•  

  pokaż komentarz

  Może po pijaku myśleli że to centaury? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: Ty ale luz nic się nie stało ,,Potwirdzam, że zostało umorzone. Proszę zwrócić uwagę, że nikt nie doznał żadnych obrażeń. Kaski miały ślady zarysowań wynikających ze zużycia. Polowanie w tym czasie było dozwolone, trwał sezon''

   Wniosek jest prosty, każdy normalny człowiek musi teraz mieć kalendarz myśliwych przy sobie i zanim wyjdzie z domu sprawdzać na co aktualnie jest sezon, czy takie zwierzęta mogą znajdować się w danej okolicy ( w sumie mało ważne bo myśliwi zawsze mogą )...

  •  

   pokaż komentarz

   @amath ja tak śmieszkuje ale to prawda. Taki może sobie wejść na prywatny teren, strzelać do ciebie i jeszcze mu na sucho ujdzie.( ͡° ʖ̯ ͡°) w Ameryce to oni by kulke mogli zarobić za takie coś

  •  

   pokaż komentarz

   Kaski miały ślady zarysowań wynikających ze zużycia

   @amath: rozumiem, że pies i koń też :D

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: zużyły się od ochrony przed śrutem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: Tak tak w bo w Ameryce to panie praworządność i sprawiedliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Charakternik_: Dzik - mistrz kamuflażu ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Charakternik_ i w sumie wołam @dorotka-wu: Kiedy jest sezon na dziki? Trochę się boję o Lewandowskiego.

   źródło: bis.gazeta.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano chciałam Ci na pw podziękować ale sie nie da wiec tu szybko, dziekuje za zrobienie wieczoru centaurami i dzikiem.mistrzem kamuflażu

  •  

   pokaż komentarz

   @amath: niestety lobby myśliwskie jest zbyt mocne... Prawo jest bardzo ułomne w tej dziedzinie, dając za duże przywileje myśliwym...

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: a mogli puścić implozję i by było po stadninie.

  •  

   pokaż komentarz

   @amath:
   Spadający śrut raczej Cię nie zabije, ani krzywdy nie zrobi, także pytanie czy rzeczywiście podchodzi to pod kodeks karny. Natomiast moim zdaniem cywilnie jak najbardziej powinni im doje****ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadowDancer: Wszystko zależy od rodzaju śruciny, a dokładniej od jej wagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @blade9999:
   Nie może mieć średnicy większej niż 4,5 mm

  •  

   pokaż komentarz

   @blade9999:
   Nie możesz zwiększyć wagi bez zwiększania średnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Charakternik_: Tacy myśliwi, że nigdy dzika na oczy nie widzieli? ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   Ameryce to oni by kulke mogli zarobić za takie coś

   @Akaano: no chyba nie :) > strzelać do ciebie

   @Akaano: strzelali do kaczek. Wg ustaleń biegłych nie ma potwierdzenia w faktach do oskarżeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadowDancer: a nie luz, jak zrani a nie zabije to nie sprawy nie ?

   @_komentator_: mogliby i by zarobili bo byli na terenie prywatnym.

   ch!% wszystko obchodzi do czego strzelali, ważne w co trafili.

  •  

   pokaż komentarz

   a nie luz, jak zrani a nie zabije to nie sprawy nie ?

   @amath: No ale nie zranił, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   mogliby i by zarobili bo byli na terenie prywatnym

   @amath: Najpierw teren musiałby być ogrodzony i oznakowany. ten nie był.

   ch!? wszystko obchodzi do czego strzelali, ważne w co trafili

   @amath: wg biegłych nie trafili w to, co się próbuje wmówić przez organizację hejtującą myśliwych. Póki co ja ufam bardziej biegłemu niż hejtującej organizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: mhmm biegły stwierdzi to na co się z prokuratorem dogadali, choćby to że śruciny w kaskach jeździeckich to normalna sprawa, byleby kolegów z koła chronić.

   jeszcze żadnego myśiwego kara nie spotkała za to co zrobił, za zabicie człowieka bo pomylił go z dzikiem ile dostał ? rok w zawias. kpina

   tak czy srak nie powinni strzelać wiedząc, że w pobliżu są ludzie a na 100% wiedzieli bo koń w dodatku z jeźdzcem to nie jest k%#@a mysz, że w trawie nie widać, w dodatku na linii strzału ?!

