•  

  pokaż komentarz

  Paskowy w TVPiS szaleje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  PiS chce, by 7 na 9 jej członków wybierał Sejm (obecnie 9-osobowy skład tworzy po 3 sędziów delegowanych tam przez TK, Sąd Najwyższy i Naczelny Sąd Administracyjny).

  Co za, tfu, niezależność od władz. Trzeba się tym zająć ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo: To jest po prostu kpina z wyborców, co PIS robi ze strukturami państwowymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo: @lewoprawo: a nie widzicie, ze samow wybierajaca sie organizacja jest zagrozeniem do demokracji
   no zajebista kontrola pracy sedziow, tylko koledzy ja kontroluja, do was nie dociera ze to jest nieakceptowane w demokracji,
   podwaza zasade wzajemnego rownowarzenia sie wladzy, gdzie troj podzial wladzy którym tak saobie mordy wiycieracie, jak jedna strona kontroluje sama siebie
   zrozumcie ze zajebista kasta jest do likwidacji, z punktu widzenia demokracji to roziwazanie PIS, jest krokiem do przodu, bo w obecnym skladzie 9 sedziów 3 TK, 3 SN i 3 NSA. Spoleczenstwo ma zero caly ch#? do powiedzenia w kwestji kontroli nad sedziami.
   w wersji pisu spoleczenstwo przynajmniej posrednio ma mozliwoac wyboru sedziów,
   fakt chcialbym bezposrednie wybory sedziów jak w USA.

   znowu obecny system to lanie cieplym moczem na demokracje ale wysoka niezaleznosc sedziów
   system pis to wzrost demokratycznej kontroli ale oslabienie niezaleznosci sedziów

   wybieranie przez sedziów 9 z 9 to jest k!@#a p#$@#@#ony zart zwykle samowladztwo,
   oczywiscie wersja pis to upolitycznienie sadów, ale przynajmniej ciagle mam wybór nawybory,
   te zamachy pisu na wybory, skrucenia kadencji do 2 i zlikwidowanie JOW nie mieszcza sie w definicji zamachów na demokracje,kazde rozwiazanie jest obecnie stosowane w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Bełkoczesz.

   @Magromo: to nie jest argument

   o jest po prostu kpina z wyborców, co PIS robi ze strukturami państwowym
   Co za, tfu, niezależność od władz. Trzeba się tym zająć ( ͡º ͜ʖ͡º)

   to tez jest belkot

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Pozwól, że wytłumaczę Ci, w czym problem. Wczoraj słuchałem debaty sejmowej i wszyscy posłowie PIS używali tego samego argumentu:
   1) Wg Konstytucji władzę zwierzchnią sprawuje Naród, czyli Naród powinien też kontrolować sądownictwo.
   2) Naród to PIS, bo przecież wygrali demokratyczne wybory.
   3) Ergo - PIS powinien mieć władzę zwierzchnią nad sądownictwem.

   Cały problem tkwi w punkcie 2). PIS zdobył w wyborach tylko 38% przy 49% frekwencji. Co dało mu większość sejmową i nic poza tym. Tymczasem PIS zakłamuje rzeczywistość, manipuluje wyborcami i wmawia im, że wybory parlamentarne dału mu władzę absolutną w Polsce. Władzę nad Konstytucją, władzę nad sądownictwem. To jest zwyczajne kłamstwo i łamanie prawa.
   Czy jak wójt wygrywa wybory w gminie, to staje się jej władcą i może robić, co mu się żywnie podoba? Nie, nadal ograniczają go wyższe ramy prawne. Tak jak PIS ogranicza Konstytucja, a przynajmniej powinna.

   Druga sprawa, czemu szczegóły tych ustaw ustala się gdzieś za zamkniętymi drzwiami? Czemu przepycha się je nagle, w ultraszybkim trybie na krzywy ryj w nocnych głosowaniach?

   Jeśli już PIS chce koniecznie przechnąć tak ważne ustawy w tej kadencji i jeśli rzeczywiście zależy im na realizowaniu woli narodu, to powinien udostępnić pełną treść ustaw, dać miesiąc na zapoznanie się i przeprowadzić referendum, czy społeczeństwo to popiera.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: ok, ale wiesz ze piszesznie na temat, nie PIS stworzyl ten system,
   problemem na nie precycyjne przepisy które latwo wykorzystywac do swoich celów, nie PIS je stworzyl,
   akurat najwiekszy ból dupy o to maja ci którzy z pelna premedytacja to stworzyli w pelnui z tego korzystali.
   w polsce konstytucja to post komunistyczna wydmuszka, tak jak za prl czy w zsrr bla bla bla... reguluje ustawa,
   zobacz konstytucje USA orzeczenie i ch%% zero interpretacji.

   wiec ty mi bedziesz mówiz ze pis nie mial prawa, alez mial prawo dzieki orgynacji wyborczej wprowadzonej po obaleniu rzadu Olszewskiego, która gwarantowala owczesnej post komunistycznej wladzy zachowanie kontroli, opierajac sie na 30% zelaznego elektoratu +5-10% nie zdecydowanych.

   Nie pis to stworzyl, bylo p!?%$$$one 25 lat cwierc wieku na naprawienie sytuacji. nie zrobiono tego w kwestji wyborów nie zrobiono tego w kwesti sadów, dlatego opcja polityczna która tego zaniechala a gorzej korzystala z tego, jest teraz smieszna, dlatego PIS jest bezkarny w swym dziadostwie.
   Tyle ze tak sie sprawy naprawia w Polsce, postep jest jak sie wladza gryzie na górze cos sie dostaje Narodowi.
   Ja pamietam przetagr z 204 roku to byla parodia, przyszedl PIS poweszyl c!##@ zrobil, ale juz towarzystwo nie chcialo sie narazac sytuacja sie zaczela normowac, i tak jest z sadami, utworzono zajebista kaset obywatel mial c!##@ do powiedzenia. PIS zrobil cyrk, kasta juz wie ze nie jest niezatapialna, no i teraz czas na reforme, Nie zrobi jej PIS zrobia nastepcy ale juz pod czujnym okiem spoleczenstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zrobi jej PIS zrobia nastepcy ale juz pod czujnym okiem spoleczenstwa.

   @mobilisinmobile: Zrobi 2/3 sejmu i nikt inny. Albo żyjemy w państwie prawa, albo w bambustanie.

   Podam Ci jeszcze inny przykład. Czy wiesz, że gdyby Duda poszedł dalej w swoim "buncie" i zaczął wszystko blokować PISowi, to PIS mógłby użyć dokładnie tych samych argumentów, żeby odwołać Dudę ze stanowiska prezydenta?
   Stwierdziliby, że prezydenta wybiera Naród, a przecież Naród to PIS, więc PIS może skrócić Dudzie kadencję do 2 lat , a potem ustawą wybrać swojego prezydenta. Wtedy też nie widziałbyś w tym nic złego?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: dopoki w konstytucji bedzie REGULUJE USTAWA bedzie to Batustan.
   chcesz prawa to je WPROWADZ, nie krec po prostu je wprowadz, wez konstytucje USA, kazde prawo jest ostateczne, zmiana wymaga poprawki. zero sowieckiego pieprzenia o obejsciu.

   Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym.
   wlasnie tak to ma wygladac, zadnego obejscia
   Zasady i tryb zgłaszania kandydatów i przeprowadzania wyborów oraz warunki ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej określa ustawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo Dlaczego? Część osób które znam pieje z zachwytu nad tym co robi ta partia. Żołnierze wyklęci, bo za Peeeeo, dają socjal... Lud to kupuje, takie mamy społeczeństwo - ludzie tego chcieli i nadal chcą. Przykro mi na to patrzeć, ale co zrobisz? Nic... Kiedy zaczynasz argumentować swoje racje, to zaczynają się wycieczki personalne. Masz swoje zdanie odmienne od linii partii - jesteś ubek i lewak. Nie ważne że to co mówisz ma ręce i nogi, z braku kontrargumentów zwolennicy tej opcji politycznej najczęściej zaczynają wycieczki osobiste. Szkoda gadać...

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: konstucja też mówi, że wyroki trybunału konsytucyjnego MUSZĄ być opublikowane. I co? I ch*j, bo liczy się PiS nie konstytucja.

  •  

   pokaż komentarz

   a nie widzicie, ze samow wybierajaca sie organizacja jest zagrozeniem do demokracji

   @mobilisinmobile: Może nie widzą. Może w przeciwieństwie do Ciebie chodzili na lekcję WOS i na historię, kiedy mówili o mechanizmach podziału władzy w cywilizowanych ustrojach politycznych i wiedzą, że największym zagrożeniem są idioci, którzy za c??@@ nie chcą zrozumieć jak to działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:

   zobacz konstytucje USA orzeczenie i ch@# zero interpretacji.

   Wut?

  •  

   pokaż komentarz

   w polsce konstytucja to post komunistyczna wydmuszka,

   @mobilisinmobile: I jeszcze sobie mordę mną wycierają w politycznych rozgrywkach.

  •  

   pokaż komentarz

   opoki w konstytucji bedzie REGULUJE USTAWA bedzie to Batustan.
   chcesz prawa to je WPROWADZ, nie krec po prostu je wprowadz, wez konstytucje USA, kazde prawo jest ostateczne, zmiana wymaga poprawki. zero sowieckiego pieprzenia o obejsciu.


   @mobilisinmobile: Kompletna bzdura.

   Powołujesz się na konstytucję USA jako przykład, więc pozwól, że użyje jej do wytłumaczenia. Dobrze znanym zapisem konstytucji USA (tzw. "drugą poprawką") jest prawo do posiadania broni.

   A teraz popatrz, że każdy stan w USA ma inne prawo co do posiadania broni - w jednym możesz posiadać broń długą, masz takie, gdzie musisz mieć pozwolenie na broń, masz takie, gdzie nie możesz nosić broni otwarcie widocznej. Lista różnic pomiędzy stanami jest b. duża i jak widzisz, reguluje je ustawa.

   Na tym właśnie polega konstytucja - konstytucja daje ramy, fundamentalne prawa (czyli np. prawo do posiadania broni) - ale już od ustawy zależy jak dokładnie to konstytucyjne prawo zostanie zaimplementowane. W jednym stanie kupisz sobie broń długą w supermarkecie, w innym będziesz musiał udowodnić, że nie jesteś karany i odczekać tydzień na zakup. W obu tych stanach masz konstytucyjne prawo posiadać broń, ale to jak to reguluje ustawa jest kompletnie inne.

   Poniżej masz mapkę pokazującą niektóre różnice pomiędzy stanami w uzyskiwaniu broni.

   Więc twój argument o "reguluje ustawa" i krytykowanie za to polskiej konstytucji, wskazując jako wzór amerykańską, pokazuje brak wiedzy w temacie.

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   dopoki w konstytucji bedzie REGULUJE USTAWA

   @mobilisinmobile: Dopóki nie nauczysz się czytać i rozumieć całości, zamiast części wybranej pod tezę, dopóty będziesz p#$$!??IŁ FARMAZONY. W Kodeksie Pracy też jest napisane, że pracownik musi wykonywać polecenia pracodawcy, ale to jednak nie oznacza, że będąc szoferem musisz robić gałę swojemu szefowi za każdym razem jak dostaniesz takie polecenie służbowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Kpine to wyborcy PiS zrobili z samych siebie zaznaczając odpowiedni krzyżyk podczas wyborów

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki klub Kukiz 15 jest durny, to aż mi szkoda słów. Jak PIS przepycha ustawy o sądownictwie, które pozwalają im m.in grzebać w procesie wyborczym, to posłowie Kukiza popierają, bo trzeba oczyszczać sądownictwo i niszczyć stary układ.
  A jak PIS realizuje kolejny etap, czyli bierze się za ordynację wyborczą - to nagle Kukiz jest oburzony, że tak nie można. Jak dzieci dają się ogrywać Kaczyńskiemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: daje Ci plusa, bo masz rację. Obecnie w rządzie są tak:
   PiS: Paranoicy, megalomani, psychiczni patrioci, którzy przy dźwięku fanfarów prowadzą kraj ku komunie, stawiając sobie pomniki zasług.
   PO: Hipokryci, cynicy, wytrawni oszuści, białe kołnierzyki która za dobrą stawkę sprzedały by własną matkę,
   N: Małe PO.
   K15: Patrioci o zacięciu politycznym na poziomie siedmiolatka, którzy miotają się z jednej storny na drugą bez planu długoterminowego i dają wpędzać w dziki róg. Tam naprawdę chcą dobrze, ale jak ich tak rozgrywają na polu lokalnym to boje się co by z nimi zrobili w polityce międzynarodowej.

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki klub Kukiz 15 jest durny, to aż mi szkoda słów. Jak PIS przepycha ustawy o sądownictwie, które pozwalają im m.in grzebać w procesie wyborczym, to posłowie Kukiza popierają, bo trzeba oczyszczać sądownictwo i niszczyć stary układ.

   @lewoprawo: Czy Kukiz nie apelował do prezydenta o weto?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: Wczoraj jak słuchałem debaty, to posłowie Kukiza stali z PISem przeciw opozcji.

 •  

  pokaż komentarz

  dziś w innej sprawie słyszałem oświadczenie RPO że cyt " zadaniem sadów nie jest tworzenie prawa a jego stosowanie"( byłem szczerze zdziwiony i zaskoczony) uważam że w sprawie PKW działa ta sama zasada .
  c.b.d.u.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbych65: zadaniem sadów jest dostarczanie owoców

  •  

   pokaż komentarz

   ( byłem szczerze zdziwiony i zaskoczony)
   @zbych65: polecam przeczytać Konstytucję, może się jeszcze czegoś nowego dowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   że w sprawie PKW działa ta sama zasada
   @zbych65: PKW zrobi tak jak będzie w ustawie

   A poniżej masz mapę, która świetnie pokazuje dlaczego PiS robi to co robi i z kim walczy w tych wyborach (zwróć uwagę na kolor szary i poszukaj w google o czymś takim jak KWW - na mapie oznaczone kolorem szarym, komitety lokalne)

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Wiele tych KWW było fikcyjnych - kandydaci jawnie sympatyzowali z partiami, ale woleli występować pod innym szyldem przyciągając nieświadomych wyborców podnieconych niezależnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @marc1027: Ale zdajesz sobie sprawę że samorządy kierują się innymi zasadami? Nawet jeśli ktoś sympatyzuje to znaczy że jest na sznurku szefa partii? Bo wiesz, jak kogoś wybiorą z ramienia partii to nie ma przeproś i jak góra mówi żeby się nie dogadywać z opozycją to się okazuje że wiele ważnych dla mieszkańców projektów może być uwalonych przez taką zabawę.
   A ludzie pamiętają, w wyborach samorządowych pojedyncze głosy mogą decydować o losie radnego, też tego który przekłada interes partii nad interesem "małej ojczyzny"
   Wiele osób patrzy na małe miasteczka przez pryzmat wielkich miast i walki politycznej. A to błąd.

   I na koniec najważniejsze - w wielu miastach radnymi zostają osoby które naprawdę chcą coś zmienić i wcale nie interesują się tym co się dzieje na wiejskiej