•  

  pokaż komentarz

  Ale musieliśmy tam brać socjalu... i pewnie co krok stawialiśmy tam bazyliki, i wprowadzali życie wg. Pisma Świętego. Pewnie jak ktoś by coś źle powiedział na św. Piotra, to z okrzykiem "Jezu ufam Tobie" wysadzaliśmy się tam w powietrze, aby być w raju..,
  Co za debilizm porównywać tych ludzi do żądnych socjalu i śmiejących się w twarz z naszego zlewicowanego zidiocenia i poprawności politycznej dzikusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kocham_Koty: Największa różnica jaka jest pomiędzy obecną sytuacją obecnych uchodźców, a Polaków podczas drugiej wojny światowej jest fakt, że wtedy Iran był pod kontrolą Zjednoczonego Królestwa (posiadali tam swoje wojska), więc czy chcieli, czy nie musieli przyjąć Polaków. W końcu byliśmy po tej samej stronie barykady. Po resztą nie byliśmy tam "za darmo". Wielu z tych uchodźców było już przeszkolonych w pewnym zakresie do walki/mogli być przeszkoleni, więc UK się to opłacało ze względów taktycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kocham_Koty: Nie rozumiem trochę twojego toku rozumowania. Czyją winą jest to, że uchodźcy biorą socjal na zachodzie? Ich? Wydaje mi się, że to wina systemu który na to pozwala. Czyją winą jest przedostawanie się do Europy terrorystów, niekontrolowane granice i przyjmowanie wszystkich jak leci? Uchodźców? Wydaje mi się, że to wina polityków którzy na to wszystko pozwalają. Możesz dalej kipić nienawiścią do każdego uchodźcy, ale nie obwiniaj ich za obecną sytuacje na zachodzie. Sporo z nich tez padło ofiarą manipulacji. Taki bambo w chatce z krowiej kupy myśli, że jak przyjedzie do Europy to dostanie dom, kasę i białą laske do dymania. Przemytnik przyjedzie do afrykańskiej wioski, pokaże pornola jak czarny wali białą laske i wmówi, że to codzienność na naszym kontynencie. Później bambo za wszelką cenę chce się tu dostać i płaci przemytnikowi. Dociera następnie do Europy i siedzi zamknięty w obozie przyjmując roszczeniową postawę, bo miało być inaczej. Mafia zarabia a ludzie cierpią.

  •  

   pokaż komentarz

   @nototenteges: to dlaczego bambo nie jest deportowany? Po części się zgodzę, winny jest system polityczny i lewactwo. Bambo wie że zbroił, że jest tu nielegalnie, no ale my napiszemy za bambo list do trybunałów. Za mordę i zpowrotem do chaty z kupy. Inna sprawa, jak się tak nie zrobi, to cała Afryka tu przyjedzie. Dosłownie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kocham_Koty: napisz list do pani Merkel to może się dowiesz dlaczego ich nie deportują ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kocham_Koty: Jestem ci wdzięczny że to wypunktowałeś. Widząc ten tytuł już miałem oczami wyobraźni multikonta Ospena porównujące tamtych uchodźców wojennych do arabów i czarnych muzułmanów którzy

   1. wydali stanie zapłacić minimum 1000 euro przemytnikom
   2. przybywają z krajów w których nie ma wojny lub w których ona wygasa (Syria uporała się z terrorystami finansowanymi przez Izrael i Arabię Saudyjską)
   3. przybywają z niewyobrażalnie odległych krajów (Somalia, Afganistan, Pakistan)
   4. w większości są to młodzi i silni mężczyźni, którzy szczerze wątpię aby mieli tyle godności aby pracować za jakieś grosze czyszcząc kible lub podcierając anal niemieckiemu emerytowi
   5. w przeważającej większości są to muzułmanie, po części z krajów które zniszczyła koalicja europejskich wojsk (między innymi Francja, arabska wiosna, Libia, nieudana Syria) i którzy nienawidzą Europy i europejczyków, ich kultury, religii, białej rasy.. muzułmanów którzy uważają chrześcijan i żydów za podludzi, kufarów, którzy powinni im płacić jizję - co w sumie jest prawdą, europejczycy płacą muzułmanom w postaci socjału. Nazwa jest nieistotna, to pieniądze Allaha, wszystko się zgadza.
   6. wykorzystują psychiczną słabość europejczyków, którzy nie są w stanie zastosować zdecydowane kroki w celu demonstracji siły w odpowiedzi na rażące nadużycia gościnności (kradzieże, gwałty, zamieszki, rażące nadużywanie pomocy socjalnej, indoktrynacja religijna młodych arabów z 2 i 3 pokolenia przez Wahhabitów z Arabii Saudyjskiej, ciche wspieranie terrorystów poprzez tworzenie zaplecza logistycznego i ideologicznego)
   7. wiedzą że demograficznie już wygrali, europejczycy nigdy nie wyrzucą już muzułmanów z serca Europy, bo ludobójstwo nie wchodzi (na szczęście, mam nadzieję) w grę.

