•  

  pokaż komentarz

  Jeżeli prowadzący w takim wywiadzie twierdzi, że darmowa (czyt. państwowa) edukacja i służba zdrowa, jest od razu wyznacznikiem lewicy, to wiem, że wywiad prowadzi jakiś tzw. "prawicowy kuc".

  Pinochet po przejęciu władzy nie był takim ekonomicznym wolnościowcem jak niektórzy myślą - nie sprywatyzował kopalni miedzi! Najważniejszego elementu gospodarki Chile.

  A taka Margaret Thatcher - gdy była premierem UK, to nie odważyła się tykać państwowej służby zdrowia - też lewaczka wg prawicowców?

  A teraz wykopkowe kuce minusujcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @llllI: Jeżeli chodzi o Twoją interpretację co do "wyznacznika lewicy" prowadzącego wywiad, to wydaje nam się, że uprościłeś sprawę. Przypomnijmy, że gościem wywiadu jest osoba, która ostatni raz mieszkała w Polsce w 1940 roku i bardzo rzadko rozmawia w naszym języku. Dlatego pytania zadawane są prostym językiem, bardziej w postaci haseł. Jeżeli chodzi o "szkołę", to w kontekście aktualnej sytuacji w Chile oznacza to edukację wyższą, która nie jest tam właściwie w ogóle dostępna za darmo. Publiczna służba zdrowia w Chile oczywiście jest, jednak również w bardzo małym wymiarze.

   Co do polityki gospodarczej Pinocheta. Zrobiliśmy na jej temat dwa obszerne materiały:
   1) https://www.youtube.com/watch?v=Mk2KDXpk0eI
   2) https://www.youtube.com/watch?v=m3Sfr-VyAVo

   Odwiedziliśmy Chile, już tej jesieni opublikujemy więcej materiałów z tego kraju. Pozdrawiamy!