•  

  pokaż komentarz

  "a nauczyciel, jako funkcjonariusz publiczny, musi na to pozwolić"

  Konserwatyzm jak zwykle zakręcił na siebie bata.

  Przypomnijmy, że to Giertych zrobił z nauczycieli funkcjonariuszy publicznych w ramach programu 'Zero tolerancji' - http://pl.wikipedia.org/wiki/Zero_tolerancji_dla_przemocy_w_szkole
  A co jeszcze śmieszniejsze punkt 10. tego programu mówi: wprowadzenie zakazu używania telefonów komórkowych na lekcjach

  Ech, z Giertycha taki prawnik jaki minister.

 •  

  pokaż komentarz

  no, to fajnie. teraz bedzie wiecej rozpuszczonych bachorow ktore mysla 'ze mi wszystko wolno'. super.

 •  

  pokaż komentarz

  prawda jest taka, że w naszych wspaniałych demokratycznych czasach nauczyciel gówno może. Pamiętam historię nauczyciela z mojego dawnego gimnazjum czy nawet z podstawówki, nie pamiętam, dawno to było, któremu jakiś gówniarz rozpieprzał lekcje, nauczyciel to olał, w końcu gnojek tak się zaczął panoszyć że nazwyzywał nauczyciela a ten go za szmaty i won z klasy. Skończyło się na wielkiej aferze i nauczyciel pożegnał się z pracą. Co do zabierania komórek to nauczyciel nie ma prawa ale i tak zabierze i odda rodzicom na wywiadówce a najczęściej uczniowi po lekcji z bonusowym op##%%##em. To ograniczanie uprawnień nauczyciela sprowadziło się do tego, że w najgorszym razie nauczyciel może okrzyczeć i koniec. Może powiedzieć rodzicom na wywiadówce a oni to sobie zleją. Może obniżyć zachowanie(ocenę znaczy się) a uczeń to zleje i dalej swoje. Kończy się na tym, że mam na studiach bandę d#!%%i, których wykładowca musi ze 4x/wykład uciszać. Ale to dopiero pierwszy semestr i podejrzewam,że na drugim ich już nie uświadczę. A ten kryzys kultury osobistej idzie w parze z jakąś wszechogarniającą głupotą. Ostatnio siedziałem za jakimiś kretynami co sobie wydawali różne dziwne odgłosy i w ich rytm bujali się w ławkach tak, że wszystkie stoliki w moim rzędzie (pwr, C-13, 1.31, kto był ten zna ich stabilność) bujały się w rytm tych "geniuszy". Cholera mnie bierze jak widzę takich ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   "Co do zabierania komórek to nauczyciel nie ma prawa ale i tak zabierze i odda rodzicom na wywiadówce a najczęściej uczniowi po lekcji z bonusowym op%$$$!$em."

   Sugerujesz że nauczyciel siłą zabierze telefon uczniowi ? Bo ja nigdy nie oddaje, bo jest to moja własność i według mnie nauczyciel nie ma prawa żądać ode mnie oddania mu telefonu.

  •  

   pokaż komentarz

   spojler0 z jednej strony masz rację bo nie ma jak siłą czegoś zabrać ale zwykle perspektywa spotkania z dyrektorem skutkuje i oddają i odzyskują pod koniec lekcji. Tak było jak ja chodziłem do gimnazjum, w liceum było takich incydentów mniej bo część ludzi zmądrzała a zwykle kończyło się na "schowaj ten telefon".
   ja nigdy nie oddaję czyli bawisz się telefonem na lekcji. Uważam, że takich ludzi nauczyciel powinien mieć prawo wyp#!##$!ić za drzwi. To jest piękne na studiach. Nie chcesz - nie musisz chodzić i jak prowadzącemu podpadniesz to on może ci załatwić wypisanie z kursu i nie musi się z tobą użerać.

  •  

   pokaż komentarz

   gowno tam a nie twoja wlasnosc, twoich rodzicow jesli juz, chyba ze sam sie utrzymujesz i sam zarabiasz na swoje potrzeby

 •  

  pokaż komentarz

  czytajac komentarze i porownujac to z minusami/plusami w miare dokladnie mozna przesledzic jak sie ukladaja trendy a co za tym idzie (juz mniej prawdopodobnie ale jednak...) ocenic srednia wieku komentujacych.
  W DUPACH SIE PRZEWRACA, tyle wam powiem, nagle prawo tego , prawo tamtego, bo tego nie wolno, bo to moje, a bo to konstytucja nie pozwala. najlepiej to uczniowie znaja swoje prawa a o obowiazkach zapominaja. wprowadzmy system punktow, wywiazujesz sie z obowiazkow, mozesz wykorzystywac swoje prawa (nawet do bawienia sie komorka), w przeciwnym razoe niet.

  A tak z innej beczki na to spojrzec calosciowo to dzieki takim artykulom jakos nie boje sie o swoja prace, jezeli widze ze kolejne pokolenia sa coraz glupsze (calosciowo nie jednostkowo) od poprzednich.

  •  

   pokaż komentarz

   mnie cieszą takie wykopy bo gdy widzę jak głupieje nasze społeczeństwo to nie boję się o to że "urodzeni z myszą w dłoni" będą lepszymi informatykami ode mnie(znaczy, nie żebym był, ale studiuję w tym kierunku). Jeszcze trochę i jakiś rzecznik praw kretynów i oszołomów stwierdzi, że nie można robić sprawdzianów bo to stresuje, nie można wystawiać ocen bo ocenianie ludzi powoduje podział na lepszych i gorszych i że w ogóle obowiązek szkolny jest nielegalny bo ogranicza wolność

  •  

   pokaż komentarz

   aql: wiesz, pomysl nie jest nowy, czytalem juz kiedys o tym, tekst pochodzil z lat 30stych i czeko bylo sie rozczytac bo byl po niemiecku....

 •  
  j.......a

  +5

  pokaż komentarz

  W USA nauczyciele mają jszcze gorzej, bo muszą odebrać uczniowi MAC-10 ;)