   To tak na szybko.

   Część Ukraińców, którzy żyli obok Polaków na Wołyniu było w stanie dokonać okropnych zbrodni. A przecież jedyne co różni Polaków i Ukraińców to cienki i sztuczny podział na narodowość.

   Ta sama słowiańska rasa, podobny język, podobna religia, w miarę podobna kultura.

   Garstka chorych z nienawiści banderowców działających na zlecenie hitlerowskiej agentury (ok, Niemieckiej) była w stanie odcisnąć niezmywalne piętno historyczne na wielu Ukraińcach i od teraz wszystkie relacje między Polską a Ukrainą odbywają się w upiornym cieniu tamtych wydarzeń.

   Byli też Ukraińcy/Ukrainki którzy ginęli razem ze swoimi polskimi żonami/mężami, nie mniej jednak dobrzy ludzie z natury są bierni.

   Podobnie z Niemcami. Garstka wiernych Hitlerowi nazistów była w stanie zaprzęgnąć cały naród niemiecki, a także wiele innych narodów do wyniszczającej wojny w Europie.

   Na przykładzie Niemiec widać że radykałów nie musi być dużo. Ostatecznie to oni biorą za mordy bierną i neutralną część normalnych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kocham_Koty: Tyle że Persowie i inni muzułmanie flirtowali z Hitlerem. Iran miał w kwestii polskich uchodźców tyle do powiedzenia co Polska będąc pod okupacją Niemiec - bo Iran był okupowany przez Aliantów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kocham_Koty: p$%?$%#isz... Akurat w tym wypadku szacun i podziekunek Persom sie nalezy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yanek7: daj mi namiary na parafię rzym-kat u nich w stolicy. Przecież na pewno jakaś jest!

 •  

  pokaż komentarz

  Stosunki polsko-irańskie sięgają jeszcze czasów Stefana Batorego. Polacy i Persowie walczyli także ramię w ramię w XIX wieku np. 1836 pod Heratem. @wkontakciecompl: Może i Iran był w strefie wpływu ale pomoc brytyjczyków była żadna, Polakom pomagał głównie szach i bogaci Persowie. Szach oddał nawet jeden ze swoich pałaców, jest nawet historia jak polskie dzieci ukradły szachowi pawia :p Jednakże stosunki z Irańczykami były ograniczone zdarzały się nie wybradne komentarze w stosunku do kobiet, nawet zrywanie beretów, bo były za skąpo ubrane.
  @FrasierCrane: Około 300, i ich los jest nie do końca znany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: pomoc Brytyjczykow byla wszystkim, bo to byly ich tereny i bez nich nikt by Polakow nie sluchal
   zreszta dziwne, ze Stalin tych ludzi wypuscil, jak na jego standardy to dosc niespotykane

  •  
   G.........2

   0

   pokaż komentarz

   @Jariii: Za Sobieskiego był projekt stworzenia koalicji persko-polsko-etiopskiej przeciw Turcji, niestety nic z tego nie wyszło, bo Persja przeżywała akurat jakieś problemy wewnętrzne, a do Etiopii poselstwo nie dało rady dotrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gargamel102: Pokręciłeś najpierw próbował Persje, a potem Etiopię. I z Persją szło nieźle szach już zbierał wojska nad granicy, pomimo, źe nasz poseł był lekko niestabilnym osobnikiem... nienawidzącym Polaków. Miał nawet plan sprzedania wszystkich Polaków w Persji do niewoli, oczywiście Polacy próbowali go zabić. Szach udawał, że tego nie widzi, Sobieski mu wybaczał xD A na serio atakowi sprzeciwiła się Francja i reszta Europy zniszczenie Imperium nie było nikomu na ręke. I na koniec wisienka zmarły w 1666 roku szach Abbas II miał na łożu śmierci przyjąć chrzest z rąk polskiego karmelity.

