•  

  pokaż komentarz

  Księga szatana!!!!!!!!!11111

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye ale polskich Tatarów to Ty szanuj!

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye ale polskich Tatarów to Ty szanuj!

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @bigel: polscy Tatarzy wierzą w tego samego Allaha co inni muzułmanie, i mają ten sam Koran. Oczywiście, że ich szanuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: Ale księgi nie te same.
   Tatarzy mają koran, a koran to tylko 25% ISLAMU, 75% SIRAT oraz HADISY...
   Czyli Islam składa się w 25% z Allah i 75% Muhamad.
   To co robią złego muzułmanie, to nauki z Hadisów i Siratu (czyli Nauka Mohameda, nie Allaha). W Koranie w sumie niema nic złego, czytałem. Tak jak Biblię u uważam że Biblia jest straszniejsza (głownie stary testament).
   Warto też dodać, że Islam był pokojowy dopóki mohamed był w Mekce, jak wyjechał do Medyny zaczął dodawać swoje sury (które allah nie przekazał). To Mahomed dodał ideologię Jihad.
   Tatarzy wyznają Islam Mekkański, za co Arabowie nie nawidzą naszych Tatarów i wygrażają im się śmiercią, że odrzucają nauki Mahomeda i akceptują nauki Allah i to w wersji Mekkańskiej, nie Medyńskiej.
   Wielu Polskich muzułmanów kowertydów również idzie drogą islamu tatarskiego (hanafityzm), ale część trafia do arabów (wahhabi/ibadi) i słyszymy o polaku islamskim tertoryśćie.
   Tatarzy nawet wobec Polaków nie stosowali zasady "Ziemie wojny, ziemie pokoju", a dżizja, była bardzo niska, na terenach ruskich i polskich profesorowie mówili, że była tak niska iż polacy i rusini płacili kilka miesięcy do przodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigel kij ich tam wie co by bylo jak by nie byli marginalną mniejszością czy by tacy grzeczni byli.

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: polscy Tatarzy wierzą w tego samego Allaha co inni muzułmanie, i mają ten sam Koran. Oczywiście, że ich szanuję.
   BTW ten ich Allah to po prostu muzułmański, Jezus a Bóg jest cały czas jeden i ten sam...

  •  

   pokaż komentarz

   To Mahomed dodał ideologię Jihad.

   @KaluHeHe: No i on jest twórcą Islamu. Może Tatarzy wyznają jakąś okrojoną formę tej religii, ale faktem jest że to on jest głównym prorokiem tej religii.

   No a przy okazji, to bardzo ciekawe odkrycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KaluHeHe: co ty p$@$!!@isz przecież w samym Koranie masz 164 odwołujące się do Koranu wersów....
   http://www.answering-islam.org/Quran/Themes/jihad_passages.html

  •  

   pokaż komentarz

   polscy Tatarzy wierzą w tego samego Allaha co inni muzułmanie, i mają ten sam Koran. Oczywiście, że ich szanuję.

   @crying_eye: A polscy katolicy wierzą w tego samego Boga co muzułmanie i żydzi

  •  

   pokaż komentarz

   @m2dman: nawet nie jesteś blisko.
   W Koranie i w Biblii Bóg to Allah bo takie jest jego "imie" po arabsku. Jakbyś mówił po arabsku i był chrześcijaninem to też modliłbyś sie do Allaha. Jezus w Koranie też występuje, ale jako fałszywy prorok czyli "ten sam poziom" co Mahomet ale wg muzułamów Jezus nie wie co gada. Maria też jest uznawana przez Koran jako Miriam ale nie pamiętam jaką role tam spełniała.

   Dodać można że chrześcijanie i muzułmanie wierza w tego samego Boga, chociaż w troche inny sposób

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: Ale wiesz, że samo słowo jihad jest przedislamskie i oznaczało coś innego niż uprawiany teraz przez wahabitów?

  •  

   pokaż komentarz

   @KaluHeHe: Podstawą Islamu jest Koran oraz 5 filarów - modlitwa, post, jałmużna, wyznanie wiary oraz pielgrzymka do Mekki. Każdy muzułmanin ma przede wszystkim kierować się Koranem, dopiero gdy w Koranie nie ma odpowiedzi na jakieś pytanie czy problem można sięgnąć po Hadisy. Koran jest w całości słowem Bożym, nie ma tam żadnych autorskich treści od Proroka Mahometa (pokój z nim).
   Nie istnieje konflikt między Tatarami a Arabami. Są różnice w interpretacji części Koranu ale nie ma tu żadnych sporów. Arabowie chętnie przyjeżdżają w odwiedziny do Kruszynian, w Arabskiej telewizji są widziałem filmy dokumentalne o Tatarach (nawet pracowałem przy produkcji jednego dla Indonezyjskiej telewizji), natomiast Tatarzy jeżdżą na bliski wschód, Indonezji oraz Malezji na studia, jak również pielgrzymują do Mekki. W Polskich meczetach np. w Warszawie Tatarzy i imigranci modlą się razem i razem obchodzą ramadan - bez konfliktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szalom2137: Jestem praktykującym muzułmaninem i wiem jak wyglądają relacje między Tatarami, konwertytami a przejezdnymi arabami, bo mam informacje z pierwszej ręki.
   Jeśli masz lepszą wiedzę niż ja to podziel się nią w komentarzu

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta który nie mieszka w Polsce i mu się wydaje jak wygląda życie w tym kraju. Nara, trollu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szalom2137: Islam przyjąłem wiele lat temu zanim jeszcze wyemigrowałem. Poza tym jestem w Polsce przynajmniej 2x do roku i zawsze odwiedzam znajomych muzułmanów oraz mój ulubiony meczet.
   To gdzie te argumenty na moje kłamstwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @inquis1t0r
   Jihad w islamie oznacza walkę zbrojną. Tak jest i był interpretowany przez 95% czasu w społecznościach muzułmańskich, teraz jest to niemodne więc się próbuje czarować rzeczywistość.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta
   I co, jesteś etnicznym Polakiem który przyjął islam? Pochodzisz z jakiej rodziny, katolickiej?

  •  

   pokaż komentarz

   @lazzyday: Ale nie oznaczał tego w czasach kiedy koran był spisywany.

  •  

   pokaż komentarz

   @inquis1t0r
   Oznaczał. Na tym polega interpretacja, na badaniu źródeł i ich rzetelności, pochodzenia i znaczenia słów które mają przełożenie na dzisiejsze czasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @lazzyday: Jihad w Koranie oznacza walkę z własnymi słabościami i lękami dla Boga np. poprzez post.
   Dopiero w XIX i w XX wielu pojawiło się pojęcie Jihadu i świętej wojny za sprawą zachodnich państw które najeżdżały i próbowały kolonizować bliski wschód. Wcześniej coś takiego jak święta wojna nie istniało.

  •  

   pokaż komentarz

   @lazzyday: Nie nie oznaczał. W świecie przedislamskim oznaczał mniej więcej tyle co dbanie o dobrobyt swój, swojej rodziny i swojego plemienia. To o czym mówisz to kital, a to już historia związana z działalnością Mahometa w Medynie. Problem k@?#a w tym, że islam zaczął zdobywać jakiekolwiek znaczenie dopiero w okresie medyńskim, gdzie przestało liczyć się słowo a zaczął liczyć miecz. I jak widać ta taktyka działa. Ciekawe czemu jest ona tak przyciągająca dla ludzi, którzy szczerze wierzą w każde słowo i czyn proroka, chcąc rozprzestrzenić je na cały świat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dodatkowo współczesne rozumienie jihadu to obecnie w znacznej mierze efekt myśli Al-Buchariego, Ibn Tajmijja i (zwłaszcza) al-Wahhaba. Więc, jeśli twierdzisz, że interpretacja polega na odnajdywaniu źródeł a przy tym twierdzisz, że dżihad w czasach przedislamskich oznaczał walkę zbrojną, to trochę c$@@!wo wyszło Ci to "badanie źródeł".

   Jak chcesz krytykować islam, to najpierw go poznaj i zrozum. Bo bez tego będziesz wrzucał naszych, pokojowych Tatarów i p!?#$ów z "nowego kalifatu" do jednego worka.

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: Nie wyrychlaj się. Jeszcze się okaże, że Polska (Prawdziwa) wersja nie zawiera takich treści jak głosi obecnie drukowana i rozsyłana po wschodzie przez Arabie Saud. Pamiętaj, że Mahopedofil najpierw zbadał religie Judaizmu i Chrześcijaństwa zanim zaczął produkować swoją sektę, która dopiero z czasem zmieniła się w Religie, więc może początkowo opierała się na łagodniejszych założeniach. A to może oznaczać, że obecne muslimy wyznają inną religie niż ta którą był islam na początku, swoje zrobiły lata przekłamywania tłumaczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigel: Tatarów moze tak, islamu nigdy!

  •  

   pokaż komentarz

   Tak jak Biblię u uważam że Biblia jest straszniejsza (głownie stary testament).

   @KaluHeHe: Ale mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z tego że przykazania ze starego już nas nie obowiązują?

   pokaż spoiler Pytam tak w gwoli ścisłości bo irytuję mnie gdy ktoś podaje przykłady przykazań ze starego testamentu jako argument do walki z chrześcijaństwem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z tego że przykazania ze starego już nas nie obowiązują?

   @Ortalionowy_Rycerz: To akurat brednia, każdy proboszcz mi mówi, że obowiązuje nadal.
   Chyba że NAS znaczy kogo?

  •  

   pokaż komentarz

   @KaluHeHe: A czym ci proboszczowie swoją opinie uzasadniają? a po za tym możesz podp%$####ić ich do jakiegoś wyższego rangą duchownego w kościele bo według oficjalnej wykładni kościoła prawo nie obowiązuję już współczesnych
   ludzi, zatem głoszą nauki niezgodne z tymi zaleconymi przez organizacje do której należą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Tak swoją drogą dowód anegdotyczny to nie jest żaden dowód i jeśli chcesz prowadzić jakąś dyskusję to nie powinieneś go stosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: XD i co mu zrobią?? Przeniesienie?

  •  

   pokaż komentarz

   @KaluHeHe: Nie wiem, chciałem ty tylko na wpół humorystycznie podkreślić że ich nauki nie są zgodne z wykładnią kościoła którego są przedstawicielami, bynajmniej nie było to meritum mojej wypowiedzi. No ale dobra to masz coś na obronę swojej tezy oprócz dowodu anegdotycznego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: Nie pamiętam, ale ks. probosz oraz wikariusz mej prafii dość długo sięwypowiadali na ten temat, ale to dawno było. Zapamiętałem że nowe zasady są tylko uzupełnieniem starych, a nie ich zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @KaluHeHe: Aaa to ty ich źle zrozumiałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daję sobie rękę uciąć że chodziło im o to że Chrystus wypełnił Prawo, bo Jezus powiedział że nie przyszedł Prawa znieść, ale je wypełnić, a co za tym idzie zniósł z nas obowiązek wypełniania go. W końcu "Chrystus jest kresem Prawa" ( Rz 10,4)

 •  

  pokaż komentarz

  Fakt jest taki, że polscy Tatarzy są Polakami i nie robią nam problemów. Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma.

 •  

  pokaż komentarz

  I założe sie, że w tymże polskim przekładzie zamiast : "utnij głowe niewiernemu" jest " żyj w celi bracie" ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cinas12:

   Skoro jesteś taki poinformowany, to powiedz w który miejscu w Koranie jest "utnij głowe niewiernemu".

  •  

   pokaż komentarz

   @The_Orz:

   Quran (2:191-193) - "And kill them wherever you find them, and turn them out from where they have turned you out. And Al-Fitnah [disbelief or unrest] is worse than killing... but if they desist, then lo! Allah is forgiving and merciful. And fight them until there is no more Fitnah [disbelief and worshipping of others along with Allah] and worship is for Allah alone.
   .

  •  

   pokaż komentarz

   @ditto090: a może zacytuj to co jest przed tym manipulancie?

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: tak, zdanie wcześniej brzmi "nigdy nie róbcie tego, co jest po kropce".

  •  

   pokaż komentarz

   @eleg: >
   I co? Jest wyraźnie napisane, że można zabijać jedynie w obronie własnej,

   Zwalczajcie na drodze Boga
   tych, którzy was zwalczają,
   lecz nie bądźcie najeźdźcami.
   Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!
   191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie,
   i wypędzajcie ich,
   skąd oni was wypędzili
   - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. -
   I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie,
   dopóki oni nie będą was tam zwalczać.
   Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich!
   - Taka jest odpłata niewiernym! -
   192 Ale jeśli oni się powstrzymają...
   - zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!
   193 I zwalczajcie ich,
   aż ustanie prześladowanie
   i religia będzie należeć do Boga.
   A jeśli oni się powstrzymają,
   to wyrzeknijcie się wrogości,
   oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!


   #katyn

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: No racja.

   pokaż spoiler Najwyrazniej ci co sie wysadzają w Europie tez nie doczytali wyzej

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: Gorzej gdy muzułmanie na podstawie tych fragmentów uzurpują sobie prawo do m. in. krajów europejskich i jak tylko się do nich dostaną to już nigdy nie pozwolą się z nich deportować.

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: weź się nie kompromituj, bo wiadomo, że miłośnik małych dzieci nie raz, nie dwa i nie dwadzieścia nawołuje w koranie do mordowania.

   „A kiedy mina święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę.”

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: @ditto090:

   Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie miłuje najeźdźców! I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili! – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odplata niewiernym! Ale jeśli oni się powstrzymają… – zaprawdę Bóg jest przebaczający, litościwy! I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks: @ditto090: jaki procent muzułmanów to terroryści? Przecież te dzikusy nawet tych fragmentów nie znają xD A jakim prawem Meksykanie uzurpują sobie prawo do przebywania nielegalnie w USA? xD Czy wszystko co robi muzułmanin ma podłoże religijne? Byliście kiedykolwiek w jakimś kraju arabskim? Byliście kiedykolwiek za granicą?
   @eleg znowu wyj$$#ne z kontekstu, ps. ile lat miała Maryja kiedy zaszła w ciąże?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   „A kiedy mina święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę.”

   @eleg:

   „A jeśli oni naruszają swoje przysięgi po zawarciu przymierza i jeśli atakują waszą religię, to zwalczajcie wtedy imamów niewierności! Zaprawdę, nie ma dla nich przysiąg! Być może, oni zaprzestaną! Czyż nie będziecie zwalczać ludzi, którzy złamali swoje przysięgi i którzy usiłowali wypędzić Posłańca? To oni zaatakowali was po raz pierwszy. Czy wy się ich obawiacie? Przecież Bóg zasługuje bardziej na to, byście się Go obawiali, jeśli jesteście wierzącymi! Zwalczajcie ich! Bóg ukarze ich przez wasze ręce i okryje ich wstydem; i dopomoże wam zwyciężyć ich.

   czytaj wszystkie sąsiednie wersy jak już podajesz jakieś przykłady bo wyrwane z kontekstu słabo wygląda

  •  

   pokaż komentarz

   @piekuo: po co kontekst xD na wykopie? xD w sumie mógł wyciąć samo "zabijajcie ich".

  •  

   pokaż komentarz

   @piekuo: > To oni zaatakowali was po raz pierwszy

   No, to ONI ich zaatakowali po raz pierwszy, więc teraz z czystym sumieniem po wsze czasy możecie ich wyżynać.

  •  

   pokaż komentarz

   @piekuo: @crying_eye: Ten fragmenty Koranu "Zwalczajcie na drodze Boga, A kiedy mina święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich oblegajcie i przygotowujcie" dotyczą plemion Ghatfan i Asad. Wyznali oni wiarę w Islam w Medynie ale po powrocie na swoje ziemie powrócili do starych wierzeń i zaczęli spiskować przeciwko Muhammedowi (pokój z nin) i przygotywać plan jego zabicia, za co zostali uznani za wrogów i zdrajców. Fragment ten nie dotyczy chrześcijan i żydów

  •  

   pokaż komentarz

   @ditto090:

   Już pomijając wszystko inne (już wyjaśnione przez innych) to fragment ten nie mówi o ucimamiu głów niewiernych.

   Kłamałes.

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: Masz rację, najpierw zasiedlą milionami europę, potem każą przejść na islami. Jak europejczycy będą się stawiać, utną głowy

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye Maryja doświadczyła niepokalanego poczęta więc się nie liczy:)

   Czytam to wszystko i smutno się człowiekowi robi. Stwórca patrzy pewnie na nas z góry, słucha tych idiotycznych, kompletnie jałowych dyskusji i zastanawia się gdzie zrobił błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @piekuo
   Biedny Mahomet, był tak bardzo prześladowany, że działając w obronie własnej podbił za swojego życia cały Płw Arabski, a jego następcy połowę basenu Morza Śródziemnego, najeżdżając Europę aż do końca XVII w.

