•  

  pokaż komentarz

  No i jak się okazuje NK nie jest pierwsze z czymś takim. Więc skąd ta cała panika?

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodszy: Stąd, że FB jest teraz modny, a NK nie i dlatego na Wykopie wszystko o FB będzie przedstawione w pozytywnym świetle, a we wszystkim co robi NK będzie się doszukiwać spiskowych teorii dziejów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodszy: przeczytaj dokładnie regulamin w FB jest "zgodnie z Twoimi ustawieniami prywatności"
   i to jest zwrot kluczowy bo w FB możesz sobie ustawić prywatność prawie taką jak chcesz.
   A w NK nie możesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartop: Dokładnie brzmi to tak:
   For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos ("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook ("IP License"). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.

   Więc i tak facebook ma dostęp do wszystkiego, w bajki nie wierzę jakoś że jedno ustawienie zmieni wszystko, a oni nie posuną się do możliwości wykorzystani zgromadzonych zdjęć jeżeli okażą się w kręgu ich zainteresowań.

   Ja mam na jednym i drugim portalu konto. I zdając sobie sprawę z regulaminów i co się może stać oraz tego że lubię chronić swoje dane zdjęć nie udostępniam w żadnym stopniu na tychże portalach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodszy: A czy u nas umowy zawarte w innym języku niż polski nie są nieważne?

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodszy: M.in. panika pojawiła się po kłamstwach nk podczas rozmowy z Weissem...

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodszy: Z tego że poziom prywatności na N-K był lepszy niż na Facebooku a teraz N-K wyrównała w dół. Pozostaje zakładać konta na fikcyjne dane lub przestać używać jakichkolwiek serwisów tego typu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodszy: Dwie sprawy:
   1. FB już się dostało za kiepską ochronę prywatności.
   2. Czy to, że FB było z czymś pierwsze usprawiedliwia w jakiś sposób NK? Ujmijmy to tak: jak dostaniesz w mordę od kolesia w czerwonym dresie to znaczy, że ten w niebieskim może cie lać już bez problemu?

   do użytkowników NK: proponuję ustawić sobie jako zdjęcie w głównym profilu zdjęcie z tej pokazywarki:
   http://pokazywarka.pl/fs3bvy/
   lub jakiekolwiek inne pokazujące co o tym myślicie.

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle to dramat i panika, bo ktoś NA PEWNO wykorzysta naszą piękną facjatę ze zdjęcia profilowego i wrzuci na baner.

   Tak to wszyscy wszystkie regulaminy akceptują, byleby się tylko zarejestrować, a jak NK coś pozmieniała to podniósł się lament.
   Rozwiązanie jest proste: nie chcesz, żeby nikt o Tobie nic nie wiedział, nie korzystaj z neta.
   (przypominam, że google też nas śledzi...)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tequila: Jest jedna różnica: NK to poza US i ZUS największa baza danych o Polakach.

  •  

   pokaż komentarz

   @radeks11: wziąłbym pod uwagę także archiwa kurii wszelakich i ogólnie KK.

  •  

   pokaż komentarz

   @spaqin: Ale umowę z fb nie zawierasz u nas ale tam gdzie mieści się siedziba fb, nikt nie wnika w to w jakim państwie akurat się znajdowałeś ją zawierając

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: Dokładnie. Właśnie dlatego problemem jest walka z serwisami pedofilskimi, et cetera. Mają serwer bóg wie gdzie, więc Polacy nie mogą nic z tym zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlodszy: Panika stad, ze GIODO wymaga aby tego typu "programy udostepniania wizerunku" byly dobrowolne i w trybie "OPT-IN" zamiast "OPT-OUT", chco nawet ta druga opcja NIE jest dostepna na NK. Nie da sie zaakceptowac wylacznie regulaminu (i nie zaakceptowac zapisow dotyczacych uzycia wizerunku i udostepniania danych), gdyz rownoznaczne jest to z zamknieciem konta.
   Tego GIODO nie powinno im przepuscic.

  •  

   pokaż komentarz

   @silentpl: OK, takie jest prawo, więc jeżeli NK je łamie powinni byc ukarani. Nie zmienia to jednak faktu, że takie prawo jest d!$##ne po prostu. Tworzę portal internetowy i dobrowolnie zapisuje mi sie do niego mnóstwo ludzi. Chce mieć więcej ieniędzy, więc chcę wykorzystać każdą dostępną metodą. Ja jako właściciel powinienem decydować o tym czego wymagam od ludzi dobrowolnie korzystających z moich usług. Według mnie wszystkie te ,,przetwarzania danych osobowych" i ,,udostępniania wizerunku" mogłyby być po prostu wpisane w regulamin i tyle. Masz portal w którym możesz uczestniczyć tylko pod warunkiem, ze oddasz im prawa do wszystkiego co tam umieścisz to albo sie na to godzisz, albo po prostu z niego nie korzystasz. Kolejne wpieprzanie się państwa w prywatne sprawy między dwiema dobrowolnie uczestniczącymi stronami jak odgórny zakaz palenia w prywatnych pubach, barach i restauracjach.

  •  

   pokaż komentarz

   BZDURY !
   "zgodnie z Twoimi ustawieniami prywatności i ustawieniami aplikacji"

   Na Fb każdy wrzucany przez nas materiał ma ustawienia udostępniania. Przykładowo:
   - tylko ja
   - znajomi
   - znajomi znajomych
   - wszyscy
   Również każda osobna aplikacja musi nas poprosić o udostępnienie danych.

   Co nie oznacza, że "Facebook zapewnia sobie tym jednym zdaniem w regulaminie całkowite prawa do używania danych i treści, które umieszczasz w serwisie.", bo co gdy zdjęcie ma klauzulę "tylko znajomi" ?

  •  

   pokaż komentarz

   @n0sfera2: Na FB tak wygląda opcja zapraszania ludzi. Jak chcesz komuś wysłać zaproszenie to podajesz tylko jego adres email i stąd jest tylko ,,witaj." Osoba, której imie i nazwisko tam podaleś wysłała do Ciebie to zaproszenie. Jeżeli to zrobiła to skądś znała Twój adres mailowy. Żaden użytkownik nie wysyłałby zaproszeń jako spamu, bo za zaproszenie znajomego nie dostaje się od FB niczego. Może sprawdź lepiej profil osoby, która cie niby zaprasza i dowiedz sie kto to. Może jakiś znajomy internetowy którego imienia i naziwska wcześniej nie znałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: "Żaden użytkownik nie wysyłałby zaproszeń jako spamu, bo za zaproszenie znajomego nie dostaje się od FB niczego"
   jak nie? +1 do znajomych na FB = +1 do lansu

  •  

   pokaż komentarz

   @Dralax: Mówiąc o spamie miałem na myśli rozsyłanie reklam FB to obcych ludzi. Zaproszenie to po prostu zaproszenie i wysłał mu je ktoś, kto znał jego maila, czyli jakimś tam znajomym jest.

 •  

  pokaż komentarz

  doceniają uczciwość NK - co to za hipokryta pisał opis wykopu? Coś takiego jak uczciwość właścicieli NK nie istnieje, skoro na 10 kwietnia zarabiali na czarnych wstążeczkach do profili, a prezydencką parę nazwali mistrzami grillowania :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak się wklei do śledzika kod: "ochrona1119832cycki" to wszystkie nasze prywatne dane są chronione i nikt nie ma do nich wglądu. Sprawdzone!!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Facebook jest chyba na tyle rozpoznawalna i dochodowa marka juz w tym momencie, ze raczej nie pozwolilby sobie na jakies grube afery w celu osiagniecia jakiegos tam marginalnego zysku. Zas NK? nic mnie nie zdziwi juz..

 •  

  pokaż komentarz

  Nie godzisz się z regulaminem = nie zakładasz konta. To coś normalnego.