   niestety wszyscy myśliwi, których znam, to mniej lub bardziej niedojeby (jest jeszcze grupa, która celowo zostaje myśliwymi żeby móc pozyskać znajomości i zarabiać pieniądze na tych niedoj?#$ch, do tych nic nie mam akurat), które dziecięce czy też dorosłe kompleksy nadrabiają sobie bronią i strzelaniem, prosty prymitywny sposób na udowodnienie sobie, że jest się mężczyzną :)

  •  

   pokaż komentarz

   mhmm biegły stwierdzi to na co się z prokuratorem dogadali

   @amath: a to już jest pomówienie wyssane z palca. Żadnych dowodów na to nie ma. Gdyby był śrut w kaski wbity, to zdjęcie by ilustrowało artykuł. W innym komentarzu policzyłem innemu ignorantowi jaką masę ma ta kulka - pół grama.

   jeszcze żadnego myśiwego kara nie spotkała za to co zrobił, za zabicie człowieka bo pomylił go z dzikiem ile dostał ? rok w zawias. kpina

   @amath: wypadki się zdarzają wszędzie. Na drodze też są wypadki i też nikogo nie zamykają, a często przyczyną jest nadmierna prędkość albo nieustąpienie pierwszeństwa - złamanie przepisów.

   tak czy srak nie powinni strzelać wiedząc

   @amath: a to niby dlaczego? Nie można strzelać DO LUDZI a nie w ich pobliżu. Karabin, to nie granat, strzelasz w konkretnym kierunku. poza tym tam było 200 metrów, nawet bezpośredni strzał w stronę tych ludzi nic wielkiego by nie zrobił.

   które dziecięce czy też dorosłe kompleksy nadrabiają sobie bronią i strzelaniem, prosty prymitywny sposób na udowodnienie sobie, że jest się mężczyzną :

   @amath: ja zacząłem strzelać jak miałem 13, też leczyłem wtedy kompleksy? Mój brat zaczynał mając 11. też pewnie kompleksy leczył, te dziecięce.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_ co za bzdety gadasz, serio strzelali tak, że zostaly w jakiś sposob poszkodowane osoby postronne, co za różnica czym, czy małym śrutem, lekkim, czy teren był ogrodzony czy nie był, czy bylo daleko czy blisko. Ludzie, którzy nie potrafią przewidziec swoich czynów, nie powinni się zabierac za zabawy z bronią.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: niech będzie, że nie ma dowodów, od wczoraj żyjemy w tym kraju i wiemy, że jak ma nie być dowodów to nie będzie( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ze śrutu strzelasz w konkretnym kierunku ? skąd wiesz jak się rozpadnie i rozrzuci ?
   wpomniałeś garanat, zasadza działania podobna, nie masz 100% pewności gdzie poszególne kulki polecą.
   poza tym jestem pełnoprawnym obywatelem tego kraju, płacę podatki i zwyczajnie nie życzę sobie żeby w moim pobliżu ktoś strzelał i ch?? mnie obchodzi czy on strzela z karabiny czy armaty.

   ZAWSZE KAŻDY myśliwy dla ratowania sytuacji wybiera wypadki samochodowe, umówiliście się ?

   przypominam, że samochód służy do jeżdżenia, broń do zabijania i pomimo tego, sprawcy wypadków samochodowych są karani (można się kłócić czy odpowiednio, ale są).
   myślisz, że jakby kierowca się wp%?!??@ił w przystanek to sprawa by była umorzona bo ,, nic się nikomu nie stało ,a samochodem przecież można jeździć'' ?

   wasz ojeciec leczył swoje, żeby móc się pochwalić przed kolegami, że jego chłopcy już strzelają, to są bardzo proste mechanizmy psychiczne.
   mój próbował leczyć swoje w nieco mniej szkodliwy sposób bo chciał na siłę mnie wepchnąć w kierunku studiów medycznych, do których on przez brak znajomości nie mógł podchodzić, życie.

  •  

   pokaż komentarz

   że zostaly w jakiś sposob poszkodowane osoby postronne,

   @LadneCizemnki: nie zostały. Biegli nie potwierdzili tych zarzutów.

   co za różnica czym, czy małym śrutem, lekkim,

   @LadneCizemnki: nooo zasadnicza :) Energia kinetyczna i te sprawy. Fizyka panie.

   co za różnica... , czy teren był ogrodzony czy nie był

   @LadneCizemnki: zasadnicza jak podnoszony jest temat wtargnięcia na prywatną posesję. Jak nie jest to ogrodzone czy chociażby oznakowane, jak można mówić o wtargnięciu na prywatną posesję?

   co za różnica ... czy bylo daleko czy blisko

   @LadneCizemnki: Tu też jest to istotne, bo przepisy to określają. Ludzie są wszędzie metr, dwa, sto kilometrów dalej. Odległość jest kluczowa i przepisy mówią jak z tym sobie radzić. Powiązane jest to z fizyką! Energia kinetyczna i te sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_ czyli, gdyby strzelali z daleka, czymś lekkim zgodnie z przepisami poza terenem prywatnym i by trafili w oko dziecka, co skutkowałoby trwałym kalectwem, to rozumiem, że nie ma żadnego problemu, tak ??

