•  

  pokaż komentarz

  Zacznijcie kontrolować meczety bo będziecie mieć w plecach maczety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  
  s....a

  +67

  pokaż komentarz

  ZEA jest dla mnie wzorem tego jak należy prowadzić imigrację. By kraj rozbudować musieli ściągnąć 90% populacji. (Wiki podaje że localsów jest 11%!). Jednocześnie przyjezdni nie wchodzą lokalnym na głowę. Jednocześnie turyści mogą i chcą odwiedzać ten kraj.

  Merkel powinna do gościa przyjechać na korepetycję z tego jak się buduje multikulturowe społeczeństwo bez zgubienia tożsamości narodowej.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_the_United_Arab_Emirates

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: Kluczem do tego jest - obywatelstwo. Nie uzyskasz go w ogóle jeśli tylko tam mieszkasz i pracujesz nawet i po 50 latach. Mało tego, nawet kobieta, która ożeni się z lokalsem, nie może go w prosty sposób odzyskać. Podobnie zrobiły Łotwa i Estonia z ludźmi pochodzenia rosyjskiego, żeby im legalnymi demokratycznymi (jak na Krymie) metodami nie zrobiła burdelu w kraju.

  •  
   s....a

   +31

   pokaż komentarz

   malo wiesz o tym kraju
   Mieszkałem tam. Myślę że random wykopek z nickiem @Prawysektor: wiele mnie nie nauczy.

   PS.
   Tak, deportacja kłopotliwych jednostek to jeden z czynników i to nie jest negatywna cecha tylko wzorowe multikulti.

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: Ta, tylko że pracownicy są nierzadko traktowani jak niewolnicy. Czy firmę może założyć ktoś nie majacy obywatela wspólnika? Nie, musi mieć (większościowego) wspólnika z obywatelstwem, czyli obywatele robią biznes po prostu żyjąc. Oczywiście są biznesy offshore i specjalne strefy ekonomiczne ale to inna kwestia. Czy dziecko obywatela ohajtanego z nieobywatelem dostanie obywatelstwo? Może, ale trzeba uzyskać zgodę. Nie masz obywatelstwa? Dopóki jestes potrzebny to sobie zyjesz spokojnie, a w razie czego zostaniesz potraktowany jak najgorszy niepotrzebny śmieć.

   ZEA to takie pozornie fajne państwo,a w rzeczywistości prawie średniowieczny feudalizm adaptujący kapitalizm na swoje potrzeby.

  •  
   s....a

   +17

   pokaż komentarz

   @pyciak666: Ojoj ojej. Nie są mili i poprawni wobec każdego przyjezdnego. Ojoj.
   Dbają o swoje 10% obywateli, reszta przyjechała w gości. Nie podobają się warunki to won. Stokroć lepsze rozwiązanie niż "refugees welkom, take social"

   półkłamstwem jest to niewolnictwo pracowników fizycznych, oni owszem mają ciężko ale jadą tam z własnej woli na saksy bo na wsi w pakistanie czy indiach jest gorzej. Taki jeden utrzymuje na odległość całą rodzinę, i przypomina to azjatycką wersję tego co robili nasi rodacy wypieprzając do UK mieszkać po 6 w jednym 2os pokoju.

   pracownik umysłowy ma dla odmiany bez porównania lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Dopóki jestes potrzebny to sobie zyjesz spokojnie, a w razie czego zostaniesz potraktowany jak najgorszy niepotrzebny śmieć.

   @pyciak666: Człowieku jaki śmieć? Przyjeżdżasz do roboty, nie robisz wyp#@##@@asz. Co tu jest dziwnego? To ich kraj, ich pieniądze i ich obywatelstwa. Na cholerę mają je rozdawać? Dobrze płacą, zasady są uczciwe, podatków brak, nikt Cię nie zmusza do uczestniczenia w piramidzie finansowej. Ale jak nie masz praacy to co chcesz tu robić? Żyć z socjalu? Nie ma takiego.

   ZEA to takie pozornie fajne państwo,a w rzeczywistości prawie średniowieczny feudalizm adaptujący kapitalizm na swoje potrzeby.

   @pyciak666: Bzdura. Nie masz zielonego pojęcia czym był feudalizm. To jest właśnie kapitalizm. Mają pieniądze, potrzebują pracowników i kupują ich pracę po stawkach rynkowych na bardzo prostych zasadach.

   Co do robienia biznesu to inna kwestia, ale dzięki temu, że prawie wszyscy inni uczynili swoje gospodarki kompletnie niekonkurencyjnymi pod naporem podatków dalej opłaca się płacić sponsorowi i robić biznes tu gdzie podatków jako takich nie ma. Kasa idzie bezpośrednio do obywateli zamiast być dystrybuowana przez państwo, a Ci obywatele mogą zażądać tylko tyle ile ktoś gotowy jest zapłacić by prowadzić biznes - czyli znów niewidzialna ręka rynku reguluje ten "podatek".

  •  

   pokaż komentarz

   Nie masz zielonego pojęcia czym był feudalizm.

   @Corranh: a czym niby są emiraty jak nie odpowiednikami naszych księstw? Kto tam rządzi jak nie rody monarchów? Kto zostaje prezydentem i premierem?

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: a opowiesz cos o prawach czlowieka i och nagminnym lamaniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: a nie czekaj, przemyślałem to jeszcze raz i ciągle mówię o monarchii, c@%@#wej ale jednak monarchii a nie feudalizmie

  •  

   pokaż komentarz

   @pyciak666 No przynajmniej tyle :)
   Otóż jak byś powiedział w UAE to mógłbyś docenić pewne przewagi monarchii nad demokracją.

  •  

   pokaż komentarz

   Dopóki jestes potrzebny to sobie zyjesz spokojnie, a w razie czego zostaniesz potraktowany jak najgorszy niepotrzebny śmieć.

   @pyciak666: Co masz na myśli mówiąc "w razie czego"?

  •  

   pokaż komentarz

   @pyciak666 jak nie rozróżniasz pomiędzy feudalizmem a monarchią nie warto z tobą rozmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna:

   ZEA może maskować wykluczajacy charakter obowiązyjących instytucji faktem że mają mnóstwo hajsu z surowców. Po prostu kupują sobie co potrzeba a jak się komuś kasa nie podoba to może sp!@!%?@ać. Ale kasa się większości ludzi podoba więc ZEA może utrzymywać ten podział na mieszkańców pierwszej kategorii (obywateli) i resztę.

  •  

   pokaż komentarz

   ZEA jest dla mnie wzorem tego jak należy prowadzić imigrację.

   @skejna: Odpowiedzia jest tutaj brak demokracji, brak wolnosci slowa i brak naturalizacji.
   Musielibysmy zaczac od zmiany ustroju i ograniczyc wolnosc wypowiedzi. Nie wiem czy to wzór.

  •  
   s....a

   0

   pokaż komentarz

   @Dentka7: Kraj istnieje i ma się dobrze z 90% imigrantów. Jednocześnie imigranci są zadowoleni bo jednostki problematyczne i nieroby dawno wyj?#!no (a naturalizacja/obywatelstwo imigrantów nie obchodzi).

   Po drugiej stronie barykady daję Ci takie Niemcy, gdzie islam wyznaje 7% populacji a odp$##@@#a jakby było ich 33%.

   Moją kasę stawiam na szmatogłowych. Ogarneli to znacznie lepiej rezygnując z poprawności politycznej na rzecz zdrowego rozsądku.

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: Ale co szmatoglowi ogarneli? Zrobili ze swojego kraju azyl, trzymany w ryzach przez jednego wladce. W Europie nie ma miejsca na monarchie. Nie jest to rozwiazanie, które w jakikolwiek sposób jest adaptowalne na dzisiejsze realia.

   Czy imigranci sa zadowoleni? Imigranci sa przede wszystkim zadowoleni z pogody i z kasy, która jest placona bez podatku dochodowego.

