•  
  J.....g

  0

  pokaż komentarz

  też miałem skrzdła fajna sprawa tylko trzeba mieć mocną łapę :)

 •  

  pokaż komentarz

  Porównanie nieco na wyrost ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: Wyrost to możesz sobie wyciąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_dudala: Polaków obrażajo... Cóż, Leonardo jednak był bardziej wszechstronnie uzdolniony, jedynym jego grzechem było to, że nie urodził się nad Wisłą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: To porównanie jest trafione w części dotyczącej wspólnych zainteresowan obu mistrzów. Wiadomo że autor daje za przykład ikonę w tych dziedzinach, a nie ziutka fiutka z bobolic górnych...bo i po co. Poza tym ilu znajdziesz takich, którym bliska była sztuka i zarazem inżynieria lotnicza...?...Pewnie niewielu.
   Tu nie chodzi o "obrażajo Polaków", tylko masz już taki kosmopolityczny schemat myślenia, który z góry każe ci się nie zgadzać z tezą "że Polak lepszy..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_dudala: Nie śmieszy cię ta mania pisania "polski Leonardo", "polski Steve Jobs", "polska Brigitte Bardot" itp? Bo mnie bardzo ;) Poza tym sorry, ale Leonardo był wszechstronnym geniuszem, który odcisnął trwałe piętno na kulturze ŚWIATOWEJ, a nie tylko w naszym małym grajdołku ;) My wolimy gnoić znanych, ŻYJĄCYCH ludzi, jak np. Wolszczan, Wałęsa itp. Dzięki zniszczeniu Leszke za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o naszym wkładzie w upadek komuny, cała chwała przypadnie Reaganowi i Gorbaczowowi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot:( ͡° ͜ʖ ͡°) Hehe...z tym bolkiem to żeś się rozpędził. To za niego Polacy powinni przepraszać, a nie za Jedwabne.
   Jeśli według ciebie bolek jest bohaterem swoich czasów, to kim jest Mieciu Wachowski, który przez cały czas trzymał paluszek wskazujący w pupie owej ikony wolności ?( ͡° ͜ʖ ͡°).
   Nie idźmy tą drogą kolego. Dla ciebie bohater, dla mnie zdrajca i polityczna kukiełka, za którego wstyd mi przed światem.
   I nie śmieszy mnie sięganie do znaczących, choć zapomnianych polskich osobowości, których odkrycia, czy talenty w różnych dziedzinach mogły wywrzeć jeszcze większy wpływ na świat, gdyby nie sytuacja patowa naszego geopolitycznego położenia, gdzie na pezestrzeni dziejów tylko czasami łapaliśmy oddech wolności. To co powstawało, za chwile obracane było w pył.
   Uważam więc, że kto jak kto, ale Polacy wręcz piwinni odbudowywać swoje morale i sięgać po napiękniejsze karty swojej historii.
   Spójrz na Amerykanów, na ich dumę narodową. Flaga w każdym oknie, tłumy na paradach, wszyscy razem gdy obchodzone są świeta państwowe. A z czego oni mogą być tacy dumni...? Wietnam, Irak, Afganistan, niewolnictwo i segregacja rasowa jeszcze w latach 70, rozpieprzanie legalnych rządów różnych państw...etc. Mimo to, wiekszość Amerykanów będzie dumnych ze swojego obywatelstwa...
   Są jednak tacy jak ty, którzy za pezykładem michników, niusweekow i tvn owskiej swołoczy, pracują nad tym w pocie czoła, by nasza polska duma była na poziomie kloacznego dołu...
   Nie wiem tylko nigdy, czy to z głupoty, czy złej woli.

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_dudala: Leszke nie jest moim bohaterem, ale zgnojenie go było błędem. Żaden obcokrajowiec nie będzie sobie zawracał dupy zawiłościami naszej historii, bo woli prosty przekaz, a w tej chwili wygląda to tak, że komunę do prowadził do zadyszki Reagan, a Gorbaczow litościwie dobił bestię, Polska nie miała żadnego wkładu, to wszystko było ubeckim spiskiem, a teraz krajem rządzi koleś, który nie był nawet internowany ;) Swoim wpisem chciałem powiedzieć: chwalmy się, ale z umiarem, Wnęk to nie da Vinci, ośmieszamy się tylko takim porównaniem. Teraz jasne? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: > "Leszke nie jest moim bohaterem, ale zgnojenie go było błędem. Żaden obcokrajowiec nie będzie sobie zawracał dupy zawiłościami naszej historii, bo woli prosty przekaz"
   Nie nooo....chcesz mi powiedzieć że powinno się ot tak pominąć, a wręcz ukryć fakt współpracy bolka z sb i wiele gówna które narobił, by uczynić go towarem eksportowym ? Ja mam w dupie co myśli sobie obcokrajowiec o naszych zawirowaniach historycznych. Jeśli uważasz że warto ze zdrajców robić bohaterów, to chyba nie mamy o czym gadać. Wstydziłem się za tego gościa zawsze, ale jak wyszło że był judaszem, to najzwyczajniej nim gardzę.

   "Polska nie miała żadnego wkładu, to wszystko było ubeckim spiskiem, a teraz krajem rządzi koleś, który nie był nawet internowany"
    A jaki Polska miała wpływ ? Uważasz że ktoś tu coś obalił...? Chyba Bolek niejedną połówkę z sb kami. Zobacz jak wyglądała polska scena polityczna po tym obalaniu komunizmu. Kto był pierwszym ministrem MSW, a kto pierwszym prezydentem tej twojej wolnej Polski...( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Po pierwsze, to nikt nikomu władzy nigdy nie oddał, po ch... się dalej było bić i pałować na ulicach, jeśli można było w akompaniamencie wolnościowych haseł, okrzyków radości i oklasków przejmować całe państwowe dobra w imię znamiennej do dziś prywatyzacji, która rozkradła to co mogła. Skutki tej patologicznej przemiany ustrojowej odczuwamy po dziś dzień.
   Takich jak Wałęsa powinno się pozbawić wszystkuch orderów i tytułów, właśnie z racji jego światowej sławy i kreowania go na bohatera. Wszystko po to, by świat widział że nie ma świętych krów które są nietykalne, a państwo polskie samo potrafi dokonać tej oceny i dać przykład innym że można wyrywać chwasty, które działały na szkodę swoich obywateli.
   A jeśli chodzi o Pana Kaczyńskiego, to ten twój bolek ze swoją indolencją umysłową może co najwyżej trzepać dywany u Pana Jarka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   " Swoim wpisem chciałem powiedzieć: chwalmy się, ale z umiarem, Wnęk to nie da Vinci, ośmieszamy się tylko takim porównaniem. Teraz jasne? ;)"
   Chwalmy się wszystkimi, których nie musimy się wstydzić. Porównać nie zawsze znaczy stawiać znak równości, nie bądź drobiazgowy( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_dudala: "Polski Leonardo da Vinci..." - "nie bądź drobiazgowy"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taaak, a ORP "Piorun" zatopił "Bismarcka", "jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym" dotyczyło tylko polskich pilotów, a ostatnio polska firma miała udział w zarejestrowaniu fal grawitacyjnych ;) Ale dlaczego zaraz fałszować rzeczywistość?

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: >  "Ale dlaczego zaraz fałszować rzeczywistość?"
   A co chciałeś robić nazywając Wałęsę tym co komuniz obalił ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_dudala: Nadinterpretujesz waść ;) Kręcimy się jak kupa w przerębli, znudziło mi się ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Obok Sanktuarium w Odporyszowie jest male Muzeum Jana Wnęka, gdyby ktoś był w Tarnowie lub okolicach, można się tam wybrać. Całe sanktuarium to nic spektakularnego, ale nie jest też brzydkie. Jest umiejscowione na niewielkim wzgórzu, toteż całość wygląda nieco majestatycznie. W środku odnowione, lecz niestety na modłę odpustową, czyli jest kolorowo i pozłacane kolumny. Freski również odnowione, właściwie namalowane ponownie, nawet zręcznie. Ołtarz wygląda "imponująco", tj. jeśli komuś imponuje sztuczne złoto i stylistyka licheńska.

  10 minut samochodem dalej jest Nieciecza, gdyby ktoś chciał sobie Ekstraklasę obejrzeć, a 15 minut w drugą stronę Synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej, w której teraz mieści się centrum kultury.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzieś w domu moich rodziców jest o nim książka, więc to nie całkiem zapomniana historia. Bardzo zdolny rzeźbiarz, a przede wszystkim konstruktor - marzyciel.