•  

  pokaż komentarz

  Ludzie mają pod czachą niezłe kuku, skoro oceniają oryginalność produktu po różnicach w 'pieczątce', a nie po jakości wykonania ogólnie. Przecież jak ktoś będzie chciał zrobić dobre podróbki, to zadba o idealne odwzorowanie pieczątki. Spójrzcie na szew, spójrzcie na dopasowanie podeszwy do reszty buta, jakoś materiałów itd.,etc., a nie na pieczątkę... Włączcie myślenie. Ma kolosalną przyszłość...

  •  

   pokaż komentarz

   @dzyndzla:

   skoro oceniają oryginalność produktu po różnicach w 'pieczątce', a nie po jakości wykonania ogólnie.

   No wlasnie, przeciez podroby juz wlasnie po szyciu mozna poznac. Calej reszcie zreszta tez. Klej, materialy itd.

  •  
   t......r

   +60

   pokaż komentarz

   @realitybites: @dzyndzla: nie muszą być podróbki, żeby być kiepsko zrobione. Wymieniałem raz Timberlandy na inną parę i różnica była kolosalna.

  •  

   pokaż komentarz

   @trueboar: ja tak ogolnieo butach bo ostatnio przyszly mi Nike KD i jak otworzylem pudelko to wiedzialem ze to fejk. Klej, material, wykonanie. A Timberlandow nigdy z netu, szczegolnie 6 inch.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie mają pod czachą niezłe kuku, skoro oceniają oryginalność produktu po różnicach w 'pieczątce', a nie po jakości wykonania ogólnie.

   @dzyndzla: No ale co w tym dziwnego, że niepełne logo może budzić w kimś podejrzenia? Kupujesz buty za 500 zł i okazuje się, że są inne niż na obrazku. Wykonanie może być na pierwszy rzut oka w porządku, ale chyba nie po to wydajesz tyle pieniędzy, by napchać kieszenie twórcy podróbek. Jak dla mnie to niepokój Wykopków był całkowicie uzasadniony. Inna sprawa, że zabrali się do rozwiązywania problemu od dupy strony - jak widać na przykładzie tego znaleziska wystarczyło napisać jedno pytanie do producenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzyndzla: @realitybites: No ale znaczka nie ma, ktoś wydał tyle kasy na buty a tu nikt nie zwróci uwagi i nie daj boże pomyli je z jakimś obuwiem z CCC. Jak żyć (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @dzyndzla zwłaszcza, że jest spore prawdopodobieństwo, że zarówno oryginały jak i "podróbki" mogą wyjść z tej samej fabryki gdzieś w Wietnamie lub Malezji

  •  

   pokaż komentarz

   @dzyndzla: Klient ma prawo mieć wątpliwości, a firma sprzedająca powinna je grzecznie rozwiać - bez zastraszania procesami.

  •  
   l.............i

   +1

   pokaż komentarz

   @dzyndzla: @realitybites: Nom albo po elastyczności podeszwy (tak się sprawdza chociażby Vansy- czy da się je zgiąć na pół, czy nie)

  •  

   pokaż komentarz

   po różnicach w 'pieczątce', a nie po jakości wykonania ogólnie.

   @dzyndzla: Ale te nie dość, że miały pieczątkę bez (R), to jeszcze była pod innym kątem.

  •  

   pokaż komentarz

   @okim: OK, niepokój może byc uzasadniony, wtedy wykopek powinien się zgłosić najpierw do Timberlanda, podesłać fotki i dowiedzieć się ze źródła czy to są podróbki. Później mógłby kręcić aferę na całą Polskę. Autor zrobił im niesłusznie mega anty reklamę w internecie i nawet teraz kiedy ludzie są świadomi tego że był w błędzie to dalej jest "hurr durr złe zalando" bo niby źle oznaczają produkty XD Pomijam fakt że jest to kwesita Timberlanda jak wykonany produkt przesyłają do dystrybutora. Generalnie pomimo przeprosin autora to niesmak do firmy Zalando pozostał, a wszystko by się wyjaśniło od razu jakby autor zamiast pisać post na wykopie napisał do Timberlanda i się dowiedział jak wygląda sytuacja. Moim zdaniem jeśli Zalando wystąpiłoby o odszkodowanie to byłoby to W PEŁNI uzasadnione, bo autor wyrządził sporą krzywdę wizerunkową Zalando.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie mają pod czachą niezłe kuku, skoro oceniają oryginalność produktu po różnicach w 'pieczątce', a nie po jakości wykonania ogólnie. Przecież jak ktoś będzie chciał zrobić dobre podróbki, to zadba o idealne odwzorowanie pieczątki. Spójrzcie na szew, spójrzcie na dopasowanie podeszwy do reszty buta, jakoś materiałów itd.,etc., a nie na pieczątkę... Włączcie myślenie. Ma kolosalną przyszłość...