   Naturalizacja jak najbardziej obchodzi imigrantów bo jest tutaj ogrom ludzi, którzy zyja w tym kraju od ostatnich 30 lat i to miejsce uwazaja za swoj dom. Jesli nadejdzie kryzys gospodarczy to polowa kraju ucieknie (tak jak to sie wydarzylo w 2008) bo nikt nie bedzie mial powodu zeby zostac na złe.

   Ich rozwiazanie to rozwiazanie bardzo krotkowzroczne.

  •  
   s....a

   -1

   pokaż komentarz

   Ich rozwiazanie to rozwiazanie bardzo krotkowzroczne.

   Czy imigranci sa zadowoleni? Imigranci sa przede wszystkim zadowoleni z pogody i z kasy, która jest placona bez podatku dochodowego.

   @Dentka7: Myślę że sam sobie odpowiedziałeś. Imigrant dostaje to czego chciał, Ty uważasz że to problem i ma chcieć czegoś innego xD.

   Naturalizacja jak najbardziej obchodzi imigrantów bo jest tutaj ogrom ludzi, którzy zyja w tym kraju od ostatnich 30 lat i to miejsce uwazaja za swoj dom.
   A obywatele nie uważają że powinni rozdawać obywatelstwo dalej. Po 30 latach idzie to zrozumieć. Rozdawanie obywatelstwa po 10 latach położyłoby ten kraj.

   Rozwiązania nie są krótkowzroczne tylko egoistyczne i zdrowe -> nie podoba się to jedź gdzie indziej vs. reffugees welcome. Kiedy EU będzie łamać się pod naciskiem mniejszości ZEA dalej będzie egzystować i się rozwijać a imigranci dalej będą z tego egoizmu zadowoleni bo dostają od szmatogłowych konkretne rzeczy na konkretnych zasadach.

   Nie kłóć się z tym bo praktyka pokazuje ich rację. 90 j#!@nych procent imigrantów i działa.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślę że sam sobie odpowiedziałeś. Imigrant dostaje to czego chciał, Ty uważasz że to problem i ma chcieć czegoś innego xD.

   @skejna: He? Ja mysle ze zupelnie nie zrozumiales. Imigrant nigdy nie bedzie walczyl za kraj w dobie kryzysu.
   I przy pierwszym kolejnym kryzysie ZEA, polowa kraju wyjedzie, a kraj gospodarczo cofnie sie w rozwoju o kilkanascie lat.
   Dobrze, ze teraz kraj jest w stanie oferowac pensje bez podatku dochodowego ale jak pokazuja ostatnie zmiany i ogrom fees sciaganych na kazdym kroju to tez nie bedzie trwalo wiecznie. Stad jest to krotkowzroczne rozwiazanie.

   Nie twierdze przez to ze Europa prowadzi dobra polityke imigracyjna, bo prowadzi bardzo zla i niebezpieczna. Natomiast nigdy bym nie chcial, zeby w Europie rzadzil autorytarnie jeden krol czy inny szejk, a wolnosc slowa ograniczona.

  •  
   s....a

   0

   pokaż komentarz

   @Dentka7: xD a Ty dalej swoje. Zrozum że ludzie mają inne poglądy i potrzeby.

   Imigrant nigdy nie bedzie walczyl za kraj w dobie kryzysu. I przy pierwszym kolejnym kryzysie ZEA, polowa kraju wyjedzie, a kraj gospodarczo cofnie sie w rozwoju o kilkanascie lat.
   Wiedzą o tym. Żeby było lepiej -> Tak się stało w 2008. Nikt nie płakał, było to wkalkulowane. Dziś się odkuli. Opowiedz mi lepiej jak to obywatel będzie patriotycznie walczył bo widziałem co innego gdy tylko otworzyły się granice UE.

   to tez nie bedzie trwalo wiecznie.
   Przestało, wróciło. Musisz im to powiedzieć bo chyba tego nie wiedzą.
   Tu masz kontakt do szefa. https://hamdan.ae/en-us/contact

   Jak juz napisalem, w Europie jest to rozwiazanie nieadaptowalne.
   Gówno prawda, tylko trzeba będzie sobie poradzić z początkowymi zamieszkami.
   Na początek zasada "odpierdalasz=wypierdalasz" dla każdego przyjezdnego, także z krajów UE, oraz wszelkie wsparcie socjalne tylko dla obywateli UE ograniczając obciążenia typu ZUS dla imigrantów.

