•  

  pokaż komentarz

  Najbardziej mnie w tej sprawie rozwala postawa Gronkowca. Jej się naprawdę wydaje, że uda się jej wykpić "ihihi, konstytucja, ihihihi, precz z komuną"? Bezczelne babsko, które chce się podczepić pod ruchy anytrządowe, by mieć "zarzutochron". No niestety, ale przekrety były i to, że Jaki o nie pyta nic nie zmienia. W ogóle na dobrą sprawę nie tylko ją powinni zlustrować. Praktycznie każdemu prezydentowi miasta wojewódzkiego byłoby można postawić zarzuty.

 •  

  pokaż komentarz

  Konstytucja konstytucja ale racja musi byc po... :)

 •  

  pokaż komentarz

  Plusem jest to, że pojawiła się propozycja ustawy reprywatyzacyjnej, ale chciałbym zauważyć, że przez wielu konserwatystów ona już jest negowana.

  Inna sprawa, że wcześniej uwalono ustawę bo po prostu państwo bało się, że kwoty odszkodowań będą znaczne i w dobie kryzysu gospodarczego nie będzie nas stać na to.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: Wystarczy spojrzeć na założenia tej ustawy, od razu widać że NIE MOŻE być zgodna z prawem w tej wersji.

   I nie dziwię się że konserwatyści ją negują. Bo ideologicznie to takie ustawie najbliżej do Zoidberga i parii Razem.

   - Po pierwsze ustawa stanowi REALIZACJĘ ustawy Bieruta. Czyli w latach 40 zabrali nieruchomość. W 2018 oddadzą 25% w obligacjach...
   - Po drugie ograniczenie czasowe na składanie wniosku.
   - Drastyczne ograniczenie grupy osób uprawnionych do rekompensaty.
   - przejęcie nieruchomości przez państwo po 1 roku.

   Te pomysły nie mają wiele wspólnego ze sprawiedliwością.

   Co do samych handlarzy i zgodności z konstytucją.
   Generalnie zakładamy że handlarze ŁAMALI prawo, co nie ma związku z konstytucją, a jest po prostu przestępstwem.

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: o, są jeszcze myślący ludzie w tym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: A gdzie jest powiedziane, że zwrot musi być 1 do 1? Równie dobrze garstka Indian powinna na powrôt posiąść większość USA razem z Kanadą.

   Po pierwsze właściciele dawno nie żyją, po drugie zabudowa działek dawno się zmieniła, po trzecie centrum stolicy nie może być przez wieki sparaliżowane przez pojedyncze roszczenia wątpliwych spadkobierców. W ogóle ta ustawa powinna być już dawno, a reprywatyzacja powinna być pieniężna.

  •  

   pokaż komentarz

   Plusem jest to, że pojawiła się propozycja ustawy reprywatyzacyjnej

   @Micho_master: która jest w dużej części kopią projektu ustawy PO sprzed 10 lat, którą PiS wtedy uwalił. Niezły plus, nie ma co.

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666: Nie jest powiedziane.
   Ja wcale nie twierdzę ze reprywatyzacja jest prosta albo oczywista. I że sprawa powinna być załatwiona wg. ustaleń A albo ustaleń B.

   Zwracam tylko uwagę na wady założeń projektu jakiego i powody dla którego konserwy są do niego nastawione negatywnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Dziwi mnie zapis odnośnie wypłat w miarę możliwości państwa. Może jest to zabezpieczone w ustawie ale mam wrażenie, że taki zapis pozwala na blokowanie wypłat dla konkretnych osób "bo państwo teraz nie ma możliwości pieniężnych".

  •  

   pokaż komentarz

   @Capital__D: To są tylko tablicowe załozenia projektu - samego projektu nie ma, więc nie wiadomo co jest za tym zapisem.

   btw. ustawę napisał Jaki z Zaradkiewiczem z TK... Widać że wybór autorów merytoryczny :D

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666: po pierwsze zyją spadkobiercy majątku.Mam zabrac wszystko Twoim dzieciom po Twojej śmierci?Po drugie w razie takich zmian daży sie do odtworzenia stanu pierwotnego.Jak sie nie da -kasa.Po trzecie nie trzeba blokowac tylko zaplacic dobrą cenę w przypadku uzytecznosci publicznej np drogi na twojej dzialce

  •  

   pokaż komentarz

   PO sprzed 10 lat,

   @AtoMan: Dziecko, przecież PO już 30 lat temu o tym: pisało, wnioskowało, tuskowało i zakopało... PS. Rysiu Petru też 30 lat temu o tym pisał w książkach które czytał(。◕‿‿◕。)(。◕‿‿◕。)(。◕‿‿◕。)

 •  

  pokaż komentarz

  Ej patrzcie, jaka kamienica do przejęcia ( ͡º ͜ʖ͡º)