uważam, że recepta na dobry ustrój/rynek leży gdzieś pomiędzy. Na pewno nie tam, gdzie w obecnej chwili znajduje się polski rynek, ale też bardzo daleko od miejsca, w którym stoi pan Mikke.

  •  

   pokaż komentarz

   Wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Karbon315: Wolnego rynku nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbon315: no pewno wolny rynek pełno gębo z dopłatami z Łunii

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbon315: @Mcx00: Ale zaraz... czy tu nie chodzi o to, ze RT sprzedaje te sama wycieczke drozej biurom podrozy a taniej lidlowi?

  •  

   pokaż komentarz

   @xfin: na marży za produkty zarabiają bardzo mało ale bezpośrednio dumpingu nie robią natomiast odbijają sobie na wyprowadzaniu zysków do "rajów", kasowaniem producentów za półkowe, refakturowaniem dla dostswcy za dobrą sprzedaż itp.

   @bevegelsesmengde: marzenia

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego wycieczki z niemieckim biurem podróży zawsze były tańsze od polskich?

   @semperfidelis: Może w Polsce są ludzie bardziej majętni dlatego można mieć wyższe ceny? O ironio ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis wycieczki w niemieckich biurach są tańsze z jednego powodu. Wielkie niemieckie biura podróży skupuja z popularnych regionów WSZYSTKIE sensowne oferty i dopiero potem odsprzedaja mniejszym biurom takim jak Itaka. Przy takim modelu nie ma szans na konkurencję cenowa z tego typu biurem bo ono już na mniejszą firmę nałożyło marże (jak sam zauważyłeś od kilkunastu do kilkudziesięciu procent) jeżeli Lidl stosuje dumping cenowy bo go stać i chce wybić konkurencję to za jakiś czas obudzimy się z ręką w nocniku i ceny nie tyle wrócą do poprzednich, co będą sporo wyższe bo dlaczego niby nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: Aham, to proszę o jeden udokumentowany przykład gdzie jedna firma weszła na (w miarę) otwarty rynek i poprzez dumping cenowy została monopolistą.

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: czytaj ze zrozumieniem nikt bezpośrednio dumpingu nie zastosuje bo to jest karalne, są metody optymalizacji. A dobrym przykładem są supermarkety albo one & one z darmowymi serwerami i domenami

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: czytam to co do mnie piszesz i tego nie napisałeś. No i jeśli nie sprzedają poniżej opłacalności to w czym masz problem? Czyżby w tym że przestarzałe i nieefektywne rodzime modele zostają wypierane przez bardziej efektywne modele ku uciesze konsumentów (którzy głosują za różnymi modelami swoimi portfelami)?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mcx00: Penie sprzedawcy się burza i słusznie, bo oni pod groźba kar nie mogą sprzedać taniej wycieczki tego przewoźnika, natomiast Lidl ma inną umowę i może. Ogólnie rynek turystyczny w Polsce jest postawiony na głowie, ten co najwięcej wykonuje, marżę ma w na poziomie ok 5% i zerowy wpływ na cokolwiek...

  •  

   pokaż komentarz

   @zabbii: Nie. Po prostu w Polsce nadal próbuje się wmówić ludziom, że wycieczka na Wyspy Kanaryjskie to dobro luksusowe.

   @frotek: Lidl nie stosuje dumpingu cenowego. Nie sprzedaje wycieczek poniżej ich kosztu. I nie, nie obudzimy się z ręką w nocniku - ktoś musi być pierwszy w obniżeniu cen - reszta się z czasem dostosuje.

   wycieczki w niemieckich biurach są tańsze z jednego powodu. Wielkie niemieckie biura podróży skupuja z popularnych regionów WSZYSTKIE sensowne oferty i dopiero potem odsprzedaja mniejszym biurom takim jak Itaka.

   Nawet rodzinne biuro podróży w Mannheim (jeden lokal) ma tańsze wycieczki, niż wielkie biura podróży w Polsce, więc nie przesadzałbym. Z drugiej strony, jeśli to faktycznie tak działa, to co stoi na przeszkodzie Itace w zrobieniu tak, jak mówisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: to nie było do mnie tylko do @xfin. Jeśli piszesz do dwóch osób to naucz się wołać.

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: To musiało być do Ciebie, bo mnie wołał wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis: Ale skad informacja, ze to lidl obniza ceny? Z artykulu wynika, ze kupuja taniej od RT i to jest zarzut biur.

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: ( ͡° ʖ̯ ͡°) brak argumentów w dyskusji? Nic prostszego wytknij błąd ortograficzny albo złe zawołanie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Spring_is_coming: Ja nie mam takiej informacji. To wszyscy wyżej piszą o dumpingu Lidla.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziadekmietek: @grzylen:
   "zagranicą"
   "wykopką"
   no k!!!a (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: Jak na razie to ty nie odpowiedziałęś na moje pytanie:
   https://www.wykop.pl/link/3918939/comment/48551639/#comment-48551639
   I zacytuję dla pewności:

   No i jeśli nie sprzedają poniżej opłacalności to w czym masz problem? Czyżby w tym że przestarzałe i nieefektywne rodzime modele zostają wypierane przez bardziej efektywne modele ku uciesze konsumentów (którzy głosują za różnymi modelami swoimi portfelami)?

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis: Bo to wykop. Czytają naglowki a artykul nawet jak otworzyli to nie rozumieją. Problemem nie jest cena ktora ma lidl tylko to, ze lidl ma nizsza cene zakupu od RT niz reszta. A reszta nie moze swojej obnizyc bo by doplacali. Ale hurr durr wystarczy nie krasc i obnizyc prowizje.

  •  

   pokaż komentarz

   @xfin: Czyli mówisze że woła się osobnika do słów dla niego napisanych w ten sposób <Słowa do A> <wołam A>:

   zamiast <wołam A> <słowa do A>?

   Kurde, całe życie w błędzie (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: No właśnie z tego się śmieję. Po to był lenny na końcu.

  •  

   pokaż komentarz

   @xfin: Wim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ale tony głosu trochę źle wychodzą na piśmie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   wyprowadzaniu zysków

   @grzylen: Każda złotówka wydana w Lidlu zostaje w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @Mcx00
   @Stulejman_Wspanialy
   @grzylen
   @semperfidelis No tak, tylko ceny i promocje często w takich sytuacjach pomaga regulować UOKIK w ramach uczciwej konkurencji. Nikt nie może mieć monopolu przez co np operatorzy internetu mają nierówne ceny. Czemu Orange ma narzucone opłaty za utrzymanie łącza a Netia nie?
   Możliwe że tu działa to podobnie, Lidl tak zaniża ceny żeby zdobyć monopol i udziały a normalny Janusz biznesu nic na tym nie zarobi. Pamiętajcie że firma jest po to żeby zarabiać a nie żeby klient dostał za pół darmo. Żeby UOKIK się do tego też nie dobrał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stulejman_Wspanialy 2 słowa dla ścisłości ale ja w Lidlowski dumping średnio wierzę. Poszukaj wycieczek w te same miejsca z zagranicznych biur. Znajomi lecieli na tydzień z biura w UK - nie tylko taniej ale lepsze warunki i podobno dużo lepsza opieka na miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   Każda złotówka wydana w Lidlu zostaje w Polsce

   @bigos555: no tak zanim wyjedzie jest zamieniana na Euro

  •  

   pokaż komentarz

   @xfin: Ja tu widzę płacz o kardynalną zasadę dużej marży i łojenia klienta za gówno wakacje. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbon315: Wiadomo kazdy chce najtaniej...Nie rozumiem tylko Waszej logiki...Dlaczego u siebie w pracy niechcecie byc najtansi ? Najmniej zarabiac ? Czepneliscie sie taxi ...Jezdzijcie uberem i autobusem .Wszyscy udajecie swietojebliwych i uczciwych takich

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: A ten kto kupił tę złotówkę to co z nią robi? Nie wydaje jej w Polsce na bułkę czy pyrę?

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis
   Niemcy jadąc na all inclusive wydają jeszcze kasę więc hotele itd też dadzą troszkę taniej.
   Z Polakami to już trochę inaczej i na all inclusive większość ma niewielką kwotę na wszelki wypadek.

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: jak mozna mowic o wiekszym wyborze skoro maja tylko po kilka indeksow najlepiej rotujacych towarow. Chcesz kupic gume orbit- ch....j Ci w dupe, nie sprzedajemy wynalazkow tylko zielona i niebieska. Wodka? Tak ale tylko w pojemnosciach 500ml, po setke lec sobie do monopolowego. Wedliny sama chujnia dla biedakow bo musi byc tanio. Juz wole zaplacic wiecej za normalny towar w sklepie osiedlowym. A skoro tak lubicie markety to powinni w lidlu zrobic konkurencje waszej branzy. Myslicie ze obronicie sie jakoscia? Z takim zydowskim podejsciem gdzie kazdy chce miec wszystko za pol ceny i p#!$!@!i indywidualne podejscie, liczy sie ostatecznie cena.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiadomo kazdy chce najtaniej...Nie rozumiem tylko Waszej logiki...Dlaczego u siebie w pracy niechcecie byc najtansi ? Najmniej zarabiac ? Czepneliscie sie taxi ...Jezdzijcie uberem i autobusem .Wszyscy udajecie swietojebliwych i uczciwych takich

   @edyta666666: W myśl zasady "maksymalizować przychód, obniżać wydatki" wszystko się zgadza. Każdy chce zarobić jak najwięcej i wydać jak najmniej. Gdzie tu udawanie świętojebliwych czy uczciwych?

   Z takim zydowskim podejsciem gdzie kazdy chce miec wszystko za pol ceny i p#!$!@!i indywidualne podejscie, liczy sie ostatecznie cena.

   @Dostojnykot: Skoro klient wymaga, żeby było tanio, to sklep się dostosowuje. W czym problem? Niemniej jak się trochę "zna na etykietach", to wychodzi na to, że jakość w lidlu nie jest zła.

   Inna sprawa, że bądźmy szczerzy - znam parę biznesów mięsnych/warzywnych, które właśnie jakością się obroniły i nie straszny im kolejny market.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie. Po prostu w Polsce nadal próbuje się wmówić ludziom, że wycieczka na Wyspy Kanaryjskie to dobro luksusowe.

   @semperfidelis: "71 proc. światowej populacji żyje za mniej niż 10 dol. dziennie" a ty mowisz, ze wycieczki na wyspy kanaryjskie to nie jest dobro luksusowe ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   Zachowują się jak taksówkarze w stosunku do ubera.

   Wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Mcx00: @Karbon315: @Stulejman_Wspanialy: Czytaliście w ogóle artykuł? Chodzi o to, że jesden operator sprzedaje wycieczki na róznych kanałach w różnych cenach mimo, że zobowiżał się mięć jedną cenę wszędzie. To nie jest spór Lidl vs. Biura Podróży. Tu jest wyjasnione: https://www.wykop.pl/link/3918939/#comment-48552659

  •  

   pokaż komentarz

   @michalszklarski: w niemieckim lidlu kupilem przed tygodniem Tajlandie za 1400 euro na 16 dni

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteśmy jednym z kilku organizatorów tych wycieczek. Jak ktoś ma jakieś pytania postaramy się odpowiedzieć jak to wygląda z naszej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   Juz wole zaplacic wiecej za normalny towar w sklepie osiedlowym.

   No to płać, nikt ci nie zabrania kupowania w "osiedlowym".

   > A skoro tak lubicie markety to powinni w lidlu zrobic konkurencje waszej branzy. Myslicie ze obronicie sie jakoscia?

   @Dostojnykot: Ależ bardzo proszę, czy ja komuś zabraniam? Niech robi, na zdrowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karbon315: wołam @UniqueMoments bo wiem, że w tym siedzą:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mcx00: @bevegelsesmengde:
   Lidl, Kaufland miał, ma preferencyjne kredyty od Banku Światowego na działalność w Polsce:
   https://wpolityce.pl/gospodarka/260606-bank-swiatowy-udzielil-lidlowi-i-kauflandowi-tanich-kredytow-na-rozwoj-sieci-w-polsce-ale-uokik-nie-chce-zajac-sie-sprawa]
   Jeżeli ktoś nie rozumie obecnej natury pieniądza opartego na rezerwie cząstkowej i tego, że tani kredyt jest kluczowy w działalności obecnych przedsiębiorstw w byłym kapitalizmie, ten nadal będzie zwykłym dyletantem twierdzącym, że to problem "małych sieci i to ich wina", że nie potrafią konkurować na "wolnym rynku".

  •  

   pokaż komentarz

   Otóż sądzę, że nie przestają ot tak albo z nudów - po prostu zdobywają coraz większą wiedzę praktyczną, jak to wszystko działa i dociera do nich, że teorie pana Mikke zadziałają jak rewolwer z lufą skierowaną do tyłu.

   @jagoslau: Zdobywają taką wiedzę że w gównie zwanym demokracją nie ma szans na nic po za państwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @xfin: a co jeśli obniżone ceny w Lidlu są ponieważ grupa Schwarz dostała łącznie 1mld euro nieoprocentowanej pożyczki z banku światowego? to czysty dumping, polskie firmy muszą zarobić na koszty finansowe obsługi kredytu, lidl ma nieskończoną kasę od ręki - jeśli Lidl sprzeda to na powiedzmy 3% to dla polskiej firmy to już będzie sprzedaż ze stratą skoro samo finansowanie to powiedzmy 5%

  •  

   pokaż komentarz

   I nie, nie obudzimy się z ręką w nocniku - ktoś musi być pierwszy w obniżeniu cen - reszta się z czasem dostosuje.

   @semperfidelis: tak samo wyglądało z rynkiem GSM, gdzie ceny za minutę były kosmiczne, aż na rynku pojawił się kolejny gracz i zaczęła się wielka obniżka cen... Można? Da się?

  •  

   pokaż komentarz

   @WOWMichal: W naszym przypadku działa to tak, że jesteśmy biurem specjalizującym się w organizowaniu luksusowych i indywidualnych wyjazdów w ramach ręcznie przygotowanych ofert na terminy i czas pobytu jakie określi klient, specjalizujemy się także w łączeniu kierunków. W związku z tym budujemy oferty głównie w oparciu o loty rejsowe a nie czartery i takie wyjazdy też sprzedają nasi agenci. Natomiast wycieczki z Lidlem są co prawda dość specyficznymi ale jednak wyjazdami grupowymi (choć zachowane są przy nich nasze najwyższe standardy) gdzie dzięki większej ilości rezerwacji ceny będą niższe.
   Nie ma wyjazdów grupowych w ramach współpracy agencyjnej a do ich zrealizowania wymagana jest określona ilość sprzedanych miejsc. Tym sposobem nie występuje konflikt interesów ponieważ nasi agenci nie sprzedają naszych wyjazdów grupowych.

  • więcej komentarzy(54)

 •  

  pokaż komentarz

  Biuro podróży=HIV

 •  

  pokaż komentarz

  @Karbon315: Tak jak o połowę droższe te same produkty u nas w Lidlu niż w Lidlu na zachodzie Ełropy?

 •  

  pokaż komentarz

  Może mają podejście żeby najpierw zniszczyć konkurencję, a dopiero później podnieść ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw: nauczyli się od chińczyków

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw: raczej koszty biznesu. Lidl ma już lokal Polak musi wynająć. Lidl ma już sprzedawcę i płaci skladki, Polak musi zatrudnić.Polak musi zainwestować w reklamę Lidla znają wszyscy. . Pozostaje im tylko druk ulotek i zatrudnienie dwóch osób w biurze które ogarną ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw: dokładnie, właśnie po to dostali tani kredyt razem z Kauflandem.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw: podobno takie podejście działa tylko w teorii, w praktyce okazuje się kosztowne i dające małe efekty

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: aha, czyli Lidlowi te lokale się pojawiły magicznie i nie musiał ich zbudować? Pracownicy też byli w pakiecie i nie musiał ich zatrudniać? (A Polak musiał - co za pech).
   Lidla znają wszyscy, bo się reklamował i nadal reklamuje.
   Ale Niemiec to zuo.

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: Przecież ja nie krytykuje Lidla. Mówię tylko jaka jest sytuacja. To tak jakbym ja wynajął biuro do przeprowadzek i w wolnym czasie handlował telefonami w tym biurze. Mam już swój własny biznes który przynosi mi spory dochód więc mogę sobie pozwolić na mniejszą marże na telefony. Mój dyspozytor może przecież odbierać telefony od klientów z przeprowadzek a w wolnych chwilach pakować paczki do wysyłki. Nie musisz wynajmować nowego pracownika za 1800 zł tylko dajesz swojemu np 400 zł podwyżki. Ktoś kto żyje tylko z telefonów i wszystkie koszty ponosi na ten jeden biznes już ma gorszą sytuację.

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: @rafal-heros: dokładnie tak jest - u mnie działa sklep, koszty stałe jak zus są opłacone, księgowość, lokal, samochód dostawczy itp. każda dodatkowa fucha jak paczki prezentowe, obsługa jakiegoś wesela czy zamówienie alkoholu na 5k to dla mnie prawie czysty zysk bo koszty stałe pokrywa główny biznes - co innego jakby ktoś chciał otworzyć biznes tylko po to aby sprzedać zamówienie na 5k na 10% marży - to nawet na zus nie będzie miał...

   a lidl to ZUO tak jak i biedronka . ich obrót na poziomie 15-20mld [x3 -x4więcej niż największa sieć hurtowni eurocash] sprawił że mają ceny na półkach jak w hurtowniach dla niezależnych sklepów a w gazetkach poziom cen niedostępny nawet jak kupuję u producenta. nie da się konkurować dlatego polski handel ledwo zipie a my staliśmy się handlową kolonią - i nie żalę się bo ja daję radę ale wszystko na moim osiedlu [8sklepów] padło

   największe hurtownie to Eurocash [portugalia] Makro, Sellgros [niemcy] i dopiero drogi Specjal [polska] a sieci sklepów Auchan, Carefur [francja] Lidl, Kaufland, Netto [niemcy] żabka [fundusz inwestycyjny] i sieci lokalne takie jak dino czy stokrotka wiele nie zmienią - nawet jak kupujesz w małym sklepie to 70% towaru z niemieckiej albo portugalskiej hurtowni

  •  

   pokaż komentarz

   @aecha: ale ludzi to nie interesuje. Kupują tam gdzie taniej, co ma sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: Polaków to nie interesuje, Niemcy już są na to wrażliwi - tak jak wszystkie majętne narody. ostatnio byłem w Toskanii we Włoszech i tam masz na paragonie napisane - zakupiłeś produktów za kwotę xxx i produktów wytworzonych w Toskanii za kwotę xx. inteligentni ludzie wiedzą że trzeba wspierać własną gospodarkę, my już jesteśmy kolonią ekonomiczną i niewiele się zmieni przy takim podejściu

   dodawałem w wykopie o kolonialiźmie ekonomicznym
   https://www.wykop.pl/link/3918319/how-western-capital-colonized-eastern-europe/

   warto przeczytać
   https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/majatek-lepsza-miara-bogactwa-niz-dochody/

  •  

   pokaż komentarz

   @aecha: i mamy błędne koło - nie stać nas na wybrzydzanie, to kupujemy 'u Niemca', co powoduje, że się jako naród nie bogacimy, więc nas nie stać na wybrzydzanie, więc.....
   I to wszystko pomimo rozdawania kasy w ramach np. 500+. Po prostu więcej kupujemy 'u Niemca'.

 •  

  pokaż komentarz

  Jako przedstawiciel branży turystycznej i właściciel agencji turystycznej wyjaśnię wam na czym to polega. Każdy z nas wchodząc we współpracę z Organizatorem takim jak Rainbow, Itaka, Tui czy Grecos podpisuje z nimi umowę i w tej umowie jest zapis, że cena wszystkich produktów, w każdym kanale sprzedaży ma być taka sama - na stronie organizatora, w jego salonach własnych oraz w biurach agencyjnych takich jak moje. R się z tej umowy wyłamał, nikogo nie informując i podpisując umowę z Lidlem, że dla niego będzie robił ofertę tańszą. Tym samym napluł w twarz ok 2 tys agentów w tym kraju, którzy przyczynili się w ogromnym stopniu do rozwoju tej firmy. Umowy są rzeczą świętą i jeżeli się je podpisuje, to należałoby być konsekwentnym. Nam za obniżenie ceny poniżej tej którą oferuje organizator grożą ogromne kary finansowe, wypowiedzenia umowy i nawet przejęcie wypracowanych klientów. Rainbow wchodząc w konszachty z Lidlem złamał świętą zasadę współpracy i pewnie szybko się o tym przekona. Dla agentów, którzy mają po kilkadziesiąt organizatorów w swojej ofercie takich ja np ja, to nie jest wielki problem, bo sobie skorzysta z oferty Itaki, Grecosa czy Wezyra i oleje współpracę z R, ale są takie podmioty, które weszły we współpracę z Rainbow na zasadzie franczyzy i moga sprzedawać tylko tego organizatora. Czyli ktoś wywalił kupę forsy na założenie biura, reklamę, wypracował klientów, podpisał umowę, a naglę się okazuje, że to wszystko nie ma znaczenia, bo Rainbow poczuł kasę u giganta, który na co dzień sprzedaje kiełbasę i pierogi.
  Nikt nie zabrania Lidlowi sprzedawać wakacji, konkurencja zawsze jest zdrowa. Niestety Rainbow trochę się zagalopował. Czas pokaże.

  •  

   pokaż komentarz

   No tak tylko część tych kretynów zamiast mieć pretensje do Rainbow ma pretensje do Lidla....

   @WOWMichal:

  •  

   pokaż komentarz

   @WOWMichal: a czy taka umowa jest legalna? Przecież to zmowa cenowa. Nie wiem jak to jest z tego typu usługami ale przy sprzedaży produktów np. kosiarek jest to raczej niedozwolone

  •  

   pokaż komentarz

   @zaslonazupa: Zmowa cenowa byłaby wtedy, gdyby 10 organizatorów umówiło się, że od jutra sprzedają wakacje w Bułgarii za 3k od osoby. Tak nie jest, każdy organizator sprzedaje jak mu się podoba. Natomiast agenci tych organizatorów, a więc firmy mające za zadanie sprzedawać ich oferty nie mogą zmieniać ustalonych cen. A więc agent Itaki nie może sprzedać wakacji Itaki taniej niż sama Itaka, agent Rainbowa nie może sprzedać wakacji taniej niż sam Rainbow. Ale agent który ma i Itakę i Rainbowa i dziesiątki innych organizatorów, może wybrać klientowi ofertę tańszą i lepszą według jego uznania.

   Czyli jeżeli Itaka ma na stronie wakacje za 2,5k, to agent też może ja sprzedać tylko za 2,5k
   Jeżeli Tui ma na stronie wakacje za 2k, to agent nie może jej sprzedać w innej cenie niż 2k.

   Agent może jednak wybrać ofertę dla klienta spośród tych, które ma w ofercie. Czyli w tym przypadku mogę wybrać ofertę TUI, bo jest tańsza itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @WOWMichal: Niech agenci wpakuja w kampanie reklamową tyle milionow co Lidl to też będą mieli takie exclusivy.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Agenci tacy jak Wakacje czy TravelPlanet wpakowały już tyle milionów, że wystarczy. Lidl nie ma żadnych eksklusiwów.

  •  

   pokaż komentarz

   @WOWMichal: @WOWMichal: to przecież oczywiste i wynika z teksu na stronie r. Widać komentujący na wykopie nie czytają artykułów lub nie umieją czytać ze zrozumieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @WOWMichal: Łap minusa za opowiadanie pisowskich bredni.

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna