•  
  J...s via Android

  +203

  pokaż komentarz

  Ta prowadząca protest napisała na FB że pracuje 180 godzin tygodniowo czyli ponad 25 godzin na dobę

 •  

  pokaż komentarz

  To niech wyjadą na studia za granicę, opłacą je sobie (sporo takie studia kosztują - do 10 000 eur za rok, nie to co w Polsce), do tego trzeba się utrzymać i potem mogą narzekać. Oni przez rezydenturę odpracowują to co dało im społeczeństwo - edukację. Po tych 6 latach będą zbijać kokosy jak ich koledzy za granicą ;).

 •  

  pokaż komentarz

  Dodatkowo chcą ograniczenia biurokracji, bo nie są w stanie zbadać pacjenta w ciągu 2 minut, kiedy pozostałe 8 muszą przeznaczyć na wypełnienie formularzy.

  A czego się spodziewac, jak szpital mając do wyboru zatrudnić sekretarkę medyczną za pieniądze albo zatrudnić rezydenta wybierze zatrudnienie dwóch rezydentów, są darmowi bo ministerstwo funduje. Mogą przecież jednocześnie być lekarzami i sekretarkami.

  oszczędność jest tylko pozorna

  Cała ochrona zdrowia tak funkcjonuje - po co wydać 1000zł teraz na profilaktyke i wczesne wykrywanie, jak można ich nie wydawać, a później wydać dziesięciokrotność na leczenie powikłań skutkując ograniczeniem funkcjonalności pacjenta. W końcu - zawsze można dać mu rentę, a jak szybciej umrze to nawet lepiej, nie trzeba będzie emerytury wypłacać.

  Tak wygląda łańcuch przeżycia w Europejskich krajach - https://www.nap.edu/openbook/23511/xhtml/images/p-130-1.jpg

  W Polsce nadal panuje zasada "a, jak przeżyje to damy mu rentę".

  •  

   pokaż komentarz

   po co wydać 1000zł teraz, jak można ich nie wydawać, a później wydać dziesięciokrotność na leczenie powikłań

   @Strahl: Dokładnie. Albo przypadkiem nie narażać się wyborcom. Wyobrażasz sobie raban, jakby zabroniono jeździć u nas starymi kopcącymi grzmotami? "To czym my mamy dojeżdżać do pracy! Przecież na na inne nas nie stać!". A że będziemy zapadać na nowotwory wszelkiego rodzaju i wydawać miliardy na ich leczenie, to kogo to obchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeden_na_dziesiec: to za to to raczej grupie VW podziękuj, bo stary benzynowy grzmot mniej truje niż nowoczesny diesel VW ;), więc twoje rozumowanie jest błędne

  •  

   pokaż komentarz

   @madafaka666: Ale nie z winy grupy VW część samochodów jeździ w ogóle bez filtra DPF i to nie oni zakładają wątki w internecie instruujące, jak go wymontować na stałe...

  •  

   pokaż komentarz

   Cała ochrona zdrowia tak funkcjonuje - po co wydać 1000zł teraz na profilaktyke i wczesne wykrywanie, jak można ich nie wydawać, a później wydać dziesięciokrotność na leczenie powikłań skutkując ograniczeniem funkcjonalności pacjenta. W końcu - zawsze można dać mu rentę, a jak szybciej umrze to nawet lepiej, nie trzeba będzie emerytury wypłacać.

   @Strahl: To chyba przez brak poczucia tego, że wszyscy jedziemy na jednym wózku. NFZ nie przejmuje się rentami, bo to nie z jego budżetu są wypłacane. ZUS nie może skakać do NFZ, że tworzy nowych rencistów i generuje znaczące, niepotrzebne koszty zamiast sypnąć groszem wtedy, kiedy pomoc jest jeszcze względnie łatwa i tania. Jedni i drudzy nie widzą, że dostają pieniądze z tego samego worka.

   Ostatecznie po dupie dostaje jak zawsze pacjent, który w przypadku trwałej utraty sprawności na skutek opieszałości NFZ ma raczej związane ręce i zostaje mu tylko do końca życia wegetować. Śmieszne jest to zwłaszcza w kontekście strachu przed aborcjami. Przed urodzeniem każdemu należy się szacunek, ochrona nienarodzonych i tak dalej. Ale jak już się urodzisz, to spieprzaj i radź sobie sam. Nie zapewnimy ci tej rehabilitacji, która kosztuje nas 5 tysięcy złotych, a tobie zapewni 90% szans na odzyskanie pełnej sprawności i z nawiązką oddasz to w przyszłych podatkach. Zamiast tego pozwolimy, żebyś został inwalidą, co będzie wszystkich kosztowało nieporównywalnie więcej, a Ciebie sprowadzi do roli niemalże warzywa.

   Cały ten system jest chory.

  •  

   pokaż komentarz

   A czego się spodziewac, jak szpital mając do wyboru zatrudnić sekretarkę medyczną za pieniądze albo zatrudnić rezydenta wybierze zatrudnienie dwóch rezydentów, są darmowi bo ministerstwo funduje.

   @Strahl: Właśnie to mnie dziwi, kształceni za ogromne pieniądze i duże pieniądze zarabiający (sędziowie, lekarze itd) muszą odwalać robotę, którą ktoś robiłby to taniej. Raz w prywatnej przychodni spotkałem się z tym, że wywiad z pacjentem spisywały pielęgniarki a potem przychodzi lekarz i badał. Mówił co zapisać, pielęgniarka spisywała itd, on szedł do innego pacjenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolas_Bourbaki: Tak to powinno wyglądać w normalnych warunkach, gdzie masz braki w kadrze lekarskiej - zatrudniasz personel pomocniczy który maksymalizuje pracę lekarzy, sypiesz w nich kasą, organizujesz im pracę, dajesz warunki sprzętowe. U nas zatrudniasz lekarzo-sekretarkę bo na sekretarkę szkoda pieniędzy, pracę organizujesz na zasadzie "może będzie działać", sprzęt kupujesz im chiński który rozpada się w rękach, patrzysz jak świat płonie a w mediach płaczesz, że konowały chcą normalnych warunków w systemie i na pewno chodzi im o kasę.

   W takich Niemczech wszystko chodzi jak w zegarku, zabieg o 8 zaczyna się o 8, zabieg o 9:30 zaczyna się o 9:30, wszystko jest przygotowane, zorganizowane i lekarz robi swoją lekarską robotę bo za to mu płacą - nie jak u nas, gdzie specjaliście narzucają siedzenie godzinę nad tabelką w programie szpitalnym i szukanie za które z ośmiu rozpoznań szpital dostanie dziesięć złotych więcej, a każdemu przerobionemu pacjentowi trzeba jeszcze poświęcić dodatkowe 5 minut na wklepanie procedur do NFZtu.

  •  

   pokaż komentarz

   za dobrze znasz się na samochodach #falszywyrozowypasek

   @rogaty_kosiarz: Pudło. Nawet prawa jazdy nie mam. Natomiast interesuję się tym, co ma wpływ na zdrowie, poza tym spaliny ze szrotów zwyczajnie cuchną (o chmurze czarnego dymu nie wspominając). Jeden samochód u nas więcej smrodu robi niż cały sznur pojazdów na w centrum Berlina. Wąchane osobiście.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeden samochód u nas więcej smrodu robi niż cały sznur pojazdów na w centrum Berlina

   @jeden_na_dziesiec:
   Ale pokaż może ten konkretny samochód, co?

