•  

  pokaż komentarz

  Ooo i to jest dobra wiadomość :D
  Ciekawi mnie czy usługa ta tak jak podali w artykule będzie w miastach czy też na wsiach. Jeśli na wsiach to się cieszę :D

 •  

  pokaż komentarz

  Nie tylko kurierzy ale i państwowe urzędy powinny pracować w godzinach 7:00 - 10:00 i 17:00 - 22:00.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech lepiej wymuszą na sprzedawcach opcje dostawy odbiór w punkcie, to najlepsza forma dostawy idę do kiosku lub punktu poczty i odbieram

  •  

   pokaż komentarz

   @idzpanwuj: lepiej na kurierach, by każdy miał jakiś punkt odbioru nawet na końcu Polski czynny chociaż do późnych godzin wieczornych. Bo w ogóle najlepsze to są paczkomaty, no ale to tylko ma InPost póki co.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech lepiej wymuszą na sprzedawcach opcje dostawy odbiór w punkcie

   @idzpanwuj: Dlaczego cokolwiek wymuszać?
   JAk sprzedawca nie chce danego produktu wysyłać z opcją odbioru w punkcie to nie chce-jego decyzja.-Weź od innego, być moze złotówke czy dwa drożej, ale bedziesz miał odbiór jaki chcesz.

   Po co nam potrzebne kolejne nakazy/obostrzenia.
   Niech sprzedający sam dojrzeje do takiej decyzji. NIc na siłę.

  •  

   pokaż komentarz

   @nunu85: @kaktus_z_ostrymi_kolcami: @idzpanwuj: Obecnie w największej firmie kurierskiej w Polsce która ma taką opcję JEST ZAKAZ zostawiania w punktach "pickup". Przesyłkę możesz zostawić DOPIERO po wykonaniu 2 prób doręczenia pod adresem w różnych dniach.... Śmiech na sali prawda ? Nawet jak Cię odbiorca poprosi, to nie powinieneś.... Więc 2 dni musisz jeździć z paczkę, dopiero możesz zostawić ją w punkcie. DO TEGO około 95% punktów nie może przyjmować przesyłek za pobraniem, czyli dokładnie tych z którymi zawsze jest problem aby doręczyć.

   Kolejną opcją jest InPost, ale u nich albo paczka rozwalona, albo paczkomat pełny - działa to bardzo średnio jednym słowem.

   Następny z punktami ? UPS - tutaj może kurier zostawić od razu, ale paczki UPS są na ogół o 10zł droższe w nadaniu, więc oni nie mają takiego miału z paczkami doręczanymi do klientów "prywatnych" bo ludzie nie decydują się na wyższe koszty przesyłki, mimo znacznej różnicy w jakości (co jak co ale UPS (uśredniając) znaczeni bardziej dba o przesyłki).

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez czasem wystarczyłoby, żeby była możliwość zmiany godziny albo miejsca doręczenia dzień przed doręczeniem, jest tak chyba w ups. Jeśli wiem, kiedy dokładnie kurier przyjdzie (którego dnia i w jakim przedziale czasowym), to mogę jakoś się dopasować.

  •  

   pokaż komentarz

   @PieknaKobieta: DPD jest dla mnie najbardziej elastyczne. Zawsze dostaję SMS z widełkami godzinowymi dostawy oraz numer do kuriera. Mogę sobie przesunąć doręczenie lub przekierować na inny adres.

  •  

   pokaż komentarz

   @ksionc U mnie w Opolu na moim rejonie Kurier - wzór do naśladowania. Po otrzymaniu SMS dzwonię i pytam jak szybko mogę odebrać paczkę. Ten mi mówi za pół godziny będzie miał dłuższy stop tu i tu. Jadę jest odbieram. Super dla mnie wzór i do tego miły - Pan Bogusław się nazywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @boobass: Są kurierzy, którzy lubią swoją pracę i pracują raczej na dłużej. Mają swoje busy w leasingu i jadą na B2B. Wiedzą wówczas, że warto być miłym dla klienta. Nie chodzi o wchodzenie w dupę i całkowite podporządkowanie nawet najgorszym rakom, których w naszym społeczeństwie niestety nie brakuje. Jak jesteś dobry dla klienta, to ten również czasem pójdzie na rękę. Podjedzie, nie będzie roszczeniowy, czasem napiwek przy pobraniu jakiś rzuci.

  •  

   pokaż komentarz

   @ksionc tu nie chodzi o wchodzenie w dupę... Tu chodzi o zwykłą kulturę i uprzejmość...

  •  

   pokaż komentarz

   @idzpanwuj: Tak zamawiają, a później nie odbierają bo się dupy nie chce ruszyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ksionc no właśnie o to mi chodzi. Trudno nawet będąc w domu siedzieć od 8 do 17, a kurier potrafi wcale nie zadzwonić albo zadzwonić 5 min wcześniej i chcieć doreczyc paczkę już teraz

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez: miałem "przyjemność" w przeszłości dorabiać sobie raz w wakacje w Holandii, między innymi na sortowni UPS - sporo widziałem i po tym co zobaczyłem przez jakiś czas miałem ogromne opory przed zamawianiem czegoś w internecie ze względu na to co dzieje się z paczkami ( ͡° ʖ̯ ͡°) o tamtejszych oddziałach UPS mógłbym powiedzieć wiele, ale na pewno nie powiedziałbym że dbają o paczki, chyba że w innych firmach wygląda to jeszcze bardziej drastycznie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @PieknaKobieta: Teoretycznie tak, ale w praktyce na 100 paczek, przy ok 50 już przytrzyma Cię kilka osób i reszta dnia się rozjeżdża, dlatego kurier (o ile nie jest świeży - a teraz to dość rzadka sprawa) może określić się najbezpieczniej w 3 godzinnym przedziale.

   @pablooooo: Nie wiem co działo się w tej konkretnej sortowni, ale jednak UPS paczki wozi na pólkach, nie leżą na nich dziesiątki mebli jak np w mojej obecnej firmie, praca na magazynie też różnie ale w UPS np jest magazynier który ąłduje kierowcy auto, więc ten nie musi na hamca wszystkiego sortować i wrzucać na auto, gdzie ma rpzed sobą jeszcze cały dzień pracy. UPS ma też najmniej reklamacji - więc to też coś znaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez dla mnie przedział 3-godzinny jest spoko, tylko też muszę wiedzieć te 3 godziny wcześniej

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez: byłem na dwóch sortowniach i w obu działo się to samo - burak w lakierkach ze wzmacnianym czubkiem (elegancka wersja obuwia BHP) spacerujący i wrzeszczący na Polaków, śniadych panów i murzynów (spotkałem w tej pracy jednego Holendra, reszta nie tknęła by się takiej pracy za takie pieniądze) „TEMPO TEMPO!!!!!”, wcześniej wymienieni dosłownie rzucający wszelkimi paczkami z samochodu na taśmę rolkową (nie jestem pewien jak to się dokładnie nazywa) i kopiący je butem żeby dojechały do taśmy automatycznej i pojechały do sortowania. Wiele razy byłem świadkiem jak duża płaska paczka z logo Samsung, Apple, Alienware itp leciała wesoło imponującym lotem na ta taśmę, gdzie lot kończył się słyszalnym trzaskiem i chrupnięciem, a często jak już taka paczka wylądowała na taśmie to jakaś wykładzina czy inna rolka ważąca tyle ze trzeba było ją podnosić we dwie osoby spadała na to. Czy ktoś się tym przejmował? Nie, była to normalna procedura. Tak samo jak normalne było wyrywanie paczki ze „ściany” ustawionych paczek mając gdzies ze w ten sposób cały pion paczek rypnie na ziemie - mialem wrażenie ze niektórzy robili to wręcz specjalnie bo łatwiej im było później te paczki z podłogi przepchnąć na taśmę i popchnąć butem dalej. Rozpakowywanie towarów jadących w workach (bodajże były to przesyłki Express) polegało na rozpinaniu worków i wysypywaniu ich zawartości do zsypu w celu późniejszego przesortowania - wiele razy widziałem jak jakiś blender czy inny sprzęt z plastikowymi elementami wysypał się z pudełka i na te elementy pracownicy wesoło wysypywali ciężkie paczki z kolejnych worków. A skoro już o wysypujacej się zawartości paczek - zbierane były w jednym miejscu, na koniec zmiany wpychalo się to co dało się zidentyfikować jako zawartość danej paczki do pudełka, sklejało taśma i wysyłało dalej. Nie raz widziałem jak ktoś zaklejał puste pudełko lub wciskał połamany sprzęt typu wspomniany blender i wysyłał do odbiorcy. A samo ładowanie samochodu w asyście wrzasków „TEMPO TEMPO!!!!!” odbywało się na zasadzie rzucania paczkami byle szybko i wciskania ich siła w każda lukę byle jak najwiecej upchać. Być może takie są realia UPS w niektórych krajach, mam nadzieje ze w Polsce odbywa się to inaczej niż ja mialem okazje zaobserwować za granica. Sam w Polsce nie miałem nigdy problemów z przesyłka kurierska, ale w Holandii widziałem wiele. Dużo z tych paczek szło do Polski, wiec jak kiedyś komuś przyjdzie paczka zza granicy z jakimś sprzętem roztrzaskanym w drobny mak to może to być zasługa właśnie tego typu sortowni i troska polskich oddziałów UPS nic nie da ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  
  M.....a

  -7

  pokaż komentarz

  To się nie zdziwcie jak kurierami będą sami ukraińcy i będzie więcej wypadków ze skutkiem śmiertelnym :D

  Do mojej poprzedniej pracy jak ja odchodziłem to właśnie dwóch kierowców DHLa szło, jeden strasznie narzekał a jeszcze nie wspominał o tym że robią im trzecie przełamanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   d..........................d

   +39

   pokaż komentarz

   @Merkava: no dzis nikt normalny nie pracuje jako kurier bo stawki glodowe i warunki pracy beznadziejne
   u mnie w rejonie DPD przejal Aleksiej i Denis XD

  •  

   pokaż komentarz

   @dajmiereparacjemamchorynarod: może nie do końca, jak posutawiasz sobie teren i masz ludzi, którzy nie mają problemu z tym, że paczka jest o 12 a nie do 10:30 to spoko. Gorzej jak się trafiają jakieś chamy co to nie dasz rady nic wytłumaczyć. Niemniej uważam, że podwykonawcy powinni walnąć ręką w stół bo te umowy o pracę na najniższą nie zachęcają przy takiej robocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dajmiereparacjemamchorynarod: no nie przesadzaj. Kurier z firmy z "pierwszej dziesiątki" na ujowym rejonie ma min. 2,5k, a na dobrym i 10k/mc to nic dziwnego.

  •  

   pokaż komentarz

   SPRAWE ZNAM z 1 ręki. Wieczorami kurierzy nie jeżdżą bo każdy za paczkę chce dać max 10-15zł. Żeby ktoś jeździł z nimi po nocy (czyli od 16 jak ludzie zaczynają wracać z pracy do 20 kiedy to ludzie przestają otwierać ze strachu drzwi) trzeba obsadzić 2 kurierów na 1 rejonie, co generuje 2e tyle kosztów - nikogo na to nie stać gdy nadawca płaci za paczkę 10-15-20zł. Tak to wygląda, taka jest prawda.

   Druga sprawa że w nocy jeździ się źle, kurierzy są kiepsko opłacani więc jest rotacja, więc na "wieczornego" pracownika będzie jeszcze ciężej kogoś znaleźć bo gorzej się jeździ po ciemku (o COFANIU nie wspomnę - będzie znacznie więcej wypadków) łatwiej o kradzieże itd.

   PO TRZECIE - Mając 100 paczek codziennie, wiecie ile jest takich problematycznych ? Takich że ktoś "Panie ja jestem do 18 w pracy, proszę przyjechać po 18". Takich paczek jest ok 15, więc całą tą aferę kręci 15% debili którzy nie potrafią zamówić do pracy, bądź zostawić kasy u sąsiada czy nawet lokatorowi....

   Pisze z pozycji wieloletniego (rzygać się chce) kuriera.

  •  
   d..........................d

   0

   pokaż komentarz

   @ydtski: ciekawe co ten kurier rozwozi, chyba leki do utylizacji i jezdzi ciezarowka..

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez też swoje wyjezdzilem w kurierce i już widzę że to się nie przyjmie bo większość klientów chce paczkę wieczorem a dopłacić nie ma komu do takiej usługi (dhl ma taką usługę express 18-22 ale mało kto z tego korzysta) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez:

   >paczka z dostawą
   >zamawiaj do pracy/sąsiada/punktu odbioru

   ZAZNACZAM, ŻE JAKO KLIENT ZNAM SPAWE Z 1 ręki

   spokojnie z tymi debilami, jeżeli już to debilem nazwij firmę kurierską, która nie oferuje dostawy wieczorem za większą opłatą

   ja bym bardzo chętnie dopłacił, żebym nie musiał latać na pocztę i stać 40 min, albo taszczyć przez całe miasto przesyłek do domu z pracy

  •  

   pokaż komentarz

   kręci 15% debili którzy nie potrafią zamówić do pracy

   @Carlos_Irwin_Estevez: Ale ty wiedz, że nie do każdej pracy się da zamówić kuriera i nie, nie mówię tu o sytuacjach w których masz pracę, która uniemożliwia odejście, bo zawsze jest jakaś portiernia. W mojej pracy jakiś miesiąc temu poszedł mejl z zakazem zamawiania kuriera do biurowca (ponad 200 luda pracuje). Nie miałem jeszcze okazji spytać dlaczego, ale pewnie przez kretynów, co zamawiali paczki i ich nie odbierali i się musieli w biurze z tym p$?!!##ić. Nie wnikam.
   Ja sam unikam jak mogę kurierów, bo mam o nich fatalne zdanie. Zawsze staram się brać odbiór w punkcie - Poczta Polska, Paczkomat, kiosk RUCH. Nie próbowałem jeszcze paczki w ORLEN.

  •  

   pokaż komentarz

   Takich paczek jest ok 15, więc całą tą aferę kręci 15% debili którzy nie potrafią zamówić do pracy, bądź zostawić kasy u sąsiada czy nawet lokatorowi...

   @Carlos_Irwin_Estevez: ale weź niep#%%#$?. #pdk

   Tego właśnie nie lubię u kurierów i jest to ostatnia forma wysyłki jaką wybieram (często nawet wolę dopłacić i kupić towar stacjonarnie). Jest paczka, ale nie ma odbiorcy? Fuck this shit, są sąsiedzi, co nie? A przepraszam, czy ja wyraziłem na to zgodę? Czy ktoś do mnie zadzwonił i spytał? Czy sąsiad w ogóle sobie tego życzy? Czy obok nie mieszka menel, który paczkę zajebie?

   Ta praktyka dyskredytuje kurierów mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   @dajmiereparacjemamchorynarod: Co to za pitolenie - moi znajomi robią jako kurierzy dla DPD na własnej działalności i w pojedynke każdemu średnio na czysto, po opłaceniu wszystkiego zostaje 4-5 k więc źle nie jest. Podkarpacie here z biedniejszych rejonów.

