•  

  pokaż komentarz

  Aha, nie widać walających się puszek i butelek. Wiele osób tu sobie dorabia ze zbieractwa takich butelek....

 •  

  pokaż komentarz

  by system działał potrzeba dwóch lat,teraz tylko rozwiązania pośrednie i bardzo duże nakłady 1 % podatku dokładam

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj porozmawiamy o automatach zwrotnych.
  I dlaczego (oraz co chyba ważniejsze: jak) ta skądinąd dobra idea zostanie sp%##%#@ona. Nie czarujmy się- cacuś picuś z pewnością nie będzie skoro już teraz utrudniają jak mogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: mam nadzieję że jakimś cudem wejdzie to wżycie bo uważam to za fajne rozwiązanie. Ekonomicznie i z dobrem dla środowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   @eustachy1234: nie no- jak mówię- idea fajna, pomysł ciekawy i wreszcie idący w stronę faktycznego recyklingu, a nie tylko głupiego szczekania pod modnym transparentem "eko". Tylko już teraz się pojawiają pytania co z tymi butelkami po kraftach? Co z butelkami, które producent sobie "zrobił" inne na jakąś okazję? Jak to faktycznie będzie przyjmowane? Na podstawie paragonu? Kodu kreskowego na etykiecie z którą mogą być problemy? Czy może automat będzie na tyle mądry że sobie wszystko przeskanuje, zważy i sam stwierdzi co to jest? Jak często taki automat będzie opróżniany i czy w ogóle ktoś na sklepie się przejmie jak się zapełni/spieprzy/nie wyda reszty? Do teraz pracownik sklepu musiał cię obsłużyć, a maszyna... cóż, mogą powiedzieć "nie nasz interes". Jaka będzie pojemność takiego automatu? No i najważniejsze- czy sklepy faktycznie będą takie chętne do postawienia u siebie tego wynalazku. Od tego w zasadzie trzeba by było zacząć.

  •  

   pokaż komentarz

   ami, które producent sobie "zrobił" inne na jakąś okazję? Jak to faktycznie będzie przyjmowane? Na podstawie paragonu? Kodu kreskowego na etykiecie z którą mogą być problemy? Czy może automat będzie na tyle mądry że sobie wszystko przeskanuje, zważy i sam stwierdzi co to jest? Jak często taki automat będzie opróżniany i czy w ogóle ktoś na sklepie się przejmie jak się zapełni/spieprzy/nie wyda reszty? Do teraz pracownik sklepu musiał cię obsłużyć, a maszyna... cóż, mogą powiedzieć "nie nasz interes". Jaka będzie pojemność takiego automatu? No i najważniejsze- czy sklepy faktycznie będą takie chętne do postawienia u siebie tego wynalazku. Od tego w zasadzie trzeba by było zacząć.

   @kaganiec_oswiaty: przejrzałem na stronie producenta tych maszyn to pojemności są duże. W innych krajach widziałem takie maszyny i jeżeli jest ona pełna to sygnalizuje to sygnałem. Raczej nie czekasz dłużej niż 5 minut zanim ktoś ja opróżni. Pisze na przykładzie Niemiec. Pewna informacja jest to że maszyna rozpoznaje kod produktu i wie ile ma nam "dać" za dane opakowanie i jaki jest to rodzaj opakowania (puszka, butelka plastik, butelka szkło)