•  

  pokaż komentarz

  PiS - Patriotyzm i Socjalizm

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: raczej pieniądze i stanowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: Patriotyzm xD
   gdzie niby? :D
   Zaslona dymna dla Karyn i Sebow aby ssac z koryta+

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: Nie było bardziej anty polskiego rządu od obecnego. Patrioci z nich tacy jak z Urbana...

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Z góry mówię, że nie jestem pisiurem, ale powiec dlaczego nie było bardziej antypolskiego ?

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: jestem ciekaw ilu wykopów korzysta z ,,pomocy" PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: niestety tak się wygrywa wybory, prawdziwi wolnościowcy nigdy nie wygrają, ludzie wolą słuchać o rozdawnictwie

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiu38: Cofnięcie reformy emerytalnej jest antypolskie, bo przez to Polacy będą mieli niższe emerytury.
   Zniszczenie TK w imię władzy jest antypolskie. Rujnowanie stosunków z zachodnią Europą jest antypolskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Antypolskie jest złamanie umowy i podniesienie. Podnosić to można osobą, które wchodzą na rynek pracy. Osobiście uważam że wiek 70 lat byłby odpowiedni. Ja zaczynałem pracę już w nowym wieku emerytalnym (67 lat) więc dla mnie powinien zostać wyższy. Trybunał konstytucyjny ? Ile stron ma konstytucja ? Jak orzekli OFE ? Kradzież pieniędzy jest zgodny ten sam Pisowski trybunał orzeknie tak samo. Zamienili tamtych ludzi na swoich. Dla zwykłego człowieka nic to nie zmieni. W jaki sposób to wpłynęło na twoje życie ? Co do stosunków. To z nikim nam nie zrujnowali, oprócz głupich urzędników z Brukseli. Tych którzy debatują o pierdołach. Zresztą Polacy sami wybrali i wiedzieli jak to będzie wyglądać czyż nie ? Bo jakoś realizują swój durny program. Więc jeśli Polacy oddali głos na ten program to jak może być antypolski ?

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiu38:

   nie jestem pisiurem, ale

   a w następnym komentarzu cała ściana broniąca pis. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiu38: Nikt z tobą nie zawierał umowy, że wiek emerytalny jest stały. Zresztą cała Europa ten wiek wydłuża bo po prostu coraz dłużej żyjemy.
   Dla zwykłego czlowieka wyrwanie bezpieczników w postaci TK oznacza, że władza może przyjąć niekonstytucyjne prawo.
   i PIS nie miał w programie zniszczenia trójpodziału władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   a w następnym komentarzu cała ściana broniąca pis. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @prawd: jakie to tutaj niespotykane i podstepne. Spryciarze xD

  •  

   pokaż komentarz

   @jozwa-maryn: Więcej Misiewiczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiu38: A czy ktoś ze mną zawierał umowę, że mam finansować najmłodszych emerytów w UE?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: nie mogę uwierzyć, że 45 kretynów poparło twoją idiotyczną i kłamliwą opinię!

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: Patrioci nie zwiększaliby pętli finansowej na szyjach Polaków !

  •  

   pokaż komentarz

   @lakukaracza_: Propaganda i Socjalizm.
   k@#%a jest koniunktura, normalne kraje reperują budżety, łatają dziurę budżetową, a co robią Polacy? Jest hajs? TO ROZDAWAĆ!

  •  

   pokaż komentarz

   Cofnięcie reformy emerytalnej jest antypolskie, bo przez to Polacy będą mieli niższe emerytury.

   @przeciwko78: Pracuj aż do śmierci, będziesz miał wysoką emeryturę!

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: myślisz, że jak sprowadzisz rzecz do absurdu, to wyjdzie że skracanie wieku emerytalnego okaże się słuszne?

  •  

   pokaż komentarz

   wyjdzie że skracanie wieku emerytalnego okaże się słuszne?

   @przeciwko78: Nie skracanie, a przywrócenie, umów społecznych się nie łamie w praworządnym państwie, po drugie nie ma przymusu odejścia na emeryturę, masz chęć i siły - pracuj dłużej, będziesz miał wyższą emeryturę, dobrowolność jest dla Ciebie ograniczeniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: @Herubin: Umowa słowna to też umowa. Myślisz że jak tak będą sobie zmieniać to ktoś im będzie ufać ? Ja uważam że emerytury i tak będą głodowe, więc sam dbam o sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: Przeciętny Polak pracuje koło 27 lat przed emerytura. Jednocześnie idąc na emeryturę w wieku 60 lat pobierać się ją będzie średnio przez 22 lata. Kurde ci Polacy to umierają z przepracowania i są tak wykorzystywani przez ZUS...

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiu38: @videon: myśląc w ten sposób nie możnaby zmienić w prawie ani przecinka.
   czasy się zmieniły, żyjemy dłużej, trzeba system dostosować.
   Emerytury mogą być mniej głodowe lub bardziej, PIS wybrał ludziom wersję hard.

  •  

   pokaż komentarz

   Kurde ci Polacy to umierają z przepracowania i są tak wykorzystywani przez ZUS...

   @Herubin: Czy ja narzekam na wysokość świadczeń, czy tylko ci którym przywrócenie wieku emerytalnego uwiera? Chcesz mieć wyższą emeryturę pracuj dłużej, obecnie każdy ubezpieczony jest w takim modelu emerytalnym, w czym masz problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: W tym że ci ludzie nie mają szans w tak krótkim czasie odprowadzić składek pozwalających na minimalna emeryturę więc z mi będą podwyższać podatki by im sfinansować emerytury. Do tego emeryci z takimi groszowymi emeryturami to będzie grupa społeczna rozszczeniowa i ciągle wyciągająca po pieniądze z budżetu od tych którym chce się pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   W tym że ci ludzie nie mają szans w tak krótkim czasie odprowadzić składek pozwalających na minimalna emeryturę więc z mi będą podwyższać podatki by im sfinansować emerytury.

   @Herubin: Policz sobie te Twoje 27 lat pracy jak oddajesz 20% swoich dochodów, więc tak bez liczenia wychodzi mi na że przez to 22 lata emerytury spokojnie mogą dostać z 25% średnich dochodów jaki otrzymywali z pracy. Czesz mieć więcej, pracuj dłużej, jest dobrowolność, przymusem robi z ciebie niewolnika. Jak masz tak wysoką świadomość społeczną i patriotyzm nie pozwala Ci na taką "niesprawiedliwość" to pracuj aż do śmierci "Ku chwale ojczyzny"!

  •  

   pokaż komentarz

   Emerytury mogą być mniej głodowe lub bardziej

   @przeciwko78: Kto nie pracuje to nie je. Chce mieć na wycieczki to haruje dłużej, od kiedy wolność osobista tak nagle uwiera? Masz prawo pracować dłużej, a Ty tu bolszewicki przymus pracy wprowadzasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: Trzeba było od razu napisać żeś kuc, to bym klawiatury nie musiał marnować.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba było od razu napisać żeś kuc

   @przeciwko78: Nie jestem kuc i również nie mam mentalności niewolnika, chcesz pracuj aż do śmierci, ode mnie wara. Jakie to proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: No wiadome, że nie mają. A co w wieku 67 lat będą mieli ? Umowa to umowa, kto chce niech dłużej pracuje. Wiek emerytalny trzeba podnieść do 70 lat bo inaczej ZUS upadnie. Tak czy inaczej i tak upadnie. Dostają pieniądze od ludzi i nie umieją nimi obracać. Takie banki cały czas są na plusie.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: jesteś skoro system ubezpieczeń społecznych uważasz za zło.
   @stasiu38: ZUS nie jest bankiem.

  •  

   pokaż komentarz

   jesteś skoro system ubezpieczeń społecznych uważasz za zło.

   @przeciwko78: Skąd ta teza? Jakąś projekcję umysłu miałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: No nie jest bankiem. Ale można zatrudnić i obracać tymi pieniędzmi. Podobno jeżdżą na jakieś szkolenia do USA. System ubezpieczeń społecznych sam w sobie nie jest zły. Tam są niekompetentni ludzie. Konkurs wygrała 31 letnia kobieta, a wzięli jakiegoś swojego i to za rządów PO. Więc sedno, ten rząd jest prawie tak antypolski jak poprzedni. Przynajmniej nie łamie danego słowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiu38: Pieniądze które mają są obracane skutecznie. Fundusz rezerwy demograficznej ma stopę zwrotu wyższa niż rynkowa. W przypadku emerytów nie masz jednak pieniędzy i nie masz skąd ich mieć bo musiałbyś przez 60 lat wypłacać emerytury nie mając wpływów ze składek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Średnia długość życia w Polsce wynosi 77 lat. Dajmy na to że w ciagu 20 lat wzrośnie do 80 lat. Wiec średnio emerytura będzie pobierana przez 15 lat teraz jest lat 12. I ty uważasz że mam 60 lat zbierać na emeryturę. By potem jej nie pobierać bo według średniego wieku jej nie dożyję ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Prosta matematyka. Idę w wieku 25 lat do pracy. Pracuje do 65 roku życia. Średnio przez wszystkie lata na ZUS płacę 1200 zł miesięcznie . To policzmy 12001240(lat) wychodzi mi 576000. Teraz sobie podziel przez średnią wieku. Czyli zostaje mi 12 lat pracy. No dajmy na to 15 lat pracy 576000/12/15 to wychodzi 3200 brutto. Odliczamy składke zdrowotną i podatek dochodowy. To zostaje około 2300 zł netto. A średnia emerytura z Zusu daje 2083 zł brutto. Zresztą po co ma emeryt płacić dochodowy od czegoś co wpłacał z własnego dochodu całe życie. Wieć 2900 zł powinien dostawać.