  •  

   pokaż komentarz

   @pabel: DHL ma opcję dostawy 18-22 za dopłatą, dlaczego więc nie korzystasz ? DPD czy UPS mają pointy dosłownie co 500m, więc raczej to nei drugi koniec miasta, ale cytując Cię > na pocztę i stać 40 min. Korzystasz z najtańszej usługi poczty/inpostu, więc widać to dopłacanie xd

   @FrasierCrane: Na 7 rejonów które posiadam, jest zaledwie jeden taki biurowiec - fakt. Ale daje to raptem 0,5% paczek dziennie na rejony które obsługiwałem, co więcej, ludzie z tego biurowca zamawiali po prostu paczki do punktu 100 od nich, czynnego do 18, lub kazali zostawiać sąsiadowi czy w punkcie z kolei obok ich miejsca zamieszkania. Da się? Da sie....

   @Krupier: FANFARY.

   KOlego w naszej firmie WYMAGANE jest 97% doręczalności, czyli na 100 paczek możesz zwieść tylko 4 (nie ma szans). Więc nagminnie kurierzy "upychają" paczki jak się da, bo zwieziesz 7 - masz 200zł noty lub zawracają Cię na rejon - co powiesz na to ?

   DRUGA SPRAWA: Wierz mi że staramy się obdzwaniać przesyłki (chodź jest to ryzyko an drodze nawet ze słuchawką i nie mamy takiego obowiązku) ale dosłownie 50% ludzie zwyczajnie nie odbiera....

  •  

   pokaż komentarz

   @piwonadziendobry: Cofałeś busem kiedyś w nocy ? A jeszcze w deszczu ? W mieście pełnym aut (ciemnych) zaparkowanych w koło ? Teraz wyobraź sobie takie cofanie kilkadziesiąt razy - codziennie. Nie ma szans aby prawdopodobieństwo wypadku nie wzrastało gwałtownie.

   Do tego szukanie adresów jak nie widać tabliczek z numerami, większe ryzyko kradzieży czy napadu... etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez:
   Nic, widocznie tak jest.
   Sam jeżdżę "busem" i jakoś problemu nie widzę. Ale w sumie to kurierzy w sporej części przypadków p@!$y na drodze, więc może coś w tym jest. Nic osobistego, może jesteś wyjątkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @piwonadziendobry: Nie wiem nie prowadzę statystyk, busem jeździsz pewnie tylko do przodu i nie wiesz co znaczy jeździć pół na pół i zatrzymywać się co 3 minuty na 8 godzin pracy. Jeździsz pewnie też głównymi drogami, oświetlonymi etc. Zapraszam na zupełnie ciemne drogi gdzie trzeba cofać w ciemności 50 czy 200 metrów z zaparkowanymi autami po obu stronach - w zakrętach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez: znalezisko jest o allegro, gdzie praktycznie nikt nie oferuje opcji 18-22

  •  

   pokaż komentarz

   FANFARY.

   KOlego w naszej firmie WYMAGANE jest 97% doręczalności, czyli na 100 paczek możesz zwieść tylko 4 (nie ma szans). Więc nagminnie kurierzy "upychają" paczki jak się da, bo zwieziesz 7 - masz 200zł noty lub zawracają Cię na rejon - co powiesz na to ?

   @Carlos_Irwin_Estevez: powiem, że c?#%$wo. Ale tak naprawdę, brutalnie, co mnie to obchodzi jako klienta?

   DRUGA SPRAWA: Wierz mi że staramy się obdzwaniać przesyłki (chodź jest to ryzyko an drodze nawet ze słuchawką i nie mamy takiego obowiązku) ale dosłownie 50% ludzie zwyczajnie nie odbiera....

   @Carlos_Irwin_Estevez: nie musicie dzwonić, rozumiem to. Ale jak mnie nie ma w domu to albo właśnie dzwońcie, albo zostawcie awizo i sobie sam odbiorę. Niech chociaż jakaś informacja będzie, a nie, że ja się wieczorem loguję w systemie i widzę, że paczkę odebrałem mimo, iż nie odebrałem. No zagotować się można.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: > powiem, że c#@%#wo. Ale tak naprawdę, brutalnie, co mnie to obchodzi jako klienta?

   Owszem, my to też rozumiemy, my kurierzy mamy pretensje tylko i wyłącznie do firmy, ale niestety mimo wszystko odbija się ta na opinii nt. kurierów czy ogólnej relacji z klientem.

   nie musicie dzwonić, rozumiem to. Ale jak mnie nie ma w domu to albo właśnie dzwońcie, albo zostawcie awizo i sobie sam odbiorę. Niech chociaż jakaś informacja będzie, a nie, że ja się wieczorem loguję w systemie i widzę, że paczkę odebrałem mimo, iż nie odebrałem. No zagotować się można.

   80% kurierów dzwoni jak się odbija od klamki - chyba że jest płatna przy odbiorze to nie, no bo po co ? Co do zostawiania w punkcie - tak legalnie, to tak jak pisałem, musimy zrobić 2 próby doręczenia wcześniej, a paczek z pobraniem i tak nie można zostawiać w punktach.

   Powiem Ci jeszcze że kurier ma płacone TYLKO I WYŁĄCZENIE za przesyłkę doręczoną więc nie jest w jego interesie zwozić przesyłki za które jeszcze może dostać note jeśli jest ich więcej jak 4 dziennie.... (200zł noty).

   Więc kurierzy się starają, ale w tej pracy jest taki zapier*** że nie ma czasu na poświęcenie więcej niż 3 minuty na paczke (od wyjścia z auta do wejścia z powrotem), bo zaczynasz wtedy wozic poniżej 70-80 czyli granicy opłacalności. I tak to wygląda.

   Owszem są oczywiście kurierzy Chuje, są c#@%#wi i są nowi, którzy znacząco psują renome firmy, ale z czasem te 2e pierwsze grupy giną, dawniej "stary chuj" to był drugi taryfiarz, teraz się to zmienia, chłopaki są młode, często wykształceni, z chęciami no i firma też nie chce mieć reklamacji, no ale jeszcze chwile to potrwa a stereotyp będzie się ciągnął jeszcze dłużej.

   Resumują zrobić 90 stopów czyli odwiedzić 90 adresów przez 8 godzin pracy (do tego dochodzi 2-3 godziny na magazynie). To wychodzi 5 minut na paczkę - bez żadnej przerwy i z jazdą. Przed przyjściem do kurierki uważałem że budowlanka na zewnątrz jest najcięższa (pomijam oczywiście jakie nurkowanie w szambie itd), po 6 latach zmieniłem zdanie, jak nie fizycznie to psychicznie ten zawód kończy, na szczęście już mam to za sobą, ale niesmak pozostaje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez: > Takich że ktoś "Panie ja jestem do 18 w pracy, proszę przyjechać po 18". Takich paczek jest ok 15, więc całą tą aferę kręci 15% debili którzy nie potrafią zamówić do pracy, bądź zostawić kasy u sąsiada czy nawet lokatorowi....

   Hę? Dziwne podejście masz, jak jestem na uczelni do 17, a kurier dzwoni o 10 to przez 7 godzin mam z paczką po wykładach się szlajać? Sąsiadce dupy nie będę zawracać, i tak jest w pracy więc nie odbierze, a mieszkam sam ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @NosaczZpassata: no to dwa puste podjazdy i paczka wraca do nadawcy. Na jaki ch** zamawiać do domu jak wiesz że Cię w nim nie ma, to jak jechać oddać auto do mechanika - bez auta i mówić mechanikowi żeby przyjechał do Ciebie do domu naprawić Ci auto.....

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez: Nie, zamawiam paczke i nie wiem kiedy przyjdzie. Moze byc w pon, a moze byc w srode. Jak mam zapieprz to mowie zeby przyjechal w dniu x o 16.

  •  

   pokaż komentarz

   @NosaczZpassata: I tym sposobem 20 osób chce żeby być o/po 16 i kurier jeździ do 18 i pracuje do 20 od 7 rano czyli 13h dziennie :)

   I jasne że nie wiesz :) Jest nr tracingowy, są automatyczne smsy i emaile z samego rana :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez: Rozumiem ale nie zawsze kurier dzwoni przed doręczeniem, sms-a nie dostane, zależy od firmy. Jeżeli paczka ma być o 10 rano, a do 18 mnie nie ma to mówię "proszę być w środę o 13", a jak powie, że w środę nie może to proponuje inny dzień, który kurierowy będzie wygodny i jakoś się dogadamy.

   Nie jestem kutasem, który mówi "masz być w tym dniu i o tej godzinie bo płacę", staram się dogadać tak, że nam obu będzie pasować. Najbardziej nie lubię gdy dostaje sms-a, że paczka będzie od godziny 10-16, a kurier i tak nie przyjedzie, a czekam cały dzień.

   Już parę razy się zdarzło, że zamawiam paczkę z Belgii i idzie około miesiąca więc numeru trackingowego nie sprawdzam, jest mój numer telefonu, a kurier nie zadzwoni, żadnego awizo, nic, zero kontaktu i paczka wraca do nadawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @NosaczZpassata: Takie podejście jest super - i nigdy nie było problemu, ale od ok pół roku wszedł w życie wymóg aby za wszelką cenę robić 96% doręczalności codziennie i kurier mimo że się z Tobą ugada i tak musi podrobić przepis i albo zostawić przesyłkę na aucie (dochodzi do tego ryzyko jej kradzieży) lub gdzieś w jakimś punkcie. ;/

   Inaczej dostanie 200zł / dziennie kary za zwożenie więcej niż np 4 paczki xd - chore prawda ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Carlos_Irwin_Estevez: Nie wiem jak wygląda to od środka ale dziwne, z jednej strony poj?@#ne, a z drugiej nie dziwie się firmie.

   Świeży przypadek - 2 tyg temu. Ma być paczka w poniedziałek, kurier dzwoni o 10, a ja do 20 na uczelni i mówię żeby przyjechał w środę bo mam 1 zajęcia. Zapytał się czy w takim przypadku może oddać paczkę kurierowi nocnemu, nie ma problemu.

   We wtorek dzwoni kurier gdzieś o 17 i, że będzie za 1-1.5h, ok pasowało bo się umówiłem na mieście na 19. Mijają 2 godziny, kuriera nie ma(znajomi wk@@@ieni wydzwaniają gdzie jestem). Dzwonię i nie odbiera to się wk@@@iłem i napisałem sms-a "gdzie moja paka na ulicę x", odpisał, że ma kontrolę drogową i nie przyjedzie. Odpisałem, że żaden problem, wypadki losowe się zdarzają.

   Czekam do piątku, żadnego odzewu, dzwonię na infolinię co z moją paczką - babeczka mówi, że nigdy nie spotkała się z określeniem "kurier nocny" i, że paczka od poniedziału nie opuściła magazynu. Szybki telefon do kuriera z wtorku i mówi, że wziął dzień wolnego i, że paczki od wtorku nie widział, a oddał ją innemu kurierowi.

   Dzwoni w pon i mówi, że paczki nigdzie na magazynie nie ma i nie wie gdzie inny kurier ją zostawił. Ten inny kurier nigdy do mnie nie zadzwonił, że ma paczkę.

   Dopiero we wtorek(tydzień po pierwszej próbie doręczenia) paczka przyszła wieczorem rozwalona i poobijana, pod spodem paczki była taka dziura, że rękę można było wsadzić, na szczęście paczka z zalando z butami i kurtką więc nic się nie stało.

   Jestem wyrozumiały do pewnego stopnia ale jak kurier leci w kulki ze mną, a ja czekam na chacie przez parę dni to idzie się wk@@@ić...

  •  

   pokaż komentarz

   @NosaczZpassata: To najprawdopodobniej efekt rotacji, tylko w DHL za dopłatą jest doręczenie "wieczorne" (nie pracowałem w DHL'u) U nas jak się klientowi mówiło że paczkę będzie miał kurier wieczorny to oznaczało to że

   a. Jest tak dużo paczek ze ktoś (na ogół rano jeszcze nie było wiadomo kto) miał brać część z twojego rejonu i doręczać to wieczorami (często szef lub koledzy z rejonów obok - o ile nie było AŻ tak dużo że części nawet z pomocą nie udało się rozwieźć).

   b. Na rejonie jest nowy kurier i się nie wyrabia, jak wyżej ktoś powinien zabrać część paczek wieczorem.

   I tu wszystko zależało od.... szczęścia ? Bo w tej robocie nie ma wolnego i nie ma zapasowych kurierów, więc zawsze jest schiza i krzyk jak ma zostać na magazynie 10-40 paczek i nie ma kto z nimi jechać.... A jak jeden dzień zostanie tyle paczek, to przechodzą na drugi a już z drugiego jest kolejna partia która powinna zostać i być rozwieziona i tak dochodzi do "zakopania rejonu" i wtedy kurier jeździ opór aż ktoś mu nie pomoże lub nie rozwiezie w sobotę/niedzielę.

   Pisze tylko informacyjnie, bo oczywiście Ciebie jako odbiorce to nie powinno absolutnie obchodzić.

 •  

  pokaż komentarz

  Taak...niech oni zaczną dostarczać w terminie, list przewozowy już od 3 dni wisi a kuriera ni ma...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bomboniusz1986: poczta jakos daje rade, najgorszy jest inpost, dhl przecietny, ale nie ma takich sytuacji jak w inposcie, ze sie dwa tygodnie czeka na paczke

  •  

   pokaż komentarz

   @ConorMG: Właśnie pocztexem jestem zaskoczony, dwie ostatnie przesyłki następnego dnia już miałem, na dpd też nie mogę narzekać ale dhl to jakaś zgroza...pewnie to zależy od regionu, ale jak trzeci raz pod rząd dostajesz smsa, że dzisiaj paczka zostanie doręczona a kuriera nie ma to człowiek zaczyna się zastanawiać...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bomboniusz1986: No, muszę przyznać że Pocztex chyba najlepszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ConorMG: @Bomboniusz1986: @Mamut: pracuję przy zamówieniach pocztexu i śledzeniu tych przesyłek. Liczba zagubionych paczek w stosunku do ich ilości jest naprawdę bardzo mała. A uszkodzenia zdarzają się prawie wyłącznie z winy źle zapakowanych paczek. Sam byłem w szoku, że nie jest na poczcie aż tak źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @ConorMG: DHL? Przecież to gorsze od inpostu! Sami Ukraińcy. Czekałem ostatnio na paczkę, sprawdzam tracking, a tu przesyłka awizowana (byłem prawie cały czas w domu, ale nic, może pech chciał, że poszedłem wyrzucić śmieci, wtedy był kurier i telefon mu się rozładował, to nie zadzwonił... No trudno.). Na drugi dzień byłem w pracy, to paczkę przekierowałem na adres firmy. Wszystko w porządku, paczka ma być w godzinach 11-15. Pasuje. Sprawdzam tracking o 14 i co? Przesyłka awizowana! Zadzwoniłem do biura obsługi i konsultant obiecał zje!@# kuriera. Po 30 minutach dostałem telefon łamaną polszczyzną, że już do mnie jedzie z paczką.
   Nierobom nawet się nie chce rozwozić paczek i przez takiego "pracownika" miałbym wycieczkę 65km w jedną stronę do centrum logistycznego DHL.