•  

  pokaż komentarz

  Lekarz zarzucający naukowcom sprzedanie się koncernom farmaceutycznym ma postawione zarzuty korupcyjne.
  Już czuję bul dupy antyszczepów, że ich BigPharma namierzyła za głoszenie niewygodnej prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: i0.kym-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Już tak jest( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: 2017-09-29 (1).png

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgagulec: "Dopadły mnie długie macki koncernów" (。◕‿‿◕。) To jest piękne. Martyrologia stosowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Ale jest różnica między łapówką od wielkiej mafii żeby podtruwać pacjentów a łapówką od pacjenta żeby np. zamienić miejsce w kolejce, czaisz to?

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek taka że to pierwsze nie istnieje a to drugie jest po prostu nieetyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   bigpharma nie zna umiaru, wrobiła go 60 razy

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Dla koncernów wycofanie starych szczepionek z stosunkowo dużymi zanieczyszczeniami i wprowadzenie nowych z refundacja jest złotym interesem . Obecnie mamy zapasy tanich i refundowanych szczepionek (300-400 zł ). Tak naprawdę walczy się o refundowanie i wprowadzenie nowszych szczepionek . Koszty " czystych"szczepionek produkowanych i aplikowanych np. w USA są ogromne ( 2000 usd ). To po prostu walka o rynek . Podburzanie nieświadomych grup do wywołania chaosu . W tej walce wygrany jest tylko producent .

   szczepionki zawierające tiomersal dostępne w Polsce:
   - stare serie Euvax B (przed 2011 r.) (firmy L.G. Chemical Ltd Korea)
   - DTPw – szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana (firmy BIOMED Kraków)
   - DT - szczepionka błoniczo-tężcowa adsorbowana (firmy BIOMED Kraków)
   - TT - szczepionka tężcowa adsorbowana (firmy BIOMED Kraków)
   - Td - szczepionka tężcowo-błonicza adsorbowana (Clodivac, firmy BIOMED Kraków)
   - d - szczepionka przeciw błonicy (firmy BIOMED Kraków)
   - D - szczepionka przeciw błonicy (firmy BIOMED Kraków)

   Jak widać obecnie na rynku mamy PL materiał z niską cena i refundacja oraz spełniających normy europejskie . Rodzice chcą mieć wybór i refundacje na szczepionki o większej czystości . Zgodnie z logika w/w lekarz działa na korzyść światowych producentów .

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Jeżeli ta straszna mafia by istniała, to na jej trop wpadliby np. dziennikarze śledczy. Na razie nikt nie dostarczył żadnych dowodów na istnienie tych strasznych macek koncernów farmaceutycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgagulec: Oglądałem jego filmy i nie mogłem wyjść z podziwu jak ludzie w te jego brednie wierzą.

   P.S Dlaczego pod tym wpisem nie ma jakiegoś rozsądnego wpisu z lajkami? https://www.facebook.com/hubertczerniak15/photos/a.800122340085521.1073741829.798940726870349/1339549622809454/?type=3&theater

  •  

   pokaż komentarz

   Już czuję bul dupy antyszczepów, że ich BigPharma namierzyła za głoszenie niewygodnej prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @kaganiec_oswiaty: Powiem szczerze, że idiotyzm takich wypowiedzi jest porażający. Całość wygląda na kolejny fake news. Link jest do artykułu który nie podaje żadnych danych osobowych. W powiązanych jest "coś" co przypomina jakiś dokument urzędowy, ale zdecydowanie nim nie jest. Ale zakładając nawet, że to wszystko jest prawda, lekarz związany z ruchem antyszczepionkowym ma zarzuty korupcyjne. Co z tego wynika? Że antyszczepionkowcy nie mają racji? Na podobnej zasadzie, jak złapią lekarza "proszczepionkowca" i postawią mu zarzuty korupcyjne (wiele razy tak bywało) to mamy przestać się szczepić, a najlepiej wcale się nie leczyć u lekarzy?
   POj?@!ŁO WAS DO RESZTY?!

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Wyjaśnię ci.