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiu38: Średnia długość życia uwzględnia tych którzy np zginęli jako dzieci. Jeśli chcesz wiedziec kto ile będzie pobierał emeryturę to bierzesz pod uwagę tabelę przewidywanego czasu życia (przez Google łatwo je znajdziesz)

   Twoja matematyka uwzględnia ze ktoś 40 lat pracuje i odprowadza składki a to się praktycznie nie zdarza. Realnie to jest właśnie 27 lat przez pracę na czarno/ na umowach cywilnych / okresowe bezrobocie bądź nieaktywność zawodowa czy epizody emigracyjne. Do tego liczysz składki na ZUS jako monolit a powinieneś tylko emerytalną.

   Jeśli ktoś zarabia średnią krajową to odprowadza (4047 za 2016) 790 składek miesięcznie a więc 9480 rocznie i 255960 w ciągu swojego życia. Żyjąc na emeryturze przez 22 lata daje to 969 zł miesięcznie. Nawet więc pracując za średnią krajową nie sposób oszczędzisz na minimalną emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   Średnia długość życia uwzględnia tych którzy np zginęli jako dzieci.

   @Herubin: Manipulujesz, statystycznie osoba 60-letnia ma przed sobą 259 miesięcy życia, zaś osoba 67-letnia 199 miesięcy. Statystycznie wszyscy oni płacili składki, a pewna część nie dożyła do wieku emerytalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: 4047 zł to jest tylko po stronie pracownika.Wiec twoje wyliczenia są poprawne. Ale zapomniałeś dodać drugie tyle. Bo pracodawca ma obowiązek odprowadzić za ciebie drugie tyle. Wiec średnie wynagrodzenie za 2016 rok to 4 881 . WIec ta twoja kwota to jest 969 zł * 2 . 1900 zł już nie wygląda tak źle prawda ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/997435,koszty-zatrudnienia-pracownika-skladki-do-zus-2017.html
   Przy minimalnym wynagrodzeniu koszty ZUS wynoszą 841,72 . Normalny człwiek ma wswoim życiu przepracowane około 35 lat pracy. Mój ojciec ma lat składkowych 47 i idzie teraz na emeryturę w wieku 65. A matka 39 a ma 57 lat. Dlatego normalny człowiek pomiedzy 25 rokiem życia a 65 rokiem ma 40 lat pracy. Więć ja daję 35 lat pracy, a ty skąd bierzesz te 27 ? Z tego wynika żę 13 lat nie pracował, albo robił na czarno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: 22 lata na emeryturze ? Do 87 roku życia? Tyle lat przezywa tylko około 30% emerytów.

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiu38: Liczyłem od 60 roku życia. No i tabela jest wspólna dla mężczyzn i kobiet więc realnie żyją nawet dłużej niż te 22 lata. Wyszukaj tabeli GUSu o których mówiłem.

   Znowu liczysz wszytkie składki ZUS a emerytura zależy tylko od emerytalnych a te to tylko 20% podstawy składkowej. Rentowa i reszta są na inne świadczenia wydawane.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: No i gdzie ta manipulacja? Średni czas życia to coś zupełnie innego od przewidywanego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: No to gdzie idą pieniadze z renty ? Jesli mówisz że tylko składka emerytalna sie liczy. Przepadają to gdzie się podziewają ? Nagle znikają i się nie liczą do niczego ? To po co je płace ? Powiesz że na rente. To wtedy gdzie znikają pieniądze na emeryturę ? Liczymy wszystko co trafia do ZUSu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Mężczyźni żyją średnio 74 lata. A kobiety 82 wychodzi 77. A mężczyzni wiec są na emeryturze 9 lat a kobiety 22. Więc średnio ile wychodzi ? Bo ty bierzesz inne wartości.

  •  

   pokaż komentarz

   Średni czas życia to coś zupełnie innego od przewidywanego.

   @Herubin: Twoje 22 lata emerytury to czas życia czy przewidywany ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zauważa Rzeczpospolita, ma to również ciemną stronę. Bowiem jeśli przyjdzie spowolnienie gospodarcze, za lekką rękę PiS zapłacimy my podatnicy. Jeśli wpływy do budżetu zmaleją, jedyną opcją utrzymania rozbudowanego systemu socjalnego będzie podniesienie podatków.

  Za wszystkie c#?%%we decyzje zapłacimy my - OBYWATELE, nie tylko za rozbuchany socjal. Prędzej mi kaktus wyrośnie niż którykolwiek z polityków odpowie za jakikolwiek błąd z przeszłości. Afera FOZZ? Cyz ktoś jeszcze siedzi za to, czy ktokolwiek wyegzekwował sprawiedliwość? Pawlak pierdzi w pasiak czy gania się dalej po sejmie? Nawet jeśli nie podniosą podatków to i tak zapłacą obywatele. Ci obywatele, którzy teraz mają 0 - 5 lat, albo są jeszcze w planach rodziców.

  Szkoda strzępić ryja. Polacy nie widzą dalej niż pęto kiełbasy i poniosą tego konsekwencje. Chce się mieć socjal jak na zachodzie, ale gospodarka jak na wschodzie. To się nigdy nie kończy dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   socjal jak na zachodzie, ale gospodarka jak na wschodzie
   @mistrz_tekkena: Bohatersko kroczymy własną trzecią drogą. Pewnie zachodni ekonomiści mają ubaw po pachy tak samo jak za czasów Gierka.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistrz_tekkena: Cóż... podstawą zdrowego społeczeństwa jest klasa średnia i to o nich władza powinna dbać, bo jak oni będą mieć dobrze to całe państwo będzie mieć dobrze. No, ale u socjalistów wszystko odwrócone do góry d... Klasę średnią się drenuje żeby patologia miała na fajki.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistrz_tekkena: @Nicolai: Zacznijcie kombinować nad dobrym zamiennikiem dla PiS zamiast lamentować. PiS ma pewne niezaprzeczalne zalety, ale gospodarczo nie radzą sobie. Może wsadźmy Korwina do szafy na czas wyborów, żeby ten biedny idiota wreszcie wygrał wybory ?

 •  

  pokaż komentarz

  Powyzej Mateuszek przy korcycie, a tutaj Mateuszek... zanim sie dobil do dobrozmianowego koryta+
  (podobno byl wtedy doradca Tuska)

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @pk347: Ale co jak na razie gospodarka sie kula i wyborcy myślą że wystarczy nie kraść a kasa na to jest

  •  

   pokaż komentarz

   Ale co jak na razie gospodarka sie kula i wyborcy myślą że wystarczy nie kraść a kasa na to jest

   @Lukardio: to sie powie "ciemnemu ludowi" ze łunija brukselska sypie piach w tryby Socjalistycznej Machiny... Albo ze prywaciarze na zlosc najlepszemu rzadowi w historii Polski nie inwestuja...
   Widzisz, ze wszystko kupuja... jak sie to oprawi 'patriotyzmem' i 'wstawaniem z kolan'.
   A poza wszystkim naczelnik ma pod 70-ke, dzieci sie nie dorobil, dlatego w sumie moze miec wywalone na to czy za pare-partenascie lat walnie czy nie...

  •  

   pokaż komentarz

   @pk347 Mateuszek gowno ma pewnie do gadania, wiadomo - socjal musi byc bo to podstawowy pociag na co glupszych wyborcow (hurr durr wreszcie ludziom dajo a nie kradno!) i na patole ktora zaglosuje bo ma 1500 pln na impreze za Brajana, Alana i Dzessike.

  •  

   pokaż komentarz

   @pk347: raczej są tacy co wszystko kupio ale spora liczba osób teraz w to wierzy aż do momentu wtedy gdy sie zdecydowanie pogorszy, nowe podatki i wzrost cen czy niskie emerytury. Teraz dla wielu chodzi, ,,tu i teraz" i wyśmiewają wszystkich liberałów którzy mówili o kryzysie.
   teraz jeszcze jest dobrze i to pomaga PiSowi.
   pokazał że mimo wszystkich ostrzeżeń ekonomistów może spełnić obietnice a PO tylko obiecywała i tyle z tego było.

  •  

   pokaż komentarz

   @pk347: Merkel nie ma dzieci, Macron też nie ma. Junicker też nie...
   Ale oni są "światli" nie?

 •  

  pokaż komentarz

  Na modernizację armii wydają 9mld rocznie. Widocznie plan jest taki: żremy póki ten chlew nie zostanie zaorany, a wtedy korzystając z doświadczeń historycznych spie%$@*$y za granicę, tu niech rozpi#$^!ją co się rusza i żyje (jak szyszko żubry).

 •  

  pokaż komentarz

  Moglibyśmy dogonić zachód szybciej niż szacowany 2100 rok, ale nie k@$#a SOCJAL, SOCJAL i wysokie podatki. Ch%% by to strzelił. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SurowyOjciec: Polacy sami są sobie winni. Jak ktoś nie obiecuje socjalu, to nie wygrywa wyborów. Może w szkołach powinno się tłumaczyć, skąd tak właściwie rząd bierze pieniądze i jak zwykły człowiek to odczuwa, bo nigdy nie wyrwiemy się z mentalności "a mnie się należy".