•  

  pokaż komentarz

  Gender to krzywdząca dzieci ideologia przebrana za naukę
  Jak wszystkie inne lewackie ideologie. Oni jeszcze nic pożytecznego dla człowieka nie wymyślili. Zresztą jak mogli skoro mianownikiem wszystkich ideologii jest destrukcja (zasad moralnych, ról społecznych, kultury, tradycji, rodziny)

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: dokładnie. Tu nie trzeba wielkiej przenikliwości umysłu aby zobaczyć z czym mamy do czynienia. Wystarczy prosta zasada "po owocach ich poznacie"

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: Edukacja seksualna, prawa kobiet, zniesienie niewolnictwa i pracy dzieci, to tak pierwsze z brzegu co zawdzięczamy lewicy. Co do destrukcji to tak - czasem trzeba coś zburzyć żeby powstało coś lepszego w to miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko

   Jak wszystkie inne lewackie ideologie. Oni jeszcze nic pożytecznego dla człowieka nie wymyślili. Zresztą jak mogli skoro mianownikiem wszystkich ideologii jest destrukcja
   wiesz, kiedys tak krzyczano o prawach dla pracowników, wprowadzeniu 8 godzinnego planu dnia, czy prawach wyborczych dla kobiet.
   Także nie ma co generalizowac, bo nie każdy postęp jest zły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   zniesienie niewolnictwa

   @Szop_Tracz: Tak pomijająć inne głupotki, to gdzie to lewica zniosła niewolnictwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake: a co to ma wspolnego z lewactwem, w polsce o to walczyl pozytywizm,
   lewactwo socjologia krytyczna - marksizm - dwalenie po nogach ciagniecie wszystkiego w dól, czyli my zdolnego chlopa w pozytywizmie bylo zrubmy reszte chlopów tak jak ten zdolny chlop, nauczmy ich czytac pisac i zarzadzac.
   W marsizmie - zabic kulaka, jak zniszczysz tego wyzyskiwacza bedzie wszystko super.

   prawa dla pracowników najlepiej wyznaczal rynek, byles zdolny, byles rozchwytywany,
   prawa wyborcze dla kobiet? ty nie masz pojecia o czym mówisz. to jest jedna z najwiekszych bzdur 20 wieku.
   Prawa te byly wrpowadzone najpierw w stanach USA, poniewaz kobiety stracily mezczyzn w wojnie, to nie bylo prawo kobiet do glosu, tak jak to nie bylo prawo mężczyzny do glosu, to bylo prawo rodziny do glosu.
   Wiesz by zaglosowac trzeba bylo sie wybrac w kilku dniowa podroż, niezbyt bezpieczna, dlatego kobieta zostawala w domu a facet jechal oddac glos za rodzine, za klan itp.
   Lewacy to zniszczyli, ich ruchy feministyczne, stwierdzily ze to bedzie najlepszy sposób na rozszezenie bazy pracowników w panstwie po wojnie no i w czasie nie bylo to konieczne. Dzieki temu kobieta uzyskala wolnosc by isc zapieprzac w rodzinie.
   teoretycznie powinnien to byc bonus dla rodziny, dwie osoby pracujace, niestety poprzez zwiekszenie taxacji, rodzina otrzymuje pieniadze na tym samym poziomie, tyle ze teraz pracuje dwie osoby. Dzieki jednak temu dalo sie zwiekszyc ilosc, kadry pasożytniczej, w uzedach będących zapleczem wladzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak pomijająć inne głupotki, to gdzie to lewica zniosła niewolnictwo?

   @guziec_z_afryki: Jak już o marksistach mowa (ideologia gender wywodzi się z Teorii Krytycznej, czyli kolejnej po leninizmie iteracji marksizmu), to wskazać można przypadki, gdzie z niewolnictwa ochoczo korzystali - z Gułagiem na czele.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: bardzo interesujaca i szeroka analiza. Szkoda, ze wykop obecnie nie analizuje tresci, tylko jedzie glosnymi naglowkami i zasada owczego pedu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @bubu64: prawde piszesz a cie minusujo

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: twój wpis jest taki lewacki tylko na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Przedstawiłeś swoją dosyć słabiutką interpretację otrzymania prawa wyborczego przez kobiety. O te prawa walczono dlugo przed 1 wojna swiatowa. Oczywiscie nasilenie i przyznanie odbylo sie po 1 wojnie i brak mezczyzn byl oczywiscie znacznym czynnikiem pomagajac. Jednak noe bylo tak różowo jak ty to przedstawiasz...

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake: @Szop_Tracz: 8 Godzinny czas pracy jak i weekend wprowadzili jako pierwszy w swoich firmach dwaj wstrętni kapitaliści Ford i jego przyjaciel Edison a że były to swego czasu jedne z większych firm w USA i oferowały jedno z lepszych wynagrodzeń to reszta musiała iść ich śladem
   http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/919358,8-godzinny-dzien-pracy-bedziemy-pracowac-mniej.html

   Zniesienie Niewolnictwa -> Republikanie, za to demokrata stworzył KKK.

