•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @paki82: tortury są zabronione w USA jako kara (VIII poprawka), ale czapa nie powinna go minąć. PA taką możliwość ma, ale korzysta z niej niezwykle rzadko.

  •  

   pokaż komentarz

   @hematyt przez dekady murzyni nie mieli żadnych praw i możliwości rozwoju, edukacji, czy gromadzenia kapitału. A ty i tobie podobni rasiści jesteście "zdziwieni", że przestępczość w tej społeczności jest większa, niż u nie poddanej represjom części społeczeństwa?

   Odpowiedzialni są ci, którzy wprowadzili apartheid i doprowadzili ogromnej przepaści w zamożności pomiędzy białą i czarną społecznością.

   Ciekawe jak by wyglądało polskie społeczeństwo gdyby tak zablokować na 200 lat możliwość edukacji i ograniczyć zatrudnienie tylko do najgorszych, najsłabiej płatnych płac.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Hmm,kto Murzynom zabronił zbudować cywilizację na swoim terenie (czyt. Afryka) taką jak Grecy, Rzymianie czy później reszta Europy na przestrzeni ostatnich 5 tysięcy lat? Oni do dziś siedzą tam w lepiankach, a przecież nikt im tego rozwoju nie ograniczał.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_suchy a kto Polakom zabronił zbudować silne państwo i wygrać z III rzeszą / ZSSR?

   Otóż nikt, ale głupie polaky tego nie zrobiły, a sąsiedzi tylko skorzystali, więc żadne reperacje się nie należą.

   Tak mniej więcej wygląda twój sposób myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: czekaj czekaj, coś takiego jakby... rozbiory? Że dajmy na to trzy państwa dzielą czwarte między siebie, gnębią ludność, siłą zakazują używania języka, czyszczą karty historii i likwidują inteligencję? Hmmm... Masz rację cumplu, żadne społeczeństwo tego nie przetrwa. Oh, wait...

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: To wróć do szkoły i poczytaj o Polsce przed II WŚ. Zmieniasz temat i robisz k%@%ę z logiki - tak jak ci na czarnym lądzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_suchy: Podobno wszystko im ograniczało wbrew ich najsilniejszym staraniom, najprawdopodobniej zresztą "wszystko" działało z polecenia białych.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Żydów podobno jeszcze bardziej ograniczali i stosowali ludobójstwo na masową skalę...

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Bolszewik detected!!!. Jak pod każdym znaleziskiem o murzynach festiwal litanii i usprawiedliwień dla dysfunkcyjnej rasy. Czego wy nie zrobicie by zanegować różnice rasowe w zdolnościach kognitywnych, IQ, przestęþczośći.....Wiesz że azjaci też byli dyskryminowani, podobnie jak metysi z ameryki łacińskiej. Wyjasnij jak niepiśmienny obdarty rolnik z pod Pekinu w 2 pokoleniu potrafił mieć dzieci należące do klasy średniej/elity. Dzielnice Azjatów słyną z niewielkiej przestępczości a ichnie dzieci mają często zdolności w dziedzinach nauk ściśłych. Ten schemat powtarza się na całym świecie nawet w Polsce. To pewnie od jedzenia ryżu....Negacja genetyki to łysenkizm 21 wieku.

   źródło: i2.wp.com

  •  

   pokaż komentarz

   @smieszalke w czasie rozbiorów Polacy nie mogli się kształcić, nabywać ziemi / nieruchomości i pracowali w najgorszych pracach, otrzymując stawki głodowe?

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot Nie mieli? Dlatego mogą teraz zabijać, gwałcić, tylko dlatego że lewym zjebom wydaje się że są w czymś gorsi i dlatego trzeba przymykać oko na ich odjazdy? (tak, dobrze usłyszałeś, robicie z nich ułomów i zwykłe zera)

  •  

   pokaż komentarz

   @hematyt: nie mów jak faszysta. nie bronię tego konkretnego przykładowego ścierwa, ale nie zgadzam się że tylko czarni są zezwierzęceni jako jednostki. to cecha wszystkich ras, że mają gówno w gaciach

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot a niby jak zachowywali się zaborcy wobec narodu polskiego?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   a niby jak zachowywali się zaborcy wobec narodu polskiego?

   @ombre666 w szkole na lekcjach historii powinieneś to mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @hematyt: Moja babcia powtarzała stare przysłowie "Z biedy nie kradną". Coś w tym jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot akurat tobie tych lekcji zabrakło, a i z kojarzenia faktów pała.

  •  

   pokaż komentarz

   @manti66: > ale nie zgadzam się że tylko czarni są zezwierzęceni jako jednostki. to cecha wszystkich ras, że mają gówno w gaciach

   Ale ja absolutnie nie twierdzę że inne rasy nie popełniają zbrodni. Widzisz szanowny mirku różnica jest w skali, proporcjach. Po prostu występują genetyczne predyspozycje różne u poszczególnych ras. Tak jak u psów każdy wie że rotweilera nie trzyma się z małymi dziećmi bo to agresywna rasa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ombre666 nie wiem, czy zabrakło, ale pamiętam, za zaborcy prowadzili normalne szkoły (w tym uczelnie wyższe), a Polacy mogli pracować również na wyższych stanowiskach, a za zarobione pieniądze kupować ziemie.

   Jeżeli się mylę, to daj dowód.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Ej, ale Polakom zablokowano możliwość rozwoju na przynajmniej 123 lata i co? Nie licze już okupacji przez ZSRR, a wcześniej przez Niemców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Spaniard zablokowano możliwość rozwoju państwa polskiego (bo nie istniało), ale obywatele (wcieleni do innych państw) jakieś możliwości rozwoju posiadali (trudne, w zależności od zaborcy).

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Zablokowano na 123 lata, nie słyszałem, żeby nasi przodkowie zażynali niemiecki, rosyjskie bądź austriackich rodziców na oczach ich dzieci. Jeśli walczyli z zaborcą, to twarzą w twarz, żołnierz z żołnierzem, a nie jak bydło.

  •  

   pokaż komentarz

   @hematyt: czasami spotykając się z niektórymi przypadkami jak ten np. powyżej, że wrzód ludzki odrąbuje psiakowi pół sznupy... nie ogarniam specjalne niektórych przypadków w relacjach ludzko-ludzkich i ludzko-zwierzęcych bo nie jestem w stanie tego objąć rozumem, ale upieram się że to nie tylko tyczy czarnej rasy. proporcje nie są dla mnie ważne. albo jest się człekiem, albo ścierwem zwykłym i kolor skóry nie ma tu znaczenia

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot tak pracować na wyższych stanowiskach... jak kolaborowali z zaborcą, brak języka narodowego w szkołach, wszelkie objawy polskości karane sybirem lub więzieniem...
   Wracaj dalej pieścić google, jutro pora do szkoły nieuku, pała z historii. Aaa no tak za języ polski znamy, ale historii jiż nie zasponsorowano...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   tak pracować na wyższych stanowiskach... jak kolaborowali z zaborcą,

   @ombre666: Czyli mieli mozliwosc rozwoju i pracy. W przeciwienstwie do czarnych.

   brak języka narodowego w szkołach,

   Ale mieli szkoly i uczyli sie czytac, pisac, liczyc, etc. W przeciwienstwie do czarnych, ktorym ZAKAZANO nauki czytania.

   wszelkie objawy polskości karane sybirem lub więzieniem...

   To akurat nie ma nic wspolnego z tematem, bo nie omawiamy represji na polskiej kulturze i jezyku, tylko o szansach na rozwoj populacji.

   Wracaj dalej pieścić google, jutro pora do szkoły nieuku, pała z historii. Aaa no tak za języ polski znamy, ale historii jiż nie zasponsorowano..

   Ty lepiej zacznij ogarniac rzeczywistosc i naucz sie logicznie myslec, bo takich wysrywow umyslowych nie da sie komentowac.

  •  

   pokaż komentarz

   brzmi jak zajebiste czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   @kipowrot: Tak zajebiste, ze bezposrednim efektem jest teraz to, co obserwujesz w RPA / USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @paki82

   kara śmierci to mało,.... ciężkie tortury, kilka lat

   Nie, nie, nie. Takie żądze sprawią jedynie, że nie będziesz się zbytnio różnic od oprawcy.

   Ale pół żartem - nie miałbym nic przeciwko standardowym zamieszkom typowym dla takich incydentów - skoro po zabiciu dindu przez białego policjanta wszystkie dindu wychodzo na ulice i niszczą świat białych, to po tym, co zrobiły te prymitywy, biali powinni wyjść na ulicę i gnębić czarnych...

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: przepraszam bardzo czarni mieli tyle czasu na zbudowanie JAKIEJKOLWIEK cywilizacji co my. Nie moja wina, że są silniejsi, ale głupsi. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   przepraszam bardzo czarni mieli tyle czasu na zbudowanie JAKIEJKOLWIEK cywilizacji co my. Nie moja wina, że są silniejsi, ale głupsi. ¯_(ツ)_/¯

   @kipowrot: Polacy tez mieli wiele lat na zbudowanie silnego panstwa, wiec to nie wina Niemcow / Rosjan, ze weszli tutaj jak na swoje, bez wazeliny rozjedzajac ten smieszny kraj. Zgodnie z ta logika wszelkie reparacje sa bezasadne. Prawo sileniejszego w koncu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Odpowiedzialni są ci, którzy wprowadzili apartheid i doprowadzili ogromnej przepaści w zamożności pomiędzy białą i czarną społecznością.

   @frogfoot:
   To wina białych, że szybciej ewoluowali. Co nam jeszcze mądrego powiesz z zakresu socjologii? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Polacy niegdyś byli potęgą. Kiedy czarni nią byli?

  •  

   pokaż komentarz

   To wina białych, że szybciej ewoluowali.

   @Flypho: To nie biali szybciej ewoluowali, tylko pewne nacje, zamieszkane przez osoby o bialym kolorze skory. Polacy sie do tej grupy nie zaliczaja, co bolesnie udowodniono kilkukrotnie (ostatni raz w 1939), tak wiec sobie nie slodz. Dla zachodu jestescie na poziomie afryki.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot:
   Ale my nie rozmawiamy o twoich urojeniach, o zaszłościach politycznych, niemieckiej propagandzie, która uznawała żydów za podludzi, mimo faktu, że obecnie należą do najbogatszej i najbardziej wpływowej grupy w Europie tylko o faktach. A fakty są takie, że średnie IQ w Polsce jest na poziomie reszty krajów zachodnich. I możesz sobie pluć na tą Polskę i Polaków do woli - twoje zdanie nie ma najmniejszego znaczenia w kontekście faktów xD.

  •  

   pokaż komentarz

   przez dekady murzyni nie mieli żadnych praw i możliwości rozwoju, edukacji, czy gromadzenia kapitału

   @frogfoot: Przez tysiąclecia mieli do dyspozycji cały kontynent. W tym czasie rozwinęła się cywilizacja antyczna i cywilizacja dalekowschodnia, obie dokonały w tym czasie wiele w zakresie edukacji, rozwoju i gromadzenia kapitału. W tym czasie również a Afryce murzyni nie dali rady wynaleźć i upowszechnić nawet koła.

  •  

   pokaż komentarz

   Odpowiedzialni są ci, którzy wprowadzili apartheid i doprowadzili ogromnej przepaści w zamożności pomiędzy białą i czarną społecznością.

   @frogfoot: A wcześniej było... co? Podpowiem, nic nie było. Na terenach, które zaludniali burowie nikt nie mieszkał. Dopiero gdy biali doprowadzili te tereny do rozkwitu gospodarczego, masowo emigrowali tam murzyni. Twój wpis sugeruje, że biali coś im odebrali, tymczasem prawda jest tak, ze co najwyżej nie chcieli się z nimi dzielić tym co sami sobie wypracowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Moze poczytaj troszke o historii RPA, bo chyba cie troche pogrzalo jezeli twierdzisz, ze nikt tam wczesniej nie mieszkal i w zasadzie to murzyni z wlasnej woli wyemigrowali do tego panstwa, przyjmujac role obywateli drugiej kategorii xD

   https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_South_Africa

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Trudno nazwać mieszkańcami jakiegoś kraju/miasta plemiona, które nie znają tych pojęć po prostu wałęsają się to tu, to tam na wielkim obszarze, który jest jakby... niezagospodarowany. Nikt spychał murzynów do żadnej kategorii, oni po prostu zostali tam gdzie byli od tysiącleci bez znajomości technik hodowli/rolnictwa które przynieśli tam dopiero biali.

   I jakoś tak dziwnie się składało, ze to tego RPA za czasów nieludzkiego apartheidu masowo emigrowali murzyni z sąsiednich, 100% czarnych państewek. Możesz wytłumaczyć dlaczego, skoro mieli tam wszelkie prawa i możliwości rozwoju, edukacji, czy gromadzenia kapitału?

  •  

   pokaż komentarz

   Fakty sa takie, ze POlacy nie maja nic wspolnego z sukcesami cywilizacji Europejskiej,

   @frogfoot:
   Na jakiej podstawie wysuwasz takie twierdzenie? Bo w momencie kiedy Grecy byli kolebką cywilizacji Polacy biegali po lesie? To, żeby było sprawiedliwie to powinieneś odebrać Grekom wszystkie osiągnięcia antyczne w związku z tym, że ich państwo obecnie to syf xD. Prawda jest taka, że Polacy zawsze byli na mapie Europy dużym graczem. Czasem większym, czasem mniejszym, ale nawet teraz nikt nie może zwyczajnie na Polskę srać.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot wypisz wymaluj Polska przez 123 lata pod zaborami. I jakoś k!%@A nie sp$!%#%%iliśmy z powrotem na drzewa!

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: A słyszałeś o zaborach?

  •  

   pokaż komentarz

   bez wazeliny rozjedzajac ten smieszny kraj.

   @frogfoot: Ty idioto, zostaliśmy zdradzeni, jakby nie sowieci, to możliwe, że dużo dłużej byśmy się bronili przed Niemcami i wojna mogła się potoczyć inaczej, ale to była stracona sprawa, przez ciosy w plecy. A co w ogóle porównujesz Polaków, którzy rządzili całą Europą do CZARNUCHÓW, którzy nie potrafią w 2017 roku budować niczego innego niż domki z gówna!
   Zajebiście to napisał @Kruty: jakoś nie widzę, żeby centrum Warszawy to był jeden wielki śmietnik jak miasta w Afryce tylko zajebiste wieżowce i ludzie w autach za $100 000. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Czarni nie mając bata nad głową nie potrafią nawet zbierać plonów w pola, jak ostatnio wysiedlili białych farmerów to nastał głód, a to wszystko w ostatnich latach, nie 100, 200, 1000 czy 2000 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kipowrot ale co sie klucisz z debilem, pewnie go posuwaja i ma syndrom sztokcholmski

  •  

   pokaż komentarz

   za takie coś nie należy się kara śmierci
   za takie coś należy się powolna śmierć w męczarniach

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @smieszalke: @kipowrot: @Flypho: @deviator: i inni. Weźcie nie karmcie trolla... Lewackie myślenie ma to do siebie, że jest odporne na wszelkie racjonalne i logiczne argumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @kipowrot: Szkoda słów. To jakiś nawiedzony kulturmarksista. Przypomne że Polska przegrała w 1939 bo walczyła z 2 NAJPOTĘŻNIEJSZYMI militarnie państwami tamtego ŚWIATA.To tak jakby dziś walczyć z USA i Chinami jednocześnie - szacun dla naszych żołnierzy. Polska w 1939 roku militarnie mogła wciągnąć nosem każde państwo na świecie oprócz Niemiec, Rosji,Francji, Angli i może Włoch. W 1939 pod względem czołgów i wozów opanerzonych mieliśmy 8 miejsce na świecie. Poziom życia w Polsce był lepszy niż w Portugalii, Hiszpanii, Grecji. Dziś dopiero doganiamy te kraje więc widać ile przez wojne straciliśmy szans.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalson18: Nie po to mamy tysiące lat budowy cywilizacji za sobą żeby cofać się do poziomu plemion pierwotnych.

  •  

   pokaż komentarz

   ze POlacy nie maja nic wspolnego z sukcesami cywilizacji Europejskiej, i w szerszym kontekscie - cywilizacji bialego czlowieka

   @frogfoot: Kopernik xd

   pokaż spoiler iksde


   pokaż spoiler usuń. Konto


   pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kuprix: prawo ludzkie powinno dotyczyć ludzi a nie potworów

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Ojoj, ale zapas papieru masz? Polacy od zawsze brali udział w kształtowaniu Europy. OD ZAWSZE. Kilka naszych miast to były prawdziwe perełki kulturalne, ale czego wymagać od pajaca, który nie zna własnej historii?

  •  

   pokaż komentarz

   @michalson18: Jeżeli podejmiemy się definiowania "potwora" szybko dojdziemy do momentu, w którym osoba wymyślająca takiego typu tortury też za niego zostanie uznana. Po coś mieliśmy rewolucję francuską i całą Wiosnę Ludów, po coś było oświecenie, po coś został wymyślony humanizm prawniczy, ano po to żeby móc nazywać się człowiekiem i szczycić się tym, że jesteśmy jakotako dobrze rozwiniętym gatunkiem. Próba odrzucenia moralności względem innych istot żywych (ludzi, "potworów", zwięrząt [wszak naszych "braci mniejszych']) spowoduje upadek cywilizacji. Epatowanie przemocą i okrucieństwem wolę zostawić w przeszłości i nigdy do czegoś takiego nie wracać.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: tia, RPA po zniesieniu apartheid'u, kraina mlekiem i miodem płynąca, przestępczość zerowa. Jesteś tak niemożliwie głupi, że ospen przy Tobie wysiada,

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: pijany czy niespełna rozumu?

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Po przeczytaniu większości twoich wypocin w tym temacie stwierdzam, że masz nieźle naj#?@ne pod kopułą.

  •  

   pokaż komentarz

   przez dekady murzyni nie mieli żadnych praw i możliwości rozwoju, edukacji, czy gromadzenia kapitału. A ty i tobie podobni rasiści jesteście "zdziwieni", że przestępczość w tej społeczności jest większ

   @frogfoot: ale teraz przez dekady już mają i zamiast dynamicznie wyrwać do przodu to jakby byli zadowoleni z tego jak jest. Na youtubie swego czasu była taka opowieść azjaty który przyjechał do Afryki i nie mógł wyjść z podziwu jak czarni zamiast rozwinąć to co zostawili im biali to wszystko zniszczyli i ciągną ku prymitywnym rozwiązaniom.

  •  

   pokaż komentarz

   Odpowiedzialni są ci, którzy wprowadzili apartheid i doprowadzili ogromnej przepaści w zamożności pomiędzy białą i czarną społecznością.

   @frogfoot: Odpowiedzialni są ZAWSZE ci, którzy dopuszczają się zbrodni. Ale OK, niech będzie twoje; obecnie biali ludzie mają wiele problemów z czarną społecznością, która ich zwyczajnie atakuje w brutalny sposób. Wnioskuję że w takim razie popierasz agresję białej ludności na czarną, w ramach samoobrony?

   To nie biali szybciej ewoluowali, tylko pewne nacje, zamieszkane przez osoby o bialym kolorze skory.

   Czyli biali. Naprawdę jesteś tak wystrzelony, że już nie potrafisz logicznie myśleć?

   Polacy sie do tej grupy nie zaliczaja, co bolesnie udowodniono kilkukrotnie

   Udowodnili biali. Białym.

   Dla zachodu jestescie na poziomie afryki.

   Ale jesteśmy biali :D Wiesz jaka duma mnie rozpiera z tego powodu? Jak stąd to Nigerii.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Z debilami nie pogadasz. Czasami pojawia się na wykopie temat, który po prostu rozpala prymitywne umysły.

  •  

   pokaż komentarz

   @komio Kopernik był Niemcem.

  •  

   pokaż komentarz

   Kopernik był Niemcem.

   @frogfoot: xD Niech ci będzie. Tak samo Curie i Chopin to Francuzi. xD
   A co powiesz na Puławskiego? Pewnie Amerykanin urodzony w Warszawie xD
   Nawet twój argument nie jest inwalidą.

   pokaż spoiler Ty jesteś inwalidą xD

  •  

   pokaż komentarz

   tortury są zabronione w USA jako kara (VIII poprawka), ale czapa nie powinna go minąć. PA taką możliwość ma, ale korzysta z niej niezwykle rzadko.

   @Kocham_Koty: a więc to dlatego wielce szlachetni amery?@#%e wywożą ich do Polski i torturują w tajnych więzieniach CIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Na youtubie swego czasu była taka opowieść azjaty który przyjechał do Afryki i nie mógł wyjść z podziwu jak czarni zamiast rozwinąć to co zostawili im biali to wszystko zniszczyli i ciągną ku prymitywnym rozwiązaniom.

   @stan-tookie-1: film "Empire of Dust", konkretnie końcówka.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot Hmm. Patrz zabory. Polskie społeczeństwo wygląda o niebo lepiej, mimo, że trudna historia wielokrotnie kazała naszym dziadkom kraść i zabijać. Trudna historia nie daje żadnej grupie społecznej przyzwolenia na czynienie zła!

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: @smiszalke cie pojechał jak Sobieski muslimow hah :))

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Proszę, zrób nam wszystkim przysługę. Usuń konto i nigdy tu nie wracaj paskudny bolszewiku.

  •  

   pokaż komentarz

   Proszę, zrób nam wszystkim przysługę. Usuń konto i nigdy tu nie wracaj paskudny bolszewiku.

   @KaraczenMasta usunę zaraz po tym, jak z wykopu zniknie ostatni rasista nacjolol.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: szacun, że chce ci się z nimi dyskutować :) Ale szkoda, że pomijasz wpływ kapitalizmu na problemy z rasizmem.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest szansa że te k@%%ie wkrótce przestaną marnować tlen. Tylko śmierć takim przysługuje

  źródło: x3.wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D2_z_Sosnowca: Jaka to niby kara ta śmierć? Znacznie większą karą jest więzienie, gdzie człowiek każdego dnia do końca życia budzi się z myślą, że zmarnował życie, w czasie gdy inni ludzie podróżują, realizują się, robią co chcą, on siedzi za kratami, bez nadziei na wyjście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andris00: kara śmierci również nie daje ci komfortu myśli bo nie następuje od razu a może nastąpić po wielu latach odsiadywania wyroku i osoba oczekująca na wyrok nigdy nie zna dnia ani godziny swojej egzekucji. Każdy dzień może być tym ostatnim

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D2_z_Sosnowca: Człowiek wraz ze śmiercią przestaje czuć, myśleć czy żałować za czyny które popełnił, więc to po prostu zwolnienie z kary.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Dindu pewnie został sprowokowany rasistowskim kolorem skóry tego ojca. Zamykam temat można się rozejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  A wszystko przez to że jest utrudniony dostęp do broni gdyby miał możliwość zakupu broni legalnie to by się obronił.