  •  
   G.........2

   +2

   pokaż komentarz

   @Jariii: O tym akurat nie wiedziałem, ciekawe. O koalicji polsko-etiopsko-perskiej pisali Bartnicki i Mantel-NIećko w "Historii Etiopii". Cóż widać, że o ile na Etiopii dobrze się na znali, o tyle na stosunkach polsko-perskich niekoniecznie :-)

   Zresztą wątpię, by Abbasydzi, nawet wspomagnai przez Rzeczpospolitą byli w stanie zniszczyć Osmanów. Za szczytów swojej potęgi byli w stanie, jeden wyszarpać jakieś skrawki Mezopotamii i Kaukazu.

  •  
   G.........2

   0

   pokaż komentarz

   @Jariii: I tak nie na temat, ale skoro jest okazja, to spytam.

   Jak to jest, że choć zróżnicowanie międzypopulacyjnie u ludzu to maks. 10% całkowitego zróżnicowania genetycznego, a 90% to wewnątrzpopulacyjne, to jednak w badaniach genetycznych wychodzi podział na Afrykanów, Azję Wschodią, Europę + Afrykę Płn + zachodnią Azji, Australię i Oceanię czy podobny? Mam na myśli choćby te badania:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Human_genetic_clustering

   Przy tak dużym zróżnicowaniu wewnątrzpopulacyjnym, nie powinni np. jednostki z Europy, odnajdywać się w takich badaniach np. wśród Afrykanów, tudziez Indian?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gargamel102: Jasne już piszę. Ponieważ istnieje gradient stężenia danej cechy twz. klina geograficzna. Zmienność geograficzna cech wyglądu (np. kolor skóry) i cech biochemicznych (np. grupy krwi) jest stopniowa, a nie skokowa. I właśnie na podstawie tego graqdientu klasyfikujemy populacje ludzkie typologicznie i genetycznie, bo każda populacja ma własny zestaw cech i genów ją wyróżniających ale zmienność ludzkiego gatunki genetycznie jest bardzo mała. Przykładowo anemia sierpowata W Afryce są miejscagdzie występuje powszechnie a w reszczie świata w ogóle nie występuje. Obecnie podważa się wyróżnianie ras u ludzi. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć terapie celowane pod dany genotyp człowieka. Polecam artykuł popularny prof. Kaszyckiej z UAM specjalistki od zróżnicowania człowiek:

   http://www.focus.pl/artykul/mit-ludzkiej-rasy

  •  

   pokaż komentarz

   Może i Iran był w strefie wpływu ale pomoc brytyjczyków była żadna, Polakom pomagał głównie szach i bogaci Persowie.

   @Jariii: pomagali oni głównie sobie, bo połowa polskich "uchodźców" to byli żołnierze broniący irańskich pół naftowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Od tego są żołnierze ja piszę o cywilach, poza tym to był protektorat GB i ich ropa. Polacy zanim dotarli byli wygłodzeni, osłabioni a statki przepełnione. Nierzadko aby się wypróżnić musieli trzymać się burty, osłabieni ludzie po prostu wpadali do wody i gineli. I zgadnił kto im dał jeść i pomoc medyczną. Statki dali brytyjczycy...

  •  

   pokaż komentarz

   Od tego są żołnierze ja piszę o cywilach, poza tym to był protektorat GB i ich ropa.

   @Jariii: Cywile poszli tam w ramach WYNAGRODZENIA I NAKŁONIENIA żołnierzy do służby. Serio myślisz, że ktoś walczyliby za cudzy kraj, który nie zgodził się zabrać ich rodaków, głównie starców, kobiet i dzieci z sowieckiego piekła?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Żadne tam wynagrodzenie ale warunki polskiej strony. Ludzie przewożeni byli w głodzie oraz fatalnych warunkach sanitarnych z Polski do ZSRR. Niszcząca praca w kołchozach i minimalne dawki żywnościowe zabiły wielu Polaków. Zmiana przyszła dopiero po dwóch latach, tym przełomem był układ Sikorski - Majski. Mimo licznych braków i niedomówień w tekście, układ został zawarty pod naciskiem Brytyjczyków pozwolił na wyjście 44 tyś ludzi, 34 tyś żołnierzy i 10 tyś cywili. A poza tym w Iranie nie walczyli.

