•  
  A...m via Android

  +184

  pokaż komentarz

  To czy odniesiesz sukces jest niezależne od tego czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem. Wszystko zależy od twoich zdolności radzenia sobie z problemami, umiejętności zawodowych oraz tego czy jesteś po ogarnięty i masz jakąś wiedzę w temacie, którym się zajmujesz

 •  

  pokaż komentarz

  Samo pisanie na wypoku to ekstrawertyczna strata czasu. Introwertycy tylko czytaja i pkusuja/minusuja. Mozecie sie oszukiwac, ze jestescie intro, ale szukacie tu atencji jaj ekstrawertyczne kurtyzany XD

  pokaż spoiler tak, wiem - ja tez xDDDD

 •  
  k.................a

  +2

  pokaż komentarz

  1:15 - koleś nie myli introwertyzmu z lekami społecznymi?

 •  
  I..............n

  +39

  pokaż komentarz

  Bo są jak przyczajony tygrys, wbijają nóż ekstrawertykowi wtedy kiedy p%#%!!@i lub myśli o głupotach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawy materiał, warto pokazać introwertykowi który ma ze sobą małe problemy. Ja osobiście uznałbym się za ambiwertyka trochę przechylonego w stronę introwertyzmu.

  Aż mi się przypomniał inny dobry materiał na ten temat, pana Włodka Markowicza. Swoją drogą ma inne bardzo interesujące filmy na kanale.

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @kMarek: Fajne, tylko, że Hejnum na którego wszyscy tak lubią się powoływać w temacie jest raczej zarysem tezy, a nie potwierdzonym psychologicznie wątkiem - nie znalazł zastosowania w żadnych modelach terapeutycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kMarek: Irytuje mnie w tym materiale to, że on mówi o ludziach, którzy nie wykształcili u siebie zdolności introwertyzmu. W sensie jakby domyślnie przez to, że sam się identyfikuje z introwertyzmem, to stawia go w pozycji tego, co powinno być naturalne. O wykształceniu w sobie zdolności introwertyzmu. Chociaż równoważnie możnaby stwierdzić o tym, że introwertycy nie byli w stanie wykształcić u siebie zdolności ekstrawertyzmu.
   I mówię to jako osoba, która jest raczej ambiwertykiem, z odchyłem w stronę introwertyzmu.
   Poza tym w do materiału nie mam się jak przyczepić, ale to musiałem napisać.

  •  

   pokaż komentarz

   @kMarek: mnie jego film o introwertyzmie niesamowicie wkurzył (nie wiem czy to ten i ile ich nagrał). Całe te łzy w oczach i bronienie tych słabych introwertyków przez wielkiego youtube famous Włodka. Sam jestem introwertykiem i nie bycie uzależnionym od ludzi jak w uproszczeniu oceniam ekstrawertyzm, uważam za dość zajebiste. I ten film w stylu leave britney alone, który ma niby bronić introwertyków, sugeruje że introwertycy mają jakiś problem ze sobą i potrzebują tej obrony. No k@#%a dzięki Włodek.

  •  

   pokaż komentarz

   @kMarek: Jestem na 14:10, po metaforze z tą dziewczynką w grze, "zdrapywaniu z siebie g", a gdzieś przed chwilą przewinęły się takie słowa jak "terapia", jak "psychoterapeuci", jak ... wiele różnych słów; i z całości mogę z całkowitym przekonaniem powiedzieć, że Włodek zupełnie myli ze sobą pojęcia: introwertyka oraz "osoby chorej psychicznie (głównie ze spektrum zachowań depresyjnych, ale nie tylko)" wymagającej pomocy (nie dopisze, że "natychmiastowej" pomocy tylko dlatego, że nie usłyszałem nigdzie myśli samobójczych) z zewnątrz, bo inaczej... bo inaczej co? nie będzie miała szczęśliwego życia?
   Bzdura kompletna... i użytkownik @agent001 wyżej ma całkowitą rację: autor zrobił im świetną niedźwiedzią przysługę. Wszyscy introwertycy mogą teraz powiedzieć: "no k@#$a dzięki Włodek".
   Natomiast! ten film prezentuje dwie ciekawe rzeczy:
   1. jak ludzie wykształceni/odnoszący sukcesy w jednej dziedzinie, nie powinni wypowiadać się w innych (vide nobliści...),
   2. sam film i jego wymowa więcej mówi o samym autorze, niż temacie przewodnim.

   Widzę, że materiał z aż 2015 roku - jeżeli jesteś @kMarek zaznajomiony z jego twórczością - to czy nie nakręcił do teraz żadnego sprostowania? Albo coś w podobnym stylu? Zakładam, że większość komentarzy i odbiór od fanów mocno pozytywne (takie czasy, że zwykli ludzie z kamerką mają fanów..)

  •  

   pokaż komentarz

   @carbyne @agent001

   Jestem zaznajomiony z zaledwie kilkoma jego filmami, kiedyś obejrzałem, uznałem za dobre a skoro dzisiaj znalezisko nawiązuje do jednej z jego produkcji - po prostu podlinkowałem. Nie wiem czy nakręcił do tego coś jeszcze.

   Również nie zgodzę się z tym całym nie wiadomo jakim "bronieniem słabych introwertyków", według mnie to już jest troszeczkę na siłę. Nie mniej jednak i w filmie gość ma trochę racji, nie raz spotkałem się z osobami które działały wbrew sobie tylko po to by nie odstawać zbytnio od reszty. A ci którzy odstawali nie zawsze mieli tyle szczęścia by trafić na spoko ludzi, stawali się kozłami ofiarnymi.

   Faktem jest że dzisiaj społeczeństwo jest skierowane w stronę ekstrawertyzmu. Żeby być akceptowanym najczęściej trzeba umieć dobrze się wyszaleć, wybawić, ciągle działać w towarzystwie. Jeżeli ktoś w ten sposób nie działa zazwyczaj jest odgradzany i mocno traktowany jak obcy.

   Według mnie nie powinno tu chodzić o to by robić z introwertyków niedorajdy. Jeżeli ktoś czuje się dobrze we własnym towarzystwie, lubi czasem posiedzieć sam - nie znaczy że coś z nim jest nie tak. Że musi się na siłę zmieniać. Wszystko jest ok. Powinien o tym wiedzieć i się cieszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @kMarek: No ja tam nie widzę nic słabego w introwertyźmie. No kurcze Hitler był introwertykiem i można o nim powiedzieć, że drań ale raczej słabą osobą nie był.

  •  

   pokaż komentarz

   @kMarek: czy ja wiem czy społeczeństwo jest tak za ekstrawertykami? Ekstrawertycy są za ekstrawertykami. Nie sądze by artystyści czy wynalazcy którzy spędzają w towarzystwie swoim, w laboratoriach, studiach, paręnaście godzin dziennie byli ekstrawertykami. Tak jak sam przyznałeś introwertyk nie równa się pierdoła. Jestem wokalistą w zespole, grałem na ulicy za hajsy w czasie studiów. Nie napisałbym żadnej piosenki gdybym nie siedział z gitarą godziny dziennie. Znam trzy języki obce, też efekt tego że lubię (potrzebuję) posiedzieć sam. Mam dobrą pracą związaną z handlem i kontaktem z klientami, choć tutaj faktycznie nieraz się męczę i wolę mail od telefonu. ;) Ale nie oznacza to że jestem w niej gorszy czy że nie daje mi satysfakcji. Miałem współlokatorkę ekstrawertyczkę nie mogła zrozumieć mnie, a ja jej. Dla niej weekend bez tysiąca planów związanych z jakimś spotkaniem z ludźmi, był katastrofą. Wmawiała mi depresję gdy potrzebowałem weekendu na wyciszenie. "Chodźmy gdzieś, zróbmy coś", załamywała się totalnie sama, teraz jest matką na macierzyńskim i dostaje do głowy (w efekcie malutkie dziecko poszło do żłobka żeby mogła pójść do pracy na pół etatu, do ludzi, bo się nie da usiedzieć w domu!). Zwykle polecałem jej dobrą książkę, film, albo się łamałem i szliśmy gdzieś na miasto jej ulżyć. :P Wypady często, gęsto bez sensu, sztuka dla sztuki.

   @carbyne Dzięki.

   @Ghard_Lage o to to. Dobry przykład. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ghard_Lage Hitler czasami nie był ekstrawertykiem właśnie? Np według mbti Hitler bardziej podchodził pod grupe Exxx

Dodany przez:

avatar Alth dołączył
430 wykopali 31 zakopali 18.7 tys. wyświetleń
Advertisement