•  

  pokaż komentarz

  hihi w łodzi jedynym problemem w tej chwili są samochody i ich rosnąca ilość, podobno bieda a korki takie jakby milionery same tu mieszkały.

 •  
  S...............n

  -24

  pokaż komentarz

  Proponuje w takich miastach po 20k mieszkańców metro...
  Koszt wyj@?!ny w chuj, przy 600k mieszkańców z hakiem nie wiem jaki to ma sens...
  Budowle podziemne mają wtedy rację bytu, gdy te naziemne nie zdają egzaminu już, w Łodzi póki co jest jeszcze sporo do zrobienia nad ziemią, do undegroundu nie trzeba wchodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan: Nie masz pojęcia o czym piszesz i o układzie torów w Łodzi i jaki to ma wpływ na czas podróży.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan:

   Proponuje w takich miastach po 20k mieszkańców metro...

   Lekka przesada - inwestycja budowy tunelu nie jest finansowana na szczeblu lokalnym tylko centralnym (PKP / rząd)
   Kilka czynników za :
   - centralne położenie miasta - tranzyt, ruch między dużymi miastami
   - zmniejszanie różnic między regionami - przypominam tylko, że Łódź była pomijana po '89 przy wszystkich większych inwestycjach i w momencie kiedy upadł przemysł włókienniczy, żaden rząd się nie pochylił aby to miasto dalej rozwijać
   - względna bliskość WWA - dojazd w granicach 70 min bezpośrednio do centrów miast - migracja tzw. " dziennych słoików", mała sypialnia Warszawy - czas dojazdu podobny a koszty życia mniejsze

   Tunel usprawni komunikację na trasach PZN- WWA oraz WRO-WWA (docelowy projekt KDP na trasie "Y"). Mini "metro" to tylko dodatek do tunelu które ma na celu rozbujać aglomerację łódzką - trasa / linie będą obsługiwane przez spółkę kolejową ŁKA należąca do województwa

   no to powiedz

   Poza głównymi trasami W-Z oraz względnie Pł-Pd, większość linii tramwajowych poprowadzona jest w pasie jezdni wąskich ulic w centrum gdzie tworzą się spore korki - utrudnienie zarówno dla komunikacji miejskiej oraz kierowców, bo jedni blokują drugich. Dlaczego ruch samochodowy jest duży? Bo ludzie się wprowadzają z miasta na obrzeża i nie mając sprawnej komunikacji do i wewnątrz miasta, wybierają samochód jako główny środek lokomocji.

  •  
   S...............n

   -1

   pokaż komentarz

   Tunel usprawni komunikację na trasach PZN- WWA oraz WRO-WWA

   @leanback: PZN-WWA, ale drugie to nie, przecież ta trasa leci przez CMK, więc omija dosyć mocno Łódź. Można Waw-Pzn-Wro, ale szybciej jest przez CMK.
   Co do tych dziennych słoików to moim zdaniem spoko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan:

   PZN-WWA, ale drugie to nie, przecież ta trasa leci przez CMK, więc omija dosyć mocno Łódź. Można Waw-Pzn-Wro, ale szybciej jest przez CMK.

   Dlatego też napisałem, że jest to robione docelowo pod projekt KDP, który jest na razie tylko w planach. Łódź będzie wtedy na to przygotowana więc najrozsądniej będzie wybudować nową infrastrukturę pod KDP zaczynając od zera. Co do obecnych tras kolejowych to faktycznie Łódź jest "nie po drodze" i właśnie dlatego to się teraz zmienia. Pamiętaj, że odcinek ŁDZ-WWA był ostatnio zmodernizowany także 1/3 docelowych nitek jest w miarę gotowa.

   Niestety pomysł PIS na CPL oddali w czasie KDP chociaż z drugiej strony wymusi uwzględnienie Łodzi na trasie do tego portu używając obecnej infrastruktury kolejowej, bo lokalizacja CPL ma być na łączeniu CMK z trasą ŁDZ-WWA w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Logicznym byłoby więc wyprowadzenie ruchu kolejowego dalej na zachód z możliwością dojazdu do CPL np. Do WRO czy PZN.

  •  
   S...............n

   -1

   pokaż komentarz

   CPL

   @leanback: weź mi o tym nie mówi, bardziej debilnego pomysłu nie widziałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan: mądry czy nie, na ten moment jest pożywką na podbijanie sondaży do wyborów oraz budowania obrazu "wielkiej Polski".
   Abstrahując od skutków ekonomicznych porywania się na projekt CPL, rozumiem że widzisz teraz sens budowy tej trasy i rozwoju kolei na odcinku WWA-ŁDZ i dalej do PZN/WRO?

  •  
   S...............n

   -1

   pokaż komentarz

   @leanback: kolej tak, lotnictwo obecnie jest na spoko poziomie. Nie ogarniam dlaczego nie rozbudują Modlina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sniezny_Koczkodan:

   Nie ogarniam dlaczego nie rozbudują Modlina

   Kurcze to lotnisko jest dla mnie strasznym nieporozumieniem, leciałem z Modlina z 5 razy i zawsze był tłok w terminalu i niebotycznie długie kolejki do odprawy. Myśląc, że masz godzinę do odlotu robisz sobie zakupy w bezcłówce i spokojnym krokiem na 30 min przed odlotem idziesz do paszportowej a tam kolejka na 300 ludzi. Za pierwszym razem ledwo co się wyrobiłem i wchodziłem ostatni na pokład. Czemu do cholery służy ta kontrola paszportowa skoro masz ją zawsze na przylocie w kraju docelowym. W UK czy Irlandii jakoś na odlocie nie sprawdza się paszportów i wszystko idzie o wiele sprawniej.
   Rozbudować Modlin?
   Ale czemu, przecież to trzeba by było zaorać najpierw, postawić dwa razy większy terminal i rozbudować pas (w ogóle to cały pas trzeba tam zmienić, bo przecież im tam pęka). To się kompletnie nie kalkuluje, bo Ryanair złamanego eurocenta do tego nie dorzuci mimo, że mają tam największy ruch i bazę w Polsce. Tam dopiero brakuje infrastruktury, żeby tam dojechać - zostają busy, samochód albo taxi bo dojazd koleją to jakieś nieporozumienie jest a i tak nieraz potrzebujesz godziny z centrum wwa żeby się tam dostać. No to równie dobrze mógłbyś taki Modlin postawić w Łodzi. Dlatego też nie dziwię się że CPL mają zamiar budować właśnie na krzyżówce tras kolejowych z autostradą

  •  
   S...............n

   0

   pokaż komentarz

   @leanback: ale Modlin jako cargo, na co lotnisko, do którego się dłużej jedzie niż później trwa lot? xD

   Infrastruktura pod to jest b. dobra.

 •  

  pokaż komentarz

  Tam tramwaju aglomeracyjnego nie potrafią utrzymać i złożyć do kupy tego co jest, a biorą się za budowę metra, ola Boga (ʘ‿ʘ)

 •  
  S........1 via Android

  -2

  pokaż komentarz

  XDDDtreśćzakrótkaDD