 •  

  pokaż komentarz

  No cóż, są zawody w których poradzi sobie tylko pewien procent społeczeństwa, na kasie w sklepie, fizycznie na budowie czy w magazynie pracować dało by radę większość młodych.
  Jeżeli w jakiś sposób ci młodzi, którzy będą mieli do wyboru studia medyczne i perspektywę po nich co najmniej kolejnych 6 lat pracy za nieadekwatne wynagrodzenie godzinowe, albo wybiorą coś innego, albo po pierwszym roku studiów zaczną interesować się stażami za granicą.
  Sytuacja zmieni się chyba dopiero kiedy faktycznie zacznie brakować lekarzy i samo społeczeństwo zacznie na to narzekać.Póki co jest dobrze znane i popularne wśród, zwłaszcza tych, którym nie wyszło dorobienie się w czasach przemian po '89, powiedzenie "pokarz lekarzu co masz w garażu".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mingu: ale juz brakuje lekarzy. Gdyby nie brali podwojnych dyzurow to sluzba zdrowia lezy i kwiczy. I to jest glowny powod braku podwyzek. Jak na jednym etacie lekarz bedzie zarabial przyzwoicie to nie bedzie sie meczyl z drugim i nagle 1/3 etatow bedzie nieobsadzona...

  •  

   pokaż komentarz

   @Fueryon: @Mingu: brakuje bo lekarze sami ograniczali liczbę miejsc, żeby "utrzymać poziom" (ograniczyć rynek). Teraz jest mała podaż wysoki popyt więc cena idzie w kosmos.

  •  

   pokaż komentarz

   @apacyna: Z tymi ograniczeniami to różnie, zależy czy patrzeć od strony stawki godzinowej lekarza czy od tego na ile godzin jest refundacja... Ogólnie powinny być limity godzinowe dla lekarzy, nie dla tego by ograniczyć im pensje, ale dla tego by ludzie nie byli przyjmowani i leczeni przez lekarza, który jest 24godziny na dyżurze, a jeszcze parę przed nim.
   Ogólnie to było by dość uciążliwe, bo ograniczyło by zapewne na pewien czas możliwości przyjęć pacjentów, bo nagle przy limitach rzędu 12 godzin pracy wymusza powiedzmy minimum 10 godzin przerwy okazało by się, że brakuje lekarzy, ale może to by dopiero pokazało jak to z tym jest... z jednej strony pojawił by się nacisk na płace z drugiej nacisk na wzrost specjalistów, a nic tak nie napędza rynku pracy jak popyt na daną specjalizację.

  •  
   WrzeszczPoranny via Android

   +7

   pokaż komentarz

   pokarz lekarzu

   @Mingu: pokaż, od pokazać. Przypominam :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mingu: w transporcie drogowym jest karta kierowcy. Wprowadzenie tego u lekarzy to 5 minut. Tylko wtedy trzeba by otworzyć zawód i klepać po 10000 lekarz rocznie. A NATO naczelna rada lekarska nie da zgody.
   W Krośnie był kiedyś dyrektor szpitala co wprowadził karty czipowe. Później był strajk i nowy dyrektor.

  •  

   pokaż komentarz

   @WrzeszczPoranny: Owszem, dziękuję.

   @apacyna: Da zgodę, nie da zgody, nie oni do końca o tym decydują. Ale co racja to racja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fueryon Haha... Dobre żarty może i brakuje lekarzy ale pracujących w placówkach nfztu. Trzeba ukrócić im to dorabianie na boku prywatnie to etatów będzie aż nadto, nie dziwne że lekarze są przemęczeni i przepracowani jak na nfzcie pracują 3-4h dziennie a resztę po prywatnych przychodniach. Dajmy im podwyżki nie ma problemu ale również wybór albo pracujesz na nfzcie albo prywatnie i w tym momencie okaże się że nie potrzeba w szpitalach i przychodniach tylu lekarzy a reszta niech sobie szuka pracy czy to prywatnie czy za granicą

 •  

  pokaż komentarz

  I tak zawsze będzie im źle.

  •  
   s....u via Android

   -17

   pokaż komentarz

   @Jebanany drugie górnictwo, tak to jest kiedy instytucja jest upanstwowiona i zadluzona do granic

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebanany: a za PO mogli i tynk jeść aby rząd był jak na zachodzie, taki nowoczesny i liberalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebanany: zawsze, bo to taki gang masochistów tak źle być lekarzem tak jest im źle , że później swoje dzieci też pchają na te bezpłatne studia 20 osób na jedno miejsce ... po których jest źle źle źle.. no i te specjalizacje ku...va ...i ten brak odpowiedzialności za błędy lekarskie.. no źle źle źle im

  •  
   r.......k

   +1

   pokaż komentarz

   I tak zawsze będzie im źle

   @Jebanany: Jakby w innych zawodach poziom, standardy jakości pracy nie były u nas niższe niższe od standów jakie mają w swoich firmach Niemcy czy Francuzi... O zarobkach nie wspominając. Czyżby lekarzom też marzył się status nadzwyczajnej kasty w naszym niezbyt zamożnym społeczeństwie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebanany: nie zawsze bo wyjada do cywilizowanych krajow i beda zarabiac godziwie

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: Tak jak w każdym innym zawodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: oj wyjadą. Znam takich co wyjechali i po paru latach jednak wrócili. Bo gdzie tak byle jak i bezkarnie można leczyć/pracować jak nie w Polsce.( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @Jebanany: Całkowita racja. Już mnie ogólnie męczy ten temat dzieci lekarzy, których na nic nie stać. Znali realia zanim studiowali. Co mają powiedzieć np. szeregowi w wojsku po paru misjach, którym po 12 latach podziękowano za służbę mimo tego że w Afganistanie patrzeli jak giną koledzy, albo wjeżdżają na ajdiki. Czy ktoś z nich głodował albo strajkował? To jest służba przykro mi bardzo jak nie pasuję to niech zakładają prywatne kliniki. Czy widzimy na ulicach strażaków którzy wycinają zwłoki z rozbitych aut, albo dosłownie zap%!!?%?ają na terenach dotkniętych przez klęski? Nie. Sporym błędem jest uważanie że opinii publicznej będzie zależało na losie ustawionych dzieci lekarzy przez dłuższy czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloAntonio: nie porownuj ludzi ktorzy ratuja ludzkie zycie z trepami co pojechali za kase zabijac kobiety i dzieci w kraju ktory nam nigdy krzywdy nie zrobil

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: ale bzdury piszesz człowieku, aż nie chcę mi się z tobą wchodzić w dyskusję. Samo nazwanie kogoś trepem mimo że mówię o szeregowych na misji, wykonujących rozkazy, mówi o tobie wiele. Są jednostki gdzie ludzie mieli wybór miedzy wyjazdem na misję a zwolnieniem do cywila. Porównujesz przeżycia żołnierzy frontowych z decyzjami polityków to po prostu płytkie myślenie zaczerpnięte z gównianych mediów. Wspomniałem też o strażakach, nie mówiąc nic o ludziach z OSP, którzy nawet za grosze poświęcają swój czas i zdrowie. Ale broń sobie oczywiście swoich rezydentów, którzy przed studiami nie wiedzieli jakie są realia bo pewnie są za mało inteligentni.

   BTW strażacy i żołnierze nie ratują ludzkiego życia? Wolne żarty

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloAntonio: nikt rozkazu wyjazdu na misję nie dawał. Na początku to się trudno opędzić było od chętnych na ekstra dulorki. Dopiero jak się okazało że szuszwole zamiast dać się pokornie zabić mogą podłożyć ajdika co jajca urwie trochę się przeluźniło. Ale rozkazu wyjazdu nikt nie dostawał. Wybó czy iść do cywila? Czyli jak mi szef w robocie powie żebym wziął łom i pobił konkurenta bo inaczej mnie zwolni to wszystko ok jeśli tak zrobię? Ogarnij się człowieku. To raz.

   Dwa, to trudno porównywać wynagrodzenia SZEREGOWYCH czyli jak sama nazwa wskazuje łątwo zastępowalnych najniżej wyszkolonych żołonierzy z lekarzami którzy skończyli 6 lat ciężkich studiów! Mówiąc obrazowo szeregowym jakby co może na lekusiu zostać każdy w miare sprawny facet/kobieta. Lekarzem już nie.

   Co do zarobków strażaków, to też uważam że inżynier pożarnictwa powinien mieć pensję nie gorszą od lekaża (a zastępowy też przyzwoitą).

  •  

   pokaż komentarz

   opinii publicznej będzie zależało na losie ustawionych dzieci lekarzy

   @pabloAntonio: a co opinie publiczną obchodzi los ustawionych plecaków w wojsku, przecież każdy w wojsku to plecak ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @albano: Nie znasz takich co wrócili. Z normalnych warunków pracy się nie wraca.

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda Czyli jak mi szef w robocie powie żebym wziął łom i pobił konkurenta bo inaczej mnie zwolni to wszystko ok jeśli tak zrobię?

   Ale wiesz że oni się zgłosili do służby jako żołnierz? A do czego szkolony jest żołnierz m.in? Do zabijania właśnie. Tarcze na strzelnicy mają kształt ludzi a nie kaczuszki. To porównanie z twoim szefem i robocie jest totalnie z dupy nawet tego nie komentuje.

   To że nikt rozkazu nie dostał nie oznacza że nie było nie pisanej umowy ze odmowa pojechania na misję wiąże się z nie dostaniemy się na szkołę podoficerską, czyli 3 lata przed emeryturą aut. Fajnie nie? W przeciwieństwie do rezydentów ustawa ta dopadła ich wstecz bo ustawa weszła w roku 2010 gdzie wielu ludzi przyjęło się gdzie zasady o ograniczeniu służby kontraktowej nie było. A rezydenci co nie wiedzieli że ich czekają chude lata, nagle zaskoczeni?

   SZEREGOWYCH czyli jak sama nazwa wskazuje łątwo zastępowalnych najniżej wyszkolonych żołonierzy

   I tu się też mylisz bo może są stanowiska które łatwo zastąpić, ale znajdziesz z ulicy żołnierza desantu z doświadczeniem po misjach? W tych ludzi włożono 10 lat szkolenia. Myśl szerzej.

   Szeregowi to dziś w dużej liczbie ludzie z wyższym wykształceniem. Więc wszystkie twoje argumenty są złe jednym słowem. No i przyczepiles się tylko żołnierzy, a sp, OSP, pielęgniarki, policja, straż graniczna, celna? To też służba i co słyszałeś żeby ktoś głodował?

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl no i tak jak mówisz nikogo nie obchodzi. Nepotyzm w armii jest taki sam jak we wszystkich sektorach budżetówki

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda Wyjadą, tu braknie lekarzy więc pensje wzrosną. I to jest naturalne działanie systemu płac a nie głodówka i zastraszanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty54321: mówienie, że nie brakuje lekarzy w momencie w którym zamykane są powiaty i oddziały w dużych miastach, a w 300 000 mieście na lekarza przypada nieraz po 25 pacjentów to taka trochę ignorancja.

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda:
   Mogę wiedzieć jaką to pracę masz?
   Nazwa stanowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest naturalne działanie systemu płac a nie głodówka i zastraszanie

   @qwerty54321:
   Się zemści kiedyś ten wolny rynek na waszych poglądach.
   Koszty społeczne takiego myślenia są ogromne, i jeszcze z ręką w nocniku się obudzisz ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @piwonadziendobry zdaje sobie sprawę z tego ryzyka ale nie można ciągle doić systemu "bo jestem lekarzem i jak mnie nie będzie...". W Polsce są normy pracy, wymagany czas na odpoczynek. Jeśli ci lekarze tak ciężko pracują i są wręcz zmuszani do pracy to niech zgłaszają takie sprawy. Trudno, ktoś umrze na oddziale, ktoś nie zostanie przyjęty do lekarza itd ale wtedy zrobi się afera i rząd zacznie działać z głową. A co jest teraz? Ciągle podwyżki dla lekarzy a służba zdrowia od lat niewydolna i niedofinansowana. Pieniądze idą tylko na lekarzy a pacjenci coś z tego mają? Tylko kolejki i dodatkowe podstawowe usługi za dopłatą w kopercie. Temu systemowi trzeba resetu i budowania od nowa. Oczywiście w czasie przejściowym będą problemy ale niestety tak jak z ZUSem albo coś zrobimy albo za kilka lat wszystko dupnie. Niestety nikt nie rusza g.. puki nie śmierdzi więc lepiej dać lekarzom podwyżki i niech ten chory system kręci się dalej. A jak padnie to u władzy nas już nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce są normy pracy, wymagany czas na odpoczynek. Jeśli ci lekarze tak ciężko pracują i są wręcz zmuszani do pracy to niech zgłaszają takie sprawy.

   @qwerty54321: Przecież po to powstały "legalne luki prawne" (klauzula opt-out), żeby można było pracować po 400h w miesiącu legalnie. ;)

   Zrobi się afera... a kogo te afery obchodzą. Przecież jak pacjent umrze przez złą organizację pracy oddziału, braki kadrowe, braki sprzętowe, przemęczenie czy cokolwiek innego to i tak całe gówno ścieka po lekarzu który akurat miał szczęście dyżurować w danym momencie - i gawiedź chętnie przyklaskuje, chleba i igrzysk. Nikogo to nie rusza, można palcem wskazać winnego, karawana jedzie dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwonadziendobry: mój nick jest po części związany z zawodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty54321: po częsci się zgadzam - myślę że skuteczniejszą robotę by zrobili (rezydenci) gdy mieli sprawny związek zawodowy który wyspecjalizowałby się w organizowaniu im kontraktów za granicą. Skoro społeczeństwo Bulandy nie chce płacić godziwie lekarzom to niech zdycha.

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloAntonio: coś niekonsekwentny jesteś bo piszesz że nei chcesz komentować a komentujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ale ad rem - żołnierz przysięga bronić ojczyzny (za cenę swojego życia i godząc się ze to życie będzie odbierał). Wysługiwanie się na kolonialnej wojnie USA za ekstra dulorki dodatku "misyjnego" to nei obrona ojczyzny (sam minister spr. zagranicznych znany z proamerykańskiego nastawienie powiedział że obciągaliśmy amerykanom pałę za frajer). I ponownie żołnierze nie dostali rozkazu wyjazdu tylko był to ich koniunkturalny wybór.

   Co do rzekomej wyjątkowej wartości szeregowych trepów to nie przesadzajmy. Owszem po paru latach mają jako takie wyszkolenie techniczne podobnie jak np. kierowca koparki czy spawacz z podobnym stażem. Absurdalnym jest oczekiwanie że powinni dostawać kasę taką jak wykształceni lekarze. (osobiście mam też wątpliwości co do przydatności wyszkolenia w działaniach żandarmeryjno przeciwpartyznackich w kontekście obrony Polski - Gruzini i Ukraińcy też się dzielnie zaprawiali w strzelaniu do bosych pastuchów a jak przyszło się zmierzyć z Armią Federacji to jedni i drudzy sp??$?!@ali z krzykiem gubiąc buty i sprzęt. Obawiam się że podobnie zesraliby się nasi herosi spod Nangar Khel na widok ruskiego czołgu).

   Pielęgniarki, strażacy, służba celan - ale ja się jak najbardziej zgadzam że oni powinni mieć godziwe płace! (akurat z tych wszystkich przykładów to włąśnie wojsko jest dla mnie w 8 kolejności odśnieżania bo jak przyjdzie co do czego to i tak nas nie obroni).

   W innym wpisie też napisałem że akurat mam wątpliwości co do głodówki. Powinni się raczej organizować do masowych wyjazdów za granicę i tylko jasno informować społeczeństwo Bulandy że skoro taki jest jego wybór że nie chce płacić godziwie lekarzom to niech zdycha.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl skoro ktoś zawiera umowę o pracę i zna warunki to do kogo mieć pretensje?

  •  

   pokaż komentarz

   ale ad rem - żołnierz przysięga bronić ojczyzny (za cenę swojego życia i godząc się ze to życie będzie odbierał). Wysługiwanie się na kolonialnej wojnie USA za ekstra dulorki dodatku "misyjnego" to nei obrona ojczyzny (sam minister spr. zagranicznych znany z proamerykańskiego nastawienie powiedział że obciągaliśmy amerykanom pałę za frajer). I ponownie żołnierze nie dostali rozkazu wyjazdu tylko był to ich koniunkturalny wybór.

   @kauzyperda: człowieku ty porównujesz decyzję strategiczne dowódców i polityków z rozkazami jakie dostaje żołnierz frontowy, błagam

   Absurdalnym jest oczekiwanie że powinni dostawać kasę taką jak wykształceni lekarze

   @kauzyperda: no właśnie ja napisałem, że oni tej podwyżki się nie domagają i tak jak napisałeś rezydenci to nie wykształceni lekarze, ci drudzy powinni zarabiać godziwie

   Pielęgniarki, strażacy, służba celan - ale ja się jak najbardziej zgadzam że oni powinni mieć godziwe płace! (akurat z tych wszystkich przykładów to włąśnie wojsko jest dla mnie w 8 kolejności odśnieżania bo jak przyjdzie co do czego to i tak nas nie obroni).

   Nie za bardzo widzę znasz przeznaczenie wojska no i oczywiście możesz budować swoją hierarchię służb jak chcesz. Wszyscy wymienieni to służba i wszystkim się należy odpowiednio do kwalifikacji. Tak jak wcześniej napisałem przed studiami rezydenci wiedzieli jak to będzie wyglądało i teraz ten płacz jest żałosny, w ten sam sposób mogłaby postąpić reszta budżetówki, ale tego nie robią. Do tej kwestii się nie odniosłeś tylko czepiasz się tych żołnierzy odchodząc od meritum. Ja twojego postrzegania wojska nie mam zamiaru zmieniać, ale na pierwszy rzut oka widać że jest to obraz czymś wypaczony.

   @kauzyperda: > W innym wpisie też napisałem że akurat mam wątpliwości co do głodówki.
   nie czytam twoich wpisów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloAntonio: po raz kolejny, żołnierze nie dostali rozkazu wyjazdu na misję, jechali tam z włąsnej woli za kasę. Ty rzuciłeś przykład żołnierzy więc się do niego odniosłem.

   Lekarz rezydent już jest wykształcony (6 lat studiów i egzamin) i robi dodatkowo specjalizację.

   Nie sądzę żeby ktokolwiek z nich oczekiwał kokosów, jednak jak zaczynali studia 6-7 lat temu mogli oczekiwać że ich wynagrodzenie nie będzie sie ZMNIEJSZAĆ w porównaniu do średniej krajowej.

   Ale jak pisałem, też uważąm że zamiast głodować powinni wyjechać a społeczeństwo które nie chce im godziwie płacić niech zdycha w koeljkach do tych nielicznych co zostaną.

   PS Moich wpisów nie czytasz? Dziwne bo na nie odpowiadzasz...

  •  

   pokaż komentarz

   PS Moich wpisów nie czytasz? Dziwne bo na nie odpowiadzasz...

   @kauzyperda: czytam tylko te które kierowałeś do mnie ;)

   Nie sądzę żeby ktokolwiek z nich oczekiwał kokosów, jednak jak zaczynali studia 6-7 lat temu mogli oczekiwać że ich wynagrodzenie nie będzie sie ZMNIEJSZAĆ w porównaniu do średniej krajowej.

   No takie przewidywanie świadczy raczej o niezbyt wysokiej inteligencji

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloAntonio
   To jest żadna służba tylko usługa

  • więcej komentarzy(19)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna