•  

  pokaż komentarz

  Ciężarówki będą służyć do wywożenia majątku jak już wybuchnie wojna i neosanacja będzie szła drogami sanacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Tych pojazdów powinno być nie 66, a 666. Taka mała ilość to zostanie praktycznie nie zauważona ;]

 •  

  pokaż komentarz

  6 baterii PILICA i po 11 pojazdów na każdą. > Polska armia się zbroi

 •  

  pokaż komentarz

  jest ktoś w stanie tak bezstronnie wyjaśnić sens pakowania w armię kasy? ofc mówię o naszym kraju.
  nie mówiąc już o nastrojach i możliwościach społecznych to nawet znajomi żołnierze mówią, że jak nasz największy narodowy wróg (czyt. Rosja) do nas wjedzie to 3/4 kraju automatycznie wpisuje w konsole /surrender i gg wp, a jakikolwiek opór będzie mniej więcej z linią Odry.
  dla mnie to wygląda jak te totalitarne zabiegi, że patrzcie jaka armia poland stronk ( ͡° ͜ʖ ͡°) dajcie głosy

  •  
   k............k

   -10

   pokaż komentarz

   @Lefty: chodzi o propagande, silna armia nowoczesna, zaraz ruscy dostana manto, w berlinie w 2h itp farmazony dla januszy. samo stworzenie silnej armii jest w zasiegu pl, ale trzeba by zrezygnowac z socjalu, nawet w samym wojsku najwiecej wydatkow mon to emerytury i pensje, bron jest tam tylko dla picu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lefty: Bezstronnie można wytłumaczyć opierając się o główne, stosowane powszechnie teorie geopolityczne i teorii gier. W dużym skrócie:
   - nasze położenie geograficzne jest cenne dla naszych sąsiadów z lewej i z prawej. Dlatego należy budować potencjał obronny który sprawi, że potencjalnemu agresorowi nie opłaci się zajmować naszych ziem.
   - należy utrzymać sprawność i czas reakcji odpowiednich oddziałów aby blokować wrogom możliwość prowadzenia tzw. działań hybrydowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem historia uczy ze slabi przegrywaja z silnymi. Nasze położenie nie jest tak znowu lepszy czy inne od takiego np Izraela. Tam na szczęście nikt nawet nie pyta po co armia. Tam sa wszyscy pod bronia o ile moga ja uniesc

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: Ten pierwszy argument jakoś do mnie nie przemawia.Przecież zakładanie, że w tym rejonie świata jakieś państwa będą atakowane (czyli prawdopodobnie z zamiarem przejęcia terytorium) licząc się głównie ze stratami agresora ze względu na stan armii napadanego to tak jakby grać w wyobraźni w grę strategiczną i mówić, że to odwzorowane 1:1. Żeby użyć takiego argumentu musielibyśmy być jakimś supermocarstwem tak jakby to było w przypadku wojny Rosja vs Chiny czy coś. Polski nikt nie zajmie fizycznie przez dłuuuugi czas jeszcze moim zdaniem. Podobnie jak inne kraje w Europie. Za to wpływy to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Drugi argument to nie wiedziałem, że taki miks frontów został jakoś ubrany w jedno słówko, ale no jeśli chodzi o obronę przed aktami terroru czy to fizycznego czy w sieci to jak najbardziej powinni o to dbać szczególnie, ale wiesz ja mówiąc pakowanie kasy w armię miałem na myśli kupowanie kilka takich pojazdów kilka takich i to wygląda trochę jakby brakowało do defilady, a miejsc gdzie kasa by się przydała nie policzysz.

  •  

   pokaż komentarz

   to tak jakby grać w wyobraźni w grę strategiczną i mówić, że to odwzorowane 1:1. Żeby użyć takiego argumentu musielibyśmy być jakimś supermocarstwem
   @Lefty: No nie bardzo. Dużo się mówi o zakupie JASSM. I taki "drobny" zakup zmienia kalkulacje agresora znacząco. Rosjan można zbajerować w ich mediach drobną interwencją w obronie mniejszości (Krym, Donbas, Gruzja) i mieć poparcie. Ale świadomość że w przypadku "omyłkowego" wysłania salwy Gradów na Białostocki Pułk Rozpoznawczy możemy posłać kilka rakiet prosto w dupę Lenina leżącą pod samym Kremlem będzie brana bardzo poważnie przez ruskie dowództwo.

  •  

   pokaż komentarz

   Izraela
   @polska_partia_programistow: Szwajcaria jest przykładem, że mimo dogodnych warunków geograficznych też można nie pytać po co armia.

  •  
   T.............0

   0

   pokaż komentarz

   jest ktoś w stanie tak bezstronnie wyjaśnić sens pakowania w armię kasy? ofc mówię o naszym kraju.

   @Lefty: Chodzi o to zeby miec zdolnosci odstraszania na tyle silne zeby sie komus nie oplacalo atakowac. Z silnym w dluzszej wojnie mozna przegrac ale jak sie ma zdolnosci odstraszajace i mogace zadac duze straty to nawet silniejszy nie zaatakuje. Przykladowo. Zebysmy mieli tarcze antyrakietowa i jednoczesnie baterie rakiet wycelowaną w Kreml, do uruchomienia 1 przyciskiem, nie do zestrzelenia przez Rosjan, to by juz powodowalo ze by sie 10 razy zastanowili przed atakiem. Tak to z grubsza dziala. Temu fajnie byloby byc panstwem atomowym, miec z 10 bombek i nikt by nas nie ruszyl.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: @Tulismanore2000: Ale poważnie widzicie możliwość, że taka Rosja nas najedzie i zacznie przejmować kraj, a my będziemy musieli się bronić jakiś czas zdani zupełnie na siebie? Przecież gdyby taki scenariusz się spełnił to automatycznie rozpętałaby się wojna światowa, bo ani Europa ani USA nie pozwoliłyby na takie zagrywki więc to raczej tych reakcji się boją niż tego, że odeprzemy pierwszy cios:P Ewentualnie takiej reakcji by nie było, ale to tylko znaczy, że ten świat jest żartem, a my i tak nic nie zdziałamy :P Dlatego to mi się wydaje takie sztuczne i zbędne, bo moim zdaniem prędzej nasza gospodarka stanie się uzależniona kompletnie lub nawet stanie się "filią" innej gospodarki, a ludzie sami z siebie wprowadzą inny język jako drugi urzędowy niż wojsko będzie potrzebne do fizycznej obrony kraju :P Mamy już chyba ten przywilej w przeciwieństwie do krajów np. afrykańskich lub bliskiego wschodu, że jesteśmy uznawani za cywilizowane państwo i już nie musimy walczyć o byt własnymi pięściami :P

  •  
   T.............0

   0

   pokaż komentarz

   Przecież gdyby taki scenariusz się spełnił to automatycznie rozpętałaby się wojna światowa, bo ani Europa ani USA nie pozwoliłyby na takie zagrywki

   @Lefty: k%?%a jaki ty naiwny jestes... Taka bylaby reakcja jak przy Ukrainie. Komu potrzebna jest wojna swiatowa?? NATO i UNIA by wyrazily zaniepokojenie, nalozyly sankcje i na boku jeszcze te sankcje omijala. Nawet 1 samolot NATO by sie nie poderwal gdyby Rosja do nas wjechala.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tulismanore2000: Człowieku co ty wymyślasz :D Ukraina to Ukraina ten kraj NIGDY NIKOGO nie obchodził i jakkolwiek strasznie to brzmi to nie ma co się dziwić praktycznie zerowej reakcji na te wydarzenia kilka lat temu ze strony świata :P Gdyby Polska miała taką samą rangę ważności to już dawno by nas Rosja rozjechała, bo przecież czemu nie? Skoro taki wykopek jak ty jest przekonany, że nawet 1 samolot by się nie poderwał by nas bronić no to generałowie rosyjscy powinni to wiedzieć lepiej ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Wojna światowa właśnie nikomu nie jest na rękę dlatego w Europie nie dzieją się takie rzeczy.