•  
  s.........9

  -10

  pokaż komentarz

  W życiu nie zainstaluję 'apki' do obsługi konta bankowego w smartfonie.
  Z tego prostego powodu że ch... wiem co tam się w tym telefonie właściwie dzieje.
  Komputer stacjonarny da się ogarnąć, kieszeniowe klikadła absolutnie nie.

 •  

  pokaż komentarz

  yyy, to bankowość mobilna nie jest już internetowa?

 •  

  pokaż komentarz

  Za duże zasyfienie wirusami, niezabezpieczony Internet, za mały ekran i za wolno to działa. Poza tym musiałaby się wydarzyć katastrofa żebym musiał robić przelewy w biegu na telefonie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_B: co to "niezapezpieczony internet"? Wirusy możesz mieć tak samo na komputerze, na androida warto ogarnąć antywirusa. Ja przelewy często robię właśnie w biegu, w windzie, na kiblu. Jak bank ma dobrą apkę, to jest to wygodne.

  •  

   pokaż komentarz

   @DILERIUM: Takie artykuły pojawiają się praktycznie co miesiąc https://tech.wp.pl/niebezpieczna-luka-w-telefonach-z-androidem-zagrozone-moga-byc-setki-milionow-uzytkownikow-6034811638018689a Poza tym kiedy potwierdzam przelew czy zalogowanie się do Allegro SMS-em na pececie, to jest to dużo bezpieczniejsze niż wykonywanie tego samego na jednym telefonie. Jakie tu masz zabezpiecznie jesli masz np. keyloggery? Codziennie wychodzą nowe wirusy, odkrywane są luki systemowe, natomiast antywirusy są daleko za nimi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_B: pomału.

   W Windowsie co chwila znajdują nowe luki. Do tego dochodzi złośliwe oprogramowanie, złośliwe wtyczki, phishing, który łatwiejszy jest na webie, niż mobilkach. Nie powiedziałbym, że PC jest bezpieczniejszy, niż Android.
   A twój link mówi o błędzie, który może być groźny tylko dla systemów starszych niż w wersji 5, która została wydana w 2014 roku.

   Smsy to gówniana metoda autoryzacji. Już mobilna autoryzacja jest bezpieczniejsza, przynajmniej kominikacja odbywa się zaszyfrowanym kanałem.

   Keylogger? No dobra, załóżmy, że mam takowy na telefonie. I co se zrobią z moim hasłem do bankowości mobilnej? Nie zalogujesz się na nowym sprzęcie, jeśli wcześniej nie autoryzujesz go przez serwis internetowy. No i hasło jest nadawane per urządzenie, nie per konto.

   Przynajmniej tak jest w mBanku, który trzyma poziom, jeśli chodzi o bankowość elektroniczną.

   A o co chodzi z tym niezabezpieczonym internetem? Czy po prostu rzucasz hasełkami?

  •  

   pokaż komentarz

   A o co chodzi z tym niezabezpieczonym internetem?

   @DILERIUM: Chcesz powiedzieć, że masz poinstalowane wszystkie pamięcio i energochłonne firewalle, antywirusy pracujące w tle oraz wtyczki? To jesteś wybitnie świadomym użytkowniem, a bateria trzyma pół dnia. Co mi z szyfrowania skoro mam metodę autoryzacji przez urządzenie którego używam? Równie dobrze bank mógłby mi wysyłać hasło mailem. Przychodzi SMS, wirus go przechwytuje i wysyła w świat, gdzie ktoś już zna loginy i hasła. Telefon jak pokazuje życie można namierzyć co do metra. Przy odpowiednio wysokich kwotach byłoby to bardzo opłacalne go pozyskać. Nie wiem jak jest w mBanku, wiem jak jest w wielu innych miejscach. Niebezpieczny internet - choćby sieć wi-fi, która "sama" się włączy w jakimś publicznym miejscu i sprytni ludzie już zrobią co będą chcieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_B jakie loginy i hasła kto zna, co Ty w ogóle wymyslasz? Mówiłem, hasło, którym się logujesz do apki mobilnej możesz wykorzystać tylko na danym urządzeniu.

   Atakujący musiałby mieć pełny dostęp do telefonu, musiałby zrobić przelew i go autoryzowac. Są dużo prostsze metody ataku i już łatwiej się pewnie nadziać na złośliwa wtyczkę do przegladarki, która podmieni Ci nr konta, na jaki robisz przelew.

   p@@$#??etów o wifi nie będę komentować, bo to już kompletne brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @DILERIUM: albo to chyba o to chodzi, że jak ci się ktoś włamał na telefon to może zrobić z twoją kasa co zechce

  •  

   pokaż komentarz

   @DILERIUM:

   Mówiłem, hasło, którym się logujesz do apki mobilnej możesz wykorzystać tylko na danym urządzeniu.
   Taa, jasne. Masz najprowdopodobniej dziurawy system mobilny (pewnie jakies 90% telefonów z Androidem nie jest na bieżąco aktualizowanych), więc co to za problem dla jakiegoś wirusa podnieść sobie uprawnienia do roota i ukraść katalog z danymi aplikacji bankowej? Wtedy atakujący będzie sobie mógł wykonywać operacje z dowolnego urządzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Myślisz, że aplikacje rootujące np. KingoRoot to jak działają? Wykorzystują podatności w niezałatanym systemie. Co więc powstrzyma jakiegoś zaawansowanego wirusa przed zrobieniem tego samego?

  •  

   pokaż komentarz

   za mały ekran i za wolno to działa
   @Marek_B: @DILERIUM: kiedy ostatnio korzystałeś z bankowości mobilnej? Chyba że mówisz o korzystaniu z aplikacji webowej przez telefon.

   Aplikacje mobilne działają dużo lepiej, są przejrzyste i w dodatku są zdecydowanie bardziej intuicyjne. Czasem brakuje niektórych funkcjonalności, ale tylko w porównaniu z aplikacjami innych banków. Na aplikacji webowej nie zeskanujesz QRa z rachunku, nie kupisz biletu mobilnego, nie opłacisz parkingu i z tego co się orientuję nie zapłacisz blikiem.

   Nawet jeśli masz opory, to rozwiazaniem może być drugie konto które służyłoby tylko do tego. Ja teraz nie wyobrażam sobie, że musiałbym skorzystać komputera żeby sprawdzić stan konta albo np. przelać komuś pieniądze za obiad.

 •  

  pokaż komentarz

  nie, ze sie tam czepiam sformulowania, ale czy bankowosc mobilna juz nie korzysta z internetu ? :>

 •  

  pokaż komentarz

  Czekam na pierwszą awarię systemu która ostudzi zapał oddania się pod władze banków.