•  

  pokaż komentarz

  Jestem pod wrażeniem coraz większej efektywności polskiej grupy śledczej x-files. Mam nadzieję, że bieżące sprawy będą równie efektywnie rozwiazywane. Oczywiście na bieżąco.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: właśnie to doskonale pokazuje, że skoro policjanci z archiwum X mogą po latach bazując dokładnie na tych samych zebranych dowodach dojść prawdy to jak bardzo nasza policja jest jeszcze: niedoświadczona, leniwa, powiązana ze światem przestępczym... (wybierz jedno). Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko mam szacunek do naszej Policji w innych kwestiach bo na tle policji z innych krajów to i tak jest nieźle.

  •  

   pokaż komentarz

   @NaSmietanieChowany: Od tego czasu techniki operacyjne i laboratoryjne poszły mocno do przodu, a czasem po prostu wystarczy zmienić człowieka, żeby poprowadził śledztwo w innym kierunku.
   Sprawa Ewy Tylman, też jakoś nie może pójść na przód, a niewykluczone że za 10 lat ktoś wpadnie na nowy trop i znajdą się nowe poszlaki.

  •  

   pokaż komentarz

   @NaSmietanieChowany: właśnie to doskonale pokazuje, że gówno wiesz o pracy policji - to nie są, k!%?a, uniwersalne puzzle, gdzie dodajesz 2+2 i znajdujesz sprawcę. Ludzie zmieniają zeznania, doskonalone są techniki śledcze, inny śledczy postanawia poprowadzić śledztwo w innym kierunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @NaSmietanieChowany: Sprawy czasem po wielu latach nabierają tempa, bo coś się ruszy, coś ktoś znajdzie, coś ktoś sobie przypomni.

   Nawet bez jakiejkolwiek zmiany w dowodach, zapominasz że grę może grać np. postęp techniki. Kiedyś włos to był włos, mogłeś najwyżej porównać pod mikroskopem. Teraz ten sam włos jest nośnikiem DNA, więc niby ten sam dowód, a jednak to co za sobą niesie jest diametralnie większą informacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: Może my wszyscy nic nie wiemy o pracy policji. Tylko weź pod uwagę, że w sprawie wariata, który oskórował dziewczynę policji przeszkadzało to, że szukali gościa, który rzucił butelką w jakiegoś piłkarza. Dopiero ponowne nagłośnienie sprawy i przeznaczenie specjalnego wydziału pozwoliło spokojnie przeanalizować fakty. Po 20 latach. Podobnie w sprawie Iwony Cygan, gdzie mataczyło pół komendy powiązanej z przestępcami. Dopiero po 18 latach, gdy układy się zmieniły i powiązania przestały być takie mocne można było wykryć przestępców.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: można powiedzieć, głupi okrutny dewiant wariat miał farta, tym piłkarzem był włoch Dino Baggio i nie butelką tylko nożem.

  •  

   pokaż komentarz

   @smaky78: pewnie masz rację. W tej jednak konkretnej bardziej chodzilo o zmowe bo oskarzony byl synem biznesmena miejscowego z ukladami w policji.
   Bylo nawet dwoje swiadkow pobitycj przez policjantow za donos kto moze byc sprawca.

   Policja miala wszelkie mozliwe sposobnosci zatrzymac zwyrodnialcow.

   Tu artykul na ten temat:
   http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/kod-zbrodni,41352.html

   Jestem pelen podziwu dla pracy lowcow glow czy xfiles.
   Jednak coraz czesciej widac, ze sprzataja onima obornik po sprawach gdzie jedna ze stron dazaca do ukrycia sprawcow byli ludzie, ktorzy mieli obowiazek ich scigac.

  •  

   pokaż komentarz

   właśnie to doskonale pokazuje, że skoro policjanci z archiwum X mogą po latach bazując dokładnie na tych samych zebranych dowodach dojść prawdy to jak bardzo nasza policja jest jeszcze: niedoświadczona, leniwa, powiązana ze światem przestępczym...

   @NaSmietanieChowany: poczytaj w jakim celu powstała komórka X-Files.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem pod wrażeniem coraz większej efektywności polskiej grupy śledczej x-files.

   @wcinaster: Ale to nie oni rozwiązali tę sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: kolejny który komentuje bez obejrzenia/przeczytania artykułu. Tak, sprawę rozwiązało archiwum x, fbi, cia

  •  

   pokaż komentarz

   właśnie to doskonale pokazuje, że gówno wiesz o pracy policji

   @Fenrirr: Nie stresuj sie tak koleś.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster:
   Wyobraź sobie ile by ciał zaginionych się odnalazło, gdyby zaczęli sonarami przeszykiwać wszystkie rzeki.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem pod wrażeniem coraz większej efektywności polskiej grupy śledczej x-files.

   @wcinaster: Przecież oni nie mają nic wspólnego z tą sprawą. Po prostu jakiś lokalny policjant postanowił zająć się tą sprawą, którą ta mała miejscowość żyła od wielu lat, i przejrzał solidnie akta sprawy.

 •  

  pokaż komentarz

  Ireneusz M. to 41-letni mężczyzna. Rozmawialiśmy z jego matką, Romualdą Matuszak..

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_umre_za_ciebie: prawda jest taka, że skazani w ogóle nie powinni mieć prawa do takiej ochrony prywatności. Przynajmniej gdy chodzi o tak poważne przestępstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: Tylko za co karać rodzinę i wszystkich w okolicy posiadających podobne nazwisko?

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: a to druga sprawa, że wypadałoby zmienić myślenie, jakoby rodzina miała być winna, że ktoś kogoś zabił.

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: @jadwiga-m: Matka jak najbardziej powinna być współwinna ciężkich przestępstw. Nie nauczyła swojego dziecka empatii, więc powinno się ją też ukarać. Tworzyłoby to wreszcie system oparty na odpowiedzialności - matka bałaby się, że na starość będzie musiała przymusowo obciągać jakimś narkomanom, więc mocno uczyłaby synka, że nie wolno bić.
   Synek zaś, jak dorośnie, nie chciałby, żeby jego ziomki z osiedla śmiały się, że jego matkę karnie posuwają w pupcie żule lub wytresowane pieski, więc starałby się jak mógł żyć zgodnie z prawem i być przykładnym obywatelem.

  •  

   pokaż komentarz

   @bolo1: twoja nienawisc do kobiet jest tak wielka, ze nawet bogu ducha winną matke chcesz karac? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: @Nie_umre_za_ciebie:

   Najlepiej oceniany komentarz pod artykułem:

   "dlaczego lewackie sk... podajecie imię i nazwisko tej dziewczyny a nazwiska morderców są ukryte? To samo zrobiliście niedawno w przypadku Kacpra, który popełnił samobójstwa. Wy podłe wprostackie kreatury"

   Ludzie już tak mają wyprawne mózgi, że nawet oczywistości nie dostrzegają, ale "lewaki" są winne temu, że w Polsce takie prawo panuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @VulpineGirl: No tak. Ja "nienawidzę kobiet", bo chcę karać sprawców brutalnego mordu na kobiecie i jestem zwolennikiem prawa, które mogłoby zapobiec takim patologiom.
   Tamte przyjemniaczki zapewne przyznałyby ci rację. Nic dziwnego, że 20 lat hasali na wolności. Napisz może do nich list miłosny, do tych słodkich łobuziaczków.

  •  

   pokaż komentarz

   @bolo1: chcesz karac matke, ktora nic wspolnego ze zbrodnia syna nie miala :) mozesz sobie tlumaczyc to jak chcesz, ale karanie kogos niewinnego jest co najmniej chore.

  •  

   pokaż komentarz

   @bolo1: Wielu mordercow pochodzi z normalnych rodzin. Poczytaj o mozgach psychopatów i uwarunkowaniach biologicznych

 •  

  pokaż komentarz

  15 lat to juz nie 'dziecko' tylko nastolatka

  tak tylko mowie.

 •  

  pokaż komentarz

  Wówczas policjanci i prowadzący sprawę prokuratorzy motali się a przecież mieli w rękach sprawcę ( słowo klucz: białe skarpetki ). Co innego było w małym mieście też w dolnośląskim gdzie tej samej nocy sylwestrowej została zgwałcona i zamordowana nastolatka po czym jej ciało zostało porzucone w baszcie dawnych murów obronnych. Ichniejsi policjanci wyłapali gnoja po kilkunastu godzinach od ujawnienia zwłok.

 •  

  pokaż komentarz

  "To było jej pierwsze samodzielne wyjście, na które zgodzili się rodzice." - dla rodziców to musi być straszne, że się zgodzili :(