•  

  pokaż komentarz

  W kaczkę można strzelić tylko gdy leci i strzela sie śrutem. Żeby ostrzelać stadninę musieli by strzelać w lini poziomej lub stadnina była nad kaczkami.

  Wydaje mi sie ze gość ze stadniny bardziej jest zdenerwowany hukiem i drąży jak myśliwych zmusić żeby nie strzelali.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalszklarski: śrut w powietrzu nie znika, tylko gdzieś w końcu spada, prawda? Może strzały były oddawane do kaczek, ale w kierunku stadniny i coś tam dolatywało? Nawet jeśli taki śrut, który już wytracił prędkość i po prostu swobodnie spada jest całkowicie niegroźny, to zdaje się, że stracha może napędzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalszklarski: > Żeby ostrzelać stadninę musieli by strzelać w lini poziomej lub stadnina była nad kaczkami.

   Twierdzisz, że śrut wystrzelony w powietrze leci cały czas prosto aż do kosmosu i nigdy nie spada na ziemię?

   W kaczkę można strzelić tylko gdy leci i strzela sie śrutem.

   Twierdzisz, że myśliwi zawsze i wszędzie, rygorystycznie przestrzegają zasad polowania i absolutnie nigdy nie zdarza im się nap?@!!?@ać na oślep i przy tym zabijać przypadkowych ludzi?

   Wydaje mi sie

   A mi się nie wydaje, widzę że pieprzysz głupoty w obronie myśliwskiej patologii!

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: śrut spadając na ziemie ma już bardzo mała energię dodatkowo jest rozproszony

   @G_O_: Myślisz ze myśliwi kaczki strzelają sie dla mięsa? Samo obieranie z piór jest męczące a jak odbierzesz to taka kaczka jest trzy razy mniejsza od kurczaka z lidla. Strzelają dla sportu.

   Sprawa jest prosta jeśli są ślady śrutu na stadninie to wina myśliwych jeśli nie ma to właściciel stadniny robi aferę z niczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: śrut na kaczki leci 400 m i spada

  •  

   pokaż komentarz

   śrut na kaczki leci 400 m i spada
   śrut spadając na ziemie ma już bardzo mała energię dodatkowo jest rozproszony


   @michalszklarski: no i super. Polowanie mogło byc te 400m od stadniny, śrut spadał akurat na stadninę. Co z tego, że jego energia była już nikła? Klienci stadniny widzieli myśliwych z bronią, słyszeli strzały, a po chwili słyszeli grzechot spadających w ich pobliżu śrucin. Szczerze mówiąc nie dziwi mnie, że nie czuli się z tym komfortowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: rozproszenie jest tak duże ze na budynek w odległości 600 m mogła spaść jedna kulka o średnicy 4 mm.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz ze myśliwi kaczki strzelają sie dla mięsa? Samo obieranie z piór jest męczące a jak odbierzesz to taka kaczka jest trzy razy mniejsza od kurczaka z lidla. Strzelają dla sportu.

   @michalszklarski: To nie mogą strzelać dla sportu do rzutek? Muszą mordować w tym celu niewinne zwierzaki i straszyć ludzi? Co te kaczki zawiniły że muszą ginac dla okrutnej zabawy tych „ludzi“ i jeszcze narażani są inni ludzie i ich dobytek?

  •  

   pokaż komentarz

   Twierdzisz, że myśliwi zawsze i wszędzie, rygorystycznie przestrzegają zasad polowania i absolutnie nigdy nie zdarza im się nap$!#?!#ać na oślep i przy tym zabijać przypadkowych ludzi?

   Ależ oczywiście. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @michalszklarski: no i ta jedna kulka mogła spokojnie u kogoś wywołać atak paniki.

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrald: Strach iść do lasu na grzyby. W mojej okolicy co chwila słychać strzały. W pobliżu gospodarstw też strzelają i to jest okropne, bo najpierw słyszysz śmiechy bawiących się dzieci, huk strzału i taka martwa cisza. I nie wiadomo: pomylił dzieciaka z dzikiem, czy tylko nastraszył.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalszklarski: Jeśli to ten obiekt to odległość od najbliższego zbiornika wodnego to około 300 m. Natomiast donośność śrutu to 200 do 400 m - w zależności od jego wielkości (średnicy).

  •  

   pokaż komentarz   @Jarek_P: Mysle ze jak bym ci zaj%!?l z 200 metrow prosto w maske to nic by ci sie nie stalo. Lepiej na 150 nic by ci sie nie stalo. Chyba ze jakis magnum

  •  

   pokaż komentarz

   @alchem: ale czy bardzo dziwne byłoby dla ciebie, gdybym po tym twoim "zaj?%@niu z 200m prosto w maskę" miał pełne gacie ze strachu, a potem bardzo chciał zaj?%@ć ciebie, tym razem przy pomocy prawa i policji? No wybacz, ale chyba mało kto dobrze znosi widok wycelowanej w swoją stronę broni, słysząc, jak ta broń strzela i co więcej, słysząc padające w pobliżu pociski. Nawet jeśli są to niegroźnie już lecące śruciny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: rzuć w dach budynku kamyk 3x3mm i spróbuj wywołać atak paniki. Problem jest taki ze oni maja miejscowe na kaczki i stresują mu konie zamiast sie dogadać to zachowują sie jak dzieci. Jak mu dziki zryją ziemie w stadninie ze konie nie bedą miały jak biegać to co zrobi?

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: długość rażenia 4 mm takiego na kaczki to 400m potem leci jeszcze ze 300 i spada.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Hehe dla śmichów napisałem bo czasem na polowaniu się zdarzy ze jakiś "starszy" kolega poleci śruciną po drugim koledze i zazwyczaj nic się nie dzieje :))) A z doświadczenia wiem że większość ludzi ma ból dupy na samo hasło "myśliwy" tak jak ostatnio u mnie jeden pas wstaje o 4 rano na stawach żeby straszyć kaczki żeby mu myśliwi trawy nie gnietli na groblach. Tylko rolnicy mają pojecie po co ci myśliwi. Jak przychodzi bidny facet i mówi że w ciągu nocy dziki wyj%!$ły mu pół pola kukurydzy. Ale to już ch*&^ was obchodzi nie ?

  •  

   pokaż komentarz

   rzuć w dach budynku kamyk 3x3mm i spróbuj wywołać atak paniki.

   @michalszklarski: a mogę najpierw, zanim rzucę ten kamyk, ustawić się na widoku panikarzy z dubeltówką i kilkakrotnie strzelić mniej więcej w ich stronę?

  •  

   pokaż komentarz

   @alchem: nie, nie obchodzi nast to ch*&^, m.in. dlatego, że u mnie też w ciągu nocy stado dzików przedarłszy się pod ogrodzeniem na posesję zdemolowało ogród i poniszczyło instalację nawadniającą. Nie jestem za tym, by wytępić myśliwych i nie uważam wszystkich myśliwych za zło wcielone. Ale głupich myśliwych, bezmyślnych myśliwych oraz myśliwych nie rozumiejących, że nawet bezpieczna działalność może budzić obawę wśród osób trzecich, więc powinna być prowadzona tak, by tej obawy nie budzić - już tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: No niestety.. Kiedyś kiedyś to jeszcze była kultura i tradycja. Teraz 90% nie powinno mieć prawa polować..

  •  

   pokaż komentarz

   W kaczkę można strzelić tylko gdy leci i strzela sie śrutem.

   @michalszklarski: Weź mnie to wytłumacz… Jak się leci i strzela śrutem, czy jak kaczka leci i się(?) strzela śrutem? Bo jeśli chciałeś napisać, że można strzelać śrutem i tylko do lecącej kaczki, to informuję cię, że to zadanie na poziomie dziecka z podstawówki, kompletnie cię przerosło.

  •  

   pokaż komentarz

   @paliwoda: wiesz ze ataki personalne to nie najlepszy sposób dyskusji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Warto jeszcze dodać, że śrut do polowania na ptactwo, a śrut ładowany do strzelby do celów obronnych to są dwa różne przypadki - śrut do polowań jest malutki i w garści przypomina bardziej piach niż nawet jakiś granulat. Tym jest trudno zabić człowieka, a co dopiero mówić o amunicji przypadkowo trafiającej w szopę z kilkuset metrów. Nawet nie ma co wspominać o rozproszeniu przy takim dystansie

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz ze myśliwi kaczki strzelają sie dla mięsa? Samo obieranie z piór jest męczące a jak odbierzesz to taka kaczka jest trzy razy mniejsza od kurczaka z lidla. Strzelają dla sportu.

   @michalszklarski: To jest ostateczny argument, żeby zakażać wszelkich polowań.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: Raczej chodzi o tą stadninę: Odległość do stawu też coś koło 300m Twoja nie jest we Frydrychowicach :)

  •  

   pokaż komentarz

   @G_O_: miałeś styczność z myśliwymi? Znasz prawo łowieckie?
   Za strzelanie na oślep, bez pewności, że pocisk nie poleci przed siebie, strzelanie w pobliżu zabudowań, traci się uprawnienia myśliwskie i na broń oraz mogą być wyciagnięte dodatkowe konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   jedna kulka mogła spokojnie u kogoś wywołać atak paniki

   @Jarek_P: W USA np. jakby udowodnił w sądzie, że dziecko po takim wydarzeniu ma ataki paniki, lęki w nocy, jest zestresowane to taki myśliwy by do końca życia się nie wypłacił. Ale u nas myśliwi to banda alkoholików na stanowiskach i są nie do ruszenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zieloniak12: Faktycznie. W tej twojej, dodatkowo, na kierunku stawy -> stadnina są jeszcze zabudowania pomiędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   słysząc padające w pobliżu pociski

   @Jarek_P: to nie pociski, to śrut.

  •  

   pokaż komentarz

   W USA np. jakby udowodnił w sądzie, że dziecko po takim wydarzeniu ma ataki paniki, lęki w nocy, jest zestresowane to taki myśliwy by do końca życia się nie wypłacił. Ale u nas myśliwi to banda alkoholików na stanowiskach i są nie do ruszenia.

   @Dziki_Odyniec: W USA jakbyś kogo takimi kalumniami obrzucał i zniesławiał, to też byś płacił.

  •  

   pokaż komentarz

   W USA jakbyś kogo takimi kalumniami obrzucał i zniesławiał, to też byś płacił.

   @_komentator_: W USA jakby Ci kula (albo śrut) przeleciała koło głowy to byś mógł legalnie takiemu debilowi łeb odstrzelić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziki_Odyniec: a możesz zarzucić jakimś paragrafem na to? Albo lepiej jakąś sprawą sądową z wyrokiem? Czy tylko o tak sobie piszesz aby pisać?

  •  

   pokaż komentarz

   paragrafem na to

   @_komentator_: Paragrafem na to, że jak ktoś strzela w Twoją stronę i wokół latają śruciny to masz prawo się bronić? W Polsce jest to art. 25 Kodeksu Karnego a w USA chyba masz to w konstytucji zagwarantowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziki_Odyniec: Ale tam nikt nie strzelał w nikogo stronę. Do kaczek strzelasz w górę, bo kaczki latają, to takie ptaki są.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: Ludzie słyszeli wystrzały a potem śrut zaczął spadać wokoło. Śruciny poszczerbiły psa. Co to za różnica dla poszkodowanego czy oni do kaczek strzelali czy pijani pomylili psa z kaczką.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziki_Odyniec: Już próbujesz kogoś oczerniać i wyzywasz od pijaków. Na jakiej podstawie? To, że ty pijesz, nie znaczy, że inni są nieodpowiedzialni. Myśliwi są odpowiedzialni i nikt po alkoholu z bronią nie biega. No chyba, że jesteś myśliwym i ty biegasz, no to wtedy jakąś tam bazę do twierdzeń masz.

   Ludzie słyszeli wystrzały

   @Dziki_Odyniec: strzały słychać z bardzo daleka, huk się niesie daleko.

   potem śrut zaczął spadać wokoło

   @Dziki_Odyniec: tak, deszcz śrutu. Jeden nabój to jakieś 36-40 gramów ołowiu w postaci kulek. przy gęstości ołowiu to by było jakieś 15-20 ml, mały kieliszek do wódki! Do tego rozprysk jest tak duży, że po opadnięciu przykryłby pewnie kilkadziesiąt metrów kwadratowych! Ludzie boją się broni z niewiedzy i przez takich histeryków jak ty, napędzających emocjami innych. Żadnej analizy danych, szukania informacji tylko "Ło Panie, zabijo nas!". Krótko mówić HISTERIA, do tego bezpodstawna. Idź kolego kiedyś na strzelnicę, zobacz jak to wygląda, poproś niech ci dadzą nabój, postrzelaj, strzel sobie ze śrutówki do tarczy ze 100 metrów i zobaczysz co ja tu próbuję ci uświadomić.

  •  

   pokaż komentarz

   to nie pociski, to śrut.

   @_komentator_: pisałem z punktu widzenia owych panikarzy, którzy by nie wiedzieli, że to śrut.

  •  

   pokaż komentarz

   Już próbujesz kogoś oczerniać i wyzywasz od pijaków. Na jakiej podstawie?

   @_komentator_: Na takiej podstawie, że to stosunkowo niewielka grupa a było sporo wydarzeń gdzie po pijaku kogoś postrzeli, można przypuszczać, że te które wychodzą na jaw to tylko wierzchołek góry lodowej.

   To, że ty pijesz

   @_komentator_: Nie piję.

   Żadnej analizy danych, szukania informacji

   @_komentator_: Śrut spadał na ludzi i na samochody w tym klientów a oni panikują zamiast poszukać danych, co za ludzie.

   to by było jakieś 15-20 ml, mały kieliszek do wódki

   @_komentator_: Widzę, że jedyne objętości jakie masz w głowie to te związane z alkoholem.

  •  

   pokaż komentarz

   a było sporo wydarzeń gdzie po pijaku kogoś postrzeli

   @Dziki_Odyniec: pojedyncze przypadki na przestrzeni wielu lat, i to dawno.

   Śrut spadał na ludzi i na samochody w tym klientów a oni panikują zamiast poszukać danych, co za ludzie

   @Dziki_Odyniec: no patrz, i żyją! Nie ma też nic o ofiarach! A miał zabijać...

   Widzę, że jedyne objętości jakie masz w głowie to te związane z alkoholem

   @Dziki_Odyniec: ty widzisz wszędzie alkohol i alkoholików. Każdy mierzy swoją miarą.

   Widzę, że nie mając argumentów próbujesz atakować rozmówcę i insynuujesz alkoholizm. Najpierw u myśliwych, teraz u mnie... Rzeczowo kolego, rzeczowo.

  •  

   pokaż komentarz

   pojedyncze przypadki na przestrzeni wielu lat, i to dawno.

   @_komentator_: Nie prawda, regularnie pojawiają się informacje na ten temat.

   Nie ma też nic o ofiarach

   @_komentator_: Pies został poszczerbiony.

   nie mając argumentów próbujesz atakować rozmówcę i insynuujesz alkoholizm

   @_komentator_: Ty mi pierwszy napisałeś, wprost, że ja piję.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie prawda, regularnie pojawiają się informacje na ten temat

   @Dziki_Odyniec: zarzuć linkiem!

   Pies został poszczerbiony

   @Dziki_Odyniec: poszczerbić to można ostrze, a nie psa.

   Ty mi pierwszy napisałeś, wprost, że ja piję

   @Dziki_Odyniec: zaczęło się od tego:
   "Co to za różnica dla poszkodowanego czy oni do kaczek strzelali czy pijani pomylili psa z kaczką"

   więc ja tylko odbiłem piłeczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   zarzuć linkiem!

   @_komentator_: proszę. https://www.google.pl/search?q=my%C5%9Bliwy+postrzeli%C5%82&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjBnNWbn6XWAhWjO5oKHU96DOkQvwUIIygA&biw=1920&bih=950

   poszczerbić to można ostrze, a nie psa.

   @_komentator_: To po staropolsku znaczy poranić, bardzo lubię to słowo.

   więc ja tylko odbiłem piłeczkę.

   @_komentator_: Ale ja miałem powód podejrzewać, że byli pod wpływem bo nikt trzeźwy nie powinien strzelać tak, żeby śruciny doleciały do ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziki_Odyniec: nikt nie był pijany tam ani w znalezionych artykułach dot. jednego postrzelenia (są o tym samym, tylko inne gazety).

  •  

   pokaż komentarz

   dot. jednego postrzelenia (są o tym samym, tylko inne gazety).

   @_komentator_: Nie zaklinaj rzeczywistości, to różne artykuły o różnych wydarzaniach.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie mogą strzelać dla sportu do rzutek? Muszą mordować w tym celu niewinne zwierzaki i straszyć ludzi?

   @MagicPiano222: w ubojniach "morduje" sie tysiace zwierzat ktore od narodzin do smierci zyja zamkniete. pozyskiwanie dzikiej zwierzyny jest humanitarne i bardzo smaczne.

   strzelby kalibru wagomiarowego 12 sa stosunkowo ciche a podcza polowania na kaczki uzywa sie drobnego srutu - daje najwieksze szanse trafienia i rownoczesnie jest na tyle drobny/lekki ze powietrze zatrzymuje go na 150-250 metrach. na koncu po prostu opada na ziemie jak garsc rzuconego piachu.

   pokaż spoiler usun konto


   sensacja bo wyswietlenia pseudoredaktorow musza sie zgadzac. sensacja bo zglaszajacemu moze sie nie podobac ze ktos ma prawo polowac na latajace jedzenie. sensacja bo hurr durr bron sluzy wylacznie do zabijania. policja moze natychmiast ustalic kto polowal na podstawie dokumentow rejestrowych ktore wypelnia sie przed polowaniem. jesli do ustalenia tozamosci potrzebne beda blachy auta to znaczy ze nie byli to mysliwi tylko klusownicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @BrzydkiBurak: Popieram, wykopki wieżą w nagłówki, a w artykule brak szczegółów. Może komuś przeszkadzały odgłosy wystrzałów i stwierdził że wymyśli bajkę żeby była cisza:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziki_Odyniec: A gdzie są szczegóły tego wydarzenia? Nie ma, także nie wiadomo jak było na prawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: A może był grzechot gówna kaczki,która się osrała po strzale? Akurat nasrała koło stadniny?

  •  

   pokaż komentarz

   podcza polowania na kaczki uzywa sie drobnego srutu - daje najwieksze szanse trafienia

   @BrzydkiBurak: I sporo kaczek jest trafionych ale nie śmiertelnie i bardzo długo cierpią ze śrutem w ciele.

  •  

   pokaż komentarz

   A może był grzechot gówna kaczki,która się osrała po strzale? Akurat nasrała koło stadniny?

   @zablokowanyumysl: jeśli zrobiła to ze strachu po strzale myśliwego, to wina i tak spada na nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Powinien podziękować,miał nawóz za darmo .Do wody i na następny fok aminofoska eko.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: Żeby strzelać w kierunku stadniny musieli by stać po drugiej stronie zbiornika.
   Donośność śrutu na kaczki to 300-325 m.

  •  

   pokaż komentarz

   @neutronius: A jeśli strzelali z lódki?

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet jeśli taki śrut, który już wytracił prędkość i po prostu swobodnie spada jest całkowicie niegroźny, to zdaje się, że stracha może napędzić.
   @Jarek_P: śrut spadając na ziemie ma już bardzo mała energię dodatkowo jest rozproszony.


   @Jarek_P: @michalszklarski Proponuje przeprowadzić mały eksperyment: Weź garść kulek z łożysk... i zrzucaj z 20 pietra na ludzi!

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: oj nie przeginaj w drugą stronę, proszę. Gdzie kulki z łożysk, gdzie śrut na kaczki! No, chyba, że masz na myśli łożyska wielkości np. 608, gdzie kulki mają średnicę niewiele większą od łebka od szpilki, wtedy zgoda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Ale śrut, nie ma średnicy łebka od szpilki! Taki na kaczki ma około 0,5cm średnicy i jest z ołowiu!
   Czyli wielkość już całkiem sporej kulki łożyskowej!

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: napisałem "niewiele większej od". Google mówi, że śrut na kaczki ma średnicę śrucin rzędu 3mm, zgoda jest to więcej, niż główka od szpilki, ale nadal jest to maleńka kulka, która spadając z wysokości owszem może wystraszyć (i o tym cały czas piszę wyżej), ale krzywdy raczej nie zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_P: Tabele myśliwskie podają, od 4mm do nawet 6mm. Poza tym czasem strzela się większym mniejszym, nikt tego nie jest w stanie w 100% skontrolować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: nie znam się na tym, ale pierwszy link, który znalazłem podaje co innego:

   https://poradniklowiecki.pl/polowanie/srednice-i-zastosowanie-srutu.html

   miałem też nieraz w ręku śrut wyjęty z upolowanego zająca (ojciec miał kolegę myśliwego, za mego dzieciństwa pasztety z zająca były w domu częstym daniem, śruciny się spomiędzy zębów wydłubywało od czasu do czasu), zawsze były to drobne kulki. Ale nawet, gdyby to było 4-6mm, to nadal są to małe kuleczki.

  •  

   pokaż komentarz

   napisałem "niewiele większej od"

   @Jarek_P: Nawet jeśli przyjmiemy tą najmniejszą wartość jaką udało ci się znaleźć czyli 3mm. To to nie jest "niewiele" tylko kilkanaście kilkadziesiąt razy większa objętość, do tego łępki od szpilki nie robi się z ołowiu!!
   A jeśli to cie nie przekonuje to... czy zgodził byś się ,żeby ktoś zrzucił na ciebie ołowiane kulki o średnicy około 0,5cm z 20 piętra? ...no właśnie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: lata temu w ramach swej pracy montowałem elektronikę pod masztem GSM, kolega montujący anteny na górze zrzucił na mnie niechcący nakrętkę M8, która co prawda nie jest z ołowiu, ale jest jeszcze większa od kulki 5mm. Gdybym tym dostał w nieosłoniętą głowę (tak, byłem w kasku), pewnie miałbym guza, dostałem jednak w osłonięte kurtką plecy, odczułem to po prostu jak mocne puknięcie, żaden problem. Celowo pod takie kulki nie wystawiłbym się choćby z uwagi na owego guza, ale nie demonizujmy, naprawdę.

 •  

  pokaż komentarz

  "Policjanci ukarali zgłaszającego" Jak najbardziej jestem w stanie uwierzyć, nie zdziwiłbym się jakby jeszcze zgłaszającego od konfidentów zwyzywali.

  Układy/Układziki

 •  

  pokaż komentarz

  Myśliwi powinni zająć się regulacją pogłowia własnego stada.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy gdyby gość odpowiedział ogniem z broni prywatnej to mieściłoby się to w ramach tzw. obrony koniecznej?

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: Nie.

   Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

   Nie ma tu mowy o zamachu ( działanie myśliwych nie było celowe) nie ma mowy o bezprawności - polowali legalnie. I nie na mowy o bezposredniości - spada śrut a ty idziesz do szopy po pistolet i z 400m strzelasz do myśliwego? Czy może wsiadasz na rower i za nim gonisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: Hehe no nie mówię o pistolecie ( ͡° ͜ʖ ͡°). BTW dzięki za wyjaśnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   Hehe no nie mówię o pistolecie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   @killzone: A to zwracam honor, odstawiasz szklaneczkę whisky i wyciagasz zza fotela nieco już przykurzonego barreta .50 cal. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: Taaa... wreszcie się przyda XD

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: uważam,że w takich przypadkach nie masz obowiazku udać się do drugiej strony i spytać dlaczego strzela w Twoja strone, tylko normalnie otwierasz ogień, a jak masz daleko to na rower i wyeliminować zagrożenie.
   Serio Ty chcesz pytać dlaczego ktoś do Ciebie strzela ?

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: mieściłoby się w granicach błędu co do kontratypu, czyli sytuacja podobna:

   Błąd co do kontratypu czynu (art. 29)
   Nie popełnia przestępstwa, kto dopuszcza się czynu zabronionego w usprawiedliwionym błędnym przekonaniu, że zachodzi okoliczność wyłączająca bezprawność albo winę; jeżeli błąd sprawcy jest nieusprawiedliwiony, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary

  •  

   pokaż komentarz

   @Mesmeryzowany: Ehhh... W tym kraju nic nie jest jasne. Ale jest przynajmniej przepis który pozostawia jakieś opcje człowiekowi który broniąc siebie i bliskich nie pyta tylko działa. Oczywiście tylko wtedy jeżeli zatrudni fachową papugę ;). Dzięki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Pio: taaak, otwierasz ogień zaporowy na 300 metrów, bo spadła kulka ołowiana na głowę...

  •  

   pokaż komentarz

   @pan_alternator: To ten co strzela pierwszy ma się upewnić, czy ktoś nie będzie się bać. A jak spada obok Ciebie kula to masz pełne prawo walić ze wszystkiego w stronę skąd przyszła. Inaczej to będzie można otworzyć ogień w blokowisko tylko trochę pod górę i zrobić im metalowy deszcz. Niech sobie inne miejsce na kaczki znajdą albo podchodzą z innej strony na nie albo niech walą z czegoś o mniejszym zasięgu jak muszą w tą stronę -.-

 •  

  pokaż komentarz

  "Prośba o interwencję poselską do Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach w tej sprawie wynika z wątpliwości mieszkańców, co do możliwości bezstronnego i pełnego wyjaśnienia sprawy. Obawy budzi dziwne zachowanie zajmujących się sprawą funkcjonariuszy. Pojawiły się sugestie, iż opieszałość w wyjaśnieniu sprawy i ukaraniu sprawców spowodowana została tym, że tereny łowieckie we Frydrychowicach należą do koła łowieckiego zrzeszającego według informacji mieszkańców, licznych funkcjonariuszy Policji oraz byłych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa. Ponadto policjanci ukarali człowieka, który zwrócił się o interwencję w tej sprawie, co w powszechnym odczuciu osób znających sprawę uznane zostało za szykanę i próbę zmuszenia go do milczenia." #szykany #milicjaobywatelska #sluzbabezpieczenstwa

  źródło: poselbrynkus.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Ponadto policjanci ukarali człowieka, który zwrócił się o interwencję w tej sprawie

   @MagicPiano222: Przecież jest podany powód tej kary. Dlaczego to wyciąłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież jest podany powód tej kary. Dlaczego to wyciąłeś?

   @skinnydog: Wyciął bo zapewne nie chciał kopać leżącego...

   Pretekstem do owego ukarania zgłaszającego o zdarzeniu było zachowanie jego psa, który właśnie podczas owej strzelaniny został poraniony, nie powinno zatem nikogo dziwić, że zachowywał się nerwowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Ja się odnoszę do decyzji policji, a nie stanu faktycznego bo go nie znamy.

   Nieustanne dzięki za minusy patusie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja się odnoszę do decyzji policji, a nie stanu faktycznego bo go nie znamy.

   @skinnydog: Osoba podważająca działanie policji to patus? Ciekawe masz podejście kolego... Tylko uważaj jak kiedyś zamkną cię za przestępstwo którego nie popełniłeś (w twoim rozumowaniu popełniłeś ale nie byłeś świadomy - bo jak wiemy policja nigdy nie kłamie) abyś nie umarł w kiblu... z przyczyn naturalnych (bo jak wiemy policja nigdy nie kłamie)