  •  

   pokaż komentarz

   ze śrutu strzelasz w konkretnym kierunku ? skąd wiesz jak się rozpadnie i rozrzuci

   @amath: mniej więcej wiesz, leci prosto, a rozprysk zamyka się w mniejszym lub większym stożku. Pięciozłotówki nie trafisz, ale generalnie wiesz, gdzie poleci, tym bardziej, że daleko nie leci.

   masz 100% pewności gdzie poszególne kulki polecą.

   @amath: masz, patrz wyżej.

   poza tym jestem pełnoprawnym obywatelem tego kraju, płacę podatki i zwyczajnie nie życzę sobie żeby w moim pobliżu ktoś strzelał i ch?# mnie obchodzi czy on strzela z karabiny czy armaty.

   @amath: ja też płace podatki i ch?# mnie obchodzi co ty sobie życzysz. Kim ty jesteś by mną rozporządzać? Nie podoba ci się, to idź sobie dalej. proste.

   ZAWSZE KAŻDY myśliwy dla ratowania sytuacji wybiera wypadki samochodowe, umówiliście się ?

   @amath: zły przykład czy ciężko ci go merytorycznie odeprzeć? Przykład świetny, bo dotyczy praktycznie każdego.

   myślisz, że jakby kierowca się wp#%##??ił w przystanek to sprawa by była umorzona bo ,, nic się nikomu nie stało ,a samochodem przecież można jeździć''

   @amath: ten kierowca o którym pewnie wspominasz był naj!!%ny, że nie ogarniał co się dzieje. Taka tam drobna sprawa. A jak mówisz ogólnie, to tak... przepisy warunkują karę od skutków.

   wasz ojeciec leczył swoje, żeby móc się pochwalić przed kolegami, że jego chłopcy już strzelają, to są bardzo proste mechanizmy psychiczne

   @amath: no proszę, jaka analiza psychologiczna! A te dzieciaki co biegają wokół bloków z replikami, to też kompleksy leczą? Wszyscy chłopcy chcą strzelać, na całym świecie. W moim przypadku różnica polegała na tym, że ja byłem w klubie i mogłem strzelać z prawdziwej broni.

   mój próbował leczyć swoje w nieco mniej szkodliwy sposób bo chciał na siłę mnie wepchnąć w kierunku studiów medycznych, do których on przez brak znajomości nie mógł podchodzić, życie

   @amath: troch.ę mi ciebie szkoda. Ojciec nieudacznik, pchał syna gdzie sam nie mógł. Mój wspierał mnie i mojego brata w naszych działaniach. Mieliśmy wybór co chcemy robić, a ojciec pomagał, nie decydował za nas. Są normalne rodziny, nie każda wygląda jak twoja.

   Swoją drogą pójdź kiedyś na strzelnicę, bo panicznie boisz się broni i kompletnie nie wiesz jak ona się zachowuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @LadneCizemnki: A dlaczego wplątujesz w to dziecko? Na emocjach chcesz grać? Tania sztuczka. Chcesz dyskusji, to nie wplątuj tam emocji. Napisz jeszcze raz.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_ widze, że zaczyna brakować Ci argumentów, ale ok, inaczej. Rozumiem, że nie widzisz nic złego w tym, że obok domu z wybiegiem dla koni, gdzie bawią sie dzieci, kilku idiotów ładuje broń i postanawia sobie strzelać do kaczek. Nawiązując do praw fizyki, które wspomniałeś w poprzednim komentarzu. Nie wiem jakie relacje z tego zdarzenia czytałeś, ale jeden pocisk przebił szybę samochodu, drugi ranił psa w łapę. Czyli według Ciebie siła, z jaką został wystrzelony pocisk była znikoma i nikomu nie mogła sie stać krzywda. Nie wiem jakie masz szyby w samochodzie, ale z doświadczenia wiem, że byle śrucik jej tak łatwo nie przebije. Zatem ponawiam pytanie, czy nie widzisz w tym nic złego i nadal twierdzisz, że wszsytsko odbyło sie bezpiecznie i z głową.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: ja nie wspominałem o konkretnym kierowcy dałem przykład, nie ważne czy byłby naj%$@ny czy nie, nie umorzyliby czegoś takiego i tyle.

   analiza jak analiza, zabolało więc widać trafna :)
   ja twojego ojca nie obrażałem więc mojemu też daj spokój, aleeee czytając, że jest nieudacznikiem uśmiałem się przednio, będę w weekend u rodziców to im pokażę, myślę że też im się spodoba :D

   w każdym razie cieszę się, że miałeś szczęśliwe dzieciństwo, ja też pomimo ,,nienormalnej'' rodziny swoje dobrze wspominam :D :D :D

   byłem na strzelnicy, nie raz. strzelałem z całkiem dobrymi wynikami i ok spoko zabawa, ale nie czuję potrzeby żeby biegać z bronią po lesie i odstrzeliwać zwierzęta dla zabawy.
   i nie pisz, że to nie dla zabawy tylko dla dobra zwierząt bo było o tym już milion razy, a wiem, że na to też macie przygotowane równie merytoryczne argumenty.

   oboje już znamy swoje zdanie, myślę, że możemy zamknąć dyskuję,

   pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   i nie pisz, że to nie dla zabawy tylko dla dobra zwierząt bo było o tym już milion razy,

   @amath: dla mięsa, dziczyzna jest przednia.

  •  

   pokaż komentarz

   czy takie zwierzęta mogą znajdować się w danej okolicy ( w sumie mało ważne bo myśliwi zawsze mogą )...

   @amath: Takie zwierzęta jak myśliwi?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem, że nie widzisz nic złego w tym, że obok domu z wybiegiem dla koni, gdzie bawią sie dzieci, kilku idiotów ładuje broń i postanawia sobie strzelać do kaczek

   @LadneCizemnki: znowu dzieci. Czemu o tych dzieciach piszesz? Miały być argumenty (których podobno mi brakuje) a dajesz coś, co ma działać na emocje. Znowu tania demagogia.

   że obok domu

   200 metrów dalej. To dwa boiska piłkarskie dalej!

   Nie wiem jakie relacje z tego zdarzenia czytałeś, ale jeden pocisk przebił szybę samochodu, drugi ranił psa w łapę.

   @LadneCizemnki: jakoś ustalenia biegłych tego nie potwierdzają. Nie potwierdzają, bo nie mogą, bo to fizycznie nie możliwe. Biegli o tym wiedzą, udowodnili to, a ty dalej pomijasz ich ustalenia!

   Czyli według Ciebie siła, z jaką został wystrzelony pocisk była znikoma i nikomu nie mogła sie stać krzywda.

   > Nie wiem jakie masz szyby w samochodzie, ale z doświadczenia wiem, że byle śrucik jej tak łatwo nie przebije

   @LadneCizemnki: no właśnie. Sam widzisz, że te relacje są c?#?# warte. Kulka ze śrutu dla kaczek ma masę PÓŁ GRAMA. Śrut wylatuje z lufy z prędkością około 400-450 m/s i ma energię około 48 dżuli. Niby dużo, ale po 200 metrach zostaje mu niewiele.

   Zatem ponawiam pytanie, czy nie widzisz w tym nic złego i nadal twierdzisz, że wszsytsko odbyło sie bezpiecznie i z głową

   @LadneCizemnki: Tak, relacje są niespójne i opisują nieprawdę, co potwierdzają biegli (czemu wszyscy ich pomijają). Są niemożliwe z punktu widzenia fizyki. No k%@@a, ludzie, ogarnijcie się wreszcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_ pisze o dzieciach bo tam były, w ogóle coś czytałeś na ten temat ? Druga sprawa, jes taka, że według świadków, myśliwi byli w odległości ok 92 metrow, co potwierdza eksperyza na miejscu wykonan przez Policję, a zupelnie pominięta przez tzn. bieglych oraz prokuraturę i nie ciśnieniuj się tak, bo nie trzeba zaraz przeklinać, to niezbyt dobrze o Tobie świadczy

  •  

   pokaż komentarz

   pisze o dzieciach bo tam były, w ogóle coś czytałeś na ten temat ?

