•  

  pokaż komentarz

  A pozniej się dziwić że polscy mężczyźni popełniają najwiecej samobójstw.. Antyludzkie państwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt nie może przymusić matki, aby jej dziecko miało zbadane DNA

  Co za j#%!ny absurd, skoro nie może tego zrobić też ojciec. Czyli można przymusić kogoś do płacenia alimentów, ale nie można w żaden sposób tego zweryfikować? Przecież to jest bezprawie i wręcz brak prawa do obrony. Do badania wystarczy włos, czy ślina, to nie jest inwazyjne dla dziecka w żadnym stopniu.

  Czyli jeśli dziś kogoś zdradzi własna małżonka, urodzą jej się trojaczki - to bezwzględnie partner ma płacić alimenty na trójkę nieswoich dzieci i nie ma nawet instrumentów prawnych żeby to udowodnić?

  Przecież takie badanie to jest wręcz pierdoła i ma 100% skuteczność.

  To jest sytuacja w której właśnie mówię, że niekoniecznie każdy kto złamał prawo robi źle. Każdego dnia dopisujemy tam setki zbędnych stron za którymi nikt nie nadąża, a najprostsze pierdoły nie są opisane latami, lub są spisane tak, że nawet dobroduszny urzędnik, sędzia, czy prokurator - nic nie może. Takie prawo i chuj.

  Nie można zbadać DNA bez zgody matki, ja p!$?##?ę.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: Ale kolega przeczytałby komentarze wpierw :)

   Dowiedziałby się może, że w tym konkretnym przypadku Pan się całkiem źle za sprawę zabrał. Podejrzewam, że nawet nie skonsultował się z prawnikiem tylko przeczytał to co piszą w internetach. A potem wychodzi to co wychodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Sprawa jak jedna z wielu, tylko ta jest nagłośniona... Parę lat temu pracowałem w sądzie rodzinnym jako protokolant i byłem świadkiem identycznej sytuacji. Gościu po paru latach od rozwodu zobaczył że dziecko go zwyczajnie nie przypomina. Zrobił test DNA (2 000 zł dla ciekawskich, miałem wgląd w dokumenty :)) Sąd odrzucił wniosek ponieważ według polskiego prawa dziecko musi mieć ojca (słowa sędziny) a matka nie chce wzkazać prawdziwego ojca ani zrobić testów. Po tej sprawie rzuciłem papierami i skończyłem prace w tym wariatkowie :D Sędzia po sprawie powiedziała mi, że jedyne co gościu może zrobić to zgłosić sprawe wyżej do jakiegoś trybunału i liczyć na szczęście (?!). Ojciec w sądzie zawsze miał przesrane, rozwody gdzie dziecko zamiast do przykładnego pracującego ojca oddawali niepracującej matce menelicy argumentując to tym, że ojciec nie będzie miał kiedy zajmować się dzieckiem to codzienność w rodzinnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @QbusX: Ja niestety też miałem okazję brać udział w karuzeli zwanej "wydziałem rodzinnym" Stopień feminizacji i tego że gdy mężczyzna chce coś załatwić bądź normalnie pracować, to traktowany jest jako zło konieczne całego świata od którego to wszystko się zaczęło bo to facet zły i niedobry... Nie polecam dłuższe funkcjonowanie może doprowadzić do ostrej mizoginii.

 •  

  pokaż komentarz

  Sprawa trafiła do prokuratury. Pan Paweł złożył wniosek o unieważnienie ojcostwa. Okazuje się, że dowody zebrane przez 28-latka są niewystarczające. Od decyzji prokuratury pan Paweł nie może się już odwołać.

  Na badanie, które zostanie wykonane we właściwy sposób i będzie uznane za dowód w sprawie, musi wyrazić zgodę matka dziecka. Prokurator nie ma środków, żeby przymusić ją do zrobienia takich badań

  Przede wszystkim prawo wymaga zmiany. Następnie nie wiem może jakiś proces cywilny w stosunku do matki o "nieuprawnione wzbogacenie" za alimenty na najmłodsze dziecko.

 •  

  pokaż komentarz

  Na badanie, które zostanie wykonane we właściwy sposób i będzie uznane za dowód w sprawie, musi wyrazić zgodę matka dziecka. Prokurator nie ma środków, żeby przymusić ją do zrobienia takich badań

  W tym wypadku potrzeba po prostu prawa pozwalającego "przymusić" madkę z dziecimi do badań DNA niestety feministyczne prawo stoi po stronie kobiet k!?#% i brajanków. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niestety ale tak samo jest w niemczach czy francji gdzie badania DNA na ojcostwo są nielegalne a faceci są wykorzystywani do płacenia często na nieswoje dzieci.