•  
  e.....o

  +78

  pokaż komentarz

  Utwór piękny ale za "cholernie na czasie" masz zakop.
  Gdybyśmy mieli teraz podobne czasy do tych w których ten utwór był "na czasie" to banda Twoich kolegów nie mogłaby swobodnie maszerować po uliach i drzeć się o odzyskanie wolności(koryta).

  •  

   pokaż komentarz

   @elklepo: Tylko tyle się zmieniło, że jeszcze mogą sobie chodzić. Ale władza i tak robi co chce.

  •  
   e.....o

   +58

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Trochę jednak więcej się zmieniło. Nikt im do pracy czołgami nie podjeżdża, opozycji nie katuje i morduje na przesłuchaniach, mają do woli gazet i telewizji w których piszą co im się podoba. To tylko kilka przykładów. Prawdę mówiąc, tak wolni jak teraz jesteśmy to nie byliśmy nigdy po wojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @elklepo: Byliśmy.

   Partia rządząca stopniowo przejmuje wszystkie instytucje kontroli państwa prawa. Łamie konstytucję. Niekorzystnych wyroków po prostu nie publikuje. Ma w ręku Trybunał Konstytucyjny, prokuraturę, za chwilę będzie mieć sądy powszechne. Jest w trakcie zmieniania ordynacji wyborczej i położenia łapy na PKW. O mediach nie wspominam, a takiego poziomu propagandy nie było nawet w PRL. Udało się wmówić ludziom, że wszelkie instytucje kontroli, w kraju czy za granicą, to zdrada, lewactwo, atak na Polskę. Wyroki i uwagi mają w dupie. Tak to mniej więcej wygląda.

   Na razie owszem, czołgi nie jeżdżą i wolno krzyczeć. Ale zastanów się, co zrobisz, jeśli pewnego dnia zabronią? Żyłeś w demokratycznym państwie prawa, miałeś szereg instytucji, do których mogłeś się zwrócić. A teraz? Pójdziesz do sądu? Do Strasburga? Bez jaj. Może Trybunał Konstytucyjny obroni? No niezbyt.

   Serio będziesz czekać, aż naprawdę zaczną działać? Nie wystarczy Ci, że mogą dziś wszystko i nikt nie jest w stanie ich powstrzymać? Możesz przy tym spać spokojnie i czujesz się wolny?

  •  

   pokaż komentarz

   @elklepo:
   ...ależ to jest na czasie! Ilu ludzi jest gotowych wyrzec się swojej polskości i wolności podejmowania decyzji, byleby zarobić parę ojro więcej, albo polecieć na Kanary lowcostem i bez paszportu...

  •  
   e.....o

   -22

   pokaż komentarz

   @jamtojest:

   Łamie konstytucję. Niekorzystnych wyroków po prostu nie publikuje. Ma w ręku Trybunał Konstytucyjny, prokuraturę, za chwilę będzie mieć sądy powszechne.
   Kropka w kropkę, to samo robili wszyscy poprzednicy.

   O mediach nie wspominam, a takiego poziomu propagandy nie było nawet w PRL.
   Masz na myśli TVP? dlaczego nie wspominasz o tym że to tylko jedna stacja przy kilku innych które prowadzą propagandę opozycji?

   Możesz przy tym spać spokojnie i czujesz się wolny?
   Tak, śpię spokojnie jak nigdy dotąd.

   Absolutnie nie mówię że obecne rządy są idealne, nawet nie powiem że są ideałowi jakkolwiek bliskie. Uważam że ze wszystkich opcji politycznych rządzi najlepsza.
   Jestem patriotą, ten rząd sprawia że nie muszę się tego wstydzić, nawet jeżeli drwi z nas cała europejska "śmietanka", za kilka pokoleń role się odwrócą. Nie słyszę na każdym kroku głosów ciągnących z zachodu że żyjemy w ogromnej europejskiej wspólnocie i moje konserwatywne poglądy są przestarzałe i ranią co drugą z miliona mniejszości.
   Nie boję się panicznie o to czy moja dziewczyna wracająca sama do domu nie zostanie skrzywdzona przez kilku dzikusów których tak wielu zadeklarowała się przyjąć PO.

   Nie jest idealnie natomiast realnie lepiej być nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   @elklepo:

   Psujesz dzieciakom atmosferę histerii i konspiracji. Jeszcze któryś przestanie wierzyć, że mu ABW wjedzie na chatę i frekwencja na marszach kodomitów spadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Można spierać się o kierunek przeprowadzanych reform, można spierać się czy są potrzebne czy nie, można nienawidzić Kaczora jak psa, ale jak słyszę głosy, że Polsce grozi odejście od demokracji, wyjście z UE, putinizacja i inne plagi, to z miejsca przestaję swojego rozmówcę traktować poważnie. Mózgi wyprane do ostatniego neuronu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale władza i tak robi co chce.
   @jamtojest Pokaż taką co nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Tzn zwykle wszystko dzieje się w naszych głowach. Jeśli ktoś żyje polityką w końcu się radykalizuje i staje po jednej lub drugiej stronie. Ponieważ obecnie media biją się o nasze umysły i stosują różne techniki by wpływać na naszą świadomość i zachowanie. Trudno jest nie popaść w obłęd i trzeźwo patrzeć na świat. Media od wielu lat stosują techniki lęku by chronić "swoich". Wystarczy spojrzeć na USA... Do tej pory odczłowiecza się D. Trumpa wmawiając ludziom że to ruski agent, burak, świnia itp itd.. W Polskim przekazie zaczęto robić to samo... Macierewicz agent Moskwy Kaczyński dyktator Duda marionetka itp itd. A wszystko to wojna informacyjna by rekrutować najbardziej podatnych na propagandę ludzi. By jak zahipnotyzowani wychodzili na ulicę protestować gdy usłyszą określone hasło. Żyje się jak się żyło wcześniej raz jest lepiej raz jest gorzej. To przekaz medialny wmawia wszystkim co mają czuć a nie my sami. Tak właśnie wygląda rzeczywistość dzisiejszej lunatycznej społeczności. Ufamy przekazom bo coraz ciężej nam samodzielnie myśleć. Więc skoro przestajemy myśleć to myśleć będą za nas inni. A na samym końcu zanim otrzeźwiejemy stracimy wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @elklepo: tak się składa, że już nie mogą. Ludzie którzy chcieli sobie pokrzyczeć pod Sejmem o wolności nękani są teraz procesami politycznymi. Przy każdych obradach Sejm obstawiony zomowcami, barierkami, błaszczakami, od razu pacyfikacja każdego protestu

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko tyle się zmieniło, że jeszcze mogą sobie chodzić. Ale władza i tak robi co chce.

   @jamtojest: chłopie, co ty p##$%?@isz? Ojcu zomowcy wpadali do autobusu z karabinami, władza była sługasami Moskwy, nie mogłeś wyjechać do innego województwa, a tym bardziej innego kraju, potrzebne było pozwolenie, nie mogłeś kupić benzyny i innych rzeczy ile potrzebowałeś, tylko tyle na ile miałeś kartki. Weź się stuknij w ten twój, nie powiem jaki, łeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @cevilo: O czym ty mówisz z tego co widzę obchodzą się z nimi jak z jajkiem. Nawet w przewozówce robią sobie zdjęcia i się cieszą... Nikt im nie zabiera nawet telefonów... Wiem że masz pamięć złotej rybki ale przypomnij sobie co robiono za czasów Tuska. Wyjdź poza tą bańkę "zagrożonej demokracji"

  •  

   pokaż komentarz

   @SantiS1: O tym mówię, że ludzie którzy w jakiejkolwiek sprawie chcą protestować przed Sejmem są teraz ciągani po politycznych procesach i natychmiast rozpędzani przez zomo błaszczaka. Za PO była jedna taka akcja, gdy kibole demolowali Jastrzębie i policja rozpędziła demonstracje. Przypomnij sobie jak za PO te wszystkie pisowskie, smoleńskie, radiomaryjne protesty chodziły w dzień dzień i nic się nie działo

  •  

   pokaż komentarz

   @cevilo: A powiedz mi jakie protesty pod sejmem były pacyfikowane ? Ja nie widziałem tam żadnych zadym. Nawet wczoraj mogli protestować a policja tylko pilnowała porządku. Nie było żadnych prowokacji ze strony Obywateli RP ani policji. Wszystko było jak należy. Nie wmawiaj sobie rzeczy których nie ma... A jeśli protestujący łamią prawo np. kładą się na ulicy i blokują drogę no sorry... ale policja jest od tego by ich usunąć. "Zagrożona demokracja" nie usprawiedliwia zachowań które łamią prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Jak na razie to wolne i demokratyczne sądy niemieckie skazują dziennikarzy za historyczne zdjęcia hitlera z islamistami

  •  

   pokaż komentarz

   @SantiS1: Protesty w grudniu rok temu. Protesty 11 listopada, protesty w miesięcznice, protesty jak mlaskacz jedzie na Wawel. Widziałeś w jakimś cywilizowanym kraju Sejm zabarykadowany barierkami i zomowcami?

  •  

   pokaż komentarz

   @SantiS1: No i zrozum jedną rzecz, po to pis zmienił prawo o demonstracjach, by każdy nie ich protest był nielegalny i by tacy ludzie jak ty mogli powtarzać propagandę

  •  

   pokaż komentarz

   @cevilo: Przeraża mnie ten poziom ignorancji. Cały czas jest ta sama retoryka - straszenie PiSem, daliście się podpuścić mediom, przecież nic się nie dzieje. Trzeba być totalnie ślepym żeby nie widzieć, w jaką stronę idą te zmiany. Ale wiecznie jest argument "oj tam oj tam, no zmienili prawo o zgromadzeniach, ale patrz, można protestować". Oni się obudzą dopiero jak będzie za późno i rząd zacznie korzystać z praw, które sobie nadał.

  •  

   pokaż komentarz

   @cevilo: Zaraz chwila... Przecież każdy protest musi być zgłoszony i zarejestrowany. To się nie zmieniło... Pewnie chodzi Ci o protesty cykliczne ? Jesli tak polecam tobie na spokojnie przejrzeć tą ustawę o zgromadzeniach. Nie wierz w to co Ci mówią tylko sam spokojnie przejrzyj tą ustawę. Z tego co pamiętam czytałem ją na MSW.

  •  

   pokaż komentarz

   @SantiS1: żadna dotychczasowa partia tak mnie nie wk%##iła jak PiS, Kaczyński uważa ze trybunał konstytucyjny jest do przyklepywania jego ustaw, prokuraturę już upolitycznili to samo chcą zrobić z sądami, ucinają kompetencje samorządom bo za mało tam PiSu rządzi. Podlizują się kościołowi, dając mu kasę z naszych podatków. W ustawie o obrocie ziemi rolnej i zgromadzeniach też maja przywileje. Ziemi rolnej już nie kupisz ani nie sprzedaż bo się totalnie nie opłaca. Ciągle próbują grzebać a kompromisie aborcyjnym, nie chce chodzić na protesty ale muszę bo boje się o własne zdrowie i rodzinę. Do tego lewackie 500+ wspierające rozmnażanie patologi która żyje z naszych podatków. Podatki też podnoszą, konta są droższe, muszę szukać bankomatów mojego banku bo mi uwalili darmowe wypłaty a że biorę teraz kredyt na mieszkanie to też dorzucę się do podatku bankowego. Teraz jeszcze chcą zakazać handlu w niedziele, no porostu ograniczanie wolności w pełnej krasie. Nie obchodzi czyim agentem jest Macierewicz, Kaczyński czy Trump ruskim czy reptylian, Tusk jako "niemiecki" takich bzdur nie uchwalał, partia powinna po prostu rządzić dobrze a PiS ze swoim rozdawnictwem długo nie pociągnie jak przyjdzie kryzys. Co do Trumpa, mam koleżankę z USA która często się na niego żali i są to konkrety np dotyczące reformy służby zdrowia, sądu najwyższego, tuszowania afer u republikanów itd ani razu nie było o ruskim agencie i buraku.

  •  
   Lawrence_z_Arabii

   +2

   pokaż komentarz

   Na razie owszem, czołgi nie jeżdżą i wolno krzyczeć. Ale zastanów się, co zrobisz, jeśli pewnego dnia zabronią?

   @jamtojest: żadna dyktatura w Europie nie utrzyma się bez poparcia społecznego.

   Może w końcu opozycja lewicowo-liberalna przestanie gardzić zwykłymi ludźmi i postara się zdobyć choć trochę większe poparcie? Na razie bardziej ich obchodzą homosie i imigranci z Syrii, niż właśni obywatele, skoro nie chcą wyrzec się przyjmowania imigrantów.

   Ludzie którzy chcieli sobie pokrzyczeć pod Sejmem o wolności nękani są teraz procesami politycznymi.

   @cevilo: piszesz o tych, którzy blokowali wyjazd z Sejmu politykom PiS, celowo kładąc się na drodze samochodów?

   Poleż tak na niemieckiej autostradzie, oczywiście w ramach protestu, to o ile cię nic nie rozjedzie, to zobaczysz jak w Niemczech zrobią ci "proces polityczny" XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  
   Lawrence_z_Arabii

   +2

   pokaż komentarz

   Protesty w grudniu rok temu. Protesty 11 listopada, protesty w miesięcznice, protesty jak mlaskacz jedzie na Wawel.

   @cevilo: Czyli wszystkie protesty na których protestujący łamali prawo.

   W Krakowie i w Warszawie na grudniowym proteście blokowali ruch uliczny, 11 listopada próbowali zakłócić legalny Marsz Niepodległości przez zorganizowanie niezgłoszonej do ratusza manifestacji na drodze legalnego Marszu, a protesty w miesięcznice to zwykłe k#?#%%!o i prowokacja, bo nie mają one niczego demonstrować, tylko zakłócić zebranie uczestników miesięcznicy.

   O ludziach, którzy chodzą na miesięcznice można powiedzieć cokolwiek, że sekta, że sprany mózg itd. ale dopóki jakiś "geniusz" z opozycji nie wpadł na pomysł iść i ich tam celowo wk$%@iać, nikomu krzywdy nie robili.

   To debilna opozycja przez to, że tam się pchała i darła na nich mordy sprawiła, że są tam barierki, bo gdy spotykają się dwie grupy sekciarzy, trzeba być w gotowości.

  •  

   pokaż komentarz

   @lalabomba: Ci co pobierają świadczenia 500+ również płacą podatki. Co dziwne kobiety mimo że dostają 500+ na drugie dziecko podejmują pracę. Patologia może i jest ale to naprawdę mały margines... Co do aborcji jestem jej przeciwnikiem ale akceptuję gdy chodzi o życie kobiety. Gdy płód zagraża jej życiu lub zdrowiu. Nigdy nie poprę aborcji na życzenie... Co do zakazu handlu w niedziele też uważam że to głupota ale widocznie idą śladami zachodu. Co mnie też kur*** to drożyzna w sklepach... dziennie wydawałem 21 zł na żywność dziś 28-30 zł. Jeśli chodzi o bankomaty nie wypowiem się bo z nich nie korzystam. Czynsz mam taki jak miałem więc tu chyba chodzi gdzie kto mieszka. Co do tego oszczędzania... hmm... Jeśli zawsze będziemy oszczędzać to nigdy z tego nie skorzystamy. Oczywiście zawsze można mówić "Nic nie możemy" "Na nic nas nie stać" ale nie o to w tym chodzi. Silne społeczeństwo musi wymagać od polityków. Przyzwyczailiśmy się że politykom jesteśmy potrzebni tylko do głosowania w czasie wyborów. A kościół jak to kościół lubi moralizować... ja go traktuję jako ważną część historii Polski. Nie mam z nim problemów i ludźmi którzy się z nim utożsamiają. Ja nie chodzę do kościoła ani się nie modlę co nie oznacza że uważam że nie powinien istnieć i być finansowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alpherg: wiesz dlaczego żaby dają się ugotować żywcem? Bo temperatura wody w której są gotowane rośnie bardzo powoli kiedy jest za gorąca dla żaby dla niej jest już dawno za późno.
   Pisanie jak to teraz jest super bo każdy może sobie protestować za to za peło, hoho wtedy to dopiero było jest co najmniej głupie. Już choćby z tego powodu, że żadna dotychczasowa władza po 1990 roku nie zmieniała ordynacji wyborczej w taki sposób jak obecna poprzez kompletną wymianę kadr które dotychczas przeprowadzały wybory. Ani poprzez wprowadzania na sposób sowiecki nowej definicji głosu ważnego oddawanego w wyborach. Nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego dla takich zmian poza tym, że obecnie rządzący poprzez socjotechnikę chcą wpłynąć kompleksowo na wynik wyborów w całym kraju. W przyszłym roku przejąć samorządy a w kolejnym roku zapewnić sobie co najmniej większość konstytucyjną. Hitler i komuniści też tak zaczynali metodą drobnych kroczków żeby się "żaby" nie zorientowały co się święci.
   Niestety ludzie nic się nie uczą z historii chociaż prawie wszystko już kiedyś było ... .

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: A nie zauwazyles ze za poprzedniego rzadu wladza takze miala w reku wszelkie instytucje a popieraly ja nie tylko rzadowe a takze prywatne media?I nie zauwzyles takze najistotniejszych rzeczy, tamta demokratyczna wladza faktycznie za wojej kadencji wsadzala ludzi do paki za wystapienia polityczne ot chociazby autor strony "antykomor".

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as: Jak to dobrze, że tu jesteś, żeby oświecać mnie biednego, niegramotnego...

   Czyżbyś właśnie porównał Kaczyńskiego do Hitlera? Właśnie takie pierdzielenie powoduje, że myślę o takich jak Ty w sposób... (tutaj patrz post wyżej).

   Nie cierpię PiSu i nie mam ochoty oglądać, jak wygrają następne wybory i przesiedzą na stołkach drugą kadencję. Ale niestety tak będzie, właśnie dzięki całej tej debilnej "opozycji totalnej" i ich fanatycznym zwolennikom. Bo normalny człowiek, jak słucha apokaliptycznych wizji rodem z Newsweeka albo naTemat (i to już drugi rok!) to ma odruchy wymiotne. Banda partaczy, która nie potrafi się zabrać za swoją pracę i potrafi jedynie robić z siebie ofiary.

   Pozwolę sobie tutaj wstawić przykład, czemu nazywam zwolenników totalnej opozycji fanatykami:
   http://natemat.pl/223409,wywiad-z-mateuszem-kijowskim-bylym-liderem-kod-mowi-ze-jest-w-zlej-sytuacji
   Jest to wywiad ze wczoraj z Kijowskim, w którym to biedny Mateuszek wypłakuje się wyrozumiałemu redaktorzynie, jak to "służby specjalne go zniszczyły". Wywiad jak wywiad, ale najgorsze są komentarze ludzi, którzy naprawdę mu wierzą. Oni go traktują jak jakieś skrzyżowanie Ghandiego z Martinem Lutherem Kingiem i matką Teresą. Naczelnego alimenciarza III RP, który zrobił wszystko, żeby samemu się zaorać.

   Konkludując można być fanatycznym katolikiem, fanatycznym muzułmaninem, fanatycznym zwolennikiem PiSu i fanatycznym opozycjonistą. I każdą z form fanatyzmu należy tępić. A dzięki temu, że nie mamy normalnej opozycji, tylko właśnie fanatyczną, to PiS będzie jeszcze rządził długo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alpherg: głupiś, jeśli z całej mojej wypowiedzi zrozumiałeś, że porównuję Kaczyńskiego do Hitlera i w odpowiedzi ślesz mi jakieś analizy na temat Kijowskiego i opozycji totalnej, to nic nie zrozumiałeś. Napisałem, że partia rządząca właśnie zmienia ordynację wyborczą i to w taki sposób, że z jednej strony całkowicie zmieniają logistykę wyborczą wymieniając wszystkie organy wyborcze, odbierając gminom ich dotychczasowe kompetencje chociażby do tego żeby dokonywać zmian w granicach obwodów wyborczych czyli miejsca w którym głosujesz oraz okręgów wyborczych czyli obszaru na którym wybierasz radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich. Od teraz będą robić to nowo mianowani komisarze wyborcze. Ludziom mydli się oczy dwoma komisjami, kamerami w lokalach ale problem jest taki, że komisje będą odtąd powoływać komisarze wyborczy i o ile dotychczas istniała w przepisach zasada że jeden komitet to jeden członek komisji obecnie proponuje się odejście od tej zasady na rzecz stałej liczby 9 członków wśród których jeśli inne komitety nie zgłoszą swoich ludzi będzie można uzupełniać ludźmi komitetów które już są reprezentowane w danej komisji. Zmienić się ma też definicja głosu ważnego od teraz znakiem "X" ma być dwie lub więcej przecinających się w kratce linii dotychczas były to po prostu dwie linie. Od teraz już mazanie i kreślenie po kratkach nie będzie powodować nieważności głosu. Ciekawe po co ta zmiana? Do gmin mają być wprowadzeni do organizowania wyborów osoby z zewnątrz tzw. urzędnicy wyborczy - nie znający danej gminy bo niemogący ani na jej terenie być zatrudnionymi ani mogący być mieszkańcami takiej gminy. Projekt zawiera jeszcze wiele dziwnych rzeczy warto czasami poczytać coś więcej niż wywiad z Kijowskim w Newsweeku.

 •  

  pokaż komentarz

  Wraz z Hej czy nie wiecie, ten kawałek to magia.

 •  

  pokaż komentarz

  Cholernie na czasie.
  Od jakichś 10 lat niezmiennie. Przed 2015 rokiem też było mocno na czasie. Wystarczy przeczytać komentarze pod filmem na youtube, albo tutaj: https://www.wykop.pl/link/404846/kult-po-co-wolnosc/
  Teraz zmieniła się tylko grupa "słuchaczy" ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Ten kawałek zawsze będzie na czasie. Zresztą był on co najmniej kilkanaście razy na wykopalisku.
  A tak na marginesie, kiedyś był lepszy teledysk, z Jaruzelskim i czołgami. Ktoś wie, co się z nim stało?

  •  
   Agent_Mugabe

   +12

   pokaż komentarz

   @brakslow: Wyjaśnienie z znaleziska sprzed czterech miesięcy od @kulegoliata

   Hej! Z tej strony autor wspomnianego przez Ciebie teledysku, dodałem go do powiązanych, to ten z 2010r. Ciekawa sprawa i właściwie tylko dlatego komentuję - mianowicie czytając Twój komentarz zorientowałem się, że nie da się mojego filmu znaleźć w wyszukiwarce youtube. Nie wprowadzałem żadnych zmian od wielu lat, dopiero przed chwilą dodałem jeszcze tagi ale nijak to nie pomaga. Jak widać teledysk dalej jest dostępny pod bezpośrednim linkiem, przykro jednak że nie jest ogólnodostępny... Czy ktoś zna wytłumaczenie tej sprawy? Myślałem że youtube po prostu usuwa url filmu, albo że informują autora o zdjęciu filmu z youtube, nie zaś wymazują rzeczony film z wyszukiwarki.. Pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  Puszczałem ten utwór notorycznie w radiowęźle w czasie rządów PO. ;) Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  źródło: youtu.be