   Zobaczyłbyś jak zaraz by się niektóre sprawy wysprzątały. Tylko że teraz po latach przyzwyczajeń będziemy mieli zamieszki, lewicowe organizacje przekonujące o równości, oraz gównopartię która po paru latach to zlikwiduje by zyskać głosy mniejszości po nadaniu im obywatelstw. .

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: A ja mysle ze nadal nie rozumiesz mojego przekazu. Mowisz ze ZEA to wzor, a ja mowie ze nie jest wzorem. ZEA to druga strona barykady. Zasady okupione ogromem innych ograniczen.

   Jestem za naturalizacją i za dawaniem ludziom szans lub przynajmniej bezwarunkowych kart pobytu stalego, ale nie tak latwo jak teraz, tylko np. 35 lat zycia w danym kraju, bez problemów z prawem itp.

   ZEA niewatpliwie ma ogrom zasad, które powinnismy zastosowac. Ale nie sa idealem.

   Żeby było lepiej -> Tak się stało w 2008. Nikt nie płakał, było to wkalkulowane. Dziś się odkuli.
   O tym przeciez napisalem... 10 lat zajeli im odbudowanie poziomu na ktorym byli przed kryzysem. Nikt nie plakal? Prosze Cie... ;-)

  •  
   s....a

   0

   pokaż komentarz

   Mowisz ze ZEA to wzor, a ja mowie ze nie jest wzorem. ZEA to druga strona barykady. Zasady okupione ogromem innych ograniczen.

   @Dentka7: A ja Ci mówię że nikt tam nie jest ograniczony niczym innym niż lokalne prawo, różniące się od naszego ostrością kar i deportacją. Jako ograniczenia podajesz pierdoły typu "ojoj nie będzie mógł imigrant dostać obywatelstwa" podczas gdy każdy żyje tam jak chce tak długo jak pracuje i nie narusza wolności/bezpieczeństwa innych. Osiągnięto taką sytuację przy pełnym 90% multikulti. Jeśli to nie jest wzór dla UE to nie wiem co nim jest (mówię o realnych krajach nie science-fiction)

   Jestem za naturalizacją i za dawaniem ludziom szans,

   A oni nie i gówno obchodzi ich twoje zdanie. Ich obywatelstwo, ich kraj, ich zasady. Od pierwszego dnia nie jest to przed imigrantami zatajane, i każdy kto tam jest siedzi tam akceptując te zasady.

   10 lat zajeli im odbudowanie poziomu na ktorym byli przed kryzysem. Nikt nie plakal? Prosze Cie... ;-)
   Niet, są dalej. W najgorszym kryzysie żyło się tam lepiej niż na naszej zielonej wyspie (która również ucierpiała). Fakt że dostali po dupie bardziej przez ich głębsze powiązania gospodarcze z USA i rozpędzoną wtedy do czerwoności gospodarkę. (Widziałem wykaz inwestycji zatrzymanych z uwagi na kryzys).

   Proszę, nie odpisuj mi już dopóki nie doczytasz o sytuacji. Wychodzisz ze swoimi poglądami i jęczysz mi że fakty Ci do nich nie pasują.

  •  

   pokaż komentarz

   Wychodzisz ze swoimi poglądami i jęczysz mi że fakty Ci do nich nie pasują.

   @skejna: Przede wszystkim nie pasuje mi monarchia i brak wolnosci slowa, które nigdy nie chcialbym miec w Europie.
   A sa to elementy które bardzo mocno trzymaja ZEA w ryzach i pozwalaja na prowadzenie takiej polityki imigracyjnej.

   Z cala reszta sie oczywiscie z Toba zgadzam, bo takie sa fakty.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora