•  

  pokaż komentarz

  Na sali plenarnej posłowie będą mogli więc zaakceptować całą listę albo ją odrzucić. W pierwszym kroku głosowanie będzie wymagało większości 3/5 głosów. W przypadku niepowodzenia, za drugim razem wystarczy większość bezwzględna. Jeżeli i to się nie uda - wybór członków KRS rozpocznie się na nowo.

  To po co głosować o 3/5 skoro i tak nie zrobi to żadnej różnicy i ostatecznie znaczenie ma tylko większość bezwzględna?

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo: Bo w mediach można p?@%@%$ić że przecież 3/5 jest, to nie PiS będzie wybierał a cały parlament. A to że nie robi to absolutnie żadnej różnicy i samo w sobie przeczy trójpodziałowi władzy to już nie trzeba wspominać ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   ostatecznie znaczenie ma tylko większość bezwzględna?

   @Magromo: na listę która zostanie wyłoniona za zamkniętymi drzwiami - pomiędzy marszałkiem i wicemarszałkami Sejmu

  •  

   pokaż komentarz

   bo to ściema. żyjemy w matrixie. konflikt prezydent - prezes to lipa
   prezydent zavetował zeby się ludzie rozeszli ze spacerów.
   potem mieliśmy szoł w telewizorni; konflikt, prezydent się spotyka na rozmowy z prezesem. prawicowe media darły szaty że andrzej zdradził, a druga strona że przestał być adrianem

   mineło tyle czasu ile potrzeba. prezydent zgłosił coś co nazywa się poprawkami, ludzie po tym czasie nic już nie rozumieją z tego wszystkiego i zapomnieli o co chodziło. polskęzbaw wprowadza swoje ustawy.

   a na koniec bedzie tak jak sobie wymyślił na początku kaczor

   @Magromo:

  •  

   pokaż komentarz

   @Greg36 w Polsce nie było trójpodziału de facto nigdy. władza ustawodawcza ma cała wladze wykonawcza w garści. także można co najwyżej mówić o tym, że dwupodział władzy zamieni nam sie teraz w monowladzę partii (lub koalicji) wybieranej na nowo raz na cztery lata

  •  

   pokaż komentarz

   @K_R_S: No trochę tego trójpodziału jednak było, bo prezydent zawsze mógł stopować sejm

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo Jeśli Prezydium Sejmu będzie tworzyć listę sędziów w uchwale, potrzeba większości głosów, a w przypadku równej liczby decyduje głos marszałka. Nie wiem jak teraz wygląda skład Prezydium, ale generalnie wygląda to tak, że każdy klub na jednego wicemarszałka, więc w Prezydium powinien być Kuchciński, jeden wicemarszałek PiS, jeden od Kukiza, jeden z Nowoczesnej, jeden z PO i jeden z PSL, a zatem PiSowi nie będzie tak łatwo wcisnąć swoich ludzi do KRSu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZaplutyKarzelReakcji: stopowanie przez prezydenta ustaleń sejmu to nie jest "trójpodział" władzy, tylko rozproszenie w ramach władzy ustawodawczej. analogią jest senat

  •  

   pokaż komentarz

   @K_R_S W Polsce mamy miękki trójpodział oparty na współpracy władzy wykonawczej i ustawodawczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @madegg Wystarczy przekupienie Kukiza co wielkim problemem nie powinno być.

  •  

   pokaż komentarz

   @madegg: W prezydium PiS ma samodzielna wiekszosc, ma wiecej niz jednego wicemarszalka

  •  

   pokaż komentarz

   @Haqim Musiałby mieć trzech, żeby przegłosować PO, N, PSL i Kukiza

  •  

   pokaż komentarz

   @madegg: Faktycznie, jest 3:3. Wiec albo przekupia Tyszke albo dodadza swojego wicemarszalka.

  •  
   v..o via Android

   -8

   pokaż komentarz

   @Greg36 znajdz mi jedno zachodnie panstwo ktore ma krystalicznie "czysty" 3podzial wladzy bez wzajmengo wplywania na siebie. Oczywiscie nie zakulisowo bo to oczywiste. Ale na papierze i w ustawach! Znajdz mi prosze a powiem ze nauczylem sie dzis czegos nowego od mądrego czlowieka ( bez sarkazmu ) Dlaczego to pisze? Bo zgodnie z moja wiedza ten upragniony i mityczny 3 podzial wladzy nie istnieje w takim stopniu jak wmawia sie ta spoleczenstwu, jest znacznie gorzej.. a tego typu hasla sa wykorzystywane do kreowania nastrojow spolecznych i grania na emocjach. De facto 3 podzial wladzy to fikcja i wydmuszka, bynajmniej w wiekszosci krajow zachdniego swiata

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go Tylko, że fikcyjność trojpodziału nie jest też argumentem by ograniczać go jeszcze bardziej, szczególnie że ta fikcyjność jest głównie między władzą ustawodawczą a wykonawczą gdy sądownictwo w cywilizowanych krajach jest z zasady niezależne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Haqim Jak jest 3:3 to sędziowie są ich, bo decyduje głos Marszałka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   znajdz mi jedno zachodnie panstwo ktore ma krystalicznie "czysty" 3podzial
   upragniony i mityczny 3 podzial wladzy nie istnieje w takim stopniu jak wmawia sie ta spoleczenstwu


   @v3go: Oj nie jestem w stanie, no niestety to umożliwia PiSowi upolitycznienie sądów, nic nie można już zrobić, przegraliśmy (╯︵╰,)

   Obrona argumentu przez nakaz jego podania to błąd retoryczny, jeżeli uważasz że wybór sędziów KRS to norma lub "wydmuszka" to to uzasadnij bo teraz rozpisałeś się nic nie wnosząc poza swoimi urojeniami że "tak jest bo wszyscy widzą że tak jest" i nie mam zamiaru tych urojeń udowadniać bo i tak będziesz wiedział lepiej niezależnie od argumentów czy autorytetów na które bym się powołał.

   Na chłopski rozum to wydaje ci się że masz rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

  •  
   wysprzeglik via iOS

   -4

   pokaż komentarz

   @Magromo: Aha, to zróbmy tak żeby PO I N. Mogły zablokować każdą ustawę PiS, wtedy będzie super, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo: No jak po co? Zeby wszarze wiedzieli ze ich odwolac mozna. No i moze to kazda rzadzaca grupa. Sedziowie maja prawo egzekwowac a nia rzadzic i sie ukladac z kazda frakcja, ktora rzadzi. Duza zmiana eliminujaca szare eminencje niewiadomo przez kogo oplacalne. Bardziej przejzyscie. Nie idealnie, ale lepiej.

 •  

  pokaż komentarz

  A dlaczego do tych poprawek musiał "dotrzeć" jakiś reporter? Tę ustawę sejm przegłosowuje dla siebie, czy dla ludzi? Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, to pełna treść tak ważnej ustawy byłaby dostępna do wglądu publicznego co najmniej na miesiąc przed głosowaniem, odbywałyby się konsultacje społeczne, rozmowy z ekspertami. Następnie po uwzględnieniu poprawek znów byłby minimum miesiąc na zapoznanie się z finalną wersją.
  Ale nie, my żyjemy w Bambustanie. Tu wyciąga się ustawy spod stołu tuż przed głosowaniem, na kolanie dopisuje poprawki, a posłowie nawet nie czytają tego, nad czym głosują. A ciemny lud jeszcze się cieszy, bo nie ważne jak będzie funkcjonowało sądownictwo. Ważne, żeby dokopać uprzywilejowanej kaście i żeby lewaków bolała dupa.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: to jest równie przerażające co sama treść ustawy. Jakieś ukrywanie projektu, wrzucanie go na ostatnią chwilę na posiedzenie i zero konsultacji. To ma być napad z bronią czy zmiana prawa? Po co się tak ukrywać

  •  

   pokaż komentarz

   @ZaplutyKarzelReakcji: To ja jeszcze dorzucę obrazek, jak wyglądają okolice sejmu, gdy ten przegłosowuje te "długo wyczekiwane przez społeczeństwo" ustawy.

   źródło: i.redd.it

  •  

   pokaż komentarz

   Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, to pełna treść tak ważnej ustawy byłaby dostępna do wglądu publicznego co najmniej na miesiąc przed głosowaniem,

   @lewoprawo: jest dostępna prawie od dnia złożenia projektu przez prezydenta, czyli 2 miesiące.

   A dlaczego do tych poprawek musiał "dotrzeć" jakiś reporter?
   Bo poprawki składa się po pierwszym czytaniu dopiero w komisji.
   .

   @ZaplutyKarzelReakcji:

  •  
   v..o

   -17

   pokaż komentarz

   Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, to pełna treść tak ważnej ustawy byłaby dostępna do wglądu publicznego co najmniej na miesiąc przed głosowaniem, odbywałyby się konsultacje społeczne, rozmowy z ekspertami. Następnie po uwzględnieniu poprawek znów byłby minimum miesiąc na zapoznanie się z finalną wersją.

   @lewoprawo: Noo tak bo wczesniej bylo idealnie. Przeciez tylko teraz ustawy sa wyciaga sie z pod stolu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: Gdybym dostawał 1gr za każdą wypowiedź zwolennika PIS w rodzaju "a u was biją murzynów", to miałbym swoje własne 500+.

  •  
   v..o

   -11

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: A ja gdyby placono mi za komentowanie kazdego wpisu takich hipokrytow to juz bym byl bogaty.. Jak to jest ze wtedy tak pupka cie nie piekla choc ewidentnie robili to samo !! ??

   I jeszcze zawsze pada ten smieszny pseudoarguemnt "Bo u was bija murzynow" Tak jak mial on w jakis maginczy sposob zakryc prawde ktorej ukryc sie nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: To powiem inaczej. No i co z tego, jak było kiedyś? Co ma istotniejsze znaczenie, rozpamiętywanie przeszłości, czy planowanie przyszłości?

  •  
   v..o

   -13

   pokaż komentarz

   To powiem inaczej. No i co z tego, jak było kiedyś? Co ma istotniejsze znaczenie, rozpamiętywanie przeszłości, czy planowanie przyszłości?

   @lewoprawo: co ty czlowiek bredzisz wogole? omg..

   To sie nazywa PUNKT ODNIESIENIA.. dzieki temu kontestujemy i zestawiamy ze soba rozne dyskursy na swiecie. W tym wlasnie ideologie i POLITYKE.

   Dzieki takim zestawieniom jestesmy wstanie poddac wiele rzeczy o wiele bardziej obiektywnej ocenie!

   Przyszlosci budujemy od realnej i prawidlowej oceny w jakim miejscu sie znajdujemy. A to wiemy dzieki punktowi odniesienia,ktory pozwala nam porownywac dzialania poprzedni rzadów, ba! nawet dzialania politykow w poprzednich dziesiecioleciach !!

   Serio ile ty masz lat? co ty bredzisz o jakims "rozpamietywniau przeszlosci".. ze niby sie na tym nie skupiac. Nie chodzi uzalanie sie nad soba, tylko na ciaglym zestawianiu i porownywaniu po to by budowac lepsza przyszlosc by nie popelniac bledow..

   Twoja mentalnosc mowi.. "eee tam po co rozpamietywac przyszlosc Hitler, Stalin, ect.. Nie gadajmy o tym najlepiej" Jesus.. Twoja swiadomosc polityczna jest na poziomie dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: No dobrze, weźmy ten Twój punkt odniesienia. Za PO było źle. Sądownictwo za PO też było złe. Ok, zgadzam się. Przyjmuję do wiadomości.
   Tylko nie rozumiem, w jaki sposób to usprawiedliwia ustawy PISu, które sytuację w sądownictwie pogorszą jeszcze bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: "Dobra zmiana"- hasło wyborcze PIS. Ta partia krzyczała "dość z arogancją władzy". Z tym więc trzeba kontrastować działania rządu. Ta władza jest arogancka, a dobra zmiana nie nastała więc trzeba to krytykować. Usprawiedliwianie argumentami typu "Noo tak bo wczesniej bylo idealnie. Przeciez tylko teraz ustawy sa wyciaga sie z pod stolu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)" jest błędne. PO zostało już rozliczone przy urnie, teraz nie rządzi.

   Przyszlosci budujemy od realnej i prawidlowej oceny w jakim miejscu sie znajdujemy. A to wiemy dzieki punktowi odniesienia,ktory pozwala nam porownywac dzialania poprzedni rzadów, ba! nawet dzialania politykow w poprzednich dziesiecioleciach !!
   Czyli aby krytykować działania rządu trzeba odnosić się do poprzednich rządów? Jak daleko trzeba sięgać wstecz? Wystarczy okres po '89?

   Serio ile ty masz lat? co ty bredzisz o jakims "rozpamietywniau przeszlosci".. ze niby sie na tym nie skupiac. Nie chodzi uzalanie sie nad soba, tylko na ciaglym zestawianiu i porownywaniu po to by budowac lepsza przyszlosc by nie popelniac bledow..
   Zestawianie jest ważne przy podejmowaniu decyzji aby nie popełniać błędów. Nie jest konieczne do krytykowania. Co mnie interesuje jak było 8 lat temu jeżeli oceniam poczynania rządu? Będę się nad tym zastanawiał nad urną czy ten rząd jest lepszy.

   Twoja mentalnosc mowi.. "eee tam po co rozpamietywac przyszlosc Hitler, Stalin, ect.. Nie gadajmy o tym najlepiej" Jesus.. Twoja swiadomosc polityczna jest na poziomie dziecka.
   Nie widzę aby pisał tam cokolwiek o Hitlerze czy Stalinie. Sam dopisujesz sobie jakieś teorie aby je później skrytykować. No i te personalne wycieczki. Nie jest to dobra argumentacja w dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Noo tak bo wczesniej bylo idealnie. Przeciez tylko teraz ustawy sa wyciaga sie z pod stolu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @v3go: To PiS jest w końcu lepszy, czy jest tak samo skorumpowaną bandą sk%@?ieli jak PO? Bo z tego co mówisz wynika jasno, że są nawet gorsi - bo rozwijają jeszcze bardziej sk%@?ysyńskie metody swoich poprzedników. Potrąciłbym z wypłaty za te wpisy.

 •  

  pokaż komentarz

  Przerażajace jest jak łatwo jest zbudować quasi dyktaturę w cywilizowanym kraju w centrum Europy.
  Nikt nie podnosi głowy, a jak podnosi nieważne kim by nie był zostanie obrzucony gownem po same uszy...
  Absolutnie przestaje się dziwić opowieścią dziadków, którzy sami widzieli jak Hitler dochodzi do władzy...to na prawdę jest takie proste

  •  

   pokaż komentarz

   @krzych0: Sami mieliśmy sanację, gdzie za odmienne zdanie lądowało się w pace.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: jeżeli jestem w stanie zarzucić coś PO to nie będą to ośmiorniczki czy amber gold a będzie to brak zabetonowania trójpodziału władzy, KRSu, sposobu przeprowadzania wyborów do TK, parlamentu etc. Kilka dobrych zmian w konstytucji, poprzedzonych debata zablokowałoby ta bandę szkodników w miarę skutecznie. Chociaż patrząc na przeszłość ta bliższa i ta o której piszesz mogłoby to i tak niewiele zmienić

   k@%%a smutne to

  •  

   pokaż komentarz

   @krzych0: jak by zablokowala? Przeciez PiS juz dawno olal Konstytucje, wiec nie ma znaczenia co tam jest napisane.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzych0: w konstytucji jest, że wyroki trybunału trzeba ogłaszać. Ktoś sobie coś z tego robi? Nie da się zabetownować trójpodziału władzy, masz przykład na żywo. Powiedza ci, że to były układy, prowokacje i szkodzenie prawdziwym Polakom i oleją wszystko co "zabetonowane" ciepłym moczem.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzych0: Jesteś członkiem narodu który był pod trzema zaborami i przeszedł w najnowszej historii czystki zarówno hitlerowców jak i komunistów.
   Jesteś w kraju którego walna reprezantacja to potomkowie tego co uznano za zbyt głupie, pasywne bądź co taki styl lubiło.
   I jesteś rządzony w ten sposób, pokazują palcem wroga, powołują się na historie i przszłość, nigdy nie patrząc do przodu, bo i co ślepiec tam zobaczy?

   I wreszcie, jesteś obywatelem kraju który chwali się 25 latami wolności. Rozumiesz? JEDNO POKOLENIE wolności. JEDNO.
   Nie dziwota że wszelkie fundamenty tutaj są stawiane na piasku.

  •  

   pokaż komentarz

   Przerażajace jest jak łatwo jest zbudować quasi dyktaturę w cywilizowanym kraju w centrum Europy.
   Nikt nie podnosi głowy, a jak podnosi nieważne kim by nie był zostanie obrzucony gownem po same uszy...
   Absolutnie przestaje się dziwić opowieścią dziadków, którzy sami widzieli jak Hitler dochodzi do władzy...to na prawdę jest takie proste
   @krzych0 Przypominam, że na Białorusi Łukaszenka został na początku wybrany w demokratycznych zgodnych z prawem wyborach, potem po prostu sobie wziął cała władze i nikt go nie powstrzymał . PiS ma takie same zapędy. Unia ich trochę jeszcze blokuje wiec nie mogą jawnie wziąć władzy wiec kombinują. A to upolityczniona prokuratura, potem sądy, potem ordynacja wyborcza itp. Unia ich tylko spowalnia ale i tak idą do przodu jak walec drogowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli po 27 latach dążenia do cywilizowanej Europy zachodniej, robimy obrót o 180 stopni i cofamy się w kierunku Rosji i Białorusi. Nic dobrego z tego nie będzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: Jak to nie, stare dziady co całe życie z czymś musiały walczyć będą mogły znów zabawić się w napoleona. Bo będzie wróg.
   Na dobrą stronę już to robią. Znajdź mi w tym kraju partię co nie na wrogu kapitał robiła? Dla PiS to były odpowiednio PO, SLD, Samoobrona, Niemcy, Ruscy, Unia, totalna opozycja, KOD, sądy, środowiska medyczne, generałowie (...)

   Żyjesz w kraju pełnym generałow. Wskazać takim front to w myślach już będzie pod twoim sztandarem szabelką machać. Polska w pigułce.

 •  

  pokaż komentarz

  Dziękuję Panie Duda za zastąpienie jednej gownianej ustawy drugą tak samo głupią.