   @LadneCizemnki: dzieci to tani chwyt demagogiczny

   Druga sprawa, jes taka, że według świadków, myśliwi byli w odległości ok 92 metrow, co potwierdza eksperyza na miejscu wykonan przez Policję, a zupelnie pominięta przez tzn. bieglych oraz prokuraturę

   @LadneCizemnki: policja nie przeprowadza ekspertyz. Stwierdzono, że było to około 200 metrów. No i nie wysuwaj takich śmiesznych hipotez, że prokuratora pominęła istotne dowody, bo kogoś chciała kryć.

   nie ciśnieniuj się tak, bo nie trzeba zaraz przeklinać, to niezbyt dobrze o Tobie świadczy

   @LadneCizemnki: naukowcy twierdzą, że ludzie nieprzeciętnie inteligentni mają taką tendencję, taki już się zatem urodziłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: Jak pięknie pomijasz najistotniejsze fragmenty. Wklejasz cytaty i na nie odpowiadasz ale nie zauważyłeś tego o fragmentu mówiącego o tym że auto służy do poruszania się a broń do zabijania. Nie widzisz różnicy w użytkowaniu tych rzeczy czy brak argumentu by na do bardzo istotne zdanie odpowiedzieć.
   Także w odpowiedzi do @LadneCizemki: sprytnie starasz się uciec od sensu pytania, czepiając się że pyta o dzieci. Co za różnica dziecko czy dorosły - a gdzie odpowiedź na pytanie?
   @amath:

  •  

   pokaż komentarz

   Wklejasz cytaty i na nie odpowiadasz ale nie zauważyłeś tego o fragmentu mówiącego o tym że auto służy do poruszania się a broń do zabijania.

   @lobo621: no to chyba tym bardziej spowodowanie śmierci autem powinno być karane.

   > Co za różnica dziecko czy dorosły

   @lobo621: właśnie o to chodzi, że żadna, kolega pisał o dzieciach by wywołać u odbiorcy emocje, a to skwitowałem tanią demagogią.

   a gdzie odpowiedź na pytanie?

   @lobo621: dalej

  •  

   pokaż komentarz

   bardziej spowodowanie śmierci autem powinno być karane.

   @_komentator_: Aha, czyli do ludzi można strzelać bo broń służy do zabijania i gdy się zabije to jest to normalne więc brak kary. Co innego auto - tutaj to uuuuuuuu panie....

   dalej
   I jak ona brzmi, mógłbyś tu wkleić bo wszystkie twoje komentarze pominusowałem i nie chce mi się teraz każdego otwierać w jej poszukiwaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Aha, czyli do ludzi można strzelać bo broń służy do zabijania i gdy się zabije to jest to normalne więc brak kary

   @lobo621: a gdzie tam jest tak napisane? Napisane jest, że samochód jako przedmiot niebędący bronią użyty do zabicia budzi większa odrazę niż postrzelenie. Dlaczego? Bo samochodem to działanie z ukrycia, a broń, to jawne działanie.

   nie chce mi się teraz każdego otwierać w jej poszukiwaniu

   @lobo621: trzeba było czytać, a nie minusować. Mi też się nie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   a broń, to jawne działanie.

   @_komentator_: No właśnie. Czyli jak jawne to wszystko w porządku, można zabijać i to zmartwienie ludzi żeby się przed tym obronić.
   Naprawdę jesteś tak ograniczony że nie widzisz różnicy we włażeniu między ludzi z czymś służącym do zabijania i robieniu z tego użytku do poruszania się autem? Nie wiesz, nie widzisz, że to pierwsze jest niebezpieczne, nieodpowiedzialne i ktoś kto to robi jest zwyczajnie głupi?

   Mi też się nie chce.
   No trudno, widocznie tam też są jakieś brenie, którymi nie chcesz się chwalić.

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo621: problem polega na tym, że oni są tak bardzo zadufani w swojej chorej zabawie, że nie istnieje żaden argument, który byłby dla nich nie do podważenia, dlatego sobie dałem spokój bo ta dyskusja nigdzie nie prowadzi.

   ale:

   mam kumpla, który zawsze chciał mieć broń, (najpierw biegał po lesie z pistoletem na kulki, to się chyba ASG nazywa :D ) do ,,obrony własnej'' ? pytam się go, a kiedykolwiek w ryj chociaż dostałeś, że taki bardzo zagrożony jesteś ?
   no dostał, pijany na imprezie studenckiej za przystawianie się do czyjejś laski :D
   robienie pozwolenia odpadało, bo za dużo roboty, bo policja nie wyda, pierdu pierdu...

