...
 •  

  pokaż komentarz

  @smieja_im_sie_pysie: hehehe.

  Na żywo i z bliska robią wrażenie.

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Ślicznie wygląda ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak ktoś lubi Fulcruma a tym bardziej polskiego Fulcruma, to znalazłem niedawno fajną koszulkę :)
  https://www.flyingraphics.com/products/mig29?variant=11047429699

 •  

  pokaż komentarz

  Najpiękniejsza maszyna w Siłach Powietrznych (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartas1992PL jeśli nie bierzemy pod uwagę F16 tylko resztę gówna które mamy, to tak. Amerykańskie samoloty > rosyjskie samoloty, jak wszystko z resztą.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogaty_kosiarz i dlatego w 2007 nasze migi 29 sklepały również nasze f16 podczas pozorowanych walk. Generalnie obowiązuje jedna zasada: lepiej spotkać kiepskiego pilota w f22 niż dobrego w migu 29.

  •  

   pokaż komentarz

   @taal problem w "nasze". Mi chodziło o ogół, rosyjscy piloci nie dorównują amerykańskim. To samo ze sprzętem, żaden rosyjski czy chiński samolot nie wygląda nawet w ułamku tak dobrze jak F22 czy F15, taka prawda. Podobnie broń, pojazdy lądowe itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogaty_kosiarz temat na dłuższą dyskusję. Zobacz tylko ile latają rosjanie, a ile nasi piloci.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogaty_kosiarz: Pod względem estetycznym masz 100% rację, tak samo z bronią ręczną, wg mnie rodzina "kałachów" nie dorównuje zachodniemu wyglądowi różnej rodziny Mko podobnych, ale jest multum ludzi którzy by zabili za takie stwierdzenia :) Co do technicznych spraw, pewnie w dużej mierze zależy od operatora maszyny i zgrania zespołu a nie tylko możliwości technicznych, a tego się nie dowiemy dopóki nie wybuchnie pełnoskalowy konflikt między równymi sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @rogaty_kosiarz: nie znam się, to się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartas1992PL: Polski MIG
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)BUHAHHAA BUHAHHHHHHHAAASHHA( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Najpiękniejsza maszyna w Siłach Powietrznych

   @Bartas1992PL: mnie osobiście 'suki' bardziej się podobają podczas pokazów.

  •  

   pokaż komentarz

   @taal echhh mitologia wiecznie żywa...

  •  

   pokaż komentarz

   @taal no właśnie sprawdź ile... później pisz

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: Cytuję: Stając w obliczu danych i faktów ambicje należy odsunąć na bok, a zastanowić się nad opracowywaniem takich rozwiązań by niwelować przewagę F-16. Z drugiej zaś strony MiG-29 nadal jest groźny i ignorowanie go chyćby w BVR byłoby najprawdopodobniej ostatnim błędem popełnionym przez pilota F-16.

   Kiedyś może pokuszę się o opisanie walki z F-16, z oczywistych względów miałem przyjemność walczyć tylko treingowo 1 v 1, 2 v 2 oraz totalny harcore 1 v 2 (na korzyść F-16), wyniki były różne, czasami nie było roztrzygnięcia ze względu na paliwo, czyli w warunkach wojennych zwyciężyłby ten co je miał, niestety nie był to MiG.
   Pierwsza trudność to wielkość i kamuflaż F-16, trudno jest go zobaczyć, MiG-29 wydaje się być wielki i ciemnoszary, bardzo dobrze widoczny na tle nieba lub przymglonej ziemi, o kopceniu nie wspomnę. F-16 bardzo szybko odzyskuje prędkość, ma większą prędkość kątową na lotki przy małych prędkościach lotu. Długo by opisywać.

   Moja opinia o F-16 i MiG-29: na wojnę - F-16, dla przyjemności - MiG-29.

  •  

   pokaż komentarz

   @taal też to znam... podobnie jak opowieści z Dziennika Bałtyckiego o tych symulacjach między naszymi MiGami i efami. Niestety dawno to pogrzebano ale paru naszych blogerów i piszących na forach militarnych nagle stało się tłumaczonymi i cytowanymi w Rosji w 2007 roku. Niestety wszystko to lipa...

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: :D Dziękuję i żegnam :D

  •  

   pokaż komentarz

   @taal: nie wiem czy cytujesz tylko 1 część czy całość, jeśli kiedyś "pokusisz się" o większy opis to wołaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rzaden_problem: Cytuję: A co do pilotów - jest to bardzo ważne. Dlaczego ? Bo pamietamy ćwiczenia Orli Szpon jak nasz pilot ( bez nazwiska może ) wykrył na MiGu-21M eFa - 16 i go strącił ( jest to na taśmie ) a pilot nawet nie beknął... A jak to zrobił padnie pytanie ?
   Normalnie ! Podszedł na kursie spotkaniowym bardzo nisko do pary F - 16 i wykryli go dopiero jak był 3 km przed nimi na wysokości 30 metrów po czym jak mjr podniósł MiGa i wykonał tradycyjną górkę oni sie rozdzielili i po chwili mjr zestrzelił jednego z "agresorów" W MiGu wskazówka zatrzymała się na 8,5 G. Podobny przypadek miał miejsce w Zegrzu Pomorskim jak pilot ( zresztą były dowódca ) 9 PLM w krótkiej manewrowej walce zestrzelił F-15. Tak więc da się ? Dlatego porównanie F-16 ( skorupa z 1978 roku ) i MiGa-29 do F-4 czy MiG-21 wcale nie jest złym pomysłem. Mało tego MiG - 21 jest tak mały w starciu na kursach spotkaniowych czołowych, że piloci F-16 nie raz widzieli samolot dopiro kilka sekund przed tym jak go mijał .

  •  

   pokaż komentarz

   @taal

   Moja opinia o F-16 i MiG-29: na wojnę - F-16, dla przyjemności - MiG-29.

   Tak właśnie podsumował porównanie tych samolotów pilot komentator podczas zeszłorocznych pokazów w Mirosławcu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bryli: różnica 3 generacji między tymi samolotami... Dlatego właśnie kładę nacisk na pilotów...

  •  

   pokaż komentarz

   W MiGu wskazówka zatrzymała się na 8,5

   @taal: dla zobrazowania wielu nieświadomym (chyba, że po nocy mi rozum wysiada i coś pokręciłem), 8,5g to jest przyspieszenie 300km/s (ʘ‿ʘ), a pilot funkcjonuje i wykonuje zadanie- cyborgi.

  •  

   pokaż komentarz

   @taal echhh ci internetowi znaffcy oczywiście gdybym napisał o wspaniałości Miga byłoby pełno zachwytu. Niestety całość od silników po radar to porażka. Nawet Algieria zrezygnowała z tych super samolotów w dość zmodernizowanej wersji a skuteczność 29 w naszej wersji potwierdził konflikt między Etiopią i Erytreą gdzie erytrejskie migi dostały baty od etiopskich Suchoi...

  •  

   pokaż komentarz

   @rzaden_problem: przeciążenie. Pilot teoretycznie może przeżyć max 9g :-) Albo inaczej: pilot ma przeżyć 9g.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: zauważ w końcu, że ja o pilotach piszę...

  •  

   pokaż komentarz

   i dlatego w 2007 nasze migi 29 sklepały również nasze f16 podczas pozorowanych walk

   @taal: Nie sklepały tylko był remis. To raz. Dwa, to było kilka miesięcy po dostarczeniu pierwszych F-16, których jeszcze się uczono. A tak szczerze to oprócz tego, że MiG-29 jest przestarzały pod każdym względem i zostałby zestrzelony nie widząc nawet F-16 na radarze, to powiem jeszcze śmieszno-gorzki żart:
   - Jak wygrać walkę powietrzną z MiG-29?

   pokaż spoiler spóźnić się do strefy 10 minut


   Chyba każdy wie o co chodzi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @smieja_im_sie_pysie: Jeżeli chodzi o wyszkolenie: leciało trzech amerykańskich instruktorów i jeden polski pilot. Tutaj obydwa zespoły były naprowadzane przez E-3C (w warunkach bojowych odpalenie pokładowej stacji radiolokacyjnej jest równe samobójstwu na europejskim polu walki - do tego służy AWACS). W drugim scenariuszu nawaliła komunikacja migów z E-3C. Co zresztą załogi f16 natychmiast wykorzystały.Chryja jest jednak o coś innego. Migi w wersji 9.12 (która notabene była bardzo uboga już w momencie zakupu) potrafią jednak nawiązać walkę ze sprzętem młodszym i 3 generacje. Pytanie, co by było po ich modernizacji przynajmniej do standardu SMT :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @taal: Nic by nie było. Jakoś Rosjanie rozpaczliwie próbują to sprzedać i nikt nie chce tego kupować.

   Regularnie na początku 29te dostawały wp@%!%#@ w dog fight od F-16. Teraz jest lepiej, bo zaczęli się szkolić w zachodniej taktyce walki, a nie wschodniej.
   Nie ma w ogóle o czym mówić - nasze MiGi mogą czyścić buty F-16. Czy zdjesz sobie sprawę z tego, że jedną z kluczowych modernizacji jakie przeprowadziły bydgoskie WZL było dodanie...DRUGIEGO RADIA???? Przecież to jest kwik...

   I w końcu - najpierw piszesz o oklepie, później jednak remis...Chłopie :/

  •  

   pokaż komentarz

   @smieja_im_sie_pysie: z początkiem nowego roku będę już mógł zrobić AMA ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @taal: AMA o czym? O byciu pilotem Mig-29? Lepiej sobie daruj takie AMA.

  •  

   pokaż komentarz

   @taal: Masz moze takiego pdfa o transponderach iff na 29?