...
 •  

  pokaż komentarz

  Ale oni mówili że nic wspólnego z tym nie mają

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: To nadal pryszcz w porównaniu do kradzieży pieniędzy z OFE.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: A BO PO... jedni i drudzy złodzieje

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: argumentum ad azapełoum. Czemu porównujecie się do złego, lewackiego, niemieckiego rządu marionetki Makreli? Przecież jesteście dobrą zmianą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: Dzisiaj już mają:

   "W takiej sytuacji jest również naturalne, że rząd RP musiał podjąć pewne działania o charakterze medialnym, aby tę histerię uspokoić. Adresujemy ją do wszystkich Polaków, którzy są przekonani, że wymiar sprawiedliwości wymaga gruntowej reformy i czują się poszkodowani. Chcemy ich przekonać, że rząd wie o tym i reforma zostanie przeprowadzona"

   https://wpolityce.pl/polityka/357782-terlecki-w-sejmie-broni-kampanii-pfn-to-naturalne-ze-rzad-musial-podjac-dzialania-medialne-aby-uspokoic-te-histerie

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Zawsze mnie śmieszy p$#?#$#enie piewców dobrej zmiany o OFE. Przypominam, że PiS głosował przeciwko bo krytykował PO za zostawienie w nich 25% zamiast przeniesienia wszystkiego xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: nie ma dowodów, że jarosław kaczyński wiedział o aferze billboardowej

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio Ej no, ale przecież to tylko tak jakby od 19 milionów Polaków wziąć po złotówce, o co ból dupy? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: a jak duzy to pryszcz do kradziezy kasy ze skok?

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: a to chuj.......niech kradną

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Jesteś w stanie wytłumaczyć na czym polegała "kradzież pieniędzy z OFE", czy tylko powtarzasz głupoty?

   To funkcjonowanie OFE było totalnym rozbojem. Obywatele byli zmuszeni do przekazywania swoich pieniędzy prywatnym firmom, które jeszcze pobierały za to dużą prowizje. To tak jakbyś pożyczał komuś kasę i jeszcze mu za to płacił.
   W teorii pieniądze miały być inwestowane dzięki czemu emerytury miały być wyższe, ale w praktyce to się OFE zupełnie nie opłacało, bo to był dla nich tylko koszt, natomiast zyski czerpały z prowizji od wpłat. A najlepsze jest to, że po przejściu na emeryturę te pieniądze i tak były przekazywane do ZUS (czyli ostatecznie i zostawałeś "okradany"). Jedyne co OFE robiły to przyjmowały kasę, pobierały od niej prowizję i po kilkudziesięciu latach przekazywały ją do ZUS. Gruby przekręt, a ludzie jeszcze dawali się na to nabierać i myśleli, że dostaną kasę, którą wpłacali.

   Czym innym jest III filar. Ale ani pracownicy, ani OFE nigdy nie byli tym zainteresowani i zresztą III filaru nie "okradziono".

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio ale wygląda na to że jednak mają... hmm jak to możliwe przecież by nas nie o kłamał

  •  

   pokaż komentarz

   @Orellan:

   Adresujemy ją do wszystkich Polaków, którzy są przekonani, że wymiar sprawiedliwości wymaga gruntowej reformy

   skoro juz sa przekonani, to po co jeszcze 19 baniek na przekonywania? zeby ich bardziej przekonac?

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Kradzież z OFE... Chodzi pewnie o to, że teraz Morawiecki zakosi 25% na FRD.

  •  

   pokaż komentarz

   To nadal pryszcz w porównaniu do kradzieży pieniędzy z OFE.

   @piotr-wojcieszek: Pieniadze z OFE poszly na propagande partyjna, czy na ratowanie ZUSu?

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Ach racja. Jak pieniądze wbrew woli ich właścicieli idą na ratowanie studni bez dna to spoko.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Warto dodać, że składki szły do ZUSu, ZUS rozdzielał do OFE, OFE brały prowizje i kupowały obligacje państwowe czyli zapożyczaliśmy się u nich naszymi składkami. Dwa razy płaciliśmy za to, że ktoś może składki trzymać.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: W interesie wszystkich polakow jest zeby ZUS nie zbankrutowal w niekontrolowany sposob.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Człowieku, OFE miało swoje wady, bez dwóch zdań, ale na prawdę wolałbym żeby część mojej składki emerytalnej była przydzielona tym prywatnym złodziejom niż tym państwowym.

   W praktyce tak jak mówisz to już zależy kto gdzie miał te pieniądze, jednym się to opłacało bardziej drugim mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: Ale ci prywatni i tak ostatecznie wpłacali to do ZUS. Byli tylko totalnie zbędnymi pośrednikami, których cały sens ograniczał się do pobierania prowizji. Nadal byłeś "okradany" przez ZUS w takim samym (a nawet nieco większym) stopniu, a do tego okradało Cię jeszcze OFE.

   W dodatku ZUS Cię nie okrada. Wpłacasz pieniądze, a ZUS przekazuje te pieniądze emerytom. Jeśli już to możesz powiedzieć, że emeryci cię okradają, ale ja tam wolę, żeby ludzie na starość normalnie żyli, a nie żebrali na ulicach i to nawet niezależnie od tego, czy sam emerytury dożyję. Trzeba też dodać, że koszty ZUS (czyli można powiedzieć prowizja) są śmiesznie małe w porównaniu do tego ile pobierały OFE. Co więcej konieczność zabawy z OFE jeszcze podnosiła koszty ponoszone przez ZUS. Składki wpływają do ZUS i to ZUS wypłaca emerytury, ale w między czasie ZUS musiał jeszcze przesyłać pieniądze do OFE, a później je od OFE przyjmować.

   Niestety łatwo ludziom wmówić bzdury w stylu "Zusy okradajo" i ludzie w ogóle nie będą zagłębiać się w działanie systemu, tylko w kółko powtarzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Mój brat tak był "okradany" przez OFE, że mu wychodziła większa kwota niż ta którą wpłacał, no ale pewnie mu złodzieje te fundusze podrzucili.

   Zaś ZUS to jest złodziejski system który nie ma prawa działać w obecnych realiach, albo reforma emerytalna albo jednak kłaniamy się pani Merkel i bierzemy tylu imigrantów ile się da, bo na mnie nie będzie miał kto pracować.

   Zaś argumenty które przytaczasz pokazują tylko, że OFE nie było racjonalnie rozplanowane. Szkoda, że zamiast zmodernizować ten system po prostu wyrzucono go do kosza licząc cholera wie na co. Nagle Polacy mieli zacząć się rozmnażać na potęgę? Nawet 500+ niewiele pomaga w tej sytuacji, dalej nasze społeczeństwo jest wymierające.

   No ale tak to wygląda jak się myśli tylko i wyłącznie w perspektywie kolejnych czterech lat, jakoś to będzie...

  •  

   pokaż komentarz

   że mu wychodziła większa kwota niż ta którą wpłacał

   @DiscoKhan: No i? Co z tą kwotą mógł zrobić? Nic, bo ostatecznie przy przechodzeniu na emeryturę i tak te środki OFE przekazałoby do ZUS. Dokładnie tak samo jak to się stało, tyle że wcześniej. To nie były pieniądze, które mógł sobie wypłacić, ani które OFE wypłaciłoby mu po przejściu na emeryturę. Jak to się działo, że było więcej to oddzielny temat, ale to i tak był przekręt. Jak wpłacasz do ZUS to w teorii też możesz powiedzieć, że wychodzi więcej.

   OFE to totalnie patologiczny pomysł, którego jedynym efektem jest wypompowanie miliardów złotych z polskiej gospodarki, na rzecz międzynarodowych korporacji finansowych. Zwykła kradzież, w dosłownym znaczeniu, tyle że legalna.

   Funkcjonowanie ZUS obecnie i w przyszłości to zupełnie oddzielny temat, ale OFE tylko pogarszało sprawę. Jednak te gadki o tym, że nie będzie komu pracować na nasze emerytury i w ogóle ZUS upadnie itd. to w dużym stopniu bzdety. Możesz sobie to nawet sam policzyć w Excelu dla różnych scenariuszy. Pamiętaj, że im mniej młodych, tym później też mniej starych. Chociaż podniesienie wieku emerytalnego jest raczej nieuniknione ze względu na coraz dłuższe życie.

   PO była c%%!$wa pod mnóstwem względów. Nigdy nawet nie pomyślałem, żeby na nich głosować i mam nadzieję, że już nigdy nie wrócą (ani ich nowe wcielenie w postaci Archaicznej), ale akcja z OFE i wiekiem emerytalnym to były nieliczne bardzo pozytywne wyjątki.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: odpowiem tak: najpierw ktos zmusil mnie do wejscia w ofe - potem ktos zajumal mi pieniadze z ofe - i teraz nie wnikajac co bylo dobre a co zle - 2 przeciwstawne decyzje czyli ktoras musiala byc dobra a ktoras zla (no moze nie dao konca ale zostalem zmuszony najpierw do jednej potem do drugiej) wiec ... czy ktos odpowiedzial za to??
   bo imho powinien odpowiedziec albo ten co mnie zmusil do przystapienia albo ten co mi zajumal kase
   sam pomysl ofe nie byl az tak glupi (za kilkanascie-dziesiat lat udalobysie pozbyc/ograniczyc raka jakim jest zus) ale 2 sprawy
   1: wykonanie (szczegoly) tragiczne
   2:wykonczenie zus byloby dobre dla obywateli ale nie dla rzadu (jakiegokolwiek bo co zrobic z ta armia ludzi-szeregowych pracownikow-i z ta armia znajomych na wysokich stanowiskach)

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Nie ktoś tylko SLD psia ich mać. Nie mniej pazerni niż obecnie PiS. Taka z nich lewica jak ze mnie hipopotam. Powinni odpowiedzieć za wiele rzeczy, ale tylu mają przyjaciół biznesmenów, którym pozwolili zarobić, że nikt ich nie rusza. Ani PO, ani PiS nie przejawiali nigdy zainteresowania tym tematem. Jedynymi, którzy mówili, że znajdzie się cela dla Leszka Millera byli Zieloni i Razem (Zieloni później się skompromitowali startem w wyborach z SLD).

   Kasy z OFE nikt Ci nie zajumał, bo to nigdy nie była Twoja kasa, tak jak Twoją kasą nie jest to co wpłacasz do ZUS. To była zwykła ściema.

   Pomysł z OFE to był pomysł USAID forsowany przez przy pomocy Banku Światowego (finansującego kampanię marketingową nie gorszą niż ta PiSu i zagraniczne wycieczki dla nieprzekonanych posłów). Pomysł w ogóle nie był głupi. Był genialny. Dzięki niemu międzynarodowe korporacje finansowe mogły przez lata legalnie okradać nasz kraj i kilka innych.

   Armia znajomych zawsze sobie poradzi. Można choćby zlecać im jakieś bzdury za grube miliony. Żaden prezes ZUS tyle nie zarobi. Natomiast dla obywateli likwidacja ZUS byłaby czymś zdecydowanie tragicznym.

 •  

  pokaż komentarz

  Bycie pisowskim trollem na wykopie to coraz cięższy kawał chleba xD

 •  

  pokaż komentarz

  W sondażach nadal 38%. Politycy PIS uważają, że jest wszystko w porządku. Przy tak nijakiej opozycji PIS może za miesiąc przekazać nawet z NBP miliard złotych do tej fundacji i poparcie im nie spadnie. Niestety jesteśmy na PIS skazani.
  Jestem przekonany, że za kilka dni TVP ujawni nowe taśmy prawdy z restauracji Sowa. To sprawdzony sposób na obracanie kota ogonem.

  •  

   pokaż komentarz

   @bahanadala: mam wrażenie że taśmy się powoli powoli kończą, już przy okazji ostatnich odniosły cel odwrotny od zamierzonego. nawet mój turbo pisowski dziadek powiedział że Sikorski tam "dobrze gada"

  •  

   pokaż komentarz

   @bahanadala: Nijaka i skompromitowana opozycja, co miesiąc 500+ i inne programy patola+ wpadają do roszczeniowej części społeczeństwa. Póki to nie jebnie nie ma szans na zmianę partii rządzącej chyba, że ktoś wypali że da 2x więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bahanadala PiS rozdaje kasę na prawo i lewo, ot i cały sposób na poparcie, a ciemnego ludu nic poza tym nie interesuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @alkoholik000: zaraz zaraz, to rozdaje czy zabiera (19 milionów)?

  •  

   pokaż komentarz

   @phper: rozdaje np. 500 plus albo 500 plus dla emerytow i wiele innybch, to sie nazywa kupowanie wyborcow, socjalizm itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @phper traci pieniądze państwa, tutaj 500zl za darmo tam 19mln do własnej kieszeni również z państwowych

  •  

   pokaż komentarz

   @alkoholik000: a obcięcie cit-u? A kwota wolna? A dopisanie dodatkowych dróg ekspresowych do planu budów i zwiększenie budżetu ze 107 na 135mln? To też socjalizm i kupowanie wyborców? To znaczy że teraz trzeba kraść biednym i dawać bogatym bo inaczej uznają cię za socjalistę, który kupuje głosy...

  •  

   pokaż komentarz

   @phper: mamy koniunkturę w UE. Rumunia ma 6% wzrostu drugi rok z rzędu. Niemcy mają nadwyżkę budżetową. W takich warunkach trzeba oszczędzać, żeby było z czego pożyczać kasę, jak będzie kryzys. To się nazywa polityka antycykliczna [1]

   Co robi rząd - wydaje ile się da, bo chce wygrać wybory. Kradnie kasę przyszłym pokoleniom, żeby przekupić ich rodziców.

   Efekt będzie taki, jak w Grecji, czy niedawno (przed Orbanem) na Węgrzech - w kolejnym kryzysie budżet się posypie, a potem stagnacja.

   Ciekawe, czy ludzie pamiętają, że Węgry i Grecja były kiedyś dużo lepszymi miejscami do życia, niż Polska. Teraz mają niższe PKB per capita, niż Polska. A w Grecji mają > 20% bezrobocia. Wszystko dzięki rozdającym kasę socjalistom (z tym, że Węgrzy mieli ich krócej, więc już się odbili).

   [1] https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_antycykliczna

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: "Wydaje ile może" - pewnie stąd spadek deficytu budżetowego i jego najniższy poziom w hostorii? Nie przekonałeś mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @phper: Deficyt budżetowy w 2016 był rekordowo wysoki [1]. Deficyt budżetowy w 2017 być może będzie mniejszy, ale wciąż dodatni, co oznacza, że dług rośnie.

   Spadek deficytu jako procent PKB wynika z koniunktury, i nie oznacza poprawy sytuacji.

   [1] http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/deficyt-budzetowy-2016-wyniosl-ponad-46-mld-zl-i-25-proc-pkb/cmkvjq4

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: nie zgadzam się. PO w takim momencie wykorzystałaby limit budżetu na jaki pozwala unia. "Bo można". To odważny krok nie roztrwaniać kasy z budżetu. Zobacz Islandię.
   A co do Twojej wypowiedzi "o robi rząd - wydaje ile się da, bo chce wygrać wybory. Kradnie kasę przyszłym pokoleniom, żeby przekupić ich rodziców." - to przecież gdyby PiS kupował głosy to robiłby to raczej w ostatnim roku lub póroczu przed wyborami a nie od początku :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bahanadala: Ale co ma opozycja zrobić? Nawet jak wyjdzie Petru, merytorycznie wyłoży i spróbuje nagłośnić to te 38% głosujących na PiS będzie bardziej przejęte tym, że Petru powiedział wziąść zamiast wziąć, a w Wiadomościach będzie reportaż jaki z niego idiota. Opozycja jest słaba bo PiS stworzył ogromną machinę propagandową, która opozycję ma ośmieszyć. Do tego są populistami bo robią właśnie kampanie na temat sądów doskonale wiedząc, że 3/4 obywateli za słabe prawo obwinia sędziów lub straszą uchodźcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @phper: z czym tu się nie zgadzać? Deficyt był rekordowo wysoki, wartość 46 miliardów złotych pochodzi z komunikatu GUS.