  •  

   pokaż komentarz

   Biedny Mahomet, był tak bardzo prześladowany, że działając w obronie własnej podbił za swojego życia cały Płw Arabski, a jego następcy połowę basenu Morza Śródziemnego, najeżdżając Europę aż do końca XVII w.

   @lazzyday: nie bardzo wiem co to ma wspólnego z Koranem, to tylko książka, taka sama jak Biblia czy książka kucharska. Próbuje naprostować wiedze tych którzy uważają że w Koranie jest napisane wprost żeby zabijać wszystkich dookoła ku chwale ich boga. W biblii też nie ma napisane że trzeba najeżdżać niewiernych ani palić na stosie czarownice ale jednak to sie działo, wszędzie jest jakiś krzywy fanatyczny element który interpretuje tak swoją świętą książke.

  •  

   pokaż komentarz

   @piekuo
   Nie. Islam jest religią jaką jest bo taka jest jego esencja, historia, taką postacią był jej założyciel. Mahomet jest centralnym punktem Islamu i stanowi wzorzec jak być perfekcyjnym muzułmaninem, podobnie jak Jezus Chrystus.

  •  

   pokaż komentarz

   @lazzyday:

   Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach"

   ~Jezus w Ewangelii Łukasza 19/27

   Tak właściwie jedyne różnice jakie widze między Koranem a Biblią są takie że w Koranie pewne "niewygodne" rzeczy są wpisane dość dosadnie i prostolinijnie np z zabijaniem żołnierzy przeciwnika podczas ataku na jego miasto, podczas gdy np w Biblii pewnie byłoby napisane "nie zabijaj" ale koniec końców czym różni sie atakujący miasto muzułmanin od atakującego miasto chrześcijanina.
   Cała rozmowa sprowadza sie do tego że pewien procent Muzułmanów zachowuje sie obecnie tak jak kiedyś pewien procent Chrześcijan, no i ogólnie duży wpływ ma tutaj "ciemnogród" - na Filipinach są chrześcijanie w większości ale jednak nie jest to przyjemniejszy kraj do życia w porównaniu np z Dubajem czy Singapurem.

  •  

   pokaż komentarz

   @crying_eye: oj, jak to mozna sobie naginać. A ci naiwni myślą, ze to religia pokoju. Nawet jak w obronie to nadal furtka by zabijac. Bronia sie by ktos nie podbił islamskiego swiata. Bo niby wszyscy ktorzy sie rodza to islamce tylko przeszli na judaizm czy inny buddyzm. Zabijac tych ktorzy zwalczaja was. No, to wystarczy, ze zabroni ktos ich wycia na ulicy i już mozna wysadzac sie,.

  •  

   pokaż komentarz

   Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach

   Przecież to nie są słowa Jezusa do apostołów tylko część opowieści xD

   Różnice są takie, że chrześcijaństwo to religia pokoju i wojny obronnej, a islam to religia podboju i wojny ofensywnej. Chrześcijaństwo w pokojowy sposób przejęło władzę nad największym imperium w historii ludzkośc (Rzym). Mahomet pokojową drogą zebrał może garstkę zwolenników, cała reszta przypadła na okres bandyterki i podbojów.

   @piekuo:

 •  

  pokaż komentarz

  @piekuo
  "nawet nie jesteś blisko."

  W Koranie i w Biblii Bóg to Allah bo takie jest jego "imie" po arabsku. Jakbyś mówił po arabsku i był chrześcijaninem to też modliłbyś sie do Allaha. Jezus w Koranie też występuje, ale jako fałszywy prorok czyli "ten sam poziom" co Mahomet ale wg muzułamów Jezus nie wie co gada. Maria też jest uznawana przez Koran jako Miriam ale nie pamiętam jaką role tam spełniała.

  Dodać można że chrześcijanie i muzułmanie wierza w tego samego Boga, chociaż w troche inny sposób
  Przeczytaj jeszcze raz co napisałem (-‸ლ) co do Jezusa to nie uznawają go za fałszywego proroka, tylko za proroka bez słowa fałszywy OMG. (-‸ლ)

 •  

  pokaż komentarz

  Jest się czym chwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)