•  

  pokaż komentarz

  Wielka Lechia to dzieło ruskiej agentury, żeby zwieść patriotów w PL i wmówić im że ich prawdziwa tożsamość to państwo wielkiej Lechii, a bogiem jest światowid. Ruskie chcieliby odtworzyć to pseudo państwo, a stolice zrobiliby w Moskwie, i tak zdobyliby nasze ziemie bez wojny. Dlatego jabłonowski wciąż o tym pie$%oli, i mówi że kołowrót to nasz symbol. Ruskie to cwane bestie, ale łatwe do przewidzenia, tak samo pie#$dolą że rządzą nami żydzi pod przykrywką patriotów, aby obalić nasz rząd i przejść na stronę idei wielkiej lechii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyler__Durden: Jak ruskie miały by nas zwodzic skoro Wielka Lechia mówi o Słowianach Lachach/Lechitach królach przed Mieszkiem I i Krakowie jako wielkim grodzie w jakim nawet Rzymianie handlowali i paktowali. Ruskie nie przyjeliby do wiadomosci że ich państwem rządziłby Lechita Słowianin z obecnej Polski(czyli de facto Polak) Tak to zrozumiałem z tej całej fajnej turbomody.

   Ruskie chcieli zrobic unie krajów słowiańskich - panslawizm pod przewodnictwem Rosji. Tu sie zgodze że takie plany mieli.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Panslawizm

   ps. Był jeszcze jakis gosc co miał kroniki od Persów gdzie nazywali nas Lahestan,
   http://newsweb.pl/2016/05/18/znaki-czasu-do-dzis-miliony-nazywaja-polske-krajem-panow-m-in-w-turcji-czy-iranie/
   wojny z nimi toczyliśmy i tylko u nich sie te kroniki o nas zachowały bo nasze spalili Niemcy z papieżem po chrzcie. Jakieś monety czy inne artefakty miał ów uczony i mu ukradli niemc,y a jego wywalili z uczelni, ruskim tez podpadł. Nie pamiętam dokładnie szczegółów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lord_Stannis: Przepraszam, ale ten tekst który podlinkowałeś to stek ogólnikowych, nie popartych źródłami bzdur. Turcja rzecz jasna uznała stan faktyczny, tj. rozbiory Polski, w początkowym okresie rzeczywiście się im sprzeciwiała (m.in. tzw. "wojna polska"), nie z powodu nadzwyczajnej estymy wobec Polaków (w XVI - XVIII w. polskich posłów do sułtana zmuszano, nawet siłowo, do uwłaczającego z naszej perspektywy pokłonu w typie proskynesis, dyplomaci z Francji, de facto osmańskiego sojusznika, nie byli skutkiem tzw. kapitulacji do tego pokłonu zmuszani) tylko ze wzgl. na obawy związane z istotnym wzrostem potęgi głównych wrogów Porty na Bałkanach i nad Morzem Czarnym, tj. Rosji i Austrii. Przypisywane sułtanom i ich dyplomacji zdanie "Czy przybył już poseł z Lechistanu?" stanowi XIX-wieczną polską legendę, będącą częściowo skutkiem wielkich nadziei patriotów pokroju Bema, M. Czajkowskiego, Mickiewicza etc. na rolę Turcji w przyszłej odbudowie Polski. To w kwestii ostatniego tylko akapitu, bo o etymologii i eksportu nazwy Lachy nie chce mi się pisać. Pytanie - jakie to rzekomo polskie kroniki mieli palić Niemcy i Kościół po chrzcie? W jakim alfabecie i języku miały być niby spisane i jaki mianoby w tym cel? W innych krajach tego nie robiono, tylko w Polsce miałaby taka sytuacja mieć miejsce? Wybitni historycy początków dziejów Polski, tacy jak Labuda, Łowmiański, Strzelczyk, Urbańczyk etc., którzy przeczytali wszystko co się da i spędzili dekady badając daną tematykę są niedoinformowani?

  •  

   pokaż komentarz

   dzieło ruskiej agentury

   @Tyler__Durden: Abstrahując od faktu, że lechickie quasislawizmy to intelektualna nisza (choć właściwsze określenie to azjatycka nadkaspijska depresja, i w kwestii merytorycznego poziomu i proweniencji realnych beneficjentów istnienia tego fantazmatu), ideowy anachronizm zapóźniony np. wobec przebrzmiałej pangermańskiej ariozofii von Lista o przeszło sto lat, to faktycznie rozplenienie takich koncepcji jest na rękę Rosji, kreowanie Zachodu na czele z Watykanem i Niemcami na odwiecznego wroga, który u zarania dziejów odebrać miał narodowi Lechitów pamięć o czasach najwspanialszych w historii tegoż narodu. O rozpowszechnianie lechickiego humbugu jednak bym Rosji i jej służb nie oskarżał, ze wzgl. na marginalny charakter tego ruchu i równie marginalne znaczenie jednostek, które są w stanie uwierzyć w ową blagę. W pewnym stopniu możnaby sformułować odmienną teorię spiskową - nie Rosja, a środowiska popierające przyjmowanie uchodźców, czyli np. Soros ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wiadomo dla potomków Lechitów koronnym argumentem za odwiecznością słowiańskiej obecności nad Wisłą i potwierdzeniem koncepcji autochtonicznej (która ma akurat pewne naukowe podstawy, acz cały czas jest ich mniej według archeologów i historyków niż dla wariantu allochtonicznej genezy Słowian) jest dystrybucja haplogrupy R1a1. Potwierdzenie jej występowania wśród ludności nadwiślańskiej w epoce brązu to dla zwolenników turboslawizmu dostateczny dowód istnienia prehistorycznego imperium. Jednocześnie ignoruje się fakt, że dystrybucja danej haplogrupy jest równie wysoka, a i czasem wyższa w Azji centralnej, wśród mieszkańców np. Uzbekistanu, Tadżykistanu, Afganistanu czy Pakistanu. Pięknie brązowoskórych, czarnowłosych ciapaków i jednocześnie muzułmanów. Tak więc nie Polak-Węgier, a Polak-Pasztun dwa bratanki. W końcu nie można odrzucić związków krwi, tak jak nie poddaje się wśród turbosłowian w wątpliwość genetycznej i kulturowej ciągłości ludności ziem polskich. A skoro taki Pasztun ucieka z Afganistanu to Lechita zobowiązany jest wspomóc mieszkańca dawnego wschodniego województwa imperium lechickiego (takie Podkarpacie A.D. -500). A jak Pasztuna to i Persa, Kurda, a dalej to już i Arab i Berberyjczyk z Maghrebu też przyswajalny. Tak więc turboslawizm to agentura semicko-madziarskiego Sorosa. A ten to za cholerę R1a1 nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Wielka Lechia to dzieło ruskiej agentury,

   @Tyler__Durden: turbosłowanie to debile, ale szukanie wszędzie rosyjskich agentów to choroba psychiczna.

   wmówić im że ich prawdziwa tożsamość to państwo wielkiej Lechii, a bogiem jest światowid

   To akurat prawda, albo raczej mokre marzenie sebixxów.
   Pragnę zauważyć ze w takie rzeczy wierzą tylko patusy i nacjololo.

   Ruskie to cwane bestie, ale łatwe do przewidzenia

   To albo cwane, albo nie.

   pie#$dolą że rządzą nami żydzi pod przykrywką patriotów

   To retoryka każdych nacjodebili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyler__Durden: Jabłonowski to typowy dureń na usługach Rosji widać było jak dał się łatwo sprowokować bijąc posła PIS w mordę a tak nie zachowuje się człowiek który nie ma nic na sumieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyler__Durden: Rosjanie mają swoje kompleksy. Na wszelkie sposoby starają się np. udowodnić, że pierwsze państwa ruskie nie były zakładane przez Normanów :-).

  •  

   pokaż komentarz

   co wy macie z tymi rosjanami :( przecież tego mema o turbosłowianach forsuje jakiś śmieszek troll dla beki xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyler__Durden: Człowieku jeżeli coś po kimś powtarzasz to sprawdz. Bo widzę że pojęcia nie masz. facebook.com/polskaodrodzona poczytaj i zobaczysz.

 •  

  pokaż komentarz

  Najważniejsze , to znaleźć niszę w której można się spełniać i dorabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ryceszzz: Np. taki Bieszk, co to najpierw prowadził poważne badania nad zagadnieniami ufologicznymi i światową populacją gigantów, a obecnie jego paraprasłowiańskie bajania publikowane są przez zasłużone wydawnictwo Bellona. Do mogił śp. prof. Labudy i Łowmiańskiego Tauron powinien doprowadzić linię wysokiego napięcia. Z pewnością ww. badacze dziejów początków Polski robią za geotermalne wiatraki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ryceszzz: No co Ty, to ważne licealne publikacje.

 •  

  pokaż komentarz

  Właśnie czytam Bieszka "Słowiańscy Królowie Lechii". Niesamowita faza, Ariowie przybyli z kosmosu 10700 lat temu i walczyli z Juliuszem Cezarem (z któym zawarli unię personalną) i Aleksanderm WIelkim.
  Inwestycja 10/10 bo za te pieniądze nie schlałbym się na tyle, żeby mieć takie jazdy.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie pojmuję co trzeba mieć w głowie, żeby wierzyć w jakąś wielką lechię. Mniej więcej na poziomie wiary w płaską ziemię.

  Wielka Lechia to była w ewentualnie w 83 roku, jak drużyna z Gdańska zdobyła Puchar Polski.

 •  

  pokaż komentarz

  To ta cała Wielka Lechia nie miała od początku wymiaru satyrycznego ?