  •  
   G.........2

   0

   pokaż komentarz

   @Jariii: Z czego to wynika? Bo na logikę: tacy Aborygeni od czasu przybycia do Australii (nie wchodźmy tu w kwestię kiedy człowiek dotarł dokładnie do Australii, w każdym razie kilkadziesiąt tysięcy lat temu) aż do przybycia Europejczyków (XVIII wiek), byli praktycznie odcięci od reszty świata. Mieli co prawdy kontakty z południową Azją (skąd wzięli psa dingo), ale bardzo sporadyczne. Tak więc teoretycznie jeden Aborygen powinien być zawsze bliższy drugiemu, niż np. Polakowi czy Chińczykowi, a jednak jak widzimy z badań, wcale tak nie jest i jeden Aborygen może bliższy Polakowi czy Indianinowi niż drugiemu.

   Co powoduje ten paradoks?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gargamel102: Przyczyny są dwie. Pierwsza nie ma całkowicie odizolowanych populacji ludzkich, człowiek zawsze znajdzie sposób, nawet Australia nie była odseparowana, ponieważ istnieją centra dyspersji genów. Przykłady w szkieletach z Cypru odnajdujemy geny charakterystyczne dla Syberii, w mumiach przedkolumbijskich w Ameryce odnaleziono geny charakterystyczne dla Irlandczyków itd. Powód drugi ludzkość zależnie od hipotezy ma albo 4,5 mln lat albo 200 tyś. lat. W pierwszym przypadku wszyscy pochodzimy z Afryki potwierdza to mtDNA, pramatki ludzkości Ewy, i w takim przypadku mogły powstać rasy u ludzi. Ale nie potwierdza tego paleoantropologia, konkurencyjna hipoteza tzw. Multiregionalna twierdzi, że ludzie wyewulowali w wielu miejscach równocześnie i na nią mamy dowody fizyczne, ale kłóci się z genetyką. I to jest drugi przypadek zakłada ona bowiem, że nie było żadnych erectusów, neandertalczyków był jeden gatunek człowiek. Wspaniale tłumaczy ona współczesną zmienność ludzi przy braku różnic genetycznych. Długo również niedoceniano roli doboru płciowego w ewolucji człowieka, przykładem jest skandynawia sami niebieskoocy blondyni tłumaczono to brakiem witaminy D, czym dalej na północ tym jaśniejsza skóra. Tyle, że ta mutacja pochodzi z Azji i skandynawowie przybyli w te rejony niedawno, niebyło czasu na dostosoeanie do środowiska. Tak samo Indianie, nie nadawali się do ciężkiej pracy w Ameryce, bo nie nastąpiło dostosowanie do klimatu więc sprowadzano murzynów. Skutkiem ludzkich migracji nie mogło dojść do rasogenezy, ale jak to w biologii są wyjątki. Niektórzy badacze uważają, że rasy człowieka jednak istnieją ale nie na zasadzie biały-czarny-azjata ale wśród afrykańczyków, ściślej najstarszych afrykańskich populacji ludzkich. Ponieważ miały czas na zadziałanie doboru naturalnego i rasogenezę, ale badania trwają.

 •  

  pokaż komentarz

  Polskie pierogi do dziś są rarytasem i wręcz narodową potrawą w Iranie. :) Pracowałem z Irańczykiem i opowiadał, że jego babcia jeszcze czasami robi pierogi, traktują to jako danie odświętne. Wyjaśniał mi, że jest to właśnie pozostałość po polskich imigrantach, żołnierzach z II wojny.

 •  
  P.........k

  +8

  pokaż komentarz

  Nie było czasem tak, że Iranowi za przyjmowanie uchodźców płaciło się rezerwami złota zgromadzonymi w UK?

 •  

  pokaż komentarz

  polak pers dwa bratanki XD

  źródło: youtube.com