   tak więc ostatnio został myśliwym, kasy mu nie brakuje więc problemu nie było, jeździł tam jakieś te szkolenia srenia, dwa razy up!@#@!!ił ten ichni egzamin, za 3 razem zdał i teraz czeka w końcu na wymarzone kwity żeby móc wymarzoną broń posiadać i do zwierzaków strzelać.
   padło mu na mózg już totalnie, jakakolwiek wzmianka o tym, że myśliwi odp#$!?!!ają automatycznie generuje argument - KIEROWCY SAMOCHODÓW TEŻ I CO ZABRONISZ IM JEŹDZIĆ ?!

   i oczywiście klasyk klasyków czyli - TO LUDZIE ZABIJAJĄ NIE BROŃ !

   byliśmy ostanio gdzieś tam na ognisku, obok była w lesie zagroda z dzikami, to poszliśmy zobaczyć te dziki, przyszedł jeden taki młody, no taki zwierzak fajny, widać, że oswojony bo się go głaskać dało nawet :D (niby nic, ale kto głaskał dzika :D ), a ten zaczyna p!@#@!!ić i pokazywać gdzie będzie takiego trafiał żeby go zabić... no kurwa...
   daleko mi do ekologów i innych obrońców dziwnych rzeczy ale k!@$a... patrzysz na zwierzę i zaczynasz rozkiminiać jak do niego strzelić żeby je skutecznie zabić ? to normalne jest?

   argument żeby sobie poszedł na strzelnicę postrzelać jak lubi strzelać - ,, to nie to samo co polowanie ''
   do wojska też nie bardzo, bo tam mogą też strzelać do ciebie więc torchę jaj trzeba mieć

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: Poza wszystkim jesteś doskonałym przykładem na to jak poj...ane jest wasze środowisko. Żeby nie wiem co się działo to zawsze i na wszystko macie jakieś usprawiedliwienie. Jeszcze nie widziałem żeby jakiś myśliwy zj#%@ł czy tylko skrytykował postawę czy uczynek innego myśliwego. Jakieś chore, niezrozumiałe i patologiczne kumoterstwo. Dlaczego inni, np. kierowcy (w tym też ja) potrafią wytknąć innym kierowcom błędy, ba, nawet sami się do takiego błędu przyznać a u was zawsze jest coś na wasze usprawiedliwienie.
   Bez odbioru, z fanatykiem nie ma sensu dyskutować.
   @amath:

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie. Czyli jak jawne to wszystko w porządku, można zabijać i to zmartwienie ludzi żeby się przed tym obronić.
   Naprawdę jesteś tak ograniczony że nie widzisz różnicy we włażeniu między ludzi z czymś służącym do zabijania i robieniu z tego użytku do poruszania się autem? Nie wiesz, nie widzisz, że to pierwsze jest niebezpieczne, nieodpowiedzialne i ktoś kto to robi jest zwyczajnie głupi?


   @lobo621: ale po kolei:

   Czyli jak jawne to wszystko w porządku, można zabijać

   gdzie pisałem, że w porządku można zabijać?

   Naprawdę jesteś tak ograniczony

   no właśnie, jesteś?

   nie widzisz różnicy we włażeniu między ludzi z czymś służącym do zabijania

   a ja nigdzie nie napisałem, że można z bronią wchodzić między ludzi i strzelać. Zacytuję ciebie. Jesteś ograniczony?

   Nie wiesz, nie widzisz, że to pierwsze jest niebezpieczne, nieodpowiedzialne i ktoś kto to robi jest zwyczajnie głupi?

   Jak ktoś strzela do ludzi to przede wszystkim jest przestępcą, być może głupim, ale przestępcą.

   No trudno, widocznie tam też są jakieś brenie, którymi nie chcesz się chwalić

   @lobo621: Znowu wyciągasz wnioski z dupy., Nie chce mi się szukać w moich komentarzach by udowodnić randomowemu ignorantowi z internetu, że nie ma racji. Któeremu nawet nie chciało się przeczytać na co odpowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   i oczywiście klasyk klasyków czyli - TO LUDZIE ZABIJAJĄ NIE BROŃ !

   @amath: a zastanawiałeś się dlaczego to klasyk?

   patrzysz na zwierzę i zaczynasz rozkiminiać jak do niego strzelić żeby je skutecznie zabić ? to normalne jest?

   @amath: a jak jesteś w sklepie mięsnym, patrzysz na schab i myślisz jak go przyrządzisz, to też nienormalne?

  •  

   pokaż komentarz

   Poza wszystkim jesteś doskonałym przykładem na to jak poj...ane jest wasze środowisko.

   @lobo621: moje? Strzelców sportowych? Nie jestem myśliwym.

   > nawet sami się do takiego błędu przyznać a u was zawsze jest coś na wasze usprawiedliwienie

   @lobo621: u mnie na strzelnicy był tylko jeden wypadek w całej historii, dziewczyna postrzeliła drugą w głowę. Z pneumatyka, nic jej nie było, tylko trochę strachu się najadła.

   Bez odbioru, z fanatykiem nie ma sensu dyskutować

   @lobo621: jak ty nawet nie czytałeś czego pisałem. To ty kolego jesteś fanatykiem bambinizmu. Masz jakąś broniofobie i nie trafia do ciebie żaden argument. Strzelasz zarzutami na ślepo i nie trafiasz, to na koniec zaczynasz wycieczki osobiste. Śmiech na sali.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: bo każdy niedowartościowany przegryw potrzebujący broni przy dupie żeby poczuć się wreszcie męsko wyciąga ten argument przy każdym zamachu dokonanym przez taki element (któremu coś we łbie się przestawiło) za pomocą tej właśnie broni ?

   ale nie wchodźmy na temat broni.

   hmm no tak to jest normalne, powiem więcej pochodzę ze wsi i ubój PODKREŚLAM UBÓJ trzody chlewnej nie jest dla mnie niczym nienormalnym, sam zresztą za dzieciaka przy tym dorabiałem.
   czytaj z zabijania.
   chodujemy zwierzaki na mięso, zabijamy je w cywilzowany sposób potem zjadamy, nie ma problemu.

   na tym polega ewolucja, że już nie biegamy z dzidą po lesie żeby móc coś zjeść, niestety niektórych ta ewolucja trochę ominęła bo dalej czują potrzebę biegania z tą dzidą po lesie

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_ oj z tą inteligencją to sobie nie dodawaj, kiedyś "naukowcy" uważali, że Ziemia jest płaska :)
   Dzieci to chwyt demagogiczny, ok super, czyli ich tam nie było i wszyscy kłamią, tzn oczywiście nie mysliwi, których tak zaciekle bronisz. Oni są przecież uczciwi, szlachetni i świętsi od papieża. A może to Twoja hipoteza jest śmieszna, że nikogo nie bronią.
   Mowisz poza tym cały czas o biegłym, jednak nie było w postępowaniu nikogo z zakresu balistyki, ktory by orzekł, ze faktycznie mysliwi oddali strzaly zgodnie z zasadami sztuki. Więc, o jakim biegłym mowisz, który by potwierdził słowa mysliwych i ponawiam pytanie odnośnie tego, czy nie widzisz nic złego w tej całej sytuacji ?

  •  

   pokaż komentarz

   bo każdy niedowartościowany przegryw potrzebujący broni przy dupie żeby poczuć się wreszcie męsko

   @amath: piękna wiązanka! pełnowartościowy, merytoryczny argument :)

   hmm no tak to jest normalne, powiem więcej pochodzę ze wsi i ubój PODKREŚLAM UBÓJ trzody chlewnej nie jest dla mnie niczym nienormalnym, sam zresztą za dzieciaka przy tym dorabiałem.
   czytaj z zabijania.
   chodujemy zwierzaki na mięso, zabijamy je w cywilzowany sposób potem zjadamy, nie ma problemu


   @amath: czysty strzał też jest humanitarny. Szybka śmierć. A ubój na wsi, to wiesz... różnie bywa. W rzeźni zresztą też nie jest lepiej.

   na tym polega ewolucja, że już nie biegamy z dzidą po lesie żeby móc coś zjeść, niestety niektórych ta ewolucja trochę ominęła bo dalej czują potrzebę biegania z tą dzidą po lesie

   @amath: pomijając kolejną wiązankę, to spróbuj jedzenia z lasu (dzika) i ze sklepu (świni). Poczuj różnicę. Ostatnio modne jest jedzenie żywności "organic". Dzik to właśnie taka świnia hodowli organic. Zdrowe, chude mięso z wolnego wybiegu karmione wyłącznie naturalnymi produktami pochodzenia ekologicznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: myk polega na tym właśnie, że merytoryczny.

   próbowałem i kiełbasy z dzika i mięsa z jelenia, szczerze mówiąc nic specjalnego, kiełbasa niczym nie różni się od dobrej wiejskiej kiełbasy delikatnie podsuszonej zrobionej z dobrego mięsa (drogie jest takie mięso z oczywistych przyczyn, ale dostępne bez większego problemu).
   mięso z jelenia ? jak dla mnie toootalnie przereklamowane, zjadłem przez grzeczność, bo to przecież ta słynna ,,dziczyzna''

   kto ci broni zrobić sobie hodowlę dzika ? ano nikt, powiem więcej są takie hodowle, dzika również się miesza ze świniami wietnamskimi i też jest to dobre mięso.

   tylko ty nie robisz tego co robisz dla jedzenia i wieszo tym tak samo jak ja

  •  

   pokaż komentarz

   @amath: mój brat poluje wyłącznie dla mięsa. A ja to przyrządzam. Jeleń fantastyczny. Trzeba tylko dobrze się obchodzić, tak jak z baraniną czy koziną. Łatwo zepsuć.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś strzela do ludzi to przede wszystkim jest przestępcą, być może głupim, ale przestępcą.

   @_komentator_: No właśnie tego nie rozumiesz, że jak ktoś strzela tam gdzie są ludzie to może człowieka trafić wcale nie celując do niego (na co dowodów jest aż nadto, ale debile nie wyciągają z tego żadnych wniosków). I właśnie dlatego, że tego nie rozumiesz, mimo, że nie jesteś przestępcą, to jesteś głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie tego nie rozumiesz, że jak ktoś strzela tam gdzie są ludzie

   @lobo621: czyli gdzie? Na Ziemi? Jak daleko mają być ci ludzie? Na to sa przepisy.

   na co dowodów jest aż nadto, ale debile nie wyciągają z tego żadnych wniosków

   @lobo621: daj kilka

   to jesteś głupi

   @lobo621: bo nie daję ci się przekonać w mętne poglądy? Stary, w tej sprawie było dochodzenie, zamknięto sprawę a ty próbujesz mi wmówić, że śledczy się mylą bazując na informacjach z internetu ze strony, której głównym celem jest szkalowanie myśliwych. I to ja jestem głupi?

  •  

   pokaż komentarz

   bo nie daję ci się przekonać w mętne poglądy?

   @_komentator_: Nie dlatego. Dlatego, że nie rozumiesz że gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

   Na to sa przepisy.
   Tak, ale to nie ludzie mają się stosować do przepisów łowieckich tylko myśliwi.
   Odwracając sytuację: gdybym widział tablicę "Nie wchodzić. trwa polowanie" to bym tam nie lazł. A myśliwi jednak lezą tam gdzie są ludzie i mają to w dupie. Bo są debilami.

  •  

   pokaż komentarz

   A myśliwi jednak lezą tam gdzie są ludzie i mają to w dupie. Bo są debilami

   @lobo621: jak widzą tabliczkę "Teren prywatny nie wchodzić" to nie wchodzą.

 •  

  pokaż komentarz

  Więcej informacji z bardziej wiarygodnego źródła: https://www.wadowice24.pl/nowe/wydarzenia/7543-mysliwi-ostrzelali-stadnine-koni-we-frydrychowicach/7543-mysliwi-ostrzelali-stadnine-koni-we-frydrychowicach.html

  Tego wieczoru na mój teren weszło czterech myśliwych, którzy w pewnym momencie oddali serię strzałów w kierunku zabudowań i stadniny. Śruty rykoszetem trafiły w kaski dwóch dziewczynek, które w tym czasie uczyły się jeździć konno oraz w mojego psa. Strzały wystraszyły dziewczynki i konie. Świadkiem zdarzenia była pani, matka dziewczynek, które uczą się u mnie jeździć – opowiada nam Konrad Szydłowski.

  Na szczęście nic się nie stało, ale nie potrafię zrozumieć, jakim betonem umysłowym trzeba być, żeby zdecydować się oddać strzał w takiej sytuacji. Raz, że oczywistym zagrożeniem jest postrzał. Dwa, huk może spłoszyć zwierzęta. Upadek dorosłego z konia może być śmiertelny. Dziecko jest wielokrotnie bardziej narażone.

  Ci pseudo myśliwi, tak samo jak pseudo kibice, powinni być odizolowani od społeczeństwa. Sprzedać do Rosji na jakieś eksperymenty i spokój.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten od córki leśnika to zapalony myśliwy. Ma kumpla wysoko postawionego w Policji (pomagają sobie) ;) Więc myśliwi są nie do ruszenia. Dziękuję, że mogłem Wam to wyjaśnić.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora