•  

  pokaż komentarz

  Temu Panu przypominam że karma wraca.

 •  

  pokaż komentarz

  Po co dziecku legitymacja szkolna do ulgowego biletu? W Polsce jest przymus (tzw. obowiązek) edukacyjny, więc dziecko musi być uczniem, to po co mu jeszcze legitymacja ten fakt potwierdzająca? Państwo niewolników. No chyba, że chodzi o to, żeby gówniaki z Czech nie zrujnowały nam budżetu jeżdżąc na ulgowych biletach po Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: to musiał być wyjątkowy debil, zupełnie jak nasi politycy - no ale nikt kto ma trochę oleju w głowie, nie pcha się ani do polityki ani do pracy "na kanarach".

  •  

   pokaż komentarz

   Po co dziecku legitymacja szkolna do ulgowego biletu?

   @milo1000: Bo tak stanowi ustawa z dnia 20 czerwca 1992 r. "O uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego" i pracodawca pana konduktora nałożył na niego obowiązek sprawdzania czy uczniowie takowy dokument posiadają i jeśliby tego zaniechał to mógłby zostać zwolniony z pracy za zaniedbanie obowiązków?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo tak stanowi ustawa

   @zwirz: To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Ta ustawa jest debilna imo. Wiadomo, że powinno się obowiązujące prawo respektować ale ja na miejscu tego człowieka bym dziecka nie wywalił z pociągu. Zwolnienia na pewno by nie było, co najwyżej upomnienie a po nagłośnieniu by jeszcze przepraszali pracownika. Zresztą, mimo obowiązującej ustawy jak widać przewoźnik poinformował konduktorów, że mają honorować te zaświadczenia więc się da.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: Oczywiście ma to sens w przypadku młodzieży gdzie czasem trudno określić wiek. Ale w przypadku 7 letniego dziecka moim zdaniem jest to już po prostu służbistość.

  •  

   pokaż komentarz

   jeśliby tego zaniechał to mógłby zostać zwolniony z pracy za zaniedbanie obowiązków?

   @zwirz: A propos tego argumentu. Nie, nie mógłby. Wyrzucając gówniaka, naraził go na niebezpieczeństwo, gdyby się młodemu coś stało to spokojnie mógłby za to dostać wyrok. Żaden pracodawca nie odważyłby się go wylać za to.

  •  

   pokaż komentarz

   i pracodawca pana konduktora nałożył na niego obowiązek sprawdzania czy uczniowie takowy dokument posiadają i jeśliby tego zaniechał to mógłby zostać zwolniony z pracy za zaniedbanie obowiązków?

   @zwirz: Słusznie, to mogła być prowokacja. Podstawiony dzieciak, zainstalowana ukryta kamera zarejestruje jak konduktor przepuszcza na ulgowym bilecie dzieciaka bez legitymacji. Na szczęście okazało się że praworzadność na kolei nie jest pustym słowem!

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzemtenjem: Ale tuaj nie chodzi o 7-letnie dziecko

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: A odróżnisz 15 latka od 19 latka? Bo widzisz, różnica jest niewielka, jedni czasem wyglądają bardziej dorosło, drudzy bardziej dziecinnie.

  •  

   pokaż komentarz

   edni czasem wyglądają bardziej dorosło

   @ulbrek: Chyba, że są uchodźcami. Ten tu był w 7 klasie, to ma 12 - 13 lat. Koleś pokazał legitymację, dodatkowo miał jakiś papierek ze szkoły.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: j#%%ni Czesi i ich wyłudzająca ulgowe przejazdy dzieciarnia!!!!(ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Tak? Naprawdę? Konduktor, który by darował dziecku brak legitymacji szkolnej zostałby zwolniony z pracy? Bo ja na miejscu jego szefa bym go wyp##?@#$ił za bycie debilem i brak myślenia a przede wszystkim narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, że nie piszesz tych głupot z pracy, bo powinieneś być zwolniony za zaglądanie do internetu. Mózg i zdrowy rozsądek ważniejszy od przepisów...

  •  

   pokaż komentarz

   @qwertyu: Faktycznie. No ale jeśli pokazał papierek który jednoznacznie wskazuje na jego wiek to nie rozumiem po co wyganiał go z pociągu. Zawsze mógł wlepić mu karę i zapewne sprawa by się wyjaśniła i została ona umorzona.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz i każdy teraz ból dupy - bo dziecko, przecież zrobił to co musiał. Miał może ryzykować utratą pracy czy coś w tym rodzaju? Zachowujecie się trochę jak lewacy którzy wpuszczają imigrantów, bo u nich wojna, moralny ból dupy nie pozwala mi odpuścić, a tu w drugą stronę. Taka trochę hipokryzja, nie uważacie?

  •  

   pokaż komentarz

   A odróżnisz 15 latka od 19 latka? Bo widzisz, różnica jest niewielka, jedni czasem wyglądają bardziej dorosło, drudzy bardziej dziecinnie.

   @ulbrek: po pierwsze, w przypadku 7 latków to widać, po drugie wystarczy sprawdzić dokument (nawet niepodbity - przecież tam też jest wiek napisany)

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: Legitymacja nie jest potrzebna do zakupu ulgowego biletu. Legitymacja jest rodzajem potwierdzenia tożsamości. Umożliwia sprawdzenie, czy właściciel biletu faktycznie jest uprawniony do ulgi. Fakt bycia uczniem nie spełnia warunków do przyznania ulgi - spełnia je natomiast posiadanie aktualnej legitymacji. W artykule jest napisane, że większość przewoźników poszła na rękę szkołom i z uwagi na zamieszanie przy produkcji nowych pieczęci, honoruje zaświadczenia zamiast aktualnych legitymacji. Koleje Wielkopolskie trzymały się przepisów, bo o problemach nie wiedziały. Jedyne, co w całej sytuacji może zastanawiać, to dlaczego konduktor nakazał opuszczenie składu zamiast zażądać dopłaty do biletu normalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @v1vAz: Ale co musiał? Bo ja tak na szybko przejrzałem regulamin Kolei Wielkopolskich i nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym, że za brak ważnej legitymacji ma obowiązek czy prawo wyprosić z pociągu. Chyba, że coś przeoczyłem.

   http://koleje-wielkopolskie.com.pl/wp-content/uploads/2015/02/4-Regulamin-KW-4.pdf

   Należności wykazane w wezwaniu zostaną umorzone, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej, o ile w ciągu 7 dni od daty zdarzenia lub doręczenia wezwania, podróżny udokumentuje uprawnienia do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu składając reklamację bezpośrednio w biurze „Koleje Wielkopolskie” Sp. z o.o. na adres wskazany w nagłówku wezwania do zapłaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @v1vAz: Nie ryzykował utratą pracy. Zwolnienie dyscyplinarne z takiego błahego powodu jest niezgodne z prawem, co przyzna każdy sąd, a sprawy sądowe o bezpodstawne zwolnienie z pracy są zwolnione z opłat (a związki zawodowe dają chyba prawnika za darmo).

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzemtenjem: chodziło o 7 klasistę.

  •  

   pokaż komentarz

   @a665321: skąd wy bierzecie tych 7 latków? czytałeś przynajmniej tytuł wykopu?

  •  

   pokaż komentarz

   Fakt bycia uczniem nie spełnia warunków do przyznania ulgi - spełnia je natomiast posiadanie aktualnej legitymacji.

   @luk4z: Przecież dokładnie o tym mówię. Sp??%?#!enie do kwadratu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: bo nasza kultura jest dalej legitymacyjno-pieczątkowa! A i zaświadczeniowa a nie oświadczeniowa!

  •  

   pokaż komentarz

   A odróżnisz 15 latka od 19 latka?

   @ulbrek: no to jak ma wątpliwości to sprawdza, proste...

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: kiedyś tak obroniłem dzieciaka, a właściwie jego matkę przed mandatem. Dziecko na oko 10-12 lat, a konduktorka już się za mandat bierze. Tak długo jej cisnąłem i pytałem - "czy wg pani to dziecko ma 18 lat? Jeśli nie, to ma obowiązek szkolny, więc ma ulgę do przejazdu, niech pani będzie wyrozumiała" aż odpuściła.

  •  

   pokaż komentarz

   @brtk122: w moich oczach jestes prawdziwym bohaterem.Dupa nasmarowana?

  •  

   pokaż komentarz

   @qwertyu 7 klasa podstawowki, swoja droga to w jego wieku...

  •  

   pokaż komentarz

   Fakt bycia uczniem nie spełnia warunków do przyznania ulgi - spełnia je natomiast posiadanie aktualnej legitymacji.

   @luk4z: dzizas kur##a ja.....
   nie ważny człowiek, nie ważny zdrowy rozsądek - WAŻNY GŁUPI PARAGRAF żeby trzymać za mordę niewolników lemingów. Kiedy wy dojdziecie do tego, że państwo jest dla obywatela, a nie na odwrót?

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: nikt kto ma troche oleju w glowie nie pcha sie do polityki gdzie pieniadze sa ogromne? Musiales miec pasek na świadectwie, mateusz.

  •  

   pokaż komentarz

   @v1vAz: No nie mogę. Ryzykować utratę pracy bo darował dziecku brak legitymacji... Czy ty piszesz z Korei?

  •  

   pokaż komentarz

   Fakt bycia uczniem nie spełnia warunków do przyznania ulgi - spełnia je natomiast posiadanie aktualnej legitymacji.

   @luk4z: Przecież legitymację może dostać tylko uczeń. Co więcej, mamy przecież obowiązek szkolny, więc można śmiało założyć, że każde dziecko ma prawo do ulgowych przejazdów. Problem pojawić się może w późniejszych klasach, gdy trudno odgadnąć wiek, ale siódmoklasista? O ile nie kiblował 5 rok z rzędu, to nie powinno być żadnej dyskusji.

   Jedyne, co w całej sytuacji może zastanawiać, to dlaczego konduktor nakazał opuszczenie składu zamiast zażądać dopłaty do biletu normalnego.

   Żadna kara się w tym przypadku należeć nie powinna. No chyba, że kanar-służbista postawił sobie za cel tresurę młodzieży, choć wtedy powinien się przenieść do poprawczaka - tam znalazłby godne swoich zdolności zajęcie.

  •  

   pokaż komentarz

   więc dziecko musi być uczniem

   @milo1000: Nie musi.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie musi.

   @WesolySromek: Tak, może być Cyganem, wtedy nic nie musi.

  •  

   pokaż komentarz

   @durzy_dzik: masz rację - ale chyba tylko po to, żeby kraść.

  •  

   pokaż komentarz

   @daf38: dlaczego jesteś złośliwy?

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: Najlepsze jest tłumaczenie, że Koleje Wielkopolskie nie wiedziały o problemie z legitymacjami. Od 4 października krąży pismo z UTK, w którym poinformowano przewoźników o problemach i KW są w rozdzielniku ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: Na przykład. Albo może być dzieckiem jakichś ultrawolnościowców, którzy nie posyłają go do szkoły, bo to łamie ich wolność.

   W sumie to wystarczyłoby zmienić zapis o zniżkach tak, aby przysługiwał wszystkim do 18 roku życia. Albo do 21, żeby załapali się też maturzyści z technikum. No, ale i tak i tak by taki gościu musiał mieć jakiś dokument, więc niewiele by to zmieniło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzemtenjem: Przeszukałam zalinkowany regulamin pod innym kątem, dwa przypadki upoważniają do wyproszenia pasażera z pociągu, to nie był żaden z nich:

   3. Osoby:
   1) zagrażające bezpieczeństwu lub porządkowi mogą być nie dopuszczone do przewozu lub usunięte z pociągu,
   2) uciążliwe dla podróżnych lub odmawiające zapłacenia należności za przewóz mogą być usunięte ze środka transportowego ,chyba że naruszałoby to zasady współżycia społecznego.

   Co więcej, pkt. 2 w uzasadnionych przypadkach każe "odpuścić".

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus : Nazywaj to jak chcesz. Od noszenia małego skrawka papieru w portfelu nikomu korona nie spadnie.

   @olszus @Vielokont Raz jeszcze zaznaczam - legitymacja służy do potwierdzenia tożsamości. Konduktor nie jest w stanie po samym wyglądzie ocenić, czy komuś się ulga należy, czy nie. Przecież nikt nikogo nie zmusza do podróżowania z biletem ulgowym. Antysystemowcy mogą jeździć na pełnych biletach. W życiu też macie tak, że aby załapać się na jakąś promocję, trzeba spełnić określone warunki.

  •  

   pokaż komentarz

   Miał może ryzykować utratą pracy czy coś w tym rodzaju?

   @v1vAz: Właśnie raczej ją po nagłośnieniu stracił.. Opss zostanie przeniesiony do innych mniej odpowiedzialnych zadań. Nic nie usprawiedliwia braku mózgu, nawet na kolei.( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzemtenjem: 7 klasa, a nie 7 lat. 7 klasa to 13/14 lat

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepsze jest tłumaczenie, że Koleje Wielkopolskie nie wiedziały o problemie z legitymacjami. Od 4 października krąży pismo z UTK, w którym poinformowano przewoźników o problemach i KW są w rozdzielniku ( ಠ_ಠ)

   @zkmowiec: niestety, wygląda na to, że opisywane zdarzenie miało miejsce właśnie 4 października. Znalazłem notkę z dnia 5 października.

   Jak zwykle przerost biurokracji opóźnia przepływ informacji między urzędami na czym tracą obywatele. Karygodna decyzja konduktora o wyrzuceniu dziecka z pociągu. Ale przede wszystkim wielka wtopa administracji państwowej, która znów działa swoimi poszczególnymi organami bez żadnej koordynacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @another_throwaway23: Tak pismo wpłynęło do przewoźników 4 października, w notce ze strony UTK nie ma całości. W piśmie była informacja, że większość przewoźników już bez przykazu UTK zastosowała zasadę uznawania poświadczeń wydanych przez szkoły. Skoro większa część przewoźników już zdążyła wprowadzić odpowiednie działania to nie ma opcji, że KW nie wiedziały o problemie - chyba, że żyją w urojonym świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: Kiedyś zapomniałem legitymacji i chciałem kupić bilet normalny. Konduktor zapytał czemu normalny, a nie szkolny i czy się uczę i wypisał bilet ze zniżką.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000 pamietam jak majac 8 lat dostalem mandat za brak pieczatki na legitymacji

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: Jak byłem gówniakiem to nas wywalali z autobusu za bark legitymacji albo że nie podbita... XD

  •  

   pokaż komentarz

   co najwyżej upomnienie a po nagłośnieniu by jeszcze przepraszali pracownika.

   @kontomierz: a po tym jak wszystko ucichnie - wyjebka
   @Jowanka:

   ktoś zwrócił uwagę, że nie ma ego w regulaminie kolei, ale może jest w kontrakcie o pracę?

   zamiast wyrzucać gówniarza, mógł zadzwonić po policję, oni by go 'przejęli' - czy nie podobnie robią kanary?

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: i za jazde bez uprawnień do ulgi jest mandat, a nie wtp!!@%#@a sie dziecka z pociągu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontomierz: @guziec_z_afryki:
   Musiał nie musiał.
   Powiem tak są ludzie i ludziska, ale są i instytucje. Kiedyś późno wracałem i wsiadłem do złego pociągu - bo ten mój miał opóźnienie i podjechał inny opóźniony. Konduktor mi nie robił problemu tylko pouczył żeby uważać itd. widział że nie kantuję bo kupiłem droższy bilet więc bez sensu by było oszukiwanie.
   Fajny ziomek ale nie wiem czy sam bym tak zrobił. Nie dlatego że jestem chujem ale dlatego że mogliby mnie wyj#@!ć z roboty. Firmy są różne, pamiętacie akcję z mechanikami co złapali graficiarza? pół wykopu propsowało że dobrze zrobili każąc zjebowi myć wagony - a potem byli wzywani na dywanik.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000:

   Po co dziecku legitymacja szkolna do ulgowego biletu? W Polsce jest przymus (tzw. obowiązek) edukacyjny, więc dziecko musi być uczniem, to po co mu jeszcze legitymacja ten fakt potwierdzająca? Państwo niewolników. No chyba, że chodzi o to, żeby gówniaki z Czech nie zrujnowały nam budżetu jeżdżąc na ulgowych biletach po Polsce.
   Przymus istniał, kiedy urzędy sprawdzały liczbę dzieci urodzonych w danym rejonie i przypisanych do szkół i łaziły tzw. inkwizycje egzekwujące to prawo, bo nie każdy jeszcze kojarzył, że warto się uczyć. Obecnie prawo istnieje, ale dzięki anonimowości nie ma jak go egzekwować, chyba, że ktoś doniesie. Przykładem 14-latki z cygańskich rodzin zajmujących się swoimi dziećmi, zamiast szkołą. Cygańskie dzieci żebrające po tramwajach dzień w dzień w godzinach szkolnych.

  • więcej komentarzy(41)

 •  

  pokaż komentarz

  Ze względu na kolejki w Mennicy Państwowej, która wystawia jako jedyna szkolne pieczęcie, część uczniów nie otrzymała szkolnych dokumentów uprawniających m.in. do zniżek na przejazdy komunikacją miejską.

  Ciekawe, że jakoś przez lata problemu z pieczątkami nigdy nie było. Czyżby robiona na chybcika likwidacja gimnazjów narobiła takiego bałaganu? Czyżby pani minister nie przewidziała, że likwidacja gimnazjów to nie tylko zmiana szyldów?
  #dobrazmiana

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Po minusach widzę, że nie brakuje debili nie widzących związku między likwidacją gimnazjów a brakiem nowych pieczątek dla szkół, które w ich miejsce powstały oraz faktem że przygotowano reformę na chybcika.
   Bo to, że takie pieczęcie produkuje mennica wiadomo przecież było przed reformą, to że ma ograniczone moce przerobowe też jest chyba oczywistością - nie jest więc wielką sztuką przewidzieć, że jeśli nie przygotuje się reformy z odpowiednim wyprzedzeniem to będą problemy. Jeśli więc zaplanowanie dostarczenia na czas odpowiedniej ilości pieczęci przerosło ministerstwo to co można sądzić o przygotowaniu całej reformy?

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Po minusach to możesz co najwyżej zobaczyć, ile płatnych trolli już cię namierzyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Zabawniejszy był brak NIP-u przez ponad tydzień od rozpoczęcia roku szkolnego. Oczywiście w związku z przekształceniem gimnazjum w szkołę podstawową. Jeszcze zabawniej było gdy dwóch pracowników szkoły potrzebowało L4...
   A co do legitymacji - tak, to też wina reformy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Nie rozumiem. Przecież szkoły podstawowe cały czas istnieją. Po co komu nowe pieczęcie w związku z reformą?

  •  

   pokaż komentarz

   @mopo: nowe szkoły powołane w miejsce podstawówek.

  •  

   pokaż komentarz

   nowe szkoły powołane w miejsce podstawówek.

   @Massad: Przecież podstawówek nikt nie zlikwidował.

  •  

   pokaż komentarz

   @mopo: W miejsce gimnazjów

  •  

   pokaż komentarz

   @Massad: Gmina ma gimnazjum i podstawówkę. Likwiduje gimnazjum, włącza resztę klas do podstawówki. Nie widzę tu potrzeby powoływania nowej szkoły. Inna podstawówka po 6 latach? To by niszczyło sens reformy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mopo: Ale mając ten sam budynek i nauczycieli nazwa szkoły się zmienia gimnazjum im ... => szkoła podstawowa im. ... i trzeba zrobić nowa pieczątkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Massad: Nie. Stara szkoła podstawowa mająca pieczątka bierze pod swoje skrzydła nowe klasy. Podejrzewam, że nawet nie może szkoła prowadzić tylko określonej liczby klas, a musi wszystkie od początku do końca.

  •  

   pokaż komentarz

   o minusach widzę, że nie brakuje debili nie widzących związku między likwidacją gimnazjów a brakiem nowych pieczątek dla szkół, które w ich miejsce powstały oraz faktem że przygotowano reformę na chybcika.

   @zwirz: Dziecino nie każda pieczątka jest robiona w automacie na polimerze za rogiem i Janusza. Mennica ma swoje "moce przerobowe" bo takie pieczątki to prawie manufaktura. Nie można uzależniać reformy szkolnictwa od mennicy Państwowej i jej niewydolnosci. Właśnie w takich sytuacjach stosuje się tymczasowe zaświadczenia, które są wystarczające do chwili trafienia na ORŁA kolejnictwa.( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mopo: Jak szkola miala status podwojny czylo podstawówka i gimnazjum imienia Lechitów to teraz trzeba zmienić na sama podstawówkę. Kupujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @zonk_2: Podstawówka imienia Lechitów cały czas istniała. Nie trzeba nowych pieczęci do niej ze względu na dwie nowe klasy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie można uzależniać reformy szkolnictwa od mennicy Państwowej i jej niewydolnosci. Właśnie w takich sytuacjach stosuje się tymczasowe zaświadczenia, które są wystarczające do chwili trafienia na ORŁA kolejnictwa.( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @kosma1: Dziecinko, jeśli się to robi w ten sposób to się wydaje stosowne rozporządzenie, które stwierdza, że od teraz nie tylko legitymacja poświadcza prawo do ulgi (bo tak wynika z rozporządzenia ministra transportu) ale również wydany przez szkołę świstek nazwany zaświadczeniem. Te zaświadczenia nie mają póki co żadnej mocy prawnej i tylko dobra wola prezesów na kolei sprawia, że je akceptują.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz:
   Zainteresuj się tematem, a potem wypowiadaj.
   Gimnazja nadal działają, przecież tam są jeszcze klasy 2 i 3. Nie ma klas pierwszych.
   Podstawówki pozostały te same, więc nie piszcie jakichś bzdur o braku pieczątek. Po za tym aby jakieś zaświadczenie było ważne, to też musi mieć odpowiednią pieczątkę, prawda?
   Możliwe, że powodem jest ilość miejsc na pieczątki w legitymacji, tego nie wiem, nie sprawdzałem. Tylko tu już jest problem sekretariatu/dziecka, że się ociąga z wypisaniem nowej. Reforma ma marginalne znaczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gracz-gambler: No to sie zainteresuj a potem się wypowiadaj.

   Część krakowskich szkół przekształconych w wyniku reformy wciąż nie ma nowych pieczątek. Stare są nieaktualne. Nie mamy czym podbić uczniom legitymacji, by mogli jeździć za darmo komunikacją miejską - alarmują ich dyrektorzy.
   http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22380620,brakuje-pieczatek-w-szkolach-czym-podbijac-legitymacje.html?disableRedirects=true

   Sierpień to ostatni miesiąc na uporządkowanie wielu spraw związanych z tymi przemianami. Do końca miesiąca samorząd może zmienić patrona danej szkoły. Trzeba też usunąć z budynków szkół nieaktualne tablice urzędowe z oznaczeniem placówek i zawiesić nowe. Należy zmienić pieczęcie szkoły. Oprócz tego w niektórych przypadkach określonych w przepisach szkoły będą musiały zmienić REGON i NIP. Do tego nie wolno zapomnieć o rejestracji oraz likwidacji szkoły w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych w związku z reformą oświatową. To też ostatni moment na zorganizowanie dowożenia dzieci do szkół.

   Dostosowanie dotychczasowej struktury oświaty będzie prowadziło niejednokrotnie do zmiany nazwy szkoły. Głównie, ale nie tylko, związane jest to z procesem wygaszania gimnazjów, które mają całkiem zniknąć wraz z końcem roku szkolnego 2018/2019.
   Rewolucja oświatowa w praktyce: W szkołach zmiana pieczątek, a o wpisy do rejestru zadba gmina

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz:
   Ło matko, jeden dyrektor się żali, ale nie ma konkretów dlaczego zmienił się z zespołu szkół na SP i już cała Polska ma problemy. Artykuł mega tendencyjny, bez żadnej analizy i wniosków autora.
   Może tak pomyślisz i odpowiesz gdzie chodzą uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum?
   W SP mojego syna są klasy siódme i nie ma zmian nazwy czy patrona, pieczątki są takie same.

   Więc temat trochę płytko zgłębiłeś, tak bez refleksyjnie... lemingowato bym to określił.

  •  

   pokaż komentarz

   Dziecinko, jeśli się to robi w ten sposób to się wydaje stosowne rozporządzenie, które stwierdza, że od teraz nie tylko legitymacja poświadcza prawo do ulgi (bo tak wynika z rozporządzenia ministra transportu) ale również wydany przez szkołę świstek nazwany zaświadczeniem.

   @zwirz: Słyszałeś gimnazjalisto wypowiedź rzecznika prasowego spółki? Dziecko takich pieczęci nie wyrabia sie u Janusza za rogiem. Konduktor ma prze..ane a inni mają nauczkę. Problem braku pieczęci wytwarzanych przez Mennicę Państwową zniknął w ciagu jednego dnia. Pokaż mi bohatera konduktora, który wyprosi dziecko z pociagu. To nie są orle pracownicy firm zewnętrznych tylko pracownicy spółki. Po jaki chooj zmieniać wszystkie przepisy dla jednego nadgorliwego idioty? Normalnie kraj bezprawia dla ludzi pozbawionych mózgu. PS. Dla przypomnienia dzisiaj jest 11.10.2017r.

  • więcej komentarzy(9)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie można tych pieprzonych pieczątek zamówić w zakładzie usługowym za rogiem tylko musi być mennica? XXI wiek mamy, a oni ciągle pieczątki jak za króla Ćwieczka. Żaden papier nie przejdzie bez wielkiej urzędowej, czerwonej pieczątki. Republika Pieczęci.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Bo w Polsce pieczątka to rzecz święta.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Papcio Chmiel już dawno to zobrazował i wiele się nie zmieniło:

   źródło: images.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Jak urzędnik widzi pieczątkę, to aż podskakuje z podekscytowania na krzesełku. Bez pieczątki nawet nie zminimalizuje pasjansa.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Ciesz się, że nie wymagają pieczęci lakowej :).

   Najwyższą formę poświadczenia wiarygodności dokumentu osiąga się przez jego wydrukowanie na papierze i oczojebną pieczęć z zamaszystym, małpim podpisem. Najśmieszniejsze jest to, że czasami w rozsyłanych przez urzędy e-mailach jest w stopce wzmianka o ochronie środowiska i ograniczaniu zużycia papieru, a jednocześnie w załączniku jest dokumentacja, którą trzeba wydrukować by z niej wygodnie korzystać. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: śmiechłem, zrób z tego mem i podpisz swoim nickiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: W UK nie ma pieczątek, za to musisz się zatrudnić na pełen etat jako j$##ny służalec urzędników, tłumacząc, interpretując, wyjaśniając i robiąc wszystko to przy każdej możliwej okazji jak np chcesz załatwić zasiłek, a tych zasiłków z 30. Na każdy zasiłek musisz wypełnić całe zeznanie i spowiedź, potem na tą modłę musisz się mu spowiadać co tam napisałeś.
   W Polce idziesz do zusu, przynosisz papier z pieczątką i elo.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Republika pieczęci i wydruków. Ostatnio niezłą mialem awanture w punkcie obslugi ZTM. Aby wydać tzw Karte Warszawiaka trzeba przytaszczyc im WYDRUK PITA. I nie, nie mozna pokazac go na telefonie/tablecie.
   A ze rozliczasz sie tylko droga cyfrowa gowno ich to obchodzi - papierek musi byc.
   Ostatecznie po awanturze i telefonie do kierownika jakos sie to udalo.
   Ogolnie to takie bagno, ze rzygac sie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @powalonykorwin: Ja kilkanaście lat temu miałem ostre starcie z urzędnikiem skarbówki, który kwestionował moje faktury, twierdząc, że napis "zapłacono gotówką" wydrukowany przez komputer nie wystarczy. Musi być jeszcze

   pokaż spoiler pieczątka "zapłacono gotówką".


   Zawsze mnie śmiech ogarnia, jak coś kupuję i biorę fakturę, którą drukują na komputerze i potem jeszcze obijają pieczątkami z góry i z dołu :)
   Ja nawet pieczątki firmowej nie mam.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie można tych pieprzonych pieczątek zamówić w zakładzie usługowym za rogiem tylko musi być mennica?

   @slx2000: Też sobie zamówisz... Dziecko, nie wszystkie pieczątki są na polimerze w automacie od Janusza za rogiem. Widziałeś może gdziekolwiek stempel pocztowy na polimerze w automacie ORLE?. Może paszporty tez można by drukować u Janusza za rogiem?( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Niektórzy ludzie nie mają mózgu, za to mają "procedurę".

1 2 3 4 5 6 7 ... 30 31 następna