   To odważny krok nie roztrwaniać kasy z budżetu. Zobacz Islandię.

   Co ma Islandia do tego? Niemcy mają nadwyżkę. Czemu my nie możemy?

   PO w takim momencie wykorzystałaby limit budżetu na jaki pozwala unia. "Bo można".

   PO miało pecha i rządziło w czasach kryzysu na świecie. Mimo tego PO ograniczało główne mechanizmy generujące deficyt np. zwiększając wiek emerytalny.

   Przecież nie byli idiotami, i wiedzieli, że to niepopularne posunięcie. Ale jest konieczne - demografi nie oszukasz. I nie, 500+ nie naprawi sytuacji. W zeszłym roku liczba urodzeń wzrosła o zawrotne 3.5%. Żeby była zastępowalność pokoleń musiałaby wzrosnąć o ponad 50%. Kryzys demograficzny będzie, i skrócanie wieku emerytalnego dziś oznacza po prostu kradzież od przyszłych pokoleń.

   przecież gdyby PiS kupował głosy to robiłby to raczej w ostatnim roku lub póroczu przed wyborami a nie od początku

   Po pierwsze - rok przed wyborami to już jesteśmy (samorządowe).

   Po drugie - PIS potrzebował ogromnego poparcia od razu, żeby przeprowdzić kompletną rozwałkę systemu politycznego Polski. Gdyby nie kupował poparcia, to społeczeństwo nie patrzyłoby przez palce na zawłaszczanie prokuratury, TK, sądów, zlikwidowanie wymogów przetargów i otwartych konkursów, wprowadzenie wszędzie swoich ludzi, czy te wygłupy w polityce międzynarodowej.

   To co robi PIS to Białorusyzacja Polski. Nie przeszkadzaj nam, narodzie, kiedy my tu się urządzamy na wieczność. Masz trochę kasy i siedź cicho. A zanim kasa się skończy, to już nie będziesz mógł się odezwać, z resztą to nie problem Kaczyńskiego, bo on pewnie nie dożyje.

  •  

   pokaż komentarz

   A kwota wolna?

   @phper: No słucham, co z tą kwotą wolną?

  •  

   pokaż komentarz

   Nijaka i skompromitowana opozycja

   @Eternit_z_azbestu: Nijaka, tak, ale skompromitowana?

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: Przespałaś ostatni rok? Cała akcja ciamajdan, sranie we własne gniazdo, własne afery. Nie potrafią się ogarnąć we własnych partiach to co tu mówić o rządzeniu czymkolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   Cała akcja ciamajdan,

   @Eternit_z_azbestu: Czyli konkretnie co? Że okupowali (dosyć bez sensu, zgadzam się), salę sejmowa? No tak to jest, protest zaczyna sie zwykle sam, sztuka to go zakończyć.

   sranie we własne gniazdo

   Czyli konkretnie co? (We własne gniazdo to sra konsekwentnie PiS, p$?!%!#ąd o wszechmocnej agenturze i korupcji w Polsce).

   własne afery

   Czyli konkretnie co i jak to się porównuje z aferami PiS?

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: do tej pory PiS wygenerował ponad 100 własnych bardzo grubych afer z czego największa może być coś co zaczyna się określać jako zdrada w MON.

  •  

   pokaż komentarz

   @jozwa-maryn: 100? bez kozery powiem pińcset

 •  

  pokaż komentarz

  Przewalamy waszą kasę i co nam zrobicie?!

 •  

  pokaż komentarz

  2 reklamy na samym wykopie tego pisowskiego portalu. Z moich ciężko zarobionych pięniędzy....

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna