•  
  p.......a

  +202

  pokaż komentarz

  Po informacji, że ta banda przygłupów zwana rządem, zamierza (i to jeszcze w taki sposób) zajumać mi dodatkowe pieniądze, ostatecznie upadła moja wiara w jakąkolwiek solidarność społeczną. Plus informacja, że działania tej bandy przygłupów popiera nieustannie ok. 40% Polaków = byłem pierwszy, który poszedł do szefa i zaproponował optymalizację. Efekt: jest wdrażane.

  Wal się narodzie przygłupów, rządzony przez przygłupów. Ja zagłosuję swoimi pieniędzmi, a Ty żryj gruz i bądź dumny z "powstawania z kolan".

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloooga: Niestety rząd załatwił sobie nowe grono wyborców dzięki 500+, dodane do i tak dużego grona wyborców urzędników z ich licznymi rodzinami. Dlatego to się nie zmieni, ludzie którzy są beneficjentami takiego systemu zawsze będą na nich głosować, dlatego też ich celem jest jak największe uwiązanie ludzi od garnuszka państwa. Stale zwiększająca się masa biedniejszych będzie coraz bardziej podkopywać tych zamożnych którzy im wszystko opłacają i tą pracę dają, kiedyś to wszystko padnie.

  •  
   p......o

   +34

   pokaż komentarz

   @pabloooga: z tego co kojarze realnie na obecny rząd głosowało 18% polaków, nie 40%. Trzeba zmobilizować ludzi do chodzenia na wybory. Wtedy zobaczylibyśmy prawdziwe liczby. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  
   s......j

   -177

   pokaż komentarz

   @pabloooga: Obejmie 350 tysięcy osób, nie wiem na ile to prawda, ale zdecydowanie popieram. Więcej zarabia, więcej płaci, tym bardziej, że na biednych nie pada, jak im ileś tam tysięcy ubędzie, to ledwie zauważą. To jest właśnie solidarność społeczna, jak masz, to się dziel.

  •  
   p.......a

   +124

   pokaż komentarz

   @samozboj: Szczerze: p@%??!?ę solidarność z motłochem, który wybiera przygłupów. Moich pieniędzy motłoch nie zobaczy; chce żreć gruz i być dumnym z "wielkiej Polski" - jego sprawa. Udaję się na emigrację wewnętrzną.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloooga: No i taką postawę szanuję. Mogę podatki płacić na podstawowe funkcje państwa ale z tymi wymyślastymi kolejnymi programami socjalnymi niech się p@?$##@ą.

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloooga: ale po co Ty płacisz podatki? Przecież rydzyk i pół pisu mówią, że jak Ci się coś nie podoba w państwie to możesz się wykazać obywatelskim nieposłuszeństwem i nie płacić podatków. Przecież gdyby chcieli, żeby ludzie płacili podatki do opodatkowaliby rydzyka

   http://wyborcza.pl/1,76842,11129218,O__Rydzyk__Nie_placcie_podatkow__Poslowie_prawicy.html

  •  
   agabu

   +12

   pokaż komentarz

   @pabloooga: "Jacek Sasin z PiS: - Państwo jest wspólnym dobrem. Wszyscy, którzy płacimy, domagamy się realizacji naszych praw. Jeśli państwo nie chce realizować naszych praw, a prawem widzów TV Trwam i słuchających RM jest to, aby mogli oglądać i słuchać, jeśli państwo to prawo odbiera - naturalną jest odpowiedź w postaci obywatelskiego nieposłuszeństwa - przekonywał. - To absolutnie przyjęte w cywilizowanym świecie, kiedy państwo godzi w prawa obywatela - dodał."

  •  

   pokaż komentarz

   @samozboj: jak ktoś poświęcił swój czas i pieniądze na edukację, pracuje z nadgodzinami aby żyć godnie to nie ma zamiaru oddawać swoich pieniędzy na nierobów, którzy przez całe życie się obijają i wychodzą z roszczeniowego punktu widzenia.

   Bez problemu zrzucam się na inicjatywy pomocy ubogim rodzinom (paczki na święta, etc.), w podobny sposób działa praktycznie każdy w naszej firmie - wolę to, niż żeby rząd oddawał moje pieniądze na patologię społeczną za głosy w wyborach.

   A wracając do samego problemu z artykułu - do ZUS odprowadzasz składkę, która ostatecznie ma trafić z powrotem do w postaci emerytury, więc podwyższanie ZUS nijak ma się do pomocy innym. Jest to tylko tymczasowe zapchanie dziury w ZUS, która powiększy się za parę lat, kiedy państwo będzie musiało zapłacić emerytury tym, którzy odłożyli wyższe składki. To jest tylko tymczasowe załatanie budżetu, bez pomysłu na jutro.

  •  

   pokaż komentarz

   @samozboj
   Jesteś w błędzie. Ma być tak, że więcej zarabia to płaci tyle samo (procent), a nie tak, jak teraz mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Więcej zarabia, więcej płaci,

   Czyli karanie przedsiębiorczych osób. Jak w tym państwie ma być lepiej skoro im lepiej sobie radzisz tym jesteś bardziej za to karany przez państwo?

   tym bardziej, że na biednych nie pada, jak im ileś tam tysięcy ubędzie, to ledwie zauważą.

   Czyli "bogatemu" można zabrać już tylko za to że jest bogaty?

   To jest właśnie solidarność społeczna, jak masz, to się dziel.

   @samozboj: To jest złodziejstwo a nie solidarność. Niby dlaczego mam komuś coś dawać tylko dlatego że ciężej pracuje?

  •  

   pokaż komentarz

   Więcej zarabia, więcej płaci, tym bardziej, że na biednych nie pada, jak im ileś tam tysięcy ubędzie, to ledwie zauważą.

   @samozboj:

  •  

   pokaż komentarz

   @samozboj: A jak przyjdzie do wypłaty emerytury? Już to widzę jak ZUS wypłaca kilka/kilkanaście tysięcy PLN takiemu zamożnemu emerytowi, który parę baniek wpłacił do studni bez dna. Pewnie będzie ustawa, że składki od całej wypłaty będą płacone a emerytura społeczna po 1500 na głowę dla wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   Po informacji, że ta banda przygłupów zwana rządem, zamierza (i to jeszcze w taki sposób) zajumać mi dodatkowe pieniądze, ostatecznie upadła moja wiara w jakąkolwiek solidarność społeczną.

   @pabloooga: to w sumie wcześniej jak rozumiałeś solidarność społeczną?

  •  

   pokaż komentarz

   Więcej zarabia, więcej płaci

   @samozboj: On już więcej płaci, jeśliby każdy miał tą samą stawkę podatkową.

   tym bardziej, że na biednych nie pada

   @samozboj: Komuno wróć!

   jak im ileś tam tysięcy ubędzie, to ledwie zauważą

   @samozboj: Może Ty byś tak żył rozrzutnie, gdybyś był bogaty. Uwierz mi - bogaci ludzie mają inne podejście do pieniądza i dlatego są bogaci a Ty nie.

   To jest właśnie solidarność społeczna, jak masz, to się dziel.

   @samozboj: Po pierwsze - solidarność społeczna to największy rak tego świata, zaraz obok poprawności politycznej.
   Po drugie - jak już pisałem - przy tej samej stawce podatkowej bogaty odda więcej niż biedny, nie ma sensu dodatkowo go obciążać wyższymi podatkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloooga: Musisz wiedzieć, że bogaci podatków nie płacą.

  •  
   raivenm

   +4

   pokaż komentarz

   @pabloooga: Durny naród i tyle. Pobiją się o ochłapy. Widać to na wyborach, widać to na gównianych promocjach w sklepach, widać to po zazdrości wobec tych, którzy nie zostali mentalnie w komunie i mają pomysł na coś więcej niż biznesplan na kupno 2 VIPów

  •  

   pokaż komentarz

   Obejmie 350 tysięcy osób, nie wiem na ile to prawda, ale zdecydowanie popieram. Więcej zarabia, więcej płaci, tym bardziej, że na biednych nie pada, jak im ileś tam tysięcy ubędzie, to ledwie zauważą.

   @samozboj: i m.in przez takich ludzi przechodzę na B2B

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: jak zalatwi sobie nowych wyborcow z 500+ jak juz dzis zaczyna byc zadyszka przy kolejnych dzieciach (i szukaja optymalizacji)? To jest chaotyczny pomysl - zabierzemy najbogatszym, teraz potrzebna kasa, o ich emerytury niech sie martwia kolejne rzady - tylko ze nikt w tym planoe nie zaklada opcji: a)zwolnien b)przenoszenia dzialanosci do innego kraju c)przeniesienia pracownikow do oddzialu w innym kraju i oddelegowaniu do nas. Final moze byc taki ze wplywy od tej grupy osob spadna ponizej dzisiejszych

  •  
   S...................a

   0

   pokaż komentarz

   @patotato: I co by to dało, jak w tym kraju nie ma na kogo głosować.

  •  
   s......j

   -22

   pokaż komentarz

   @mroznykasztan: Zależy o jakich bogatych ludziach mówimy. Być może w tym kraju nie byłoby tyle zawiści, gdyby ludzie dochodzili do pieniędzy legalnie, moralnie i ciężką pracą, a nie dzięki oszustwom, wyzyskowi, znajomością, kontaktom, układom, niczym ci wszyscy Misiewicze i nowobogaccy Janusze. Mowa o 350 tysiącach, to nie powinno dotyczyć wykopków 15k, to ledwie plankton jest. Nie bez powodu w tym kraju każdy kto ma pieniądze jest podejrzany, przykładem chociażby ostatni Mercedes z głównej. Taki kraj, ludzie od lat są nauczeni, że jeśli ktoś ma kasę, to zdobył ją w konkretny sposób i w całej masie przypadków, to się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   ale zdecydowanie popieram. Więcej zarabia, więcej płaci,

   @samozboj: no nie inaczej. Procenty w szkole miałeś? Ile to jest 30% od 2000zl a ile od bańki?

  •  

   pokaż komentarz

   @samozboj: Byłeś, jesteś i pozostaniesz biedny. Tacy jak ty są największym hamulcowym w Polsce (zresztą, na całym Świecie)

  •  

   pokaż komentarz

   pokaż spoiler Ukryty tekst...@pabloooga:

   k!#@a jesteś chyba tępym korwinistą, zajumać mi i wiara w "solidarność społeczną", dwa przeciwstawne pojęcia

  •  
   f...r

   +14

   pokaż komentarz

   solidarność społeczna, jak masz, to się dziel

   @samozboj: taki chuj, sprawiedliwie byloby gdyby kazdy mial te sama stawke %. A jakies progresje i inne wymysly wsadzcie sobie w dupe. Kazdy kto ma kase i leb na karku optymalizuje przez to tak, ze panstwo c!#%@ dostanie, a najbardziej po dupie dostaje drobnica, ktora juz przekroczyla progi ale porzadna optymalizacja jeszcze sie nie oplaca.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   f...r

   +22

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: przy plaskim podatku 10% nikomu by sie nie chcialo kombinowac, ale wtedy trzeba by wywalic polowe urzednikow skarbowych i ukrocic rozbuchany socjal. Politycy kupuja sobie glosy biedoty za pieniadze ludzi, ktorym sie powodzi. To nie jest demokracja, sprawiedliwosc ani solidarnosc, tylko skurwsysynstwo.

   Najlepsze, co czlowiek z pomyslem na siebie moze zrobic, to wyjechac z Polski i nie wracac. Inaczej do konca zycia bedzie j%@?c na socjal i emerytury resortowe / gornicze i bedzie karany za kilka pokolen nieudolnego gospodarowania. W innych krajach albo mozna w ogole nie placic podatkow, albo przynajmniej dostac jakis sensowny poziom swiadczen w zamian.

   I nie ma tlumaczenia, ze wojna i komunizm, bo to sie skonczylo prawie 30 lat temu a gnoj jaki byl taki zostal - nikt o zdrowych zmyslach nie powinien swoich dzieci w to bagno pakowac, za 5, 10, 15 lat bedzie tylko gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @feuer: a 10% to wartoś skad? Z dupy. 10% od miliona to 100 tys-akurat komuś kto tyle zarabi nie bedzie sie chciało zmniejszyć tego do 50 tys...

  •  

   pokaż komentarz

   @d_garm > "ZUS odprowadzasz składkę, która ostatecznie ma trafić z powrotem do w postaci emerytury, więc podwyższanie ZUS nijak ma się do pomocy innym. Jest to tylko tymczasowe zapchanie dziury w ZUS, która powiększy się za parę lat, kiedy państwo będzie musiało zapłacić emerytury tym, którzy odłożyli wyższe składki"

   Zgadzam się, tyle, że nie do końca mam czas grzebać szukać, ale jeżeli nawet na dzień dzisiejszy nie ma limitu na wysokość emerytury, powiedzmy.. 3 czy 4 krotność średniej krajowej, to jestem pewien, że jeżeli ten lub podobny rząd się utrzyma to takie coś się pojawi.

   Ogólnie jestem przekonany, że prędzej czy później pojawią się emerytury obywatelskie. Wtedy dopiero będą burdy... ale innego wyjścia raczej nie ma, czekam tylko czy pojawi się w końcu ktoś z jajami, aby to zapowiedzieć z odpowiednim wyprzedzeniem, aby młodzi mieli czas się do tego nastawić i może wyrobić jakieś nawyki odkładania na starość, nawet niewielkich kwot.

  •  
   j........7

   +1

   pokaż komentarz

   To nie jest demokracja, sprawiedliwosc ani solidarnosc, tylko skurwsysynstwo.

   @feuer: Przecież to jest właśnie istota demokracji - jest nas więcej, wybieramy herszta który zabiera wam i daje nam. Dlatego demokracja stoi w sprzeczności z ideami wolnościowymi.
   Solidarność społeczna to po prostu ładna nowomowa socjalistyczna/komunistyczna gdy coś chcą komuś ukraść.

   Poza tym, najuczciwszą składką jest stała zależna od jakości usługi jaką dostajesz. Procentowa to zwykła kradzież jak cała reszta. Płacisz np. 2x więcej zdrowotnej od kogoś i dostajesz dokładnie to samo

  •  
   P.....n

   +1

   pokaż komentarz

   @samozboj: k#@@a, ale bogaci płacą więcej ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @d_garm: 100% racji. Problemy zaczną się jak Tobie trzeba będzie zapłacić emeryturę w przyszłości wyliczoną na podstawie dzisiejszych składek. Tak doraźnymi działaniami w panice przyspiesza się upadek systemu emerytalnego. I w zasadzie ja nie wiem czy to żele tylko żal zapłaconych mi dziś składek skoro emerytury i tak nie będę miał :(

  •  

   pokaż komentarz

   @joseph1337: łatwe to jest korwinistyczne p!@#%@?enie typu: zero podatków, nie przejmujmy sie starością, wypadkami losowymi, wolna ręka prywaciarzom, bo to się opłaca "mi i Solorzowi", a j?%$ć głupie roszczeniowe sprzątaczki sprzedające głosy za 500+.
   Oświecę Was: każdy z Was ma większe szanse na los sprzątaczki czy żula spod monopolowego niż Solorza

  •  
   j........7

   0

   pokaż komentarz

   łatwe to jest korwinistyczne p$%@!@#enie typu: zero podatków, nie przejmujmy sie starością, wypadkami losowymi, wolna ręka prywaciarzom

   Ale kto się nie przejmuje? Ja się bardzo przejmuje dlatego bardzo dużą część tego co zarobię odkładam i inwestuje, by na starość i w przypadku wydarzeń losowych zapewnić byt sobie i osobom mi bliskim.

   Oświecę Was: każdy z Was ma większe szanse na los sprzątaczki czy żula spod monopolowego niż Solorza

   Projekcja

   Summa summarum - jesteś czerwonym roszczeniowym robakiem który myśli że ma prawo do pieniędzy obcych osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @TheresNoGodButMe:

  •  
   p.......a

   +5

   pokaż komentarz

   @dezerter75: Chyba k$#?a nie jestem tępym korwinistą, i nigdy nie byłem. Nie o to tu chodzi.

   @TheresNoGodButMe: A chodzi tu o to, że płacąc przez całe swoje życie podatki i składki w naprawdę pokaźnych kwotach, robiłem to celowo, bo wierzyłem, że państwo ma pewną umowę ze mną. Będąc republikaninem, Obywatelem, mam przecież obowiązki ale i prawa. Do niedawna jeszcze wierzyłem, że moim obowiązkiem było płacenie składek ZUS po to, by podtrzymać tzw. umowę międzypokoleniową, zachować spokój społeczny i by unikać darwinizmu społecznego (gremialnie żądanego, nawet nieświadomie, przez tzw. "korwinistów"). W zamian państwo obiecywało mi emeryturę w przyszłości (jeśli dożyję), uzależnioną od poziomu wpłacanych składek i ograniczoną od góry, żeby nie obciążać systemu oraz by nie było zbyt wielkich w przyszłości różnic wynikających z rozwarstwienia w emeryturach.

   Do niedawna... Bo ten przygłup od elektrycznych samochodzików, pożal się Boże zarządca bankowy, coraz częściej głośno przebąkuje o emeryturze podstawowej (dla mnie to oznacza ni mniej ni więcej, że zajumają mi to co zgodnie z moją umową z państwem dotychczas wpłaciłem): dostanę tę samą marną emeryturę, co pijak spod budki albo inny seba wyklęty z zakutym łbem, którego jedynym wkładem życiowym to przyj#!$nie w potylicę jakiemuś niePolakowi, lub wychlanie w bramie pół litra wódki.

   Do niedawna... Bo ten rząd składający się z większych lub mniejszych idiotów, popieranych przez innych idiotów stwierdził ostatnio, że żeby teraz tym idiotom nie zabrakło chleba i igrzysk, to dzisiaj zajuma mi jeszcze więcej, ale rzekomo w przyszłości otrzymam większą emeryturę...

   No k$#?a!

   Ja rozumiem, że temu rządowi ufają idioci i nieudacznicy życiowi, którym można obiecać paciorki i głowę przebrzydłego kapitalisty, KO-DE-RASTy, UBeka, a oni będą w zbiorowym, małpim uniesieniu krzyczeć "dobrze robi!", "do pierdla go!", "będziesz wisieć!, no ale k$#?a - ja na takie gówno nie dam się nabrać. No bo przecież jeśli dzisiejsza banda przygłupów i patałachów, tylko dla niepoznaki zwana "rządem", popierana przez najgorszą, najgłupszą część polskiego społeczeństwa, ma poparcie na poziomie 40%, to czy mam jakąkolwiek szansę dostać w przyszłości tę wyższą emeryturę? Nie sądzę. Co najwyżej ze strony tego suwerena mogę liczyć na to, że poderżnie mi gardło albo zbiorowo zlinczuje - mnie, przebrzydłego kułaka, który miałby dostać więcej niż oni. Bo taki ten suweren jest. To mu się podoba. W to mu graj.

   Więc dla mnie wniosek taki: moje państwo, które jest obecnie kierowane przez miernoty, popierane przez miernoty, a to jak jest rządzone - podoba się zdecydowanej większości (i nie wygląda na to, żeby to się zmieniło), już zrywa a w przyszłości na pewno zerwie ze mną umowę, którą z nim zawarłem. A zerwie dlatego, że większości się to podoba. Doj#!$ć. Zabrać. Zrównać. Zniszczyć tego, któremu się powodzi. A potem nazwać się prawdziwym polskim patriotą.

   To jest nasz suweren. To jest ten motłoch.

   Więc raz jeszcze: wal się suwerenie wyklęty, żryj gruz. Moich pieniędzy nie zobaczysz.

  •  
   j........7

   0

   pokaż komentarz

   nie, to ty jestes naiwnym idiotą, który wierzy, że dzieki swoim "inwestycjom" i "oszczędnościom" zapewni byt swojej rodzinie. Zajebiscie, że masz oszczędności, ale niech ktos z Twoich bliskich(odpukać, bo ci tego nie życzę, mimo, ze mnie wyzywasz bez powodu) dostanie raka, zobaczysz, że albo płacisz za tk 5k albo czekasz na niego o miesiąc za długo. I jak cały psi ch?# jest warte to co możesz zgromadzić przez całe życie.

   @TheresNoGodButMe: Wow zarabiasz setki tysięcy i nawet nie rozumiesz jak działa ubezpieczenie zdrowotne (publiczne czy też prywatne). Samochodu też nie ubezpieczasz i liczysz na crowdfunding? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   p.......a

   +1

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe:

   ale to problem ze złym kierowaniem państwem a nie wysokimi podatkami. Doskonałym przykładem sa np kraje skandynawskie, gdzie podoatki sa wysokie i poziom zadowolenia znacznie wyższy. Motłoch wyklęty jest bezpośrednim skutkiem liberalizmu i dzikiego kapitalizmu panującego w Polsce od 25 lat. I słyszałem to od ludzi zarabijacych nie 15 tylko 50k/msc. Pewien poziom sprawiedliwości społecznej jest KONIECZNY nawet dla bogatych, bo inaczej skończy sie zwycięstwem już nie pisu, tylko ONRu.

   Pełna zgoda, w całej rozciągłości. Co nie znaczy, że pozwolę wyrazicielom woli motłochu wyklętego na ładowanie mnie pod ogon; moja decyzja jest związana z tym, że banda ponurego wuja traktuje mnie jak śmiecia: realnie podnosi podatki kłamiąc w żywe oczy, że będę miał wyższą emeryturę, a w tym samym czasie puszcza oczka do swego motłochu-elektoratu, że tak naprawdę tej emerytury nie dostanę, ba!- jeszcze mi zajumają to co dotychczas wpłaciłem. I ten motłoch temu przyklaskuje.

   Więc niech się motłoch i jego banda p!$%$?#i. Na taką rolę się nie zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   przy plaskim podatku 10% nikomu by sie nie chcialo kombinowac, ale wtedy trzeba by wywalic polowe urzednikow skarbowych i ukrocic rozbuchany socjal. Politycy kupuja sobie glosy biedoty za pieniadze ludzi, ktorym sie powodzi. To nie jest demokracja, sprawiedliwosc ani solidarnosc, tylko skurwsysynstwo.

   @feuer:
   10% powiadasz?
   10% to jest ODROBNIĘ więcej niż twoja składka NFZ. Oznacza to likwidację podatku PIT.

  •  

   pokaż komentarz

   @joseph1337: rozumiem jak działa ubezpieczenie, firma kalkuluje ryzyko tak, żeby odrobinę zarobić, dlatego samochodu nie ubezpieczam oprócz obowiązkowego OC-bo zwyczajnie mi sie to nie oplaca (mam samochód wart 1 pensje-jak sie rozbije po prostu kupie nowy).
   Ale ubezpieczenie zdrowia chetnie wykupie. Ty jaki masz pakiet i czy obejmuje raka odbytu? Możesz coś polecić?

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloooga: dlatego ja jestem zwolennikiem uczciwości i emerytur obywatelskich-stałych stawek i to od dzisiaj-boco to za twór umowa międzypokoleniowa? Że niby mam odpowiadać za coś co wymyślił ktos 50 lat temu? Taki np moj teść-przebimbał całe życie na jakichś państwowych posadkach a teraz ma 5k emerytury. I jeszcze p##!#%?enie: bo dzisiejsza młodzież to to czy tamto. Roboty nie szanujo.

  •  

   pokaż komentarz

   @joseph1337: pytałem ktore masz skoro polecasz, bo to -typowe naciągactwo - tylko nowotwory złośliwe, wykluczenie jak masz raka w rodzinie, suma ubezpieczenia 300tys max

  •  
   j........7

   -1

   pokaż komentarz

   pytałem ktore masz skoro polecasz

   Wystarczy że muszę płacić za publiczne, jak to usuną to z checią kupię

   typowe naciągactwo - tylko nowotwory złośliwe

   Przecież rak to typ nowotworu złośliwego...

   wykluczenie jak masz raka w rodzinie

   Nie we wszystkich

   suma ubezpieczenia 300tys max

   Aha, powinni leczyć aż cały zakład splajtuje. W sumie NFZ tak robi i patrz jak świetnie im idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie, poprawka. NFZ też ma limity (╯︵╰,)

   @TheresNoGodButMe:

  •  

   pokaż komentarz

   @samozboj: To super, że u nas w kraju bogaczem jest osoba zarabiająca ponad 7000 netto. Takiego to musi być stać na luksusy jak kupno nowego Fiata Pandy z salonu z szybami w prądzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @joseph1337:
   A przed chwilą pisałeś:

   Ja się bardzo przejmuje dlatego bardzo dużą część tego co zarobię odkładam i inwestuje, by na starość i w przypadku wydarzeń losowych zapewnić byt sobie i osobom mi bliskim.

   Czy może miałeś na myśli: "zacznę inwestować i tak jak Kulczyka będzie mnie stać na leczenie we Wiedniu"?

  •  

   pokaż komentarz

   @decreator: 7k netto to ze 3 razy tyle co mediana w tym kraju.

  •  
   j........7

   -1

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: Wydajesz się być zbyt opóźniony na jakąkolwiek dalszą rozmowę ze swoimi idiotycznymi anegdotkami o Kulczykach. W sumie można byłoby to stwierdzić że nawet artykułu nie zrozumiałeś czy tabelek tam zawartych co pokazałem we wcześniejszym poście

  •  

   pokaż komentarz

   @joseph1337: no nic tylko obrażać umiesz. Milioner z przyszłości...

  •  
   f...r via iOS

   -2

   pokaż komentarz

   istota demokracji - jest nas więcej, wybieramy herszta który zabiera wam i daje nam (...) w sprzeczności z ideami wolnościowymi

   Dlatego sila glosu w wyborach powszechnych powinna zalezec od ilosci odprowadzanych podatkow. Im wiecej sie dokladasz, tym wiecej masz do powiedzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @feuer: kurczę, to są dokładnie moje poglądy jak miałem 20 lat...
   Ale to już było - skończyło się rewolucją i gilotynami.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   p.......a

   0

   pokaż komentarz

   @dezerter75: O, robaczek wrócił z MOPSu i po drodze jeszcze ktoś się mu dołożył do winka. Efekt: teraz szaleje ze swoimi wyzwiskami; standardzik ludzi niskich lotów i ubogich intelektualnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloooga:
   Zwykła z ciebie kapusta, znaczy się donosiciel. k##!a zabolało
   "Ostrzeżenie: Obrażanie użytkowników w naszym serwisie jest zabronione. Kolejny nieprzyjemny komentarz pod adresem innego użytkownika może skończyć się zablokowaniem konta"

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @samozboj: Zawsze zastanawiam się jakiej matematyki uczyli się ludzie podnoszący w takich przypadkach hasło sprawiedliwości społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @samozboj: ale to w większości dotyczy właśnie takich wykopków z 15k na UoP. Prawdziwe pieniądze zarabia się na wszystkim innym a nie na UoP.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest to ciekawa do obserwacji sprawa, bo pokaże czy prawdą jest to co mówi rząd o stanie finansów państwa.

  Bo jeśli stan finansów jest dobry, to pierwszą sprawą jest brak potrzeby podnoszenia danin.
  Nadwyżka budżetowa oznacza, że zrobiono wszystko co było do zrobienia i jeszcze zostały pieniądze.
  Jest to więc czas albo na zwiększenie rozdawnictwa, albo zmniejszenie obciążeń podatkowych.

  A jeśli jednak ktoś podniesie jakieś daniny, to znaczy że zapewnienia o tym że pieniądze są - są kłamstwem.

  Ten temat jest o tyle ciekawszy, że ponieważ dotyczy wąskiej grupy najlepiej zarabiających, to w przeliczeniu na stan finansów państwa czy ZUS jest to rzecz praktycznie bez znaczenia.
  O co więc chodzi?
  O przygotowanie gruntu pod podniesienie danin wszystkim.

  Zaczyna się społeczną dyskusję od "przywalenia najbogatszym", co w ubogim społeczeństwie, zazwyczaj kończy się wielkim aplauzem.
  Służy temu choćby sformułowanie "30-to krotność przeciętnej płacy", odmieniane przez zwolenników zmiany przez wszystkie przypadki - dla niezorientowanego brzmi to jakby zmiana miała dotknąć tych co zarabiają 30x więcej niż reszta.
  Podczas gdy chodzi o roczne zarobki, przekraczające 30 średnich pensji miesięcznych. Czyli w praktyce zarabiających 2.5x więcej niż średnia.

  A ludzie którzy dziś cieszą się z podnoszenia obciążenia "bogaczom", gdy za chwilę to samo będzie dotyczyć ich, pewnie mniej chętnie będą protestować przeciw temu czego przed chwilą byli zwolennikami.

 •  

  pokaż komentarz

  Och, zrozumcie że to dla Waszego dobra. ZUS z całą pewnością lepiej wykorzysta te dodatkowe środki.

  pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @waleczne_serce Zedwcydowanie powinni postawic jeszcze kilka wierzowcow i zatrudnic dwa razy wiecej urzednikow. Poziom obslugi bardzo wzrosnie i zadowolenie petentow tez pojdzie w góre.

   A tak serio to bylem ostanio na ostatnim pietrze tego budynku odebrac jeden dokument. Oczywiscie odsylali mnie z pokoju do pokoju, nawet raz wszedlem do gabinetu Pani Naczelnik oczywiscie dostalem op##@@!@ ze ona tutaj petentow nie przyjmuje i co ja tu wogole robie,odpowiedzialem, że odeslali mnie z dolu do tego pokoju. Pani naczelnik stwierdzila ze tam pracuja idioci i zebym ich nie sluchal i zawolala pracowniczke zeby mnie odprowadzila. Gdy znalazlem juz wlasciwy pokuj Panie kazaly mi zaczekac bo teraz sa zajete. Przez uchylone drzwi slyszalem,że ich kolezanka ze zlamana reka przyniosla katalog Avon od curki i sobie wybieraly kosmetyki przez 20 min, po czym bez zadnego pokwitowania dostalem papier ktory lezal caly czas na biurku.

   źródło: fromapp.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @sogen: wiesz to jest tak, że w Polsce do urzędów 90% ludzi idzie po znajomościach, wręcz tworzy się dla nich sztuczne etaty.
   Ale potem ci ludzie muszą udowadniać samym sobie swoją "przydatność" i tak biurokracja rodzi biurokrację ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @waleczne_serce Mądrości nie z tej Ziemi
   opowiadasz. Zus nie decyduje o tym co zrobi z pieniędzmi ze składek.Jak masz takie pojęcie o rzeczywistości to może lepiej siedź cicho

  •  

   pokaż komentarz

   @waleczne_serce: Szczególnie, gdy wie się jak to od środka wygląda....oczywiście zabierzcie więcej tym, którzy zapierd...po12-16h i w wolnym czasie jeszcze się uczą. I nie tylko IT, wystarczy mieć 2 fuchy żeby zostać ukaranym za pracowitość.

  •  

   pokaż komentarz

   @waleczne_serce: Chyba w Polsce B.
   Płace są skandalicznie niskie, ale jak ktoś jest ogarnięty spokojnie może dostać robotę (jak punktują za Office, to mogę powiedzieć, że z 90% nie zna). Inna sprawa to stanowiska kierownicze. Wtedy faktycznie często gęsto chodzi o znajomości. Miałem przyjemność (bardziej osobistą nie finansową) pracować w jednostce budżetowej, którą trzeba było szybko organizować i ludzie byli w większości z konkursów, więc i z kierownictwem bywa różnie. Jeśli chodzi o specjalistów, to urzędy mają spory problem ze znalezieniem pracownika.

 •  
  p......o

  +57

  pokaż komentarz

  Jeśli realnie będę miał płacić te magiczne 40,8% od nadwyżki od 128k to uciekam z "jednoosobową działalnością" za granicę. Ni cholery nie będę dopłacał do łatania budżetu wyszczerbionego przez 500+ i inne głupie pomysły rządu. I tak jak ja zrobi to większa część firm w Polsce. ehhh ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Byłem na tym pisowskim Kongresie590 - i ten temat był jednym z najczęściej poruszanych w kuluarach pomiędzy prezesami firm. Na papierosku jeden podsłuchany dialog mi utkwił w pamięci:

  - w ogóle nie pomyśleli o tym, że jakieś budżety na przyszły rok mamy zaplanowane
  - u nas wyliczyliśmy, że 40 milionów ekstra musimy im zapłacić
  - u nas mniej ale kwoty ogromne, absolutnie nierealne
  - 20% najlepszych zatrudni się w oddziale za granicą, 80% niestety wyp@$!??!i, co zrobisz
  - ano nic

  Taki będzie efekt, że specjaliści będą pracować za granicą ;) (oczywiście tylko formalnie).

  •  

   pokaż komentarz

   @Cozzie: Jakiekolwiek nie mieć poglądy na podatki, ten ich wydumany solidaryzm społeczny itd., to wrzucać taką zmianę od tak na koniec roku, to jest albo celowe sk!#@ysyństwo wymierzone w gospodarkę, albo głupota. Ze względu na dobro nas wszystkich mam nadzieję, że to jednak pierwsza opcja.