   Prawa dzieci jak i praca nastroje społeczne -> państwo które je wprowadziły jako pierwsza WLKB znana była z tego że sieroty "sprzedawała" do najcięższych prac czy to w kopalni czy to jako kominiarze. Po serii śmiertelnych wypadków i naciskach społecznych wprowadzono prawo które zakazywało tego.....

   I tak dalej i tak dalej.

  •  
   D.............e

   -7

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: Może poza równouprawnieniem dla kobiet i czarnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak wszystkie inne lewackie ideologie.

   @Marian_Koniuszko: Zacznę może od tego, że osoby używające słowa "lewak/lewackie" uważam za oszołomów. Jeszcze do nie dawna to słowo nie było praktycznie używane w mowie potocznej (jego znaczenie się zdezaktualizowało), ale jakiś prawicowy oszołom i manipulator usilnie wypracował jego powrót. Niestety osoby które go używają zazwyczaj nie wiedzą co ono znaczy i określają tak wszystko i wszystkich z którymi się nie zgadzają.

   Oni jeszcze nic pożytecznego dla człowieka nie wymyślili.

   @Marian_Koniuszko: Oni czyli kto? Tytułowi "amerykańscy pediatrzy"? Może "iluminaci"? Czy może chodzi o "lewaków"?

   Zresztą jak mogli skoro mianownikiem wszystkich ideologii jest destrukcja

   @Marian_Koniuszko: Nie wiem czy wszystkich, ale na pewno dotyczy to tych skrajnie prawicowych. Zgodzę się jednak, że pomysł z "gender" jest niewydarzony, faktycznie ma to destrukcyjny wpływ na wychowanie dzieci. W czymś się więc zgadzamy.

   Na koniec może warto napisać kto to są "amerykańscy pediatrzy" i jaki jest ich związek z wychowaniem i z gender. Oczywiście chodzi o stowarzyszenie lekarzy specjalizujących się w leczeniu dzieci. W leczeniu, a nie w wychowaniu. Tak wiec oni mogą się wypowiadać jako "zaniepokojeni rodzice" lub "zaniepokojeni obywatele" ale zdecydowanie nie jako "zaniepokojeni fachowcy", bo takowymi zdecydowanie nie są.
   To taka mała dygresja na koniec.

  •  

   pokaż komentarz

   Przedstawiłeś swoją dosyć słabiutką interpretację otrzymania prawa wyborczego przez kobiety. O te prawa walczono dlugo przed 1 wojna swiatowa. Oczywiscie nasilenie i przyznanie odbylo sie po 1 wojnie i brak mezczyzn byl oczywiscie znacznym czynnikiem pomagajac. Jednak noe bylo tak różowo jak ty to przedstawiasz.

   @PrawdziwyRealista: ale ja mówie o USA i wojnie secesyjnej to bylo podstawa ruchów feministycznych

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: Co? :D
   Prawa kobiet i zniesienie niewolnictwa to wynik czystego... kapitalizmu i wojen. A reszty bzdur jak wspaniałeł edukacji seksualnej któa z lewicą ma tyle wpsólnego co rozsądek - czyli nic. Edukacja nie jest wynikiem lewicy - a... kapitalizmu :D Taniej jest edukować niż leczyć przykładowo. Ogólnie kapitalizm, wojny itp odpowiadają za 99% postępów w ostatnich 200 latach. A kapitalizm to jednak domena prawicy. A wojny dosyć wspólna, choć głównie lewicy - więc tutaj moge przyznać że mają trochę wpływu na rozwój dzięki wywoływaniu sporej liczby wojen np. niewolniczych w USA czy podobnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawa dzieci jak i praca nastroje społeczne -> państwo które je wprowadziły jako pierwsza WLKB znana była z tego że sieroty

   @Aeny: bo to jest tak DZIECI PRACOWALY w 19 wieku WYZYSK!!!
   -pracowaly takze w 18 wieku
   -pracowaly takze w 17 wieku
   -pracowaly takze w 16 wieku
   -pracowaly takze w 15 wieku
   -pracowaly takze w 14 wieku
   ...
   itp
   ale dziki KAPITALIZMOWI doprowadzono do takiej wydajnosci pracy ze dzieci nie byly potrzebne

   tzn, jeszcze wielu w 21 wieku wierzy w socjalizm i tam najchetniej wykorzystuje sie prace dzieci

  •  
   A...m via Android

   -19

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko jaka niby destrukcja zasad moralnych? Pozostałe z tych rzeczy, takie jak role społeczne, kultura czy rodzina muszą ulegnąć zmianie i dostosować się do tego w jakiej formie wyobraża je sobie nowoczesne społeczeństwo

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: dobrze. Nadal uważam, że masz mocno różowe okulary ubrane w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: Problemem gender studies nie jest rozróżnianie płci biologicznej, psychicznej czy też kulturowej, lecz próba wyznaczania kierunku inżynierii społecznej, mającej na celu przemodelowanie pojęcia biologicznej płci na siłę w duchu egalitaryzmu. Jako że ten ruch zrodził się na kanwie drugiej fali feminizmu to jest przesiąknięty paradygmatem społeczeństwa patriarchalnego, zdominowanego przez heteronormatywnych mężczyzn z którymi feminizm naturalnie prowadzi walkę szukając przejawów ich dominacji w coraz to bardziej błahych i absurdalnych elementach naszego codziennego życia.

  •  
   s.......g

   -11

   pokaż komentarz

   to gdzie to lewica zniosła niewolnictwo?

   @guziec_z_afryki: Zniosła, o co ci chodzi? xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile prawo głosu i tak większość społeczeństwa przez większość dziejów ludzkości o tak nie miała. Płeć nie miała znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake:

   wiesz, kiedys tak krzyczano o prawach dla pracowników
   Dlatego jadę na zleceniu

   wprowadzeniu 8 godzinnego planu dnia
   Jw.

   czy prawach wyborczych dla kobiet
   Wcześniej miały przywileje, teraz mają równouprawnienie. Ot osiągnięcie lewicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   nie każdy postęp jest zły
   Degeneracja to nie postęp

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: W łagrach na Syberii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: wow...
   Chyba słabo...
   ty tak serio?
   Jaki gość....

   źródło: embed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: Prawa dzieci? Czy ty masz rozum i godność człowieka? Dzieci mogły mieć prawa, bo w końcu rodzice zarabiali na tyle pieniędzy, że mogli je posłać do szkoły po prostu. Myślisz, że przed rewolucją przemysłową dzieci nie pracowały? Myślisz, że za PRL nie pracowały? Dzieci pracowały zawsze, od tysięcy lat. To co pozwoliło im się kształcić to był właśnie amerykański kapitalizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: Dużo minusów dostałeś, pewnie większość pochopnie bo osiągnięcia cywilizacyjne, które wymieniłeś wpisują się wprawdzie w przekonania lewicy, ale czy aby na pewno są ich zasługą? Edukacja sexualna zmienia się przez wieki, ale była zawsze w takiej czy innej formie. Upowszechnienie takiej edukacji i przeniesienie jej do szkół to zasługa lewicy, ale raczej jest to produkt uboczny koncepcji ogólnej w której to uczy się jedynie słusznej koncepcji, która to jest pod kontrolą aparatu państwowego.
   W rezultacie biurokracja decyduje kiedy i czego się nauczysz a jedynym autorytetem zostaje nauczyciel, który może być ideologicznie spaczony. Ma to wiele zalet aczkolwiek nie jest to pozbawione wad, toteż ciężko to nazwać osiągnięciem.

   Co do pracy dzieci to nie lewica a polepszenie warunków bytowych przez rewolucję przemysłową pozwoliło na zmianę sytuacji. To kapitalizm w którym człowiek pracujący zarabiał więcej wraz z wzrostem wydajności pracy tchnął ducha postępu. Wydajność się zwiększyła przez gwałtowny rozwój technologii. Nowe technologie wymusiły reorganizacje społeczeństwa. Dzieci wysłano do szkół a nie do pracy. To nie walka lewicy powoduje, że mamy coraz więcej doktorantów, tylko technologia wymaga więcej lat nauki. Nie wspomnę już o tym, że określenie lewica ma więcej niż jedną płaszczyznę i były ustróje gdzie lewica zapomniała o tym że dzieci nie powinny pracować.
   Lewica znosi niewolnictwo? Kiedy i gdzie. W każdym kraju w którym to było powszechne zniesienie odbyło się z innych przyczyn. W USA trzeba było chłopów na wojnie więc obiecano im prawa. To wojna o coś zupełnie innego dała im wolność, nie widzę tu udziału lewicy. Musisz wejść głębiej w te swoje wierzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Softcore:
   Ja przepraszam, ale dla mnie to zbyt naukowe.
   A nie dało by cię - tak po naszemu-popularnonaukowo? A może beletrystyka jaka...

  •  

   pokaż komentarz

   Zniosła, o co ci chodzi? xDDD

   @skinnydog: jaja sobie robisz? lewica zaliczyla wieka zmiane platformy w latach 60, do tego czasu walczyla o utrzymanie niewolnictwa i rasizm. Ku Klux Klan to najbardziej brutalna organizacja rasistowska i zbrojne ramie lewicy w szczycie mialo 5 000 000 czlonkow

   ps. nie dotyczy komunistów ci pojawili sie nascenie pozno dopiero na poczatku 20 wieku oni nie przywiazywali wagi do rasy

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: Chodzi o to że Gender studies(nie mylić z socjologią rodzaju!) jest polityczną ideologią o jednoznacznym ukierunkowaniu, wprowadzaną w życie niezależnie od jakichkolwiek badań naukowych. Podobnie jak większość nurtów feminizmu stanowi reinterpretacje marksistowskiej koncepcji walki klas w postaci urojonej walki płci i tożsamości, czyli kobiety vs mężczyźni, homo vs hetero, binary vs non-binary, queer vs non-queer, itd.. Stare brednie w nowym subwersywnym opakowaniu, mające na celu burzenie tradycyjnego ładu i projektowanie społeczeństwa wedle urojeń lewicowych ideologów.

   TLDR: według gender studies wszystkie społeczne stereotypy, nierówności i dyskryminacje są rezultatem dominacji białych, heteronormatywnych mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   @Softcore:
   Dzięki, już trochę lepiej.Bo tamtego, to nawet genderowcy nie załapią

  •  

   pokaż komentarz

   8 Godzinny czas pracy jak i weekend wprowadzili jako pierwszy w swoich firmach dwaj wstrętni kapitaliści Ford i jego przyjaciel Edison a że były to swego czasu jedne z większych firm w USA i oferowały jedno z lepszych wynagrodzeń to reszta musiała iść ich śladem

   @Aeny: Ale nie wprowadzili tego z dobrej woli bo chcieli ulżyć swoim pracownikom, tylko z powodu presji społeczeństwa, ogólnokrajowych protestów w których przelało się dużo krwi robotników którzy nie chcieli pracować 12 godzin
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Haymarket_Riot

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: edukacja seksualna? Masz na myśli, że w dupę można? To sprzeczne z zasadami biologii akurat :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: @Szop_Tracz: 1. Podaj jeden pozytyw edukacji seksualnej.
   2. No może, ale ruch sufrażystek był ruchem oddolnym i raczej ma niewiele wspólnego z współczesnymi marksistowskimi genderyzmami, a następne fale feminizmu powinno sie raczej zaliczać do kataklizmów.
   3. Lawacy jakoś wcale nie protestowali przeciwko niewolnictwu, a nawet ochoczo z niego korzystali oficjalnie do XIX wieku (chyba lata 60) nieoficjalnie do dzisiaj, jednak taki np Kościół katolicki zakazał niewolnictwa już w XIV wieku i zrównał takich poganiskich murzynów z białymi katolikami z Europy. Mogę jeszcze wspomnieć o przejawach obrzydliwego prawicowego niewolnictwa np w ZSRR, trzeciej rzeszy czy Chinach(dzieci też)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake popraw mnie jeśli się mylę, ale akurat 8 godzinny dzień pracy wymyślili kapitaliści

  •  

   pokaż komentarz

   Prawa dzieci? Czy ty masz rozum i godność człowieka? Dzieci mogły mieć prawa, bo w końcu rodzice zarabiali na tyle pieniędzy, że mogli je posłać do szkoły po prostu. Myślisz, że przed rewolucją przemysłową dzieci nie pracowały? Myślisz, że za PRL nie pracowały? Dzieci pracowały zawsze, od tysięcy lat. To co pozwoliło im się kształcić to był właśnie amerykański kapitalizm.

   @jakub-dolega: Albo jesteś idiotą albo trollujesz. Polskie dzieci chodziły do szkoły po Upowszechnieniu obowiązku szkolnego który przed zaborami nie istniał a który jako pierwszy na ziemiach polskich wprowadził...Bismarck. Stąd różnice między poziom analfabetyzmu w II RP między ziemiami pod innymi zaborami.
   Z argumentem ze w PRL dzieci pracowały nie ma co nawet dyskutować bo jest tak debilny że wywala skalę, chyba że masz na myśli pomaganie rodzicom na roli i w pracach gospodarskich

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: analfabeci_1931.png

  •  

   pokaż komentarz

   @werdum18: mylisz się te protesty do niczego nie doprowadziły. Tak samo jak protesty robotników w Łodzi gdzie właściciele zamknęli fabryki i wyjechali a robotnicy jak im głód w oczy zajrzał to wrócili na kolanach i to do gorszych warunków. Ford i Edison poza tym wprowadzili to koło 1920-1930.

  •  

   pokaż komentarz

   @werdum18: A teraz porównaj poziom gospodarczy wschodnich rubieży i USA w tym okresie. Jakieś wnioski? Jeśli dla ciebie przymus jest równoznaczny z dobrowolnością, to na tym temat się kończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakub-dolega: Rozwój gospodarczy nie ma wiele wspólnego z obowiązkowym szkolnictwem. To najpierw wprowadzono obowiązkowe szkolnictwo (Dania i Prusy XVIII w) a z czasem nastąpił gwałtowny rozwój gospodarczy i industrializacja państw Europy. Nie odwrotnie
   Piszesz że dzieci pracowały cały czas, nawet w PRL. W PRL dzieci chodziły do szkoły i pomagały rodzicom w polu co najwyżej

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: doprowadziły bo kapitaliści przestraszyli się "rewolucji proletariatu" i wprowadzili 8-godzinny dzień pracy. Pierwszym krajem który to wprowadził była...bolszewicka Rosja i ze strachu że ta rewolucja wybuchnie i w USA, kapitaliści poszli na ustępstwa i w latach 1918-1921 ta idea rozpowszechniła się w rozwiniętych krajach Europy

  •  

   pokaż komentarz

   @werdum18: mylisz się, bo po rewolucji a tydzień pracy dalej trwał 6 dni. Pierwsi którzy wprowadzili weekend jak i 8 godziny dzień pracy podałem ci wyżej Ford i Edison.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: lewactwo to generalnie odwrócenie prawa dżungli i prawa silniejszego do góry nogami i idiotyczna wiara w to, że rozbrojenie i zmieszanie ludzi (a nawet zwierząt) w jedno bagno spowoduje jakąś eksplozję miłości między nimi. Większość religii i filozofii moralnych jakby nie patrzeć jest odmianą lewactwa, wmawiając że cierpienie, ciężka harówa, uległość, naiwność i dawanie sobą pomiatać innym przyniesie jakieś cuda w tym czy w następnym życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake postep? Haha dobre, przeciez lewica za przyklad stawia sobie stado malp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: Lewak = Idiota na wysokim stanowisku lub posiadającym dużo kasy/wpływy dzięki rodzinie. A co debil mógł by pożytecznego wymyślić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko gendery też majo swoich doktorów

   źródło: fromapp.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: Tak, ja pisałem tylko o 8h dniu pracy i to pierwsi wprowadzili bolszewicy (więc skrócenie czasu pracy nie było związane bezpośrednio ze wzrostem wydajności bo Rosja była w tym daleko w tyle za Europą i Usa) a ty napisałeś jeszcze o weekendach to zrobił jako pierwszy Ford ze względu na naciski zwiazków pracowniczych. Dlaczego przez 40 ponad lat nie dało sie tego w USA wprowadzić tylko dopiero jak strach przed śmiercią z rąk robotników zajrzał kapitalistom w oczy ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: i napływ gwałcących dindu i achmedów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: lewactwo znioslo niewolnictwo... gdzie?

  •  
   s........w via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz: Zawsze myślałem, że edukacja seksualna jest po to, żeby ludzie nie mieli dzieci albo mieli ich jak najmniej. Kobiety powinny mieć przywileje a nie równe prawa (teraz kobieta musi harować tak jak jej mężczyzna, by wypracować to co wy ich mężom zrabowaliście w podatkach - równość) tak było zawsze póki czerwonych nie było. O niewolnictwie mówi ktoś kto jest wrogiem wolności (gospodarczej), to wy chcecie narzucać ludziom jak mają żyć i co mają robić ze swoimi dziećmi.
   Was się powinno zamykać w zakładach psychiatrycznych a nie słuchać a także, o zgrozo, wdawać się z wami w dyskusje..

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko jedyne co zrobili to nakreślili pewne horyzonty głupoty - obszary ideologiczne, których trzeba unikać

  •  

   pokaż komentarz

   @Szop_Tracz

   @Marian_Koniuszko: Edukacja seksualna, prawa kobiet, zniesienie niewolnictwa i pracy dzieci, to tak pierwsze z brzegu co zawdzięczamy lewicy. Co do destrukcji to tak - czasem trzeba coś zburzyć żeby powstało coś lepszego w to miejsce.

   źródło: fromapp.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: Lewicę popieram tylko i wyłącznie w dwóch kwestiach, które prawica ignoruje lub jest im przeciwna: prawa pracownicze i ochrona środowiska. Reszta to już pierdoły i bzdety nie wpływające na lepsze życie tylko degrengolada i wywrócenie świata do góry nogami. Lewactwo na złość mamie odmraża sobie uszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko jakby nie patrzeć to prawda, lewactwo jest od popularyzowania dewiacji

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile Prawo do głosowania było wówczas związane z poborem do wojska, miałeś prawo do głosowania ale jeżeli wybrałeś c!??@wo i doszło do wojny to masz obowiązek służyć w wojsku

  •  

   pokaż komentarz

   @werdum18:

   Albo jesteś idiotą albo trollujesz. Polskie dzieci chodziły do szkoły po Upowszechnieniu obowiązku szkolnego który przed zaborami nie istniał a który jako pierwszy na ziemiach polskich wprowadził...Bismarck. Stąd różnice między poziom analfabetyzmu w II RP między ziemiami pod innymi zaborami.
   >Z argumentem ze w PRL dzieci pracowały nie ma co nawet dyskutować bo jest tak debilny że wywala skalę, chyba że masz na myśli pomaganie rodzicom na roli i w pracach gospodarskich

   @werdum18:
   analfabetyzm w Polsce
   1921 - 33,1%
   1931 - 23,1%
   1939 - 18%
   obowiązek przez zaborami istniał - Komisja Edukacji Narodowej,
   bez zaborów bylismy pionierami jesli chodzi o likwidacje analfabetyzmu

  •  

   pokaż komentarz

   bez zaborów bylismy pionierami jesli chodzi o likwidacje analfabetyzmu

   @mobilisinmobile: Dodaj że udało się to dopiero rządowi Polski Ludowej w latach 1949-52.Ustawa z 7 lipca 1949 r. wprowadziła obowiązek bezpłatnej nauki dla analfabetów i półanalfabetów od 14 do 50 roku życia. Na Ludowe Wojsko Polskie również nałożono obowiązek nauczania żołnierzy odbywających służbę wojskową. Świadectwa ukończenia kursu otrzymało 618 298 osób. W 1952 r. sejm uchwalił zakończenie akcji

   obowiązek przez zaborami istniał - Komisja Edukacji Narodowej,

   @mobilisinmobile: Nie istniał. Komisja Edukacji Narodowej go nie wprowadziła. Po raz pierwszy w Polsce obowiązek szkolny wprowadziła Izba Edukacji Publicznej w Księstwie Warszawskim w 1808.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie istniał. Komisja Edukacji Narodowej go nie wprowadziła. Po raz pierwszy w Polsce obowiązek szkolny wprowadziła Izba Edukacji Publicznej w Księstwie Warszawskim w 1808

   @werdum18: bo nie zdazyla,

   1921 - 33,1%
   1931 - 23,1%
   1939 - 18%
   sory bez wtracania sie komunistów szlo nam to dobrze i to bez przymusu na 1949 mielibysmy okolo 5-10% analfabetów

  •  

   pokaż komentarz

   1921 - 33,1%
   1931 - 23,1%
   1939 - 18%


   1949-(przed ustawą o walce z analfabetyzmem)- 14,2%-16,2% szacunkowo
   1952- 1.2%-2.2%

   @mobilisinmobile: Przez 18 lat liczba analfabetów nie spadła nawet o połowę, a komuniści w 3 lata uczynili analfabetyzm marginalnym zjawiskiem. I to się według ciebie nazywa "szło" ?

  •  

   pokaż komentarz

   1921 - 33,1%
   1931 - 23,1%
   1939 - 18%


   1949-(przed ustawą o walce z analfabetyzmem)- 14,2%-16,2% szacunkowo
   1952- 1.2%-2.2%


   @mobilisinmobile: Przez 18 lat liczba analfabetów nie spadła nawet o połowę, a komuniści w 3 lata uczynili analfabetyzm marginalnym zjawiskiem. I to się według ciebie nazywa "szło" ?

   @werdum18:
   wiesz komunisci pomogli zorganizowac nam wojne, troszke przeszkodzila ona w edukacji
   wiec komuniści mieli 5% analfabetyzmu w 1952 - bo statystyki podane przez komunistów (1.2%-2.2%) sa bezwartosciowe
   czyli zorganizowali wielka kampanie która dala efekt taki, jak zwykła polityka II RP bez przymusu bez spiny.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Tracę czas, doczytaj jak walczono z alfabetyzmem po wojnie a potem dyskutuj, elo

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: A i jeszcze jedno, jak ktoś o odmiennych poglądach podaje wam dane czy statystyki to są one dla was zbyt "lewackie" żeby je przyjąć ale nie podajecie kontr-statystyk, skąd masz dane że analfabetów w 1952 było 5% ? Poproszę źródło

  •  

   pokaż komentarz

   A i jeszcze jedno, jak ktoś o odmiennych poglądach podaje wam dane czy statystyki to są one dla was zbyt "lewackie" żeby je przyjąć ale nie podajecie kontr-statystyk, skąd masz dane że analfabetów w 1952 było 5% ? Poproszę źródło

   @werdum18:
   (1.2%-2.2%) - to twoje dane z propagandy komunistycznej, sa kompletnie niewiarygodne, dlatego bezpiecznie przyjmuje 5%. Oczywiscie moge sięgnąć po kontr statystyki, a nie bo kontr statystyki dostawały kule w tyl glowy i tytuł wywrotowca.
   jak walczono, banda pasozytów musiala sie czyms wykazywac, wiec przedstawiala swoja bohaterska walke na polu nauki, sory ale to puste pierdolenie
   II RP miala srednio 1% spadku analfabetyzmu, rok w rok. Wiec
   zaczynala z okolo 35%, a skonczyla na okolo 18%,
   bez przeszkody lewacta nacjonalistycznego i internacjonalistycznego, doszla by w 1949 roku, do 8%, czyli tak na 1952 miala by okolo 5%.

   Wiec ty oglaszasz sukces wiekiego wyjebistego osiagniecia lewicy, który dal nam niech ci bedzie 1.2% analfabetyzmu, ja widze po WIARYGODNYCH danych, ze bez tego mieli bysmy w II RP okolo 5%, analfabetyzmu.

   Zreszta nawet gdyby II RP mogla kontynulowac po wojnie, to nie musiala by tracic pierwszych lat na pacyfikacje kraju, a zajac sie odbudowa, koniecznosc pozyskania nowej sily roboczej, zmusilo by spoleczenstwo, do szybszej likwidacji analfabetyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: mielismy latac w kosmos, zwalczac glod, okielznac fuzje jadrowa a tu ciagle jak nie islam to marksizm i tak w kolko....

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: o wiele bardziej trafne jest anglojęzyczne "leftard"

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba: Gender to nic innego jak płeć wynikająca z kultury a dokładniej to postrzeganie roli płci biologicznej przez pryzmat kultury

   Np typowe Kobieta zajmuje się domem Mężczyzna pracuje to Gender
   Bo płeć deprymuje ich role w związku i w danej kulturze

   Ideologia Gender zaś to odrzucenie roli społecznej na rzecz totalnej swobody... co jest głupie i nienaukowe mimo że stara się to jakoś wykładać

   Jest to ideologia nie nauka...
   I jak każda ideologa czy to religijna czy nie
   niesie ze sobą więcej złego niż dobrego

 •  

  pokaż komentarz

  Organizacja owszem przyznaje, iż blokowanie dojrzewania i podawanie hormonów innej płci prowadzi do bezpłodności, ale celem takiej „terapii” nie jest utrzymanie zdolności rozrodczych, a zapobieżenie ciągłym zmianom fizycznym, jakie dzieci musiałby przechodzić, gdyby zdecydowały się na zmianę płci w późniejszym wieku.

  Trzeba też blokować hormon wzrostu, gdyby dziecko w przyszłości zechciało zostać karłem oraz rozwój intelektualny, gdyby zechciało zostać działaczem lewicy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy to jest faktyczna grupa stricte zawodowa zrzeszająca pediatrów czy grupa bardziej polityczna? Zazwyczaj okazuje się, że bliżej im do tego drugiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolodia:

   Amerykańska Fundacja Heritage zorganizowała sympozjum pediatrów poświęcone tematyce gender i zmiennopłciowości (transgender).

   O Heritage Foundation:
   http://www.heritage.org/about-heritage/mission

   The mission of The Heritage Foundation is to formulate and promote conservative public policies based on the principles of free enterprise, limited government, individual freedom, traditional American values, and a strong national defense.
   As the nation’s largest, most broadly-supported conservative research and educational institution—a think tank—The Heritage Foundation has been the bastion of the American conservative movement since our founding in 1973.


   Trudno, żeby pojawił się na tym sympozjum ktoś o odmiennych poglądach. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wolodia: nie, to nie jest grupa "glodujacych (rotacyjnie) rezydentow".

  •  
   Lawrence_z_Arabii

   -3

   pokaż komentarz

   @tyrald: w nauce nie chodzi o poglądy, tylko o fakty. Jeśli oni mają na swoje poparcie jakieś badania, to trzeba je obalić jeśli są dowody na ich nieprawdziwość, albo zaakceptować, a nie burzyć się, że badacze mają takie a nie inne poglądy.

   Tym bardziej, że jeśli ci lekarze kierowali się ideologią, to tym bardziej można to udowodnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrald: Dlatego leci zakop za takie tendencyjne tytuły, opisy i artykuły. Wybieranie pasujących tematów spod jakiegoś wypierda i nazywanie tego jakby głosem całej specjalizacji. Później przeciętniak zapomina o co w ogóle chodziło i głosi, że amerykańscy naukowcy dowiedli. Tak to niestety działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrald: na sympoziach lgbt też nie pojawiają się ludzie o innych poglądach.

  •  

   pokaż komentarz

   na sympoziach lgbt też nie pojawiają się ludzie o innych poglądach.

   @_komentator_: owszem, ale manipulacja w jedną stronę nie usprawiedliwia manipulacji w drugą. W kwestii takiego homoseksualizmu usunięcie z DSM faktycznie odbyło się przy konfrontacji różnych hipotez jego genezy z faktami (w streszczeniu m.in. tutaj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4695779/ )
   Dlatego łatwiej mi zaufać opinii APA niż osób z agendą polityczną.

   @Lawrence_z_Arabii: wiem.
   Tylko szkoda, że wolnosc24 ma cudowną tendencję do nielinkowania badań (lub linkowania do nieistniejących artykułów), na których się opierają. Tak samo tutaj. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii @wolodia: Jest to grupa stricte polityczna, z nauką mająca niewiele wspólnego , zrzeszająca jakieś 400-500 członków, gdzie taka np. AAP zrzesza ponad 60000 (zwracam również uwagę na podobieństwo nazw obu grup). Ogólnie ACP jest oskarżane m.in. przez AAP o tzw. p%#$#%?enie głupot czy fałszowanie i manipulowanie przy swoich badaniach

  •  

   pokaż komentarz

   w nauce nie chodzi o poglądy, tylko o fakty. Jeśli oni mają na swoje poparcie jakieś badania, to trzeba je obalić jeśli są dowody na ich nieprawdziwość, albo zaakceptować, a nie burzyć się, że badacze mają takie a nie inne poglądy.

   @Lawrence_z_Arabii: @tyrald: Dlatego trzeba zwracać uwagę na kontekst wypowiedzi. Opiniom i wypowiedziom osób, które jednocześnie wyrażają poglądy o charakterze politycznym, trzeba się przyglądać bardzo uważnie gdyż istnieje duże ryzyko manipulacji i cherry picking. Zwłaszcza jeśli są wspierane przez stricte polityczne "fundacje" i "think-tanki", niezależnie od tego czy jest to lewica i prawica.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolodia: konserwatywna grupa ok 500 pediatrow na cale USA.

 •  

  pokaż komentarz

  Samo gender jest nauką zajmującą się pewnym spektrum tematów z antropologii, socjologii. Próba poznania, opisania i zrozumienia jest podejściem jak najbardziej naukowym. Jednak w gender pojawili się wyznawcy którzy stawiając tezy próbują ich zasadności i prawdziwość sprawdzać na społeczeństwie. Przez świat przewinęło się tyle ludzi, że z pewnością są przypadki czucia się płcią przeciwną, wychowania przez zwierzęta, poczuciu niewłaściwego ciała, czy reinkarnacji. Takie przypadki są niewątpliwie interesujące i powinny być badane. Tylko, że dziś gender przez domorosłych znawców i krzykaczy jest kojarzone z walką o prawo do różowych ciuszków chłopców, czy autek dla dziewczynek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maneharno: Problem jest taki, że słowo gender ma różne znaczenia i np. gender study jest nauką o której piszesz, natomiast gender mainstreaming jest strategią polityczną UE i większość krytyki odnosi się do gender mainstreaming (polecam zapoznać się z źródłami po wpisaniu tego hasła w Google, zwłaszcza oficjalnymi UE), niestety żadna strona nie precyzuje zazwyczaj do jakiego gender się odnosi.

  •  

   pokaż komentarz

   @AAA90: Jak inaczej nazwać coś, co zbudowane jest na fałszywych, wyciągniętych z dupy, założeniach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Maneharno: O to to. Ja bym chciał jeszcze tylko dodać, że dużo osób kojarzy gender tak jak homoseksualizm - skrajnie. (PACZ GRAŻYNA, GEJUCH NA PARADE RÓWNOŚĆI CHODZI, PEWNIE OBLEPIONY PENISAMI GUMOWYMI OD STÓP DO GŁÓW) Jest różnica pomiędzy ZMUSZANIEM dziecka do ubierania ciuszków płci przeciwnej, a POZWALANIEM na robienie tego czego chce bez ograniczeń płciowych.

  •  
   S...........z

   -5

   pokaż komentarz

   Tylko, że dziś gender przez domorosłych znawców i krzykaczy jest kojarzone z walką o prawo do różowych ciuszków chłopców, czy autek dla dziewczynek.

   @Maneharno: Wszystko dzięki prawakom którzy nie są w stanie ogarnąć swoim małym rozumkiem tego zagadnienia i sprowadzają go kolorowych ubranek (artykuł na tej prawackiej stronie jedynie to potwierdza). Niestety nic nie da się z tym zrobić, pozostaje jedynie ubolewać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zwierzozwierz: tak, ale to związane jest z tymi wyznawcami, a pewnie najbardziej aktywni w życiu debaty akademickiej, albo książki na oczy nie widzieli. Samo gender w ujęciu społecznym jeśli budzi czyjeś zainteresowanie i dla zrozumienia powinno być badane, natomiast do tej dziedziny bardziej podchodzi się do nauki społecznej i próby programowania społecznego. Nie przykładałbym jednak szczególnej wagi finansowej do tego. Jednocześnie mam wrażenie, że część genderystów próbuje poruszać zagadnienia dotyczące pojedynczej istoty ludzkiej, a tutaj już większe znaczenie ma raczej psychologia z psychiatrią, by rozumieć rozwój człowieka, gospodarkę hormonalną i działanie mózgu i podłoża mogące być przyczyną np. poczucia niewłaściwego ciała/płci. Bo ten problem wydaje się być bardziej poważny niż wynikający tylko z konstruktu społecznego płci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maneharno: Samo gender jest niepotwierdzoną teorią pana Money, człowieka, który zniszczył obiektowi swoich ideologicznych eksperymentów życie. To trzeba zawsze powtarzać za każdym razem, kiedy pada ten idiotyczny termin.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna