•  

  pokaż komentarz

  Też bym się na jego miejscu pogodził z tym, że ta nagroda jest zarezerwowana dla Messiego, Ronaldo lub Neymara.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski: Bo Messi i Ronaldo są lepszymi piłkarzami od Lewego

  •  

   pokaż komentarz

   @ejadaz689: Nie wiem, nie jestem ekspertem. Zauważyłem jedynie, że Ronaldo woli ustawić się w polu karnym niemal przez cały mecz i łaskawie czeka jak dama na podanie, aby ten strzelił gola i pobił kolejny rekord. Lewy przynajmniej w razie zagrożenie cofnie się do obrony aby wesprzeć sytuację w swoim polu karnym. No ale to nie jest mocny argument, jednak świadczy o zaangażowaniu w grę, wielozadaniowości i pogłębieniu wiedzy praktycznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski: Wystarczy spojrzeć na statystyki by zobaczyć, że Ronaldo i Messi to są piłkarze kosmiczni mocno wybijający się od reszty stawki.
   A co do cofania się do obrony to najprawdopodobniej jest to taktyka Nawałki. Jestem kibicem Górnika Zabrze i oglądałem praktycznie wszystkie mecze Górnika pod wodzą Nawałki. U niego dominowała myśl, że napastnik jest pierwszym obrońcą, więc prawdopodobnie to założenia taktyczne wynikają z takiej gry Lewandowskiego, w Portugalii Ronaldo najzwyczajniej ma tylko zadania ofensywne do realizacja(nie oglądałem meczów Portugalii więc tylko zgaduję tutaj)

  •  

   pokaż komentarz

   @ejadaz689: w Bayernie także często się cofa. Złota piłka to raczej konkurs piękności (trochę jak transfermarkt gdzie Mbappe ma jakąś kosmiczną wartość), a z tymi statystykami to też jakoś strasznie nie odjeżdżają Robertowi, np sezon 15/16 Messi 33 mecze 26 bramek, Lewy 32 mecze 30 bramek, więcej bramek w LM, Bayern półfinał...