   Pewnie, że nie ma danych osobowych, facet jest podejrzany o przestępstwo, nigdy nie publikuje się nazwisk takich osób.

   Ale zakładając nawet, że to wszystko jest prawda, lekarz związany z ruchem antyszczepionkowym ma zarzuty korupcyjne. Co z tego wynika? Że antyszczepionkowcy nie mają racji?

   Wynika z tego to, że może być być osobą niewartą zaufania. (pomijając to, ze jako stopnopowiec zdecydowanie jest ściekiem ludzkim i nie warto go słuchać) A antyszczepionkowcy nie mają racji.(✌ ゚ ∀ ゚)☞

   Wszyscy normalni ludzie się więc cieszą, że będzie jednego szkodnika mniej. Ale ciebie już dawno mam oznaczonego jako antyszczepa więc wiem, że możesz mieć problemy ze zrozumieniem nawet prostych rzeczy. Nie dziękuj.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale ciebie już dawno mam oznaczonego jako antyszczepa więc wiem, że możesz mieć problemy ze zrozumieniem nawet prostych rzeczy.

   @HeadH: Ciekawa statystyka. Tylko widzisz, ja np. w zeszłym roku zaszczepiłem się przeciw grypie. Tak samo rok wcześniej i jeszcze rok wcześniej. Czasami mam jednak wątpliwości czy dobrze robię. A ty szczepiłeś się ostatnio? A jeśli tak, to nie masz żadnych wątpliwości?
   Powiem wprost, że ja bardzo boję się ludzi którzy wiedzą wszystko lepiej i nie mają jakichkolwiek wątpliwości czy zahamowań. Są to niestety często osoby słabo wykształcone, którym wydaje się, że wszystkie rozumy pozjadały.

  •  

   pokaż komentarz

   POj?!!ŁO WAS DO RESZTY?!

   @Gandalf_bialy: a ty myślisz że ktokolwiek piszących takie teksty jak ja wyżej robi to na serio? No sam sobie odpowiedz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości. Choć przyznam, że łatwiej mi niż większości o taki komfort psychiczny żyjąc wśród osób zajmujących się nauką w zakresie związanym ze szczepieniami, podrzucają mi więc co ciekawsze dane i publikacje. Jeśli masz wątpliwości rozwiej je za pomocą google scholar, naprawdę jest to potężne źródło wiedzy. I jest to wiedza wartościowa, nie filmy z żółtymi napisami.

  •  

   pokaż komentarz

   a ty myślisz że ktokolwiek piszących takie teksty jak ja wyżej robi to na serio? No sam sobie odpowiedz.

   @kaganiec_oswiaty: A ty myślisz, że wszyscy czytający te wypociny też tak to traktują? Niestety przez wasze idiotyzmy ludzie potem myślą, że trzeba się szczepić do upadłego i niczym to nie grozi. Prawda jest pewnie gdzieś po środku, tzn szczepionki faktycznie działają i też mają działania niepożądane. To wszystko prawie zawsze jest opisane w ulotce. Ale to powoduje, że ja traktuję was na równi z Ziębą - jesteście takimi samymi poj?%@mi i oszołomami. No może jeszcze jest różnica: on chyba robi to dla kasy, a wy z głupoty. Ale niestety to świadczy lepiej o nim niż o was.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy:

   Prawda jest pewnie gdzieś po środku

   O jest i nasza Szydłoszczyzna. :D Prawda leży tam gdzie padła, skopana przez antyszczepów. Nikt nie mówi że nopy nie istnieją, ale robienie z nich problemów większych niż choroby to domena prawdziwych antyszczepowych debili.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli masz wątpliwości rozwiej je za pomocą google scholar, naprawdę jest to potężne źródło wiedzy. I jest to wiedza wartościowa, nie filmy z żółtymi napisami.

   @HeadH: Ok, rozwiej moje wątpliwości. Co roku szczepię się przeciw grypie. Mam chorobę Hashimoto. Co roku następuje postęp choroby. Pomimo tej samej dawki eutyroksu lub letroksu TSH mi nagle skacze w górę i trzeba zwiększać dawkę. Czyli leczenie idzie opornie.
   Np. tu:
   http://www.hashimoto.pl/choroba-hashimoto/najczesciej-zadawane-pytania

   można przeczytać:

   "W przypadku łagodnej postaci choroby Hashimoto szczepionka przeciw grypie może być rozsądnym rozwiązaniem. Przy cięższych postaciach choroby należy dokładnie rozważyć ryzyko związane z jej podaniem.
   Przeciw szczepieniu przemawia fakt, że szczepionka jest wyzwaniem dla zaburzonego układu odpornościowego i trudno przewidzieć jej działanie. Szczepienia u osób z innymi chorobami autoimmunologicznymi takimi, jak np. toczeń rumieniowaty lub pierwotne przewlekłe zapalenie wielostawowe mogą wywołać rzuty choroby. W przypadku choroby Hashimoto nie zostało to jeszcze wyjaśnione. Większość chorych, niemających innych chorób autoimmunologicznych, toleruje szczepionki bez problemu. Jest kwestią sporną jak dalece same szczepienia mogą wywoływać choroby autoimmunologiczne. Według niektórych badań, po szczepieniach przeciw grypie lub wirusowemu zapaleniu wątroby typu B wystąpiły zachorowania na choroby z kręgu immunologicznych. ..." itd.

   Teraz oświeć mnie, od czego ja na Hashimoto zachorowałem i jaki jest ewentualny związek tej choroby ze szczepieniami przeciw grypie?

  •  

   pokaż komentarz

   O jest i nasza Szydłoszczyzna. :D Prawda leży tam gdzie padła, skopana przez antyszczepów. Nikt nie mówi że nopy nie istnieją, ale robienie z nich problemów większych niż choroby to domena prawdziwych antyszczepowych debili.

   @HeadH: No tak, normalnie dyskutować to ty chyba nie potrafisz. Po co ja się wysilam? Dyskutuję z facetem leczącym się za pomocą dr google ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz oświeć mnie, od czego ja na Hashimoto zachorowałem i jaki jest ewentualny związek tej choroby ze szczepieniami przeciw grypie?

   @Gandalf_bialy: Do reszty Cię pogięło? :D A skąd mam wiedzieć dlaczego zachorowałeś? W przeciwieństwie do znachorów pokroju (tfu)Ziemby nie wróżę z fusów. Kpiłem z Ciebie wcześniej, ale widywałem już mechanizm szukania winnych za nieszczęście. Przykro mi z powodu Twojej choroby.

   Według niektórych badań, po szczepieniach przeciw grypie lub wirusowemu zapaleniu wątroby typu B wystąpiły zachorowania na choroby z kręgu immunologicznych
   A gdzie te badania na potwierdzenie tezy?
   http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/039463201302600201
   z tych badań wynika, że takiego związku nie ma, pdf do pobrania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy:

   No tak, normalnie dyskutować to ty chyba nie potrafisz. Po co ja się wysilam? Dyskutuję z facetem leczącym się za pomocą dr google ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Google scholar, nie leczącego się tylko weryfikującego informacje, a nawet gdyby to i tak lepiej niż za pomocą pestek moreli od (tfu) Zięby. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   Dyskutuję z facetem leczącym się za pomocą dr google
   @Gandalf_bialy: z tym, że @HeadH mówił o Google Scholar - to wyszukiwarka stricte publikacji naukowych, trudno o źródło lepsze i wygodniejsze przynajmniej z tych dostępnych publicznie i za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek lapowka to lapowka. Pimysl sobie ze przez ta jedna osobe ktos nie zdarzy sie dostac do lekarza i zejdzie

  •  

   pokaż komentarz

   @HeadH Ale Czerniak zdaje się nie jest antyszczepem, widziałem jakiś jego film gdzie niektóre szczepionki uważa za niepotrzebne a inne wręcz zaleca. BTW zarzut korupcji można postawić nawet za przyjęcie pralin od zadowolonego pacjenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @radekk1818: Zarzuty pewnie tak ale podziękowanie od łapówki się rozróżnia i nikogo raczej za praliny nie skażą. Ależ jest, na dodatek powiela kłamstwa o autyzmie wywoływanym przez szczepionki i o rtęci:
   https://www.youtube.com/watch?v=R8fto1Phr70

   Mam nadzieję że zgnije w Sztumie.

  •  

   pokaż komentarz

   Do reszty Cię pogięło? :D A skąd mam wiedzieć dlaczego zachorowałeś? W przeciwieństwie do znachorów pokroju (tfu)Ziemby nie wróżę z fusów. Kpiłem z Ciebie wcześniej, ale widywałem już mechanizm szukania winnych za nieszczęście. Przykro mi z powodu Twojej choroby.

   @HeadH: Wydawało mi się przez chwilę, że jesteś wszechwiedzący. Nie jesteś? Może jednak przez regularne szczepienia zachorowałem? Szczepie się raz do roku i zaostrzenie choroby następuje też około raz do roku (robię badania co 3 miesiące). TSH jest w normie i po kolejnym badaniu ciach mach, gwałtowny skok.

   z tych badań wynika, że takiego związku nie ma, pdf do pobrania.

   @HeadH: Nawet nie opisali na czym te badania polegały. Tylko coś o tym, że są jakieś dowody, że to niema większego znaczenia. No ale może ma mniejsze znaczenie albo może należy zapytać: czy jest jakikolwiek związek pomiędzy szczepieniami i chorobami autoimmunologicznymi? Może oni przebadali tylko specyficzne przypadki? Nic zresztą nie wspominają o tym, na czym te badania polegały, tylko same stwierdzenia bez podania dowodów. W referencji 40 pozycji. Szukaj teraz wiatru w polu skąd oni takie wnioski wyciągają.

   Nadal nie masz żadnych wątpliwości? Jak regularnie się szczepisz, masz słabe włosy, problemy z tyciem, drugą brodę to idź też sprawdź TSH, bo chorych jak ja i zupełnie niezdiagnozowanych jest u nas cała masa ludzi. Z moich obserwacji wynika, że zdecydowana większość przypadków tzw "otyłości brzusznej" to niestety nie jest wynik braku ćwiczeń czy przejadania się, ale niezdiagnozowanej i nieleczonej choroby Hashimoto. Skąd taka epidemia? Czarnobyl? Szczepionki? Same pytanie, żadnych odpowiedzi. Pytałem o to kilku lekarzy. Każdy mówi coś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy:

   może jednak przez regularne szczepienia zachorowałem?

   A może przez wiatr? Albo twardą wodę? Czemu obwiniać tylko szczepionki? Mogę tak gdybać w nieskończoność, analogiczna sytuacja co w przypadku szopki związanej z autyzmem. Widzisz, to tak nie działa, nie rzuca się oskarżenia w jednym kierunku i nie mówi: udowodnijcie, że tak nie jest. Szuka się podejrzanego i udowadnia mu winę.

   Jak znajdziesz badania które mówią o tym, że jakieś szczepionki powodują chorobę autoimmunologiczną(a rozumiem, że ktoś takie przeprowadził, skoro artykuł wrzucony przez Ciebie się na niego powołuje, śmiało nim rzucaj, i stawiaj tezę że być może jesteś ofiarą szczepionki.

   Ze źródeł na które trafiłem wynika, że takich dowodów nie ma, podobnie jak w przypadku autyzmu koincydencja nie oznacza przyczynowości. Analizowane przypadki okazały się np. przykładami anegdotycznymi bez wartości naukowej.

   Nadal nie masz żadnych wątpliwości?

   Po Twoim anegdotycznym wywodzie? Żadnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Po Twoim anegdotycznym wywodzie? Żadnych.

   @HeadH: Problemem jest chyba fakt, że ty nie rozumiesz na czym polegają choroby autoimmunologiczne. To są choroby w których układ autoimmunologiczny zaczyna źle działać i zwalcza narządy własnego organizmu. Co ma znaczenie dla działania układu autoimmunologicznego? Na jego działanie zdecydowanie mają wpływ szczepionki. To są suche fakty. Działanie szczepionek polega na celowym drażnieniu układu autoimmunologicznego w stopniu zupełnie niewspółmiernym do tego co robi wiatr. Śmiem nawet twierdzić, że wiatr na działanie ludzkiego układu autoimmunologicznego nie ma żadnego wpływu. Tak więc nie opowiadaj głupot o wietrze, bo tylko się kompromitujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: To Ty nie rozumiesz, zamiast wiatru mogłem wpisać cokolwiek i miałbym tyle samo dowodów na wywołanie choroby co w przypadku szczepionek.

   Pokaż mi rzetelne badania potwierdzające Twoją tezę to w nią uwierzę, inaczej jesteś taki sam jak facet który mówi że zachorował przez wiatr.

  •  

   pokaż komentarz

   Pokaż mi rzetelne badania potwierdzające Twoją tezę to w nią uwierzę, inaczej jesteś taki sam jak facet który mówi że zachorował przez wiatr.

   @HeadH: Ja swoje, baran swoje.

   Szczepionki same z siebie przed niczym nie chronią. One działają na układ odpornościowy w ten sposób, że ten układ zaczyna produkować przeciwciała danego typu. Osiąga się to poprzez wstrzykiwanie jakiegoś paskudztwa przypominającego patogen chorobowy. Faktycznie układ odpornościowy (autoimmunologiczny) "uczy się" i zaczyna produkować dodatkowe przeciwciała. W ten sposób układ odpornościowy zostaje "podrasowany" do sprawniejszego działania. Oczywiście wiatr czy cokolwiek innego praktycznie nie mają na układ odpornościowy żadnego wpływu. To akurat jest naukowo łatwe do udowodnienia. Działania szczepionek na układ odpornościowy chyba nie ma sensu udowadniać, z definicji szczepionki na niego bardzo mocno oddziałują i go "poprawiają".

   Choroby autoimmunologiczne polegają na tym, że układ odpornościowy zaczyna źle działać i produkuje jakieś dziwne przeciwciała które wyniszczają własny organizm. Co może rozregulowanie układu odpornościowego spowodować? Wiatr? Puknij się w czoło, zanim napiszesz kolejną głupotę. Jak wypytasz lekarzy to ci dużo ciekawsze teorie opowiedzą. Np. jeden mi powiedział, że jego zdaniem chodzi o jakiś nieznany wirus (może ktoś dostanie Nobla jak go odkryje?). Od innego usłyszałem o tym, że to są "choroby niedoborów", czyli brak jest prawdopodobnie w organizmie potrzebnych witamin (witamina D3?) lub minerałów. Co ciekawe o tym drugim przypadku wspomina ... Zięba (!).

   Pokaż mi rzetelne badania potwierdzające Twoją tezę to w nią uwierzę,

   @HeadH: Twoja wiara nie ma tu nic do rzeczy. Jak chcesz wierzyć to chodź do kościoła, nie do lekarza. Nie ma faktycznie rzetelnych badań, bo nikt ich pewnie nie robił. Nikt nie ma interesu żeby coś takiego udowadniać. To by oznaczało zakaz stosowania szczepionek (przynajmniej niektórych), wielkie odszkodowania itd. Badania są robione przez koncerny medyczne. Czy jakiś koncern ma interes aby coś takiego udowadniać? Ale z tego co wiem, nie ma też wiarygodnych badań wykluczających fakt, że szczepionki mogą powodować choroby autoimmunologiczne. Pewnie dlatego dyskusję sprowadza się do autyzmu, bo problem chorób autoimmunologicznych by mógł być zbyt niewygodny.
   To nieco tak samo jak z HIV, czemu nie ma szczepionki czy lekarstwa na HIV? W pewnej chwili się okazało, że nikt w tym kierunku nie prowadzi żadnych poważnych badań. Zdaje się, że tylko jacyś hobbyści się tym zajmowali, bez poważnego źródła finansowania. Ale to że nie ma takiego lekarstwa nie oznacza, ze nie można go zrobić. Problem jest tylko w tym, że nikt poważny się tym nie zajmuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Od baranów nadawaj sobie do ojca za to, że nie przyłożył ręki do twojej edukacji.

   Wiatr to był przykład, co wyjaśniłem wystarczająco jasno dla dziecka, dla Ciebie widać, nie. Póki nie masz dowodu to gdybasz, bez wartości merytorycznej. Anegdoty sobie zostaw do opowiadania przy ognisku.

   Badania są robione przez koncerny medyczne.

   Tylko i wyłącznie, nie ma w ogóle instytutów niezależnych od koncernów. :D np. takich jak PAN, w linku ode mnie masz odnośniki do 40 różnych badań które sprawdzały zależność pomiędzy chorobami autoimmunologicznymi a szczepionkami, nic, null, 0 wyników, jak dla wiatru. Teorie spiskowe i nic na poparcie tezy, tak jak myślałem.

   czemu nie ma szczepionki czy lekarstwa na HIV?

   Multum ludzi nad takimi pracuje, nie zauważyłeś, że od 20 lat AIDS nie jest wyrokiem śmierci?

   Generalnie masz postawę taką, że ubzdurałeś sobie tezę a brak dowodów na jej poparcie traktujesz jako dowód na istnienie spisku. Jesteś niepoważnym człowiekiem.

   Wracaj na czarną, dla mnie to definitywnie EOT.

  •  

   pokaż komentarz

   Twoja wiara nie ma tu nic do rzeczy. Jak chcesz wierzyć to chodź do kościoła, nie do lekarz

   @Gandalf_bialy: ostatnia rzecz foliarzu, Cały wasz ruch opiera się na wierze! Na tezach bez dowodów, przeczysz sam sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   L.G. Chemical Ltd Korea

   @krzysztof1973weg: O k$?#a, nie dość, że zrobią lodówkę, pralkę to jeszcze szczepionkę.. xD

 •  
  r...o via Android

  +54

  pokaż komentarz

  Historia prawie jak Wakefielda, tylko tamten dodatkowo fałszował badania by wypromować i sprzedać swoją szczepionkę.

  Typowy szarlatan jest typowy. Nie od dziś wiadomo, że wciskanie bajek naiwnym to czysty biznes, a zyski tym większe im głośniejsze darcie japy o "spiskach" :)

 •  

  pokaż komentarz

  "Jest ryzyko musi być wybór" - no spoko, rozumiem jak najbardziej. W takim razie dyrektor przedszkola też może powiesić tablicę przed wejściem "wejście z dzieckiem tylko szczepionym - jest ryzyko musi być wybór" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jest fair? Oczywiście że jest.

 •  

  pokaż komentarz

  Do tych ynteligentów nic nie przemówi. Mam kumpla który tylko tym żyje - płaska ziemia,żyda można poznać po PESELu, wielki spisek koncernów, coś takiego jak rak nie istnieje tylko jak pójdziesz do lekarza i on ci powie:"Nowotwór" to twój mózg sam sobie to wymyśla i na to umierasz, oczywiście moje argumenty ,że mój dziadek umarł na raka nic o nim nie wiedząc bo bał się iść do lekarza do niego nie przemawiają... Całe szczęście i tak go nikt nie słucha ale masakra z takimi ludźmi. Głupich nie sieją...

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Landa: A wiesz co jest najlepsze? znam 3 takie osoby i to nie są jakieś babcie i dziadki z zapyziałej wioski, tylko ludzie po politechnice, nieźle zarabiający. Tak zwani młodzi wykształceni z wielkich miast. GMO złe, wszystko złe, wszędzie Big Pharma i spiski wielkich koncernów bo na facebooku czytali i filmik na youtube widzieli...

  •  

   pokaż komentarz

   @Dr-Livingstone: To jest najlepsze - jakakolwiek ich argumentacja to głównie posty na facebooku czy filmiki z żółtymi napisani na yt. Czytają coś nawet nie sprawdzając innych źródeł na ten temat. Potem stara się człowiek komuś takiemu łopatologicznie wszystko wytłumaczyć a jedyna odpowiedź jaką się słyszy to :"Jesteś zmanipulowany/naiwny/głupi"...

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety to ich niczego nie nauczy, po prostu facet zostanie męczennikiem sprawy i symbolem walki z "mackami koncernów".