•  

  pokaż komentarz

  Oświadczenie:

  Od początku współpracy z Fundacją Centaurus pan Andryszczak wiedział w jaki sposób zostaną spożytkowane pieniądze pochodzące ze zbiórki.

  Przecież na stronie akcji fundacja wyraźnie napisała:

  Jeśli uda się zebrać więcej środków, pasieka zostanie rozbudowana o większą ilość uli i jeszcze lepiej zabezpieczona.

  Skąd pszczelarz miał wiedzieć skoro jak widać sami nie wiedzieli na co idą środki z nadwyżki? Jak wpłacam kasę to chciałbym wiedzieć o takich istotnych informacjach na co pójdzie nadwyżka. Jak na dom dziecka to spoko, ale to ma być wcześniej napisane żeby każdy wiedział. Nie chcę wspierać "szkoleń" i innych "działalności edukacyjnych".

  •  

   pokaż komentarz

   @tom3k85: Dokładnie, również uważam, że zamieszaniu winna jest fundacja. Skoro ludzie wpłacali pieniądze, widząc, że kwota zbiórki jest już przekroczona to znaczy, że ich wolą było aby środki zgodnie z opisem zbiórki trafiły do konkretnej osoby.

   To jakby komuś spłonął barak w którym mieszkał, ludzie wpłacili więcej niż potrzebne było na odbudowanie starego baraku bo chcieli żeby poprawił mu się standard życia po tragedii. Fundacja stawia barak w standardzie poprzedniego, a potem mówi do poszkodowanego - masz już swój barak, więcej ci nie trzeba, a teraz wybierz jakiegoś kotka na którego przekażemy pozostałą kwotę.

   Nie dziwię się również, że pszczelarz zażyczył sobie aby zamknąć akcję, w moim odczuciu był jedynie pewnego rodzaju przynętą dla wpłacających. Jeśli fundacja uważa, że więcej się pszczelarzowi nienależny (mimo woli darczyńców) to moim zdaniem uczciwie byłoby zwrócić pieniądze wpłacającym aby sami mogli zadecydować na jaką inną akcję je przekazać.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli fundacja uważa,
   @bastex: Fundacja gunwo ma do uważania. Środki były zbierane na inny cel, niż teraz chcą przeznaczyć. Kreatury chcą się pewnie przy okazji nachapać, bo te szkolenia i pierdoły to - idę o zakład - wielcy eksperci z Centaurusa mieliby prowadzić.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: taka jest praktyka wyprowadzania poeniedzy w legalny sposób. Zatrudnisza firmę powiazaną z Tobą np kolegi, prowadzi ona szkolenie [wartość merytoryczna nie istotna]
   Potem sie dzielicie pieniedzmi. W firmie ktorej pracowalem ostatnio, tak nowi dyrektorzy napychali kieszenie swoim znajomym.

  •  

   pokaż komentarz

   @tom3k85: Nagonka na fundacje jest nieuczciwa (powiazane). Jesli szacowane koszty naprawy to (plus minus) 20k, a zebrane zostalo 65k i fundacja prosi o wskazanie dowolnego domu dziecka, aby przelac nadwyzke to jest to jak najbardziej fair. Wyobrazmy sobie, ze fundacja zbiera 1 milion, czy wtedy nalezaloby przelac wszystkie srodki na konto pszczelarza? Fundacja miala zapewnic odbudowe zniszczen, a nie dostatnie zycie po kres. Email potwierdzajacy prawdomownosc fundacji w powiazanych ( https://ibb.co/fRuTQb )

  •  

   pokaż komentarz

   @Erhnam_Djinn: Oni nie chca pieniedzy (powiazane) prosza pszczelarza o wskazanie Domu Dziecka lub inny cel wskazany przez niego. I maja racje.

  •  

   pokaż komentarz

   @tom3k85: Ktoś tu robi ludzi w c#?!% i chyba nie jest to pan pszczelarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @SurowyOjciec: A co z wątkiem jakoby pszczelarz zgodził się na rzeczowe załatwienie sprawy a jak zobaczył, że się uzbierało ponad sześć dych to se każe przelać na konto?

  •  

   pokaż komentarz

   @bastex: Bardzo mądry pomysł. W pełni popieram. Jak nie chcą mu dać całej kasy, a powinni, to niech oddadzą ludziom i niech oni sami decydują co dalej z nimi zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erhnam_Djinn: Czyli coś jak WOŚP I krążące wokół niej firemki Owsiaków - mrówki całe, złote melony i inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue jakim prawem fundacja dysponuje kwotą, której zbiorka była przeprowadzona na konkretny cel? Zwykle cwaniaki, pszczelarz uznał, że ile zrobi za 10 tys., a za resztę kupi co innego? Jego sprawa, oszukani mogą się czuć co najwyżej osoby wpłacające.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: A co jak sram na chore dzieci z domów dziecka i wolę, by pszczółki dostały 40 tys. tak, jak było to zawarte w informacjach o nadwyżce? Chore? Owszem, ale mam do tego prawo. ¯\_(ツ)_/¯ #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @Erhnam_Djinn: Jakie piękne wałki były robione za kasę z UE na szkolenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: > Resztę organizująca zbiórkę fundacja chce przeznaczyć na promocję, szkolenia i edukację.

   Więc to był fake news? Narobił się smród i teraz za wszelką cenę starają się jakoś wyjść z twarzą.

   Jeśli uda się zebrać więcej środków, pasieka zostanie rozbudowana o większą ilość uli i jeszcze lepiej zabezpieczona.
   Tak brzmiało ostatnie zdanie na stronie zbiórki, więc nie ma o czym dyskutować.

 •  

  pokaż komentarz

  Oświadczenie niczego tu nie zmienia. Zbiórka dotyczyła pasieki i na ten cel ludzie wpłacali pieniądze. Nie na dom dziecka. Nie na pszczelarstwo polskie. Co więcej, w opisie zbiórki jasno określono na co zostaną spożytkowane środki przewyższające podstawowy cel. Swoje "odczucia", jak to ładnie nazwano, fundacja mogła wyrażać przed rozpoczęciem zbiórki, a nie po jej zakończeniu i po poznaniu wyniku finansowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: Szczególnie że w swoim oświadczeniu wcale nie odnoszą się właśnie do tamtego zdania tylko wyjeżdżają z osobistymi atakami na pszczelarza jakaś dziecinada.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: no i na pasieke zebrano i zakupiono i przekazano wszystko z nia zwiazane.
   Reszta srodkow zawsze trafia na inny cel. Zadna normalna fundacja nie da nadwyzki srodkow, w formie pienieznej. To byloby glupie i zle.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: Nagonka na fundacje jest nieuczciwa (powiazane). Jesli szacowane koszty naprawy to (plus minus) 20k, a zebrane zostalo 65k i fundacja prosi o wskazanie dowolnego domu dziecka, aby przelac nadwyzke to jest to jak najbardziej fair. Wyobrazmy sobie, ze fundacja zbiera 1 milion, czy wtedy nalezaloby przelac wszystkie srodki na konto pszczelarza? Fundacja miala zapewnic odbudowe zniszczen, a nie dostatnie zycie po kres. Email potwierdzajacy prawdomownosc fundacji w powiazanych ( https://ibb.co/fRuTQb )

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981 @eliblue z tym wszystkim bym się zgodził, gdyby fundacja zbierała środki przez swoją stronę lub w formie bezpośrednich wpłat na swoje konto. Był to jednak serwis zewnętrzny, gdzie nigdzie nie było mowy o zbiórce na cele statutowe fundacji lub innych podmiotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: fundacje zwykle korzystaja z roznych form zbiorki. Pozostaje kwestia sporna jak opisano zbiorke na portalu. Jednak niezaleznie od tego i tak powinno sie skonczyc tak jak teraz. Pszczelarz powinien wskazac na jaki cel charytatywny przelac nadwyzke. To standardowa praktyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: To przez co zbiera nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Pieniadze mialy zaspokoic potrzeby naprawienia szkody, a nie dostatnie zycie pszczelarzowi. Fundacja nie chce tych pieniadze, prosi jedynie, aby wskazac dom dziecka lub inna instytucje (brawa dla fundacji!!!).

   Przyjmujac Twoja logike, gdyby zebrano 1 milion to powinno one zostac przekazane pszczelarzowi, co jest absurdem.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: A to niby czemu? Skoro ludzie chcieli pomóc, to cała kwota idzie do typa, a nie "bo mu siem nie nalerzy dostatnie życie!11". Ludzie przelewali kasę dla pszczelarza, a nie na coś innego. Tyle przelali, to tyle powinien dostać, co tu więcej dodawać i tworzyć jakąś dodatkową logikę?

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue tak, gdyby ten milion byłby możliwy do spożytkowania na działalność tej pasieki to tak, uważam, że powinien dostać cały milion. Milion wpłacony świadomie przez świadomych ludzi na cele pasieki (a konkretnie rozbudowy, gdy kwota przewyższa cel - zgodnie z opisem zbiórki).

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: Nie zbiorka byla na naprawienie szkody, a nie na pszczelarza zapoznaj sie najpierw ze "zbiorka", a nastepnie wroc do dyskusji. PS. "nalerzy" piszemy przez "ż".

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: No to wlasnie pokazuje absurd Twojej logiki. Gdyby zebrano 10 milionow to rowniez powinny one byc przeznaczone na pasieki dla pszczelarza... Podkreslam, celem zbiorku bylo naprawienie szkody. Wybudowanie pasiek za ten metaforyczny milion to rowniez zapewnienie dostaniego zycia pszczelarzowi, a nie taki byl cel. Celem bylo naprawienie szkody.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue nie, celem podstawowym było naprawienie szkody. Powyżej celu mowa była o rozbudowie. Różnica między 10 mln a zebraną kwotą jest taka, że 10 mln nie wykorzysta się w żaden sposób w całości na pasiekę. Kwota ze zbiórki jest jak najbardziej możliwa do wykorzystania.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: Takie korpoprawnicze p%!%$%$enie w stylu

   No bo w regulaminie art 42. par. 2 kilometr 216 jest napisaneee, że możemy rozpieprzyć kasę na lewo i prawo, ale tego normalnie nie robimy, tylko jest zaznaczone, że możemy.
   Ludzie chcieli pomóc pszczelarzowi, skoro wpłacali nawet jak zbiórka przekroczyła zakładaną kwotę, a nie z zamiarem rozdysponowania tych pieniędzy przez fundację.

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet:
   1 - czego nie rozumiesz w zdaniu "fundacja poprosila o wskazanie przez pszczelarza (nie wybrala sama) Domu Dziecka, gdzie ma przelac nadwyzke"
   2 - ludzie chcieli naprawienia szkody pszczelarzowi, a nie zapewnienie mu dostatniego zycia

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue po raz któryś napiszę to samo, bo chcesz tego nie zauważać. Środki powyżej limitu nie miały zapewniac nikomu dostatniego życia, tylko miały rozbudować pasiekę. Wpłacający ponad limit byli świadomi, że cel został osiągnięty. Widzieli jaki jest cel dodatkowy i na ten cel wpłacali.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: Zgadzasz sie zatem, ze rozsadne kwoty powinny byc przeznaczane na rozbudowe pasieki i argumentujesz to tym, ze za 40k mozna by rozbudowac pasieke, ale za 1 mln juz nie. Mylisz sie, ze 1 mln rowniez mozna by spokojnie przeznaczyc na rozbudowe pasieki, kupujac nowe grunty, a to sprowadza sie do tego o czym pisalem, polepszania bytu pszczelarzowi, a nie naprawieniu szkody i ewentualnie symbolicznego wyjscia in profit, a nie wyjscia ponad cel zbiorki trzykrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: Ale wlasnie te 40 tysiecy to robia. Oczywiscie troche wyolbrzymiam, dla celu metafory. Nadwyzke 2-5k mozna by rozumiec jako rozbudowe pasieki, a nie prawie trzykrotne przekroczenie celu.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue to trzeba było zawrzeć w opisie informację, że ekstra 20 czy 40% idzie na pasiekę, reszta na dowolny cel. Wtedy być może ludzie nie wpłacaliby aż tyle powyżej celu, bo ich interesowała pasieka, a nie dom dziecka czy schronisko dla zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosanki: Nie dowolny, a wskazany przez pszczelarza. Oni nie chca tych pieniadze. Zachlanny pszczelarz poczul, ze moze przytulic jeszcze 40k i chce skorzystac. k??$@@%o IMO, a rykosztem dostaje fundacje, ktora mu pomogla. Wiesz dlaczego w wiekszosci przypadkow fundacji charytatywnych, aby uzyskac srodki, ktore byly wplacone na okreslony cel najpierw musisz pokazac fakture zakupu? Wlasnie dlatego, aby rodzic nie postanowil sobie jednak kupic nowego auta.

   Oczywiscie expressis verbis masz racje, ale w sadzie gosc nie wygra. Kluczowa bedzie interpretacja slowa "nadwyzka" - trzykrotne przekroczenie celu zbiorki nie jest nadwyzka w mojej ocenie. Ponadto zbiorka zawsze ma na celu naprawienie szkody, a nie polepszenie wzbogacenie sie poszkodowanego (w granicach rozsadku - i o nim wlasnie pisze, nadwyzka 2-3k, a nie 40k)

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: Jak ktoś wpłacał na pszczelarza to na pszczelarza a nie na dom dziecka albo coś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: A kto zorganizował zbiórkę? Jeśli obliczone było jak piszesz, czyli, że na naprawę potrzebne było jakieś 20000PLN to dlaczego po osiągnięciu tej kwoty zbiórka nie była natychmiastowo wstrzymana? Wtedy taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca.
   Zbiórka była po prostu źle zorganizowana.

  •  

   pokaż komentarz

   Zachlanny pszczelarz poczul, ze moze przytulic jeszcze 40k i chce skorzystac.
   @eliblue: pewnie jeszcze z niego cyklista i komunista...

   Fundacja może chciała dobrze może źle, tak czy inaczej dała ciała z opisem i $ powinien trafić do pszczelarza.
   Każdy kto wpłacał po osiągnięciu 100% miał tego świadomość i nie wykluczysz sytuacji że ktoś pomyślał "a niech kupi sobie złote widelce"

   Jasne, że lepiej by było jakby 2 krotną nadwyżkę pszczelarz przekazał na dom dziecka i wszyscy rozeszli się w blasku fleszy. Tylko nie musi tego robić i nie można tego wymagać.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie dowolny, a wskazany przez pszczelarza.

   @eliblue: No to pszczelarz wskazuje - siebie. I słusznie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jasne, że lepiej by było jakby 2 krotną nadwyżkę pszczelarz przekazał na dom dziecka i wszyscy rozeszli się w blasku fleszy. Tylko nie musi tego robić i nie można tego wymagać.

   @zaqqaz: przede wszystkim fundacja NIE MA PRAWA tego zrobic. Darowizna z celem dziala w taki sposob ze srodki przekazane w darowiznie z okreslonym celem moga byc wydane tylko na ten cel. W innym wypadku nalezy srodki zwrocic darczyncy.

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: Jeśli dajesz kasę na konkretny cel to naprawdę jest ci wszystko jedno na co pójdą podarowane środki?

  •  

   pokaż komentarz

   @eliblue: "Jeśli uda się zebrać więcej środków, pasieka zostanie rozbudowana o większą ilość uli i jeszcze lepiej zabezpieczona. "
   Czego w tym nie rozumiesz?

  •  
   a.............k

   0

   pokaż komentarz

   @Aster1981: zawsze tak bredzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @areczekdareczek: splyn trollu. Opisalem tu tylko to, jak zawsze wgladaja takie akcje.
   Gdy sa nadmiarowe srodki to trafiaja na inne cele.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy dobrze rozumiem, ze fundacja Fundacja Centaurus, zlokalizowana pod adresem: ul. Wałbrzyska nr 6-8, 52-314 Wroclaw chce oszukwc ludzi poprzez niepodanie calej informacji na co ida zebrane srodki? Czy ludzie, ktorzy wplacali pieniadze mieli swiadomosc, ze nadwyzka ma isc na inny cel? Czy swiadomosc tego sprawilaby, ze wiecej pieniedzy niz zakladano by nie zebrali?

 •  

  pokaż komentarz

  Będzie burza ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   k............t via Android

   -27

   pokaż komentarz

   @IronHide i powinna być bo pan pszczelarz chyba też nie był w porządku.

  •  
   k............t via Android

   -31

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @IronHide: Wychodzi na to, że Janusz poczuł hajs i już w dupie ma pszczółki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kauabang: Wychodzi na to, że wykopki znowu jak chorągiewki.

  •  

   pokaż komentarz

   @herakliusz_atencjusz przecież dobrze pisze, z oświadczenia tak wynika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kauabang: Wychodzi na to że być może Janusz poczuł pieniądze ale w świetle tego co można znaleźć na necie to trudno nie odnieść wrażenia, że te pieniądze poczuła również założycielka fundacji jeszcze przed jej założeniem.

   Nie wiem czy grzechem załozycielskim fundacji jest żądza pieniądza, może to tylko pomówienia ale w obu wątkach jakie dodałem do powiązanych są poruszane kwestie które budzą poważne wątpliwości np to:

   "Jeżeli chodzi o założycielkę fundacji Centaurus, p.Ewę, niestety nie mogę wypowiedzieć sie najlepiej. Poznałam ją osobiście, jeszcze przed założeniem fundacji, kiedy zajmowała się, tudzież utrzymywała, że zajmuje sie, organizowaniem obozów konnych w prywatnych stadninach.. W powyższych przypadkach umowy zawierane z właścicielami kończyły sie w mało przyjemny sposób, z powodu niewypłacalności, nieodpowiedzialności i co tu dużo mówić: mało rzeczy głoszonych i obiecanych do zrealizowania przez p.Ewę miało swoje odbicie w rzeczywistości i dochodziło do skutku.
   Jeżeli chodzi o samego Centaurusa słyszałam bardzo nieciekawe historie na temat fundacji, włącznie z tym, iż na aukcje z apelem o pomoc wystawiane są fikcyjne konie, a kwota do uzbierania na ich "wykup" jest mocno zawyżona. Przy czym zaznaczam, iż znam te historie,już o samej fundacji, ze słyszenia, zna tyle pewnego źródła jednak, by sie tu na nie powołać i w nie uwierzyć. Osoba mi o nich opowiadająca znała ogłaszane konie oraz sąsiadowała z miejscem gdzie fundacja miała swoje uprzednie miejsce. Nie piszę o tym, które przedstawiła na zdjęciach Zairka.
   Dlatego jeśli chodzi o p.Ewę i jej fundację zalecałabym zdecydowanie dystans i ostrożność."

   http://www.voltahorse.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=11414&start=50&sid=76a631960e18d2869be025ffeafa7c31
   inny watek: http://www.qnwortal.com/forum,temat,8960&postdays=0&postorder=asc&start=0

  •  

   pokaż komentarz

   @Telepinus: tego samego wątku:

   "Witam wszystkich. Prawde mowiac przygladam sie tematowi Centaurusa od dluzszego czasu z coraz większym zgorszeniem. Poniewaz, jak widac ich postepowanie zaczyna byc coraz bardziej bezczelne, postanowilam sie wlączyc do dyskusji.
   Juz dawno temu zaczely docierac opinie dotyczace delikatnie mowiac niezgodnosci dotyczacych wykupu koni. Może zacznijmy od tego jaki powinien byc cel wszystkich fundacji ratujących końskie życie . Czy ten ratunek ma polegac jedynie na uzbieraniu kwoty na wykup zwierzaka ?? Przeciez wiadomo, że to dopiero początek długiej i forsownej drogi mającej na celu utrzymanie i ewentualne leczenie końskiej poczciwiny. Fundacja Centaurus zaczęła swoja działalność od pomocy Sorbonie. Rzeczywiscie nie wątpię iz ta pierwsza akcja byla zainicjowana chęcia pomocy. Potem jednak zaczęlo się wykupywanie wielu koni jak rowniez i dzialalnosc kwestatywna bez jakiegokkolwiek rozsadnego planu. Fundacja zmieniala stajnie we Wrocławiu jak rękawiczki , rozstając się z kolejnymi wlascicielami lokali z duzym niesmakiem i pretensjami. Poniewaz jak wiadomo wlasna stajnia jest najlepszym rozwiazaniem , Centaurus wyemigrowal do Chwalimierza. Wiedzieni ciekawościa postanowilismy odwiedzic to miejsce i prawde mowiac wyjechalismy stamtad zdegustowani. Rozumiem, że obiekt wymagal renowacji, aczkolwiek oprocz 4 koni, ktore staly w normalnych boksach ze sloma , reszta wałęsała się luzem po niedpowiednio zabezpieczonym terenie. Niektore z tych koni byly pokaleczone, widac bylo iż byly to rany zaniedbane. Ponadto 4 kolejne konie staly w boksach, w ktorych nie bylo ani zdzbla slomy, a wode spijaly kapiącą z dziurawego dachu. Zgroza i zdegustowanie. Napotkany tam człowiek- jedyna zywa dusza, stwierdzil iz wlaściciele pojwiają sie na miejscu co 2 dni. Pozwolę sobie nadmienić iz juz wtedy stan koni się nie zgadzal ...
   Potem kolejny etap - stajnia we Wrocławiu na Grobli. Temat regularnie opisywany przez uzytkownikow forów. Nie bede powielac wielu juz opisanych rzeczy, tylko pozwole sobie nadmienic która inna fundacja prowadzi jazdy na dwuletnich koniach ??!!??!! "Wspanialy trener" popisywal sie zdolnosciami skokowymi dwuletniego, wychudzonego zrebaka usilując go zmusic do skakania na wąziutkiej hali, zakrecając koniem tak, iz biedak co zakret usilowal lapac dramatycznie równowagę.
   Potem kolejna z rzedu przeprowadzka... i kolejna...

  •  

   pokaż komentarz

   @Telepinus: cd wypowiedzi:

   "No i kolejna afera. Ratujmy 20 koni !!!!!
   Zacznijmy od tego ze od samego początku koni do wykupienia nie bylo 20 . Po drugie zdjecia nie zostaly dostarczone przez informatora jak zostalo to opisane tylko skradzione osobie, ktora na pewno tejze fundacji by ich nie udostepnila. Po trzecie informacje dotyczące rzekomo tragicznej sytuacji koni i okrutnego wlasciciela- ktory nigdy nie mial sprawy za znecanie sie nad zwierzetami, natomiast powinien wytoczyc sprawe za pomowienia !! Widzialam czesc z tych koni wykupionych przez prywatna osobe i obiektywnie mowiac wygladaly jak pączki w maśle z zaufaniem wpatrujące się w czlowieka. To, że stajnia na zdjęciach nie wygladala jak elegancki pensjonat wcale nie świadczy o cierpieniu zwierzaków. No i pomijam fakt, ze jak sam wlasciciel twierdzi- nigdy z Centaurusem nie mial nic wspolnego a ponadto wcale nie byl zainteresowany sprzedaza calej stawki na mieso. I to bylo wiadome zanim jeszcze cala sprawa zainteresowala sie pseudo fundacja. Wykupili ponoc 6 koni , tylko czemu nie koni na ktore zbierali pieniadze ??!! Na ktore pieniadze wplacali ludzie , ktorzy slepo wierzyli w to ze ratuja końskie zycie !! Ci, ktorzy teraz nie bede chcieli wierzyć i pomagac zadnej innej fundacji !!
   Dlaczego każda fundacja wykupuje tylko tyle koni ile moze potem utrzymac ?? Dlaczego inne fundacje pomimo tego, ze maja koni o wiele wiecej sa w stanie zapewnic im godziwe warunki, pozywienie i odpowiednie wybiegi ??!! Dlaczego Centaurus rzucil sie na wykupywanie koni nie majac za co ich potem utrzymywac i leczyc ??!! Czy na tym ma polegac pomoc ??!! Dlaczego zbierali na biedne chore koniki , ktorych potem nie bylo widac w boksach, za to staly normalne, zdrowe konie nadajace sie do pracy ??
   Dlaczego właczylam się do dyskusji- nie po to by sobie ulzyc i popisac zeby palce pogimnastykowac. Tylko naprawde martwie sie ze postepowanie jednej organizacji moze bardzo niekorzytnie wplynac na prace innych, naprawde rzetelnie dzialających. Bo naprawde zarówno Tara jak i Komitet Pomocy Dla Zwierzat, jak Pegazus, jak Stacyjka Maltusia , Nasza Szkapa, Pro equo pracują w pocie czola, starając sie naprawdę pomagac i ratowac. One naprawde potrzebują pomocy nas wszystkich. I naszego zaufania, ktore w tej calej sytuacji moze zostac bardzo nadszarpniete.
   Na koniec jeszcze porusze sprawe Kuby z sarkoidem . Ten koń byl pod opieka innej fundacji od dlugiego czasu i zanim Centaurus zacząl zbierac datki od nas na ratowanie tego konia - biedak juz nie żył. http://www.animals.org.pl/?q=comment/reply/248 prosze - przeczytajcie. Kubuś odszedł na zielone pastwiska w ubiegłym tygodniu...
   I jeszcze jedno - czy pozostale fundacje sie nawzajem atakują ?? Ponieważ łaczy je wspolny cel istnieje pomiedzy nimi współpraca. Więc jak silne juz musi być wzburzenie, że zdecydowaly sie azeby umieścic takie obwieszczenia na swoich stronach ...
   Pozostawiam to do waszego przemyslenia ."