•  

  pokaż komentarz

  Ludzie to debile. Dziś na facebooku ktoś ze znajomych polubił post jakiegoś polityka, który napisał, ża zarabiając "na rękę" X pracodawca płaci nam tak naprawdę X+Y i gdybyśmy dostawali X+Y, a sami musieli przelać Y na odpowiednie podatki to by ludzie się w końcu zorientowali jak duże są obciążenia podatkowe. W komentarzach natomiast festiwal sp??!#@?enia, bo połowa ludzi zrozumiała to tak, że dostając X+Y będziemy to mieli do rozdysponowania. Czyli więcej kasy. Druga połowa zrozumiała to tak, że gdyby składki miały być odkładane przez pracownika, a nie pracodawcę to pracodawca zamiast X+Y wypłacałby nam samo X, a różnice brał dla siebie. Podatki dla większości Polaków to po prostu k%?@a magia. Albo gorzej - czarnoksięstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: mówię to od dawna, że ludzie którzy pracują na umowach o pracę/zlecenie i innych i nigdy nie mając nic wspólnego z własnym przedsiębiorstwem w większości przypadków nie ogarniają zasad netto/brutto. Powinno być dokładnie tak jak napisałeś, każdy dostaje pełną wypłatę brutto do ręki, a pracodawca nie powinien nawet złotówki odprowadzać za pracownika. Może w końcu skończyłoby się to p$??@?@enie ludzi typu "prywaciarze, wyzyskiwacze, cwaniaczki" na pracodawców i może zrozumieliby, że to rząd nas wszystkich po kolei dyma. Teraz natomiast umywają od tego ręce, a całość odpowiedzialności za niskie wynagrodzenie ponosi pracodawca.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar:
   Również popieram - przelewać pełną kwotę, a pracownik niech się martwi zusem, zaliczkami na podatek etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: Dziwisz się? Ludzie po studiach z księgowości nie ogarniają całego systemu podatkowego i ubezpieczeń. Co z tego że wałkują to 5 lat jak w tym czasie system się zmienił, i w dodatku nie powiedziano im że wszystko co się nauczyli nie obowiązuje w jakiejś tam sytuacji (np. jak ktoś jest emerytem, górnikiem, pracownikiem służb mundurowych itd...)/

   Po co liczyć te tysiące składek, podatków, kwot wolnych, progów, różnych stawek podatkowych itp. itd., jakby nie można po prostu zapłacić jednej stałej składki powiedzmy (strzelam na oko) 40% i od tego państwo samo by pobierało swoje zusy i podatki?

   Wtedy na druczku od pracodawcy dostawałbyś 3 cyfry - brutto, podatek i na rękę. To już nawet przeciętny szympans byłby w stanie zrozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: Dziwisz się? Ludzie po studiach z księgowości nie ogarniają całego systemu podatkowego i ubezpieczeń.

   Po co liczyć te tysiące składek, podatków, kwot wolnych, progów, różnych stawek podatkowych itp. itd., jakby nie można po prostu zapłacić jednej stałej składki powiedzmy (strzelam na oko) 40% i od tego państwo samo by pobierało swoje zusy i podatki?

   Wtedy na druczku od pracodawcy dostawałbyś 3 cyfry - brutto, podatek i na rękę. To już nawet przeciętny szympans byłby w stanie zrozumieć.
   @mabb: dziwi mnie, że ludzie nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem - facet napisał, że chciałby żeby pracodawca wypłacał wszystko na konto pracownika, a ten sam by sobie płacił składki obligatoryjnie, ale większość idiotów zrozumiała, że facet chce żebyśmy dostawali kwotę brutto do ręki nie płacąc żadnych podatków i się albo cieszyli, że mieliby więcej kasy albo narzekali na prywaciarzy, że chętnie by tę różnice zgarnęli do swojej kieszeni. ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  

   pokaż komentarz

   @qLA: jakby tak było to w Polsce byłaby rewolucja i ludzie, którzy w końcu naprawdę by zobaczyli jak dobry jest rząd ruszyliby z widłami

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar:

   @qLA:

   @mabb:
   Odszukałem post, o którym wspominałem żeby każdy mógł sobie poczytać komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Załączam screena z pierwszym komentarzem - już na starcie widać, że ciężko z czytaniem ze zrozumieniem, a postów w podobnym tonie były tam dziesiątki.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: embed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @seeksoul:
   No niestety, taki mamy klimat - w Polsce to każdy Sebix sądzi, że "Janusz biznesu za dużo na nim zarabia".
   Dać mu pełną kwotę i niech dysponuje, a potem nagle jakoś socjalne pomysły redystrybucyjne szybko z ust znikają, gdy sobie jeden Seba z drugim zda sprawę, że to i tak on finansuje te 500zł dla swoich Brajanów i Jessik ;)

  •  

   pokaż komentarz

   nie ogarniają zasad netto/brutto.

   @pawelcar: nie chodzi o netto/brutto, bo te z umowy ogarniają. Nie ogarniają, że pracodawca musi jeszcze płacić 1/3 do skarbu państwa. I że gdyby nie musiał tego płacić, pracownik zarabiałby 1/3 więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar: nie zrobią tego bo ludzie by wyszli na ulice jakby zobaczyli na ile na prawdę są grabieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: tak to był skrót myślowy dlatego napisałem, że pracodawca nie powinien nić opłacać w imieniu pracownika, netto/brutto też nie ogarniają mogę się założyć, a to że pracodawca płaci jeszcze "coś" ekstra jest poza jakimkolwiek rozumowaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   płaci jeszcze "coś" ekstra

   @pawelcar: dużo wie, ale w głowie nie chce im się to 'połączyć' w fakt, że to są tak naprawdę ich pieniądze. Bo przecież jak pracodawca płaci.. to ON płaci ze swoich pieniędzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   mówię to od dawna, że ludzie którzy pracują na umowach o pracę/zlecenie i innych i nigdy nie mając nic wspólnego z własnym przedsiębiorstwem w większości przypadków nie ogarniają zasad netto/brutto.

   Podatki dla większości Polaków to po prostu k##%a magia. Albo gorzej - czarnoksięstwo.

   @lent: @pawelcar: Taka jest niestety smutna prawda. Ci ludzie po prostu zazwyczaj (jak to Ozjasz określił) chcą żyć i żreć. Ich interesuje tylko ile dostaną NA RĘKĘ, a reszta to mógłby być próg podatkowy 32% a i tak by zrzucali winę na PRYWACIARZA, że żydzi hajsu.

  •  

   pokaż komentarz

   @XpedobearX: @szopa123: a pomyślcie co by było gdyby wszyscy mieli pełną wypłatę, pracodawca nic nie odprowadza i nagle PiS mówi, no dobra to teraz proporcjonalnie każdemu zajebiemy kasę na poczet 500+, nikomu nawet w głowie by przez myśl nie przeszło żeby się zrzucać ze swoi pieniędzy na cudze dzieci, a tak jak pieniądze są "niczyje" (tzn. tak im się wydaje bo w końcu są to pieniądze każdego z nas) to bierzemy jak najwięcej. Idealnie opisuje sytuację poniższa grafika, wiele się z niej śmieje, a nieliczni naprawdę rozumieją jak brutalna prawda z niej bije.

   źródło: memnews.pl

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie którzy pracują na umowach o pracę/zlecenie i innych i nigdy nie mając nic wspólnego z własnym przedsiębiorstwem w większości przypadków nie ogarniają zasad netto/brutto. Powinno być dokładnie tak jak napisałeś, każdy dostaje pełną wypłatę brutto do ręki

   @pawelcar: No ale jakby odprowadzali sami składki i podatki, to mieliby prawie takie same "zasługi" papierkowe jak na DG, więc dlaczego nie także zryczałtowany ZUS i podatek liniowy za to, że stali się tacy przedsiębiorczy? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar: Ja tam też rozumiem kwestię, że PIT to nie jedyny dochód budżetu, ale no w dużej mierze tak jest, że ten hajs z kosmosu się nie bierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @w__k: tak masz rację odpowiedzialność by wzrosła, ale przecież mamy tak wielką bandę urzędników, że mogliby w końcu na coś się przydać i robić coś dla tego społeczeństwa niż tylko pić kawkę i zajadać ciasteczko i wydawać błędne decyzję, które niszczą ludziom życie, ale urzędnicy nie są po to żeby pomagać, a po to żeby stanowić siłę poparcia dla rządzących, dużo jest do zmian, ale trzeba najpierw zacząć od świadomości naszego społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   kasę na poczet 500+,

   @pawelcar: no, ale na ch!? znowu tylko do tego 500+ się przyp$##?#?asz? A reszta podatków to chuj?

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: Z jednej strony smutne, ale z drugiej prawdziwe, a z trzeciej to nawet zabawne. Łap plusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: bo jest najbardziej reprezentatywny i najbardziej wychwalany jako zasługa PiSu czyli jednocześnie najlepiej na jego podstawie pokazywać zasadę działania podatku, a nie od razu wyj%!?ć wszystkie na raz i pokazać PATRZ ILE BULISZ. Metodą małych kroczków, a że 23mld rocznie, które idą na 500+ daje do myślenia, to najprościej do niego się odnosić jako wzorca.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar: no, ale zdajesz sobie sprawę, że ze wszystkich 'korzyści' z podatków. To 500+ jest jednym z tych które najbardziej jest odczuwalne dla dużej grupy społecznej? No i ma też z pkt. widzenia państwa i naszego społeczeństwa największą wartość. Więc jak już się 'przypierdalać' to czemu nie np. do innych rzeczy?

   PATRZ ILE BULISZ
   To powiedz mi 'ile bulę' na 500+? I weź to odnieś do np. ZUS który mnie okrada co miesiąc na parę tys. i c!??@ z tego będę miał. A jak raz na (kurwa) 20 lat mieli mi zapłacić chorobowe, to chuje zwlekali ponad 6 miesięcy i wypłacili tylko 1/3. TO JEST k#%!A ZŁODZIEJSTWO...

  •  

   pokaż komentarz

   róbmy bachory wtedy nie będziemy dopłacać do interesu

   @lent: @pawelcar: @MAKZIE00: @szopa123:

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: Nikt tego nie wprowadzi, bo w 2 dni mamy zamieszki i wywiezienie polityków na taczkach

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: Nikt tego nie wprowadzi, bo w 2 dni mamy zamieszki i wywiezienie polityków na taczkach
   @Promilus: ja nawet nie postuluje za tym żeby to wprowadzić. Chciałem tylko wyrazić swoją irytację tym, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem i ciężko od nich wymagać choćby podstaw ekonomii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   róbmy bachory wtedy nie będziemy dopłacać do interesu

   @dodajkomentarz: facetowi samemu jakoś tak ciężko 'je narobić'. A nawet gdyby... to później tylko problemy i ani 500+ by nie było, ani kasy .. bo alimenty. To już wolę płacić na te 500+... (jak to mówią w wojsku.. sztuka jest sztuka)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: no, ale zdajesz sobie sprawę, że ja do samego 500+ jako takiego nic nie mam, tylko do sposobu jego egzekucji (mogłoby to być w postaci zwolnienia od podatku), irytuje rozdawnictwo i że PiS coraz bardziej ma zapędy socjalistyczne, zabrać wszystko i rozdzielić po równo (czyli gówno) Na temat ZUSu już się nie wypowiadam, bo brakuje słów na to, ale tak masz rację, łożysz na to całe życie, a na końcu czekasz 1-2 lata na wizytę u specjalisty, a jak widać ZUS funkcjonuje tak od wielu wielu lat i ludzie nie widzą albo nie chcą widzieć w tym problemu, jak ktoś lubi państwo opiekuńcze to je ma

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar: to, że PiS to praktycznie socjaliści.. to jedno, ale irytuje mnie jak przez 500+ się do nich przyp%?##!?ać. Bo to jak na razie chyba jedyny ruch rządu na przestrzeni tych prawie 30 lat w stronę ludzi. A że metoda trochę zj##!na.. trudno.. lepszy rydz niż nic. To od nas zależy jaki będzie następny rząd i to myśmy dali dupy, że partia kolesiów królika, rządziła tak długo i tak c#!@$wo. Przez co ludzie w akcie desperacji głosowali znowu na socjalizm.
   Ale mówiąc szczerze.. wolę już tych 'socjalistów', niż tych starych zakłamanych złodziei.

  •  

   pokaż komentarz

   Druga połowa zrozumiała to tak, że gdyby składki miały być odkładane przez pracownika, a nie pracodawcę to pracodawca zamiast X+Y wypłacałby nam samo X, a różnice brał dla siebie.

   @lent: toż to SAMA PRAWDA

  •  

   pokaż komentarz

   Druga połowa zrozumiała to tak, że gdyby składki miały być odkładane przez pracownika, a nie pracodawcę to pracodawca zamiast X+Y wypłacałby nam samo X, a różnice brał dla siebie.

   @lent: toż to SAMA PRAWDA
   @Kocury: mam nadzieje, że żartujesz, ale chyba się starzeje, bo już mi czasem ciężko poznać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: "kiedyś miałem lewaka w pracy za pracownika.Raz wypłaciłem Mu pensje gotówką brutto w 50 pln nominałach. Zobaczył i zapytał, czy to za dwa miesiące czy podwyżka? Wyjaśniłem mu że, nie, to jego pensja, tylko, żeby przed wyjściem zaglądnął do księgowej w tej kwestii. Księgowa była uprzedzona i przygotowała małe pudełka opisane (na ZUS, na podatek). Wzięła z jego rąk wypłatę i odejmowała, ale bardzo sadystycznie jak na lewaka przystało. Najpierw ZUS pracodawcy i już miała oddać do ręki, ale cofnęła plik banknotów (mówiąc na głos ile dokładnie teraz trzyma w rękach! to ważne), potem ZUS od niego itd itd. Na końcu dostał swoje netto (ależ je zrozumiał!) i jebn...ł drzwiami. Po trzech dniach nieobecności wrócił do pracy. Przestał głosować na SLD.... Wniosek - ludzie NIE rozumieją brutto/netto, rozumieją realny banknot w ręce kiedy mu się ODBIERA!!!! Nie wolno dawać netto i tłumaczyć, że brutto zostało już potrącone - musi być ta fizyczność straty..."

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: tak to fakt, 500+ jest ukłonem wobec społeczeństwa i fajnie, można było zrobić to lepiej też fakt, prawda jest taka, że wszyscy mają za uszami i nie ma co bezgranicznie wierzyć ani jednym ani drugim, trzeba kontrolować, problem w tym, że jako suweren mamy bardzo mało narzędzi do kontroli tego co w naszym imieniu robią rządzący. Wygląda to tak, że są wybory czyli punkt kulminacyjny, w którym mamy wybór, a później przez całą kadencję tak naprawdę jesteśmy skazani na ten wybór, zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać, ale ufanie socjalistom jak pokazuje historia bardzo źle się kończyło, np. ostatnio Wenezuela.

  •  

   pokaż komentarz

   że jako suweren mamy bardzo mało narzędzi do kontroli tego co w naszym imieniu robią rządzący.

   @pawelcar: no, ale to pośrednio nasza wina. Od paru lat mówię (próbuję) zachęcić ludzi mojego pokolenia do stworzenia nowej formacji politycznej, gdzie nie będzie miejsca na 'spadochroniarzy' z innych obecnych ugrupowań. I jakoś każdy wypina się dupą. Bo polityka jest 'be'...

   A przecież właśnie o to chodzi tym wszystkim obecnym partiom. Aby niezbyt duża liczba ludzi aktywnie uczestniczyły w życiu politycznym. Wtedy takie 40-50 tys działaczy może opanować cały kraj i mieć później resztę w dupie. (porównanie do Wenezueli jest raczej gówno warte, tam przez x lat państwo rozdawało na potęgę i nie wspominam nawet o nacjonalizacji, którą poparło prawie całe społeczeństwo)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: no niestety, w głowach już na stałe utarło się, że polityka == szambo i nie warto się w to babrać, no chyba, że w imię własnych korzyści, co do socjalizmu, podaj więc udany przykład wprowadzenia i utrzymania socjalizmu, który zapewnił poprawną kondycję kraju, wzrost gospodarczy i zadowolenie społeczeństwa

  •  

   pokaż komentarz

   podaj więc udany przykład wprowadzenia i utrzymania socjalizmu,

   @pawelcar: Nie jestem socjalistą i nie popieram tego systemu. Nawiązałem do tego, że nie można porównywać Wenezueli do Polski obecnie. Tam do tego sp#@%#$!enia doszło przez x lat. Nie pamiętam dokładnie, ale coś ok. 25-30 lat. I przez większość czasu, ludzie popierali te ichnie rządy. Więc nijak ma się to do tych 2 lat rządów naszych obecnych 'socjalistów'. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar: pomyliłem się, Wenezuela weszła na drogę socjalizmu w 2002 r., po zamachu na Chaveza., a jeszcze w 2015 r. obecny rząd tych zjebów (pseudo socjalistów) miał 68% poparcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @lent to zasługuje na osobne znalezisko.

  •  

   pokaż komentarz

   @qLA: @pawelcar: i inni
   Nie wiem gdzie wy pracujecie ale w dużej części firm jest możliwość drukowania/podpięcia w intranecie całego rozliczenia wynagrodzenia.
   Tu jest przykład z systemu e-pracownik znanej krakowskiej firmy. Wszystko ślicznie rozpisane.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar: @mabb: nie chce podwazac "waszych opinii. podstawowa kwestia to edukacja, jednakze (byc moze nie wszyscy) przychodzi koniec roku, potrfią mowic o tzw "zwrotach". zatem jak kiedys z reklamą piwa....

  •  

   pokaż komentarz

   @mabb: pamietasz to "puszczanie oka". czasami odnosze wrazenie, ze wielu "pali głupa"

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: Ale dlaczego zakładasz, że dostawalibyśmy X+Y? Moim zdaniem zarobki niewiele by podniosły się od dzisiejszych netto.

  •  

   pokaż komentarz

   @lent: Ale dlaczego zakładasz, że dostawalibyśmy X+Y? Moim zdaniem zarobki niewiele by podniosły się od dzisiejszych netto.
   @SaperPolska: bo mówimy o sytuacji, gdzie podatki zostają takie same, a zmienia się tylko sposób ich opłacania - zamiast pracodawcy miałby to robić pracownik.

  •  

   pokaż komentarz

   Dać mu pełną kwotę i niech dysponuje

   @qLA: nie mamy tyle miejsc w wiezieniach, zeby zamykac tych co nie placa podatkow, a wiadomo,ze to najpoważniejsze przestepstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapralJedziniak:

   Pracuję u siebie, na własny rachunek - nigdy nie widziałem czegoś takiego.
   Natomiast znam masę ludzi na uop, która realnie nie ma bladego pojęcia czym jest netto, a brutto, ile płaci im realnie pracodawca, jakie są elementy składki ZUS, ile realnie idzie na składkę socjalną, a ile zdrowotną etc. etc

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelcar: kolego ta grafika dotyczy tylko i wyłącznie osób które pracują legalnie i płacą podatki..... ci co pracują nielegalnie owszem również płacą podatek ale tylko VAT, natomiast ci co w ogóle nie pracują nie płacą nawet VAT-u bo pieniądze które mają (otrzymane z różnych zasiłków czy 500+) to nie są przecież ich realnie zarobione pieniądze (emeryt otrzymujący emeryturę dostaje swoje pieniądze bo składał je w postaci ZUS-u, pomijam już efektywność tego systemu).... niestety moim zdaniem (może się mylę) gro elektoratu "Dobrej Zmiany" to właśnie reprezentanci trzeciej omówionej przeze mnie grupy... to niby jak oni mają sobie brać do serca twoją grafikę? Ich nie interesuje skąd PiS ma pieniądze, co więcej im się wydaje że PiS rozdaje "swoje" PiS-owskie "własne" pieniądze, ci ludzie nie mają pojęcia jak działa budżet Polski, dla nich liczy się tylko to że PiS im rozdaje kasę za to że mają dzieci które po osiągnięciu dojrzałości (oczywiście nie wszyscy) będą robić dokładnie to samo co rodzice, czyli ciągnąc kasę od innych Polaków drąc japy że im się należy....na poparcie moich słów wystarczy wpisać w googla "pani Sylwia z Rzucewa" ,naprawdę nic do tej pani nie mam tylko ona zrobiła się medialna i jest tu idealnym przykładem jakich zapewne znaleźli byśmy setki tysięcy, posłuchać wypowiedzi tej pani a w szczególności komu dziękuje za pieniążki (Bogu, pani Szydło, TVN24 i panu kierowcy który wiedział co zrobić ) i przy okazji dowiedzieć się na co postanowiła je wydać(słynne używane okna do pokoju wujka Leona), a następnie proponuję odnaleźć panią Sylwię i powiedzieć jej że to są pieniądze twoje albo z jej portfela.... jej reakcja była by pewnie bezcenna. Nawet nie miej nadziei że coś się zmieni, festiwal rozdawnictwa rozpoczął się w Polsce na dobre, wspomnisz moje słowa.

 •  

  pokaż komentarz

  Głupi ludzie nie powinni mieć możliwości głosowania w wyborach.
  Nie, nie wszyscy są równi, a głupi ludzie nie powinni mieć prawa decydowania o przyszłości całego Państwa.

 •  

  pokaż komentarz

  przestańcie już hejtować tą platformę! xD

  źródło: static.prsa.pl

 •  

  pokaż komentarz

  A ludzie kretyni uważają, że dostają 500 zł od Państwa za darmo...
  k#@$a, polskie społeczeństwo to w większości idioci... sorry, ale taka jest prawda.