   @dzyndzla: No właśnie włącz myślenie. To że coś wygląda dobrze, nie znaczy że jest dobre. Bardzo często oryginał od podróbki różni się niuansikami a w efekcie mimo solidnego wyglądu, podróbka rozpada się w miesiąc.
   Chłopak miał prawo czuć się zaniepokojony a zalando dało dupy, bo zamiast straszyć, mogli po dobroci wyjaśnić i poprosić żeby opisał sprawę. Efekt ten sam a nie byłoby niesmaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @realitybites: jak chcesz to ocenic, nie mając w ręce oryginału i podróbki jednocześnie? Teraz to każdy za monitorem móndry.

  •  

   pokaż komentarz

   @guilmonn:

   Bo podróbkę widać, są sposoby na jej sprawdzenie, (oryginał będzie w sklepie to sobie można popatrzeć) ale na to trzeba logicznego myślenia - wystarczyło np. napisać do Timberlanda w sprawie braku R a nie wszczynać harmider. Zresztą to w jaki sposób to zostało załatwione dobitnie wskazuje na bezmyślność aferzysty i na to że to nie żadna podróbka.

   Teraz to każdy za monitorem móndry.

   na rozwiązanie tej sytuacji bez afery były dwie proste możliwości :

   pierwsza - odesłanie 'podróbki' i nie korzystanie z usług. (ja tak kiedyś odesłałem jordany do NYC - tyle że u mnie to byłą podróba, mimo tego to olałem i po prostu oddali mi hajs.) Później trafiłem podróbki Nike KD, ale to też zlałem i po prostu używałem ich do biegania aż się rozj%#!ły.

   druga - jak się nie znasz na butach to robisz zdjęcia newralgicznym punktom i wysyłasz do timberlanda.

   taką to mądrość trzeba posiadać.

   a jak już k@@?a kompletnie o tym nie masz pojęcia to idź do sklepu i se kup w sklepie Timberlanda i wsio będzie jasne( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ja bym nawet miał z czego te afery kręcić, bo miałem podróbki, ale PO CHUJ? :)

  •  

   pokaż komentarz

   Spójrzcie na szew, spójrzcie na dopasowanie podeszwy do reszty buta, jakoś materiałów itd.

   @dzyndzla: Żeby wyciągać sensowne wnioski z analizy wizualnej, trzeba mieć do tego materiał porównawczy. Jak ma ocenić oryginalność obuwia ktoś, kto pierwszy raz kupił konkretny model?

  •  

   pokaż komentarz

   @dzyndzla: Niestety tobie zabrakło tego myślenia. Często firmy które robią podróbki celowo robią podobne logo, a nie identyczne. W niektórych krajach chroni to ich prawnie, że logo, napis nie jest identyczny. W Polsce oczywiście i tak proces by przegrali.
   Wyobraź sobie sytuację, że kupujesz telewizor Panasonic. Przychodzi ci telewizor na którym jest napisane Banasonix. Olewasz napis, że trochę się nie zgadza, tylko na dwóch literach i sprawdzasz, czy śróbki się błyszczą, czy ładne plastki, oceniasz jakość obrazu, czy jednak podejrzewasz podróbkę?

  •  

   pokaż komentarz

   @dzyndzla: widzialem w swoim zyciu takie podrobki np. ubran lub perfum, ze tylko majac oryginal w rece i dokladnie sie przypatrujac moglem niepewnie stwierdzic, ze jest to poderobka, ewentualnie pracownik danej firmy ktory znal ukryte znaki mogl to stwierdzic.

  •  
   t......k

   0

   pokaż komentarz

   @dzyndzla: Ty chyba żartujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) - podróbka wcale nie musi być gorszej jakości, a czasami może być nawet i lepszej. Tutaj się znaną markę podrabia żeby więcej kasy zarobić, a nie but jako taki.

   Koszt wytworzenia tej pary butów jak wyniesie 100 zł to jest wszystko. Ten kosmiczny poziom cenowy bierze się po prostu z gigantycznych nakładów na marketing.
   Taki Chińczyk / Wietnamczyk potrafi zrobić porządnego buta za 100 zł (przecież i tak robi), ale nie potrafi go tak drogo sprzedać jak Timberland.

   Skąd wiadomo, że nie ukradli starej pieczątki bez "R" i na tej zasadzie "legalizują buty" ? A może Timberland jak przejmuje podrabiane towary, to po prostu wprowadza je do obrotu jako pokrzywdzony podmiot ?
   Przecież to ich twierdzenie że "R" raz jest, a raz "R" nie ma się totalnie kupy i dupy nie trzyma.

   Co by nie było, ja jak bym na zdjęciu w opisie produktu widział "R", a dostał but bez tego, to po prostu zwróciłby jako niezgodny z opisem i tyle. Z resztą przy sprzedaży wysyłkowej można zwrócić towar do jakiegoś czasu bez podania przyczyny.

 •  

  pokaż komentarz

  Timberland bez R
  to jak Psik?@$! bez S

  •  

   pokaż komentarz

   @trueboar no nie po aferze, bo wiadome to było po pierwszej odpowiedzi zalando, że buty są oryginalne. Wystarczyło minimum inicjatywy by to sprawdzić. Ale oni chcą mieć r bo bez r to chuj, but powinien być za 1/2 ceny. Zaj@##li główną aferą z dupy, bo bez r to lipa. Zadzwonię do kumpla, zapytam czy ma z r, bo jak nie to niech je wyjebie, jak w tej paście z cejrowskim

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Profil_Internetowy: W takim razie spieprzył to Timberland, który ma problemy z zapewnieniem ludzi, które rzeczy naprawdę są produkowane przez Timberlanda, a które rzeczy są podróbkami. Z tego co pamiętam, na zdjęciach zamieszczonych przez użytkownika w prawie afery, buty nie miały znaku "r", jak również sam znak towarowy był delikatnie przekrzywiony.

   Jest to co najmniej niewłaściwe ze strony samej firmy, która powinna dbać o jakość nie tylko obuwia, ale również swoich znaków towarowych. Wiele firm premium wszywa specjalne metki na których obrazki zmieniają kolory pod różnymi kątami, chwalą się, że znaki towarowe na ich ubraniach są umieszczone w trudno dostępnych miejscach, a pomimo tego zawsze są proste, równe, mają odpowiednią jakość i ludzie produkujący podróbki często nie są nawet w stanie zrobić tego samego na swoich tanich maszynach szwalniczych.

   Niektóre firmy dają nawet specjalne kody w pudełkach lub na metkach, by można było sprawdzić na stronie internetowej, czy dany produkt jest oryginalny, jak również zarejestrować sam produkt.

   Więc Timberland musi nad tym wszystkim trochę popracować, w szczególności, że nawet na warunki zachodnie te buty nie były tanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @polski_cygan Popieram. Dajesz pol wyplaty za buty a oni nawet nie maja kontroli nad tym, czy logo zostanie prosto nadrukowane i czy "r" bedzie czy nie. Przy dzisiejszej masowej produkcji jest to dla mnie zupelnie niezrozumiale.

   Brakuje zeby adidas napisal: tak, czasami dajemy 3 a czasami 4 paski. Albo nike: no tak jest, tym razem wyszedl nam banan zamiast naszego logo ale to oryginial Panie.

   Dla mnie to wyglada tak: jakis hindus odj?#$l error na maszynie i zle logo wczytal do nadruku. Poszla seria 100k butow. Zalando kupilo za 20% wartosci... dalej juz wiecie

  •  

   pokaż komentarz

   @polski_cygan 1 wg mnie to nie są fotki tylko rendery jak to ma się w całym katalogiem IKEA jak i "fotki" smartphonów.
   2 jeśli są to fotki to napewno ostro pojechali photoshopem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nabukadneccar Zgodzę się z tym, że jeżeli te buty naprawdę tyle kosztują, to powinny być zabezpieczone przed fałszowaniem, indywidualny numer seryjny i rejestracja w bazie. Może jakiś ukryty hologram. A gówno. k!!$a rejestracja buta czaisz??? Nigdy nie kupiłem buta droższego niż 300 zł, bo to jest k!!$a but. Jak będę zarabiał tyle, że będę mógł lekka ręka wyj@%@ć na buta prawie tysiaka, to go kupię w sklepie stacjonarnym i nie będę oglądał znakowań, tylko będę w nim chodził i będę miał wyj@%@ne. Peace, zbędna dyskusja w głupim temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   no nie po aferze, bo wiadome to było po pierwszej odpowiedzi zalando, że buty są oryginalne. Wystarczyło minimum inicjatywy by to sprawdzić. Ale oni chcą mieć r bo bez r to chuj, but powinien być za 1/2 ceny. Zaj%@#li główną aferą z dupy, bo bez r to lipa. Zadzwonię do kumpla, zapytam czy ma z r, bo jak nie to niech je wyjebie, jak w tej paście z cejrowskim

   @Profil_Internetowy: Oryginalne buty powinny być proste do odróżnienia od podróbek, a ich stwierdzenie ich oryginalności nie powinno się opierać wyłącznie na deklaracji sprzedawcy - przecież to absurd! Często firmy wydają specjalne poradniki jak odróżniać podróbki od oryginałów, a tutaj widzę odwrotną tendencję - co z tego, że buty się różnią od tych na stronie internetowej, pomimo to są oryginalne- jak odróżnić - nie wiadomo! W porównaniu do tych Timberlandów z Zalando to ich odpowiedniki z Aliexpress czy Allegro wyglądają bardziej oryginalnie - też mam pytać sprzedawcy? Może niech zaczną produkować w ogóle bez znaczka, skoro nie ma on znaczenia, może też materiały będą różnicować w zależności od fabryki i co z tego, że na oficjalnej stronie wygląda to inaczej - to ich sprawa i co Ci do tego?? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @mietek79 "Oryginalne buty powinny być proste do odróżnienia od podróbek" aha (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   "Oryginalne buty powinny być proste do odróżnienia od podróbek" aha (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   @Profil_Internetowy: A nie? Wszyscy producenci na świecie starają się jednoznacznie i w miarę ciężko do podrobienia konstruować, wykonywać i oznaczać swoje wyroby, a podrabiający starają się jak najbardziej zbliżyć o oryginału. Tutaj im bardziej buty wyglądają inaczej niż oryginał ze strony producenta tym są bardziej oryginalne. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) I nie chce tutaj wnikać, czy warto takie buty kupować, czy nie - to decyzja kupującego.

  •  

   pokaż komentarz

   @polski_cygan Musi, musi.

   Jakiś czas temu kupiłem synowi buty, chyba w tkmaxx.

   Na słońcu szybko wyblakły. Z racji afery sprawdziłem i faktycznie timberland.

 •  

  pokaż komentarz

  Nieważne, wypok już wydał wyrok, że niemiecka firma prześladuje prawilną mordeczkę

  •  

   pokaż komentarz

   @uknot: niemiecka, podkreślam NIEMIECKA

  •  

   pokaż komentarz

   @uknot: Ja nie ruszałam tamtego wykopu, czując że to niepotrzebna gównoburza. Już zbyt wiele takich historii było na wykopie przez ostatnie lata. Nie jest istotne czy to "niemiecki oprawca" czy polski "janusz biznesu", istotne jest to, że klienci potrafią być, pardon, gorszymi kur..ami niż najgorsi janusze biznesu. Potrafią swoim zacietrzewieniem, głupotą czy chciwością - doprowadzić do poważnego kryzysu wizerunkowego albo nawet od upadku firmy.
   Kto prowadzi firmę ten wie o czym piszę. Człowiek może poświęcać życie na uczciwe prowadzenie firmy a i tak trafia każdego dnia na takich klientów, że aż słów brakuje. Wyzwiska, szantaże, próby wyłudzania i straszenie "wykopem" to niemal codzienność w każdej firmie oferującej coś w sieci.
   Szkoda że tego się nie nagłaśnia tak samo często jak wpadek firm bo warto to też pokazywać. Jak się ktoś zdecyduje to zaraz rusza GIODO, rzecznicy i wykopowa husaria "jak to, to jawne naruszenie praw klienta i udostępnianie jego danych osobowych!!!" (nawet jeśli to tylko imię lub e-mail).

 •  

  pokaż komentarz

  @trueboar, mirku, stokrotne dzieki. To chyba na zawsze konczy te gownoafery, zarowno @xsikoro jak i @Menypeny.

  a dla pana @xsikoro, to chyba nauczka na przyszlosc ze najpierw trzeba zasiegnac informacji zanim zacznie sie krzyczec o byciu oszukanym. Teraz juz mnie nie dziwi ze go tak dojechali ze sie przerazil, a siedzi cicho bo wie ze odj$##l gale i narobil sobie wstydu.

  propsy dla obslugi klienta Timberland.

  •  
   t......r

   +17

   pokaż komentarz

   @realitybites: myślę, że @xsikoro po prostu był zaskoczony materiałem (skóra była sucha, nie odżywiona) i wywnioskował, że go wy%$##ali. Ja wiem jak to jest bo już przechodziłem cyrki z nubukiem i mam teraz całą baterię impregnatów i odżywek.

  •  

   pokaż komentarz

   @trueboar: tak przy okazji, poradź co na te nubuki najlepiej, i może żeby kolor nie ściemniał po operacji ;)

  •  
   t......r

   +5

   pokaż komentarz

   @Kapsula: @Prawdziwy_Polak: Z doświadczenia mogę powiedzieć, że kolor ściemnieje. I nie spotkałem się ze środkiem do pielęgnacji nubuku, przy którym by tego nie podkreślano. W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć jakiego rodzaju to jest skóra bo jest np nubuk i nubuk olejowany. Ten drugi można potraktować delikatnym woskiem. Nie jestem ekspertem, i mam doświadczenie tylko ze swoimi butami. Polecam, tak jak w tym wykpalisku, kontakt z producentem :D. dDla mnie działa taka procedura:

   CLEAN => CARE => PROTECT

   Czyszczę aktywną pianką/szamponem i szczoteczką nylonową.
   Jak wyschną, nakładam preparat do pielęgnacji.
   I jak to wyschnie biorę się za wodoodporność.

   W zależności od rodzaju skóry inny środek. Teraz czyszczę szamponem od szewca, chyba żaden rocket science tutaj. Odżywiam środkiem polecanym przez producenta butów (tj. buteleczka z logo producenta butów :>). Jest to kompozycja olejów i substancji odżywczych. Z powodzeniem używałem wcześniej Crazy Oil, a teraz po prostu chciałem porównać z "oryginałem". Na koniec nakładam impregnat przeciwko namoknięciu (w butach trekkingowych ze skóry jaka) albo wosk (cienko! do olejowanego nubuku). Po takich zabiegach skóra nie pije wody (tak bardzo), nie łapie plamek, dłużej utrzymuje zdrowy wygląd tzn. nie robią się ryski i się nie marszczy, mniej się brudzi. Ale jak przesadzę to łapie kurz bo olej i wosk są lepkie. Ale dalej łatwo się czyści :).

   BTW Nawet stare buty można próbować ratować. Przekonałem się do obuwia ze skóry bo obiecują dłuższą żywotność i wytrzymałość niż większość "sztucznych" materiałów. Wyczytałem też tu i tam, że z czasem jak się dba o skórzane buty, skóra jest coraz lepsza. W weekend mam zamiar odrestaurować ponad 18 letnie buty zimowe, które kupiłem za gówniaka w podstawówce i przeleżały w szafie.

   Polecam forum wbutach pe el i sklep multirenowacje (nie jestem obecny na forum ani nie mam powiązań ze sklepem).

   Powodzenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   t......r

   0

   pokaż komentarz

   @maciej_kal: czym byś wtedy pisał na wykopie?

  •  

   pokaż komentarz

   @trueboar: u nóg...( ͡° ͜ʖ ͡°)
   ". W weekend mam zamiar odrestaurować ponad 18 letnie buty zimowe, które kupiłem za gówniaka w podstawówce i przeleżały w szafie."

  •  
   t......r

   0

   pokaż komentarz

   @maciej_kal: to była 7 albo 8 klasa, a buty jak to się wtedy robiło "o numer większe". Wciąż są dobre :)

  •  
   t......r

   0

   pokaż komentarz

   @stawek: nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna